Kamer eist aanpak topinkomens Top Th rille Huis verwoest bij felle brand CBP: Verdonk overtrad wet ,1111 Hulpverleners bereiken rampgebied op Java bryria Opera, toneel en varend stuk op Nazomer Festival lonen bestuurders in publieke sector zijn opnieuw fors gestegen 21 Raket Hezbollah bedreigt Israël Rekenkamer laakt subsidiebeleid Jong Oranje naar halve finale leeI bewolking en een aantal stevige buien. Noordwestenwind, kracht 5 tot 6. Temperatuur tot maximaal 13 graden. 248e jaargang no. 126 jinsdag 30 mei 2006 os nummer 1,25 Het gaat om Der fliegende Hol- Vooral het gebied rond de stad Bantul is met ruim drieduizend doden zwaar getroffen. lander bij de zeesluizen van Ter- neuzen, De vrouwen van Kamp Westkapelle in het voormalige Ambonezenkamp in Westkapel le, De ondergang van de Titanic op een varend stoomschip dat vanaf diverse plaatsen vertrekt en Marius, Fanny en César bij de Binnenhaven in Vlissingen. Met de première van de groots opgezette Der fliegende Hollan der, de opera van Richard Wag ner, wordt dinsdag 29 augustus zesde editie van het Zeeland Nazomer Festival geopend. De dagen erna gaan ook de andere drie locatieproducties draaien. Net zoals afgelopen jaar begint enkele dagen na de opening het programma op het Abdijplein in Middelburg, dat als festivalhart dient. Daar zijn vooral muziek- optredens, met als hoogtepunt het concert van de Belgische band dEUS op zaterdag 9 sep tember, de laatste dag van het festival. De organisatie van het festival presenteert het program ma vandaag officieel, pagina 17 theater op en langs het water door Robert Bloemen YOGYAKARTA - De hulpverle ning na de verwoestende aardbe ving op het Indonesische eiland Java is geleidelijk op gang geko- Gisteren landde in de getroffen regio het eerste vliegtuig van de. Verenigde Naties met aan boord vooral tenten, water en medi sche hulpmiddelen. Het Interna tionale Rode Kruis en hulporga nisaties als Oxfam en Care stuurden eveneens dringend be nodigde spullen. In Nederland begonnen de Sa menwerkende Hulporganisaties een nationale inzamelingsactie voor de overlevenden. Een reeks landen stelde artsen en medi sche hulpmiddelen zoals veld hospitalen beschikbaar. Veel ge wonden moeten bij gebrek aan ziekenhuisbedden op straat wor den behandeld. Volgens de jongste cijfers kwa men zeker 5100 mensen om het leven door de aardbeving van za terdag, die een kracht van 6,3 Advertentie Ik ben abonnee 'Naam: I Uw postcode: i i Uw huisnummer: I Deze bon ingevuld inleveren bij onder- I staande verkooppunten. U ontvangt €3,00 korting op een boek uit de 7-delige Top Thrillers Collectie. j Norrn.vprijs 8,95 en alle deelnemende boekhandels Voor abonnees; SPION AAN Dis MUUR yyjviY.folrfffrillencoJfecfic.trl op de schaal van Richter had. De VN-kinderhulporganisatie Unicef vermoedt dat het aantal gewonden twintigduizend is. Volgens het Rode Kruis zijn meer dan tweehonderdduizend mensen door de ramp ont heemd. Onder de slachtoffers van de aardbeving zijn veel kinderen en ouderen. Zij zouden meer moeite hebben gehad om wonin- foto Dadang Tri/RTR gen te ontvluchten. Vooral het gebied rond de stad Bantul is met ruim drieduizend doden zwaar getroffen. ANP door Maurits Sep NW- EN ST JOOSLAND - Bij een uitslaande brand in Nieuw en Sint Joosland is gistermid dag een woning in de Schelde- poortstraat volledig verloren ge gaan. De bewoners, een 26-jari ge man en een 21-jarige vrouw die thuis waren toen de brand ontstond, zijn met ademhalings problemen naar het ziekenhuis gebracht. Hét vuur brak even voor vier uur 's middags uit. Volgens om wonenden lagen de bewoners toen op bed; zij zouden 's avonds gaan werken. De televi sie, die aanstond, zou in brand zijn gevlogen. De brandweer kon gisteren nog niks zeggen over de oorzaak, maar bevestig de dat in de eerste melding werd gesproken over een in brand ge vlogen tv. Het vuur was moeilijk onder controle te krijgen. De rijtjeswo ning had houten vloeren. Boven dien was door de hitte een gaslei ding gesmolten. Het gaslek dat daardoor was ontstaan, moest gecontroleerd blijven branden om een explosie te voorkomen.De twee huizen naast de uitgebrande woning hebben flink wat rook- en water schade opgelopen. De schade wordt geschat op en kele honderdduizenden euro's. De brandweer moest gister avond nog naar de Scheldepoort- straac terugkeren omdat het vuur weer was begonnen te smeulen. Ook dat werd geblust. De brandweer had de nodige moeite om het vuur dat in het hele huis woedde, onder controle te krijgen. foto Rolf de Feijter het alfabet van Zeeland door Yvonne Hamar DEN HAAG - Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken heeft zelf de regels geschonden toen zij in februari gegevens van de scholiere Taïda Pasic openbaar maakte. Het College Bescher ming Persoonsgegevens (CBP) bracht gisteren een vernietigend oordeel uit over de handelwijze. De advocate van het Kosovaarse meisje sluit een schadeclaim niet uit. Het onafhankelijke college on derzocht het verhaal dat De Te legraaf 5 februari publiceerde onder de kop Verdonk: Taïda