van Belgen bij Uittocht Hoek Tien nieuwelingen bij RIA W. AZW richt zijn pijlen op België Hoekenezen krijgen gouden speld Vlissingen pakt uit Van Campenhout haar Halsteren Lavrijsen vijfde in tijdrit Weer slingerrecord voor Stokman Achtste Maas Afbouw-toernooi Johan de Witte in tweede ronde Oostkapelle: zes nieuwe spelers Terneuzen en Terneuzense Boys krijgen meer balans in het elftal uitslagen agenda donderdag 1 juni 2006 Z19 MASTENBROEK - Birgit Lavrijsen, de eerstejaars nieu welinge uit Kapelle, is bij een tijdrit over 13,2 kilometer in Mastenbroek als vijfde geëindigd. De wedstrijd telde mee voor de landelijke Milieul23 tijdritcompetitie, waar in de wielrenster uit Kapelle na vier van de negen ritten zevende staat. STEENBERGEN - Voor de tweede keer in drie dagen heef Stefan Stokman uit Goes zijn persoonlijk record ko gelslingeren verbeterd. In Steenbergen overbrugde hij een afstand van 29 meter en 34 centimeter, een verbete ring van zijn pr met anderhalve meter en goed voor de tweede plaats. TERNEUZEN - De voetbalvelden van Terneuzense Boys vormen zaterdag opnieuw het decor voor het Maas Af- bouw-minivoetbaltoenooi. Het toernooi, dat georgani seerd wordt door de supportersvereniging van de kersver se eersteklasser, beleeft zijn achtste jaargang. Aan de suc cesformule van de laatste jaren is niet of nauwelijks ge sleuteld. Ook dit jaar wordt weer gespeeld met teams van vier spelers volgens de regels van het minivoetbal. Aan het toernooi nemen in totaal twintig teams deel, maar de belangstelling voor het toernooi was zo groot dat de orga nisatie diverse inschrijvingen naast zich neer heeft moe ten leggen. De eerste poule wedstrijden beginnen om 10.30 uur. SAS VAN GENT - .Johan de Witte van SBC Sluiskil plaatste zich gemakkelijk voor de tweede ronde van het Pinkstertoernooi driebanden groot biljart. In café Reseda in Sas van Gent won hij al zijn partijen en werd daardoor afgetekend eerste in poule 9. Slechts twee sets kwam hij in de problemen. Dat was in de tweede set van zijn ontmoeting met clubgenoot Lex de Feijter. Toen bleef hij nipt (10-9) aan de positieve kant van de score. Ook in de eerste set tegen George Mahu kreeg hij het niet cadeau. Toch trok hij die belangrijke set met 10-8 naar zich toe. In feite werd in die ontmoeting be slist wie door zou gaan naar de tweede ronde. De eerste set kostte Johan de Witte de nodige moeite, maar de twee de set won hij gemakkelijk met 10-4. Daarmee sloot hij een sterk optreden af in de poule. Hij won al zijn partijen, ook die tegen Rob Duitemeijer, in slechts twee sets. OOSTKAPELLE - Oostkapelle, dat uitkomt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, heeft voor volgend sei zoen zes nieuwe spelers aangetrokken. De bekendste is Padden van de Water. Hij komt over van Kloetinge. Nieuw: Maarten Delies (Veere), Michael Keerssemeeckers (RCS Al), Matthijs van Wageningen (De Noormannen). Serge Quinten (Kloetinge 2), Padden van de Water (Kloetinge), Freddie Melaard (FC Dauwendaele 2). Vertrokken: Jaap Esser, Jacco Nelen (beiden Kloetinge), Micha Le- kawael (verhuizing), Wilfred Poleij (VC Vlissingen), Roel