m Toerisme lijdt niet erg onder weer PZC Op sukkeldraf langs Schouwse dreven Beheerder 't Roefje terecht weggestuurd Correspondentie gemeente verliest aan waardering [chterland profiteert van uitblijven strandweer 15 agenda Koperensemble in Jacobuskerk Trailer verdwenen Bromfiets gestolen Dubbele stroomstoring Walcheren Diefstal van gereedschap Bromfietsster ernstig gewond Zierikzeeënaar krijgt celstraf voor mishandeling weekenddiensten Verpleegkunde v studeren? vrijdag 26 mei 2006 w Marcel Modde jERIKZEE - Regen en wind iaden de toerist weg van het rand, maar des te meer belang- elling is er met wisselvallig [eer vond Hemelvaart voor het [ceuvvse achterland. Al met al •pil reden om ontevreden te vinden J. Klapwijk van de VV Schouwen-Duiveland en Smits van de Vereniging van anipeerboeren (Vekabo) in Zee- STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl meer te doen is in het Zeeuwse kustgebied, denkt Smits. „Wan neer je met een baby komt of al leen een trekkerstentje hebt ter wijl ze hoofdzakelijk regen voor spellen, snap ik dat wel. Maar negen van de tien gasten op mi ni-campings komen tegenwoor dig met luxe toercaravans. Als het weer dan wat minder is, pak je toch gewoon een goed boek, of trek je er op uit in de omge ving! Het is ook maar net welke activiteiten ze zoeken. Ik krijg op mijn eigen camping bijvoor beeld ook surfers en duikers. Die vermaken zich wel." Wat dat betreft was er gisteren aan activiteitenzoekers geen ge brek, aldus VW-directeur Klap wijk. „Doordat het weer verbe terde, kon je in elk geval lekker naar buiten. Wij hebben bijvoor beeld veel fietsers aan de balie gekregen, maar ook voor brade rieën zoals in Haamstede was de belangstelling goed. Het was overal, zeg maar, gezellig druk." Wisselend In de hotels op Schouwen-Dui veland is sprake van 'een redelij ke bezetting', aldus Klapwijk. De campings geven een meer wisselend beeld te zien. „Sommi gen zitten praktisch vol, maar er zijn er tevens waar nog ge noeg gaten te vullen zijn." Ook de reguliere campings hebben te maken met een relatief fors aan tal annuleringen, aldus de VW-directeur. En dat geldt vol gens hem zeker niet alleen voor de kleinere parken. „Er zijn ook grote campings die zomaar twin tig annuleringen binnen hebben gekregen. Voeg dat bij het weg blijven van de gebruikelijke maakten gisteren in de van de ochtend af en toe ;s voor een voorzichtig zon- £tje. De doorzetters kregen aarmee het gelijk aan hun kant stroomden en masse uit, op naar activiteiten in de om- ;ving van hun camping, pen sion of hotel. üiet iedereen was met even veel ^trouwen afgereisd naar Zee- ind. Met name de mini-cam- jngs hadden te maken met een jroot aantal annuleringen. Dat old vooral voor Schouwen-Dui- d en Zeeuws-Vlaanderen, provinciaal Vekabo-secre- aris Smits. „Op Walcheren viel jet nog mee. Maar dat is eigen- ijk altijd zo." Laatste moment Saast de annuleringen, zijn er Smits (eigenaresse van 3ini-camping Op 't Oefje in El- ameet) over de volle breedte :ok minder reserveringen ge- seest. „De mensen wachten vaker tot het laatste mo- lent om te zien wat het weer toet." Bij een telefonische infor matieronde langs collega's in de rovincie noteerde Smits giste- ia gemiddeld twee annulerin gen per mini-camping. „Dat ijkt niks, maar op een totaal ran vijftien plaatsen kleurt dat toch al anders. Zeker mineer je al niet helemaal vol et. Wanneer je uitgaat van vijf man euro per overnachting voor personen, uitgesmeerd over vier dagen, loop je per plek toch weer zestig euro mis." mensen die hun verblijf an- ileren, weten half niet wat er zon, zee en strand nog lUDDORP - Terrein RTM-Museum, 10.00- 18.00 uur, viering veertigjarig be ton met diverse activiteiten; SIRJANSLAND - Rond 9.00 uur, ver- r='< trektocht met paarden en rijtuigen Mr Schouwen-Duiveland via Schudde- Zierikzee, Oosterland naar Sir- êisland. 