Aanjagen woningbouw is lastig PZC Rampenoefening op de Oosterschelde 4 4 v Controleurs kijken zelfs in containers bij de voordeur Voor busreizigers dreigt extra overstap in Terneuzen Verzet tegen locatie woonzorgboerderij uPZC Jongeren delen zelf hun speelplaats in Gemeente Goes worstelt met inhaalslag Raad Borsele wil kosten brandweer delen weekenddiensten 24e editie van Smokkeltochten Bakkerij Rilland viert jubileum met zicht op opvolging vrijdag 2 juni 2006 door Ben van den Aarssen POORTVLIET - De tafeltennis tafel en de voetbalkooi op het trapveld in Poortvliet komen het dichtst bij de bebouwing aan de Burgemeet. Verder weg zijn de skatevoorziening en de jongerenontmoetingsplaats gesi tueerd. De attributen sluiten zoveel mo gelijk aan bij de huidige speel toestellen voor de jongste kinde- ren. De indeling kwam gister avond in 't Ouwe Raed'uus tot stand tijdens een workshop waaraan circa twintig jongeren deelnamen. Karin Bommelijn, bij de gemeente verantwoorde lijk voor het jeugdbeleid, hoopt dat de bewoners overtuigd zijn van de goede bedoelingen van de jongeren. „Op deze manier wordt zo min mogelijk overlast veroorzaakt." In vier groepjes gingen de toe komstige gebruikers met de in deling aan de slag. Voorwaarde daarbij was dat er een bufferzo ne met de bebouwing in acht moest worden genomen. Ook de bestaande doeltjes op het trap veld blijven in de nieuwe opzet gehandhaafd. Er komt één in gang: aan de Burgemeet. De vernieuwde speelplek vloeit voort uit de notitie Speelruimte, waarin wordt vastgesteld dat er in de Thoolse dorpen te weinig speelvoorzieningen voor jonge ren vanaf 12 jaar zijn. Kernbezoek Bij het kernbezoek van de raad aan Poortvliet werd besloten om een werkgroep van burgers sa men te stellen, om de ideeën te inventariseren en uitvoering te geven aan de plannen. Behalve Henk Vane waren gisteravond ook Jan van Tiggele, Henri Elen- baas en Ab van der Belt van de werkgroep aanwezig. Het plan kost in cle huidige vorm ruim 26.000 euro. De gemeentelijke bijdrage komt uit op 18.000 eu ro. De provincie moet het reste rende bedrag ophoesten. Door sponsoring van materialen wor den de totale kosten gedrukt. Formeel moet de subsidie nog aangevraagd worden in Middel burg. Vanwege het vernieuwen de karakter van de voetbalkooi en het draagvlak onder de bevol king verwacht Bommelijn geen problemen. Komende donder dag zijn de omwonenden aan zet. Als er geen bezwaren zijn, kan de voorziening eind dit jaar zijn gerealiseerd. door Frank Balkenende GOES - De inhaalslag die Goes op het gebied van de woning bouw wil maken, lijkt voorlopig een zeer lastige opgave. Wethou der M. Dieleman (CDA, ruimte lijke ordening én volkshuisves ting) liet al eerder weten dat een versnelde aanleg van de wijk Mannee er niet inzit, omdat de planning van het project voor zijn aantreden al was verkort. De eerste kavels komen zoals ge pland begin 2007 op de markt en niet eerder. Daarnaast is het onzeker hoe snel Goes een begin kan maken met het plan Waterstad: de om vorming van het havenindustrie gebied tot een wijk met 1500 tot 2000 woningen. Een financie ringstekort is het probleem. Goes zoekt nog twintig miljoen euro om het 100 tot 130 miljoen euro vergende project van de grond te krijgen. Overigens is een aanjaagteam druk bezig om dat financiële probleem op te lossen. In het team zijn ook de provincie en het ministerie van Vrom vertegenwoordigd. Verder speelt mee hoe vlug wa tergebonden bedrijven, die moe ten wijken voor Waterstad, kun nen worden verplaatst. Alterna tieve locaties worden onder zocht, waarbij de haven in Kats in beeld is als nieuwe stek voor de betonfabriek van Haringman en Molenaar-Beton. Voor andere woningbouwprojec ten, zoals de wijk Aria, is Goes afhankelijk van de snelheid van projectontwikkelaars. Wethou- HEINKENSZAND - Het kan niet zo zijn dat de gemeenten Borsele en Terneuzen alleen voor de brandweerzorg in de Westerscheldetunnel opdraaien. Borsele is immers jaarlijks al twintig euro per inwoner aan die brandweertaak