Brusea biedt expositieruimte aan PZC 8[U]0UI Daltonschool verrast kinderboerderij Fashion at school Concerten Goes in de knel door geluidsgrens Plannen voor restauratie Oudheidskamer Bruinisse PvdA wil ook in Zeeland debat Burgerforum Beelden te zien in St. Nicolaaskerk 20 m2 schooltassen Van kids swing tot streetdance ISD-maatregel voor veelpleger CDA: laat ambtenaren vrij nemen Geld voor Mission to Seafarers Kinderporno op computer bestraft Zorgen over verkoop tunnel donderdag 1 juni 2006 s 1 1 Mdoor Melita Lanting BRUINISSE t Stichting Brusea in Bruinisse biedt inwoners van Ölhet dorp expositieruimte. Dat [werd gisteren bekendgemaakt Hi]dens de seizoenopening van het visserij museum en de Oud heidskamer. Bruënaren met een ^bijzondere hobby kunnen hun 'Werk op deze manier aan een breed publiek laten zien. DEN HAAG - Minister Pech- itold moet ervoor zorgen dat ook in Zeeland een debatbijeen komst wordt georganiseerd van Burgerforum Kiesstelsel. Dat vindt PvdA-Kamerlid Hij heeft daarover schrif telijke vragen gesteld. Het Burgerforum Kiesstelsel brengt in november een advies uit over de manier waarop in Ne- Jderland de Tweede Kamer wordt gekozen. Het forum telt |140 leden uit alle provincies. Er idoen vier Zeeuwen mee. Op het ogenblik wordt in Neder land een serie regionale debat- den gehouden waarbij iedereen kan meepraten over het burger- iadvies. Alleen in Zeeland en iDi'enthe staan geen debatten ge- ipland. iBlom en zijn fractiegenoot Dub- jbelboer laten in hun vragen aan (Pechtold blijken het daar niet mee eens te zijn. Ze vragen de .•minister of het klopt dat aan het •Burgerforum 5 miljoen euro wordt uitgegeven en zo 'kosten 'noch moeite worden gespaard' om leden te onderrichten, pro fessoren van naam en faam te ibetrekken en weekeinden in 'conferentieoorden door te bren- gen. „Bent u het met ons eens dat de kosten van het organiseren van bijeenkomsten in Drenthe en Zeeland in het niet vallen bij de •gemaakte overige kosten?", wil len ze weten. BROUWERSHAVEN - In de Sint Nicolaaskerk in Brouwers haven is tot en met dinsdag 6 juni werk te zien van beeldhou wer Marjet Hendrix uit Goes. Verscholen tussen de nissen van het monumentale kerkgebouw staan onder meer diverse tuin beelden opgesteld. Tijdens de expositie kunnen de bezoekers ook zien hoe vanuit een ontwerp uiteindelijk een beeld ontstaat via het hakken, raspen en polijsten van een ru we steen. Tevens wordt ter plekke de mo gelijkheid geboden zelf een crea tie uit steen te vervaardigen. De tentoonstelling in de Sint Ni colaaskerk in Brouwershaven is dagelijks geopend tussen 13.30 'I en 16.30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 j E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De plaatselijk bekende schilde ressen Adrie Kik en To Bolijn bijten vanaf 8 juli het spits af met een expositie van hun'schil derijen. Naast het werk van de inwoners heeft het museum nog een tweede wisseltentoonstel ling. Dat is een particuliere ver zameling oude hanclkoffiemo- lens uit de periode 1850 tot 1950. „Mogelijk komt er ook nog een door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Hier wat voer, daar wat voer. Overal wat voer op de kinderboerderij. Ia Ia O', zingen de leerlingen van openba re Daltonschool Binnen de Ves te in Zierikzee woensdagoch tend massaal op het schoolplèin. Dit lied op de melodie van het bekende 'Old Mac Donald' is on derdeel van de verrassing die de ze school voor kinderboerderij De Punt in petto heeft: een grote ruif plus een cheque van 327 eu ro. Dit geschenk is het resultaat van een eigen 'goede doelen ac tie' van Binnen de Veste. „We hebben hiervoor gekozen als al ternatief voor, Jantje Beton en de Kinderpostzegels. De perio den waarin die acties worden ge houden, komen ons minder goed uit, maar we willen ons als school wel ergens voor inzetten. We doen dat dit keer het liefst voor een organisatie in de naas te omgeving", vertelt docente Janny Kunst. Kalender Het resultaat van deze overwe gingen is een ludieke verjaar dagskalender, waarvan zeshon derd exemplaren geheel in eigen derde