Boeren niet blij met Braakman Appartementen op plek van bibliotheek en sporthal in Sluis PZC De Werf in Philippine viert gouden jubileum Band Flippen is uitsmijter op Stuikersfeesten Overslag heeft nu ook een officieel overlegorgaan Boete Axelaar voor mishandelen 14-jarige fietser Meisje geschept door auto bij avondvierdaagse Haringparty in Terneuzen twee weken uitgesteld 25ste zeskamp in Koewacht agenda Handtekeningen voor Amnesty 14 Overlast distels en ganzen weegt voor agrariërs nog niet op tegen nieuwe natuur door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Axel voor mishandeling van een jon ge fietser conform de eis veroor deeld tot 150 euro boete. Aan het slachtoffer moet de ver door René Hoonhorst HOEK - De hoeren in de Elisa- bethpolder bij Biervliet zijn nog niet blij met de nieuwe natuur in Braakman-Noord. Zij hebben last van distels en ander stekel- pluis. Bovendien prefereren gan zen de zaden en grassen van de agrariërs nog boven het voedsel dat ze in het natuurgebied vin den. Boswachter J. van Hage begreep de kritiek van de landbouwers. Hij meldde dat Staatsbosbeheer zich aan de wettelijke verplich ting houdt om niets te laten KAPELLEBRUG - Tijdens de avondvierdaagse is gisteravond rond half acht een 10-jarig meis je uit de gemeente Hulst ge schept door een personenauto. Het meisje stak de Roskam- straat in Kapellebrug over bij een verkeersregelaar die een stopbord had opgestoken om het overige verkeer te laten stop pen. Tijdens het oversteken werd ze geschept door een 42-ja- rige automobilist uit de gemeen te Hulst, die niet meer op tijd kon stoppen voor de verkeersre gelaar. Het meisje kwam met haar hoofd op het wegdek te recht. Ze liep hierbij vermoede lijk een paar schaafwonden op en een bult op haar hoofd. Ze is voor de zekerheid per ambulan ce overgebracht naar het zieken huis voor verder onderzoek. TERNEUZEN - De geplande ha ringparty op vrijdag 2 juni in De Grote Kerk in Terneuzen van de Lions Club Oost- Zeeuws-Vlaanderen is verzet naar donderdag 15 juni. Ook in Aardenburg en Hulst zijn ha- ringproeverijen uitgesteld. Dit komt doordat er nog te weinig haring is gevangen. Bovendien is de vis nog niet vet genoeg. M. van der Staal van de Lions Club betreurt de gang van za ken. „Maar", zo geeft hij aan, „dit is overmacht waar niemand iets aan kan doen. Andere vere nigingen en clubs hebben met hetzelfde probleem te maken. Met onze planning hebben wij wel rekening gehouden met de haringparty's elders in de streek." Donderdag 15 juni is tevens de dag waarop scholen voor voort gezet onderwijs de examenuit slagen havo en vwo binnenkrij gen. „Omdat de haringparty om 16.00 begint, kunnen mensen op tijd zijn voor het feestje van de geslaagde." De opbrengst van de haringparty in Terneuzen gaat naar 'Doe een wens' en 'Stichting Medisch Werk Mum- bai'. In Hulst, waar de proeverij door De Korenbeurs wordt ge houden, is nog geen nieuwe da tum geprikt. In Aardenburg wordt de proeverij op vrijdag 16 juni vanaf 20.00 uur in restau- fant De Munck gehouden. KOEWACHT - Op het voetbal veld van de RKW Koewacht wordt Pinksterzondag weer de jaarlijkse dorpszeskamp gehou den. Het is alweer voor het 25e -jaar pp rij dat deze zeskamp wordt gehouden. Voor de organisatie tekenen zoals altijd de afdeling Koewacht van de KPJ en de yoetbalvereniging. In die 25 jaar is de zeskamp uitgegroeid tot een waar dorpsfestijn. De jubileumeditie van de zes kamp start zondag met een rond gang door het dorp, met als ver trekpunt Café 't Zand. Tegen 11.00 uur worden alle ploegen met joker verwacht op het voet balvelden van RKW Koewacht, waar om 11.30 uur de strijd los barst. Als afsluiting is er ook dit jaar weer een disco-avond in de voetbalkantine. Die begint om 20.30 um\ dachte 100 euro smartengeld be talen. De man reed 5 oktober in Axel op zijn mountainbike en wilde een voor hem lijdende fiet ser inhalen. De veertienjarige jongen, die samen met twee leef tijdsgenoten naar school reed, groeien binnen dertig meter van akkerbouwgronden. Zeker bij oostenwind is echter niet te voorkomen dat toch pluis van distels en andere stekelplanten naar landbotiwpercelen waait, besefte de boswachter. Van Ha- ge kon