Latuhe- ru (gestopt), Turgut Kizilarslan (gestopt). Het vertrek van David Destorme (rechts) wordt bij Hoek betreurd. Alfons in het centrum en Istvan Bakx op links. De Belgische uittocht, die nog nooit zo groot is geweest, zal in Hoek ongetwijfeld voor een an dere cultuur zorgen. Filip van der Vloet (naar Verbroedering Geel), David Destorme (Den der), Stijn Porteman en Charly Okonedo (beiden Wevelgem), Nyim Melki (Oudenaarde), Oli vier de Pauw, Dimitri Wellens en Edip Yamaris (onbekend) ne men afscheid en spelen volgend seizoen weer in eigen land. Dan ny van de Velde, van het naar de eerste klasse gepromoveerde Terneuzense Boys, heeft zijn se lectie niet spectaculair gewij zigd. „We hebben uitgekeken naar versterkingen, maar zijn beperkt in onze mogelijkheden. Dat is de cultuur waarvoor je kiest." Terneuzense Boys heeft een bescheiden premiesysteem, maar doet in de betalingssfeer geen gekke dingen. „Ik heb wel gekregen wat ik heb gevraagd. Op de linkerkant zat ik niet zo dik in mijn spelers. Daar heb ben we met David de Haan en Ryan de Regt versterking gekre gen." Tevreden Ryan de Regt en Veli Eryürük komen over van AZW, David de Haan van Zaamslag. Van de vertrekkers is Gerben Schram de bekendste. Hij speelt volgend seizoen bij Zaamslag. „Wil je bo venaan meedoen in de eerste foto Wim Kooyman klasse, dan hadden we een paar grote spelers moeten aantrek ken", weet Van de Velde. „Wij doen het met wat we nu hebben. Ik ben er tevreden mee, omdat we meer balans in het elftal heb ben dan dit jaar." Dat gevoel heeft Ardian Lekaj van Terneu zen ook. De selectie van de zon dag-eersteklasser is in de breed te sterker. „Ik krijg twintig vol waardige spelers, tegen veertien of vijftien dit jaar", rekent de trainer voor. Twee Zeeuws- ui ol vioor Frits Bakker tif* TERNEUZEN - De invloed van Telussa op het transferbe- egid en de komst van Cees Hout- Tpen als trainer geeft de selectie oran Hoek voor het komende sei- ieoen een totaal ander gezicht. Pat al een paar jaar wordt ge- egoepen, is nu waargemaakt: het oclftal van Hoek wordt volgend keizoen vooral gevormd uit Ne- hf.erlandse spelers. Acht Bel- jnische spelers hebben de club kerlaten, twee zijn ervoor terug gekeerd. sluitingsuur van de over- vingen in het amateurvoet bal was gisteravond om twaalf iur. Voor buitenlandse spelers vjn spelers uit het betaald voet- ldjal geldt dat ze tot 14 juli nog club mogen veranderen, Hoek wordt het vertrek van )avid Destorme, die in België p een hoger niveau gaat spelen, :et meest betreurd. Paul Telus- a geeft toe dat hij nergens een peler van die kwaliteit heeft unnen vinden. „We zullen zijn :ertrek moeten compenseren iet een andere speelwijze", Heeft de technische baas aan. Destorme is een prachtige voet- i ealler, die moeilijk vervangbaar os. Dat wil nog niet zeggen dat ne,e selectie zwakker is dan dit voaar. Ik denk zelfs dat we er be- ïaer uit zijn gekomen." dojoek heeft zich voor versterkin vooral op de andere kant aa>an de Westerscheldë gericht, Alfons en Merlijn Swen- zijn bij de concurrent uit [loetinge weggehaald. Mama- iouba Gueye, Björn Langeveld Dennis van der