kwijt, be toogde PvdA-raadslid P. Vol- laard gisteravond in de Borselse gemeenteraad. De hele raad nam vervolgens een motie van het CDA aan waarin ervoor wordt gepleit de tunnel in over heidshanden te houden én ook andere partijen aan te spreken op hun financiële verantwoorde lijkheid voor de brandweerzorg in de tunnel. De exploitant van de tunnel, de NV Westerscheldetunnel, werd daarbij met name genoemd. De ze heeft altijd aangegeven dat brandweerzorg een taak van de overheid is en dat zij niet bereid is daaraan mee te betalen. der Dieleman zal dan ook een klemmend beroep doen op pro jectontwikkelaars om haast te maken. In voorgaande jaren lukte het de gemeente niet om het aantal (op papier) geplande woningen ook daadwerkelijk te laten bou wen. De huidige coalitiefracties CDA, WD en SGP/ Christen- Unie verweten het vorige colle ge en (ex-)wethouder M. 't Hart in het bijzonder dat er te weinig vaart zat achter de woning bouw. Speerpunt Het nieuwe college maakt een speerpunt van de woningbouw. Gisteren beweerde PvdA-raads lid M. van Heugten-Van den Burg in de raad dat de ambitie van het college, hoewel koud tweeënhalve maand in het za del, niet uit de verf komt. „Het gemiddelde aantal van 150 nieu we woningen per jaar is ronduit teleurstellend gezien de krapte op de woningmarkt." GroenLinks diende zelfs een mo tie in om in de komende jaren in de begrotingen uit te gaan van het aantal geplande woningen. Die kreeg nauwelijks bijval om dat Goes zich zo rijk kan reke nen en financieel het deksel op de neus krijgt als er minder wo ningen worden opgeleverd. De fractie trok de motie trouwens in, nadat wethouder Dieleman had beloofd voor. 2007 met een 'reële' woningbouwplanning te 'komen die ook in de begroting is verwerkt'. Hij onderstreepte dat de woning bouwplanning voor de komende jaren geen 'spijkerhard' verhaal is. „Het is een flexibele plan ning." Overigens blijft Dieleman op timistisch. „Ik denk dat we best meer woningen kunnen reali seren dan die 150 per jaar. We moeten gewoon proberen de trein harder te laten rijden." Medewerkers van de KNRM bieden eerste hulp aan een gewonde tijdens een rampenoefening op een rondvaartboot. foto Ri door Melita Lanting NEELTJE-JANS - Rondvaart boot Christiaan B krijgt tijdens een vaartocht op de Oosterschel de problemen. Er is een explosie in de machinekamer en het roer raakt tijdelijk buiten gebruik. Twee passagiers en een beman ningslid raken hierbij gewond. Een grootschalig en realistisch oefenscenario gisteravond, voor de KNRM, kustwacht en ambu lances. Dat ze gaan oefenen is bekend, maar wat er gaat gebeuren niet. Plet wachten duurt lang, maar even na zevenen gaat dan toch de pieper. Later dan gepland want met de alarmering loopt het niet op rolletjes. Centrum Ouddorp blijkt telefonisch onbe reikbaar. De bemanning van red dingsboot Harder gaat er als eer ste uit en verkent de situatie. Na tien minuten wordt ook de Koopmansdank opgeroepen en terwijl deze boot door de sluis vaart óm op de Oosterschelde te komen (de Koopmansdank ligt aan de Noordzee-zijde van Neel- tje Jans) komen de berichten binnen. Er zijn drie gewonden en ambulancepersoneel moet worden opgepikt in de binnenha ven „Ik vind dat ze het heel goed op gepakt hebben", zegt een erva ren lotus-vrij williger. „Plet duurde alleen wel lang voordat er mensen aan boord kwamen, we zijn nu toch anderhalf uur verder. Maar petje af voor de be manning van de reddingsboten. Dat zijn professionals." M. Bol le, van de ambulancevoorzie ning Zeeland denkt niet dat het allemaal te lang heeft geduurd. „Als je ziet wat er allemaal bij komt kijken. De vrijwilligers' moeten gealarmeerd worden, de boot moet de sluis door en dat kost tijd en vervolgens moet het ambulancepersoneel nog opstap pen en moet je gaan varen." Uit de evaluatie na afloop is naar vo ren gekomen dat de oefening op zich is geslaagd, maar dat met name de onderlinge communica tie over minder schijven moet lo pen. Uit de oefening is wel naar voren gekomen dat de onderlin