»zc erstel blanke top der duinen Loswal Burghsluis taboe voor vrachtwagens PZC '129. fW'PSM V'. Iv. xj.lÉPl Schouwen-Duiveland is klaar voor Pinksteren ïnintratuin [org om rijksbijdrage natuurontwikkeling Schouw en-West en Oost )iefstal rijplaten )ij zeedijk Kats Ukkepukkentuin opengegooid Ambachtml Toch kans op Zeeuws kiesdebat Yerseks strandje wordt opgespoten Aanrijding in Bruinisse Büy i Jjgr birs risn uit zeeuwse almanak Lekker Hypotheken Verzekeringen Pensioenen mededeling jwww.pzc.nl (E-mail:redactie@ pzc.nl ^Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: "Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. vrijdag 2 juni 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Hoor Ali Pankow ;U\V-HAAMSTEDE - Staats- losbehcer zou letterlijk graag le blanke top der duinen in de ;op van Schouwen in ere her- iteld zien. Door het gedeeltelijk verwijderen van duinbeplanting iou de wind weer meer grip krij- jen op de duinen en kunnen andverstuivingen een onstuime- ige kustlijn creëren dan nu het jeval is. Uiteraard met behoud van de jeiligheid", benadrukt direc- P. van den Tweel van Itaatsbosbeheer regio Zuid. Hij mschrijft de Kop van Schou ten als een 'landschappelijke arel' binnen de beheersgebie- en van Staatsbosbeheer. „Een walitatief hoog natuurgebied an wellicht internationale om- ang", aldus Van den Tweel. lij zei dat gisteren tijdens het eestje, dat de Gebiedscommis- ie Schouwen-West had belegd er afronding van drie belangrij- .e projecten voor natuurontwik- ATS - In de nacht van woens- ag op donderdag zijn bij de i)ost Zeedijk in Kats tien rijpla- en gestolen. mdat wordt gewerkt aan de ersteviging van de zeedijk is an de buitenzijde van de dijk ;n verharde rijstrook aange- igd, bestaande uit metalen rij- laten. Hiervan werden er tien reggenomen. Ook werd een me- alen schuif van een rupskraan estolen. De rupskraan raakte ok beschadigd. iOES - Kinderdagverblijf ineeuwwitje aan de Bergweg in ïoes heeft gisteren een speciale luitenspeelplaats voor de jong- te bezoekers in gebruik geno- pen, een ukkepukkentuin. fanaf het moment dat kinderen iunnen zitten tot anderhalf a jaar kunnen ze daar voor op een eigen plek veilig spe- ,Ze konden al wel buiten telen op het gras of een kleed", irtelt vestigingsmanager Mi- inda Dubbeldam van Sneeuw- iitje, „maar nu ze hun eigen lek hebben, kunnen ze zeker .kernaar buiten." fe ukkepukkentuin is gisteren lor de kinderen zelf 'openge- ioid', door ballen vanuit een .am de tuin in te werpen. (Advertentie) MASSIEVE VLOER nu 15,- "lm2 IUITENRUSTSTRAAT 20 MIDDELBURG (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00- 17.00 uur. KUNST ANTIEK 3,6,7 en 8 juni ook kijkdag! Herengracht 74,4331 PX. Middelburg, TcL 011S - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl keling. Afgevaardigden van pro vincie, Dienst Landelijk Ge bied, Staatbosbeheer, Water schap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Schouwen-Duiveland bekeken het fietspad Vroonweg, natuurgebied de Maire en de herinrichting van voormalige camping Berkenhof. „Een com pliment voor vasthoudendheid, geduld en voor de kwaliteit die dit alles heeft opgeleverd", prijst gedeputeerde T. Kramer alle betrokken instanties. Hij is laaiend enthousiast over de nieu we natuur hier nu hij zelf deze middag over de Vroonweg heeft gefietst. „Het is vreselijk mooi, zonder palen en prikkeldraad en met een kilometersbreed uit zicht", aldus Kramer. Heilig Wethouder R. van der Wekken deelt dit enthousiasme niet. „Het is de bedoeling vandaag het fietspad Vroonweg heilig te verklaren, maar daar doe ik niet aan mee. Ouderen en gehandi capten zijn er wat betreft fiets pad in elk geval niet op vooruit gegaan." De wethouder erkent echter dat deze verbinding volgens een de mocratisch proces tot stand is gekomen en wil er verder niet over simpen. Wel hamert hij bij Staatsbosbeheer op een royale plek voor de mens binnen de nieuwe natuur in de vorm van recreatief medegebruik. Verder vraagt de wethouder bij de provincie aandacht voor de belangen van nog twee cam pings, Tenténbosch en Beuken horst, die ook al vele jaren op de nominatie staan om gesaneerd te worden. Volgens Van dei- Wekken duurt de besluitvor ming daarover veel te lang met alle onzekerheid voor de betrok ken ondernemers van dien. De gedeputeerde moet ook een schaduw wei-pen op dit feestje met zijn grote zorg over de. ver dere ontwikkeling van zowel Schouwen-West als Oost. „Tot nu toe is integraliteit het sleutel woord gebleken", zegt