z Idvendo loopt op laatste benen RlP Schot voor het goede doel Met handbal 1 ht lekker scoren i rige Wolphaartsdijkse fanfare hoopt op uitwisseling met EMM uit Kortgene weemaster wint rkeersexamen tl rovincie izorgd over ■theater Stichting voor openbaar onderwijs Stallands team bedenkt buitenspel Laatste bijdrage dorpshuis in Nisse PEKAAR Partners O JobTrack.nl Telefoon lactie: 0113-315649 jf.pzc.nl "h 5j|:redactie@pzc.nl 11 jjus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: *d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; li vs-Vlaanderen: 0114-372770; bnaal: 020-4562500. jjdag 26 mei 2006 editie Bevelanden-Tholen ftfFrank Balkenende 'HAARTSDIJK - Fanfare ido uit Wolphaartsdijk jt op haar laatste benen. Het jtal van de muziekvereni- is de laatste jaren te ver te- lopen om als zelfstandige iekvereniging door te gaan. laatste strohalm voor Adven- is samenwerking met EMM Kortgene. De leden van die [are moeten zich echter nog iprcken over dat verzoek. jaar had een muzikaal hoog- [nt moeten worden voor Ad- b: Aangenaam Door Verpo- en Nuttig Door Ontspan- g. De Wolphaartsdijkse fan- ibestaat namelijk 75 jaar. ig jaar werden verschillende filmactiviteiten aangekon digd, maar in plaats van een uit gebreid feestprogramma kregen de dorpelingen onlangs een briefje in de bus waarin Adven- do meedeelt dat het concert op dinsdag 27 juni in Oud-Sabbin- ge het laatste is als zelfstandige muziekvereniging. Advendor-voorzitter W. Meeuw- se betreurt dat natuurlijk, maar geeft aan dat het geen zin heeft op de huidige weg door te gaan, want dan dreigt opheffing. Het aantal blazers is inmiddels ge daald tot zestien, de slagwerk groep bestaat uit zes leden. „Dat is te weinig voor een fanfa re. Je kunt bepaalde stukken niet meer spelen, omdat je ge dwongen bent muziek te kiezen die bij de omvang van de fanfa re past. Een ander nadeel van zo'n kleine club is dat iedereen op zijn tenen moet lopen, want je moet voortdurend vol aan de bak." Oorzaken De teloorgang van Advendo heeft verschillende oorzaken. De aanwas is gering en er verla ten nogal wat leden de provin cie om te gaan studeren. „Dat zijn eigenlijk problemen waar mee elke vereniging tegenwoor dig worstelt", zegt Meeuwse. Dan is er nog het akkefietje met de opgestapte dirigent. Meeuw- se wil daar niet al te veel over kwijt. „Er is wat voorgevallen. Laten we het erop houden dat de liefde niet van twee kanten kwam. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat door deze kwestie ook een aantal leden is weggelo pen." Inmiddels is er een vervangende dirigent en die bevalt goed, laat Meeuwse weten. Niettemin dwingt het kleine le dental de muziekvereniging na te denken over haar toekomst. Daarom is het twee keer zo gro te EMM uit Kortgene benaderd voor een samenwerkingsver band. De keuze voor de buren aan de andere kant van het Veer- se Meer komt niet uit de lucht vallen. De twee korpsen helpen elkaar al jaren uit de brand bij repeti ties en optredens. Meeuwse: „Om te kunnen blijven optre den, hebben we gewoon meer muzikanten nodig en dan kan sa menwerking uit een uitkomst bieden. Dat betekent dat EMM' ers met Advendo meespelen en omgekeerd." De leden van Ad vendo steunen dat idee. Bij EMM spreken de 35 leden er zich eind deze maand over uit. Vice-voorzitter C. Verburg van EMM wil vooruitlopend daarop niet zeggen op welk standpunt het bestuur staat. „We gaan eerst de leden infor meren, zodat die hun mening kunnen geven." Verburg bevestigt wel dat beide verenigingen al langer muzikan ten uitwisselen, tot tevreden heid aan beide oevers van het Veerse Meer. „We hebben inder daad een