Kloetinge kent alleen winnaars De jongens hebben wel wat afleiding verdiend PZC- Van der terug op Vaart Ij het veld - Kewell opgetogen na succesvolle rentree Bevelandse club beleeft onvergetelijke avond in thuisduel met Australië (1-8) Oranje schoenen Robber^ door Bauke Boersma KLOETINGE - De een pronkte met zijn veroverde shirt, een an der bejubelde zijn doelpunt en een derde telde de talrijke zege ningen voor de vereniging. Kloe tinge verloor gisteravond welis waar ruim van Australië (1-8), maar de Bevelandse voetbalclub kende eigenlijk alleen winnaars. „Ik heb in ieder geval een mooi verhaal om later aan mijn klein kinderen te vertellen", glimlach te Kloetinges doelpuntenmaker Regilio Pinas na de wedstrijd op het met 3500 toeschouwers ge vulde Wesselopark. „Scoren te gen Australië, dat is hartstikke leuk. Echt onvergetelijk." Corné Schilperoort liep al even stralend over het in opvallend goede staat verkerende hoofd- veld van Kloetinge, dat normaal de gelijkenis met een steppe moeiteloos doorstaat. De eindcij fers waren de middenvelder van de hoofdklasser om het even. Hij was immers in zijn missie ge slaagd, had de buit waar hij de hele dag al op aasde. „Deze wilde ik per se hebben", zei Schilperoort over het bezwe te Australië-shirt met rugnum mer tien, dat hij na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bart Wattel razendsnel verover de én aantrok. „Harry Kewell, dat vind ik een geweldige voet baller. Ik heb direct na de af trap al geregeld dat ik mijn shirt met hem mocht ruilen. Het was, zeg maar, mijn eerste goe de actie van de wedstrijd." „Het was een perfecte avond", sprak Kloetinge-voorzitter Jan van der Weele, terwijl hij ver baasd en geamuseerd tegelijk het perspandemonium rond Au- stralië-coach Guus Hiddink ga desloeg. „We hebben geen wan klank gehoord. Ja, op een gege ven moment was een bepaalde sodrt drank op. Nou, als dat je grootste probleem is... Of we er financieel iets aan over houden? Jazeker. Als dat niet zo was, hadden we het slecht gedaan." Dat deed de club volgens de pre ses dus niet. Net zomin als de Kloetinge-spelers een modderfi lichaamsschijnbeweging in de luren en passeerde doelman Mer- lijn Swennen koeltjes: 0-4. Kennedy was ook verantwoorde lijk voor de 0-5 (schitterend ach ter het standbeen langs) en 0-6 (na een heel verre ingooi van Mark Milligan). John Aloisi en Harry Kewell brachten de stand op 0-8, voordat Regilio Pinas acht minuten voor tijd zijn mo ment van glorie beleefde: 1-8. „Het was prima zo", zei Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch. „Ik heb de spelers vooraf gezegd dat ze zich niet alleen moesten bekommeren om het voorkomen van doelpunten, maar ook moes ten proberen zelf te voetballen. Dat is heel behoorlijk gelukt." Dus was de oefenmeester een te vreden mens. Hoewel? Hiensch bekende zo nu en dan wel dege lijk gefrustreerd te hebben toe gekeken. Het hele afgelopen sei zoen moest zijn ploeg de thuis duels immers afwerken op een hemeltergend slecht veld, maar voor het duel met Australië wa ren kosten noch moeite ge spaard om er een biljartlaken van te maken. „Het kan dus ken nelijk wel", zei Hiensch veronge lijkt. „Mocht het veld komend seizoen op een gegeven moment weer in bedroevende staat verke ren, dan zal ik de clubleiding hier eens aan herinneren." Kloetinge-Australië 1-8 (0-3). 