Welle zijn tevergekomen van SSV'65, dat usa het behaalde kampioenschap is uitgekleed. Ook Istvan heeft een verleden bij v^loetinge. De linkerspits heeft profavontuur bij Sparta af- jvjebroken en komt naar Hoek. L- Jet is niet ondenkbaar dat ziJoek volgend seizoen met een jlt'oorhoede speelt die volledig uit iix-Kloetinge-spelers bestaat, lees Houtepen zou wel eens unnen kiezen voor een trio met Vilco de Valk op rechts, Ferry 'Vlaamse voetballers, die een Brabants avontuurtje achter de rug hebben, spelen volgend sei zoen in het Zuidersportpark: Dwight van Hulle en Mario de Fouw, die na Breskens korte tijd voor Uno Animo speelden. Zowel aanvallend als verdedi gend moet Terneuzen wat ader latingen doen. Ramazan Kesik- bas vertrekt naar Hoek, Jordin Takiddine naar SSV'65, Eric-Jan Naudts naar Sint Gil les Waes en Jan Bosman ver huist om privéreden naar Frank rijk. Voor de spitspositie heeft Terneuzen bij Hoek een vervan ger gevonden. Hiram Collin, een bankzitter van Hoek, gaat het bij de buurman proberen. „We hebben meer evenwicht en zijn er sterk uitgekomen", oor deelt Lekaj over zijn nieuwe se lectie. „Ik krijg zeker een elftal om mee te doen in de bovenste helft van de ranglijst." Hoek Nieuw: Björn Langeveld, Mama- douba Gueye, Dennis van der Wel le (allen SSV'65), Merlijn Swen- nen, Ferry Alfons (beide Kloetin ge), Ramazan Kesikbas (Terneu zen), Istvan Bakx (Sparta). Robbie de Moor (Eendracht Aalst), Taou- fik Ameziane (Doto), Stefan van Dender (Deinze). Vertrokken: Filip van der Vloet (Verbroedering Geel), Olivier de Pauw (onbekend), Stijn Porteman, Charly Okonedo (beiden Wevel gem), Nyim Melki (Oudenaarde), David Destorme (Dender), Hiram Collin (Terneuzen), Jonathan Con- stancia (onbekend), Edip Yamaris (onbekend), Dimitri Wellens (onbe kend). Terneuzense Boys Nieuw: Veli Eryürük, Ryan de Regt (beiden AZW), David de Haan (Zaamslag), Michiël Standae- rt (Terneuzen). Vertrokken: Gerben Schram (Zaamslag), Timon van der Hooft, Tom de Smet (beiden RIA W.) Terneuzen: Nieuw: Dwight van Hulle, Mario de Fouw (beiden Uno Animo), Niels Gommers, Jarno Waebeke (beiden AZW), Sven Prince (RCS). Vertrokken: Eric-Jan Naudts (Sint Gilles Waes), Jan Bosman (Frank rijk), Ramazan Kesikbas (Hoek), Jorden Takiddine (SSV'65). Peter van Kouteren JOES - Bij de zaterdag-tweede- AZW en Zaamslag zijn t -eel spelers vertrokken. Beide lubs lijken op papier aan kwali teit te hebben ingeboet. Trainer 0(Xurt Migom van AZW richt jluijn pijlen op versterking van de it electie uit België. Dat doet ook deondagclub Steen, dat met ckJW24 in de derde klasse van cpet zondagvoetbal uitkomt, rij fotZW zag maar liefst tien selec- taiiespelers vertrekken. Kurt Mi beseft als geen ander dat kejem een moeilijk jaar wacht. De t'efenmeester van de Axelse za- erdagclub hoopt dat Joep Frus- ee:h terugkomt op zijn besluit om stoppen. „We moeten het ver over ook niet dramatiseren", zegt dfij- trainer noemt het vertrek d;an de broers Mevlud (naar r ISV'65) en Veli Eryürük (Ter- f.euzense Boys) een fikse aderla- zing. „Voor de rest zijn het geen jkjchte verliezen", vindt hij. lsji.ZW wil de weggevallen