PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Vederlanders vechten in Uruzgan egr$® Neckermann blundert in brief aan ontslagen medewerkers OP=OPl PZC Auto PZC naar finale Hofs knalt Jong Oranje Loven en bieden op voetbalplaatjes raymondo www.raymondo.nl 1 Apache-helikopters ingezet tegen rebellen in zuiden Afghanistan üs levenslang voor brute noord in Sas van Gent Rembrandt in ansichtkaarten Alternatief voor ontpoldering Oranje pas na rust langs Mexico 19 www.hetoranjeplein.nl Besnijdenis eist hoge tol baby's chtend A-r Jroog en wolkenvelden, maar ook af >n toe zon. Matige noordenwind, naxima tussen 13 en 16 graden. 48e jaargang no. 129 rijdag 2 juni 2006 >s nummer 1,25 internet: www.pzc.nl VOORGERECHT HOOFDGERECHT NAGERECHT Vooraf haringtartaar Als hoofdgerecht En als afsluiting een met een heerlijke gebraden tamme heerlijke Dame Noir, bietensalade of eendenborst met j rundercarpaccio. geconfijte sjalotsaus. HM Van Amsterdam naar China in een oldtimer (Advertentie) VACATURES Bent u dë Medewerker Receptie die Hotel Piccard zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Je leest het goed. 0% rente. En dat 3 jaar lang. Op de extreem compleet uitgeruste Corsa Silverline. Dot betekent dus een gratis financiering waarmee je voor een uiterst laag maandbedrag super-de-luxe nieuwer dan nieuw rijdt'. Deze totaal onlogische actie duurt tot 1 juli of... OP=OP. Vraag je dealer naar de unieke voorwaarden. ABS Airconditioning Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Lederen stuurwiel Geïntegreerde radio/CD-speler met stuurwielbediening en 6 speakers 15-inch lichtmetalen velgen Elektrische ramen vóór In hoogte verstelbare stuur en bestuurderstoel Speciaal interieur met zilveren accenten Follow me home koplampen >or Henk van der Poll EN HAAG - Nederlandse pache-gevechtshelikop- rs hebben gisteren voor et eerst deelgenomen aan e strijd in de Afghaanse •ovincie Uruzgan. e twee Apaches schoten een irkenningseenheid van Neder- ndse commando's te hulp die gevecht was met een nog on- »kend aantal strijders. Volgens hoogste militaire baas bij De- nsie, generaal D. Berlijn, zijn IDDELBURG - Officier van istitie H. den Hartog heeft gis- ren bij de rechtbank in Middel- irg tegen een 45-jarige inwo- ;r van Assenede (B) voor de loord op zijn schoonmoeder le- gnsl'ang geëist. e officier vond ook bewezen at de man in Sas van Gent eeft geprobeerd zijn vrouw en e achttienjarige kleinzoon van Bt slachtoffer - de 67-jarige me- rouw B. van Dam-van de Ber- he - van het leven te beroven, egen een 29-jarige man uit •ent (B) werd voor het leveren an het moordwapen acht jaar >1 geëist. iet familiedi'ama speelde zich arig jaar op 15 september af in s woning aan de Benelux- an onze sportredactie RAGA - Jong Oranje heeft gis- iravond de finale bereikt van et Europees kampioenschap in ortugal. In de halve eindstrijd i Braga versloeg het voetbalelf- il van bondscoach Foppe de [aan Frankrijk na verlenging iet 3-2. ficky Hofs maakte in de tweede elft van de verlenging het win- _ënde doelpunt. Frankrijk speel- e toen al met een man minder, mdat Julien Faubert even daar aan Nederlandse kant geen slachtoffers gevallen. Het was de derde keer in twee maanden tijd dat een verken ningseenheid bij een vuurge vecht betrokken raakte. Het ge vecht duurde twee uur, waarna de tegenstanders zich terugtrok ken en de Nederlanders hun ver kenningsmissie voortzetten. Volgens Berlijn is het verwachte voorjaarsoffensief van de Tali- ban-rebellen in de zuidelijke provincies tot nu toe heftiger uit gepakt dan waarop Nederland had gerekend. „De veiligheidssi tuatie is zorgelijk." straat. De man was van plan om zijn schoonmoeder en zijn vrouw te doden en daarna zelf moord te plegen. Zijn schoon moeder zag hij als de kwade ge nius in zijn huwelijksproble men. Hij schoot eerst met een jachtge weer op