Kramer en als voorbeeld verwijst hij naar de koppeling tussen de na tuurontwikkeling in de Maire en de aanpak van de waterover last in dit gebied. Of deze zoge heten gebiedsgerichte aanpak in de Kop van Schouwen kan wor den voortgezet, is echter zeer de vraag. Volgens Kramer hangt de ko mende weken veel af van het overleg met het Rijk over het In vesteringsbudget Buitengebied. Hij erkent dat het in tijden van bezuinigingen op zorg en wel zijn soms moeilijk is uit te leg gen aan de bevolking dat er ook geld naar natuurontwikkeling gaat. „Het gaat echter niet om kiezen tussen zorg, welzijn of na tuur, maar om de keus of er geld gaat naar natuur op Texel, de Veluwe of de Kop van Schou wen", benadrukt de gedeputeer de. Mocht het Rijk in dit gebied aan zienlijk minder gaan investeren, zal dat ook organistorische ge volgen hebben voor de Gebieds- commissies Schouwen-West en Oost. Afgevaardigden van bij Schouwen-West betrokken instanties bekijken de nieuwe natuur in gebied de Maire. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het gras is ge maaid, de toiletten zijn schoon en de fusten bier liggen te wach ten op verkoop. Schouwen-Dui veland is klaar voor de gebruike lijke pinksterinvasie. Of de inva sie zo groot wordt als andere ja ren is overigens afwachten. De geluiden over bezetting en verwachting zijn zeer wisse lend. De boekingscentrale van de VW meldt dat er nog vol doende plekjes te vinden zijn, zo wel in hotels als op campings. Maar in Scharendijke en Renes- se vertellen de meeste camping- eigenaren dat ze 'lekker vol' zit ten en alleen hier en daar nog een plekje hebben. In het achter land is er echter nog meer dan voldoende plek. Het pinksterweekend is voor Re- nesse traditioneel een feestweek- einde waar vooral Duitse jonge ren op af komen. De jeugdcam- pings zouden dus goede zaken moeten doen. In Renesse zijn De Elzenhof en De Brem volge boekt, maar een paar kilometer verderop is nog volop ruimte. Zowel Duinhoeve (Burgh-Haam- stede) als 't Hoge Zand (Sirjans- land) hebben nog volop ruimte. „Laat ze maar komen", zegt de eigenaresse van camping 't Ho ge Zand. „Wij zijn er klaar voor." Ze vertelt dat deze groep vaak op de bonnefooi komt en dat er daarom nog niet veel valt te zeg gen over de uiteindelijke drukte op de camping. Aan het weer hoeft het volgens de eigenaar van jongerencamping Elzenhof niet te liggen. „Duitsers vinden een regenbuitje niet erg. Neder landers wel, die willen meer luxe." Vermaakprogramma In het dorp Renesse is zoals al tijd weer een heel vermaakpro gramma in elkaar gezet. De op zet is dit jaar wat anders dan voorgaande jaren. Er is geen door Piet Kleemans BURGHSLUIS - De oude los wal van de haven in Burghsluis wordt taboe voor vrachtwagens. De damwand verkeert in derma te slechte staat dat de gemeente Schouwen-Duiveland uit veilig heidsoverwegingen een inrij ver bod voor vrachtwagens heeft af gekondigd voor de loswal. Dat de oude loswal - er is ook een nieuwere tweede - er niet zo best aan toe is, komt voor de ge meente Schouwen-Duiveland niet als een verrassing. „Het pro bleem is al een paar jaar bekend bij ons", zegt A. Ghering van de gemeentelijke afdeling Openba- Advertentie In verband met Pinksteren zijn onze kantoren tweede pinksterdag maandag 5 juni de hele dag gesloten. De redactie blijft telefonisch bereikbaar op nummer 06 54267107. het alfabet van Zeeland re Werken. Zij voegt er aan toe dat gezien het feit dat de oude loswal al jaren niet meer ge bruikt wordt voor laden en los sen het probleem niet zo nij pend is. Ten tijde van de aanleg van de Deltawerken was dat wel anders. Het haventje van Burghsluis fungeerde toen als werkhaven. Na afronding van het werk aan de stormvloedke ring kwam het haventje er werk loos bij te liggen. Bestemming Een nieuwe bestemming werd gezocht en gevonden in die van bescheiden jachthaven voor de pleziervaart. De gemeente Schouwen-Duiveland ging over tot pacht van de haven van eige naar het waterschap om de ha ven vervolgens te verhuren aan Watersportvereniging Burgh sluis. Die gebruikt de in slechte staat verkerende loswal niet. Voor grotere schepen met wat meer diepgang is de oude kade zelfs bij hoog water slecht be reikbaar. Wanneer de loswal wordt opge knapt, is volgens Ghering niet exact te zeggen. Het karwei is opgenomen in het project Zeewe ring van Rijkswaterstaat. De dijkversterkingen in het kader van dat project zijn in volle gang. Rijkswaterstaat heeft sa men met projectpartner de Zeeuwse waterschappen