17. Tim. Cahill 0-1, 27. Harry Kewell 0-2, 28. John Aloisi 0-3, 59. Josh Kennedy 0-4, 70. Josh Kennedy 0-5, 72. Josh Kennedy 0-6, 74. Jo hn Aloisi 0-7, 75. Harry Kewell 0-8, 82. Regilio Pinas 1-8. Scheids rechter: Bart Wattel (Seroosker- ke). Aantal toeschouwers: 3500. Kloetinge: Jaco van der Schee (46. Merlijn SwennenAndre Siere- veld (46. Rien de Bruine, 85. André Siereveld), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Benja min Verwest (46. David den Hol lander); Ronald Zuijdwegt (50. Ro nald Zwager), Ferry Alfons (46. Emiel Dorst), Corné Schilperoort, Niels Kole; Daan Esser, Regilio Pi nas. Australië: Ante Covic; Mark Milli gan, Tony Popovic (46. Neil Kilken ny), Michael Beauchamp, Stan La- zaridis; Archie Thompson (78. Kaz Patafta), Tim. Cahill (46. Kristian Sarkies), Josip Skolco, Harry Ke well; Josh Kennedy, John Aloisi. door Jan Dagevos KLOETINGE - Voetbalmin- nend Australië kan gerust zijn. Harry Kewell is terug aan het front bij het nationale elftal. Een week voor het begin van het WK maakte de aanvallende mid denvelder zijn rentree. Kewell deed gisteravond 80 minuten mee in de oefenwedstrijd tegen Kloetinge (8-1-zege). De negentienvoudig internatio nal van Australië luisterde zijn comeback op met twee doelpun ten. Hij was op het Wesselopark verantwoordelijk voor de 0-2 (27e) en de 0-8 (75e minuut). „Ik ben blij dat ik mijn doelpuntjes heb meegepikt", vertelde Ke well na de wedstrijd. „Maar nog belangrijker is dat ik weer heb gespeeld en ritme heb opge daan." Kewell had sinds de FA Cup fi nale met zijn club Liverpool te gen West Ham United niet meer gespeeld. In dat duel liep hij een ernstige liesblessure op. Hij stond twee weken buitenspel en moest ruim een week geleden de oefeninterland tegen Grieken land aan zich voorbijgaan. Afge lopen week trainde hij in Mie apart van de groep. Pas dond dag hervatte hij de baltrainin Het herstelproces verliep in e ste instantie moeizaam. Er ren zelfs geluiden dat hij pas de openingswedstrijd van stralië, op 12 juni tegen Jap weer zou kunnen meedoen, verrassing van de vaste vol[ draafde hij gisteravond ech op in het oefenpotje tegen zal dag-hoofdklasser Kloetiri „Hij moet ritme opdoen", v klaarde coach Guus Hiddi voor de wedstrijd. De bedoeling was een halve w strijd te spelen, maar het v den uiteindelijk tachtig mii ten. „Ik heb dag en nacht werkt om weer fit te worde zei Kewell naderhand. „Dit p tijtje geeft me vertrouwen, ben nog steeds niet honderd p cent fit, maar het gaat wel dag beter." De kans bestaat dat Kewell dag ook in actie komt in de f en wedstrijd tegen het Ned lands elftal. Dat duel word! De Kuip gespeeld. Kewell: is even afwachten hoe de reat morgen is, maar het voelt ge Het is goed om terug te zijn."' HOENDERLOO - Ze zagen er flitsend uit, de nieuwe oranje voetl^ schoenen waarmee Arjen Robben gistermorgen trainde. De kick1611 zijn een cadeautje van Adidas, dat één speler van alle WK-decli mers een paar schoenen in de kleuren van het land heeft gesclitp ken. Het opvallende aan de schoen van Nederland is, dat nunuc 14 en het jaar 1974 erin verweven zijn. „Het is een verwijzing nj11 Cruijff en het totaalvoetbal dat Oranje op het WK van 1974 sptfe de", weet Robben, die er nog niet uit is of hij de schoenen op?u WK ook gaat dragen. Opvallend detail: Adidas had de schoen in tre ste instantie vergeven aan Nigel de Jong. Dat de speler van HP"C niet eens geselecteerd zou worden, daar had het merk geen mom?.® rekening mee gehouden. foto Olaf Kraak/Af' Kloetinge-speler Erwin van der Woerdt komt te laat om te verhinderen dat Australië-aanvoerder John Aloisi uithaalt, foto Willem Mieras guur sloegen. Sterker, de ploeg van trainer Diederik Hiensch combineerde voor de pauze naar hartelust en kwam zelfs vier keer in scoringspositie. „Goh, ik had er wel eentje in mogen schie ten", stelde aanvaller Daan Es ser, die het meest kansrijk was. „Maar ja, er staat natuurlijk ook nog een keeper. En eerlijk gezegd schrok ik er soms ook wel van dat ik tegen een team als Australië een kans kreeg." Mede daarom konden de Socce- roos, die bij lange niet in de sterkst denkbare opstelling aan traden en in de tweede helft zelfs drie jeugdspelers lieten op draven, na 17 minuten op voor sprong komen. Tim Cahill knik te raak na een vrije trap van Jo sip Skoko: 0-1. Harry Kewell verdubbelde de marge tien minu ten later en zestig seconden na die