de achttienjarige neef, die zwaargewond raakte. Daar na vuurde hij het fatale schot af op zijn schoonmoeder. Zijn vrouw wist net te ontsnappen. De officier eiste een levenslange straf, omdat de kans bestaat dat de man na het uitzitten van een gevangenisstraf zijn (ex-)vrouw en haar drie kinderen zal doden. Uitspraak op 14 juni. pagina 15 obsessie eindigt in familiedrama voor een rode kaart had gekre gen. Na negentig minuten voet ballen in Braga was de stand tus sen beide landen 2-2. Jong Oranje leidde halverwege de wedstrijd nog met 2-0 door een vroege treffer van Feye- noord-speler Nicky Hofs en een prachtige boogbal van Ajax-aan- valler Klaas-Jan Huntelaar. In de tweede helft brachten Julien Faubert en Bryan Bergougnoux Frankrijk langszij Jong Oranje bereikte nog nooit eerder de finale op een EK. In de eindstrijd, die zondag wordt De generaal wilde echter niet uitsluiten dat het aantal Neder landse militairen in de aan Ne derland toegewezen provincie nog wordt uitgebreid. Voorals nog is het de bedoeling dat Ne derland vanaf begin augustus met veertienhonderd militairen de verantwoordelijkheid op zich neemt voor de controle op. de dis tricten Tarin Kowt en Deh Ra- wood. De Nederlandse eenheid wordt daarbij ondersteunt door een Australisch detachement van 240 militairen. Volgens Berlijn hebben de Na- vo-militairen in de provincies Kandahar (Canada), Helmand (Verenigd Koninkrijk) en Uruz gan (straks Nederland, nu nog VS) te maken met meer gevech ten, meer bomaanslagen en meer zelfmoordaanslagen dan in voorgaande jaren. Ook lijkt het verzet beter te zijn georgani seerd en is de invloed van de Ta liban groter geworden. Bommen De generaal maakt zich verder zorgen over de kracht van de geïmproviseerde bommen die vaak op afstand tot ontploffing worden gebracht als er militaire voertuigen pa'sseren. De explo- si'even maken deels schroot van de Amerikaanse Humvee-voer- tuigen. En de Nederlandse jeeps van Mercedes maken waar schijnlijk nog minder kans van wege het gebrek aan voldoende bepantsering. Defensie bezint zich dan ook op beter materieel om deze aanslagen te kunnen overleven. ANP gespeeld, is Oekraïne de tegen stander. Die ploeg won de ande re halve finale, tegen Servië en Montenegro. In negentig minu ten werd er niet gescoord, en in de verlenging lukte dat beide landen ook niet. Oekraïne won vervolgens vanaf de strafschop stip. Jong Oranje kan zondag re vanche nemen voor de neder laag die de ploeg in de poulefase leed. Oekraïne was toen met 2-1 te sterk voor Jong Oranje. ANP pagina 19 op het tandvlees naar de finale AMSTERDAM - Kunstenaar Matthew May uit Middelburg heeft een groot portret van Rem brandt gemaakt in warenhuis De Bijenkorf in Am sterdam. Het werk is opgebouwd uit 5500 ansicht kaarten. Het mozaïek is zes meter breed en acht meter hoog. May is, met behulp van een hoogwer ker, ruim twee weken bezig geweest met het op bouwen van het portret. Hij werd daarbij gehol pen door de Goese kunststudent Guido de Pooter. May is gespecialiseerd in grote wanddecoraties, zoals muurschilderingen. Het ansichtenkaartenportret kwam tot stand in samenwerking met het Rijksmuseum, ter gelegen heid van het vierhonderdste geboortejaar van Rembrandt. Het werk blijft tot eind augustus in De Bijenkorf hangen. Groep 7 van Het Noorderlicht in Goes buigt zich over het plaatjesalbum. foto Willem Mieras De handel is losgebrand. „Heb jij Ruud van Nis- telrooij voor mij? Dan krijg jij Didier Drogba.