Water blijft nog maanden in put Scheveningen? Bah, nee zeg! Docenten geven verzet fusie Goese scholen op Bank Nederlandse Gemeenten bezorgt Vlissingen meevaller De Boulevard van Vlissmgen Beslissing over bouwplannen afhankelijk van onderhandelingen Parkeren Zoutelande onder de loep BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Vlissingen wil spoor niet betalen Intensieve controle verkeer Baggeren voor pont op Gorishoek Bejaarde mag tehuis niet meer in Open dag volkstuin Levenslust zaterdag 3 juni 2006 w 17 ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 - 17.00 uur. KUNST ANTIEK 6,7 en 8 juni ook kijkdagen, veiling 7 en 8 juni. lc en 2C pinksterdag gesloten! Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Jerry van Zuijlen, Joost van Damme en Jurben Ubbink weten het zeker: de Vlissingse Boulevard hééft het. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voor alle helderheid: Joost en Jerry nemen Jurben niet over. En Jurben, die blijft met zijn handen van het Beursgebouw af. Dat betekent niet dat de boulevardboys stilzitten. Joost van Damme, Jerry van Zuijlen, Jurben Ubbink willen er wat van ma ken. Over tien jaar is Vlissingen HOT. Zeggen zij, dan. Joost van Damme en Jerry van Zuijlen zitten als compag nons in horecagroep Amadore. Die om vat hotel Arion, hotel Arneville, grand- café Raymondo, grandcafé Stefano's, snackbar Jerry's Smulroom, strandap- partementen De Gulden Stroom en sinds kort een bloemenzaak: Floradore. Focus: de boulevard van Vlissingen. Net als Jurben Ubbink, eigenaar van restaurant La Résidence, De Bourgon diër en nu ook De Gevangentoren. Zeven zaken van de vijfien, die de boule vard telt. Maar monopolisten? Dat niet. „Absoluut niet", corrigeert Van Dam me. „Er zijn ook nog genoeg anderen. Anders zou het ook niet gezond zijn. Het is belangrijk dat er diversiteit is." Diversiteit? En Raymondo en Stefano's dan, dat zijn toch restaurantbroertjes? Dat lijkt maar zo, zegt Van Damme. „Voor het blote oog lijkt dat misschien, maar er zit wel degelijk verschil tussen. Je moet ze kennen. Het houdt niet op bij een identiek terras. Het een is veel intiemer dan het ander. Dan hebben we nog een snackbar en een viersterrenres- taurant. Het is juist heel divers." Daar twijfelt Ubbink toch aan. „Ik vind het veel van hetzelfde. Iedereen heeft een Franse, Hollandse of mediterrane keuken. Daar ben ik ook debet aan. Maar van De Gevangentoren kan ik ook niet veel anders maken. Voor een pan nenkoekenhuis kan ik te weinig stoelen kwijt. Voor een loungetent al helemaal. Ik moet wel in een hoger segment gaan zitten, om alle kosten eruit te halen." Van Damme knikt. „Je moet best ver nieuwen, maar je moet ook de exploita tie rond kunnen krijgen. Vroeger ging je naar Dé Hooizolder. Op de boulevard hadden we meneer Koelewijn met Schel- destroom. Ik zie hem nog voor me, met zijn armen over elkaar, achter die plas tic stoeltjes. Mensen namen daar genoe gen mee. Nu moeten we concurreren met andere badplaatsen." Scheveningen Maar ja, Scheveningen? Daar moeten de heren niet aan dénken, zeg! „Ik zou er geen zaak willen hebben"zegt Ub bink met een zuur gezicht. „Het is daar veel platter dan hier. Vlissingen is ge moedelijk. In Scheveningen vliegen de proppers je om de oren. Met hun ach tentachtig restaurants." „Helaas moet ik bekennen dat er wel meer te doen is", stelt Van Damme. „Je hebt er een aquarium en de winkels zijn alle dagen open. In Vlissingen komen mensen voor iets anders: de boten, de beloodsing, misschien de architectuur. Het is een gezinsboulevard. Waar