Schenge-plan in handen provincie PZC PZC Ik hou ervan alles gladjes te organiseren Toerisme lijdt niet erg onder het weer b 15 Hemelpop moet nieuw Goes' festival worden Gemeente Goes heeft niet genoeg geld voor natuurproject Euterpe speelt in Manhuistuin lüssingen blijft tegen winkels bij ZEP Middelburg weekenddiensten Post kinderburgemeester in trek Bouwweg De Blikken blijft open Bromfietsster ernstig gewond Dubbele stroomstoring Walcheren agenda Verpleegkunde studeren? ii heif ieder, vrijdag 26 mei 2006 ;innr Cornelieke Blok GOES - Een klein podium met verschillende coverbands, een paar honderd mensen ervoor en volle terrassen: er hing een gezel lig sfeertje, gisteren, op de Gro- leMarkt in Goes. Het was de eerste editie van He- aielpop, een nieuw festival, op- gezet door Stichting Goes Pro- motie en Stichting 'The Clash of the Coverbands7. Rond drie uur beten de DJ's Re- za Sun het spits af, gevolgd door vier coverbands: de Ameri kaanse rockbands The Road Da- wgz en The Brenda Soul, rock 'n roll band Band Over Baby en als laatste de hoofdact Hot Leggs, een tribute aan Tina Turner. Het programma duurde tot na middernacht. De naam Hemelpop is niet nieuw in Goes, maar het con cept wel. „Er is hier inderdaad al twee keer eerder Hemelpop geweest, maar toen had het een andere opzet", legt A. Schuur- biers van Stichting Goes Promo tie uit. „Twee jaar geleden was er op de vooravond van het evenement Mode Sjo een avond met mu ziek en vorig jaar was dat aan sluitend aan de rommelmarkt. Nu is het puur een muziekeve nement, dat van 's middags tot 's avonds laat duurt. De muziek is tegengesteld aan die van Klomppop, zodat we niet in eik aars vaarwater komen. Als het een beetje loopt vandaag, dan komt er zeker een vervolg." Schuurbiers realiseert zich dat het even duurt voordat zo'n fes tival gaat leven. „Het moet naam krijgen. Nu gaat het meer om de inhoud van de muziek, dan om de namen. Mensen fiet sen langs en blijven hangen om dat er leuke muziek gespeeld wordt. Langzamerhand moet het meer een concert worden, waar men sen echt naar toe gaan. Vandaag zijn we tevreden als er duizend tot vijftienhonderd mensen zijn geweest." inor Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes vindt dat de provincie snel met ield over de brug moet komen mi het Schenge-plan mogelijk temaken. Goes is voor het ver binden van de Westcrschenge Del de Oosterschenge, maar ;egt zelf geen geld te hebben voor het natuurproject. De provincie heeft tot nu toe an dere natuurprojecten voorrang segeven. Volgens Van 't Westein de zijn de signalen vanuit 'Mid delburg' dat er binnen afzienba re tijd geld beschikbaar komt voor het Schenge-plan allesbe halve positief. Dat plan is een onderdeel van cle g'ebiedsvisie se Meer. Er wordt al heel over gesproken, maar om dat de provincie in de ogen van de gemeente Goes er geen priori teit aan geeft, dreigt het pro ject in het slop te raken, laat Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/thqlen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevan der Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Van 't Westeinde weten. Doel van het plan is de Westerschen- ge, die vanaf het Veerse Meer bij de Oranjeplaat loopt tot de Do- meinplaatweg ten noorden van Eindewege, te verbinden met de Oosterschenge. Dat water be gint aan de noordkant van Goes en eindigt bij de Nieuwe Dijk, de weg tussen 's-Heer Hendriks kinderen en Wolphaartsdijk. Tussen beide plassen ligt een paar kilometer landbouwgebied in de Perponcherpolder. Tech nisch is het niet al te moeilijk de beide Schenges aan elkaar te knopen, alleen de Nieuwe Dijk is een obstakel. Goes ziet het Schenge-plan niet alleen als een investering in natuurwaarden, maar ook als een recreatief pro duct. Er moeten wandelpaden, fietspa den en kanoroutes komen, zodat mensen er aangenaam kunnen verpozen. Om het natuurproject mogelijk te maken, is medewerking van grondeigenaren (landbouwers) noodzakelijk. Ze zullen een deel van hun bezit moeten afstaan, waarna de akkers kunnen wor den uitgegraven en onder water kunnen worden gezet. Wethou der 't Van Westeinde onder streept dat grondbezitters op vrijwillige basis aan het project kunnen meedoen. „We zullen voor dit