8ENESSE - Het Schouws Ko perensemble geeft een optreden inde Jacobuskerk in Renesse tij- lens de eredienst op eerste pink sterdag, zondag 4 juni. begeleiding van enkele pinkstergezangen spelen de mu sici drie arrangementen van hun nuzikale leider Henk Blom: Ge heven Wind, I don't know how olove him uit de musical Jesus Christ Superstar en Dansen uit iekibboets. Aanvang 9.30 uur. De koetsen en karren die onder de vlag van de Briengel meerijden, hier onderweg tussen Renesse en Scharendijke, zijn tussen 1852 en 1930 gebouwd. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde RENESSE - „Ben jij dat, Koos?" Babs van de Berg roept de man aan in zwart kostuum met chapeau claque, die naast de chique Victoriakoets staat. Bevesti gend steekt Koos Hanse zijn hand op en groet zwijgend terug. „Tsjeetje joh, wat zie jij er uit! Maar 't is waar hè, die klei ne mannetjes willen altijd een grote' hoed op, ter compensatie..." Babs manoeuvreert de achtjarige Dieu- wertje van de Dreef behoedzaam het transferium in Renesse op en parkeert de ongeveer één eeuw oude molenaars wagen (met kap) achter de zondagse tweezitter van de familie Hanse. Op het naastgelegen grasveld hebben zich ne gentien andere liefhebbers van authen tieke paarden en wagens uit Zeeland en Brabant verzameld voor de tweedaagse trektocht over Schouwen-Duiveland, georganiseerd door de Walcherse stich ting de Briengel.- De eerste etappe voerde gisteren langs de Grevelingenkust naar Sirjansland. Daar werd op het terrein van Hanse overnacht. In een oude stadsbus, aard appelkoelcellen of een enkele caravan. Vandaag reist de stoet via de binnenwe gen naar Schuddebeurs en het oude cen trum van Zierikzee. Rond één uur wordt bij de Dikke Toren een tussen stop gemaakt en gaat het langs Ou- werkerk en Oosterland weer terug naar Sirjansland. Een aantal deelnemers van de tocht doet morgen nog mee aan de grote mendemonstratie bij Ooster land. De beslagen houten wielen van de kar ren en rijtuigen (waarvan de oudste da teert uit 1852) ratelen onafgebroken op de straatklinkers. Wanneer net buiten Renesse de onverharde Saresweg wordt ingeslagen, wordt pas goed duidelijk wat het aangespannen rijden aange naam maakt. De kale grond dempt het kabaal van de wielen, een weldaad voor het oor. Te vergelijken met een overstap van een deux cheveaux in een Merce des, het heen-en-weergeschud dan even buiten beschouwing gelaten. Op de bok is weer een goed gesprek mogelijk. In een slakkengangetje trekt de karavaan langs de bossen, zelfs zo langzaam dat de fietsende begeleiders moeite moeten doen niet om te vallen. Voor haast is geen plaats. Alle tijd om te genieten van de omgeving. Sirjansland is immers nog een halve dag rijden in zuid-oostelijke richting... Babs en Henk van de Berg hebben drie bruinschimmels. Hun dochter Leanne (12) rijdt mee op de rug van Zaza van Steenzwaan, moeder van Dieuwertje. Babs haalde vijf jaar geleden haar men- bewijs. maar reed nog niet eerder met zo'n logge wagen. „Het voelt heel an ders dan een gareel en je hebt een stuk minder zicht opzij. Maar Dieuwertje is heel braaf. Ze volgt graag, dus dat zal best gaan