wil af van ruimen dieren Top Th rillen Burgemeester Terneuzen hekelt drugsbeleid buurlanden PZC PZC Sterren schieten Auto Drukke Hemelvaart geeft hoop Scheidend directeur voorziet verschuiving naar preventieve vaccinatie Dopingzaak 11 breidt zich als olievlek uit Enron-top schuldig aan fraude Minder ziekteverzuim tolgaarders Van Persie traint in basisformatie brund kletsen proeven drinken (Advertentie) VACATURES Bent u de CHAUFFEUR die Ad Stouten B.V. te Oosterland zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk ,van deze of één van de vele andere vacatures. CANNES - Fotografen proberen het mooiste plaatje te schieten van filmsterren in Cannes. Gisteren werden acteurs en cast gepresenteerd van de film A scanner darkly, een film die meedoet in een van de officieuze competities. In de officiële strijd om de Gouden Palm gaat het volgens kenners vooral tussen de Chinese film Summer Palace, over het studentenverzet van 1989; de Britse film The Wind that shakes the barley over de Ierse burgeroorlog van 1920 en Volver, een Spaanse in zending met incest als thema. Het filmfestival van Cannes duurt nog tot en met zon dag. foto Eric Gaillard/RTR 248e jaargang no. 123 vrijdag 26 mei 2006 nummer 1,25 internet: www.pzc.nl Hoor Peet Vogels DEN HAAG - Het ministe rie van Landbouw wil niet uw langer dierziekten bestrij den door gezonde dieren te doden. Dat zegt H. Paul, di recteur Voedselkwaliteit en Diergezondheid, in een af- scheidsinterview in deze t trant. Paul verwacht dat er op afzienbare termijn tegen besmettelijke dierziekten ge vaccineerd zal worden. j)e mensen ■wollen niet meer dat er gezonde dieren worden ge dood en wij delen die opvat- dng", zegt Paul. Tot op de dag V' van vandaag is het doden, eufe mistisch ruimen genoemd, van dieren in een straal van een tot riI" drie kilometer rond een besmet tingshaard de traditionele ma- r~ rier van ziektebestrijding. Verzet Tijdens de uitbraak van vogel- rest in 2003 werden daardoor 3D miljoen kippen gedood, zo- nel commercieel pluimvee als sobbydieren. Daar kwam mas sa] verzet tegen van het pu- bliek. „Die psychologische com- ponent hebben we volledig on derschat", geeft Paul nu toe. Vanaf dat moment is er vanuit let ministerie een intensieve lob by opgezet richting Europese Commissie om het vaccinatiever- bodvan tafel te krijgen. En met e 'resultaat, vindt Paul. „De moge- Ëheden zijn ontzettend ver- ruimd. In 2003 mocht er hele- Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Gezondheid: 6; Economie: 7, 8 en 9; Radio Te levisie: 10; Zeeland: 13, 15, 17 en 18; Sport: 19, 20 en 21; Redactie Reactie: 24; Auto: 25 en 27 BARCELONA - Het doping- schandaal dat dinsdag in Ma- drid aan het rollen kwam door de arrestatie van ploegbaas Ma noio Saiz, drie artsen en een ex-wielrenner, beperkt zich niet tot Spanje. Mogelijk tweehon derd toprenners uit verschillen de landen maakten gebruik van e de diensten van het illegale do- e[ pinglaboratorium. De namen van de renners zijn bij de politie bekend en doorge geven aan de Internationale Wieken Unie (UCI). Het labora torium en twee flats waar de sporters werden 'behandeld' zijn maandenlang door came ra's in de gaten gehouden. „Je kunt gerust zeggen dat bijna al- legrote namen erbij zijn, behal ve Alejandro Valverde", zegt een woordvoerder van Justitie, die verder geen namen wil noe men. Bij de huiszoekingen zijn tweehonderd zakken met bloed aangetroffen en ruim duizend doses doping van uiteenlopende soort, onder meer het veel be proefde en beruchte middel epo. De zakken met bloed waren ge codeerd en afkomstig van de di jn verse renners. De arrestatie van ploegbaas Saiz heeft in Spanje veel losge maakt. Op het moment van zijn aanhouding was hij in het bezit van 60.000 euro. Hij had ook con koelbox bij zich die hij even vorder in een bar had gekregen van Eufemiano Fuentes, de arts r die als het brein wordt be schouwd achter dit clopingnet- wei'k. Na de eerste verhoren is de ploegbaas gisteren vrijgela ten omdat hij last heeft van ho- go bloeddruk. De andere vier