Kloetinge strikt John Schot Krajicek weer snel klaar in Parijs Zeeuwse tennisteams doen stapjes terug Routiniers grijpen de macht in wielerkoers Hulst De Frel in selectie dressuur Ducarmon zesde op NK schaken Burton pakt districtstitel Bruidspaar trapt af bij Kloetinge tegen Australië Gouverneur wil Tour de France naar Gent halen Tholenaar weer amateur uitslagen Axel-Meto in Goes VC Vlissingen naar Zierikzee Sluiter in tweede ronde dinsdag 30 mei 2006 door Sven Bakker GOES - Volgend jaar speelt al leen het eerste team van MLTC in de derde klasse van de lande lijke gemengde competitie. Zo wel DOS als het tweede team van MLTC degradeerde naar de vierde klasse. Ook in de overige landelijke poules vonden de no dige mutaties plaats. Landelijk gemengd, vierde klas se. De teams van Tiola uit IJzen- dijke en Philten (Philippine) speelden zich het meest overtui gend veilig in de vierde klasse. De twee Zeeuws-Vlaamse teams eindigden beide in de topvier van de poule. Ook 't Halve Maantje uit Goes mag volgend jaar in de vierde klasse uitko men. Het derde team van MLTC is veroordeeld tot het spelen in de vijfde klasse. Daarmee degra deerden twee teams van MLTC naar een lagere klasse. Hulster Ambacht redde het op het nip pertje. Er werd weliswaar met 6-2 verloren van Roosendaal, maar dat was precies genoeg om degradatie te ontlopen. Landelijk gemengd, vijfde klas se. DOS uit Vlissingen is vol gend jaar met twee teams pre sent in de vierde klasse, want het tweede team vierde het kam pioenschap in de vijfde klasse. Dat ging ten koste van De Schel de, dat in de kampioenswed strijd met 8-0 werd verslagen. Het derde team van DOS gooide roet in het eten van de Vlissin- gers, door als laatste te eindigen in de vijfde klasse, met degrada tie als gevolg. Landelijk mannen, tweede klas se. Ook in deze klasse vielen Zeeuwse slachtoffers. Game'78 verloor met 5-1 van 't Halve Maantje, waardoor het team uit Clinge volgend jaar in de derde klasse speelt, 't Halve Maantje handhaaft zich wel, net als De Boskreek uit Breskens, dat zelfs in de topdrie eindigde. Voor Philten rest net als Game'78 niets anders dan degradatie naar de derde klasse. Landelijk mannen, derde klas se. Waar het team van Souburg zich eenvoudig handhaafde in de derde klasse, eindigde het tweede team van 't Halve Maan tje op de voorlaatste positie, goed voor degradatie. Ondanks een 4-2-overwinning uit bij Nu- mansdorp spelen dë Goesenaren volgend jaar in de vierde klasse. Landelijk vrouwen, eerste klas se. Het grote verschil tussen de twee Zeeuwse teams in de eerste klasse bij de vrouwen werd in de onderlinge confrontatie al duidelijk. Het team van Duive- land uit Nieuwerkerk won met 5-1 van DOS uit Vlissingen. De Duivelandse vrouwen spelen vol gend jaar dan ook nog in de eer ste klasse, in tegenstelling tot DOS. Dat team werd de zoveel ste Zeeuwse degradant dit com petitieseizoen. GOES - Bondscoach Jan Peeters heeft Stephanie de Frel uit Koe wacht toegevoegd aan het B-ka der van de nationale juniorense lectie dressuur. Gisteren vertrok ze naar Stadl Paura in Oostenrijk voor een in ternationale wedstrijd. RIJSWIJK - Quinten Ducarmon is op het NK schaken voor D-jeugd op de zesde plaats geëindigd. De 12-jarige schaker die lid is van Terneuzen haalde zes pun ten uit negen partijen. Ducar- mons vier jaar jongere broertje Renzo werd verdienstelijk 37e in het veld van 52 schakers. BREDA - Giovanni Burton van wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren is districtskampioen Zuid west van de KNWU geworden. Hij was in leeftijdscategorie 1 veel te sterk voor de overige deelnemers. Het was de eerste maal dat er voor de jeugd een districtskampioenschap werd ge houden. GOES - Het jubileumduel tus sen Kloetinge en Australië krijgt vrijdag een bijzonder tintje. Kloetinge-speler Joffrey Geldof treedt die dag in het hu welijk en mag samen met zijn vrouw Maaike de aftrap ver richten. „Het is begonnen als een geintje, maar het gaat nu echt gebeuren", zegt Geldof. De trouwdatum werd lange tijd geleden al geprikt. Vrijdag 2 juni leek Joffrey Geldof een uit- gelezen dag om in het huwelijk te treden. De voetbalcompetitie zou rond die tijd immers voor bij zijn. Totdat Kloetinge de na tionale ploeg van Australië wist te strikken. ,,Ik hoorde er van toen alle trouwkaarten al besteld waren", vertelt Geldof. „Het is jammer dat ik die wed strijd nu niet als speler kan meemaken. Zoiets maak je maar één keer in je carrière mee, maar ja trouwen gaat voor." Op het moment dat hij zich had neergelegd bij het feit dat de wedstrijd aan zijn neus voorbij zou gaan, kwam Kloetinge met het voorstel om hem de aftrap te laten verrichten. Vrijdagavond om klokslag 18.00 uur brengt hij samen met zijn aanstaande vrouw Maaike de bal aan het rollen. Daarna blijft hij nog even op het sport park. „Maar ook weer niet lang, want om zeven uur begint de receptie", aldus Geldof. De belangstelling voor de vriendschappelijke wedstrijd tussen Kloetinge en Australië is groot. Voor het duel zijn in middels 1500 kaarten verkocht. De organisatie raadt belangstel lenden aan om de toegangsbe wijzen zoveel mogelijk vooraf aan te schaffen. Dit om drukte bij de kassa's op de wedstrijd dag te vermijden. De kaarten kunnen in de kanti ne bij Kloetinge en bij Inter- sport in Middelburg worden aangeschaft. Voor Australië is de wedstrijd tegen Kloetinge een tussendoor tje op weg naar de vriendschap pelijke interland tegen het Ne derlands elftal, zondag 4 juni. De Australische ploeg, die on der leiding staat van Guus Hid- dink en de assistenten Johan Neeskens en Graham Arnold, bereidt zich sinds zondag in Mierlo voor op het WK. Vrijdag reist de ploeg af naar Zeeland, voor een vistochtje op de Oos- terschelde en een wedstrijd te gen Kloetinge. GENT - De Tour de France gaat in 2007 waarschijnlijk aan Zee land voorbij, Zeeuwse wielerlief- hebbers moeten dat jaar niet ver reizen om het peloton in actie te zien. Tenminste als de Tour-di rectie akkoord gaat met de voor stellen van gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen. Wielerliefhebber Denys stelt al les in het werk om de Tour vol gend jaar naar zijn provincie te halen. Begin juli reist hij af naar Bretagne om daar, tijdens de eer ste week van de komende Tour, te praten met Tourbaas Jean-Marie Leblanc. Het is niet het eerste gesprek; Denys lobbyt al sinds vorig jaar. Volgens informatie die de gou verneur heeft ontvangen, is de kans van slagen groot. De Tour start volgend jaar in Londen. Daarna verhuist het circus naar Calais. Een woordvoerster van Oost-Vlaanderen bevestigde gis teren dat Denys zijn provincie heeft aangemeld als kandidaat voor de vierde etappe (10 juli), die in Deinze zou moeten star ten en in Gent moet finishen. Denys weet zich bij zijn pogin gen de Tour naar Oost-Vlaande ren te halen gesteund door twee andere wielerliefhebbers: pre mier Guy Verhofstadt en Vlaams premier Yves Leterme. De stad, de provincie, het ge west en