op PH royeert fractievolger MetJobTrack.nl iriigi Auto als geesteskindje Donatie komt voedselbank goed uit naar het WK 2006? Feestelijke seizoensafsluiting Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! ritisch weblog over Hulster politiek nekt commissielid Boogaert werver moet cel ivoor diefstal Boomfeestdag kost te veel tijd Geen speeltuin voor Absdale Horecaovereenkomst Ossenisse PEKAAR Partners zeeuwse almanak Telefoon Alrtublleft! I editie Zeeuws-Vlaanderen (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. (Advertentie) Duizenden autoliefhebbers kwamen naar het Hofplein in Axel om de oude voertuigen te bekijken. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke AXEL - Traditioneel kwam ook dit jaar op hemelvaartsdag weer volop publiek kijken tijdens het Internationaal Oldti merfestival in Axel. Voor de twintigste keer genoten duizenden autoliefhebbers op het Hofplein van oude voertuigen. Ondanks het tegenvallende weer waren er dit jaar toch honderdvijftig nostal gische automobielen te bewonderen en konden de autofanaten volop video- en fotocamera's laten snorren en klikken. In het oog springend waren een T-Ford uit 1927 en een A-Ford uit 1928. „Daar zitten vijfentwintighonderd werkuren in. Ik heb de auto in drieënhalf jaar ge maakt van bouwval tot dit plaatje. Je kan dit met recht mijn geesteskindje noemen. Ik ben er ook erg trots op, dat ik hem van een boertje op ons dorp heb kunnen kopen", zei A. Kammeraad uit Ooltjensplaat, die uiteindelijk met de prijs voor mooiste auto huiswaarts ging. Wat ook veel bekijks trok, was een knal gele wagen van de ANWB Wegenwacht. De Renault 4 uit 1979 stond met de deu ren open en keurig gerestaureerd voor de tent op het plein. „Ik heb al veel foto graferende bezoekers bij de auto gehad. Hij is nog altijd eigendom van de wegen wacht, van de groep Scheldeland om precies te zijn", zei R. Baarends uit Ber gen op Zoom, gehuld in nostalgisch WW-kostuum. Naast de genoemde oude auto's waren er ook dit jaar weer een dertigtal oude tractoren te zien, waarvan de Hart Parr uit het Amerikaanse Charles City uit het bouwjaar 1928 vele ogen op zich ge richt wist. Nieuw voor dit jaar was de aanwezig heid van een groep klassieke bromfiet sen. In de ochtenduren werd er een puz- zelrit gereden en 's middags was er op de Markt het traditionele concours d'élegance, waarbij uitleg werd gegeven over de deelnemende voertuigen. De organisatie deelde aan het einde van de dag nog een aantal prijzen uit. Zo won de heer De Zutter met zijn Renault uit 1910 de prijs voor de oudste auto. De opvallendste auto was een zilverkleurige Buick van de heer Double. De prijs voor de mooiste kle ding ging naar de familie Dieleman uit Axel en de puzzelrit werd gewonnen door de heer Van Dijk. j3Ctje: 0113-315649 pzc.m rail:redactie@pzc.nl Jtbus 31,4460 AA Goes rörtentie-exploitatïe: '0rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; fiiws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. I 26 mei 2006 door René van Stee TERNEUZEN - De Voedsel bank Zeeuws-Vlaanderen had nog geen koelcel om bederfelij ke etenswaren in op te slaan. Een donatie van tweeduizend eu ro van Donnie Fruytier, produc tieleider bij Dow, zorgde woens dag voor de oplossing van dit probleem. „Ik ben er echt heel blij mee, want straks kunnen we in een koelcel ook tijdelijk houdbare producten of groenten langer be waren. Verder kopen we er krat ten voor om het eten in te doen en een koffiezetapparaat", ver telt initiatiefneemster en vrijwil ligster Miriam Hemelsoet van de Voedselbank Zeeuws-Vlaan deren. Donnie Fruytier ontving het geldbedrag als onderdeel van de internationale Genesis Award voor goed leiderschap. In dit ka der kent Dow die prijs tweejaar lijks toe aan tien van haar 42.000 medewerkers wereld wijd. Aan de award is een geldbedrag van tweeduizend euro verbon den dat besteed mag worden aan een goed doel. Donnie Fruy tier hoefde daar niet lang over na te denken. „Enerzijds is dat treurig, want eigenlijk zouden voedselbanken er niet moeten zijn. Anderzijds vind ik het heel fijn om mensen te helpen die het