plaat sen aanvullen met spelers uit pjjet tweede elftal, de eigen jeugd vin uit België. „Normaal gespro ken zouden we dat niet hebben ieeedaan, maar het is ons niet ge- liefikt om in Nederland spelers te wlialen." Daar is in tegenstelling bt in eigen land nog tot half juli ielegenheid voor. Ook zondagclub Steen oriën teert zich volgens voorzitter Ad- ri Totté de komende weken nog op de Belgische spelersmarkt. De grensclub wist de jongelin gen Niels Vercruysse en Rik Moens te strikken, maar mikt op vier nieuwe spelers. „We gaan over de grens zoeken, maar ook daar is de spoeling dun", beseft de voorzitter. AZW. Nieuw: Niek de Meyer (A-jeugd Axel). Vertrokken: Joep Frusch (gestopt), Mevlud Eryürük (SSV'65), Veli Eryürük, Ryan de Regt (beiden Ter neuzense Boys), Jarno Waebeke, Niels Gommers (beiden Terneu zen), Jochem Goethals (HVV'24), Youri Bakker (Zaamslag), Erwin van de Broeke, Nico Langendoen (beiden Hoek 2). Zaamslag. Nieuw: Youri Bakker (AZW), Jeroen Bottinga (Spui), Gerben Schram (Terneuzense Boys), Björn den Hamer (Philippi ne), Thomas Ennik. Ugur Kahveci (beiden Kloetinge 2). Vertrokken: David de Haan (Ter neuzense Boys), Bart Corstanje (SSV'65), Jacco den Hamei* (ge stopt), Hoessein Bouzambou (RCS), Menno den Dekker (RIA Westdorpe), Peter Oppeneer (Bier vliet). HW'24. Nieuw: Jochem Goethals (AZW), Jeroen Claessens (Steen), Kristof Praet (Kieldrecht). Vertrokken: niemand. Steen. Nieuw: Niels Vercruysse (A-jeugd Terneuzen), Rik Moens (Vogelwaarde). Vertrokken: Jeroen Claessens (HVV'24). ?nnfl'REDA - Christol van Campen- e; out heeft een club voor vol gend seizoen gevonden. De u,l-jarige Bredanaar, die de afge- >pen twee jaargangen bij de i4'loese voetbalclub SSV'65 on- )00er de lat stond, is de nieuwe ouioehnan van zondag-tweede- lasser Halsteren. sno 18.!SV'65. Nieuw: Mevlud Eryürük k'AZW), Jorden Takiddine (Terneu- en), Bart Corstanje (Zaamslag), [iels Paardekooper (Goes), Meh- L'JJet Dolma (Rillandia), Khaled toufrahi (VC Vlissingen), lllary ,relan der Lee (Baronie), Bram laa'lomp (ASWHj, Robert Stols üBC 2), Mansom- Gadr (Goes) en Javid den Hollander (Kloetinge). 'ertrokken: Björn Langeveld, Ma- madouba Gueye, Dennis van der Welle (allen Hoek), Christol van Campenhout (Halsteren), Michael Cabenda (Goes), Arno Melaard en Paul Bom (beiden gestopt). Kloetinge. Nieuw: John Schot (Jong NEC), Joel Manusama (AS- WH 2), Besar Xhoxhaj, Steven Vis ser (beiden RCS), Jarno Vermeu len (Zierikzee), Aleksandar Velja- nosld (eigen jeugd), Jaap Esser en Jacco Nelen (beiden Oostkapelle). Vertrokken: Emiel Dorst (Bruse Boys), Ronald Zuijdwegt (Hoede- kenskerke), Johan de Goederen (ge stopt), Rien de Bruine (gestopt), Ferry Alfons, Merlijn Swennen (beiden Hoek), Rutger Kooman (Zierikzee), Padden van de Water (Oostkapelle), David den Hollan der (SSV'65), Jeffrey Frijters (on bekend). door Frits Bakker HOEK - Op de avond dat Hoek een nieuw bestuur benoemde, werden twee boegbeelden van de voetbalclub geëerd met een onderscheiding. Cas Braafhart en Leo Breepoel kregen de gou den speld van de KNVB opge speld voor jarenlange trouwe dienst. John Smael werd met een grote