vandaag." Alsof de merrie snapt dat het over haar gaat, hinnikt ze kort. „Moeder is bij je", roept Babs haar geruststellend toe. „Met je stem kun je vanaf de bok al een hoop doen. En aan het orenspel kun je meestal on geveer wel afleiden of het paard het naar z'n zin heeft. Met Dieuwertje zit dat wel goed." Het paard laat een gaatje vallen met de wagen voor haar. Maar die kar wordt dan ook door een tweespan getrokken. Een eenvoudig 'prrrut' van Babs is vol doende om over te schakelen op een kor te draf en zo de kleine achterstand weer in te lopen. „We zijn pas op de hei geweest in Dren the. Prachtig is het daar. Je kunt er uren rijden zonder ook maar één auto tegen te komen. Dat zouden ze op Schouwen-Duiveland nu ook eens moe ten regelen, als je het hebt over nieuwe impulsen voor het toerisme! Er komen hier overal nieuwe natuurgebieden bij, maar je mag nergens in. Dat zou toch prachtig zijn. Zeven kilometer in de Do meinen, daar moeten we het nu mee doen." Dieuwertje hinnikt, de oren recht over eind, van de afstand geen weet. Watersportvereniging Brouwershaven wint kort geding over exploitatie clubhuis door Marcel Modde BROUWERSHAVEN - Water sportvereniging Brouwershaven hoeft de voormalig exploitant van clubhuis 't Roefje niet terug in dienst te nemen. De kanton rechter heeft de eis van de Stich ting Averij in het kort geding af gewezen. Ook de geclaimde in komstenderving is niet toege kend. Het verenigingsbestuur zegde op 2 april met onmiddellijke in gang het contract met de stich ting op. Clubhuisbeheerder J. Willemse zou zich bij herha ling niet aan afspraken hebben gehouden en deed daardoor af breuk aan de goede naam van de vereniging. Kantonrechter A. Melens acht aangetoond dat er herhaaldelijk sprake is ge weest van'geluidsoverlast en het schenden van het rookverbod, en dat de beheerder ook bezoe kers toeliet die niets met de jachthaven in Brouwershaven te maken hadden. Eveneens is vol gens Melens gebleken dat Wil lemse veelvuldig in het clubhuis overnachtte, wat niet mag. Naar het oordeel van de rechter is voldoende aannemelijk ge maakt dat Averij tekortgescho ten is in het nakomen van haar contractuele verplichtingen. En omdat er volgens Melens sprake was van een exploitatie-overeen komst en niet van een huurcon tract, zoals Willemse en zijn ad vocaat J. de Meester hadden aan gevoerd, mocht die verbintenis per direct worden opgezegd. Averij moest niets voor gebruik van het clubhuis betalen, maar is uitsluitend het recht gegeven de bar en de keuken te exploite ren, aldus Melens in zijn vonnis in het kort geding. De Meester noemt het in zijn reactie op de uitspraak 'opmer kelijk' dat de rechter voorbij is gegaan aan het feit dat in de le denvergadering eind vorig jaar de frictie tussen bestuur en be heerder na overleg als afgedaan werd beschouwd. „Nu wordt er in feite op grond van oude kri tiek aangenomen dat Willemse tekortgeschoten is. Wat mij be treft onaanvaardbaar. Maar goed, hij doet het op deze ma nier af en daar zal Stichting Ave rij het mee moeten doen." Onbevredigend vindt de advo caat ook dat zijn cliënt geen se rieuze kans heeft gekregen na mens de stichting zelf een ande re beheerder naar voren te schui- door Melita Lanting ZIERIKZEE - Inwoners van Schouwen-Duiveland zijn min der tevreden over de schriftelij ke dienstverlening van de ge meente. Dat blijkt uit een enquê te. De gemeente scoort welis waar nog een voldoende (6,6), maar de waardering is ruim een half punt lager dan vorig jaar. Vooral de