EZC mi Miljoenen nodig voor kerktorens Veel vragen over vliegveld IJzendijke Regen deert spelende Axelaartjes niet Met jobTrack.nl naar het WK 2006? Winkels op zondag voor kerst niet dicht menu 23,50 Underporno >p pc bestraft deDRVKKERY hém JobTrack.nl L Pak kleintjes ppn KNALIER 1 '::.t0preis vooreen KNALPRIJS! Vijftien exemplaren in West-Zeeuws-Vlaanderen staan te verpauperen Geuzen brengen boei terug CDA Borsele bezorgd over tunnel 270 euro boete voor diefstal wc-bril Dumpen van folderpakketten snel bestreden zeeuwse almanak Kever "ledactie: 0113-315649 vww.pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl ostbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. londerdag 1 juni 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen ior Jean-Lou de Gucht l 10STBURG - Achterstallig on- .erhoud aan vijftien kerktorens jan de gemeente Sluis wel eens ailjoenen gaan kosten. Deze loodschap kreeg de commissie luimte van wethouder P. Ploe- 'aert. jloegaert, vervanger van cle af wezige wethouder J. Provoost, yerd door de commissie om dui delijkheid gevraagd nadat enke- insprekers een beroep hadden jsdaan op de commissie Ruimte m de verpaupering van de to- èns een halt toe te roepen, fecretaris P. van Seters van de [tichting Oude Zeeuwse Ker- jen, eigenaar van de hervormde jerk in Waterlandkerkje, be- bhuldigde de gemeente Sluis er- bn haar verplichtingen niet na- lekomen te zijn. „De gemeente jeeft de laatste jaren geen on- jerhoudswerk meer verricht, er wijl wij zwart op wit hebben at zij voor het onderhoud in laat." |ok een vertegenwoordiger van e Stichting Hervormd Kerkge- ouw IJzendijke, eigenaar van e Nederlandse Hervormde ierk, uitte zich in dezelfde be- 'oordingen. .ijst iat was niet tegen dovemans- jren gezegd. L. Baarends Dorpsbelangen en Toerisme) iroeg Ploegaert om een lijst ?aarop alle kerken staan die aingend gerestaureerd moeten torden. Kestelo (Nieuw West) sloot ich bij deze oproep aan, maar dj wilde ook weten waar de be nodigde financiën vandaan moe- sn komen. klDDELBURG - Een 52-jarige awoner van Terneuzen is giste- en in Middelburg voor bezit jan kinderporno veroordeeld pt twee maanden voorwaarde- jjke gevangenisstraf en 160 uur Ferkstraf. De man had tijdens je behandeling van zijn straf- aak bij de rechtbank toegege- ën ruim zevenhonderd kinder- (omobestanden te hebben ge- (ownload. (Advertentie) juni Maand van het spannende boek bij aankoop van tenminste €12,50 aan boeken cadeau: Schuld Boete, door Ian Rankin. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu curry coconutsoep, gado gado en tropisch fruit €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vrijdag 2 juni 16.00 uur Onderweg presentatie nieuwe deel uit Slibreeks van teja van hoften zaterdag 3 juni 12.00 uur presentatie nieuw deel uit Rechercheur Minnaar-reeks Zeeuws meisje door Vicky Hartman 15.00-16.30 uur Jazsfestival met Ellis Jane en Sjaak Lammers zondag 4 juni Geen koopzondag Markt 51 Middelburg ;T 0118 886 886 www.de-drvkkery.nl W. Gijsel (Gemeentebelangen) riep het college van B en W op direct in contact te treden met de kerkbesturen. L. Flikweert (CDA) noemde het triest dat de gemeente Sluis het verleden laat verpauperen. „Maar we moeten niet vergeten dat dit toch een financieel ver haal blijft. Ik pleit voor een ini tiatiefgroep die gaat bekijken hoe de benodigde gelden binnen gehaald moeten worden. De ge meente kan dat niet." Ook R. Evers (PvdA) en W. Verherbrug- ge (VVD) deden een beroep op het college in actie te komen. Ploegaert zei dat het college be zig is met een nota over de pro blematiek en zegde toe naar de mogelijkheden te kijken om een eind te maken aan de verpaupe ring. Flikweert wilde echter we ten welke bedragen nodig zijn om de kerktorens te restaurere- ren. Baarends benadrukte nog eens dat hij op korte termijn een