WCT-protest levert veel geld op Vreemde vogels in tuincentrum ïnintratuin 129. Borsele blijft meepraten over natuur Westerschelde De Jager beschuldigt Varkens Nee van smaad Thuis in.. havenschap Zeeland Seaports betaalt helft spoorwerken in Goes notsing in Goes unbachtRI Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Toch kans op Zeeuws kiesdebat Ukkepukkentuin Goes opengegooid Yerseks strandje wordt opgespoten Poging inbraak in Westkapelle mededeling r zeeuwse almanak Lekker -Jactie: 0113-315649 _w.pzc.nl "ail:redactie@pzc.nl bus 31, 4460 AA Goes [ertentie-exploitatie: 'ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. jdag 2 juni 2006 editie Bevelanden-Tholen jr Harmen van der Werf ES - De financiering van een keerstunnel onder het spoor Soes en een verdiepte beton- i spoorbak door Goes is voor jekwart rond. Het moet begin jïgend jaar duidelijk zijn of ministerie van Verkeer en gterstaat de rest betaalt. De ste spa voor de spoorwerken dan in 2008 de grond in. Goes zoveel in het spoor investeren, heeft de stad in jerste plaats aan zichzelf te ken. Het gemeentebestuur oot - tot ongenoegen van de ncie - bezwaar aan te teke- tegen de aanleg van de Wes- ichelde Container Terminal !T) in Vlissingen-Oost. Goes naar de Raad van State, om- 1 vrijwel niets was geregeld de overlast van een toene- 4id goederenvervoer per trein aig te dringen. De Raad van gSte gaf Goes en andere be- l^armakers gelijk. |^en bezwaar ?|t protest van Goes betaalt 2_h nu uit. Havenschap Zee- ||d Seaports is bereid de helft |a de investeringen in het j^or in Goes te betalen oftewel Jntig miljoen euro, maakte vinciaal bestuurder H. van sieren (CDA) gisteren in het Iïse stadskantoor bekend. Zee- d Seaports is er als geen an- bij gebaat dat Goes geen be- ar meer maakt tegen de de provincie schiet Goes te 3, met vier miljoen euro. De ïeente komt met eenzelfde be- |g over de brug. Van spoor- 'gbeheerder ProRail wordt -2e miljoen euro verwacht, het >ES - Op de J. Antonides van Goeskade heeft gistermiddag l 66-jarige Goesenaar voor iade gezorgd. Hij wilde keren kade en botste bij het ach- uit rijden op de auto. De au- raakten beschadigd. De n had een slokje teveel op, ek achteraf. Hij kreeg een rij- !%od van 5 uur. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 -17.00 uur. KUNST ANTIEK 3,6, 7 en 8 juni ook kijkdag! Herengracht 74,4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Advertentie MASSIEVE VLOER nu 15,- p/m2 ITENRUSTSTRMT 20 MIDDELBURG bedrag dat is begroot voor over- lastbeperkende maatregelen in Goes zonder spoorbak. Al met al is zo dertig miljoen eu ro beschikbaar, precies het aan deel dat 'de regio' moet leveren om voor subsidie van het minis terie van Verkeer en Waterstaat in aanmerking te komen. Het mi nisterie wil maximaal een kwart bijdragen om spoorknelpunten aan te pakken. Het zal begin 2007 duidelijk zijn of Goes het Haagse geld krijgt. Wethouder M. Dieleman (CDA, verkeer) was daar optimistisch over. „We hebben ambtelijk positieve sig nalen ontvangen." Fietserstunnel De spoorwerken in Goes zullen bestaan uit: een verkeerstunnel onder het spoor bij het stadskan toor, een aparte fietserstunnel onder het spoor én de Patijnweg bij Ockenburgh (in het verleng de van de Kloetingseweg en de fietsstraat), een betere spoor wegovergang in de Buys Ballot straat in Kloetinge én een ver diepte betonnen spoorbak van anderhalve kilometer die ten oosten van het station begint en die doorloopt tot voorbij de Pa rallelweg in Kloetinge. De bak komt op z'n hoogst anderhalve meter diep te liggen met een op staande rand van een meter. De ze constructie moet tot minder geluid- én vooral ook minder trillinghinder leiden. D66 en GroenLinks in Goes stel den enkele weken geleden voor de spoorbak verder door te trek ken, zodat bij het stadskantoor geen