wél veel aan ontbreekt. Detailhandel, om maar iets te noemen. Vier zaken. Dat moeten er veel meer zijn. Net als activi teiten. Ik snap niet dat ze de Zeevaart school niet gebruiken voor exposities. Of de kazematten. Jan Jacobs van de VW heeft zulke goede ideeën geop perd. Scheepsradio op de boulevard, in oude praatpalen van de wegenwacht. De leeuw in zee. Het boeienproject." Nu moeten Vlissingen het doen met het windorgel. „Ook leuk", vindt Ubbink, „maar dat zie je één keer en je loopt weer door. De Midzomernachtmarkt daarentegen is wel elk jaar een succes. Dan is het stikdruk op de boulevard. Dat zou veel vaker moeten. Verder blijft het hier altijd bij ideeën." Aan wie ligt dat dan? De gemeente is be- foto Lex de Meester langhebbende, probeert Van Damme. „Die moet een meer actieve rol spelen. En meewerken. Willem Jan Buijs heeft mooie plannen met Panta Rhei, Willem Houtman van Sans Etoile had ze met de Oranjemolen. Maar dan toch loopt het spaak. Je ziet er niets van terug." Ubbink zou graag zien dat de gemeente de Spuikom weer uit de ijskast haalt. „Al is het maar tijdelijk. Je kunt daar toch een mooi wandelgebied van ma ken? Of een festivalterrein. Ik weet dat mensen met die ideeën rondlopen." Britannia Zelf hebben de heren ook nog ambitie. Want hoe zit dat nou met Britannia? Van Damme lacht. „We zijn nog steeds in gesprek met de projectontwikkelaar. Al vijf jaar, elke week. Of wij het gaan doen? Het kost tientallen miljoenen. Daar moet je heel goed over nadenken. We weten niet of het haalbaar is, maar de bank geeft ons in elk geval niet het gevoel dat het niet kan. Het zou prach tig zijn. Amadore zou wel willen." En dan nog een casino, oppert Ubbink. „Dat mist Vlissingen. De stad heeft er allure voor. Dat heb ik nooit zo gezien. Toen ik nog in Middelburg zat, dacht ik dat daar de horizon ophield. Niet dus. Het komt wel goed met Vlissingen." Ha, roept Van Damme. „Binnen nu en tien jaar is de boulevard helemaal hot." Ubbink straalt. „Jüist de boulevard! door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bouwput aan de Zuidsingel in Middel burg blijft voorlopig nog vol wa ter staan. Het duurt nog maan den voor er besloten wordt wat er bovenop wordt gebouwd. tufde ZOUTELANDE - Het college van B en W van de gemeente Veere heeft het adviesbureau Groen Licht Verkeersadviezen de opdracht gegeven om de par keerdruk in Zoutelande te on derzoeken. De resultaten wor den verwerkt in een nieuw par keerbeleid voor Zoutelande. Dat er huizen komen aan de Zuidsingel is inmiddels wel dui delijk. Maar voor er beslist kan worden welk plan er wordt uit gevoerd, moeten eerst de onder handelingen zijn afgerond met TBI - de aannemer die de put heeft gemaakt - zegt gemeente lijk projectleider L. Suylen. „We weten nog niet precies op welke manier we de put kunnen overdragen aan een projectont wikkelaar. Of we hem vol water afleveren, of gevuld met zand. Dat staat in nauwe relatie tot de bouwplannen." In februari presenteerde de ge meente twee plannen voor wo ningbouw op de bouwput. Eén van projectontwikkelaar Prover- ko en één van de Walcherse Bouw Unie (WBU). De belangen vereniging van omwonenden van de bouwput, Van A tot Z, heeft in een brief aan de gemeen teraad aangegeven graag betrok ken te willen worden bij de keu ze tussen de twee plannen. De omwonenden vrezen dat de keu ze wordt gemaakt zonder dat de omwonenden daar iets over te zeggen hebben. De omwonenden worden wel be trokken bij de plannen, zegt Suylen. Maar volgens hem valt er op dit moment nog helemaal