IZC ek is uit begroting Vlissingen Jeugd Vrouwenpolder roetsjt over nieuwe baan Bromnetsster ernstig gewond Provincie mede bezorgd over uitstel A-theater Met JobTrack.nl naar het WK 2006? Zorgstroom mag niet aanbod zorg bepalen rneuwe tegenvallers dwingen tot maken van pijnlijke keuzes flissinger voor uiselijk geweld '-straft Dubbele stroomstoring Walcheren Nederland-Argentinië JobTrack.nl ISD-maatregel voor veelpleger Diefstal van gereedschap PEKAAR Partners Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Telefoon BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE JUS brunt) v.pzc. jtbus 314460 AA Goes ivertentïe-exploïtatie: s ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; juvvs-Vlaanderen: 0114-372770; iaal: 020-4562500. Ijjdag 26 mei 2006 In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! Oettileffs B <OfC> Damëlsweg 2 4451 HP Heinkenszand -Tel 01I3-5Ó3085 WWW.CaraVanlife.nl editie Walcheren ns' |hnrjyiaurits Sep JSSINGEN - Vlissingen j[t aanlopen tegen miljoenen- irten en dus tegen ingrijpen- czuinigingen. Volgend jaar t de gemeente 2,4 miljoen to te kort en dat loopt op tot imiljoen in 2010. Dat kan al lo worden voorkomen door te pen met enkele grote projec tbelastingen versneld te ver- n en nog meer subsidies te Icollege van B en W waar- )wt de gemeenteraad er in Voorjaarsnota 2006 wel voor door de bezuinigingen van laatste jaren de rek uit de be lting is. Her en der een beetje Jsnijden, lukt niet meer. 1 probleem is dat veel geld rmeerdere jaren vastligt om- langlopende verplichtingen i aangegaan voor grote pro ten. Ook die moeten dus ter cussie worden gesteld. Wei- eventueel (tijdelijk) moeten irden stopgezet, laat het colle- aan de raad over. Het college wel doorgaan met de Ken- averf en de Dokkershaven, ïdat het duurder zou zijn armee te stoppen dan ermee »r te gaan. lelie ingrepen ethouder van financiën C. Se el kondigde een week gele- al aan dat rekening gehou- moest worden met een te il van 5,3 miljoen euro in 10. Dat is door enkele snelle srepen van het college al met ree miljoen teruggebracht, belangrijkste maatregel is thet college intern de teugels g strakker heeft aangetrok- Nu al bleek dat er dit jaar toch meer geld uitgegeven zou worden dan was afgesproken. Het college weigert echter te ac cepteren dat de vorig jaar met veel pijn en moeite sluitend ge maakte begroting na een half jaar alweer wordt overschre den. Jarenlang ongecontroleerd te veel geld uitgeven heeft de ge meente voor grote problemen ge steld. Vorig jaar bleek dat Vlis singen zes miljoen euro te kort kwam. Ambtenaren is toen de wacht aangezegd; een cul tuuromslag moet zorgen voor een strakke begrotingsdiscipli ne. Dat verklaart volgens Seij- bel ook waarom het college niet instemt met extra uitgaven. De afdelingen waar dit dreigde, moeten zelf manieren zoeken om binnen het budget te blij ven. Daarmee kunnen de problemen niet volledig worden voorko men. Het college heeft daarom een reeks ombuigingen aangege ven ter waarde van 4,7 miljoen in 2007, oplopend tot 5,6 mil joen in 2010. Dat is meer dan no dig is en de gemeenteraad moet daaruit zijn keuzes maken. De tekorten zijn niet alleen te wijten aan te grote uitgaven door de gemeente zelf. Vlissin gen is ook meer geld kwijt aan gemeenschappelijke regelingen zoals de sociale werkvoorzie ning Lété, aan het terugbetalen van (de stijgende) rente op lenin gen. Ook moet de gemeentelijke huis