PZC Relatie met dorpsraad moet beter Wisselvallig weer speelt paardenmarkt parten Jpn Acht weken cel voor rooftocht in Goes Plezier staat voorop bij atletiekkampioenschap teftt's Maand menu 23,50 'j)reamnight tieke kinderen deDRVKKERY Auto beschilderen is het leukst Hartenkreet van vertrekkend voorzitter J. Prins uit Nieuwerkerk Drie jaar cel voor misbruik meisjes Woninginbraak in Zierikzee Extra parkeerzoneborden in Goes Goese geschiedenis komt op papier zeeuwse almanak Kever -jèdactie: 0113-315649 <ww.pzc.nl -mail:redactie@pzc.nl ostbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. ;onderdag 1 juni 2006 londerdag 1 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland eeoor Ali Pankow M flEUWERKERK - Het voortbe- zetaan van de dorpsraden valt of Haat bij een betere communica nt met het gemeentebestuur. elPolitiek bestuur dient open en laiuidelijk te zijn en uit te gaan ihian de kracht van zijn burgers." ktfeze hartenkreet uitte voorzit- nji' J. Prins van de dorpsraad kJieuwerkerk gisteravond bij aifjn vertrek. lij heeft zelf overigens geen ho- verwachting dat de relatie issen de gemeente Schou- fen-Duiveland en de stads- en irpsraden op korte termijn ok werkelijk zal verbeteren, jfer zal nog veel water door de 1 vt ei r«ÏEELTJE-JANS - Waterland Jeeltje Jans is vrijdagavond pen voor gezinnen met zieke afin deren. icf e()e speciale avond is in het ka- igler van de landelijke actie te)reamnight at the Zoo. Zieke itjindèren krijgen de gelegenheid ojm in het park in de reguliere at- etracties te gaan. Daarnaast zijn iljr verschillende bijzondere acti- nfiteiten zoals rondvluchten met igen helikopter, een springkus- Tien. roofvogeldemonstraties en anderdisco. ovinderen en hun ouders zijn via nfiekenhuizen in de omgeving uit- ajenodigd voor deze avond. Advertentie DE VAKANTIEVEILING P:\ls kleintjes KNALLER een itopr d KNALPRIJS! as ie Kijk op de Kleintjesmarkt ie pagina's in deze krant of u op voor e de VAKANTIE van de week! MMHIilWiHlHM (Advertentie) juni Maand van het spannende boek bij aankoop van tenminste €12,50 aan boeken cadeau: Schuld Boete, door Ian Rankin. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu curry coconutsoep, gado gado en tropisch fruit €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vrijdag 2 juni 16.00 uur Onderweg i presentatie nieuwe deel uit Slibreeks van teja van hoften zaterdag 3 juni 12.00 uur presentatie nieuw deel uit Rechercheur Minnaar-reeks Zeeuws meisje door Vicky Hartman 15.00-16.30 uur I Jazsfestival met Ellis Jane en Sjaak Lammers zondag 4 juni Geen koopzondag Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Oosterschelde en de Grevelin- gen moeten stromen eer de open en duidelijke cultuur en de tijdi ge communicatie zijn gereali seerd", zegt Prins. Als voorbeeld noemt hij het sneuvelen van het burgerinitia tief tot de bouw van starterswo- ningen in Nieuwerkerk. Het plan werd afgewezen, omdat het niet was opgenomen in de zoge heten Woonmilieuvisie voor Schouwen-Duiveland, die eind januari door de gemeenteraad is vastgesteld. Prins kan niet begrijpen dat de gemeente tijdens overleg met de initiatiefnemers en de dorps raad over dit burgerinitiatief in de tweede helft van 2005 dan niet heeft gerept over die Woon milieuvisie. Volgens hem ge bruikt het college van B en W de ze visie ten onrechte als contin gent voor het toegestane aantal te bouwen woningen. Prins betreurt het dat de ge meenteraad zich dit heeft laten welgevallen, alle eerdere enthou siaste reacties op het burgerini tiatief ten spijt. Volgens hem levert deze gang van zaken wederom een bewijs dat initiatieven