Vlissingen wil beter speelplan •13 2e pinksterdag Lof en aanbevelingen voor Vet fZC Spuistraat Vlissingen ramp voor fietsers Cees de visman hoort bij het leven van alledag Alcoholdelicten Hulstenaar bestraft I bewoners gevraagd mee te denken over speelterreinen A ubileum hoeve Rijontzegging en boete na botsing Winkeldiefstal in Vlissingen Aanrijding in Ritthem Diefstal uit auto in Middelburg Autobanden lekgestoken 2e Pinksterdag geopend! MET GRATIS INTERIEURADVIES WOON PLAZA MIDDELBURG zeeuwse almanak Bevroren edactie: 0113-315649 ww.pzc.nl :mail:redactie@pzc.nl jstbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. aterdag 3 juni 2006 jaterdag 3 jur editie Walcheren loor Miriam van den Broek (LISSINGEN - Er moet drin- end iets gedaan worden voor e fietsers in Vlissingen. Dat indt Peter Kruizinga van JroenLinks. Door alle bouw- en legwerkzaamheden in Vlissin- en zijn de fietsroutes naar en a het centrum drastisch ver- slechterd en dat wordt de ko mende tijd alleen maar erger. Met de opening van de parkeer garage onder De Fonteyne ont staat straks een onnodig gevaar lijke situatie voor fietsers, meent Kruizinga. „Een fietser die vanaf het Betje Wolffplein naar de Lange Zelke of het win kelcentrum De Fonteyne wil, moet bij de Spuistraat vier keer oversteken. Eerst moeten ze van het Betje Wolffplein de Spui- komweg oversteken, dan de Coosje Buskenstraat, dan de Spuistraat en dan langs de in- en uitgang van de parkeerkel der." De fractie van GroenLinks heeft het college voorgesteld een dub bel fietspad aan te leggen in de Spuistraat, aan de kant van de flat. Het fietspad kan met een bocht naar de Zeemanserve lo pen. Een ander idee van de frac tie is een fietsverbinding te ma ken door de Noordstraat. De be staande trap in de Noordstraat kan dan vervangen worden door een hellingbaan. Wethouder M. Walraven heeft beloofd samen met de fietsers bond te zullen kijken naar een oplossing. ior Miriam van den Broek JSSINGEN - Wekelijks komt jj de gemeente Vlissingen wel in verzoek binnen voor een itra skatebaan of een nieuw leltoestel. Om goed te kunnen ipalen wat echt nodig is, :rkt de gemeente aan een ielruimteplan. Vlissingen ieft inwoners gevraagd mee te jiiken. 'oorheen bekeken we de aan- voor een wipkip of een an- ïr toestel altijd zonder dat we jn goed totaaloverzicht had- vertelt Mar ja Plugge van gemeente Vlissingen. „We idden nooit goed in beeld of de itellen aansloten bij de leef- jd van de kinderen in de buurt, ik ontbrak een overzicht van de hoeveelheid speelbare imte ten opzichte van de wijk ;ii het aantal kinderen dat er oonde. Omdat we geen basis idden, was het heel moeilijk in goed advies te geven op een fnvraag." ie basis ligt er inmiddels in de )rm van een rapport van Nuso, e landelijke organisatie voor leeltuinwerk en jeugdrecrea- e. Die heeft vorig jaar alles a'nventariseerd. Daaruit bleek al er in Vlissingen, Ritthem en ost-Souburg veel speelplekken EDDELBURG - Kinderboerde- De Klepperhoeve viert haar rtigjarig jubileum zaterdag juni van 9.30 tot 15.30. Er is hapenscheren, westernrijden, 'edioburgum danst en er zijn 'activiteiten voor de jeugd. zijn, maar dat het evenwicht zoek is. „In sommige wijken zijn veel speelterreinen en in andere, zoals het centrum, veel te wei nig. Ook zijn er plaatsen waar wel een groot voetbalveld is, maar waar toestellen voor de al lerkleinste kinderen ontbre ken", aldus Plugge. „In het rap port van Nuso wordt geadvi seerd