verdachten zitten nog vast. Den van de arrestanten in de zaak is de hematoloog José Luis Merino Batres. In het dagblad Dl Pais dook gisteren de naam op van hardloopster Nellie Coo- raan. Vólgens Spaanse atleten die de krant citeert, was zij in de jaren negentig een van de bui tenlandse bezoekers van de kli- niek van Merino Batres, net als I de Jamaicaanse atlete Merlene Ottey. GPD (Advertentie) DIS Sc that 7ÏP n I 7 HOUSTON - Een jury in de Amerikaanse stad Houston heeft gisteren twee voormalige topmannen van de energiegi gant Enron schuldig verklaard aan onder meer fraude. De mal versaties van J. Skilling en K. Lay leidden in 2001 tot de in eenstorting van Enron. Enron-oprichter Lay werd op zes punten schuldig bevonden aan samenzwering en fraude. Hij kan een maximale gevange nisstraf krijgen van 45 jaar. Voor Skilling ziet het er nog slechter uit. Hij is op negentien punten schuldig verklaard en kan voor samenzwering, fraude, handel met voorkennis en het doen van onjuiste uitspraken 185 jaar cel krijgen. De rechter maakt op 11 september bekend welke straffen de twee krijgen. Hun advocaten hebben inmid dels aangekondigd dat ze hoger beroep zullen aantekenen. ANP (Advertentie) Pinpassen worden vervangen (Advertentie) maal niet gevaccineerd worden, nu mag het zelfs al preventief." Hoewel de preventieve vacci natie er kwam na grote druk van de hobbydierhouders, was de animo onder deze groep om hun dieren in te enten tegen de vogelgriep gering. Paul vindt echter niet dat van een mis lukking gesproken kan worden. Hij wijst er op dat mensen die hun dieren willen laten inenten met een hoop administratieve rompslomp te maken krijgen en tegen hoge kosten aanlopen. Veel weerstand is er ook tegen het feit dat gevaccineerde dieren misschien toch geruimd moeten worden. Paul verwacht dat deze problemen binnenkort tot het verleden behoren. „In september komt er mogelijk weer een ophokplicht voor pluimvee. Tegen die tijd hopen we de belangrijkste knelpunten rond vaccinatie te hebben opge lost." GPD pagina 4 bestrijding was te technocratisch Lada Niva from Russia with love 2 g Met het aanpassen van de tolhuisjes en veranderingen in de organisatie heeft de NV Westerscheldetunnel het hoge ziekteverzuim onder tolgaarders terug weten dringen. Dat bedroeg over 2005 bijna 15 procent. Dat percentage was drie keer zoveel als het ziekteverzuim binnen het totale personeelsbestand van het tun- nelbedrijf. Inmiddels is het ziekteverzuim terug- «p gelopen tot 4,6 procent. Met Robin van Persie als rechtsbuiten oefende Mar co van Basten gisteren tij dens het trainingskamp van het Nederlands elftal in Lausanne voor het eerst deze week met een partij- spel van elf tegen elf. De aanvaller van Arsenal kreeg de voorkeur boven Dirk Kuijt. Oranje oefent morgen in de Kuip tegen Ka- meroen. betrokken Nederlandse, Franse en Belgische bestuurders, weten schappers en vertegenwoordi gers van politie en justitie een discussie over eikaars drugsbe leid achterwege zouden laten. Maar in het eerste het beste pa- nelgesprek ging het over niets anders. Vooral de mededeling van Lonink dat Terneuzen de vestiging van een koffieshop vlakbij de grens (Zelzate) over weegt om daarmee de overlast in de Terneuzense binnenstad te verminderen, leidde tot enige commotie. Lonink benadrukte dat het 'slechts' om een onderzoek ging en dat een dergelijke shop het drugstoerisme absoluut niet mag stimuleren, maar dat stelde met name de Vlamingen niet ge rust. Lonink wees hen er echter fijn tjes op dat het drugsgebruik in België er, ondanks de strengere wetgeving, niet om liegt. De af gelopen maanden werden in bij voorbeeld Gent tientallen illega le drugspanden ontdekt en geslo ten. „Met andere woorden, er is sprake van illegaliteit. Voor mijn part lost u dat op door een koffieshop in Zelzate zelf neer te zetten. Dan zijn wij ervan af." Gedeputeerde G. van Heukelom viel hem bij. Volgens hem maakt het gedoogbeleid de pro blematiek juist beheersbaar. De Gentse hoogleraar B. De Ruyver voorspelde dat de vestiging van een Terneuzense koffieshop bij de grens zo goed als zeker in strijd is met verschillende inter nationale verdragen. Belgisch minister van Binnen landse Zaken P. Dewael riep aan het slot van het symposium op tot 'meer internationale sa menwerking, vooral in de strijd tegen de drugscriminaliteit ik ben abonnee Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij onder staande verkooppunten. U ontvangt 3,00 korting op een boek uit de 7-delige Top. Thrillers Collectie. Am Norm/prijs 8,95 i alle deelnemende boekhandels FATAAL WEEKEND ivmv.