>zc roen Dreischor krijgt niets extra Troep ruimen om trip te maken Gemeenten bekijken eigen leervermogen kollege heeft geen geld voor en geen zin in voorkeursbehandeling oud-kampioen Columnist ondergedoken Parkeren in Nieuwerkerk heeft nog geen prioriteit PEKAAR Partners Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! JobTrack.nl Bouw winkelcentrum stilgelegd Kettingbotsing op N59 11 zeeuwse almanak Telefoon factie: 0113-315649 irtV.pzc.nl siail:redactie@ pzc.nl •stbus 31,4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: I- en Midden-Zeeland: 0113-315520; «juws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. njdag 26 mei 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! scthicffs <5* gjue> Daniëïsweg 2 44SI HP Heinkenszand «Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.ni editie Schouwen-Duiveland Marcel Modde iREISCHOR - Het ringdorp schor hoeft niet te rekenen extra gemeentelijke inspan- ig voor het groenonderhoud. !t college heeft geen ambitie jpchor opnieuw tot Europa's loenste te maken, aldus burge- Kcster en wethouders in hun ilwoord op vragen van de DA-raadsfractie. nfoners van Dreischor klagen en been over de teloor- ag van het openbaar groen, e kans dat daar op korte ter- in veel aan verandert, lijkt ein. Het huidige kwaliteits ei openbaar groen is leidend volstaat, benadrukt het colle- Uitgangspunt daarbij is dat je kernen gelijkwaardig wor- a behandeld. fet Dreischor er in 2001 zo aik bijlag en het onder cle vlag inde Entente Florale tot groen te dorp van Europa schopte, tas in belangrijke mate te dan- aan de inzet van meer dan onderd vrijwilligers. Hun bij lage is elk jaar minder gewor- ia, constateren B en W, 'waar oor ook de kwaliteit van het toenbeheer minder geworden ït CDA was benieuwd of het bereid is met de dorps- iad te onderzoeken hoe met de set van vrijwilligers de groene ilstraling weer op het niveau an 2001 kan worden gebracht, laar is het dagelijks gemeente- stuur van Schouwen-Duive- ind echter niet voor te porren. B en W is het huidige saliteitsniveau voldoende. Bo- Hidien ontbreekt het de ge- leente aan geld en personele ca- aciteit om een stapje extra te NIEUWERKERK - Het par keerprobleem in de Nieu- werkerkse Plataanstraat vraagt 'hoe dan ook' om een oplossing. Fractievoor zitter J. van den Berge van de ChristenUnie neemt der halve geen genoegen met het antwoord van burge meester en wethouders op schriftelijke vragen. Het college geeft aan zich niet geroepen te voelen ac tie te ondernemen, omdat er formeel geen klachten bekend zijn van de dorps raad noch vanuit de bevol king. Anders dan de CU in haar vraagstelling sugge reert, heeft de dorpsraad geen tekening ingediend voor het gedeeltelijk benut- van het grasveld in de Plataanstraat als parkeer- strook. Voorzitter van de dorps- J. Prins bevestigt dat er tot dusver geen werk van is gemaakt, omdat die vraag volgens hem nooit se rieus aan de orde is ge weest binnen de dorps raad. Of dat alsnog ge beurt, houdt de scheidend voorzitter in het midden. Norm „Het is ook maar net hoe je legen het probleem aan kijkt. Misschien is het ver lig eerst de parkeer- norm er naast te leggen. Wanneer je uitkomt op ge zinnen met vier auto's en een caravan, kun je extra parkeerplaatsen aanleggen wat je wil, maar dat zal nooit genoeg zijn. Voor je weet ben je een heel aan het verstenen en dat kan ook niet de bedoe ling zijn", aldus Prins. Volgens Van den Berge is er sprake van een communi catiestoornis. „Ik weet van omwonenden dat ze con tact hebben gehad met de dorpsraad en daar is tegen gezegd dat ze er werk van zouden maken. Dat is dan kennelijk niet in praktijk gebracht. Maar of de dorps raad dit nu oppakt, of dat wij als fractie dat zullen doen, er moet iets gebeu ren. En de ruimte is er." zetten voor Europa's groenste van toen. Daarnaast maakt 'de permanente inzet van vrijwilli gers om een structureel hogere kwaliteit te bereiken geen onder deel uit van het vastgestelde be leid', zo wordt aangevoerd in de beantwoording. Nazorg De Stichting" Entente Florale Ne derland hoopt nog dit jaar te be ginnen met een 'nazorgproject' voor oud-deelnemers aan de groenwedstrijd. Dertien plaat sen hebben zich inmiddels aan gemeld om ervaringen uit te wis selen. Het CDA wil van het Schouws college weten of de bereidheid bestaat aansluiting te zoeken bij het landelijke nazorgproject en de dorpsbewoners weer me de-verantwoordelijk te maken voor hun openbaar groen. Dit komt de leefbaarheid ten goede, meent de coalitiepartij. B en W voelen er echter niets voor 'we derom