speellocaties te maken die geschikt zijn voor meerdere leef tijdsgroepen." Om vast te kunnen stellen waar de komende tijd de prioriteiten moeten liggen, zijn inwoners van de verschillende wijken uit genodigd om te komen praten over wensen en behoeften. Een aantal bijeenkomsten heeft in middels plaatsgevonden. Die voor Paauwenburg, Oost-Sou burg en Ritthem vinden de ko mende twee weken plaats. Ouders met kinderen tot acht jaar, hebben naast de uitnodi ging een enquête ontvangen over wat zij in hun buurt het liefste willen hebben aan speel- gelegenheden. Dat formulier kan tot 16 juni worden terugge stuurd. „Na de zomer hopen we aan de hand van die gegevens een con creet plan van aanpak te heb ben", zegt Plugge. „Daarna gaan we terug de wijken in om de inwoners te laten zien wat er is uitgekomen en wat we gaan doen." Advertentie WERKKLEDING Advertentie de zon maakt alles mooier... zelfs de prijzen! nu 30% korting op de voorjaars- en zomercollectie DE NOBELAER I www.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8, domburg elke dag geopend o.a.: armani jeans girbaud - marccain - orwell Als Cees uit de vis stapt, is het venten van deur tot deur voorbij. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Met mooie scharre tjes, vette paling, verse zeebaars of lamsoor rijdt Cees Marteijn in zijn witte vrachtwagentje door Walcheren en de Be- velanden. Al zo'n veertig jaar verkoopt de Arnemuidenaar vis aan huis. „Ik ben de laatste visventer die nog bij de men sen aan de deur komt. Weet u mevrouw, ik ben van een uitstervend ras." Cees hoopt nog wel een paar jaar langs de deuren te gaan. „Maar zo snel als ik vroeger was, ben ik niet meer. Ik word met mijn klanten zachtjes ouder." Jonge, nieuwe klanten heeft hij bijna niet. Het is het bekende verhaal. De jon geren zijn overdag niet meer thuis. „Die werken en gaan zelf wel naar de winkel." Hij belt aan bij Piet Cijsouw in Westka- pelle. Bij Cijsouw krijgt Cees de visman altijd een kopje koffie. Ook alweer bijna vijfentwintig jaar. „Koffie met een heel klein beetje melk en géén suiker", zegt Cij'souw. Cijsouw koopt twee lekkerbek- jes en zes scharren, zes grote scharren. „Ik woon nog maar alleen. Ik eet een schar en een lekkerbekje en de andere vis jes heb ik voor mijn zoon gekocht." Marteijn heeft zijn vaste rondje. Vrijdags is hij in Westkapelle van ongeveer negen uur 's ochtends tot één uur 's middags. El ke middag gaat hij naar de vismijn in Co- lijnsplaat om vis in te kopen en te verko pen. De andere ochtenden is hij geregeld te vinden in 's-PIeer Arendskerke, Kortge- ne, Kamperland en Kats. Leuke mensen „Mijn werk is leuk en afwisselend. Ik merk geen verschil tussen het ene en het andere dorp. De sfeer is overal hetzelfde. Weet u, ik kom bij oude mensen. Oude mensen die ik ontmoet zijn allemaal leuk." Hij heeft het met zijn vaste klanten over alledaagse dingen. Wereldproblemen worden niet aangekaart. „Ik ben gewoon het vertrouwde gezicht, Advertentie www.woonboulevardbreda.nl van 11.00 tot 17.00 uur. 