de federale regering zou den samen moeten opdraaien voor de kosten. Die worden geschat op zo'n half miljoen euro. In de jaren vijftig deed de Tour voor het laatst Gent aan. door Jan Dagevos GOES - Hoofdklasser Kloetinge heeft kort voor het verstrijken van de overschrijvingstermijn een belangrijke slag geslagen. De Bevelandse formatie heeft voor volgend voetbalseizoen Jo hn Schot weten te strikken. De 22-jarige middenvelder kwam de voorbije competitie op ama teurbasis uit voor NEC. John Schot is de vijfde nieuwe ling in de selectie van Kloetin ge. Eerder stadium werden Joël Manusama (ASWH 2), Besar Xoxhaj (RCS), Jarno Vermeulen (Zierikzee) en Jaap Esser (Oost- kapelle) al aangetrokken. Schot kan op meerdere posities in de middenlinie uit de voeten. Belofteteam Via de jeugd van Tholense Boys en RBC Roosendaal belandde Jo hn Schot in 1999 bij PSV. Daar speelde hij in de Al, waar trai ner Willy van der Kuylen trai ner van was. Later maakte hij de overstap naar het belofte team. In al die jaren maakte Schot vaak deel uit van tal van nationale jeugdselecties. Hij speelde ooit met Oranje onder 16 het EK in Engeland. Verder was hij met het Nederlands elf tal onder negentien jaar actief tijdens het EK-kwalificatietoer nooi in Hongarije. Overstap Toch wist Schot uiteindelijk niet door te dringen tot de hoofd macht van PSV. Het was de re den dat hij in 2005 de overstap naar NEC maakte. Bij de Nij meegse eredivisieclub kwam hij niet verder dan het belofteteam. Wel mocht hij in enkele oefen duels opdraven in de hoofd-" macht van NEC. Zo'n vier weken geleden gaf hij te kennen niet meer verder te willen bij NEC. Kloetinge trok de stoute schoenen en benader de de middenvelder. Gisteren hakte Schot de knoop door en besloot voor de amateur-hoofd klasser te kiezen. Schot komt weer terug naar Zeeland en gaat in Tholen wonen. John Schot speelde zes jaar bij PSV. foto Lex de Meester door Wim de Vos HULST - Het waren uiteinde lijk de routiniers die gisteren de touwtjes in handen namen tijdens de finale van de inter nationale Grote Prijs van Hulst. Een lange vlucht met onder meer Tjitte van den Buys, reikte niet ver genoeg waardoor de 'oudjes' het over konden nemen. Patrick van Renterghem was uiteindelijk de sterkste met een tweede plaats voor Peter Mol en een derde voor Francois Franse. De organisatie van de wieler koers in Hulst kreeg toch weer het gelijk aan haar kant. Met. ruim tachtig vertrekkers stond er een aantrekkelijk deelnemersveld aan de start. En die groep had er duidelijk zin in, want het startschot had amper geklonken of de eerste ontsnapping was er al. Avontuur Tjitte van den Buys was er dus ook vroeg bij; samen met Ronald Roos (dit jaar onder meer al winnaar in Nisse) en de Belg Dries Echelpoels trok de Zeeuw op avontuur en met zijn drieën reden ze een voor sprong van ruim een halve mi nuut bijeen. „Maar we zijn, denk ik, te vroeg weggegaan. Het was te ver en toch rekende ik er een beetje op dat we het vol zou den houden omdat het erg lang duurde voordat er echt een tegenreactie kwam. Als ze nog twee ronden hadden gewacht, waren we weggeble ven", zei Van den Buys. Het trio werd teruggepakt waarna de volgende groep uit de grote groep wegreed. Het waren de routiniers die hun moment hadden afgewacht. „Met zoveel ex-amateurs in het peloton, blijf je zo maar niet weg. Het duurde lang, maar toen het tempo omhoog ging, was het binnen ander halve ronde gedaan", merkte Peter Mol op. De Kapellenaar was er dus