snelheid waarmee ver zoeken worden afgehandeld is voor de inwoners belangrijk, legt wethouder A. Verseput uit. „De meeste mensen interesseert het niet zo of het wel netjes ge schreven is, maar de snelheid vinden ze wel belangrijk." Ook in de vervolgprocedure gaat het nog wel eens mis. „Men wil niet van het kastje naar de muur gestuurd worden. Dat is ir ritant." Klanten moeten volgens Verseput daarom ingelicht wor den als hun zaak wordt doorge schoven naar iemand anders. Ook de afhandelingstermijn van zaken laat nog te wensen over. „We hebben hierover de afde lingshoofden aangesproken. Af spraak is afspraak en daar moet de gemeente zich aan houden." De toon van brieven en de begrij pelijkheid ervan blijven ook punten van zorg. Medewerkers zijn op cursussen 'begrijpelijk schrijven' gestuurd en komend jaar wordt van alle standaard brieven bekeken of ze wel hel der en duidelijk geschreven zijn. spontane toestroom én toch ook een aantal mensen dat na wa teroverlast z'n spulletjes heeft gepakt, dan ga je dat toch zien." Zowel de bij de Vekabo als de VW overheerst vooralsnog het optimistische over het eerstvol gende vakantieweekeinde: Pink steren. Plet aantal boekingen is volgens Smits en Klapwijk nu al hoger dan voor de dagen rond Hemelvaart het geval was. SCHARENDIJKE - Uit de Boutlaan in Scharendijke is een boottrailer gestolen. Het gaat om een blauw met witte kar met rode leggers voor een boot. De trailer is enkele duizenden euro's waard. De eigenaar had de aanhanger vrijdag daar neergezet en merkte pas woensdagnamiddag dat hij was verdwe- BURGH-HAAMSTEDE - Vanaf een parkeerplaats aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede werd dinsdagmiddag een bromfiets gestolen. Het gaat om een meerkleurige Yamaha Aerox met kenteken 34DSV9. De waarde is niet bekend. AAGTEKERKE - Een dubbele stroomstoring heeft er woensdag voor gezorgd dat delen van Aagtekerke en Mid delburg zonder stroom hebben gezeten. Om kwart voor twee viel de elektriciteit uit in Aagtekerke doordat bij werkzaamheden een elektriciteitskabel werd geraakt. Daardoor kwamen enkele honderden huizen zonder stroom te zitten. Op exact hetzelfde moment begaf een schakelaar in het hoofdverdeelstation op het Molenwater in Middelburg het. Dat zorgde ervoor dat enkele duizenden huishoudens in de wijk Klarenbeek en een deel van centrum geen stroom meer hadden. Energiebedrijf Delta vermoedt dat de storing in Aagtekerke de uitval in Middelburg heeft veroorzaakt. Tussen die twee locaties ligt geen rechtstreeks verband in de vorm van elektriciteitskabels, maar het vermoeden be staat dat het netwerk even een tik heeft gekregen waar het verdeelstation in Middelburg vervolgens ook last van had. In Aagtekerke was de storing na een uur weer verholpen, in Middelburg duurde dat twee uur. ARNEMUIDEN - Bij twee autokraken in Amemuiden en Koudekerke is voor duizenden euro's aan gereedschap gestolen. Uit een auto in Arnemuiden zijn boormachines, zagen, een boorhamer, een frees- en een schaafmachi ne gestolen. Die spullen zijn enkele duizenden euro's waard. In Koudekerke zijn uit een wagen een boormachine, een slijptol en een decoupeerzaag weggehaald. Hoeveel die spullen precies waard zijn, is onbekend. VLISSINGEN - Een 27-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdag ernstig gewond geraakt toen zij werd aange reden door een auto. Dat gebeurde op de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Een 24-jarige Belgische auto mobilist uit Merksem wilde die straat