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, verlichting, baby- peuter artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Vroeg Erbij Team werkt. Het is de politie en hulpverleningsinstanties gelukt om afglijdende jongeren op tijd van straat te plukken en door te verwijzen naar de juiste instel ling. De Walcherse proef draait intussen ook elders in Zeeland. In het Vroeg Erbij Team (kort weg Vet) zitten drie jeugdzorg specialisten van de Politie Zee land en twee hulpverleners van het Algemeen Maatschappelijk Werk en Bureau Jeugdzorg. Zij krijgen van surveillerende agen ten hun cliëntjes doorgestuurd. Jongeren tot achttien jaar, die nog net niet de fout in gaan. Maar wel bijna. Jongeren die iets vernielen, jochies die rond hangen bij een grote vechtpar tij, jonge meiden die hangen bij veel oudere jongeren of jonge kinderen die 's nachts op straat lopen. De politie spreekt ze op straat aan, vraagt om hun gegevens en geeft die door aan een jeugd- zorgdspecialist bij de politie. Die taxeert of de jongere een ge val is voor Vet. Zo ja, dan stuurt die het Vet-team op het gezin af. Wil het gezin worden geholpen, dan krijgen ze drie maanden in tensief hulpverleners over de vloer. Eventueel verwijzen die het gezin of de jongere zelf door naar een instelling. En dat werkt, concluderen stu denten van de Hogeschool Zee land in een afstudeeronderzoek. Van juni 2004 tot juni 2006 zijn 101 jongeren begeleid door het Vet-team. Eentiende kwam uit Veere, een kwart uit Middel burg en de rest uit Vlissingen. Met zeventig procent waren het vooral jongens die in de handen van Vet vielen. Van de 101 heb ben 43 meegewerkt aan de inter views, die de studenten hielden. Vijftien jongeren, dat is 35 pro cent, kwamen na Vet toch weer in aanraking met de politie. Dat kan ook zijn, omdat ze bijvoor beeld geen helm op de bromfiets droegen, wordt gewaarschuwd. Want verder komt uit het onder zoek naar voren dat Vet werkt. Een overgroot deel zegt goed te zijn aangepakt door het team. Ze vinden de adviezen zinvol en in de helft van de situaties is de gezinssituatie verbeterd. Want daar ligt in bijna de helft van de gevallen het probleem. De rest is te wijten aan de vrijetijdsbe steding, de scholing en de leef omgeving. Dat kunnen buurtpro blemen zijn, of met vrienden. Van de 101 zaken zijn inmiddels 87 zaken afgerond. Bij 32 daar MIDDELBURG - Een 27-jarige Middelburger is gisteren door politierechter A. Gakeer bestraft nadat hij op 25 au gustus vorig jaar op de Sloe weg Noord in Vlissingen een automobilist de schrik van zijn leven had bezorgd. De Middelburger reed die dag in zijn auto over de zuid- baan van de Sloeweg, toen hij een pakje sigaretten op de bijrijdersstoel wilde pakken. Daardoor had de bestuurder zijn aandacht even niet op de weg, met alle gevolgen van dien. De auto raakte in een slip, slingerde en schoot via de mid denberm naar de andere kant op de noordbaan. Daar botste hij frontaal op een tegenligger. De bestuurder van die auto liep door de klap een gebroken borstbeen en kneuzingen op. Politierechter Gaakeer veroordeelde de verdachte voor aanmerkelijk onvoorzichtig rijden, waardoor de botsing kon plaatsvinden, conform de eis tot duizend euro boete en drie maanden rijontzegging. VLISSINGEN - In een winkelpand in de Glacisstraat is gisteren omstreeks drie uur een 35-jarige Vlissinger aan gehouden. Hij had een pakje vlees ter waarde van 7,66 eu ro gestolen. RITTHEM - Op de rotonde bij Ritthem zijn gisteren twee auto's op elkaar gebotst. Dat gebeurde rond half drie 's middags. Een bedrijfsauto, bestuurd door een 44-jarige man uit Middelburg en een personenauto, bestuurd door een 72-ja- rige vrouw uit dezelfde plaats reden op de rotonde toen het gebeurde. De man kwam vanuit de richting van Mid delburg, de vrouw vanaf Vlissingen. Beide auto's liepen bij de aanrijding schade op. Het is niet duidelijk hoe het komt dat de auto's in botsing kwamen. MIDDELBURG - Op de Noordweg in Middelburg is in de nacht van donderdag op vrijdag een personenauto openge broken. Uit cle auto werd de radio/cd-speler gestolen. Het apparaat heeft een waarde van enkele honderden euro's. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn van een bestelauto in de Berlagestraat in Vlissingen alle vier de banden lekgestoken. De eigenaar is voor enke le honderden euro's gedupeerd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Hulst is door poli tierechter A. Gaakeer veroor deeld wegens een aantal alcohol delicten tot 1800 euro boete, an derhalf jaar rijontzegging, elf dagen cel en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De man is verder een contactver bod opgelegd. De celstraf heeft de verdachte in de voorlopige hechtenis uitgeze ten. De man ontspoorde 21 janua ri in Hulst, waar hij zijn ex-vrouw en haar moeder be dreigde. Dezelfde dag had de ver dachte dronken een auto be stuurd, terwijl hij nog een rijont zegging van een eerdere veroor deling had. Met het alcoholgehalte van 790 microgram bleek hij ver boven de limiet van 220 microgram te zitten. Vorig jaar 5 mei werd de Hulstenaarin zijn woonplaatsbe- traptmet een alcoholgehalte van 845 microgram. „Hetalcoholprobleemis de groot ste zorg voor deze jongeman", verzuchtte politierechter Gaa keer. (Advertentie) waartegen van alles gezegd kan worden. We praten over het weer, over een feestje of andere kleine dingen. Ik denk dat die er wel toe doen. Het doet mij weer goed dat ik vernacht word." Cijsouw knikt. Als Cees niet meer langs de deur zou komen, dan zou dat een ge mis zijn voor de hele gemeenschap, zegt hij. „Ik ga al heel wat langer mee dan Cees. Ik hoop in juli 86 te worden." Cees de visman hoort bij zijn leven. Maar als Cees uit de vis stapt, is het voor bij met venten aan de deur. Zijn twee dochters willen hem niet opvolgen. „En anderen hebben zich nog niet gemeld. Maar het moment dat ik stop, wil ik nog even uitstellen." het alfabet van Zeeland van is doorverwezen naar ande re vorm van hulpverlening. Bij de rest was dat niet nodig. Behalve lof hadden de studen ten ook nog aanbevelingen voor Vet. Zo zouden zij minder tijd en energie moeten steken in jon geren die uiteindelijk toch niet bij het team zouden belanden. Gebeurt dat wel, dan bestaat ook na de afsluiting nog behoef te aan contact, al is het maar een huisbezoekje of telefoontje. Dat gebeurt nu niet altijd. Verder hadden de onderzoekers meer vergelijkingsmateriaal wil len zien. Ze hadden liever de po litiedossiers van jongeren met en zonder Vet-verleden naast el kaar gelegd. Meer bekendheid, en wellicht sa menwerking, met andere instel lingen zou ook mogen. Je kunt niet om scholen heen, vinden de studenten. (Advertentie) VAN 12:00 UUR TOT 17:00 UUR (Vz uur per klant) Buitenruststraat 20 Middelburg (Naast Trendhopper) Een Hulster stel genoot on langs in zijn favoriete etablis sement van een heerlijke dis. Het was ivat veel, er moest nog een gaatje overblijven voor het dessert, en van al het lekkers van het hoofdgerecht bleef zodoende behoo rlijk wat onaangeroerd op de borden. „Vries het maar in", dolde de mannelijke helft van het kop pel. De ober boog zich discreet voorover en fluisterde ijzig: „We kunnen het maar één keer invriezen m'neer." In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! °eth'effs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15