luis moet negen ton bezuinigen W Aanleg rondweg Aardenburg volgens gedeputeerde in 2008 ïnintratuin PZC 129/ Weinig belangstelling inloopavond terrassen Rennen met een knijper op je neus valt niet mee inkomsten en hoge energiekosten spelen gemeente parten Aanrijding AmbachtRI F' bin riisn uit Hypotheken J Verzekeringen M Pensioenen Jjt mm Overschot jaarrekening beperken Toch kans op Zeeuws kiesdebat Toekomst western weekend onzeker mededeling zeeuwse almanak Lekker 2 juni 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen GROEDE - Op de kruising Provincialeweg/Noordweg bij Groede kwamen gisterochtend rond kwart over negen een per sonenauto en een bedrijfsauto met elkaar in botsing. Een 84-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis, die in de rich ting van Breskens reed, sloeg op kruising linksaf. Zij liet hier een haar tegemoetkomende 51-jarige, uit dezelfde gemeente afkomstige, bestuurder van een bedrijfsauto niet voorgaan. Bei de auto's raakten beschadigd. e (Advertentie) MASSIEVE VLOER nu 15,- p/m2 BUITENRUSTSTRAAT 20 MIDDELBURG (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00-17.00 uur. KUNST ANTIEK 3,6, 7 en 8 juni ook kijkdag! Herengracht 74,4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Rolstoelhockey is één van de spelen van de Cruyff Foundation games. De groepen 7 en 8 van de basisscholen Moerschans, Willibrordus en Nobelhorst uit Hulst ervoeren dat sporten met een handicap moeilijker is dan het lijkt. door Jeanette Vergouwen HULST - De groepen 7 en 8 van de basisscholen Moerschans, Willibrordus en Nobelhorst uit Hulst mochten gisteren hun prijs, die ze wonnen tijdens de nationale sportweek, verzilve ren. Ze werkten zes speciale spe len af. Kristian Timman van de Johan Cruyff Foundation kwam met de Games naar Hulst en kreeg de medewerking van medewer kers van het CIOS uit Goes. De spelen: rolstoelhockey, slalomra ce met een rolstoel, astmapar- cours, blindenvoetbal, materi aalestafette en goalbal werden door de leerlingen, ondanks de gestage regenval, met plezier af gewerkt. De atletiekbaan Piet Vonck van RKHAV, het veld van HW'24 en de hal van Piet Lossie wer den belangeloos ter beschikking gesteld, „Dan win je een fantas tische prijs en mag je een hele dag sporten met speciaal voor (Advertentie) Genieten van Pinksteren in Binnenuit 2e pinksterdag geopend van 13:00 - 17:00 uur U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl mindervalide mensen ontwor pen spelen en dan regent het de hele dag. Jammer, maar ik vind het toch een fantastische erva ring." Boudewijn van de Willi- brordusschool is nog steeds on der de indruk. „Bij de materiaal estafette wgrden je handen aan elkaar gebonden en moest je iets wegbrengen. Als je dat liet val len, was het heel moeilijk om dat met die handen weer op te pakken. En blindenvoetbal vond ik vreselijk. Je moest echt vertrouwen op de anderen, die wel konden kijken. Je gebruikt wel je oren beter, want er zat een belletje in die bal." Vreselijk „Weet je wat ik vreselijk vond", komt Katrien van de Moer schans vertellen, „het astmapar- cours. Je moest lopen met een knijper op je neus en je moest ademen door een rietje. Ik kreeg het echt benauwd en je wordt er heel moe van. Ik wist dat het erg was als je astma hebt, maar niet dat het zo erg was. Ik zou het best eens fijn vinden om samen met mensen, die lichamelijk ge handicapt zijn, te sporten. Rafaël van de Nobelhorst is het met haar eens. „Het is best moei lijk om dit allemaal te doen. Ik heb gezien en gevoeld hoe het is om met een handicap te sporten. Je zou nu beter kunnen helpen. Het was een fijne middag en ik zou dit best vaker willen doen." Dat laatste zal