verkeerstunnel nodig is. Plet station moet dan verdiept worden aangelegd. Volgens wet- YERSEKE - Tuincentrum Nieuwenhuijse in Yerseke biedt vreemde vogels onder dak. Dik vijftig vogelverschrikkers groepen er samen, de oogst van een wedstrijd voor de dorpsjeugd. „We wilden wel eens iets anders dan een kleurplatenwed- strijd. Dat is zo afgezaagd", zegt woordvoerster M. Nieuwenhuijse. Dus verzonnen ze een leuk alternatief: wie maakt de mooiste vogelverschrikker. Dat hebben ze ge weten. Ruim vijftig kinderen zijn de afgelopen weken langsgeweest om een gratis verstrekte bezemsteel op te halen en aan de slag te gaan met naald en schaar. „Kin deren vinden het geweldig en zij niet alleen. Hele families zijn ermee bezig en een lol dat ze hebben." De resultaten van nijvere huisvlijt staan inmiddels te pronken in het tuincentrum. „We hebben al 54 inzendingen binnen. De gekste creaties zit ten erbij: een boer en boerin, een voetballer, een koningin, een soldaat, een clown en zo kan ik nog wel even doorgaan." De bezoekers van het tuincentrum kijken hun ogen uit. Van hen wordt ook enige medewerking verwacht. Iedere klant mag namelijk de vogelverschrikkers een cijfer geven. Het ontwerp dat in de ogen van de gelegenheidsjury de meeste punten scoort, is goed voor de hoofdprijs: een kinder picknicktafel. Morgen wordt de winnaar bekendgemaakt. Laat er nou die dag ook een roofvogelshow plaatsvinden voor het tuincentrum. Als die beestjes nou maar niet van de wijs raken van het legertje vogelverschrikkers. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Ontpolde- ring is voor de gemeente Borsele taboe, maar burgemeester J. Ge- lok mag wel in de provinciale stuurgroep natuurpakket Wes terschelde blijven zitten. De ge meenteraad van Borsele heeft dit gisteravond eensgezind be sloten. Gelok legde de vraag zelf op ta fel in de gemeenteraad: Moet ik in die stuurgroep blijven deelne men of niet? Het standpunt van (Advertentie) de Borselse politiek over ontpol- dering is tenslotte duidelijk. Al le partijen in Borsele willen dat niet en zeker niet op het grond gebied van Borsele, waar drie polders tussen Oudelande en El- lewoutsdijk in beeld zijn om te rug te worden gegeven aan de Westerschelde. „We kunnen een duidelijk sig naal afgeven naar onze inwo ners", probeerde CD A-fractie voorzitter P. van den Dries als eerste een antwoord op de vraag van de burgemeester te geven, „maar als we eruit stappen, mis je informatie en wordt over ons beslist." N. Werri, raadslid voor de Loka le Partij Borsele en één van de felste tegenstanders van ontpol- dering, trok een streep. „Als er alleen over ontpoldering gespro ken kan worden, moeten we uit de stuurgroep stappen." Werri wilde daarop van Gelok weten of ontpoldering echt de enige mogelijkheid is. Erg stil PvdA'er P. Vollaard zette vervol gens een koers uit die later door de hele gemeenteraad werd over genomen. „Als we alleen mee praten over dingen waar we het mee eens zijn dan wordt het wel erg stil." Hij pleitte ervoor in de stuurgroep te blijven en voortdu rend op de mening van Borsele over ontpoldering te blijven ha meren onder het motto 'ben je nu helemaal...' Van den Dries (CDA) voegde toe dat de gemeente Borsele in de stuurgroep moet blijven zolang er ook serieus kan worden gedis cussieerd over alternatieven. Hij noemde zelf het ophogen van zandplaten voor de kust om zo nieuwe slikken en schorren te scheppen. Werri van de Loka le Partij Borsele sloot zich daar bij. „Zolang er gepraat kan wor den, is er geen oorlog. Kan er niet meer gepraat worden, dan is het oorlog." En zo kwam de hele Borselse gemeenteraad tot RISICOBEHEER houder S. van 't Westeinde (WD, financiën) is dat te duur, tachtig a negentig miljoen euro. Een probleem is nog de bereik baarheid van onder meer de Agrimarkt. De Van Hertumweg moet al vóór deze winkel om laag in de aanloop tot de spoor tunnel. Wethouder Dieleman meldde te gaan praten over een oplossing. Die moet naar zijn idee te vinden zijn. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 DEN HAAG - Het Burgerforum Kiesstelsel negeert Zee land niet. Dat zei voorzitter Jacobine Geel gisteren. Zij was in de Tweede Kamer op bezoek om uitleg te geven over het honderdveertig leden tellende forum dat in no vember met een advies komt over het Nederlandse kies stelsel. Ze reageerde op Kamervragen van de PvdA, waarin kri tiek wordt geleverd op het feit dat het Burgerforum geen debatbijeenkomst heeft gepland in Zeeland en Drenthe. De debatten zijn regionaal en niet provinciaal, legde Geel uit. De dichtbevolkte gebieden zijn beter bediend dan de dunbevolkte. Bewust is wel een bijeenkomst in Bergen op Zoom georganiseerd (19 juni), dicht bij Zeeland. De debat bijeenkomsten zijn zo grootschalig dat het niet mogelijk was er een in Zeeland te plannen, aldus Geel. „We hebben er intern lang over gepraat. Er gaat in Zeeland zeker iets gebeuren." Ze denkt aan een kleinschaliger bijeenkomst, georganiseerd door leden van het Burgerforum. Een van hen, Nelly Zijderveld, onderzoekt de mogelijkheid om een bijeenkomst in Oostburg te organiseren. GOES - Kinderdagverblijf Sneeuwwitje aan de Bergweg in Goes heeft gisteren een speciale buitenspeelplaats voor de jongste bezoekers in gebruik genomen, een ukkepuk kentuin. Vanaf het moment dat kinderen kunnen zitten tot anderhalf a twee jaar kunnen ze daar voortaan op een eigen plek van vier bij zes meter veilig spelen. „Ze kon den al wel buiten spelen op het gras of een kleed", vertelt vestigingsmanager Miranda Dubbeldam van Sneeuwwit je, „maar nu ze hun eigen plek hebben, kunnen ze zeker vaker naar buiten." De ukkepukkentuin, die is voorzien van een ondergrond van zachte rubberen tegels en is om heind met een tachtig centimeter hoog houten hek, is gis teren door de kinderen zelf 'opengegooid', door ballen vanuit een raam de tuin in te werpen. YERSEKE - Het drukbezochte strandje bij de Dam in Yer seke krijgt een nieuwe zandlaag. De verwachting is dat de provincie volgende week woensdag de vergunning voor het karwei afgeeft, waarna aannemer Faasse uit Goes direct aan de slag gaat. Voor het werk, het opspui ten van tienduizend kubieke meter zand, is twee weken gepland. Het zand wordt uit het Brabants Vaarwater in de Oosterschelde gehaald en met behulp van een bakken- zuiger via persleidingen op het Damse strandje aange bracht. De gemeente Reimerswaal draagt de kosten, 55.000 euro. Het strandje aan de Oosterschelde bij Yerse ke is eerder opgespoten, in 1994 en 1999. Zand wordt er langzaamaan meegenomen met de stroming. WESTKAPELLE - In een woning aan de Westkapelse Be- noordenhoutseweg is donderdag tussen middernacht en 6.30 uur geprobeerd in te breken. Van de woning werd een ruit vernield, maar niemand is naar binnen gegaan. Er is dus ook niets weggenomen. (Advertentie) In verband met Pinksteren zijn onze kantoren tweede pinksterdag maandag 5 juni de hele dag gesloten. De redactie blijft telefonisch bereikbaar op nummer 06 54267107. het alfabet van Zeeland (Advertentie) Genieten van Pinksteren in Binnenuit de slotsom dat Gelok voorlopig mag blijven zitten. Gelok deelde overigens terloops mee dat Borsele al eens alterna tieven voor ontpoldering heeft aangedragen en wel natte na tuurontwikkeling in het Sloe- bos-project bij Borssele en in de Zwaakse Weel bij 's-Gravenpol- der, gebieden die toch al een na- tuurstatus hebben. De stuur groep heeft die ideeën niet over genomen, omdat dit binnendijk- se projecten zouden zijn en het natuurherstel zich moet richten op het scheppen van buitendijk se natuur om de Westerschelde als getijdengebied te kunnen ver sterken. 