wisselexpositie, maar daar kan ik nu nog niet zoveel over zeggen", zegt voorzitter A. Verschoor. Hij maakte verder bekend dat de Oudheidskamer (een monu mentale visserswoning) waar schijnlijk vanaf dit najaar wordt gerestaureerd. Momen teel worden de plannen voor de grootschalige opknapbeurt ver der uitgewerkt door de gemeen- beheer door leerlingen en docen ten van Binnen de Veste zijn ge maakt. De kinderen van groep één tot en met acht maakten te keningen en gedichtjes over de te. Volgens Verschoor moet het hele pand worden aangepakt. Het visserijmuseum en de Oud heidskamer gaan vanaf dit sei zoen officieel verder onder de naam stichting Brusea. De naam werd al enige tijd infor meel gebruikt en is min of meer toevallig tot stand gekomen. „We zochten een naam voor de website en visserijmuseum en Oudheidskamer Bruinisse was kinderboerderij en de meesters en juffen hebben zich uitge sloofd bij het kopiëren en samen stellen. De verjaardagskalen ders zijn in vlot tempo verkocht, gewoon te lang. Het moest kor ter en toen is deze naam in een opwelling ontstaan", zegt voor zitter A. Verschoor. Omdat de naam Brusea steeds vaker werd gebruikt, is besloten om de naam nu maar officieel in te voeren. Dat is gisteren op sym bolische wijze gebeurd door wet houder W. Renden. Hij heeft het nieuwe bord voor het museum onthuld. Bij een nieuwe naam hetgeen een netto-opbrengst van 627 euro opleverde. „De leerlingen zijn zelf met het idee gekomen om het geld aan kinderen of dieren te besteden. hoort ook een promotiecampag ne. „Naamsbekendheid is be langrijk. We werken nu met een PR-plan en staan op zoveel mo gelijk beurzen, onderwijsdagen en geven presentaties." Stich ting Brusea mikt daarbij na drukkelijk op de Belgische toe rist. Belgen staan bekend als liefhebber van mosselen en Brui nisse heeft daarom veel te bie den." Zo kwamen we al snel bij De Punt uit", zegt Kunst. Wetend dat er bij de kinderboerderij be hoefte bestond aan een grote ruif, werd die voor driehonderd euro aangeschaft. Tijdens de officiële aanbieding woensdagochtend op het school plein van de Daltonschool maakt een delegatie van De Punt haar opwachting. In hun midden bevindt zich ook Shet- landpony Harley, die zich verge noegd door een groep verteder de meiskes laat aaien. Tekeningen Beheerder René de Klerk van de kinderboei'derij is evenals de me dewerkers van Dagverblijf Brug- zicht bij De Punt blij verrast met zowel de ruif als de cheque. Ook prijst De Klerk de verjaar dagskalender met de fraaie teke ningen en gedichtjes. „Zo'n grote, nieuwe ruif stond op ons verlanglijstje", zegt De Klerk. Het geld komt ten goede aan het spaarpotje voor de aan schaf van een nieuwe ezel. Het dier vervult alleen in de levende kerststal jaarlijks een onmisba re rol. „Daarvoor gaan we zelf binnenkort ook nog een actie houden met de verkoop van ge vulde ezelkoeken", laat de be heerder weten. door Frank Balkenende GOES - De Stichting Goes Pro motie is zwaar teleurgesteld over het feit dat er per jaar maar één evenement op de Gro te Markt het geluidplafond van 85 decibel mag overschrijden. Adviseur A. Schuurbiers voor ziet verschraling van het muzi kale aanbod. De stichting had voor drie evene menten per jaar vrij stelling ge vraagd. Het Goese college van B en W wijst dat verzoek af. Schuurbiers: „Dat is jammer, ge zien het feit dat vorig jaar tij dens het jubileum Goes 600 alle geluidslimieten zijn losgelaten en er fantastische evenementen hebben plaatsgevonden die veel bezoekers trokken. We maken nu een verschrikkelijke pas op de plaats." Het college heeft (in meerder heid, SGP/CU-wethouder J. Adriaanse is tegen) bij wijze van uitzondering voor dit jaar wel twee vrijstellingen ver leend, mede omdat pas dik een half jaar na dato het verzoek van Goes Promotie is beant woord. De stichting was in de tussenliggende periode genood zaakt al een aantal evenemen ten te plannen op de Grote Markt, waaronder Goes in Con cert op 20 augustus met onder meer Racoon, Krezip en Guus Meeuwis. Volgend jaar blijft alles bij het oude. Er mogen acht evenemen ten plaatsvinden, waarvan een tje