lijst tegemoet wil zien waarop alle to rens staan die aangepakt moe ten worden. „Je kunt wel zeg gen dat je geen geld hebt, maar De absolute trekker tijdens de straatspeeldag in Axel was dit jaar de rodeostier. door Gino van den Broecke AXEL - De hoop op net zulk zomers weer als vorig jaar was tegen beter weten in. De kinderen hadden gistermiddag ech ter geen last van de regen en genoten vol op tijdens de Nationale Straatspeeldag in de Axelse Jan van Eyckstraat. Ongeveer driehonderdvijftig kinderen waren gedurende de middag afgekomen op de voor verkeer afgesloten straat. Daar leefden ze zich uit met het spelen van oude volksspelletjes, springen op vel schillende luchtkussens, rondjes rijden op een skelterbaan en in de draaimolen. De absolute trekker was dit jaar de ro deostier. Kinderen daagden elkaar uit om zo lang mogelijk op het draaiende stierenlijf te blijven zitten alvorens op cle kussens te belanden. Na zijn openingswoordje ging na enige aarzeling ook wethouder Co van Schaik op de stier zitten. Lang duurde het optre den van de wethouder overigens niet, want al na enkele tellen werd hij, tot ple zier van het publiek, 'afgeworpen'. De organiserende Stichting Noordpolder was zeer tevreden. „Als je ziet hoe cle kin deren zich amuseren, dan is het toch ook deze zesde keer weer geslaagd. Het is al leen jammer van de kou en de regen buien, maar ja, het weer is de enige fac tor die je helaas zelf niet in cle hand hebt", aldus voorzitter Roger Platjouw. Die regen viel zacht en soms wat harder naar beneden, maar de kinderen speel den vrolijk verder. Ik was hier vorig jaar ook en toen was het erg" warm. Die regen vind ik niet zo erg hoor, als het maar leuk is en dat is het hier altijd dus ik amuseer me wel", gaf de elfjarige Ro nald Bakker de mening van de kinderen pakkend weer. Scan Met de Straatspeeldag wil 3VO gemeen ten ervan overtuigen dat het plaatsen van een 3O-kilometerbord niet voldoende is. Met het uitvoeren van een Kind Straat Scan (KiSS) kan worden getoetst of stra- door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - De commissie Ruimte van de gemeente Sluis zet de nodige kanttekeningen bij het voorstel van het college van B en W om een permanent veld toe te staan voor ultralich- te vliegtuigen op de Klakbaan in IJzendijke. Oppositiepartijen PvdA en Dorpsbelangen vonden het on derwerp zelfs niet rijp voor be handeling in de raad van volgen de maand. De andere fracties stemden daar uiteindelijk wel mee in. De gemeente stelt de raad voor om een vrijstellingsprocedure te starten. De Stichting Light Aëro- club West vliegt al drie jaar met tijdelijke toestemming van de ge meente maximaal honderd keer per jaar af en aan op een land- bouwperceel aan de Klakbaan. De club wil het aantal vliegbe wegingen met een permanent veld verhogen tot maximaal vijf duizend per jaar, maar een aan tal omwonenden is tegen. Zij vrezen dat de vliegtuigjes hun rust verstoren. Ook de provincie ziet niets in een vliegveldje in de polder tussen IJzendijke en Schoondijke. R. Evers (PvdA) noemde het een vreemd voorstel. „Niemand is hier gelukkig mee. Het lijkt er op dat het hier om het belang gaat van een beperkte groep, na melijk de vliegers." L. Flikweert (CDA) stelde voor een onafhankelijke geluidsme ting te doen, zodat duidelijk wordt wat de overlast is. Ook vroeg zij zich af of het aantal vliegbewegingen beperkt blijft tot het vastgestelde aantal van (Advertentie) maiHynynn| 't Betere werk! 2750. W. Gijsel (Gemeentebelan gen) was niet duidelijk op welke tijdstippen er nu gevlogen mag worden. J. Kestelo (Nieuw West) vroeg zich af of het hier om een hobby of een bedrijf ging. Ook wilde hij weten of er een rem staat op het aantal vliegbewegingen. W Verherbrugge (WD) wilde weten hoe het aantal vliegbewe gingen te controleren is. L. Baarends (Dorpsbelangen