2e pinksterdag geopend l_ 2 van 13:00- 17:00 uur U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl Cadac eazy chef skottel 8250 Voor wokken, barbecuen, grillen, koken, bakken en oven functie. Van 189,- door Mieke van der Jagt ANNA JACOBAPOLDER - CDA-lid J. de Jager uit Anna Ja- cobapolder heeft aangifte ge daan tegen de stichting Varkens Nee. De CDA'er, drie maanden geleden nog een kansrijke kandi daat voor het wethouderschap in de gemeente Tholen, beschul digt het clubje van smaad. Di rect na de gemeenteraadsverkie zingen stuurde Varkens Nee een briefje rond waarin De Jager van handelen met voorkennis werd beschuldigd. Zijn kandida tuur werd daarna onvoldoende in de raad gesteund. Het is een twaalf jaar oude rod del, die De Jager bij de college vorming in Tholen andermaal parten heeft gespeeld. In 1994, De Jager was toen wethouder in de toenmalige gemeente Sint Philipsland, deed hij een aan vraag voor de oprichting van een varkenshouderij. Kort daar na beperkte de gemeente Sint Philipsland het aantal varkens in de gemeente. De Zeeuwse Mi lieu Federatie (ZMF) beschuldig de De Jager vervolgens van han delen met voorkennis. Hij zou op de valreep een aanvraag heb ben ingediend, wetend dat er binnenkort paal en perk zou worden gesteld. De Jager heeft de aantijgingen van de ZMF altijd ontkend en de milieu-organisatie heeft de klacht nimmer hard kunnen ma ken. De Jager is nooit veroor deeld, berispt of anderszins ge dwongen geweest zich te verde digen. De Jager: „Sterker nog: alle be trokkenen hebben destijds ver klaard dat over beperking nog niet was gesproken in het colle ge van burgemeester en wethou ders. Over die varkens was ik al veel langer bezig. Als boer ben je wel gedwongen om differen tiatie aan te brengen in je activi teiten. Varkens waren toen de aangewezen manier." Schijnheiligheid Wat De Jager, het meest steekt is de schijnheiligheid waarmee Varkens Nee de roddel doelbe wust heeft opgegraven met het oogmerk hem te beschadigen. „Er wordt wel verteld dat dat de bedoeling niet was, maar op een ander moment heeft de stich ting verklaard stiekem te heb ben gehoopt dat mijn benoe ming als wethouder niet door zou gaan. Kijk, ik loop hierdoor materiële en immateriële schade op. Mijn naam is bezoedeld en een parttime-baan als wethou der had ik best graag gehad. De ervaring heb ik en het vak van boer is best zwaar. Mijn zoons lopen zich warm voor de opvol ging, dus ik heb de tijd en de mo tivatie om me met het dagelijks bestuur van de gemeente bezig te houden." Het wethouderschap krijgt De Jager niet, met een aanklacht wegens smaad, maar zijn bla zoen kan hij daarmee wel zuive ren. Hij heeft zijn besluit eerst in het Thoolse CD A-bestuur toegelicht en de steun gekregen van zijn partijgenoten. De CDA-fractie in de Thoolse raad liet al eerder weten dat juri dische stappen een goed ant woord zouden zijn op de actie van Varkens Nee. Opgetogen ging het jonge stel uit Goes aan tafel zitten, in een pizzeria in Den Haag. Ze waren een weekendje weg uit de provincie en beslotéh de laatste avond af te sluiten met een etentje. De stemming was gemoede lijk, het personeel vriende lijk. De serveerster - aan haar stem te horen overduidelijk geboren in Italië - nam de be stelling op. Ze noteerde niets, maar leek alle gerechten te onthouden. Na een stief half uurtje wach ten, kwam het eten. Hij had pizza quattro stagioni be steld, zij tagliatelle. Hij kreeg pasta met vis, zij een bord vol dampende lasag ne. Op hun reactie dat zij toch echt iets anders besteld had den, keek de serveerster raar op en antwoordde: „Is toch ook lekker?" En ze liep naar de volgende tafel, waar een ander stel zich boog over de pizza quattro stagioni en de tagliatelle. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 090Ó-7707700 of kijk op w-AW.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29