„Nee, die heb ik al. Als jij Beek- ham. en Zidane geeft, dan krijg jij Van Nistelrooij. Op de Zeeuwse scholen wordt dagelijks geloofd en geboden op de voetbalplaat jes van Panïni. De handelsgeest bij kinde ren is in de roeken voor het WK voetbal, dat over een week in Duitsland begint, behoorlijk aangewakkerd. Op sommige scholen wordt over niks anders gepraat. Maar liefst 596 stickers zijn nodig om het album vol te krijgen. Ook Het Noorderlicht in Goes komt langzaamaan in de ban van het WK. In groep 7 heeft meester Johan al we ken geleden een poster met het speelschema opgehan gen. „En we gaan tijdens het WK een Oranje-museum pje maken met allerhande oranje voorwerpen. Als het Panini-album op ta fel verschijnt, vliegt groep 7 eropaf als bijen op honing. „Barry Opdam? Die doet toch helemaal niet mee?" Klopt, maar dat ruisten de makers van het album maan den geleden nog niet. Ook niet dat Maduro er juist wel bij zou zitten. Maar plaatje 241 is nu even belangrijker. Wie heeft Van Nistelrooij? Rudy Boogert door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Postorderbe drijf Neckermann heeft een aan tal van de 75 ontslagen mede werkers op het verkeerde been gezet. De betrokkenen ontvin gen een brief waarin een veel ho gere ontslagpremie werd ge noemd dan zij in werkelijkheid zullen ontvangen. De Neckermann-directie heeft de medewerkers, daags nadat de fout was opgemerkt, een nieuwe brief gestuurd met de juiste hoogte van de ontslagpremie. Di recteur K. Gabriëls betreurt de fout, die door enkele ontslagen medewerkers is opgevat als een trap na. „Het was een administratieve vergissing die natuurlijk nooit gemaakt had mogen worden. Parttimers hebben in de eerste brief een ontslagvergoeding Advertentie zien staan die enkel bedoeld was voor fulltimers. We hebben de fout zelf ontdekt en baalden er flink van. We hebben meteen een nieuwe brief uitgedeeld met het juiste bedrag en excuses." Zwart op wit Ook de vakbond is op de hoogte van de blunder, maar vindt het niet nodig te reageren. Een paar ontslagen medewerkers van Neckermann vraagt zich af of aan de fout rechten zijn te ontle nen. „Het staat immers wel zwart op wit." Gabriëls helpt hen snel uit de droom. „Er vallen alleen rech ten te ontlenen aan het sociaal plan en dat hadden de medewer kers al ontvangen. De ontslag premie is hieraan ontleend. Ik begrijp wel dat niet iedereen meteen aan het rekenen slaat of de vermelde ontslagvergoeding in de eerste brief wel strookt met het sociaal plan. Ik denk niet dat na het zien van de fou tieve premie de pijn van het ont slag is verzacht bij de betrokken parttimers. Het gaat niet om het geld, het gaat om de baan." De Hulster afdeling van landbouworganisatie ZLTO ziet in afgraven de de hoge schorren en uitdiepen van de hoofdgeulen in het Verdronken Land van Saeftinge een goed alternatief voor het ontpolderen van de Hedwigepolder. De organisatie wil dat de moge- lijkheid wordt bekeken door deskundigen. Het Nederlands elftal won gisteren in Eindhoven de oefeninterland tegen Mexi co met 2-1. Bondscoach Marco van Basten liet veel beoogde basisspelers aan de kant. Jared Borgetti bracht de Mexicanen voor de pauze op voorsprong. Jo hn Heitinga en Ryan Babel schoten Neder land na de rust naar de zege. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Gezondheid: 7; Radio 8e Televisie: 8; Zeeland: 11, 13,15, 16 en 17; Sport: 18,19 en 21; Re dactie 8t Reactie: 22; Auto: 23 en 25 Advertentie HET ORANJEPLEIN (Advertentie) i Anlwooidnummei 713, -M60WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor lit bedrag van mi|ti rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen proelabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 20.55)'. CU pet kwartaal met automatische incasso 59.75)*. O per jaar met automatische incasso 229.20)' met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland mm In Afrika sterft bijna de helft van de baby's van be sneden vrouwen tijdens of vlak na cle geboorte. De moeders zelf lijden vaak aan zware bloedingen of an dere complicaties. Dat zegt de Wereldgezondheidsorga nisatie over de besnijdenis van vrouwen die in 28 Afri kaanse landen nog veelvul dig voorkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1