in to taal tachtig kilometer dijk ver sterkt. Volgens woordvoerster van project Zeewering M. Dae- nen staat aanpak van de oude kade en loswal van de haven in Burghsluis op de rol voor 2014. Het dijkvak tussen de Schouwse DEN HAAG - Het Burgerforum Kiesstelsel negeert Zee land niet. Dat zei voorzitter J. Geel gisteren. Zij was in de Tweede Kamer op bezoek om uitleg te geven over het hon derdveertig leden tellende forum dat in november met een advies komt over het Nederlandse kiesstelsel. Ze rea geerde op Kamervragen van de PvdA waarin kritiek wordt geleverd op het feit dat het Burgerforum geen de batten heeft gepland in Zeeland en Drenthe. De debatten zijn regionaal en niet provinciaal, legde Geel uit. De dicht bevolkte gebieden zijn wat beter bediend dan de dunbe volkte. Bewust is wel een bijeenkomst in Bergen op Zoom georga niseerd (19 juni), dicht bij Zeeland. De debatbijeenkom sten zijn zo grootschalig dat het niet mogelijk was er één in Zeeland te plannen, aldus Geel. „We hebben er intern wel lang over gepraat. Er gaat in Zeeland zeker iets gebeu ren." Ze denkt aan een kleinschaliger bijeenkomst, geor ganiseerd door leden van het Burgerforum. Een van hen, N. Zijderveld, onderzoekt de mogelijkheid om een bijeen komst in Oostburg te organiseren. YERSEKE - Het drukbezochte strandje bij de Dam in Yer- seke krijgt een nieuwe zandlaag. De verwachting is dat de provincie volgende week woensdag de vergunning voor het karwei afgeeft, waarna aannemer Faasse uit Goes direct aan de slag gaat. Voor het werk, het opspui ten van tienduizend kubieke meter zand, is twee weken nodig. Het zand wordt uit het Brabants Vaarwater in de Ooster- schelde gehaald en met behulp van een bakkenzuiger via persleidingen op het Damse strandje aangebracht. De ge meente Reimerswaal draagt de kosten, 55.000 euro. Het strandje aan de Oosterschelde bij Yerseke is eerder opge spoten, in 1994 en 1999. Zand wordt er langzaamaan mee genomen met de stroming. BRUINISSE - Op de N59 bij Bruinisse vond gisteren om 13.40 uur een aanrijding plaats. Een 43-jarige, uit de gemeente Schouwen-Duiveland af komstige, bestuurder van een bedrijfsauto kwam uit de richting van Rotterdam rijden. Hij kon niet tijdig stoppen toen een voor hem rijdende 57-jarige automobilist uit As ten voor het overige verkeer moest afremmen. Beide au to's raakten beschadigd. (Advertentie) foto Marijke Folkertsma groot podium meer op het evene mententerrein. „In plaats daar van hebben we verschillende op tredens verspreid door het dorp", zegt J. Roose van Hisa Evenementen die het feestpro gramma in elkaar heeft gezet. Een andere grote wijziging is het maken van een terras bij de watermeter. „Dat is geïnspi reerd op de Duitse Biergarten. Daar komen banken en pick nicktafels waar mensen kunnen zitten praten en muziek luiste ren." Volgens Roose is daar be hoefte aan. De verschillende ac tiviteiten in Renesse zijn zater dag en zondag tussen 13.00 uur en 24.00 uur. Genieten van Pinksteren in Binnenuit y - -v - 2e pinksterdag geopend van 13:00 - 17:00 uur U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.ni Advertentie aanzet van de stormvloedkering en de westkant van de haven van Burghsluis is eerder aan de beurt. Dat dijkgedeelte wordt volgend jaar aangepakt. Cadac eazy chef skottel 8250 Voor wokken, barbecuen, grillen, koken, bakken en oven functie. Van 189,- Rel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.irvtratuin.nl De damwand in Burghsluis verkeert in erg slechte staat. foto Marijke Folkertsma Opgetogen ging het jonge stel uit Goes zitten aan tafel in een pizzeria in Den Haag. Ze waren een weekendje weg uit de provincie en besloten de laatste avond af te sluiten met een etentje. De stemming was gemoede lijk, het personeel vriende lijk. De serveerster - aan haar stem te horen overduidelijk geboren in Italië - nam de be stelling op. Ze noteerde niets, maar leek alle gerechten te onthouden. Na een stief half uurtje wach ten, kwam het eten. Hij had pizza quattro stagioni be steld, zij tagliatelle. Hij kreeg pasta met vis, zij een bord vol dampende lasag ne. Op hun reactie dat zij toch echt iets anders besteld had den, keek de serveerster raar op en antwoordde: „Is toch ook lekker?" En ze liep naar de volgende tafel, waar een ander stel zich boog over de pizza quattro stagioni en de tagliatelle. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 433 1 JB Middelburg, Tel.: 0118-615151 Thuis in...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35