meerderheid van stemmen (61 voor, acht tegen) gekozen als de nieuwe voorman van het be stuur, dat verder bestaat uit Sjaak Lijbaart (secretaris), oudgediende Leo Breepoel (pen ningmeester), Sjaak van der Lij- ke en Angelo Pauwels. De leden vergadering ging akkoord met de benoeming. Het nieuwe bestuur moest wor den gekozen, nadat het vorige onder leiding van Kees de Feij ter uit eigen beweging was opge stapt. De bestuurscrisis eind fe bruari was een gevolg van een conflict over het functioneren van de technische commissie. John Smael kondigde gister avond een nieuwe periode aan, waarin de rust binnen de club moet terugkeren. „We hebben nog wat vragen over de begro ting moeten opschorten naar de reguliere vergadering, die in sep tember wordt gehouden. Maar verder is alles heel vlot verlo pen." De avond van de bijzondere le denvergadering kreeg een feeste lijk tintje door de onderscheidin gen van twee bestuurders die als echte Hoekenezen bekend staan. Leo Breepoel keert ook in het nieuwe bestuur terug en is in september van dit jaar twin tig jaar penningmeester. De 74-jarige Cas Braafhart is afge treden met het vorige bestuur. Hij was drie jaar voorzitter van Hoek (1987-1989), twee jaar vi- ce-voorzitter, drie jaar jeugdse- cretaris en zestien jaar alge meen secretaris. De onderschei dingen werden opgespeld door vice-voorzitter Cools van het dis trict Zuid van de KNVB. Paul Cools reikt aan Leo Breepoel (midden) en Cas Braafhart (rechts) een oorkonde uit die hoort bij de gouden KNVB-speld die het Hoek-duo gisteravond ontving. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalvereniging RIA Westdorpe heeft zich van de Zeeuws-Vlaamse zondag-vierdeklassers het meest geroerd op de spelersmarkt. De selectie van trainer Mare de Kunder wordt versterkt met tien nieuwe spelers. Daarnaast vertrok een aantal spelers naar Sluiskil, waar Pascal We- dage (ex-speler van RIA) trainer wordt. Breskens ziet zijn keepers Roy Sallet (RCS) en Jurgen Zohlandt (Philippine) vertrekken. Daar voor is doelman Arjan Worst van Aardenburg aangetrokken. Ver der vertrekken Serge Nöthen (Arnemuiden), Arno Zwegers (Philip pine) en Rens Gielliet (Biervliet) bij de degradant uit de derde klas se, waar Cor van de Velde trainer wordt. Aardenburg. Nieuw: Niek van Sprundel (Eeklo), Robbie van de Wijnckel (Uno Animo), Sander Tazelaar (IJzendijke). Vertrokken: Arjen Worst (Breskens). Axel. Nieuw: Timo de Bruijn (HW'24), Richard de Vos (Spui), Jelmer de Pooler (Spui), Michel van Hout (Koewacht), Bart Rijckaert (Terneuzense Boys jeugd). Vertrokken: Kim van Bremen (Ria W.). Biervliet. Nieuw: Peter Oppenneer (Zaamslag), Jimmy Coone (Sluiskil), Rens Gielliet (Breskens). Vertrokken: Ben Ongenae (Terneuzense Boys jeugd). Breskens. Nieuw: Erik de Rechter (Hoofdplaat), Arjan Worst (Aarden burg), Rafat Korkmaz (Sluis), Jeffrey de Koning (Oostburg), Angelo Martlé (Cadzand). Vertrokken: Arno Zwegers (Philippine), Serge Nöthen (Arnemuiden), Rens Gielliet (Biervliet), Roy Sallet (RCS), Jurgen Zohlandt (Philippine). Clinge. Nieuw: Tristan van Acker (HVV'24). Vertrokken: niemand. Corn Boys. Nieuw: Danny