en Toerisme) stoorde zich aan de snelheid waarmee het voorstel behandeld wordt. „Gezien de te genstand die dit onderwerp op roept, vraag ik mij af of dit zono dig doorgedrukt moet worden voor 1 juli." Proefperiode Op 1 juli loopt de proefperiode van het vliegveld af. Wethouder P. Ploegaert, die J. Provoost ver ving, maakte duidelijk dat de proefperiode verlengd wordt als de raad nog geen besluit heeft genomen over het permanente veld heeft genomen. Ploegaert zegde toe een bureau te zoeken dat geluidsmetingen gaat doen naar eventuele over last. Ook zou serieus gekeken worden of het maximale aantal vliegbewegingen van 2750 niet overschreden zou worden. Baarends nam er geen genoegen mee. „Ik blijf bij mijn stand punt om het voorstel niet in de volgende raad te behandelen." Evers sloot zich hierbij aan. „La ten we nu eens wachten totdat er meer duidelijkheid is over de geluidsoverlast. Ik vraag me af waarom we trouwens hiermee verder gaan. De provincie heeft aangegeven dat ze niets zien in het vliegveld. Als de provincie niet meewerkt, komt er hele maal geen vliegveld." (Advertentie) DE VAKANTIEVEILING Kijk op de Kleintjesmarkt pagina's in deze krant of op I Seintjeskn£ voor de VAKANTIE van de week! www.kleintjesknaller.nl Om te beginnen een salade met gegrilde tonijn. Dan volgt een Grietfilet met een heerlijk sausje en diverse overheerlijke garnituren. de gemeente heeft de plicht om die torens te onderhouden." Daarop zei Ploegaert dat hij in september met een lijst komt waarop nu al vijftien kerken staan waarvan de torens drin gend gerestaureerd moeten wor den. BIERVLIET - Dat het om een grap ging was vorige week donderdag bij de opening van de Geuzenfeesten in Bier vliet al duidelijk geworden, maar om het verhaal hele maal af te maken is de oranje/zwarte boei gistermiddag weer teruggezet op zijn vertrouwde plek op het sluizen - complex in Terneuzen. Toch is er wel iets veranderd sinds de boei op een vrijdag, nu bijna twee weken geleden, ineens verdwenen was. Dat is de tekst op de boei. Daar is het woord Biervliet aan toe gevoegd. 'Biervliet, Portaal van Vlaanderen', krijgen pas santen en/of wachtenden voor de brug te lezen. Dat was ook precies waar de grap om ging. Die van Bier vliet wilden die van Terneuzen weieens even inwrijven dat historisch gezien niet Terneuzen, maar hun eigen Bier vliet het eigenlijk portaal van Vlaanderen is. En niet eens zozeer om Terneuzen te jennen, maar om het zelfvertrou wen van de Biervlieténaren op te vijzelen. Tegelijkertijd zijn ze in Biervliet dan ook weer wel zo net jes om hun plaatsnaam niet op cle boei te schilderen, maai de letters er op te plakken. Op enig moment zal die toevoeging Biervliet dan ook wel weer verdwijnen en dan is alles weer helemaal bij het oude. HEINKENSZAND - De CDA-fractie in de Borselse ge meenteraad maakt zich zorgen over de eventuele verkoop van de rijksaandelen in de Westerscheldetunnel. Vanavond dient de fractie daarom een motie in om ervoor te pleiten 'dat een meerderheidsbelang van de aandelen in de Westerscheldetunnel in overheidshanden moet blij ven'. „Omdat beheer en onderhoud van infrastructuur tot de kerntaken van de overheid moeten blijven behoren", al dus fractievoorzitter P. van den Dries. Voor Borsele zit daar een extra belang aan vast. Borsele is met Terneuzen verantwoordelijk voor cle brandweerzorg in de tunnel. In de CD A-motie wordt daarover gesteld dat 'de kosten van de tunnelveiligheid niet alleen voor rekening dienen te komen van de gemeenten Terneuzen en Borsele'. Als de motie wordt aangenomen, gaat die naar minister Zalm van Financiën, de Tweede Kamer en het bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 27-jarige vrouw uit Ter neuzen voor een winkeldiefstal tot 270 euro boete. De diefstal was niet alledaags. De verdachte stal vorig jaar 17 oktober