niet te kiezen. „Beide plannen kunnen niet zomaar gereali seerd worden. Als we weten hoe we de put kunnen overdragen, vragen we beide ontwikkelaars om nog een keer een offerte te doen. Daarna praten we met Van A tot Z. De mening van de omwonenden is één van de as pecten die worden meegewogen, naast financiële en technische aspecten." Inspraak De belangenvereniging wijst er in de brief op dat is toegezegd dat de omwonenden inspraak krijgen. En dat krijgen ze ook wel, zegt Suylen. „Als de ge meente zelf een keuze maakt, kunnen we daarna nog zaken aan het plan veranderen, hoe het er uit komt te zien bijvoor beeld. Van A tot Z kan daarover meepraten, net als de welstands commissie. Die moet er ook nog iets over vinden." De plannen van de WBU en Proverko zijn in grote lijnen ver gelijkbaar. Beide ontwerpen gaan uit van appartementen en woningen gegroepeerd rond een binnentuin op de plaats waar eerst de Generaal Majoor Berg- huijskazeme stond. Beide ont wikkelaars hebben daarnaast plannen ontwikkeld voor gedeel telijke bebouwing van de Ko ningstraat. De uitvoering is wel anders. De architect van de WBU, dezelfde die ook het theater aan de Zuid singel tekende, heeft er bewust voor gekozen geen historisch aandoende gebouwen neer te zet ten. De woningen sluiten qua uiter lijk wel aan bij de omgeving, maar hebben een modern jasje. Het plan van Proverko heeft juist wel een historische uitstra ling. Volgens Clarijs heeft de meerderheid van de omwonen den daar een voorkeur voor. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl •In 2000 werd het parkeerbeleids- plan voor de kust aangenomen door de Veerse gemeenteraad. Daarin waren knelpunten gesig naleerd voor de kernen Dom burg, Veere en Zoutelande. In Domburg en Veere is inmiddels betaald en vergunningparkeren ingevoerd. De vraag is of deze parkeermaatregelen ook noodza kelijk zijn in Zoutelande. De parkeersituatie in Zoutelan de is namelijk veranderd. Dat was ook de conclusie van de Veerse gemeenteraad, die in no- fember het parkeerplan voor Zoutelande afkeurde. Ze von den dat het door de tijd was in gehaald. De parkeerdruk in de kern is afgenomen door onder andere de opening van het par keerterrein De Hoge Hilt in Zou telande. Ook zou het toeristisch verkeer zijn teruggelopen. De ruim honderd inwoners van Zou telande waren aanwezig bij die vergadering. Zij haalden opge lucht adem dat de invoering van het parkeerplan werd uitge steld. Het adviesbureau moet on derzoeken hoe groot de parkeer druk is en of het voor toerist en bewoner moeilijk is om een par keerplaats te vinden. De kosten voor het onderzoek zijn 2400 euro. Advertentie (Advertentie) (Advertentie) door Willem van Dam GOES - De docenten van het St. Willibrordcollege in Goes heb ben hun verzet tegen de voorge nomen fusie (per 1 augustus 2007) met het Buys Ballotcolle ge opgegeven. Dat heeft voorzit ter D. Oostdijk van de PMR, de personeelstak in de medezeggen schapsraad van het St. Willi brordcollege, gisteren gezegd. De finale beslissing over de fu sieplannen van de twee scholen voor voortgezet onderwijs in Goes valt vermoedelijk begin september. Het bestuur van het Buys Ballot en het Willibrord heeft deze week het eindrap port Bouwen aan de nieuwe school aangeboden aan de mede zeggenschapsraden en het perso neel. Ook de leerlingen en hun ouders zijn geïnformeerd over de plannen voor de nieuwe school. De directies van het protes tants-christelijke Buys Bal lotcollege en het katholieke Willibrordcollege gaan ervan uit, dat de medezeggenschapsra den zich in grote