ge communicatie eenvoudiger kan en moet. zaterdag 3, zondag 4 en maandag 5 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland R. W. de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: H. van Dijk, Sïmonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven poiderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Diteweg, tel 0113 224099 zon. 19.30-ma 19.30 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Martijn de Koning VLISSINGEN - Automobilis ten, schoolhoofden, café-eigena ren, campinghouders en direc teuren van bedrijven: ze konden gisteren en vandaag allemaal controle krijgen. Verschillende Zeeuwse instanties slaan de han den ineen tijdens een landelijke handhavingsactie. Tijdens de reeks controles, die gistermiddag om 12 uur begon en tot vandaag dezelfde tijd duurt, werken onder meer ge meenten, provincie, politie, wa terschappen, Rijkswaterstaat, douane en Staatsbosbeheer sa men. „Vertegenwoordigers van die in stanties maken teams en gaan samen op pad", verklaart J. Zan ders van de provincie. In totaal bezoeken de groepen 82 Zeeuwse locaties. Het gaat om uiteenlopende controles. Au tomobilisten kan gevraagd wor den naar hun papieren of moe- ten een alcoholcontrole onder gaan. Op minicampings wordt gekeken of de gasflessen in orde zijn. Koelinstallaties bij horeca gelegenheden en op vrachtwa gens krijgen speciale aandacht. Verder kijken de teams rond op scholen of houden ze in de gaten of terrassen staan waar ze ho ren. Een aantal bedrijven krijgt een meer algemene controle. De on dernemingen zijn willekeurig ge kozen, geeft Zanders aan. Hoe wel, voor Sea Way in de haven van Vlissingen gaat dat niet he lemaal op. Een deel van het be drijf, waar kleurstof uit kratten wordt gehaald om de kunststof opnieuw te kunnen gebruiken, brandde vorig jaar af. De fa- briek wordt nu herbouwd. „Sinds die brand houden we hier de vinger aan de pols", zegt M. Bek. Hij is toezichthouder bij de provincie. Samenwerking met andere in stanties is voor hem niets nieuws. „Maar het is altijd nut tig het belang ervan nog eens te benadrukken." Team Bek vormt samen met twee colle ga's van de provincie en een ver tegenwoordiger van de politie een team. Dat laat er geen gras over groeien. Nog voordat ze door Harmen van der Werf RILLAND - Bakkerij Van de Maale in Rilland heeft gisteren een bijzonder jubileum gevierd. Het bedrijf is vijfenveertig jaar geleden in Rilland gevestigd én juist deze week is een - moge lijke - opvolger van eigenaar J. A. van de Maale geboren. De geboorte van zijn zoon Pim had op geen mooier moment kunnen plaatsvinden, vindt Van de Maale. „Mensen felicitei'en me met het jubileum van de bak kerij", vertelt hij, „en vooral de ouderen zeggen er gelijk bij dat ze zo blij zijn dat er een bakke rij in het dorp blijft. Ze hebben het dan over de geboorte van Pim." Niemand kon het ontgaan dat Van de Maale iets te vieren had. Hij bood zijn klanten speciaal gebakken geboortekoeken en slagroomsoesjes met een blauwe glazuurlaag aan. De vader van de huidige bakker vestigde zich vijfenveertig jaar geleden in Rilland. Hij is alweer tien jaar uit de zaak, maar kan het volgens Van de Maale niet laten geregeld te komen helpen. Dat Rilland nog een eigen bakkerij heeft, is volgens de ei genaar geen vanzelfsprekend heid. „Het is dat ik veel instellingen vaï Hres Post 458' Tele Tele door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Voor busreizi gers tussen Zeeuws-Vlaanderen en overig Zeeland (vice versa) dreigt vanaf volgend jaar een extra overstap in Terneuzen. Dat komt doordat nieuwkomer Veolia in Zeeuws-Vlaanderen de busdiensten gaat doen, ten koste van Connexxion. De provincie heeft dat na een openbare aanbesteding beslo ten. De vervoerconcessie in Mid den-Zeeland is tot 2009 nog in handen van Connexxion, terwijl cüe in Zeeuws-Vlaanderen nu overgaat naar Veolia (waarvan ook de BBA in Breda deel uit maakt). Verschillende maatschappijen in verschillende regio's betekent op doorgaande lijnen extra over stappen en