niet zo breed hebben. Vooral de betrokken heid van de mensen van de voed selbank en hun zorg voor de me demens spreekt mij enorm aan." De Zeeuws-Vlaamse voedsel bank is begin vorig jaar opge richt en gevestigd in het voorma lige schoolgebouwtje aan de Van der Peijlstraat in Temeu- zen. Het voedsel is grotendeels afkomstig van bedrijven. Ook komen er regelmatig donaties binnen. Wekelijks maken vijf vrijwilli gers meer dan tweehonderd voedselpakketten klaar. Daar van worden er ook ook vijfen twintig en dertig uitgedeeld in respectievelijk Oostburg en Hulst. Alleenstaanden die minder dan honderd vijf tig euro per maand overhouden komen voor een voedselpakket in aanmerking. Per volwassene komt hier vijf tig euro bij en per kind vijf entwintig euro. Miriam He melsoet: „Helaas is de nood hoog. En ik weet waarover ik praat. Met drie kinderen leef ik nu al veertien jaar van de bij stand. En dat is bepaald geen vetpot." GRAAUW - De jeugd van Graauw keek tijdens de Boom- waifeesten alvast vooruit naar volgend jaar. Dan bestaat de plaatselijke voetbalvereniging namelijk zestig jaar. Tijdens een jeugdmiddag in de feesttent op het sportveld waren gisteren ruim zeventig kinderen met verf in de weer. De Boom- waifeesten vormen de traditione le afsluiting van het voetbalsei zoen en werden woensdagavond al geopend met een kaarting. Vandaag en morgen vinden nog tal van (voetbal)activiteiten plaats. Ook Nieuw-Namen staat tot en met zondag in het teken van acti viteiten rond de seizoensafslui ting van Hulsterloo. Gistermid dag beten zeven damesteams het spits af met een toernooi. foto Wim Kooyman or Sheila van Doorsselaer iT - Progressief Hulst (PH) commissielid P. Boogaert de partij gezet. De partijtop het vertrouwen in hem op. ileiding is Boogaerts dag- >k op internet. Hij zou te kri- schrijven, ook over zijn irmalige) eigen partij. afgelopen maanden schoten jweblogs (dagboeken op inter- t) over politiek Hulst als pad- jstoelen uit de grond. Hierin [den Hulster politieke zaken •d uitgemeten. jaert hield al voor de ge- iteraadsverkiezingen een ibaar digitaal dagboek bij gaf zijn persoonlijke kijk op itiek Hulst. Ook na de verkie- jen, toen PH na jarenlange tsitievoering op het pluche :htkwam, ging Boogaert jrmet zijn weblog 'Boolitiek'. tj bleef hierin zijn ongezouten geven en dat is volgens jaert niet goed gevallen bij leiding van Progressief 1st. Hij koos eieren voor zijn ld en stopte met zijn blog. jrt daarna doken twee nieuwe itale dagboeken op, 'Kever' 'Hulstblabla'. De schrijvers ;en hun naam niet prijs, maar ien wel goed te zijn inge- in de Hulster politieke mo- Beschermd door de anonimi- deden de schrijvers boude iraken, over een wethouder niet van de vrouwen af zou innen blijven, voorbeelden in achterkamertjespolitiek en ïborgen agenda's, lanen paard werden genoemd, plots als ze opdoken, zo snel rdwenen deze dagboeken om ibekende redenen weer van it web. De leiding van PH riep Boogaert onlangs tijdens een fractievergadering op het matje. Fractievoorzitter A. Hegger ver moedt dat Boogaert ook achter de twee anonieme blogs zat, maar Boogaert ontkent dit. Hegger: „En dat terwijl de schrijfstijl hetzelfde was en er zaken op de blogs werden ver meld die bijna enkel Boogaert kon weten. We hebben hem ge zegd dat hij best door mag gaan met het schrijven van zijn web- log, maar dat hij dan wel de waarheid moet schrijven, want dat deed hij volgens ons niet al tijd." Geen censuur Boogaert zit namens PH in de commissie Ruimte en in die hoe danigheid moet hij volgens Heg ger oppassen wat hij schrijft. Hegger: „Na het gesprek in de fractievergadering is Boogaert opgestapt en heeft hij gezegd dat hij geen commissielid meer wil zijn. We betreuren zijn be sluit, want het is een goede frac tievolger. We hebben hem niet willen censureren, we hebben hem alleen geadviseerd op te passen met de onderwerpen die hij aansnijdt." Boogaert zegt niet wij willig te zijn opgestapt, maar dat hij is geroyeerd. „Ze hebben gezegd dat ze niet meer met me verder willen, het vertrouwen zou weg zijn. Ik moest dus opstappen." Hij is teleurgesteld over de ma