bij maar ook Fran cois Franse had het goede mo ment afgewacht. Samen met Patrick van Renterghem (56 jaar) en ook ex-beroepsren- ner Koen van de Velde gingen de Zeeuwen op weg naar de aankomst. Van Renterghem was de slimste en wellicht ook de sterkste. Met kleine voorsprong op de rest van de kopgroep schreef de coureur uit Bellem de wed strijd op zijn naam, waarna Mol de spurt om de tweede plaats won voor Franse. Breda. Districtskampioenschap voor de jeugd. Resultaten Zeeuwse deelnemers. Categorie 1:1. Giovan ni Burtom (Zws-VI), 5. Nick Janssen (Th 'M). Categorie 2: 2. Denise Gunst (Th M). Categorie 3: 3. Milan Vader (Th M), 10. Tim Janssen (Th M), 18. Arthur Op peneer (Th M). Categorie 4: 2. Ivar Moeleker (Th M), 3. Davy Gunst (Th M). Categorie 5: 5. Peter Blok (Th M). Cate gorie 7: 1. Nick van der Lijcke (Th M), 6. Mare Blom (Th M). <,el2.5>Turijn. Olympiade, achtste ronde. Mannen: Frankrijk - Nederland 3-1. Bacrot - Sokolov 1-0, Lautier - Tivia- kov 1/2-1/2. Fressinet - Nijboer 1-0, Va- chier-Lagrave - Van den Doel 1/2-1/2. Cuba - Armenië 1-3, Tsjechië - Rusland 2-2, Zweden - Oekraïne 1-3, China - Fili- pijnen 3 1/2-1/2, Oezbekistan - Georgië 1 1/2-2 1/2, Denemarken - Verenigde Staten 1-3 Stand: 1. Armenië 24, 2. Rusland 22, 3, Oekraïne 22, 4. China 21 1/2, 5. Georgië 21 1/2, 6. Verenigde Sta ten 21 1/2, 7. Frankrijk 21 1/2,16. Neder land 19 1/2. Vrouwen: Nederland - Wit-Rusland 1-2' Peng Zhaoqin - Popova 1-0, Bos- boom-Lanchava - Sjarevitsj 0-1, Mu- hren - Berlin 0-1. Rusland - Verenigde Staten 1 1/2-1 1/2, Hongarije - Oekraïne 1-2, China - Let land 3-0, Georgië - Bulgarije 1 1/2-1 1/2. Stand: 1. Rusland 19, 2. Oekraïne 18 1/2, 3. Verenigde Staten 17, 4. China 17, 5. Georgië 16 1/2, 6. Hongarije 16, 28. Nederland 14. Lucky Day 4021, d.d. 29.05.2006: 4-9-10-13-17-19-24-29-36-37-41 -43-49-5 0-52-53-65-67-78-79. Parijs, Roland Garros, Open Franse. Mannen: Gaudio (Arg/10) - Karanusic (Kro) 6-2 6-2 6-2, Ferrero (Spa/24) - Del Potro (Arg) 6-3 2-6 6-2 6-4, Falla (Col) - Gimelstob (VSt) 6-4 6-4 6-2, Mirnii (WRu) - Muller (Lux) 6-3 6-1 7-6 (3), Bo- zoljac (SMo) - Pasanski (SMo) 6-4 6-3 6-4, Korolev (Rus) - Seppi (Ita) 6-4 2-6 3-6 7-5 6-1, Joezjni (Rus) -Tuksar (Kro) 6-3 6-3 3-6 6-0., Stepanek (Tsj) - Llodra (Fra) 6-4 6-4 6-2, Volandri (Ita) - Pless (Den) 6-4 7-6 (0) 6-4, Grosjean (Fra/21)- Pavel (Roe) 6-3 6-2 6-3, Toersoenov (Rus/31- Novak (Tsj) 6-2 6-3 6-2, Dlou- hy (Tsj) - Vliegen (Bel) 4-6 6-4 3-6 7-6 (5) 6-2, Acasuso (Arg/26) - Santoro (Fra) 6-3 6-1 3-6 1-6 11-9, Massu (Chl/32) - Malisse (Bel) 6-1 7-5 1-6 4-6 9-7, Gicquel (Fra) - Di Mauro (Ita) 7-5 7-6 (6) 6-3, Da- videnko (Rus/6) - Spadea (VSt) 7-5 6-4 6-4, Blake (VSt/8) - Srichaphan (Tha) 6-0 6-4 7-6 (3), Kiefer (Dui/13) - Melzer (Oos) 7-6 (4) 6-3 6-1, Kohlschreiber (Dui) - Marach (Oos) 6-3 7-5 6-7 (6) 6-2, Saretta (Bra) - Starace (Ita) 6-7 (2) 2-6 6-4 7-6 (1) 6-3, Gasquet (Fra) - Wang (Tai) 6-4 6-1 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Schnyder (Zwi/7) - Krajicek (Ned) 6-1 6-2, Schiavo- ne (lta/9) - Alona Bondarenko (Oek) 6-3 6-4, Doesjevina (Rus) - Rodionova (Rus) 6-3 6-2, Sprem (Kro) - Lichovtseva (Rus/18) 6-1 6-1, Jankovic (SMo) - Pous (Spa) 7-5 6-4, Gajdosova (Slw) - Co- hen-Aloro (Fra) 6-2 5-7 7-5, Castano (Col) - Nakamura (Jap) 4-6 6-3 6-1, Sro- mova (Tsj) - Vinei (Ita) 6-1 7-5, Peng (Chn) - Vesnina (Rus) 6-2 6-2, Dechy (Fra/21) - Foretz (Fra) 6-2 3-6 6-3, Flip- kens (Bel) - Pichet (Fra) 6-2 6-3, Perianu (Roe) - Safarova (Tsj/28) 6-1 7-6 (7), Mul ler (Dui) - Vierin (Ita) 4-6 6-4 3-0 opgave Vierin, Clijsters (Bel/2) - Razzano (Fra) 6-0 7-6 (4), Venus Williams (VSt/11) - 8ammer (Oos) 6-4 6-3, Srebotnik (Slv/24) - Smashnova (Isr) 6-4 4-6 6-2, Arvidsson (Zwe/29) - Vento-Kabchi (Ven) 6-4 6-2, Rezai (Fra) - Brianti (Ita) 6-4 7-6(1). Landelijke competitie, gemengd, derde klasse: DOS-Thor de Bataaf 2 4-4, MLTC-Passing Shot 5-3, Vierhoe- ven-MLTC 2 8-0. Vierde klasse: Lobbelaer 5-MLTC 3 7-1, Tiola-'t Halve Maantje 4-4, Roosen- daal-Hulster Ambacht 6-2 en BeQuick Maassluis-Philten 2-6. Vijfde klasse: DOS 2-De Schelde 8-0, MLTC 5-Boskreek 6-2, Domburg-Ludo et Emergo 4-4, DOS 3-Hulster Ambacht 2 2-6, MLTC 4-Zuid/West Hoek 5-3. Landelijke competitie, mannen, tweede klasse: Buytenwegh-Bos- kreek 4-2. Enkelspel: M. Bulder-M. Flik- weert 6-2 6-3, V. Kartodikromo-B. van de Sande 3-6 6-4 4-6, J. Bleiji-R. van Re- mortel 6-3 6-3. Dubbelspel: M. Bulder/V. Kartodikromo-B. van de Sande/R. van Remortel 2-6 6-2 4-6. Nieuwerkerk 2-Phïlten 6-0. Enkel spel: M. Herweijer-D. Blackman 7-6 7-6, J- Chung-K. Langeraert 6-3 6-3, J. Ee- land-D. Blackman 6-1 6-1, H. Hordijk-P. Felius 6-4 6-1. Dubbelspel: J. Eeland/H. Hordijk-D. Blackman/K. Langeraert 6-3 3-6 6-4, J. Chung/M. Herweijer-D. Blackman/P. Felius 6-2 6-2. 't Halve Maantje-Game'78 5-1. Derde klasse. Numansdorp-'t Halve Maantje 2 2-4, Enkelspel: S. Kluit-I. Wal raven 6-4 6-3, S. Hermes-P. van Driel 2-6 1-6, D. van Oost-S. van Buren 6-4 2-6 2-6, K. Sieradzan-R. van der Wel 1-6 0-6. Dubbelspel: S. Kluit/S. Hermes-S. van Buren/B. Meulblok 6-3 6-7 6-4, D. van Oost/K. Sieradzan-D. Reijnhout/R. van der Wel 2-6 2-6. Souburg-Rico 4-2. Vierde klasse. Duiveland-De Stoof 1-5. Enkelspel: M. Vreeke-J. Temminck 4-6 5-7, M. Lodewijk-F. de Ridder 4-6 2-6, R. van Dijke-P. Eversdijk 6-3 7-5, R. Folmer-M. Leenhouts 3-6 2-6. Dubbel spel: R. van Dijke/H.J. Goedegebure-M. Leenhouts/P. Eversdijk 4-6 6-3 1-6, M. Vreeke/M. Lode- wijk-J. Temminck/F. de Ridder 3-6 1-6. Vijfde klasse. Kapelle-'t Halve Maan tje 4 5-1, Roosendaal 4-De Bongerd 1-5, 't Halve Maantje 3-Heynkensort 6-0, Markant 3-Souburg 2 2-4. Landelijke competitie, vrouwen, eerste klasse. TOC-Duiveland 3-3. Overdam-DOS 6-0. Tweede klasse. Steenbergen-Zierikzee 6-0. Hulst. Grote Prijs van Hulst: 1. Pa trick van Renterghem (B), 2. Peter Mol (Kapelle), 3. Frangois Franse (Kwaden- damme). 4. Koen van de Velde (B), 5 Dave Vennincx (B), 6. Mano van Gught (B), 7. Wim de Waal (Axel), 8. Jean-Paul Mavean (B), 9. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 10. Rudi Rabout (Goes). GOES - De beslissingsewdstrijd- tussen Axel en Meto met een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal als inzet, wordt maandag gespeeld in Goes. De wedstrijd begint om 14.30 uur. GOES - Zondag-derdeklasser VC Vlissingen speelt de beslis singswedstrijd tegen IFC met als inzet een plaats in de tweede klasse maandag op het veld van Zierikzee. De aftrap is om 14.30uur. De re serves van Vlissingen verkenden het veld zondag al. Toen promo veerde de ploeg dankzij een ze ge op IFC 2 naar de eerste klas se van het reservevoetbal. De renners van het peloton aarzelen om de achtervolging op de koplopers in te zetten. foto Camile Schelstraete van onze sportredactie PARIJS - Raemon Sluiter heeft de tweede ronde bereikt van Ro land Garros. De Rotterdamse tennisser won gisteren van de als zestiende geplaatste Jarkko Nieminen. De Fin gaf in de derde set op. Sluiter leidde op dat