niet lukken. Wel foto Camile Schelstraete krijgen de groepen 6 en 7 van het volgende schooljaar nog de kans om de Cruyff Foundation games, die ontwikkeld zijn voor valide kinderen om hen te laten ervaren hoe het is om als minder valide te sporten, te spelen. In het najaar is het hun beurt. Niek van de Nobelhorst stelt: „Zo maak je eens mee, wat die mensen moeten voelen en den ken. Ik heb nog meer respect ge kregen voor hen en voor hun doorzettingsvermogen door René van Stee AARDENBURG - De vrees van de fractie van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) in de gemeente raad van Sluis dat er niks meer terechtkomt van een rondweg om Aardenburg is onterecht. Dat zegt verkeersgedeputeerde A. Poppelaars. Poppelaars verwacht dat in 2008 met de aanleg kan worden begonnen. Provinciale Staten hebben voor dit doel inmiddels zes miljoen euro extra gereser veerd. Weliswaar zijn er dan geen rijksmiddelen in het kader van Duurzaam Veilig Verkeer West- Zeeuws-Vlaanderen be schikbaar, maar die omstandig heden hebben volgens Poppel aars nooit een rol in de besluit vorming gespeeld. D&T pleitte onlangs voor ver lenging van Duurzaam Veilig om vaart achter de aanleg van de Aardenburgse rondweg te zet ten. Het plan staat al meer dan tien jaar ter discussie. Ook wordt het steeds opnieuw voor uitgeschoven. Door gebruik te maken van de financiële moge lijkheden van Duurzaam Veilig hoopte D&T te voorkomen dat de aanleg van de rondweg voor goed op de lange baan wordt ge schoven. „Aangezien de provincie zelfs extra geld heeft gereserveerd, is verlenging van Duurzaam Vei lig dus niet nodig. Uitgangspunt is dat wij de rondweg aanleg gen. Daarin is niks veranderd", verklaart Poppelaars. Voordat de eerste spade voor de rondweg de grond ingaat, moet eerst het bestemmingsplan worden gewij zigd. De gedeputeerde erkent dat dit allemaal langer duurt dan aanvankelijk de bedoeling was, maar dat dit komt doordat het zorgvuldig moet gebeuren. Poppelaars: „Want we hebben er geen behoefte aan om onver- HULST - De inloopavond over de uitbreiding van de terrassen aan de Grote Markt in Hulst en de aanleg van de verhoogde krui sing, heeft gisteravond niet tot een massale toeloop geleid in het Hulster stadhuis. Er kwa men slechts enkele tientallen nieuwsgierigen een kijkje ne men. Ze konden tekeningen zien van de nieuw te realiseren situatie en vragen stellen aan ambtena ren. Ook waren er de stenen te zien waarmee de terrassen en de stoep worden aangelegd. „Er is gekozen voor twee soorten steen, waaronder arduin", zegt wethouder C. de Kraker. „Dat ziet er niet alleen prachtig uit, het geeft ook duidelijk aan waar het terras stopt en de stoep be gint. De aanleg van de grotere terrassen begint op dinsdag 13 juni. De klus zal enkele dagen duren. hoopt bij de rechter te worden teruggefloten, omdat we onze za ken vooraf niet goed zouden heb ben geregeld." Parallelweg De gedeputeerde verklaarde ver der dat de aanleg van de paral lelweg Aardenburg-Eede zo spoedig mogelijk begint. De twij fels die D&T hierover heeft, zijn volgens Poppelaars ook onte recht. Want hoewel een betrok ken ambtenaar tijdens een ver gadering van de Stadsraad Aar denburg melding maakte van kritische kanttekeningen van de provinciale commissie Omge vingsbeleid, verzekert hij dat het traject Aardenburg-Eede volgens de principes van Duur zaam Veilig wordt ingericht. „We lopen hiermee ook vooruit op toekomstige ontwikkelingen, want bij de aanleg van de paral lelweg houden wij op allerlei manieren rekening met de aan leg van de rondweg", aldus de gedeputeerde. Op dinsdag 27 juni is er een in formatiebijeenkomst over de aanleg van het traject Aarden