oversteken van uit de Hercules Segherslaan. Hij gaf daarbij geen voor rang aan de Vlissingse die door de botsing op de motor kap van de auto belandde en daarna op de straat terecht kwam. Zij is ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Zierikzee is voor mishandeling van een man en twee agenten veroordeeld tot tot dertig dagen gevangenisstraf, waarvan twintig dagen voor waardelijk, 42 uur werkstraf en 28 uur leerstraf alcoholdelin- quentie. Aan de agenten moet de verdachte 350 euro smarten geld betalen. Daarnaast werd 243 euro schadevergoeding aan het derde slachtoffer toegekend. De Zierikzeeënaar bemoeide zich op Koninginnedag in een plaatselijk café met een discus sie tussen twee bezoekers. Dat liep volledig uit de hand toen hij een van hen vol in het gezicht sloeg. Bij het slachtoffer bleken er stukjes tand van zijn gebit te zijn afgebroken. „Ik had de in tentie een ruzie te sussen en ik heb daarbij die jongen geraakt", beweerde hij. Officier van justitie M. Over- meer had een andere mening over het incident. „U heeft zich ontzettend vervelend en agres sief gedragen. U was opgefokt door de alcohol, terwijl er niets aan de hand was. U heeft die man zomaar een klap in het ge zicht gegeven. De politie kwam ter plaatse om de vechtersbaas aan te houden. Dat leek in eerste instantie ook te lukken, totdat ze bij de poli tieauto kwamen. Toen begon de verdachte tegen te stribbelen, Hij sloeg de agenten in hun ge zicht. Een politieman werd aan het oog geraakt. De agenten za gen zich gedwongen om pepper- spray te gebruiken, maar de Zie rikzeeënaar wist zich los te ruk ken en weg te lopen. Raadsman H. Goedegebure vond alles nogal overtrokken. „Het laatste delict van mijn cliënt dateert van tien jaar gele den. Het is vijfhonderd weekein den goed gegaan. Hij wilde de ruzie sussen." De strafpleiter vroeg de schadeclaims drastisch te beperken. „De agenten wordt geleerd om te gaan met geweld. Ze zijn getraind op een zekere hardheid." De politiemannen vroegen elk 500 euro smarten geld, maar de politierechter be perkte de immateriële schade tot 250 en 100 euro. De man heeft tien dagen in voorarrest ge zeten. ven. Kort na zijn gedwongen ver trek had het bestuur van de wa tersportvereniging zelf al een op volger geïntroduceerd. De kandi daat waar Willemse op het laatst van de gestelde termijn mee kwam, zag zich volgens De Meester met dusdanig hoge ei sen geconfronteerd, dat gelijk al duidelijk was dat het bestuur niet serieus van plan was met hem in zee te gaan. „Ook daar lees ik in het vonnis helemaal niets van terug." Wat De Meester verontrust is dat de overeenkomst tussen Ave rij en de watersportvereniging dusdanig is opgesteld (door voor zittend notaris F. Olmer) dat de wet die huurders bescherming moet bieden, wordt omzeild. Het bestuur heeft zo voor zich zelf een machtspositie ge creëerd, aldus de advocaat. Willemse zei woensdag af te zien van een bodemprocedure te gen het wsv-bestuur. „Dat wordt vechten tegen de bierkaai en dat heeft geen zin." Vereni gingssecretaris P. Tielemans wil de inhoudelijk niet reageren op de afloop van de zaak. Op de vraag of de kwestie hiermee voor het bestuur is afgedaan, gaf hij 'geen commentaar'. zaterdag 27 en zondag 28 mei 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Tandartsen Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111406111 (Advertentie) Wij helpen je beter te worden! info-avond 1 juni k. HogeschoolJ^^Zeefand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41