alleen de troost bieden dat met het groeien van het bos de overvloedige distelgroei bin nen een aantal jaren sterk af neemt- De ganzen zullen him weg naar Braakman-Noord bin nenkort ook wel weten te vin den. verwacht de boswachter. Staatsbosbeheer probeert het door René Hoonhorst PHILIPPINE - Het lesgeven op de rooms-katholieke basis school De Werf in Philippine is in een halve eeuw behoorlijk ver anderd. De kleinkinderen van Willy Lauret (61) en Oda Bos- ma-Ploegaert (57) krijgen op een veel speelsere manier les dan opa en oma. Maar de nieu we school bracht destijds ook al veel veranderingen voor de Phi- lippiense kinderen met zich mee, herinneren de oud-leerlin gen zich. Het gebouw was natuurlijk nieuw en de kinderen konden nog mooi spelen op en om de door Frank Gijsel SLUIS - Na sloop wordt op de plaats van de openbare biblio theek, sporthal De Vliete en rooms katholieke Sint Jans- school in Sluis het appartemen tencomplex De Smeedtoren ge bouwd. In nauwe samenwer king met de gemeente Sluis heeft bouwbedrijf De Delta uit Middelburg plannen ontwik keld voor de invulling van het gebied. De plannen werden gisteravond in de raadszaal van het Belfort aan belangstellenden gepresen teerd. Bewoners van de Burgemeester van Hootegemstraat maakten zich tijdens de presentatie zor gen om de bouwhoogte. Ge was op hetzelfde moment bezig een groep fietsers te passeren. Door de inhaalmanoeuvres kwa men de Axelaar en de puber sa men ten val. Toen ze allebei op de grond lagen zou de verdachte twee vuistslagen hebben uitge aantal al enigszins in de hand te houden door ganzeneieren te prikken en daarnaast helpt het groeiende aantal vossen ook. De paar kritiekpuntjes van de boeren vielen gisteravond bijna in het niet tijdens een informa tieavond voor omwonenden, ge meentebestuurders en belang hebbenden. Aanvankelijk had een aantal mensen vraagtekens bij het in één keer kappen van grote delen van het bestaande bos. Maar een uiteenzetting van vertegen woordigers van de Dienst Lande- enorme buizen die werden ge bruikt bij de herinrichting van het dorpscentrum. Maar een hal ve eeuw geleden maakten de kin deren ook onderwijskundige en didactische veranderingen mee. Zo was de eerste voorzitter van het schoolbestuur nog meneer pastoor, die tevens godsdienstle- raar was. Lauret heeft er niet al te beste herinneringen aan. Hoe wel hij de catechismus destijds goed leerde kennen, omdat hij er vaak hele hoofdstukken uit moest overschrijven bij wijze van straf. Ook de andere onderwijzers hiel den er nog ouderwetse opvoed- methodes op na. Zo kon je een klets op je linkerhand krijgen vreesd wordt dat straks wordt aangekeken tegen een blinde muur van de garage. Hier is sprake van drie bouwlagen bo ven de parkeerruimte. Daar naast werd het verdwijnen van speelruimte voor de jeugd be treurd. Het appartementencomplex ont leent zijn naam aan de Smeet- oren die in het verleden aan het eind van de Smeestraat stond. De Smeetoren maakte deel uit van de Smeepoort. Daar bevond zich een trap waarmee men naar het Zwin afdaalde. Vanaf die plek vertrokken de veerlie den over het Zwin. Het complex krijgt 44 apparte menten en wordt omsloten door de Brugstraat, Vleeshouwerij- straat en Burgemeester van Hootegemstraat. Door de eis deeld aan de scholier, maar gis teren bleef hij dat ontkennen. Hij gaf wel toe een duw te heb ben gegeven. „Ik heb die jongen niets misdaan", zei hij. Volgens het slachtoffer en zijn twee schoolkameraadjes had hij wel lijk Gebied, de provincie Zee land en Staatsbosbeheer over tuigde de meerderheid van de aanwezigen er van dat belangrij ke bomen, planten en dieren kunnen overleven, terwijl er mo gelijkheden komen voor een he le reeks nieuwe planten en die ren. Dat Zeeuws-Vlaanderen er op termijn een prachtig natuur gebied bij heeft, verwachtten de meeste mensen al. Maar ze waren niet al te bang meer dat het bekende gezegde 'boompje groot, plantertje dood' opgeld gaat doen. Er gaan welis- met een lineaal als je het waag de met die hand te schrijven. Lauret geeft toe dat het uiteinde lijk wel resultaat opleverde. „Ik ben stijf links, maar ik schrijf rechts." Leona de Bruyn-de Bock (62) hoefde net niet meer naar