burg-Eede. «Redactie: /vww.pzc.nl =-mail:redactie@ pzc.nl "Postbus 31, 4460 AA Goes \dvertentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. leid. De volgende fase van de herinrichting van Breskens is hier een voorbeeld van. Ook maakt de gemeente werk van het aanpassen van verouderde bestemmingsplannen. Die maat regel moet minder kostbare pro cedures en snellere dienstverle ning opleveren. Boogaard: „We moeten blijven investeren, in een aantrekkelijk woon- werk- en recreatiekli maat en in de kwaliteit van ge meentelijke producten en dien sten. Op de langere termijn heeft iedereen daar profijt van. Bovendien moeten die investe ringen een positief effect aan de inkomstenkant opleveren." In het kader van het bestuursak koord 'Sluis aan zet' zet het Slui- se college van B en W ook in op beleid dat in eerste instantie geen negatieve of positieve fi nanciële consequenties heeft, maar die inwoners en bedrijven wel voordelen opleveren. Daar bij gaat het om het verminderen en vereenvoudigen van regels, een soepeler welstandstoezicht en het invoeren van een hers- tructeringsfonds op het vlak van ruimtelijke ordening. Ook 2005 was een slecht jaar- voor Sluis met een gat in de be groting van ruim 1,035 miljoen euro. Dit werd voor een groot deel veroorzaakt door lagere parkeeropbrengsten, hogere bij standsuitgaven en hogere kos ten voor het leerlingenvervoer. Het tekort is afgeboekt op de al gemene reserve. Zonder bezuinigingen in 2006 is ook het financiële plaatje in late re jaren minder rooskleurig. Bij ongewijzigd beleid zou het te kort in 2007 bijna 1,25 miljoen euro bedragen en in 2008 ruim één miljoen euro. Ondanks de nu ingezette bezuinigingsopera tie, houdt Boogaard voor 2007 toch een slag om de arm. „Want er komen zaken op ons af waar over nog grote onzekerheid be staat. Te denken valt aan ont wikkelingen op het gebied van het btw-compensatiefonds en de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning." IOSTBURG - De gemeente luis moet bijna negen ton be- iiinigen om de begroting dit lar sluitend te krijgen. oorzaken van het dreigende ikort zijn onder meer het ge- van een lagere uitkering lan begroot uit het Gemeente-' mds, minder parkeeropbreng- jten, hogere uitgaven in het ka ter van kwijtscheldingsregelin gen en tegenvallende energiekos- n. 'eliswaar is de financiële posi- ie van Sluis niet rooskleurig, iaar desondanks gaan de ge- jeentelijke belastingen volgend jar niet extra omhoog. Die wor- en alleen aangepast aan het in- atiepercentage. )m de begroting van 2006 in venwicht te krijgen, wordt er •ie ton bezuinigd op het onder oud aan gebouwen, wegen en roen. Het faseren van de aan- assing van bestemmingsplan- en moet een besparing van een in opleveren. 'aarnaast verwacht de gemeen- [e dat de verkoop van het voor- ialige stadhuis in Sint Anna [ér Muiden 175.000 euro ople- :rt. Deze en enkele andere iaatregelen moeten 815.000 eu- opleveren. Het college van B In W buigt zich nog over de res tende bezuinigingen, irtefeuillehouder J. Boogaard lenkt dat alle voorgestelde be dringen haalbaar zijn. Maatre den die niet langer realistisch ijn, worden afgeboekt. Het aat dan om de voorziene bespa ng op inkoop en de VW (in to tal 200.000 euro), iet college van B en W ziet zelfs togelijkheden voor nieuw be- RISICOBEHEER jHgj Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 1 8 - 615151 HEÈÉj TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen verwacht niet dit jaar weer een mil joenenoverschot op de jaarrekening te boeken. De hoofdingelanden zijn weliswaar blij dat het schap vo rig jaar 3,7 miljoen euro 'overhield', maar willen ook wel graag weten hoeveel geld het waterschap echt heeft