natuurplan niemand onteigenen." De wethouder laat weten dat nog moeten nagegaan of er draagvlak is voor het Sehen- ge-project. Overleg moet nog plaatsvinden met landbouworga nisatie ZLTO en de Zeeuwse Mi lieu Federatie. In elk geval zal de gemeente het idee opnemen in een nog te ma ken totaalplan voor het 'eiland' Wolphaartsdijk. Daarin wordt een visie gegegeven op de ont wikkeling van natuur, recreatie, toerisme en de jachthaven in Wolphaartsdijk. GOES - Muziekvereniging Eu- terpe uit Heinkcnszand verzorgt wndag het Manhuistuinconcert inGoes. Het optreden in de muziektent in de Manhuistuin begint om 12,30 uur en duurt een uur. De Manhuistuin is te bereiken via st poortje rechts van het ROC- sbouw aan de Zusterstraat 11 at via een doorgang in het hek in het Schuttershofgebied. Eu terpe staat onder leiding van losje de Regt. WSSINGEN - Vlissingen legt rich niet neer bij de komst van detailhandel in het Zeeuws Eve- Rmenlen Podium in Middel- lürg. gemeentebestuur heeft zo- #el een stevige protestbrief ge- iluurd naar Provinciale Staten ris een dwingende uitnodiging at overleg aan Gedeputeerde Staten (GS). Vlissingen verzet Ech al geruime tijd tegen de riannen voor ZEP en detailhan- op de Mortiere. Dat heeft ilechts gedeeltelijk succes ge- had. Het provinciebestuur heeft Middelburg strengere eisen op- en daaraan is tegemoetge komen, zegt gedeputeerde ivan Wa veren. B888raa8sa%fl3% - ■^'Zffi£gBBSBS8êggS8BBBKIÉB&S88ïïïï&^ :':W David Tavenier in de nieuwe raadszaal van Goes. door Mieke van der Jagt GOES - Vreemd, hoe egn traumatische ervaring, een onherstelbaar verlies, soms een positieve wending aan een le ven kan geven. Bij David Tavenier, tot eind deze maand nog hoofd van de huis houdelijke dienst bij de gemeente Goes, heet het draaipunt Nieuw Guinea. Als hij daar niet heen was gestuurd om te vechten, geen dienstmaten had verlo ren, als niet op een halve meter afstand een granaat was ontploft, was hij nooit in een lange traditie terecht gekomen, die terug gaat tot de middeleeuwen, in het ambt van gemeentebode „Ik betwijfel ten zeerste of ik tot mijn 65-ste in de metaal was blijven werken. Dan was ik echt wel zo snel mogelijk met de VUT gegaan." Maar nu niet. Gis teren, met hemelvaartsdag, werd Tave nier 65 jaar en pas volgende week is zijn laatste werkdag. Woensdag is er een afscheidsreceptie vanaf 15.30 uur. Waar? Natuurlijk in het stadhuis aan de Grote Markt. Dat was immers altijd zijn favoriete jwerkterrein. Geboren en getogen in Wolphaartsdijk leerde de jonge Tavenier het vak van metaalbewerker. Als 19-jarige moest hij voor zijn nummer in dienst: achttien maanden naar Nieuw Guinea om Neer- lands laatste kolonie in de oost voor het vaderland te helpen behouden. „Wij kwamen in het zuiden terecht, waar veel infiltraties van het Indonesische le ger waren. Een keiharde tijd, die een stempel op mijn leven heeft gedrukt. Angstig ook. Je bent met een stel jonge gasten op elkaar aangewezen, de vriend schap wordt hecht en er sneuvelen tal van kameraden rond je heen." David Tavenier was nog maar twee maanden in Nieuw Guinea toen vlakbij een granaat ontplofte. Door de lucht druk liep hij een blijvende gehoorbe- schadiging op, maar hij moest nog zes tien maanden, tot na de overdracht, op het eiland blijven. Het geweld en de ver liezen gingen door, maar de Nederland se soldaten leerden wel de inheemse be volking kennen. „Daar ligt al het zaad voor latere positieve ervaringen." Maar eerst was het nog tamelijk hope loos. Na een aanvankelijke volledige doofheid, kwam er een beetje gehoor te rug en in Nederland ging de, nog steeds erg jonge, Tavenier in zijn oude vak aan het werk. „Het werd steeds moeilijker. Ik heb een constante fluittoon in mijn hoofd. Dui zelingen, het gevolg van een beschadi ging aan een gehoorbeentje die pas la ter kon worden verholpen, deden er ook geen goed aan. Via het arbeidsbureau zocht ik andere werk en solliciteerde een paar keer als conciërge. Maar goed dat ik niet werd aangenomen, want toen kwam er een baan als gemeentebo de vrij." .