van burgers op papier wel zeer gewaardeerd worden, maar wijst de praktijk uit dat de politiek er het liefst 'geen last' van wil hebben. Prins pleit ten aanzien van het gemeentelijk beleid voor maat werk per kern. Een stap in de goede richting acht hij de invoe ring van 'kernraadsleden'. „Een kernraadslid zou alle overleg- en bestuursvergaderingen moe ten bijwonen om een goed beeld te krijgen van wat er in een kern leeft. Alle kernraadsleden zou den over hun bevindingen regel matig aan de gehele gemeente raad verslag moeten doen", al dus Prins. Volgens hem kunnen op die manier veel voorkomende gelijkluidende punten gesigna leerd worden en de basis voor het gewenste maatwerk worden Indien er geen verbetering komt in de communicatie met het ge meentebestuur ziet Prins de dorps- en stadsraden geen lang leven meer beschoren. Hij zegt ondanks vele teleurstel lingen niet gefrustreerd te ver- door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Paraplu's en re genpakken beheersten het beeld. Het was nat, koud en win derig op de matig bezochte jaar lijkse paardenmarkt in Zierik- Vroeger had de wonderdokter er het hoogste woord. Nu zijn het normaliter de standwerkers die het publiek boeien, maar tijdens de editie 2006 van de paarden markt klinken hun verkoopre des slechts nu en dan. Bij ge brek aan publiek. „Het is matigjes", is een veelge hoorde kreet onder standhou ders. Desalniettemin wordt er al les aan gedaan om het publiek dat het gure weer trotseert te vermaken. Een aantal spelers van openluchtspektakel De Bruiden van Burgh is in histo risch kostuum present om het stuk te promoten, bij het poor tencomplex worden paarden be slagen. De veulentjes van de stoere Zeeuwse trekpaarden wekken vertedering. De came ra's komen tevoorschijn om het jonge leven vast te leggen. Orgelman Gieskes met zijn - deels met zeil afgedekte - Alanti zorgt voor vrolijke klanken en verderop heeft de cd-koopman zijn gezelligste muziek van stal gehaald om bij zichzelf en het slenterende publiek de moed er in te houden. Eén van de stand werkers heeft inmiddels een be scheiden schare publiek weten te trekken. Met verve prijst hij zijn schier onverwoestbare blik openers aan. „En dat voor dit geld. Vindt u nergens me vrouw." In vroeger tijden was de koop waar beperkt tot levende have. Paarden wisselden op de vroege re paardenmarkten van eige naar, maar ook kleinvee als ko nijnen, kippen en ganzen werd verhandeld. De paardenmarkt wordt - net als vroeger - gecom bineerd met een kleine kermis. Deze is nog tót en met vrijdag te vinden in het centrum van Zie- rikzee. foto Marijke Folkertsma BRUINISSE - Kou en nattigheid hebben nau welijks invloed op de straatspeeldag in Bruinis- se. De kinderen doen fanatiek mee aan de oud-Hollandse spelletjes en eigentijds vermaak als racen met een skelter. In de Tarwestraat is een soort circuitje aangelegd. Op allerlei pun ten kunnen kinderen een spelletje gaan doen zo als steltlopen, ballen gooien of twister. Bij de 'kapper' is het ook druk. De een wil groen haar, de ander heeft liever een vlechtje en bij het schminken kunnen de kinderen een zonnetje of clownsneusje laten schilderen. De kinderen hebben allemaal een soort knipkaart in de hand. Elk spelletje wordt aangekruist zo dat iedereen de kans krijgt om aan iets mee te doen. Blikvangers zijn de twee sloopauto's in de straat. Kinderen mogen de auto beschilderen en doen dat fanatiek. Jacob en Corné lopen lek ker te likken aan een waterijsje. „Het is hele maal niet te koud voor een ijsje hoor", zeggen ze geruststellend. Ze zien er prachtig uit. Alle bei hebben ze een verkeersbord op de wang ge schilderd. „We hebben al zaklopen gedaan en blikken gooien", vertellen ze terwijl ze rondkij ken wat ze nu verder nog willen doen. „E11 we hebben ook op de auto geschilderd, dat was leuk." De middag in Bruinisse maakte onder deel uit van de landelijke straatspeeldag. I11 heel Zeeland hebben kinderen op 36 verschil lende plekken vrij baan gekregen om op straat te kunnen spelen. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Kinderen laten zien hoe leuk atletiek is. Dat is de gedachte achter het gisteren in Zierikzee gehouden scho- lieren-atletiekkampioenschap. Honderdzestig kinderen deden er - met veel enthousiasme - aan mee. AV Delta Sport tekende voor de organisatie van de spor tieve meerkamp. Delta .Sport had er samen met ouders alles aan gedaan om het evenement voor iedereen aan trekkelijk te maken. „We probe ren er een voor iedereen een leu ke dag van te maken. We heb ben het hier wat versierd en voor iedereen is er een diploma. Het plezier staat voorop, en daarna de prestaties", aldus ju ry-coördinator Delta Sportster P. van Mourik. Wedstrijdleider A. Meijer vult aan: „Daarom hebben we er ook voor gekozen om 'gewone' scho lieren en Delta-sporters apart van elkaar te beoordelen. Dan blijft het voor iedereen leuk om mee te doen." Disciplines De kinderen kregen verschillen de atletiek-disciplines voorge schoteld. Hardlopen stond op het programma maar ook spor ten als verspringen en kogelsto ten kwamen aan bod. Daarbij werd, benadrukt wedstrijdlei der Meijer, rekening gehouden met de leeftijd. Het kogelstoten mocht alleen Om te beginnen een salade met gegrilde tonijn. jt t 'Él Dan volgt een Grietfilet met een heerlijk sausje en diverse overheerlijke garnituren. Als afsluiting een flensje met gecarameliseerde sinaasappel. cel. (01 1 8) 4 I80l9www.stefanos.nl n; trekken als voorzitter van de dorpsraad Nieuwerkerk. Het be houd van zwembad Dol-Fijn in nauwe samenwerking met speci fieke Stichting voor de vrijwilli gers van deze voorziening geldt als voorbeeld van een hoogte punt tijdens zijn voorzitter schap. De dorpsraad Nieuwerkerk heeft nog niet kunnen voorzien in de opvolging van de voorzit ter. Prins blijft voorlopig nog wel als adviseur voor bouw- en verkeerszaken bij dit adviesor gaan betrokken. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 38-jarige inwoner van Wemeldinge wegens sek sueel misbruik van drie jonge meisjes veroordeeld tot drie jaar cel. Aan de slachtoffers moet hij ruim 12.000 euro schadevergoeding betalen. De man begon met de seksuele handelingen toen de meisjes 12, 14 en 15 jaar oud waren. Zij kwamen tussen 1997 en 2003 bij hem op de boerderij om de paarden te verzorgen. Twee meisjes werden ver kracht. Een van hen raakte zwanger van hem en pleegde abortus. De seksuele contacten tussen de boerenzoon en twee meis jes duurden drie jaar. Het derde meisje kwam tijdens de vakantie van haar vriendin op de boerderij. ZIERIKZEE - In een woning aan de Karnemelksvaart in Zierikzee is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken. Uit de woning werden een dvd-speler, twee gsm's en een portemonnee met persoonlijke papieren en enkele eu ro's gestolen. GOES - In en rond de Goese binnenstad komen meer bor den die bezoekers wijzen op de parkeerzones. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten na klachten van beboete automobilisten die zich er niet van bewust waren dat ze parkeerden op een plek waai* voor moet worden betaald of die is ingeruimd voor vergunning houders. De borden die automobilisten erop wijzen dat ze een parkeerzone binnengaan, staan nu vooral aan rondwe gen en aan invalswegen. Volgens' wethouder M. Dieleman (CDA, verkeer en parkeerbeleid) is het noodzakelijk extra borden te plaatsen. Hoeveel borden erbij komen, kan Die leman nog niet zeggen. GOES - De geschiedenis van Goes in de negentiende en twintigste eeuw wordt op papier gezet. Het gemeentear chief heeft daarvoor het initiatief genomen. Als auteurs zijn in de arm genomen: geschiedenisleraar A. Kort, histo ricus O. Hoogerhuis, de Goese beleidsmedewerker econo mische zaken C. van den Wijngaard en A. Barth van het gemeentearchief. Het eerste deel moet in 2010 klaar zijn en dat zal gaan over Goes in de negentiende eeuw. Een begeleidingscom missie wordt in het leven geroepen om de bijdragen van de schrijvers/onderzoekers te bewaken. De dit voorjaar aangetreden wethouder J. Adriaanse (SGP/ChristenUnie) werkt aan de geschiedschrijving van Goes in de zeventien de en achttiende eeuw. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een twintigjarige inwoner van Doorn voor het plegen van twee winkeldiefstallen conform de eis tot acht weken cel. De man was op 10 mei samen met zijn kompaan aan het 'win kelen' in Goes. Bij een drogiste rij werd er eau de toilette wegge nomen. In een andere winkel stal het duo parfum. De verdach te ontkende de diefstallen. Hun vreemd gedrag was het winkel personeel opgevallen. Ook was het alarm afgegaan toen ze de winkel uitliepen. Een verkoop ster had een van hen snel iets in het schap zien terugleggen. De politie werd ingeschakeld. Officier van justitie R. Jeuken haalde het strafblad met vermo gensdelicten aan. Zoniet nog meer bewijs putte hij uit de (ge stolen) goederen, met name ma- ke-up artikelen en scheermes jes, die bij het doorzoeken in zijn auto werden aangetroffen. „Een compléte verzameling goe deren, waar de prijskaartjes nog aanhingen, afkomstig van een rooftocht." (Advertentie) door de kinderen uit de groepen zeven en acht beoefend worden. De jongere kinderen moesten balwerpen. Een beetje gek moet je, geeft Van Mourik toe, wel zijn om een dergelijk evenement te organise ren. Want er komt heel wat bij kijken om alles in goede banen te leiden. „Je praat toch snel over 30 a 40 vrijwilligers.". Die hadden het lang niet allemaal makkelijk. De tijd- waarnemers bij het hardlopen - vol in de wind gezeten op een trap - trotseerden de kou. „Stuur maar een fotograaf. Kan die onze blauwe neuzen foto graferen. Het is echt koud hoor. Ik kan mijn stopwatch bijna niet bedienen", verwoordt een van hen de ervaringen van een middagje hardloop tij den opne men. Kampioenen De kampioenen werden: groep 3, jongens: Tim Rooijmans ('t Staepel'of), meisjes: Merel Noomen ('t Kofschip), groep 4, jongens: Dirk Smout (Binnen de Veste), meisjes, Danila Knop (Op Dreef), groep 5 jongens: Dirk van Tuijl (Op Dreef), meis jes: Mirjam Roth (Op Dreef), groep 6, jongens: Luc Delf- gaauw (Op Dreef), meisjes: Celi ne Smaling ('t Staepel'of), groep 7, jongens: Robert van Nieuwaal (Oosterburght), meisjes: Ashley Veerhoek ('t Staepel'of), groep 8, jongens: Marijn de Rijke (De Meerpaal), meisjes: Demi van der Spek (De Meerpaal). Ze zaten aan de bar. Biertje. Het gesprek ging over man nenzaken: voetbal, zeilen, au to's, vrouwen. „Ben jij monogaam?" vroeg de een pardoes aan de ander. De aangesprokene keek ver rast op, maar herpakte zich snel: „Ik ben zo monogaam als een Westkappelse platte- buiskachelkever. De volgende vraag lag voor I de hand: „Is die monogaam dan?" „Weet ik niet", sprak de West kappelse plattebuiskachelke- ver. „Dat is nog een van de ge heimen van de natuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33