ongemak voor de pas sagiers. Dat was tot nu toe niet aan de orde, omdat Connexxion alles uitvoerde. Het gaat om lijnen van Goes (Krabbendijke), Mid delburg en Vlissingen naar Ter neuzen (Sas van Gent)en Hulst, en omgekeerd. De PvdA-Statenleden C. Olie- bek en M. Luijendijk-Bergwerf vinden dat de reizigers niet de dupe mogen worden van de nieu we situatie met verschillende concessiehouders. In schriftelij ke vragen aan het dagelijks pro vinciebestuur dringen ze erop aan op het maken van afspra ken met beide vervoerders 'om deze ongewenste situatie op te lossen.' Het tweetal stelt dat de extra overstap bij het busstation aan de Terneuzense Buitenhaven af breuk doet aan de kwaliteit van het openbaar vervoer. Het is las tig en onveilig voor de circa zes honderd reizigers die hierdoor dagelijks worden getroffen. Bo vendien is het busstation niet ge schikt voor het verwerken van meer bussen en overstappers (zo ontbreken wachtruimtes en toi letten). In een brief aan de Statencom missie Economie en Mobiliteit uit bestuurder E. Groen van FNV Bondgenoten soortgelijke bezwaren tegen de nieuwe con cessie. Hij constateert dat noch; de passagiers, noch het busper- soneel beter worden van de aan besteding. „Als de nieuwe con cessie van start gaat, voorzien] wij chaotische taferelen op he! busstation Terneuzen", aldus] Groen. Omdat er straks twee vervoer ders gaan rijden, komen er dub bel zoveel bussen bij op het bus station, merkt hij op. De vak bondsman noemt het apart aan besteden van de concessies voor Zeeuws-Vlaanderen en Mid den-Zeeland 'geen handige keu ze'. Zowel Groen als de PvclA-Sta- tenleden plaatsen ook nog vraag tekens bij het feit dat voor de kleine kernen geen belbus wordt ingevoerd. Bedoeling is dat Veolia Transport elk uur naar de kleine kernen een bus laat rijden. Dat is in strijd met. de afspraken, menen Ollebek en; Luijendijk. Groen acht het maatschappelijk: niet verantwoord en milieubelas tend en pleit voor openbaar ver voer op afroep. STEKENE - Wandelclub De Smokkelaars houdt zondag (eer ste pinksterdag) de 24e editie van de Smokkeltochten. De toch ten vallen samen met de 'vijftig kilometer van Stekene' en de Provinciale Wandeldag van de provincie Oost-Vlaanderen. De wandeltochten beginnen tus-. sen 6.00 en 15.00 uur aan de; sporthal aan de Nieuwstraat iij Stekene. Er is keus tussen afstanden vat; zes, twaalf twintig, dertig, veer-1 tig en vijftig kilometer. De route van de veertig en vijftig kilome- tertochten voeren naar Hulst. Wandelclub De Smokkelaars telt momenteel ruim achthon derd leden uit België en Zeeuws-Vlaanderen. Van elerr geve dooi hebl Vb va Pre Pos 451 Tel. Tel. Van wer Util Pre' Eis *0 *L( «V. Mc *G K' L. binnen zijn, neuzen de contro leurs al in de containers voor de deur. Even kijken wat erin zit. Belangrijk is dat de inspectie voor een bedrijf onverwachts komt. Zodat het niet snel nog even wat dingetjes kan wegmof felen. Directeur W. Roos is dan ook verrast door de komst van de de legatie. „We wisten wel dat er een keer controle zou komen, maar hadden geen idee wan neer." Erg vindt hij het niet. „Het houdt je scherp." Verdieping voor verdieping leidt Roos het team door de fa briek. Dat let op kleine dingen. Waar voor een argeloze bezoe ker vooral het enorme buizen stelsel in het oog springt, gluren de controleurs in putjes en over randjes en werpen snelle blikken op brandblussers en lif ten. Ze vinden niets dat hen niet kan bekoren. Directeur Roos krijgt een pluim en kan opgelucht ademhalen. in Brabant als klant heb, dank zij het feit dat mijn bedrijf als één van de eerste in Zeeland is gecertificeerd, anders zou het niet meer kunnen." Alleen van particuliere klanten zou Van de Maale niet kunnen leven. „Jong publiek zie je wei nig in de week, maar zaterdags komt dat gelukkig wel. Ik bak dan allerlei speciale soorten brood en die doen het heel goed bij jonge gezinnen." door Edith Ramakers MELISKERKE - Zeker vijf an dere locaties in Meliskerke zijn beter geschikt voor de bouw van een