„Misschien had ik het voordeel dat ze me al een beetje kenden, want ik was lid van een sectie van de sportraad. De voetbalvereniging Wolphaartsdijk ligt mij heel nauw aan het hart gebakken en ons dorp was, in 1976, inmiddels zes jaar gemeente Goes. In ieder geval werd ik uit 181 sollicitanten, zeg maar: uitver koren, en korte tijd later werd ik al hoofd van de huishoudelijke dienst." Die functie vervult hij nog steeds, maar de meeste mensen kennen David Tave nier als de bode van Goes, en zelf is hij daar best trots op. Geheim vakje Tijdens heel erg officiële gelegenheden, draagt hij, behalve het onberispelijke uniform, de bodebus: een zilveren ambtsketen uit 1600, waarin een ge heim vakje verstopt is. Daarin kon de bode gevoelige boodschappen overbren gen. zonder het risico gecompromiteerd te raken. foto Willem Mieras De gelegenheden waarbij de bodebus uit zijn casette komt, zijn voor Tavenier altijd hoogtepunten geweest: vier bezoe ken van koningin Beatrix, afscheid en inhuldiging van burgemeesters (Tave nier maakte er vijf mee) en de jaarlijkse dodenherdenking. „Huwelijken ook, hoor. Dat zijn altijd plezierige bijeen komsten met allemaal verschillende mensen. Ik hou ervan om alles gladjes te organiseren, zodat niemand zich zor gen hoeft te maken om bijzaken." Met de verhuizing naar het nieuwe stadskantoor en alle kinderziekten van technische installaties, heeft Tavenier het razend druk gehad. Zo druk dat hij nog geen planning heeft kunnen ma ken. Een reis naar Nieuw Guinea zit er zeker in, want sinds begin jaren negen tig is hij al een paar keer terug geweest om vriendschappen te versterken. „Mijn vrouw leeft ook erg mee met de Papua's, die we daar kennen, maar ik denk dat het er dit jaar nog niet van gaat komen. Het is geen toeristenei land, dus je moet je reis nauwkeurig plannen. Voorlopig verheug ik me, als voetballiefhebber en KNVB-consul, op het wereldkampioenschap. Al doet de leukste club van de wereld, Wolphaarts dijk, niet mee. En ja, ik kijk ook uit naar de afscheidsreceptie. Je kent op den duur zoveel mensen, zoveel gezich ten. Het is goed om het met een hand druk af te sluiten." zaterdag 27 en zondag 28 mei 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) v. Dusseldorpstraat3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland W. J. Duininck, Dorpsstraat 93a, Krab- bendijke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman ent M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Week endspreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Botermarkt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: Marjan Lindenbergh, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444, GOES - De belangstelling voor de post van kinderburge meester in Goes is groot. Bijna dertig kinderen hebben zich aangemeld, van wie er zich uiteindelijk 24 hebben ge presenteerd aan een jury. Die bestond uit burgemeester D. van der Zaag, wethouder S. van 't Westeincle (jeugdbe leid), voorzitter M. Vermaire van de Stichting Goes Pro motie en de huidige kinderburgemeester Jazz de Koene. De jury heeft zes kandidaten geselecteerd: Chaline Leu- nis, Suzan van Dijk, Fabina Middelham, Joost Jeremias- se, Charlotte Besuyen en Caro Selen. In de week van 3 juni maken ze hun plannen bekend, zaterdag 10 juni kun nen Goesenaren tussen 11 en 15 uur hun stem uitbrengen bij het stembureau voor het stadhuis op de Grote Markt. Ook via de internetpagina www.goedkinderstad.nl kun nen kandidaten worden gekozen. De uitslag wordt dins dag 20 juni bekendgemaakt. De nieuwe kinderburgemees ter wordt zaterdag 19 augustus geïnstalleerd tijdens het evenement Goes Kinderstad. 's-HEERENHOEK - De bouwweg door nieuwbouwwijk De Blikken in 's-Heerenhoek blijft open voor doorgaand verkeer. Het Borselse college van B en W heeft een ver zoek van bewoners van de Van 't Westeindestraat om de bouwweg te sluiten én te verwijderen afgewezen. De bouwweg loopt evenwijdig aan de Van 't Westeinde straat. Bij hun bezwaar beriepen de bewoners zich op het bestemmingsplan waarin de bouwweg niet is opgenomen. Volgens wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelij ke ordening) is handhaving van de weg als tweede ontslui- tingsweg voor De Blikken echter noodzakelijk, mocht zich een calamiteit voordoen. De bouwweg is al wel geslo ten geweest, van november vorig jaar tot eind januari dit jaar. Andere bewoners van De Blikken kwamen