nier waarop in Hulst politiek wordt bedreven. „Sinds PH in de coalitie zit, is de sfeer binnen de partij niet meer hetzelfde. Het pluche zit blijkbaar lekker en kritiek wordt niet geduld." De geroyeerde PH'er zegt onver droten door te gaan met het ver kondigen van zijn eigen mening over de Hulster politiek. Boogaert wordt in de commissie Ruimte opgevolgd door zijn plaatsvervanger, PH'er A. de Rechter. Naar een plaatsvervan ger voor De Rechter wordt nog gezocht. De gemeenteraad moet de wijziging van de commissie samenstelling wel officieel goed keuren. m DDI iDELBURG - Een 32-jarige an zonder vaste woon- of ver ijlplaats voelt zich genood- ikt te stelen om in zijn levens- Icrhoud te kunnen voorzien. 5j tilde woensdag in Middel- •g dan ook niet zwaai' aan het i van een autoradio. „Er |n mensen die moorden plegen a twee jaar weer wij zijn. Ik n maar een speelgoedcri mi- tel", was het verweer, blitierechter G. van Unnik ver deelde de veelpleger tot zes a cel. Volgens officier van ie M. Overmeer kon de au- raak in Breskens, |p6mei, worden bewezen, jp verdachte vertelde dat hij n een zwerversuitkering van piderd euro moet leven en d het van zichzelf knap dat i strafblad 'slechts' veertig igina's telt. Daniëlsweg 2 4451 HP Heinkenszand 'Tel 0113-563085 WWW.CaravanlifG.nl SLUIS - West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen zijn enthou siast over de jaarlijkse Boomfeestdag, zolang ze er zelf maar niet te veel energie in moeten steken. Dus komt al les op het bordje van de gemeente Sluis terecht, die meer en meer met de bomen in haar maag zit. Het organiseren van de Boomfeestdag kost veel meer tijd dan vooraf was ingeschat. Die conclusie trekt de gemeente in een terug blik op de Boomfeestdagen in 2004 en 2005. Dit jaar deed Sluis niet mee. In 2004 deden vierhonderd West-Zeeuws- Vlaamse leerlingen van elf scholen mee aan verschillende activiteiten, die in totaal achtduizend euro kostten. Een jaar later was de deelname een stuk geringer. Slechts drie scholen lieten in totaal zestig leerlingen meedoen aan een boomfeestactiviteit (kosten: duizend euro). Reden van die matige opkomst? Het ontbreken van tijd om dingen te or ganiseren, stelt de gemeente. Sluis hoopt binnenkort een nieuwe medewerker groenbeheer aan te trekken, die zich mag bezighouden met een plan van aanpak. ABSDALE - De gemeente Hulst is niet van zins een speel- tuintje aan te leggen in Absdale. De dorpsraad van Sint Jansteen had het dagelijks bestuur van Hulst gevraagd om een speelvoorziening voor de jongste kinderen in het buurtschap. Volgens B en W is er geen geld voor 'losse' nieuwe speeltuinen. Slechts in nieuwe bouwplannen wor den nog speelvoorzieningen opgenomen. OSSENISSE - Dorpshuis Hof ter Nesse en herberg De Snis in Ossenisse hebben een overeenkomst gesloten waar in ze aangeven de samenwerking te verbeteren. Reden is de problemen rondom paracommercie in het dorp op te lossen. Het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) van Ko ninklijke Horeca Nederland klaagt al een jaar geregeld bij de gemeente Pluist over ongeoorloofde feesten en par tijen in het dorpshuis. (Advertentie) Vandaag, 26 mei, zijn onze kantoren gesloten Wilgenstraat 4, Goes 0113-214310 Vrijlandstraat 33, Middelburg S 0118-637680 http://www.pekaar. nl Advertentie Genieten komt van Binnenuit U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) Deze DVD 1s voor de normale prijs van 9.95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. Normale prijs 9,95 W brunü 4) Op Tholen worden oudere vrouwen midden in de nacht ivakker gebeld door een man die niet zo zeer om een praat je verlegen zit, maar er genoe gen aan beleeft seksueel getin te vragen te stellen. Hoe ga je om met dergelijke telefoonterreur? Je kunt het telefoongesprek geërgerd beëindigen, de beller bittere verwijten maken of onver stoord het 'Zie ginds koi7it de stoomboot' aanheffen. Er is nog een tip ter ontmoedi ging van ongewenste telefoon- seks. De beller in de rede val len met de droge mededeling: „Er zijn nog tien hijgers voor u."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47