moment al comfortabel met 6-2 7-6 (8-6) 2-1. Hij speelt in de tweede ron de tegen Nicolas Lapentti, die in de eerste ronde in vijf moeiza me sets afrekende met de Zuid-Afrikaan Wesley Moodie. Lapentti (29) reikte in zijn beste jaar op Roland Garros (2000) tot de vierde ronde. Met zijn overwinning op de Zweed Robin Söderling zette Rafael Nadal gisteravond een unieke prestatie op gravel neer. De jonge Spanjaard won op het gemalen baksteen 54 duels op rij en passeerde daarmee de Ar gentijn Vilas, die in 1977 53 wed strijden ongeslagen bleef. Nadal won in de eerste ronde met 6-2, 7-5 en 6-1. Veel verrassingen vielen giste ren niet te noteren. Kim Clijs ters versloeg de Francaise Virgi- nie Razzano in twee sets. De eer ste set leverde geen problemen op: 6-0. In de tweede kwam de Belgische met 2-5 achter, maar herstelde de machtsverhouding nog in de tiebreak (7-4). ANP door Gertjan van Geen PARIJS - De kennismakingen van Michaëlla Krajicek met de mooiste tennisstadions op deze wereld bevallen vooralsnog niet goed. Na haar optreden in het Rod Laver Stadium in Melbour ne, waar ze met uitdrogingsver schijnselen moest opgeven, maakte Court Philippe Chatrier op Roland Garros ook geen war me gevoelens los. Krajicek was snel klaar tegen Patty Schny der: 1-6 2-6. De 17-jarige Krajicek mocht het bal gisteren om elf uur openen en hield het slechts 57 minuten vol. Gesloopt en geslacht door de Zwitserse, die haar in twee eerdere ontmoetingen ook al de baas was. Slechts één keer kwam Krajicek tot deuce op een servicegame van Schnyder en dat was op 1-2 in de tweede set. Twee mislukte dropshots verder was ook die kans op gamewinst voorbij. Op 2-4 geloofde ze er nog in. Opnieuw een dubieuze keuze voor het spelen van een korte bal, vertelde het verhaal van het kansloze optreden. „De ballen kwamen te vaak terug", sipte de enige Nederlandse deel neemster in het vrouwensche ma. „Het was mijn bedoeling om voor winners te gaan, omdat het geen zin heeft om met haai de rally aan te gaan. Maar te veel winners gingen in het net." Krajicek, die vorige week nog tot de halve finale van het WTA-toernooi in Istanboel reik te en dus aantoonde wel dege lijk op gravel te kunnen tennis sen, werd door Schnyder genade loos op haar tekortkomingen ge wezen. Haar voetenwerk is in de laatste twee jaar licht verbe terd, maar blijft de achilleshiel in haar spel. Dropshots De nummer negen van de we reld, in Parijs als zevende ge plaatst, speelde zes dropshots en evenzovele malen kwam Krajicek niet in de buurt van de bal. „Mijn stabiliteit op gravel is nog niet goed genoeg", wist ook de nummer 45 van de we reld. „Voor mij gaat glijden op gravel niet vanzelf. Dat is iets dat ik nog moet leren. Maar het waren goede dropshots. Misschien zou den Mauresmo of Henin die bal len ook niet hebben gehaald." Krajicek, die in haar debuut op Roland Garros 2005 ook al een heel kort optreden beleefde te gen Daniela Hantuchova (6-3, 6-1), werd gisteren bijgestaan door haar moeder Paulina. Va der Petr was achtergebleven in Praag, terwijl broer Richard een vakantie in Spanje geniet. De Wimbledon-winnaar van 1996 is nog altijd van plan zijn half zusje vaker terzijde te staan en sleutelde de laatste tijd aan haar opslag. Vooralsnog met weinig succes. Haar eerste servi- ce is minder geworden, de twee de beter. GPD Michaëlla Krajicek won slechts drie games tegen de Zwitserse Patty Schnyder. foto OliverWeiken/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47