Snel (Vogelwaarde), Tommy van Oosten (Ria W), Joeri Roelandt (Axel). Vertrokken: Stefan Burbach, Tim van Waes, Tom van de Bossche en Med- hi Ghaabina (allen Ria W). Hontenisse. Nieuw: Pim de Bakker (HW'24). Vertrokken: Randalf Kints (gestopt). Hulsterloo. Nieuw: Niels Comelis (HW'24), Dieter Ongenae (Kield recht). Vertrokken: Mark van Hecke (gestopt). IJzendijke. Nieuw: niemand. Vertrokken: Sander Tazelaar (Aardenburg), Randal de Jaeger (lager elf tal). Koewacht. Nieuw: Dominique Verlinde (Terneuzen), Dimitri Verlinde (HVV'24). Vertrokken: Michel van Houdt (Axel), Dennis Aerts (gestopt). RIA W. Nieuw: Menno den Dekker (Zaamslag), Kim van Bremen (Axel), Timon van der Hooft (Terneuzense Boys), Tom de Smet (Terneuzense Boys), Plasan Kesikbas (Terneuzen), Michael Taelman (Terneuzen), Ste fan Burbach (Corn Boys), Tim van Waes (Corn Boys), Mhedi Chaabnia (Corn Boys), Tom van den Bossche (Corn Boys). Vertrokken: Pascal Wedage (Sluiskil), Mohamed Hassan (Sluiskil), Dimi tri Pluym (Sluiskil), Wijnand van Waes (Sluiskil), Niki de Wolff (ge stopt). Sluiskil. Nieuw: Umit Yigit (AZW), Mohammed Hassan, Wijnand van Waes, Dimitri Pluijm, Gerben Langerak, Wesley Winne, Niels Bauwens (allen Ria W), Paul Begijn (Terneuzense Boys), Leroy Neels (Axel), Antoi- ne de Ruijter (Spui). Vertrokken: Delano Bronne (Terneuzense Boys). van onze sportredactie GOES - VC Vlissingen steekt haar ambities niet onder stoelen of banken. De club begroet vol gend seizoen zeven nieuwe spe lers in de selectie. Tweede klasse RCS. Nieuw: Hoessein Bouzambou (Zaamslag), Gérard de Nooijer (Dordrecht'90), Roy Sallet (Bres kens), Zico Tomasoa (RCS Al), Ru- di Blommaert (Heinkenszand), Raymond Wolff (Sparta A-jeugd), Josimar Pattinama (RCS Al). Ver trokken: John Bentschap Knook (gestopt), Sander Schutte (lager elftal), Martin Janse (lager elftal), Sven Prince (Terneuzen), Rico Wit- senburg (GPC Vlissingen), Frank Symons (onbekend), Besar Xhox haj, Steven Visser (beiden Kloetin ge). Zierikzee. Nieuw: Rutger Kooman (Kloetinge), Erwin Nelissen (Dreischor), Perry Lukus (Hein kenszand), Jon Ringelberg (Excel sior Maassluis). Vertrokken: Jarno Vermeulen (Kloetinge), Elmar Ver-' hage (WIK'57), Vanya van Iwaar-' den (Mevo). Derde klasse Goes. Nieuw: Arjan Pijnen (Kloe tinge 2), Jimmy Pinas (GPC Vlissin gen), Jordy den Toonder (Yerseke). Michael Cabenda (SSV'65). Ver trokken: Koen Wisse (Longa). Niels Paardekooper (SSV'65), Jean Pierre de Keijzer (gestopt), Patrick Ketting (WHS), Mansour Gadr (SSV'65). VC Vlissingen. Nieuw: Wilfred Po leij (Oostkapelle), Tim van Bremen (Zeeland Sport), Menno van Til burg (Kapelle), Randy de Dreu (Ka pelle), Pim Bruins (SSV'65), Mark Minclerhoud (De Noormannen), Chiel Maranus (Domburg). Ver trokken: Jason Blommaert (Veere), Khaled Boufrahi (SSV'65). Zeelandia Middelburg. Nieuw: Wouter Labrujère (GPC), Carlo van Kerckhoven (Veere). Sas van Gent. Pinkstertoernooi drie banden groot biljart. Poule 9: Johan de Witte-Rob Duitemeijer 2-0, 10-1 (10 beurten), 10-5 (37). George Mahu-Lex de Feijter 2-0, (10-9 (31), 10-9 (23). Jo han de Witte-Lex de Feijter 2-0, 10-1 (13), 10-9 (24). George