hiertegen in verzet en wonnen. De bouwweg ging weer open. Bewo ners van de Van 't Westeindestraat gaan door met hun ju ridische actie. „Wij zouden een park voor onze huizen krijgen", aldus een bewoonster, „en geen tweede door gaande weg." Het wachten is wat betreft B en W op een definitieve ontsluitingsweg voor De Blikken. Die wordt pas over enkele jaren verwacht. VLISSINGEN - Een 27-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdag ernstig gewond geraakt toen zij werd aangere den door een auto. Dat gebeurde op de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Een 24-jarige Belgische automobi list uit Merksem wilde die straat oversteken vanuit de Hercules Segherslaan. Hij gaf daarbij geen voorrang aan de Vlissingse. AAGTEKERKE - Delen van Aagtekerke en Middelburg hebben woensdag enige tijd zonder stroom gezeten. Om kwart voor twee viel de elektriciteit uit in Aagtekerke toen bij werkzaamheden een kabel werd geraakt. Op exact hetzelfde moment begaf een schakelaar in het hoofdverdeelstation op het Molenwater in Middelburg het. Dat zorgde ervoor dat enkele duizenden huishoudens in de wijk Klarenbeek en een deel van het centrum geen stroom meer hadden. In Aagtekerke was de storing na een uur weer verholpen, in Middelburg duurde dat twee uur. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Regen en wind houden de toerist weg van het strand, maar des te meer belang stelling is er met wisselvallig weer rond Hemelvaart voor het Zeeuwse achterland. Al met al geen reden om ontevreden te zijn, vinden J. Klapwijk van de VW Schouwen-Duiveland en A. Smits van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) in Zee land. Buien maakten gisteren in de loop van de ochtend af en toe plaats voor een voorzichtig zon netje. De doorzetters kregen daarmee het gelijk aan hun kant en stroomden en masse uit. op zoek naar activiteiten in de om geving van hun camping, pen sion of hotel. Niet iedereen was met even veel vertrouwen afgereisd naar Zee land. Met name de mini-cam pings hadden te maken met een groot aantal annuleringen. Dat gold vooral voor Schouwen-Dui veland en Zeeuws-Vlaanderen, aldus provinciaal Vekabo-secre- taris Smits. „Op Walcheren viel het nog mee. Maar dat is eigen lijk altijd zo." Naast de annuleringen, zijn er volgens Smits (eigenaresse van mini-camping Op 't Oefje in El- lemeet) over de volle breedte ook minder reserveringen ge weest. „De mensen wachten steeds vaker tot het laatste mo ment om te zien wat het weer doet." Bij een telefonische infor matieronde langs collega's no teerde Smits gisteren gemiddeld twee annuleringen per mi ni-camping. „Dat lijkt niks, maar op een totaal van vijftien plaatsen kleurt dat plaatje toch al anders. Zeker wanneer je al niet helemaal vol zat. Veel mensen die hun verblijf an nuleren. weten half niet wat er naast zon, zee en strand nog meer te doen is in het Zeeuwse kustgebied, clenkt Smits. Gisteren was aan activiteiten zoekers geen gebrek, aldus VW-directeur Klapwijk. „Door dat het weer verbeterde, kon je in elk geval lekker naar buiten. Wij hebben bijvoorbeeld veel fietsers aan de balie gekregen. Het was overal, zeg maar, gezel lig druk." STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Groen College, Zeeuwse Wandeldagen vertrek tussen 7.00 en 8.30 uur; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Sportvelden, 17.00 uur: Bedrijventoernooi Luctor '88; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; KRABBENDIJKE - Nieulandestraat, 13.30 uur: Feest IJs- en skeelerclub, met oldtimertocht, vrijmarkt, sterkste man vrouw competitie en demonstraties; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartclub senioren; OUD-VOSSEMEER - Sportpark, 20.00 uur: Ocean's Edge voor jeugd 12-18 jaar; Hervormde kerk, 20.00 uur: Musical Your love is amazing; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; WEMELDINGE - t Hog Overwellingen Kerkweg 14,12.00-17.00 uur: Open tuin; De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00 uur: Weekmarkt en jaarmarkt Carib bean Feeling; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) .w.ww, U— «I c V Wij helpen je beter te worden! info-avond 1 juni HogeschoolZeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37