woonzorgboerderij, dan het perceel aan de Comelis Jasperse straat waarop de gemeente Veere haar oog heeft laten val len. Dat betogen in elk geval vier omwonenden. „Het is een flessenhals, waar verkeer doorheen geperst moet worden, de plek is ook nog eens ver verwijderd van de kem van het dorp en het gebouw is een verminking van het landschap", zegt H. Mol namens de bezwaar makers. De gemeente Veere, de zorgin stellingen Zorgstroom en de SVRZ, woningstichting Walche ren en projectontwikkelaar Marsaki willen aan de C. Jasper sestraat twintig zorgapparte- menten voor ouderen en twee woningen voor in totaal twaalf verpleegplaatsen bouwen. Een nabijgelegen weiland wordt er bij betrokken, waar ouderen beesten kunnen houden of in de moestuin kunnen werken. De tegenstanders van het plan vrezen meer dan verlies aan pri vacy en uitzicht. Zij wijzen erop dat dit complex bestemd wordt voor mensen van buiten de kern Meliskerke. In Meliskerke wo nen veel mensen die aangesloten zijn bij de gereformeerde ge meente. Die 'doelgroep' kiest eerder voor een centrum waar zorg ver leend wordt door bijvoorbeeld de Stichting Zorgverlening van de Gereformeerde Gemeente Zeeland. Een verpleeghuis van alle gezindten heeft niet de sfeer die ze hun leven lang gewend zijn geweest. M. Drost van de SVRZ reageert dat de organisatie al enige tijd bezig is om cliënten die in de verpleeghuizen De Poort en De Vliedberg in Koudekerke huis den, onder te brengen in andere locaties op Walcheren. Die ge bouwen in Koudekerke worden afgebroken. Op Walcheren ont staan kleinere, zelfstandige ver- pleeghuisorganisaties. Het kan zijn dat ook cliënten van De Vliedberg naar Meliskerke ver huizen. „En De Vliedberg was ook een verpleeghuis voor alle gezindten", zegt Drost. In het nabijgelegen Aagtekerke wordt geprobeerd eenzelfde pro ject van de grond te krijgen. Bij die zorg is de stichting Zorgver lening van de Gereformeerde Ge meente Zeeland en de SVRZ be trokken. De zorgverlener van de gereformeerde gemeente heefl bijvoorbeeld invloed op de per- soneelsselectie. „We denken dat we met dit aanbod, dus Aagte-; kerke en Meliskerke samen, tege-; moetkomen aan de behoefte: voor dat deel van Walcheren." Mol en zijn buurman Matthijs- sen maken bezwaar tegen dat ar- 1 gument. „Het zou een wezenlijk verschil uitmaken als er ge- bouwd zou worden voor de be woners van Meliskerke. Want waar blijft de gemeente nu mei haar argument dat er in de ker-j nen zorgcomplexen moeten ko men, ter ondersteuning vac ouderen om ze langer thuis of icj hun eigen omgeving te kunnen laten wonen?", zeggen ze. Ze vermoeden dat de apparte menten niet of moeilijk betrok- i ken zullen worden. En dan kaïvDe i een projectontwikkelaar er laterSero mee doen wat hij wil. „Of de ge-5 jui schiedenis herhaalt zich. In Me-i liskerke zijn huizen voor oude-! ren in het dorp gebouwd. Die staan eerst een tijdje leeg en;maa daar trekken vervolgens jonge ren in." f Drost van de SVRZ wijst op de vergrijzing en de bijzondei plek in Meliskerke. „Daar zijl juist veel ouderen naar op zoel We hebben veel van dit sooi complexen nodig om aan de vraag te kunnen voldoen." Mol en zijn buren zijn niet on-j der de indruk van dat arj ment. „Er wordt maar wat g< daan, zonder dat er een visie onderzoek aan ten grondslï ligt." Aan de ring van Melisker-j ke staat een boerderij, die op de nominatie staat om gesloopt worden. „Dat is al een veel g< schiktere plek. Ookeen oui schoolgebouwtje en een aannt mingsbedrijf aan de C. Jaspersi straat liggen gunstiger voor eei zorgboerderij." De argumenten zijn bekend bij de gemeente Veere. Wethouder J. Bostelaal zegt dat hij begrip voor de be zwaarmakers kan opbrengei „Maar het ontwerp past wel ij die omgeving", zegt hij. „H( wordt een boerderij-achtig coi plex in een landelijke 'omgf ving." Hij heeft nog goede hoi dat hij er met de bewoners uil komt. „Maar sommigen hebbi gezegd dat ze op alles tegen zijl wat er ook gebeurt. Dan won overleg ingewikkeld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32