de nieuwe school. Ze zorg de er van 1977 tot 2004 wel voor dat het schoolgebouw spie en span was, want ze maakte de school meer dan een kwart eeuw schoon. Humaner Zij herinnert zich dat de nonnen voor meisjes iets humaner wa ren als de onderwijzers voor jon gens. „Wij moesten onze linker hand op onze rug houden om van een parkeergarage met twee ontsluitingen, de beperking van twee of drie woonlagen is uitge gaan van lintbebouwing. Bij de Brugstraat is gekozen voor twee woonlagen, terwijl aan de kant van de Burgemeester van Hoote gemstraat uitgegaan wordt van drie woonlagen. De woningen krijgen een gemeenschappelijke binnentuin. De parkeergarage zal ruimte bieden aan 62 auto's. De appartementen zijn geschikt voor ouderen en gezinnen. Bij zonder aan het plan is dat de zonwering bestaat uit blinden die functioneel zijn in de archi tectuur van de woningen. Tussen de bouwvolumes komen glaspartijen met daarin de trap pen en liften. Volgens W. Geuze van het bouw bedrijf zullen de goedkoopste degelijk had geslagen. De arts had een bloeduitstox-ting en striemen in de hals geconsta teerd. Volgens officier van justi tie E. Bethlehem was er alles bij elkaar overtuigend bewijs voor de mishandeling. „Ik heb geen waar decennia voorbij vóór er weer een echt bos is met tiental len meters hoge bomen. Maar binnen tien jaar laten grote de len van het nieuwe natuurge bied zich al beleven als bos. Bovendien kunnen wandelaars binnen enkele jaren al genieten van struweel en vegetatie aan de oevers van nieuwe kreken en zijn de vergezichten over oude en nieuwe kreekuitlopers vol gend jaar al adembenemend. Zomer volgend jaar moet het parkeerterrein aan de zuidkant van het nieuwe natuurgebied in met rechts te leren schrijven. Het effect was hetzelfde, want ik schil aardappels links, maar ik schrijf rechts." Lauret herin nert zich dat nieuwe onderwij zers uit Terneuzen voor grote veranderingen zorgden. Zij had den veel meer aandacht voor de lol in het leren en stimuleerden de kinderen ook te sporten en plezier te hebben. Toen Willy en Oda op school zaten, heette die nog Sint Aloysius. De naamsver andering is tijdens een verbou wing zo'n 25 jaar terug doorge voerd. Zo rond de tijd dat de school, die de eerste decennia met het dorp meegroeide als kool, zo ongeveer werd gehal veerd. Openbare basisschool De woningen rond de 250.000 euro gaan kosten. „Op deze locatie kan niet goedkoop gebouwd worden aangezien er te veel re kening dient te worden gehou den met bouwkundige beperkin gen „Voor starterswoningen zijn we in Sluis op zoek naar goedkopere locaties", deelde wethouder J. Provoost op een vraag uit de zaal mee. Speelstek Geuze gaf als mogelijkheid aan openbare parkeerruimte aan de buitenzijde in te leveren voor een speelstek voor jongeren. De gevel van de te slopen katholie ke school kan niet behouden worden. De ornamenten uit de gevel wel. In de komende perio de zal nog de nodige inspraak plaatsvinden. enkele twijfel. Ik til hier zwaar aan. In uw voordeel spreekt dat u geen strafblad heeft", stelde de officier. De verdachte was in eerste instantie na het incident doorgereden, maar had zich la ter gemeld bij de politie. De poli tierechter meende dat de man te ver was gegaan en vond een boe te een passende sanctie. gebruik kunnen worden geno men. Wandelaars, fietsers en ruiters kunnen vanaf dat centrale punt naar believen enkele honderden meters dan wel vele kilometers het gebied intrekken. Vertegen woordigers van De Steltkluut waren vooral blij dat de bestaan de natuurwaarden, zoveel moge lijk worden gespaard. In de toe komst moeten planten als de moerasorchis en de parnassia en beestjes als de zeldzame grond- bijen hun biotoopjes ver kunnen uitbreiden. archieffoto Camie Schelstraete Stelle nam de helft van de leer lingen over. Niet zozeer vanwe ge de identiteit, maar meer om dat de nieuwe school middenin de nieuwe wijk lag. „De locatie is voor veel ouders nog steeds de belangrijkste reden om hun kind naar de ene of de andere school te sturen. Er is boven dien een uitstekend contact tus sen beide scholen, we hebben bijvoorbeeld regelmatig contact over de brede school", betoogt directrice Nancy Warrens. Behalve de