zonder geluidslimiet. Dat be perkt de mogelijkheden van Goes Promotie en andere organi satoren aanzienlijk. Adviseur Schuurbiers van de stichting voorziet verschraling van het muzikale aanbod: „Op muziek gebied kun je niet veel meer op de autovrij gemaakte Grote Markt. Grote bands als Blof en Racoon haken geheid af als er geluidsgrenzen worden vastge legd. Zulke bands willen niet het risico lopen dat er tijdens een concert allerlei aanpassin gen moeten worden gedaan, om dat er ergens een ambtenaar ge luid staat te meten." Volgens wethouder M. Diele- man (CDA), die namens het col lege het standpunt vertolkt, is het collegeprogramma klip en klaar over lawaaiproducerende evenementen: eentje per jaar bo ven de 85 db-grens. „Meer vin den wij niet passen, ook met het oog op omwonenden. Het Goese stadshart kan ook bruisen met evenementen die minder luid ruchtig zijn."Schuurbiers werpt tegen dat 85 decibel een bijna onwerkbare grens is en niet al leen voor popconcerten. Dit jaar kunnen er ook proble men ontstaan door het collegebe- sluit. Eén van de twee vrijstellin gen is gebruikt voor Hemelpop. De tweede wordt vrijwel zeker toegekend aan Goes in Concert. Dat betekent dat de Dancetour Goes (30 juli) onder de 85 db moet blijven. Advertentie achter in de winkel Let op onze braderie aanbieding HmIc lingi Delfl/Sigiinitmt Een delegatie van De Punt nam gisteren een ruif en een cheque in ontvangst bij Daltonschool Binnen de Veste. foto Marijke Folkertsma De leerlingen van peuterdans oefenen voor hun optreden van zondag in theater De Mythe in Goes. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Onno Kramer ziet er geen heil meer in met het gemeentebe stuur te gaan praten over een geschikte locatie op Schouwen-Duiveland voor de tweejaarlijkse, grootscheepse uitvoe ring van zijn dansinstituut Kramer Dan ce Masters in Zierikzee. Daar zijn twee honderdzeventig leerlingen bij betrok ken. Ze variëren in leeftijd tussen tweeënhalf en zevenenveertig jaar. Bin nen de eigen gemeente is, sinds de slui ting van theater Mondragon in 2001, geen plek meer voor hun opvoeringen. Kramer Dance Masters wijkt zaterdaga vond en zondagmiddag derhalve uit naar theater De Mythe in Goes. „Dat is de tweede keer in ons bestaan", zegt Kramer. Twee jaar geleden heeft hij hierover nog wel gesproken met het gemeentebestuur. Veel verder dan op merkingen als 'we zijn er mee bezig' en 'er worden plannen gemaakt' kreeg hij daar echter niet te horen. En nu, twee jaar later, weet hij dat de vlag voor Mon dragon er wellicht nog ongunstiger bij- hangt. Geen reden dus om weer bij de vroede vaderen aan te kloppen. Weder- om zelf zoeken naar alternatieven bin nen Schouwen-Duiveland acht hij zin loos. „Sporthal Onderdak biedt niet de sfeer die we nodig hebben bij een voor stelling als de onze en in dorpshuis De Schutse in Haamstede is onvoldoende kleedruimte voor zoveel deelnemers." Kramer richt zijn energie liever op za ken die wel kunnen. In dit geval is dat dus uitwijken naar Goes. Theater De Mythe biedt voldoende faciliteiten. Het publiek, voornamelijk ouders, grootou ders, broertjes, zusjes en bekenden, is bereid mee te gaan. Maar in logistiek op zicht vergt het ontzettend veel, weet Kramer inmiddels uit ervaring. Alleen al het vervoer van alle deelnemers aan de twee voorstellingen vergt de inzet van vier bussen. Dat kost een lieve duit. Bescheiden bedragen „Sponsoring levert maar bescheiden be dragen op, maar alle beetjes helpen. We hoeven er niet op te verdienen, maar streven wel naar quitte spelen. Een paar honderd euro sponsoring maakt al een extra drankje voor de cursisten mo gelijk." Kramer stopt zijn betoog even omdat een moeder met een mini-ballerina zich aan de bar meldt met de vraag of er nog kaartjes zijn voor zaterdagavond. Zij wil er graag acht. Dat kan nog net, de première is wijwei uitverkocht. Voor de zondagmatinee zijn er nog wat meer kaarten verkrijgbaar. Het danscentrum aan het Vrije zindert de gehele week al in aanloop naar de grootscheepse opvoeringen. Per groep wordt nog even stevig geoefend. Docen te Elly Geelhoed