in Terneuzen bij Gamma een toiletbril. Daaraan hing uiteindelijk dus een veel duurder prijs kaartje. foto Camile Schelstraete ten veilig en kindvriendelijk zijn. Stich ting Noordpolcler deed twee weken gele den op verzoek van 3VO net als Bruinisse een scan. „Je moest dan vragen over de inrichting, de breedte van de stoepen, drempels en zovoorts invullen. We hebben dat gedaan om eens landelijk te toetsen hoe veilig on ze straat is. Over het algemeen heb ik de indruk dat het veilig is, alleen de scoo ters zijn best een groot probleem. De uit slag krijgen we half juni terug dus we zijn benieuwd", zei Platjouw. Naast Axel werd er in tal van andere Zeeuws-Vlaamse plaatsen een straat speeldag ghouden, zoals in Breskens, IJ zendijke en Terneuzen. door René van Stee TERNEUZEN - De winkels in de Terneuzense binnenstad gaan op zondag 24 december ge woon open. Zondag 31 decem ber blijven de deuren wel dicht. De winkeliers geven daarmee geen gehoor aan het verzoek van de raadsfractie van de Chris tenunie en de Dienstenbond CNV om de winkels op die twee zondagen gesloten te houden. De ChristenUnie is om princi piële redenen tegenstander van zondagopstelling. Volgens de partij zou cle zondagsrust zeker op kerstavond en op de laatste dag van enig jaar moeten wor den geëerbiedigd. Bovendien zou de maand december vol doende alternatieven bieden om inkopen te doen. Ook het college van B en W legt het verzoek naast zich neer. Op een brief van de CNV Diensten bond antwoorden burgemeester en wethouders dat er geen aan leiding is om de verordening winkeltijden te wijzigen. „Het is aan de ondernemers om wel of niet de winkels te openen dan wel gesloten te houden op voor noemde data", aldus B en W. De ChristenUnie kreeg ook nul op het rekest van ondernemers- koepel Coördinatie en Manage ment. Bovendien delen de winke liers in de binnenstad, verenigd in City Terneuzen, het stand punt van B en W. Afspraken B. Legrand van de winkeliers vereniging stelt dat er goede af spraken liggen over het werken op zondag en er hierover ook nooit problemen zijn geweest. „Die verwacht ik nu ook niet. Bovendien biedt de verordening winkeltijden ons 52 zondagen per jaar de mogelijkheid om de winkels te openen. Wij doen dat slechts één keer per maand en bij uitzondering tijdens evene menten. Wellicht dat de winkels ook op zondag 17 december open gaan. Eerlijk gezegd be grijp ik de bezwaren van de ChristenUnie en Dienstenbond CNV niet. En dan zeker niet als cle winkels op 31 december dichtblijven." TERNEUZEN - Voor de tweede keer binnen een paar weken werd gisteren een groot pakket folders gevonden in de berm langs het fietspad aan de Ter neuzense Rooseveltlaan. De vondst werd bij politie en ge meente gerapporteerd. De ge meente Terneuzen ruimt ge dumpte folders - om grootschali ge vervuiling tegen te gaan - zo snel mogelijk na melding op en gaat op zoek naar de versprei der. Niet om boetes uit te delen, maar om te zorgen dat de verde ler maatregelen kan treffen. „Dumping van pakketten fol ders of kranten gebeurt inciden- -teel, maar niet zo vaak dat we echt streng moeten optreden. Door de verspreiders zo snel mo gelijk te waarschuwen, kunnen de pakketten alsnog worden be zorgd. We gaan er vanuit dat de verspreiders adequate maatrege len nemen tegen bezorgers die te kwader trouw zijn." Ze zaten aan de bar. Biertje. Het gesprek ging over man nenzaken: voetbal, zeilen, au to's, vrouiven. „Ben jij monogaamvroeg de een pardoes aan de ander. De aangesprokene keek ver rast op, maar herpakte zich snel: „Ik ben zo monogaam als een Westkappelse platte- buiskachelkever. De volgende vraag lag voor de hand: „Is die monogaam dan?" Weet ik niet", sprak de West kappelse plattebuiskachelke- ver. „Dat is nog een van de ge heimen van de natuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41