komst van een con current hebben Sint Aloysius en haar erfopvolger De Werf nau welijks echte schokken moeten doorstaan. Op één na, een forse blikseminslag bijna negen jaar terug. Het was gelukkig woens dag en de kinderen genoten net van hun vrije middag toen een enorme vuurbal een heel stuk uit het dak sloeg. Leona herin nert zich nog levendig hoe lang ze nog aan het poetsen was om alles weer een beetje toonbaar te krijgen. Zulke gebeurtenissen en andere haast vergeten jeugdherinnerin gen hopen Lauret, Bosma en De Bruyn samen met honderden an deren op te halen tijdens een reü nie voor oud-leerlingen op zater dag 28 oktober. Voor de huidige leerlingen is het al eerder feest. De dag na Pinksteren, dinsdag 6 juni, komt burgemeester J. Lo- nink de teruggevonden eerste steen opnieuw onthullen. Op die plaquette is te lezen dat de bouw van de school 15 juni 1955 begon. Een jaar later - 27 juni 1956 - werd voor het eerst les gegeven op de toen nog Sint Aloysius ge heten school. Vandaar dat deze maand het gouden jubileum wordt gevierd. De leerlingen krijgen de hele week ontbijt op school, krijgen een aantal voor stellingen te zien en doen aller lei leuke activiteiten. door Gino van den Broecke OVERSLAG - De oprichting is nog niaar net een feit, maar het eerste succesje heeft 't Over- slags Commitee al binnen: vanaf 1 januari 2007 krijgt Overslag voor het eerst in tientallen jaren weer een busverbinding. Dat zei wethouder A. van Waes van Terneuzen gisteravond tij dens de presentatie van het ver tegenwoordigend orgaan van Overslag. De mededeling werd in buurthuis 't Hoeksken met ge- luich ontvangen. Als een van de laatste kernen heeft men nu ook in Overslag of ficieel een vertegenwoordigend orgaan binnen de gemeente Ter neuzen. „We zijn gewoon een aantal mensen, die zich het lot van Overslag aantrekken. We voelen ons absoluut geen dorps raad, want die meten zich veelal in mijn ogen een veel te grote broek aan. Wij willen niet op de stoel van de gemeentebestuur ders gaan zitten, maar de oprich ting was nodig om officieel door de gemeente als gesprekspart ner te worden erkend", zei voor zitter C. Hamelink. Het doel van het twaalfkoppige Commitee is simpel. Men wil op deze manier proberen Overslag een nieuwe impuls te geven. ,,We willen ons mooie dorp op de kaart houden en op cultureel en toeristisch gebied aantrekke lijker maken. Verder willen we de activiteiten die we nu heb ben, zoals de kermis en de jaar markt ondersteunen en wellicht uitbouwen." Uniek Hamelink gaf aan, dat Overslag in Zeeuws-Vlaanderen uniek is gezien de vele grensoverschrij dende activiteiten met het Bel gische deel van het dorp. „We hebben als enige een gezamenlij ke parochie, kermis, muziekvere niging en een feestcomité. Dat kan geen enkele kern zeggen en dat willen we uiteraard zo hou den. De samenwerking met onze Belgische buren is prima en ook noodzaak." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; Jan van Eyckstraat, 13.30 uur: Straat speeldag; BRESKENS - Ph. Van Kleefstraat, 11.00 uur: Straatspeeldag; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO vrij kaarten, biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren, handwerken; 20.00 uur: Da- mesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal, 19.00 uur: Bil jart competitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Biblio theek, fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur: Bridge, De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Hand- werkclub de Vlijtige Liesjes; Componistenbuurt, 13.30 uur: Straat- speeldag; KLOOSTERZANDE - Hotel de Linde, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse; WoonZorgCentrum Antonius, 14.00 uur: Optreden Kiosk; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; door Edy de Witte HEIKANT - De coverband Flip pen is zondag (eerste pinkster dag) de grote trekpleister tij dens de Stuikersfeesten in Hei kant. Het jaarlijkse dorpsfestijn is opgezet om de sociale contac ten tussen de inwoners te bevor deren. Dit gebeurt door middel van tal van activiteiten die ge richt zijn op een breed publiek. Muziek krijgt in het programma een centraal thema. 