erg goede band." |ES - De leerlingen van basis ooi De Tweemaster uit Goes iben dit jaar de wisselbeker ronnen bij het praktisch ver- rsexamen in Goes. jm vierhonderd leerlingen i vijftien basisscholen deden ll en 17 mei mee aan het jktische verkeersexamen. Er seen traject van zeven kilo- Ier uitgezet in Goes. De route zodanig samengesteld dat (kinderen alvast kennismaak- met de nieuwe route van looi naar huis, als ze na de zo- rvakantie naar de middelba- school gaan. Tweemaster haalde uiteincle- de meeste punten en ging ide wisselbeker naar huis. DDDELBURG - Gedeputeerde Ivan Waveren (CDA, cultuur) feil de zorgen van de Zeeuwse lad voor de Cultuur over het jlslel van de bouw van een [theater in Middelburg. Hij I daarover binnenkort met de idelburgse theater-wethou- bA. de Vries spreken. 1 voor de Cultuur Zee- ad dringt er bij Van Waveren iaan de gemeente Middelburg overtuigen dat er toch snel I ai A-theater gebouwd moet Ilorden. In een brief aan Gede- 1 fileerde Staten noemt de Raad ;t besluit van Middelburg om jt de oude schouwburg op te pappen en pas later een nieuw later te bouwen 'strijdig met jet Zeeuwse culturele belang in il bijzonder en het Zeeuwse be ing in het algemeen'. GOES - De openbare basisscholen in de gemeenten Goes en Noord-Beveland verzelfstandigen zich vanaf 1 januari 2007 in de nieuw op te richten stichting Nobego. De twaalf basisscholen uit beide gemeenten werkten sinds 2004 al samen in een bestuurscommissie, om meer op af stand te komen van de gemeenteraden. Met de vorming van de stichting hopen de scholen echt zelfstandig te wor den. Met de komst van de nieuwe stichting wordt er een bovenschoolse algemeen directeur aangesteld. Hij of zij zal zich bezig gaan houden met de inhoud van het onder wijs, organisatie en public relations. De betrokken scho len hopen zich met de nieuwe stichting nog meer te kun nen richten de kwaliteit van het onderwijs. SINT-ANNALAND - Het team 'We are playing' uit Sint-Annaland heeft het buitenspeelspel A-B-C bedacht en mag meedoen aan het Nederlands Kampioenschap Bui tenspelen (NKB), op 1 juli in Papendal.De OMO-buitens- peelbond is initiatiefnemer van het kampioenschap. In to taal doen zestig clubs uit het hele land mee: vijf uit elke provincie. Een clubje met de naam 'Kittige Katten' uit Hengstdijk heeft zich ook gekwalificeerd. De andere Zeeuwse deelnemers zijn nog niet bekend. NISSE - Opnieuw heeft de gemeente Borsele in de buidel moeten tasten voor de verbouwing van het dorpshuis in Nisse. Het college van B en W heeft 'een laatste bijdrage' goedgekeurd van 14.000 euro. Dat is nodig, omdat het Oranjefonds niet over de brug kwam met subsidie. De re novatie van het dorpshuis heeft al met al 270.000 euro ge kost, meer dan het dubbele van wat was begroot. De over schrijding is onder meer veroorzaakt door vochtproble- men in de schietkelder. Verder moest de airco-installatie op het dak netjes worden ingepakt met een extra afdakje. De airco op het dak was geen gezicht, vonden omwonen den en uiteindelijk ook de gemeente. Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. KAPELLE - Bijgestaan door de F-jes van W Kapelle nam wethouder Jon Hersel- man van de gemeente Kapelle woensdag een penalty voor het goede doel. De keeper was Wim Loomans van de Wereldwinkel in Kapelle. De wereldwinkel houdt, met het oog op het wereldkampioenschap voetbal, in heel Europa een actie tegen kinderarbeid. Jaarlijks worden wereldwijd veertig miljoen voetballen ver kocht. Heel vaak komt daar kinderarbeid aan te pas. Loomans: „In de afgelopen jaren is de kinderarbeid met elf procent teruggedrongen, maar het