-hpftrnlkncallecfk.nl door Wout Bareman GENT - De Belgische en Franse overheden moeten hun hand in eigen boezem steken en de oor zaak van het drugstoerisme niet alleen toeschrijven aan het Ne derlandse gedoogbeleid. Op die manier exporteren ze hun drugsprobleem en draait Neder land ervoor op. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen noemt dat hypocriet. „Als België en Frankrijk hun zaakjes beter zouden regelen, zou het snel gedaan zijn met het drugstoerisme", stelde Lonink woensdag vast tijdens een sym posium over drugstoerisme in Gent. Hij wees op het falen van de drie landsregeringen, die hun beleid nog steeds niet op elkaar hebben afgestemd. Volgens Lo nink zouden de lokale overhe den meer instrumenten in han den moeten krijgen om de pro blematiek grensoverschri j dend aan te pakken. Hij kreeg daarin bijval van burgemeester F. Beke van Gent en burgemeester S. De Clerck van Kortrijk. Vooraf was afgesproken dat de het alfabet van Zeeland 1 door Maurits Sep MIDDELBURG - Toeristen heb ben zich nauwelijks uit Zeeland laten weghouden door de slech te weersvoorspellingen. De be langenorganisaties voor het toe risme Recron en Vekabo zijn te vreden over de drukte met He melvaart en blikken alvast hoop vol vooruit naar de rest van het seizoen. „Het is natuurlijk maar afwach ten hoe het verder zal gaan, maar het begin is goed. Beter zelfs dan vorig jaar", stelt voor zitter K.J. Coppoolse van de Re cron opgelucht vast. Hij ziet vooral meer Duitsers in Zee land. Er zijn met Hemelvaart ook heel wat mensen op de gok naar Zee land gekomen, zegt Coppoolse. Die toestroom maakt het beperk te aantal annuleringen vanwege de slechte weersvooruitzichten onmiddellijk goed. Dat zo wei nig mensen zich hebben afge meld, komt doordat mensen heb ben gereserveerd en naar de kor te vakantie hebben uitgekeken. En omdat de meesten met een (luxe) caravan komen, nemen ze regen en wind voor lief. Gieneke Koopmans heeft zich niet laten afschrikken door de slech te weersvoorspellingen en heeft haar tentje opgezet op minicam- ping Op t Oefje in Ellemeet. foto Marijke Folkertsma Dat merken ook de kampeerboe- ren, zegt bestuurslid A. Boog aard van de Vekabo Walcheren. „De tijd van tentjes is voorbij. De minicampings zijn gewoon volgeboekt." De attractieparken in Neder land hebben door het slechte weer op Hemelvaartsdag min der bezoekers getrokken dan in andere jaren. De buien weerhiel den veel mensen van een dagje pretpark. Wel bezocht Neder land massaal de woonwarenhui- zen van Ikea. Dat leidde tot lan ge files op de snelwegen bij de vestigingen van het Zweedse woonwarenhuis. In Breda had het personeel het gevoel dat dit de drukste dag ooit was, op de openingsdag na. pagina 15 toerisme lijdt niet erg onder weer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik gee; daarhij eenmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mgn rekeningnummer ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)*. O per kwartaal mei automatische incasso l€ 59,75)* O per jaar met automatische incasso (C 229,20)". met grans PZC-pampiu het alfabet van Zeeland voorletters- m v straat; nummer: postcode. plaats- telefoon: é-mail: |post)bankrekeningnummer Handtekening. PZC bv gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In de cololon leest u er meer over. Kijk op wvw.pzc, nl/abonneren, bel gratis 0800 - 023123i olstuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer Zt3.4460 WB Goes 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1