'Flippen', zorgt 's avonds in het gemeen schapscentrum 't Heike voor de apotheose van het dorpsfeest. Ie der optreden van deze formatie is een unieke belevenis. De band is één en al actie. De hele zaal wordt als podium gebruikt. De muzikanten Flip, Dirk-Jan, Mat- thijs, Robert en Virgil maken er samen met het publiek één groot feest van. 'Flippen' staat ook voor kwaliteit. Door onder meer diverse instrumentwisse lingen komt het publiek ogen en oren te kort. Bovendien is de show van Flippen interactief. De Stuikersfeesten beginnen 's Het opgerichte comité is ook uniek voor het eigen dorp. Het is immers het enige wat volledig uit Nederlanders bestaat. „Op die manier kunnen we perfect ons dorp vertegenwoordigen bin nen de gemeente Terneuzen en willen we ook trachten te gaan samenwerken met de gemeente Wachtebeke." Wethouder Van Waes van de gemeente Terneu zen was zeer verheugd met de oprichting van het Commitee. „Dit was de laatste blinde vlek binnen onze gemeente. Het is goed dat er nu een officieel or gaan is wat als gesprekspartner gaat fungeren. Wij juichen dit initiatief zeker toe en zullen daar waar nodig ondersteunen, zeker ook als het gaat om 'grens overschrijdende activiteiten of agendapunten met de gemeente Wachtebeke." Het comité wil de komende tijd gaan gebruiken om bij de beide gemeentes de wens voor meer speelruimte op het dorp aan te kaarten. „Dat willen we graag bespreekbaar maken, zoals we ook willen aankaarten, dat de huidige voorzieningen zeker op peil dienen te blijven", aldus Ha melink. TERNEUZEN - De Zeeuws - Vlaamse werkgroep van Amnes ty International houdt zaterdag 10 juni haar jaarlijkse handteke ningenactie bij Porgy Bess in Terneuzen. Dit jaar is het thema: Laat de angst niet winnen van de men senrechten. Amnesty Internatio nal is gestart met de campagne voor mensenrechten in de strijd tegen terrorisme. Doel van de ac tie is: sluiting Guantanamo Bay, openheid over de overige plaat sen van detentie, het beëindigen van de uitholling van het folter- verbod en willekeurige deten ties en het verkrijgen van een eerlijk proces binnen een redelij ke termijn voor iedereen. De actie begint om 14.00 uur Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 19.30 uur: SWO line dan sen; NIEUW - NAMEN - Cafe St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19 00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; PAAL - Clubhuis Watersportvereni ging, 14.00 uur: Kaarten jokeren en bie den; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; St.Albert, 13.00 uur: Quilt patchwo'rk, haken, borduren en frivolité voor da mes, vrij biljarten en spelmiddag; De Regenboog, 13.30 uur: Jokeren en bieden; Scoutinggebouw, 18.00 uur: Avondwan delvierdaagse; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijs kaarten; 18.30 uur: Avond wandelvier daagse; 19.00 uur: Country dance; TERNEUZEN - De Veste: 13.30 uur: Bil jarten; De Wielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur. Volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Kantine voetbalvereniging, 18.00 uur: Avondwandelvierdaagse. morgens in de parochiekerk met een expositie van plaatselijke en regionale kunstenaars en een boekenbeurs. Buiten stallen de deelnemers aan de rommel markt hun spulletjes uit. De offi ciële opening 's middags ge beurt met een mystery guest. Er is op het feestterrein sportief vermaak met kooivoetbal in twee leeftijdscategorieën en een dikke bandenwedstrijd voor de jeugd. Een karikatuurtekenaar toont zijn creativiteit. Verschil lende verenigingen presenteren zich met activiteiten om de kas te spekken. Op het Stuikerspo- dium klinkt muziek van de Stui- kersband en de volksmuziek groep Ambras. De allerjongste kinderen krij gen een voorstelling van een poppenkasttheater voorgescho teld. Tegen de avond schuiven de Lefhebbers in 't Heike aan ta fel voor een Stuikers diner. Na het eten kan de jeugd kan zich uitleven bij de kinder disco van muziekstudio Anneke Ha melink en disco Frank Smet. Het slotakkoord komt van 'Flip pen'. woensdag 31 mei 2006 Impressie van het 40-jarig bestaan van De Werf, in 1996. Binnenkort wordt het gouden jubileum uitbundig gevierd. tecspoicVet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50