pleegt fraude. Het meisje,was toen al enige weken in het nieuws doordat zij probeerde haar VWO-examen te halen, ter wijl zij illegaal in Nederland was. Een woordvoerder meldde namens Verdonk dat Taïda mis bruik had gemaakt van de voor zieningen en dat haar familie een premie had gekregen om te rug te kunnen keren. Het CBP kondigde in februari een onderzoek aan om te toetsen of Verdonk zich had gehouden aan het kader zoals het CBP dat had vastgelegd op 15 maart 2005. De kern was dat persoons gegevens alleen in uitzonderlij ke omstandigheden mogen wor den verstrekt. Maar daarvan is in de kwestie-Taïda geen spra ke, vindt het CBP. Verdonk heeft 'onzorgvuldig en onrecht matig' gehandeld. ANP pagina 3 Verdonk wint op internet Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 (Advertentie) Warm onthaal voor de veldleeuwerik MIDDELBURG - Het Zeeland Nazomer Festival presenteert dit jaar opnieuw vier producties op bijzondere locaties. ijoor Fons Kockelmans ;n Michel Reijns DEN HAAG - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet au echt iets onderneemt te gen de stijging van de topin komens in de publieke sec- ior. "Jit onderzoek van het weekblad Intermediair bleek gisteren dat iie vorig jaar opnieuw zijn ge itegen, ondanks alle ophef die daarover is geweest. Polgens het onderzoek zijn be stuurders van universiteiten, energiebedrijven en grote zorg instellingen in 2005 vaak fors meer gaan verdienen. Zo ging liet salaris van topman Thijs IVöltgens van de Open Universi teit met 20 procent omhoog tot bijna 230.000 euro. Jan Schnerr van de Zorggroep Utrecht-West ag zijn inkomen stijgen van 135.000 tot ruim 225.000 euro. PvdA, CDA, D66 en SP eisen in een reactie maatregelen van het kabinet. „Dat schrééuwt om in- pijpen", aldus PvdA-Kamerlid Boelhouwer. Zijn D66-collega Bakker noemt de uitkomsten ran het onderzoek van Interme diair 'walgelijk'. Premiersnorin Bakker heeft na eerdere ervarin gen weinig vertrouwen meer in de bereidheid van het kabinet om iets te doen. „Balkenende sprak er vorig jaar schande van, maar doet nu niets." Wat Bak ker betreft verdienen bestuur ders in de publieke sector alleen in uitzonderingsvervallen meer dan de premier (circa 130.000 euro per jaar). Ook De Pater van het CDA vindt dat alleen in uitzonde ringsgevallen afgeweken kan worden van de 'premiersnorm'. „Loonstijgingen van meer dan 10 procent begrijp ik niet." SP-Kamerlid Irrgang vindt dat 'de passieve houding van het ka binet niet is vol te houden'. De vakcentrale CNV en de vak bond AbvaKabo FNV vinden dat het kabinet nu moet ingrij pen. Vicevoorzittter R. van Splunder van het CNV: „Dit is wel heel erg wrang, want er zijn steeds minder handen aan het bed en meer managers. Perso neelstekorten in de zorg en on derwijs zijn een groot probleem aan het worden, terwijl het geld met sloten de deiir uit gaat via de top." Voorzitter E. Snoey van de AbvaKabo FNV spreekt van onfatsoenlijke zakkenvullen j aan de top. Zij wil dat het kabi net met een wet komt die de to pinkomens aan banden legt. „Anders gaan wij inzetten op an- tigraaiclausules in cao's." Minis ter Remkes van Binnenlandse Zaken liet de Kamer vorige week weten dat het buitenge woon moeilijk is om normen te stellen aan de topinkomens. Ex terne deskundigen onderzoeken de kwestie daarom. ANP De Libanese sjiitische Hez- bollah-militie beschikt sinds kort over Iraanse i*a- ketten die gemakkelijk Tel Aviv kunnen bereiken, meldt de Israëlische krant Ha'aretz. Het zou gaan om de Zelzal-2 raket, die een maximaal bereik heeft van 200 kilometer. Gisteroch tend werden vanuit Liba non zes Katyus- ha-raketten af- jC gevuurd. De provincie Zeeland is niet zorgvuldig genoeg bij het toe kennen van subsidies. De procedures worden niet altijd strikt gevolgd en dat kan een risico vormen op het gebied van integriteit en behoorlijk bestuur. Dat is het oordeel van de Rekenkamer Zeeland, die het proces van subsidieverstrekking van de provincie heeft on- C derzocht. Jong Oranje is op het EK doorgedrongen tot de halve fina les. De ploeg versloeg in het derde en laatste groepsduel regerend Europees kampioen Italië met 1-0. Dat was pre cies genoeg om als tweede in de groep te eindi gen. Invaller Daniël de Ridder zorgde een kwar- tier voor tijd voor het winnende doelpunt. PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon leest u er meer O'/er Kijk op VMW.px nt/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 ofsluut dete bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 7i3. uso wb Goes het alfabet van Zeeland Advertentie T) Noteert u mij voor oen proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig loeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. CJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CD per maand met automatische incasso 20,551*. CD per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. CD per jaar met automatische incasso (€229.20)". met gratis PZC-paraplu - voorletters: nummer: telefoon: Ipostlbankrekeninanummer:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1