te be steden. Dijkgraaf W. de Graaf meldde al dat van het grote over schot ook nog een aantal uitgestelde werken moeten wor den opgevoerd. De kersverse gezworene C. Almekinders beloofde zijn best te doen dit jaar een sluitende jaarrekening te maken. „Wel met een bescheiden overschot natuurlijk. Dat is toch altijd leuker dan een tekort." DEN HAAG - Het Burgerforum Kiesstelsel negeert Zee land niet. Dat zei voorzitter J. Geel gisteren. Zij was in de Tweede Kamer op bezoek om uitleg te geven over het hon derdveertig leden tellende forum dat in november met een advies komt over het Nederlandse kiesstelsel. Ze reageerde op Kamervragen van de PvdA waarin kri tiek wordt geleverd op het feit dat het Burgerforum geen debatbijeenkomst heeft gepland in Zeeland en Drenthe. De debatten zijn regionaal en niet provinciaal, legde Geel uit. De dichtbevolkte gebieden zijn wat beter bediend dan de dunbevolkte. Bewust is wel een bijeenkomst in Bergen op Zoom georga niseerd (19 juni), dicht bij Zeeland. De debatbijeenkom sten zijn zo grootschalig dat het niet mogelijk was er één in Zeeland te plannen, aldus Geel. „We hebben er intern wel lang over gepraat. Er gaat in Zeeland zeker iets gebeu ren." Ze denkt aan een kleinschaliger bijeenkomst, geor- ganiseex'd door leden van het Burgerforum. Een van hen, N. Zijderveld, onderzoekt de mogelijkheid om een bijeen komst in Oostburg te organiseren. CLINGE - Het voortbestaan van het traditionele western weekend van de Schietvereniging De Schutterij in Clinge hangt aan een dun draadje. Het nijpende tekort aan vrij willigers is één van de belangrijkste oorzaken Donderdag 8 juni geeft burgemeester J. F. Mulder van Hulst met het afschieten van het saluutkanon het start sein voor de inmiddels 28e editie. Tot en met zondag 11 juni zijn er dan op het tot Fort States Tree omgedoopte schietterrein aan de Statenboomweg schietwedstrijden in verschillende disciplines. Verder wordt in een trapperkamp het leven uit het Wilde Westen van Amerika door echte westernliefhebbers in beeld gebracht. „Maar wellicht zal dit wel eens voor de laatste keer kunnen zijn", zegt voorzitter W. de Vliegere van de Schutterij. „Er ontstaat duidelijk een gebrek aan vrijwilligers die on misbaar zijn om zo'n groot evenement te kunnen organise ren. Verder kost het westernfeest ons veel geld, maar brengt het relatief weinig op." (Advertentie) In verband met Pinksteren zijn onze kantoren tweede pinksterdag maandag 5 juni de hele dag gesloten. De redactie blijft telefonisch bereikbaar op nummer 06 54267107. het alfabet van Zeeland (Advertentie) ICadac eazy chef skottel 8250 Voor wokken, barbecuen, grillen, koken, bakken en oven functie. Van 189,- Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging; 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl Opgetogen ging het jonge stel uit Goes zitten aan tafel in een pizzeria in Den Haag. Ze waren een weekendje weg uit de provincie en besloten de laatste avond af te sluiten met een etentje. De stemming was gemoede lijk, het personeel vriende lijk. De serveerster - aan haar stem te horen overduidelijk geboren in Italië - nam de be stelling op. Ze noteerde niets, maar leek alle gerechten te onthouden. Na een stief half uurtje wach ten, kwam het eten. Hij had pizza quattro stagioni be steld, zij tagliatelle. Hij kreeg pasta met vis, zij een bord vol dampende lasag ne. Op hun reactie dat zij toch echt iets anders besteld had den, keek de serveerster raar op en antwoordde: „Is toch ook lekker?" En ze liep naar de volgende tafel, waar een ander stel zich boog over de pizza quattro stagioni en de tagliatelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41