Beleid strandtenten onder vuur PZC Jasper houdt van uitzonderlijke figuren WK-actieweke ibiediagen. a 1 3 Forse kritiek van provinciale commissie op bestemmingsplan Expositie van Terra Viva! in Scaldis Naturalis agenda Avond over borstvoeding Bergbezinkbassin in Domburg Jas uit school gestolen Premier België roemt Terneuzen weekend diensten e aan vrijdag 2 juni 2006 door Piet Kleemans RENESSE - De ruimtelijke on derbouwing schiet tekort, duide lijke bouwvoorschriften ontbre ken en er zijn ten onrechte wel standsbepalingen in opgeno men. De provinciale subcommis sie voor gemeentelijke plannen heeft, net als strandpaviljoen houder J. Kristelijn, forse kri tiek op het Schouwen-Duive- landse bestemmingsplan strand paviljoens. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft in genoemd bestem mingsplan strenge regels opge nomen voor onder meer plaats, oppervlakte, hoogte en verlich ting van strandpaviljoens. De ge meente is hierin volgens de pro vinciale subcommissie doorge schoten. Aan de ene kant, stelt de commissie, ontbreekt het aan duidelijke bouwvoorschriften voor strandcabines en reddings- posten terwijl er met betrekking tot strandpaviljoens zelfs wel- standseisen worden gesteld. En met dat laatste overspeelt de ge- SINT-MAARTENSDIJK - Terra Viva! Dat is de titel van de expo sitie die vanaf aanstaande zater dag te zien is in bezoekerscen trum Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk. Cursisten die de cursus 'Kera miek en pottenbakken' hebben gevolgd in het centrum voor de kunsten in Bergen op Zoom la ten hun kunstwerken deze zo mer zien. Wethouder M. Velthuis opent de expositie zaterdag om 16.00 uur. In juni kunnen belangstel lenden de expositie op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur bekij ken. In juli en augustus is de exposi tie van maandag tot en met za terdag van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl meente haar hand. Het opnemen van welstandseisen in een be stemmingsplan mag volgens de provinciale commissie helemaal niet. Met betrekking tot de bouwvoor schriften stelt de commissie vast dat vier bestaande strandpavil joens daar niet aan voldoen. „Er is in deze gevallen dan ook geen sprake van legalisering van de bestaande situatie. In feite wor den deze paviljoens, althans ge deeltelijk, wegbestemd." De commissie voegt daar aan toe dat in haar visie de gemeente on voldoende duidelijk maakt waar haar keuzes op gebaseerd zijn. Opbouw Ook over de opbouw van het be stemmingsplan is de provinciale commissie niet bijster te spre ken. Er wordt nogal eens verwe zen naar - al dan niet in het be stemmingsplan opgenomen - be leidsnota's. Dat maakt het voor gestelde pakket van regels voor de strandpaviljoens 'onoverzich telijk en weinig transparant'. Dat komt de duidelijkheid en de rechtszekerheid, onder meer naar de ondernemer toe, niet ten goede concludeert de com missie. Strandpaviljoenhouder J. Kristelijn hekelde de regel- woede van de gemeente al in een eerder stadium. Hij ziet zijn kritiek nu terug in het advies van de provinciale subcommissie aan Gedepu teerde Staten. „Ze bevestigen mijn commen taar op het bestemmingsplan", aldus Kristelijn. „Helaas doet deze conclusie afbreuk aan het vertrouwen van de ondernemer op het strand in de deskundig heid van het college." Kristelijn wil een strandpavil joen met logiesaccommodatie realiseren bij duinovergang Kijkduin. Het college heeft zich daar te gen uitgesproken. De reactie van Kristelijn op die princi pe-uitspraak staat op de agenda van de vergadering van de ad viescommissie openbare ruimte op dinsdag 6 juni. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. STREEKACTIVITEITEN RENESSE - Jacobuskerk, 20.00 uur: Concert Muziekvereniging Luctor et Emergo. THOLEN - Borstvoedingsorga nisatie LLL houdt op donder dag 8 juni een bijeenkomst over problemen bij het geven van borstvoeding. De bijeenkomst is bedoeld voor aanstaande moeders en moeders die al borstvoeding geven. Va ders en baby's zijn ook welkom. De avond, die plaatsvindt aan de Stoofstraat 8 in Tholen-stad, begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Meer informatie via Ria Verheul, telefoonnummer 0166-606333 of het landelijke hulpnummer 0111-413189. Jasper de Groot als Jan die verzot is op het cijfer 4 en dat specifiek zoekt in de serienummers van doppen op colaflessen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Drie is te veel' heeft in dit geval niks te maken met die inmid dels belegen klucht, waarin komedian ten als Johan Kaart en Joop Doderer fu rore maakten. Jasper de Groot uit Zie- rikzee is met zijn achttien jaar veel te jong om dat toneelstuk te kennen. 'Drie is te veel' betreft de titel van de mono loog die hij morgen als Zeeuwse finalist in de categorie toneel opvoert bij De Kunstbende in Vredenburg in Utrecht. Jasper is blij met zijn overwinning in de voorronde. Hij staat niet te trillen van de zenuwen voor de finale. „Het is natuurlijk leuk als ik win, maar zo niet dan ben ik niet enorm teleurge steld. Er zijn tenslotte vijftien concur renten en ik heb geen idee waar die mee komen." „Drie is te veel' vindt zijn oorsprong in een artikeltje in een tijdschrift, dat hij eind vorig jaar onder ogen kreeg. Jasper dacht op dat moment net na over een theatrale invulling van het thema 'Ex treem' dat dit jaar aan De Kunstbende gekoppeld zit. Het verhaaltje gaat over een eeuwige student die na 34 jaar zijn studie psychologie heeft afgerond. Al die tijd werkte hij bij een AH-super markt om zijn studie te kunnen bekosti gen. Nu hij eindelijk is afgestudeerd, heeft hij bij AH zoveel pensioen opge bouwd dat hij zijn baantje niet meer kwijt wil. Hij zoekt daarom daarnaast slechts een parttime-baan als psycho- loog. In overleg met professioneel theaterma ker Jora Möhlmann uit Zierikzee heeft Jasper een eigen zwaai aan dit verhaal gegeven. „Ik kan tenslotte geen man van 54 jaar spelen." In 'Drie is te veel' speelt hij een 23-jari- ge Jan, die terugblikt op een hechte vriendschap met Theo, zijn collega bij de emballageafdeling van de super markt. Zij delen een tick: ze verzamelen de serienummers op de doppen van cola flessen. Theo gaat voor de drieën, Jan voor de vieren. Jasper won er niet alleen de Zeeuwse voorronde mee, maar kreeg ook tijdens het Zeeuws Eenakterfestival veel lof toegezwaaid van de professionele juryle den. Zij spiegelden hem een succesvolle carrière als stand-up comedian voor. „Dat is prettig want ik houd juist zo van een mengeling van toneel, cabaret en muziek", zegt hij. Zijn voorkeur voor uitzonderlijke figuren begint zich in middels ook uit te kristalliseren. Zijn de personages in 'Drie is te veel' op zijn minst wat weird, de 'God in Brijdorpe' die Jasper vorig jaar op het Eenakterfes tival ten tonele voerde, was dat wellicht nog meer. Een man, die samen met zijn kippen onder de douche gaat bijvoor beeld. „Ja, blijkbaar heb ik daar wat mee. Mijn belangstelling ervoor is gewekt door het boek 'Beschouw ons maar als een uitzondering' over mensen die zich afzonderen binnen de maatschappij." Toneel alleen is niet genoeg voor Jas per. Bij de voorronde van De Kunstbende deed hij ook mee in de categorieën mu ziek en film, waarbij hij respectievelijk een tweede en derde prijs behaalde. Samen met Berend Kooiman (gitaar), Bob Vegt (bas) en René Geelhoed foto Marijke Folkertsma (drums) vormt hij de band 'Joop'. Jas per zingt daarin en schrijft een deel van de teksten. Het repertoire omschrijft hij als 'cabaret rock', hetgeen wil zeggen dat niet alleen de muziek maar ook de inhoud van de liedjes een belangi-ijke rol speelt. Zonderling 'De blauwe paraplu' is de titel van het filmpje dat hij samen met Berend Kooi man voor De Kunstbende maakte. Ook hiei'in speelt Jasper een schimmige zon derling, die een gedicht extreem koes tert en dansend met zijn