Mahu-Rob Duite meijer 2-0, 10-8 (23), 10-1 (20), Lex de Feijter-Rob Duitemeijer 2-0, 10-9 (25), 10-3 (23). George Mahu-Johan de Witte 0-2, 8-10 (29), 4-10 (17). Eindstand: 1. Johan de Witte 6-12-0,465, 2. George Mahu 4-8-0,368, 3. Lex de Feijter 2-4-0,340, 4. Rob Duitemeijer 0-0-0,200. Turijn. Olympiade, tiende ronde. Mannen: Indonesië-Nederland 1-3 (Adianto-Sokolov 0-1, Megaranto-Van Wely 0-1, Irwanto-Van den Doel 1-0, Wa- hono-L'Ami 0-1), Armenië-China 2,5-1,5, Frankrijk-Verenigde Staten 2-2, Oekraïne-Rusland 1-3, Tsjechië-SIove- nië 3,5-0,5. Stand: 1Armenië 29, 2. Chi na 27, 3. Rusland 26,5, 4. Tsjechië 26,5, 5. Frankrijk 26, 6. Verenigde Staten 25,5,17. Nederland 24. Vrouwen: Servië en Montenegro-Ne- derland 0,5-2,5 (Maric-Peng 0-1, Tsje- loesjkina-Lanchava 1/2-1/2, Benderac- Schuurman 0-1), Oekraïne-Georgiè 2-1, Rusland-Bulgarïje 2-1, Armenië-China 1-2. Stand: 1. Oekraïne 23,0, 2. Rusland 22,5,3. China 20,5,16. Nederland 18. Parijs. Roland Garros. Mannen, tweede ronde: Sluiter (Ned)-Lapentti (Ecu) 6-1 6-4 6-1, Fede- rer (Zwi/1)-Falla (Col) 6-1 6-4 6-3, Nal- bandian (Arg/3)-Gasquet (Fra) 6-2 3-6 7-5 6-0, Davïdenko (Rus/6)-Saretta (Bra) 6-2 4-1 opgave, Gaudio (Arg/10)-Koro- lev (Rus) 6-3 6-7 (5) 6-4 3-6 6-4, Ancic (Kro/12)-Capdeville (Chl) 7-5 6-3 7-6 (3), Kiefer (Dui/13)-Gicquel (Fra) 6-0 6-1 5-7 3-6 11-9, Berdych (Tsj/20)-Volandri (Ita) 6-3 6-1 6-1, Moya (Spa/30)-Joezjni (Rus) 6-3 6-4 6-2, Ferrero (Spa/24)-Kohlschrei- ber (Duï) 6-2 6-4 6-2, Dlouhy (Tsj)-Aca- suso (Arg/26) 4-6 7-6 (2) 6-3 6-1, Massu (Chl/32)—Mirnyi (WRu) 6-4 7-5 6-4, Mon- tanes (Spa)-Galvani (Ita) 7-5 6-1 3-6 2-6 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Cornet (Fra)-Ruano Pascual (Spa) 6-4 4-6 6-1. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1)-Doesjevina (Rus) 6-1 7-6 (5). Sja- rapova (Rus/4)-Benesova (Tsj) 6-4 6-1, Schnyder (Zwi/7)-Gajdosova (Slw) 6-4 6-2, Koeznetsova (Rus/8)-Santangelo (Ita) 7-5 6-2, Schiavone (lta/9)—Muller (Dui) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/11) - Laine (Fin) 7-6 (3) 6-2, Safina (Rus/14)-Sromova (Tsj) 6-0 6-2, Vaidïso- va (Tsj/16)-Sun (Chn) 6-1 6-3, Pennetta. (lta/17)—Flipkens (Bel) 6-1 6-0, Rezai (Fra)-Sugiyama (Jap/22) 4-6 6-4 6-3, Sre- botnik (Slv/24)-Harkleroad (VSt) 6-3 6-2, Vakoelenko (Oek)-Arvidsson (Zwe/29) 6-1 7-5, Molik (Aus)-Perianu (Roe) 3-6 7-6 (5) 6-3, Jankovic (SMo)-Bartoli (F*^ 2-6 6-4 6-1, Na Li (Chn)-Tsjakvetaoze (Rus) 7-5 6-3, Sprem (Kro)-Shuai Peng (Chn) 6-4 4-3 opgave. Oefeninterlands Iran-Bosnië 5-2 (3-2). 4. Misimovic 0-1, 11. Barbarez 0-2, 15. Madanchi 1-2, 45. Rezaei 2-2, 45. Hashemian 3-2, 88. Enayati 4-2, 90. Khatibi 5-2. Paraguay-Georgië 1-0 (1-0). 37. Val- dez 1-0. Saudi-Arabië-Turkije 0-1 (O-O). 61. Necati Ates 0-1. Bicicleta Vasca. Eerste etappe. Ei- bar - Arrigorriaga: 1Gil (Spa) 165,5 ki lometer in 3.51.47, 2. Herrero (Spa) 0.06, 3. Del Nero (Spa), 4. Garcia (Spa), 5. Efimkin (Rus), 6. Ferrio (Spa). donderdag Voetbal Beachsoccertoernooi voor A-junio- ren. Locatie: nabij het voetbalveld van voetbalvereniging Zaamslag. Aanvang: 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47