dirigeert een groep prille jongedames de gang op. „Zo staan jullie straks in De Mythe ook ge reed in de coulissen om op te komen. Dat moet stil gebeuren, dus niet kletsen met elkaar." De dametjes giebelen even en trippelen dan opgewonden de dans vloer op. Ze zijn net over de schrik heen dat in het kledingdepot van Kramer de beno- foto Marijke Folkertsma digde rode topjes onvindbaar zijn. Ge lukkig heeft een van de moeders net uit komst gebracht. Zij gaat na afloop van de les wel even de gewenste rode en wit te topjes aanschaffen. Dus moet er snel geïnventariseerd worden wie wit en wie rood moet hebben. Genres Titel van de dansshow is It's Show Ti me. In een bonte afwisseling wordt ge danst op muziek uit bekende films en musicals. Een veelheid aan genres pas seert de revue: van kidsswing en peuter- dans in Sneeuwwitje tot streetdance in You got served en Honey. En daar tus senin zitten klassiek ballet, jazzdance en breakdance. Vanavond wordt in spox-thal Onderdak de generale repetitie gehouden. Zater dagmiddag is er een zogeheten techni sche doorloop in De Mythe, zodat ieder een er ook even aan kan wennen op een echt theaterpodium te staan. Daarop wil je als danser in welk genx-e dan ook toch het liefste je kunsten vertonen. De opvoeringen van It's Shoio Time in De Mythe beginnen zaterdagavond om 19.30 uur en zondagmiddag om 13.30 MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van Zierikzee moet twee jaar lang worden behandeld in een Inx'ichting voor Stelselmatige Daders. Omdat de man veelpleger is legde de x-echtbank in Middelburg hem gistex-en de ISD-maatregel op. De Zierikzeeënaar werd veroordeeld voor het plegen van huiselijk geweld. Aan zijn (ex-) vx-iendin moet de man 650 euro schadevergoeding betalen. VLISSINGEN - Het stadhuis is dinsdag dicht; de ambte naren hebben derde pinksterdag als extra vrije dag. De CDA-iTactie van Vlissingen zou liever zien dat ambtena ren die dag zelf vx'ij moeten nemen. „Als nou iedereen een dagje inlevert, mogen twee collega's blijven. Dat vex-be- tert ook de solidariteit binnen het ambtenarenappax-aat." Fx-actievoorzitter M. Geilenkix-chen doelt met zijn voor stel op de reox-ganisatie, die bij de gemeente in volle gang is. Van de vierhondex-d zijn al 24 ambtenax-en afgevloeid en het einde van de reox-ganisatie is met de extra bezuini gingen nog lang niet in zicht. Het voorstel heeft Geilenkir- chen ingediend bij het college van B en W. Daar krijgt hij vandaag tijdens cle x-aadsvergaclering waarschijnlijk ant- woorcl op. VLISSINGEN - Bij de Vlissingse haringparty is dinsdaga vond zevenduizend eux-o ingezameld voor de Mission to Seafarers! het opvanghuis voor zeelieden. De haringparty is een initiatief van Vlissingse ondernemers. De Mission heeft het geld nodig om tekorten in de begroting mee aan te vullen. MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg voor het bezit van kinderporno veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf en 160 uur werkstraf. De man had tijdens de be handeling van zijn strafzaak bij cle x-echtbank toegegeven ruim zevenhonderd kindex-pornobestanden te hebben ge- downloacl. HEINKENSZAND - De CDA-fractie in de Borselse ge meenteraad maakt zich zorgen over cle eventuele verkoop van de rijksaandelen in de Westex-scheldetunnel. Vanavond dient de fractie daarom een motie in om ervoor te pleiten 'dat een meex-derheidsbelang van de aandelen in de Westex-scheldetunnel in overheidshanden moet blij ven'. „Omdat beheer en onderhoud van infrastmctuur tot de kerntaken van de overheid moeten blijven behoren", al dus fractievoorzitter P. van den Dries. Voor Borsele zit daar een extra belang aan vast. Borsele is met Tex-neuzen verantwoordelijk voor de brandweerzox-g in de tunnel. In de CD A-motie wordt daarovèj? gesteld clat 'de kosten van de tunnelveiligheid niet alleen voor rekening dienen te ko men van de gemeenten Tex-neuzen en Box-sele'. Als de mo tie wox-dt aangenomen, gaat die naar minister Zalm van Financiën, de Tweede Kamer en het bestuur van de Veilig heidsregio Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35