is nog steeds te veel." Tijdens de wereldwinkeldag op 13 mei en de weken erna kon iedereen in Ka pelle een 'rode kaart' tegen kinderarbeid invullen. Herselman trok uit de tweehon derd inzendingen de winnaar van de actie: Manon Pais uit Kapelle krijgt een 'eerlij ke voetbal'. De ingezamelde rode kaarten worden begin juni tentoongesteld in Pots dam." foto Willem Mieras Advertentie Vandaag, 26 mei, zijn onze kantoren gesloten Wilgenstraat 4, Goes S 0113-214310 Vrijlandstraat 33, Middelburg ffi 0118-637680 http://www.pekaar.nl (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit 't Betere werk! door Cornelleke Blok GOES - Succesvol of niet, fana tiek bleven ze tot aan de laatste seconde. Zo'n zestig leerlingen van zes basisscholen uit de ge meentes Goes en Borsele woens dag mee aan het schoolhandbal- toernooi in Sportpunt Zeeland in Goes. Basisschool De Linden uit 's-Gravenpolder was de win naar van de middag. „Dit is echt een hele leuke sport! Je kan echt lekker sco ren!", roept Vera Butner (11) en thousiast. De nederlagen van 6-0 en 4-2, die haar team van de Holtkampschool zojuist heeft ge leden, kunnen haar niet zoveel schelen. „Het is maar een spelle tje hoor", zegt ze, haar schou ders ophalend. „Misschien heb ben die andere kinderen wel heel veel met gym geoefend", re lativeert haar teamgenootje Lau- rien Schonewille (9). Vera: „Wij hebben maar twee keer getraind van tevoren, met alle teams hier. Ik vind dat we best goed ge worden zijn." Het was voor het eerst sinds een paar jaar dat er weer school- handbaltoernooi plaatsvond in Goes. „Zo'n toernooi was er al tijd wel, maar dat is een beetje doodgebloed. Twee jaar geleden zijn we begonnen om het school- handbal in Goes weer nieuw le ven in te blazen", zegt Kees Bol le, secretaris van de Goese Sport Combinatie (GSC). De ver- zeeuwse almanak Vera Butner aan de bal: „Het is maar een spelletje hoor." eniging nam samen met SMWO en het CIOS in Goes het initia tief voor het toernooi. Vorig jaar deden de Goese scho len nog mee aan het Borselse schoolhandbaltoernooi, maar dit jaar was dat niet meer nodig. „We hebben wel twee scholen uit Nisse en 's-Gravenpolder uit genodigd, omdat we bang waren dat er niet genoeg animo was." Op het laatste moment stroom den de aanmeldingen echter als nog binnen. „We hopen natuur lijk ook wat nieuwe leden te wer ven", erkent Bolle. Voor Vera wordt het een lastige keuze. „Misschien wil ik wel op handbal, maar ik weet het nog niet zeker, want ik zit ook al foto Willem Mieras op paardrijden en zwemmen." De Kloetingseschool, die derde werd op het toernooi, na de ba sisscholen De Linden uit 's-Gra- venpolder en De Linden uit Nis se, had het beste team uit de ge meente Goes. Dat team mag daarom in juni meedoen aan het provinciale schoolhandbaltoer nooi in Heinkenszand. Op Tholen worden oudere vrouwen midden in de nacht wakker gebeld door een man die niet zo zeer om een praat je verlegen zit, maar er genoe gen aan beleeft seksueel getin te vragen te stellen. Hoe ga je om met dergelijke telefoonterreur? Je kunt het telefoongesprek geërgerd beëindigen, de beller bittere verwijten maken of onver stoord het 'Zie ginds komt de stoomboot' aanheffen. Er is nog een tip ter ontmoedi ging van ongewenste telefoon- seks. De beller in de rede val len met de droge mededeling: „Er zijn nog tien hijgers voor Djnielsweg 2 4451 HP Heinkenszand -Tel 0113-563085 WWW.CaraVanljfe.nl In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! 9 B BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Normale prijs 9,95 $ËJ brunci

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35