lijnen in het eindrapport kunnen vinden; al le geledingen (zoals docenten, ondersteunend personeel, leer lingen en ouders) zijn bij de voorbereidingen betrokken ge weest. Aanvankelijk leefden er vooral onder docenten van het St. Willi brordcollege bezwaren tegen de voorgenomen fusie. Zij vreesden onder meer dat de sfeer en iden titeit van hun school verloren zullen gaan. Rector J. Brand van het Willibrord zei gisteren, dat de weerstand binnen zijn do centenkorps grotendeels is weg gesmolten. Alle leerkrachten, al dus Brand, zijn bereid om - zij het kritisch - mee te denken en mee te doen. PMR-voorzitter Oostdijk beaamde dat gisteren. Volgens Oostdijk hebben de do centen inmiddels ingezien dat een fusie ook tal van voordelen kan bieden. In het eindrapport dat het bestuur deze week pre senteerde, wordt de opzet voor de nieuwe fusieschool (in totaal ruim 2600 leerlingen en 200 do centen) geschetst. Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. Normale prijs 9,95 IË brunu VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen onderzoekt of ze kan ontkomen aan een indirecte investering van vijf mil joen in een verdiept spoor in Goes. Havenschap Zeeland Seaports maakte donderdag bekend twintig miljoen euro te steken in de komst van een verdiept spoor. Daarmee moet de overlast van een toenemend goederenvervoer door de komst van de Westerschelde Container Terminal in Vlissingen-Oost worden beperkt. Vijf van de twintig miljoen euro van het havenbedrijf is afkomstig van de ge meente Vlissingen. De Vlissingse CD A-fractie vindt de si tuatie uiterst vreemd en stelde er donderdagavond tijdens de raadsvergadering vragen over. „Zeeland Seaports heeft nooit geïnvesteerd in infrastructuur buiten het ha vengebied. Wordt dit nu iets nieuws wat we vaker gaan meemaken?", vroeg fractievoorzitter M. Geilenkirchen. „De Zeeuwse infrastructuur is naar onze mening een ver antwoordelijkheid van de provincie. Vlissingen kan met een eenmalige uitkering van vijf miljoen zelf ook heel veel doen aan haar eigen infrastructuur." Wethouder T. Verhage, die in het Algemeen Bestuur van Zeeland Seaports zit, zei evenmin gelukkig te zijn met het besluit en vertelde dat ze in het Algemeen Bestuur tegen het voor stel heeft gestemd. Maar dat was niet genoeg. „De meer derheid was vóór. We zijn in feite gedwongen die bijdrage te leveren. Maar we gaan onderzoeken hoe we er onderuit kunnen komen." OUDDORP - De politie op Goeree-Overflakkee contro leert het verkeer op de N57 (Dammenroute) en N59 (de route via de Grevelingendam) intensief op rijgedrag. De ze controles gebeuren met onherkenbare autos en moto ren. De politie geeft extra aandacht aan onder meer extre me snelheidsovertredingen, bumperkleven, ongeoorloofd inhalen, niet-handsfree bellen, alcoholgebruik en rijden door rood licht. GORISHOEK - In opdracht van de gemeente Tholen wordt vóór 1 juli gebaggerd in de aanloop tot de steiger bij Gorishoek. Dit gebeurt, omdat de nieuwe veerboot tus sen Yerseke en Gorishoek, de Adriana van Arjan en Mia Huissen uit Yerseke, anders niet bij Gorishoek kan ko men. Het zag er even naar uit dat het pontje vanwege dit probleem naar de Bergsche Diepsluis zou moeten verkas sen, maar de gemeente Tholen biedt dus uitkomst. De pont vaart tussen Yerseke en Gorishoek vanaf 4 juli tot en met 30 september; in juli en augustus van maandag tot en met vrijdag en in september alleen op woensdag. MIDDELBURG - Een 72-jarige inwoner van Scherpenis- se is de toegang ontzegd tot het bejaardenhuis Ten Anker in Tholen. De man heeft eerder voor problemen gezorgd bij bezoeken aan zijn moeder in Ten Anker en daardoor al een verbod gekregen om het verzorgingstehuis nog bin nen te gaan. Desondanks maakte hij zich vorig jaar 11 de cember en 19 januari dit jaar schuldig aan lokaalvrede breuk door opnieuw Ten Anker binnen te gaan. De politie rechter veroordeelde hem gisteren in Middelburg con form de eis tot tweehonderd euro boete en een week voor waardelijke gevangenisstraf. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Vlissingen kan dit jaar rekenen op een meeval ler van 631.000 euro. Ook ande re Zeeuwse gemeenten krijgen er tonnen bij. De Bank Neder landse Gemeenten (BNG) is na melijk van plan in totaal 500 miljoen extra uit te keren aan de aandeelhouders. Van de Walcherse gemeenten be zit Vlissingen de meeste aande len in de BNG. Toch scoort ook Middelburg goed. Die gemeente kan eenmalig een bedrag van 442.000 euro tegemoet zien. Voor Veere zit 63.000 euro in het vat. De BNG heeft de aandeelhou ders voorgesteld de financiële re serve met 500 miljoen euro te verminderen. In augustus moet de aandeelhoudersvergadering dat nog wel goedkeuren. Voor waarde is ook dat de inkoopposi tie van de BNG op de internatio nale kapitaalmarkten niet wordt aangetast en dat de Ne- derlandsche Bank geen bezwaar maakt. Berekening Het gaat bovendien om geschat te bedragen, want de precieze berekening moet nog plaatsvin den. Een woordvoerster van de BNG waarschuwt daarom dat gemeenten zich niet te vroeg rijk moeten rekenen. Volgens wethouder C. Seijbel (CDA, financiën) van Vlissingen is het onwaarschijnlijk dat er nog een kink in de kabel komt. „Daar hou ik geen rekening mee. Ik verwacht dat de aandeel houders in augustus akkoord gaan en dat geld naar ons toe komt." Ze beschouwt het bedrag als een 'welkome aanvulling', ge- Advertentie zien het financiële tekort waar mee Vlissingen kampt. „Het is natuurlijk incidenteel geld, maar ik ben er heel blij mee." Een bestemming heeft Seijbel nog niet. Het ligt voor de hand dat het geld wordt toegevoegd aan de algemene reserve. „Daar mee bouwen we een buffer op. Maar we zijn met de gemeente raad in gesprek over wat precies de hoogte van de algemene reser ve moet worden. De uitkomst daarvan bepaalt natuurlijk me de wat we doen met dit bedrag." Van de overige Zeeuwse gemeen ten mag Goes zich spekkoper noemen met een vooruitzicht op 865.000 euro. Na Goes en Vlis singen eindigt Kapelle als der de. Met 476.000 euro ontvangt die gemeente dus meer dan grotere broers als Middelburg en Ter- neuzen (408.000 euro). Goede gok „Mooi dat dit plotseling uit de lucht komt vallen", vindt wet houder J. Herselman (WD, fi nanciën) van Kapelle. „Hebben we destijds, ver voor de Middel eeuwen, toch een goede gok ge daan door zoveel aandelen van de BNG te kopen." De bedragen die de overige Zeeuwse gemeenten waarschijn lijk krijgen uitgekeerd zijn 213.000 euro voor Schou- wen-Duiveland, 302.000 euro voor Tholen, 143.000 euro voor Reimerswaal, 58.000 euro voor Noord-Beveland, 352.000 euro voor Borsele, 156.000 euro voor Hulst en 91.000 euro voor Sluis. VLISSINGEN - Volkstuin Levenslust aan de Gerbran- dystraat in Vlissingen houdt vandaag een Open Dag en een wedstrijd wie de mooiste vogelverschrik ker heeft. Daaraan doen ten minste twaalf leden van de club mee. De open dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Verkeersonveilig? Meld het! I J Bel 0800 - 837 5337 Kijk voor meer info op www.3VO.nl of mail naar meldpuntzeeland@3vo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17