een kortstondige kwali teitsimpuls te geven aan één af zonderlijke kern', antwoorden ze. „Ons college heeft mede ingege ven door onze financiële positie geen ambitie Dreischor op nieuw tot groenste dorp van Eu ropa te maken." Dorpsraadsvoorzitter K. van Gastel denkt dat de gemeente best nog wel een tandje bij kan zetten, waardoor het net even prettiger oogt in het dorp. „Als je nu uit het raam kijkt, is het een zooitje. Dat zorgt voor erger nis, logisch toch!" Anderzijds beseft hij dat het heel lastig wordt om het niveau van 2001 te benaderen. „Met de Entente zijn de puntjes flink op de i gezet. Dat is toen heel mooi geweest, maar valt niet te hand haven. Dat hoeft ook niet direct. Maar een beetje beter moet kun nen." Voorzitter van de CDA-fractie B. Flach-de Geus is weinig hoop voller naar aanleiding van de be antwoording door B en W. Ze wil overleg met de fractie om te zien of er verder nog iets valt te ondernemen op dit vlak. „Wel licht zouden we zelf eens con tact kunnen leggen met de En tente Florale om te zien wat de mogelijkheden zijn." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De zeventien leerlingen uit groep acht van de Zierikzeese basis school Theo Thijssen gaan - haast letter lijk - door het stof om hun wens te kun nen vervullen. Ze ruimen rommel op om een bezoek te kunnen brengen aan het Anne Frankhuis in Amsterdam. Eerder is al een deel bij Kaaskenswater onder handen genomen. Woensdag was het overgrote deel van de wijk Malta aan de beurt. Het hoofdstuk Tweede Wereld oorlog in hun geschiedenisboeken was in eerste instantie aanleiding voor dat ini tiatief, vertelt leerkracht J. Goedegebuu- re. De kinderen bleken dermate geïnteres seerd dat er wat fragmenten van een film over Anne Frank werden bekeken en in haar dagboek werd gelezen. In het kader van dodenherdenking en bevrijdingsdag werd in de lessen bovendien extra aan dacht besteed aan vrijheid. „Veel kinde ren weten ervan of willen er meer van we ten. Ja, dat heeft er wel mee te maken dat ze zich het nog goed kunnen voorstel len. Omdat het best dichtbij komt. Neem het platbombarderen van Rotterdam. De meeste kinderen zijn daar wel eens ge weest." Uit de interesse van de kinderen werd het idee geboren het onderduika- door Mieke van der Jaqt SINT-MAARTENSDIJK - Dc re kenkamercommissie van de ge meenten Schouwen-Duiveland en Tholen wil dit jaar onderzoe ken of de gemeenten wel vol doende leren van alle verschil lende onderzoeken die worden uitgevoerd. Ook moet in 2006 duidelijk worden hoe de gemeen ten omgaan met contractafspra ken met gesubsidieerde instellin gen. Het onderzoeksprogramma van de gezamenlijke rekenkamer commissie wordt in de gemeente lijke raadscommissies op Schou wen-Duiveland op 8 juni en op Tholen op 21 juni behandeld. Raadsleden kunnen dan nog sug- (Advertentie) Vandaag, 26 mei, zijn onze kantoren gesloten Wilgenstraat 4, Goes 3? 0113-214310 Vrijlandstraat 33, Middelburg 8 0118-637680 http://www.pekaar. nl (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave g-ST?^l voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. gesties aandragen over de ma nier waarop de rekenkamercom missie doelmatigheid, doeltref fendheid en rechtmatig hande len toetst. Om die zaken perma nent tegen het licht te kunnen houden, is de gezamenlijke com missie vorig jaar in het leven ge roepen. Om het werk zo doeltref fend mogelijk te doen, stelt de commissie elk jaar een onder zoeksprogramma vast. Het voorstel is om het lerend ver mogen van de gemeenten te toet sen en contractafspraken op de keper te beschouwen. Vanuit de gemeente Schouwen- Duiveland is de dringende vraag gekomen te bezien wat er gebeurt met de resultaten van onderzoeken. Worden de vaak duurbetaalde conclusies ook ge bruikt om latere vragen te beant woorden, of verdwijnen rappor ten na eenmalig gebruik in een diepe la? Hoewel de vraag vooral van Schouwen-Duiveland kwam, lijkt het antwoord ook heel inte ressant voor Tholen. Het gaat niet om één specifiek inhoude lijk onderwerp, maar over de ef fectiviteit van onderzoeken in het algemeen. Het ene onder zoek kan het andere overbodig maken, als ambtenaren en be stuurders de conclusies vooraan in het bewustzijn houden. Ook het tweede onderwerp van studie kan voor beide gemeen ten uiterst leerzaam zijn. Steeds meer acties van de gemeenten worden uitbesteed aan derden, omdat gemeenten zich tot de kerntaken willen beperken. Veel organisaties met nog veel meer deskundigen op allerlei ge bied, krijgen subsidie om taken, waarvan ze meer verstand heb ben dan ambtenaren, voor