treffer kopte John Aloisi de ruststand achter doelman Jaco van der Schee: 0-3. „We boden in de eerste helft op vallend goed tegenstand", sprak Kloetinge-verdediger Erwin van der Woerdt verheugd. „Al is het prachtig om te zien hoe mak kelijk iemand als Harry Kewell voetbalt, hoor. En hij speelde volgens mij nog op slechts vijf tig pi'ocent ook. Na rust ging het licht bij ons langzaam uit, het verschil in conditie en kwaliteit begon zich te wreken. Maar wat maakt het uit? Het was gewoon een onvergetelijke ervaring." Ook de vele wisselingen kwa men het spel van Kloetinge niet ten goede, al duurde het nog bijna een kwartier voordat Josh Kennedy daar munt uit sloeg. De spits van Australië legde Van der Woerdt met een door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Bondscoach Marco van Basten had het van tevoren al aangekondigd en hij heeft woord gehouden. De twee de week van de voorbereiding was de werkweek. De spelers van het Nederlands elftal wer den de afgelopen dagen dan ook flink afgeknepen in de bossen van Hoenderloo. Maar niet zon der resultaat, constateert Dirk Kuijt. „Ik heb me dit seizoen nog niet zó sterk gevoeld." Ook Arjen Robben zegt baat te hebben gehad bij het intensieve programma. „Ik voel me topfit en dat geldt voor de meeste spe lers. We hebben heel goed ge werkt. Als ik zie hoeveel pro gressie we hebben gemaakt, dat is echt indrukwekkend. We wor den steeds beter." Van Basten gaf de spelers, die donderdagavond tegen Mexico in actie waren geweest, gister- Ei vi morgen rust. Hij trainde grotó t< deels met de groep die straks M het WK in de eerste wedstrijd gr gen Servië en Montenegro c ai de basis vormt. De bondsco: Sj heeft al laten doorschemel dat hij morgen in het oefend \j\ met Australië in de Kuip ook Al beginnen met de sterkste ploe Sl Kew Jaliens trainde giste Ei voor het eerst met de groep n Rl Rafael van der Vaart verschö Jjj ook op het veld, maar hij bepe te zich tot een looptrainL B „Het ging best lekker, maar ben nog niet pijnvrij", alö 1 Van der Vaart. „Je wilt alt meer, maar het moet vera> woord blijven." Van der Val gaat er nog steeds van uit hij volgende week zondag Oranje aftrapt op het WK vol u dig is hersteld. s d Vermoedelijke opstelling: Van e Sar; Kromkamp, Ooijer, Mali sen, Van Bronclchorst; Van Br mei, Sneijder, Cocu; Van Perl Van Nistelrooij, Robben. GPD j door Jan Dagevos YERSEKE - De humor ligt op het water. Archie Thompson, aanvaller van de nationale voet balploeg van Australië, onder vindt het deze middag aan den lijve. Als hij tijdens het vis- tochtje van zijn ploeg op de Oosterschelde zijn vislijn in haalt, blijkt er gerookte paling, in plastic verpakt, aan te zit ten. Het is een grapje van coach Guus Hiddink en zijn staf. j De spelers slaan zich op de knieën van het lachen. Even la- i ter volgt de revanche, als assis tent Johan Neeskens beet denkt te hebben. Geduldig haalt hij zijn lijntje binnen. De 'teleurstelling' is groot als het i om een blikje sardientjes blijkt j te gaan. Het tekent de sfeer binnen het Australische team, op weg naar het WK-voetbal. Relaxen, la chen en een beetje dollen. Na een week van keihard trainen in Mierlo, is het vandaag tijd j voor ontspanning. Guus Hid- I dink was in 1996 al eens met J het Nederlands elftal te gast in Zeeland en precies tien jaar na dato is hij met graagte weer op een invitatie van Kees Blom- aard ingegaan. „We maken er I een gezellige break van", zegt j hij bij aankomst in Yerseke. „De jongens hebben wel wat af leiding verdiend." Het dagje Zeeland begint met een diner in restaurant Het Rey- merswale. Op het menu staat onder meer de specialiteit van I het huis: kreeftensoep. De spe- Iers en begeleiding laten het I zich smaken. Daarna volgt een I vistochtje op de Oosterschelde. De serene rust in Yerseke schappij een contract gesloten voor zeven jaar. Daar is een be drag van tien miljoen dollar mee gemoeid. Hierdoor kan de bond de clubs helpen en kun nen ze ook wat aan de oplei ding doen. Dat is nu al winst. Alles wat wé er nu nog bij ha len, is extra." Hiddink wordt dan weer weggeroepen. Of hij even op de foto wil met een da me. Ze durft het haast niet te vragen. 