paraplu over strand en door duinen trekt. Naast alle kunstuitingen hield hij zich de afgelopen twee weken ook nog bezig met zijn eindexamen havo. Hij heeft re delijk goede hoop het diploma te beha len, maar het zou kunnen tegenvallen. Van stress daai'over is geen sprake. „Nee, ik kan tenslotte ook zonder diplo ma naar de vervolgopleiding die ik heb gekozen: mbo audio-visueel technicus in Rottei'dam." Naast dit alles speelt hij ook al jaren mee in de pi-oducties van de Stichting Historische Spelen Zierikzee. Kortom Jasper de Groot is een performer in de brede zin van het wooi'd. 'Advertentie DOMBURG - Aan de Roosjesweg in Domburg is een be gin gemaakt met de aanleg van een bergbezinkbassin. Dat betekent dat het rioolstelsel verbeterd wordt. In Zanddijk, Zoutelande en Veere is dat al gebeurd. Westka- pelle, Aagtekei'ke, Grijpskerke, Koudekerke en Seroosker- ke krijgen ook nog een bergbezinkbassin. Een bergbezink bassin is een tijdelijke opslag voor rioolwater. Bij een zeer zware bui of bij langdurige regenval loopt het riool stelsel vol. De pomp die het rioolwater naar de waterzui vering in Ritthem pompt heeft dan onvoldoende capaci teit om het water snel genoeg te verpompen. Om te voor komen dat rioolwater op straat komt of in de woningen naar boven komt, liggen er aan de randen van het riool stelsel al zogenoemde overstorten. Tussen de overstort en de sloot wordt een bergbezinkbassin aangelegd. Een berg bezinkbassin levert ook een bijdrage aan de verbetering van de waterkwaliteit. MIDDELBURG - In een schoolgebouw in Middelburg is gisteren tussen 10.30 en 11.10 uur de jas van een leerlinge gestolen. De jas heeft een waarde van meer dan 100 exiro. BRUSSEL - De Belgische premier Verhofstadt heeft giste ren in het Belgisch parlement hard uitgehaald naar de plannen van Maastricht om de koffieshops uit het cen trum te vei-plaatsen naar de grens met België. Volgens Verhofstadt moet burgemeester G. Leers een voorbeeld nemen aan Terneuzen. „In beide gevallen is 90 procent van de bezoekers van de koffieshops buitenlander. Maar Terneuzen heeft twee coffeeshops, aan de rand van het centrum, en geen illegale drugspanden. Maastricht, met evenveel buitenlandse bezoekers, heeft vijftien koffie shops." De oplossing van het probleem is voor Verhofstadt dan ook duidelijk. „Het aantal koffieshops beperken of ont mantelen, net zoals wij illegale drugspanden hebben ont manteld in Gent, Antwerpen, Luik en Bergen." Hij steunt de voornemens van burgemeesters van Belgische gemeen ten rond Maastricht om naar de rechter te stappen. Hij be nadrukte echter zelf geen gerechtelijke stappen te zullen ondernemen. ANP Advertentie Direct ADSL Gratis draadloos modem t.w.v. is9,-* ie maand geen abonnementskosten 2 maanden gratis HotSpots Geen aansluitkosten t.w.v. 74,95 het wk «t kpn stuitje aan ADSLwinkel.nl Vanaf Direct ADSL Lite. Vraag naar de voorwaarden. Advertentie j WK Prepaid Pakket j Sony Ericsson J230i incl. 15, beltegoed j 3 maanden 50% extra beltegoed Gratis commentaarbox Gratis voetbal Vraag naar de voorwaarden van de wereldaanbiedingen. Actie geldig tot 1 juli 2006. zolang de voorraad strekt. zaterdag 3, zondag 4 en maandag 5 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland,tel. (0111)406111. het wk të kpn stuitje aan Advertentie Onbeperkt bellen BelVrij Avond Weekend ie maand gratis Gratis commentaarbox l.c.m. BelBasis abonnement Onbeperkt bellen maandag t/m vrijdag van 19.00 - 08.00 uur en in het weekend naar alle vaste nummers in Nederland* hetwk kpn stuitje s 1 »j De WK-actieweken van KPN zijn begonnen. En dus kun je profiteren van een li-tal wereldaanbiedingen. Dat zijn zeer aantrekkelijke aanbiedingen op het gebied van bellen, internetten en tv kijken. Waar je heel veel euro's voordeel aan overhoudt. Makkelijk scoren dus. Kijk maar op kpn.com of ga naar de telecomspecialist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37