de ge meente uit te voeren. De gemeen ten maken wel voorwaarden en afspraken, maar wat de gemeen schap terugkrijgt voor die grote geldstroom, is niet altijd duide lijk. Ook het subsidiesysteem is niet overal even helder. De re kenkamercommissie gaat onder zoeken op welke manier de ge meenten afspraken maken en hoe wordt gecontroleerd of die zijn nagekomen. Staan de prestaties in verhou ding tot de hoogte van de subsi die en als dat niet het geval is, hoe kunnen gemeenten daarin bijsturen? (Advertentie) 't Betere werk! MIDDELHARNIS - De columnist van RegioVenster is tij delijk ondergedoken. „De grond werd hem te heet onder de voeten", zegt redacteur M. Evers. „Hij verblijft momen teel niet op Flakkee." De schrijver werd bedreigd nadat hij enkele columns in het huis-aan-huisblad had geschre ven. De inhoud is met name bij mensen uit de zwaardere christelijke hoek in het verkeerde keelgat geschoten. Ook redacteur Evers van RegioVenster is bedreigd, maar zij ziet voorlopig nog geen aanleiding om onder te duiken. „Ik wacht wel af. Er zijn geen nieuwe brieven meer bin nengekomen. We hebben wel bericht gehad van de offi cier van justitie. Die ziet geen aanleiding om nader onder zoek te doen omdat er geen regelrechte bedreiging van lijf of leden is." Evers heeft inmiddels wel wat tips binnenge kregen over de herkomst van de anonieme brieven. OUDE-TONGE - De gemeente Oost-Flakkee heeft dins dag de bouw van een winkelcentrum in Oude-Tonge stil gelegd. Tegen de nieuwbouw was bezwaar ingediend door omwonenden. De Raad van State stelde hen in het gelijk en besloot tot schorsing van de bouwvergunning. Burgemeester en wethouders hebben de projectontwikke laar gelast alle werkzaamheden met onmiddellijke ingang te stoppen. De Raad van State mist een duidelijke onder bouwing van het aantal aan te leggen parkeerplaatsen en vindt ook het uitgevoerde onderzoek naar de verwachte aantasting van de luchtkwaliteit rond het nieuwe winkel centrum te vaag. De gemeente zal het plan op beide pun ten opnieuw bekijken, zo werd dinsdag bekendgemaakt. De uitkomst van dat nieuwe onderzoek wordt bepalend voor het vervolg van de nieuwbouw. Het college bena drukt nog steeds achter het bouwplan te staan. De komst van het winkelcentrum betekent volgens B en W een be langrijke impuls voor het voorzieningenniveau van Oude- Tonge en daarmee de leefbaarheid van het dorp. „We heb ben er nog steeds vertrouwen in dat dit plan in de nabije toekomst gerealiseerd gaat worden", aldus het college. NIEUWERKERK - Op de N59 bij Nieuwerkerk zijn giste ren even voor elf uur 's ochtends drie personenauto's be trokken geraakt bij een kettingbotsing. Een 57-jarige Belg had te laat in de gaten dat het verkeer voor hem tot stilstand was gekomen en botste achterop de auto van een 45-jarige man uit Noord-Beveland. De achter de Belg rij dende 27-jarige bestuurder uit Eindhoven was eveneens niet meer in staat tijdig te stoppen en botste tegen zijn voorligger. Aanvankelijk leek het ernstig en dus werd de ambulance gealarmeerd. De schade bleef evenwel be perkt tot het blik; alle betrokkenen bleven ongedeerd. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit De afvalruimers poseren met een deel van de oogst; met dit soort foto's gaan ze nu op zoek naar personen en bedrijven die de opruimactie willen belonen, zodat de klas het Anne Frankhuis kan bezoeken. foto Dirk-Jan Gjeltema dres van Anne Frank daadwerkelijk te bezoeken. In de zoektocht naar geld werd een zwerf - vuilopruimactie bedacht. De omgeving van de Theo Thijssenschool kan wel wat afvalruimers gebruiken. Aan de hand van foto's met de bereikte resultaten worden sponsors (familie, in woners van de wijken en bedrijven) ge zocht. De reis is geboekt voor dinsdag 13 juni. U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE r. f i Normale prijs 9,95' SB bruna <5) Deze DVO is voor de normale prijs van 9.95 ook verkrijgbaar bij: AKO, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. Op Tholen worden oudere vrouwen midden in de nacht wakker gebeld door een man die niet zo zeer om een praat je verlegen zit, maar er genoe gen aan beleeft seksueel getin te vragen te stellen. Hoe ga je om met dergelijke telefoonterreurJe kunt het telefoongesprek geërgerd de beller bittere verwijten maken of onver stoord het 'Zie ginds komt de stoomboot' aanheffen. Er is nog een tip ter ontmoedi ging van ongewenste telefoon- seks. De beller in de rede val len met de droge mededeling: „Er zijn nog tien hijgers voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39