'Omdat u dat waar schijnlijk wel een miljoen keer per dag wordt gevraagd', stelt ze. „Dat valt mee hoor", zegt Hiddink, waarna hij gewillig poseert voor de fotograaf. Kees Blomaard, Joost Folmer en Fons Pijnen, de organisato ren achter de trip van het Au stralisch team, genieten met volle teugen op de boot. Blom- aard heeft als dank een shirt met alle handtekeningen van de spelers gekregen en draagt dat als een kostbaar sieraad om zijn nek. Het gezelschap is hele maal verrukt als Hiddink even later onthult dat Harry Kewell speelminuten krijgt in het vriendschappelijke duel met Kloetinge. De speler van Liver pool stond weken wegens een liesblessure buitenspel en maakt vandaag op het Wesselo park dus zijn rentree. Dat is nog eens wereldnieuws! De media zijn 's avonds bij het duel, waai-voor de aftrap wordt verricht door het bruidspaar Geldof, in nog ruimere mate vertegenwoordigd. Japanse, Ko reaanse en Nederlandse came raploegen verdringen zich rond het veld. Blomaard, tachtig len tes jong, ziet het tafereel met ge noegen aan. „Kloetinge stond al op de Europese kaart, maar nu ook op de wereldkaart." Guus Hiddink vermaakt zich met zijn spelers Archie Thompson (links) en Harry Kewell. foto Willem Mieras Joffrey Geldof, speler van Kloetinge, trad gistermiddag in het huwe lijk met Maaike. Het echtpaar mocht 's avonds de aftrap verrichten van het duel met Australië. foto Willem Mieras Johan Neeskens, assistent-coach van het Australische team, krijgt uitleg over de werking van de hengel. foto Willem Mieras Genieten Guus Hiddink nestelt zich hal verwege het tochtje op de kop van het schip. Hij overziet zijn troepen en geniet. „Met Austra liërs heb je nooit problemen", verzekert de bondscoach. „Die vinden dit prachtig. Ze hebben sowieso een geweldige mentali teit. Voor hen is niks te veel." Hiddink verhaalt dan over één van zijn ontmoetingen met ster speler Mark Viduka. „Hij Archie Thompson kan het niet geloven. Hij heeft een zakje gerookte paling opgevist. Guus Hiddink kwam in het trainingskamp in kan zijn lol niet op. foto Willem Mieras wordt deze middag, wreed ver stoord door tal van cameraploe gen, vele fotografen, tal van journalisten en jonge handteke ningjagers. 'Als jullie zondag van de Australiërs willen win nen, moet je ze een bak oesters laten eten, dan zijn ze zo van de plank', spreekt een Bel gische toerist tot een Neder landse supporter. De Australische ploeg is inmid dels aan boord gegaan van de Beatrix 2. Ad de Schipper, eige naar van de boot, kent op de Oosterschelde alle goede vis- stekjes. „Alleen zal het niet meevallen om veel te vangen vandaag. Het is laag water en dus ligt de vis stil", zegt De Schipper. Twee uur later blijkt er geen woord van gelogen. Al leen Graham Arnold weet een ondermaats visje aan de haak te slaan. Apeldoorn bij me en vroeg aan me waar ik aan begonnen was", stelt Hiddink. „We halen het WK toch nooit, zei hij. Ik heb hem toen gezegd: ben je gek, dat begint bij jezelf. Hij was iets te spekkig en ik heb hem verteld dat hij maar eens hard moest gaan trainen. Vier weken later kwam hij terug en was hij vele kilo's kwijt. Dat ty peert de mensen daar." Het verhaal is bekend. Austra lië kwalificeerde zich na 32 jaar weer voor het wereldkam pioenschap voetbal. „De groot ste winst is voor het WK al ge boekt", legt Hiddink uit. „Voet bal was sport nummer vier, nu staat het op plaats één a twee. De bond heeft met een tv-maat- Harry Kewell ontwijkt een sliding van Corné Schilperoort. foto Willem Miei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24