houding op orde worden ge bracht. Zo werd aan de inkom stenkant wel rekening gehou den met prijsstijgingen, maar aan de uitgavenkant niet. De ge meente rekende zich in dat op zicht dus eenzijdig rijk, beaamt Seijbel. Bovendien dalen de in komsten. Vlissingen krijgt van het Rijk minder geld uit het ge meentefonds en minder geld voor de sociale dienst. AAGTEKERKE - Een dubbele stroomstoring heeft er woensdag voor gezorgd dat delen van Aagtekerke en Mid delburg zonder stroom hebben gezeten. Om kwart voor twee viel de elektriciteit uit in Aagtekerke doordat bij werkzaamheden een elektriciteitskabel werd geraakt. Daardoor kwamen enkele honderden huizen zonder stroom te zitten. Op exact hetzelfde moment begaf een schakelaar in het hoofdverdeelstation op het Molenwater in Middelburg het. Dat zorgde ervoor dat enkele duizen den huishoudens in de wijk Klarenbeek en een deel van centrum geen stroom meer hadden. Energiebedrijf Delta vermoedt dat de storing in Aagtekerke de uitval in Mid delburg heeft veroorzaakt. Tussen die twee locaties ligt geen rechtstreeks verband in de vorm van elektriciteitska bels, maar het vermoeden bestaat dat het netwerk even een tik heeft gekregen waar het verdeelstation in Middel burg vervolgens ook last van had. In Aagtekerke was de storing na een uur weer verholpen, in Middelburg duurde dat twee uur. IDDELBURG - De Middel- jrgse politierechter G. van Un it heeft woensdag een 35-jari- |Vlissinger veroordeeld we- s huiselijk geweld conform leis tot veertig dagen celstraf, prvan vijftien dagen voor- pardelijk en zestig uur werk- paf. Voor het bezit van een Jes kreeg hij negentig euro boe- I Verder kreeg hij een verbod Jicontact met het slachtoffer. ficier van Justitie M. Over- *r vond het alcoholgebruik verdachte zorgwekkend, ant daardoor wordt hij geweld- idig. „Een ex-vriendin is op- êuw het slachtoffer van zijn ressief gedrag geworden." iman had 27 april in Vlissin- nzijn ex opgezocht. De vrouw id de sloten van de deuren ver- iderd. Omdat er mensen op raat liepen besloot ze hem bin- en te laten. In de woning zou jhaar hebben geschopt en ge- agen. Het letsel bij de vrouw amde mede een bewijs voor de ishandeling. everdachte, die niet op de zit ting verscheen, had volgens zijn aadsman M. Harte altijd ont- and, „Er was geen getuige. Er onvoldoénde bewijs", beweer- ahij. De politierechter zag wel Neg bewijs. „Er is de aangif- i de medische verklaring en f! strafblad met veel gewelds keten", meende Van Unnik. door Selma Osman VROUWENPOLDER - Al voor de ope ning is de nieuwe skatebaan van Vrou wenpolder 'hartstikke goedgekeurd'. De jeugd heeft lang moeten wachten op een eigen plek om te skaten. Met ballon nen, chips, limonade en een extra coole baan werd him geduld woensdag be loond. Al in 2002 kreeg wethouder Van Tatenho- ve het eerste verzoek voor een skatebaan in Vrouwenpolder. „Dan moet je op zoek naar een goede plek en heb je vergunnin gen nodig en als het dan eindelijk zo ver is dan is er weer geld tekort", schetste hij de ontwikkelingen. De dorpsraad kreeg van hem een compliment. Dankzij hun in spanningen is op het parkeerveld achter het Regulierenpad een fraai parcours ge komen met een aan drie kanten berijdba re funbox tussen twee quarterramps. Met de aanleg van de baan is ongeveer 27.000 euro gemoeid. De gemeente betaal de ruim 21.000 euro. De rest werd door de dorpsraad losgepeuterd bij sponsoren en de ondernemers uit het dorp. Zo was er een loonwerker die het graafwerk en het ophalen van het zand en puin voor zijn rekening nam. De dorpsraad hoopt dat de oudere jeugd niet bij de skatebaan gaat rondhangen en daarmee de jongere kinderen in de weg zit. De Vrouwenpolderse jeugd heeft inmiddels al weer een nieuw verzoek. Straatvoetbal is helemaal 'in' en daarom willen ze nu een voetbalkooi. De dorps raad vindt het nu wel genoeg, laat voor zitter E. Joziasse weten. „Voorlopig even niet", lacht hij. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, cultuur) deelt de zorgen van de Zeeuwse Raad voor de Cultuur over het uitstel van de bouw van een A-theater in Middelburg. Hij zal daarover binnenkort met de Middelburgse theater-wethou der A. de Vries spreken. „Ik heb niet de zorg dat er geen A-theater komt, want het nieu we college van Middelburg streeft daar nog steeds naar", zegt Van Waveren. „Wel zorge lijk is de vraag wanneer die gro te schouwburg er dan komt. Het geld dat ervoor beschikbaar was, wordt opgesnoept door te korten bij de oorspronkelijke lo catie en door het opknappen van de huidige schouwburg. Nieuw geld sparen kan heel snel gaan, maar kan ook tegenvallen. Bovendien hebben wij als pro vincie ook enkele tonnen in het A-theater gestoken, dat is een extra reden voor mij om met Middelburg te gaan praten." De Raad voor de Cultuur Zee land dringt er bij Van Waveren op aan de gemeente Middelburg te overtuigen dat er toch snel een A-theater gebouwd moet worden. In een brief aan Gede puteerde Staten noemt de Raad het besluit van Middelburg om eerst de oude schouwburg op te knappen en pas later een nieuw theater te bouwen 'strijdig met het Zeeuwse culturele belang in het bijzonder en het Zeeuwse be- Advertentie) Ga naar www.jobtrack.nl/wkpool en maak kans op twee VIP kaarten lang in het algemeen'. Een thea ter draagt namelijk bij aan het vestigingsklimaat voor bedrij ven en is dus ook economisch van belang. 800 stoelen De Raad voor de Cultuur wijst er tevens op dat alleen met een groot theater van meer dan 800 stoelen en een extra groot en hoog podium de grote musicals, toneel-, dans- en operavoorstel lingen naar Zeeland komen. De Raad citeert bovendien de direc teur van de Vereniging van Schouwburgdirecteuren, H. O. van den Berg, die beweert 't Betere werk! door Wendy de Jong MIDDELBURG - De drie Wal- cherse gemeenten hebben het voorstel van Zorgstroom om zelf te bepalen hoeveel thuiszorg cliënten nodig hebben afgewe- De verantwoordelijke wethou ders van Veere, Middelburg en Vlissingen hebben over het aan bod overlegd, maar zijn tot de conclusie gekomen dat ze er geen gebruik van willen maken. Ze vinden dat het voorstel niet strookt met de onafhankelijk heid. De gemeenten zijn bang dat Zorgstroom in dat geval niet alleen zal aangeven hoeveel zorg mensen nodig hebben, maar die mensen ook naar de ei gen instelling zal verwijzen. Zij hebben dan niet meer de moge lijkheid zorg te kopen bij een concurrent van Zorgstroom. In het verleden mochten zorgin stellingen wel zelf beoordelen hoeveel zorg iemand nodig heeft, maar om cliënten te be schermen zijn daar onafhankelij ke instanties voor opgericht. Zorgstroom is echter van me ning dat mensen op deze manier langer op zorg moeten wachten dan wanneer dat gebeurt door de instelling zelf. Zorgstroom stelde voor om van af januari 2007, voor een perio de van twee jaar, zelf te beoorde len hoeveel thuiszorg cliënten nodig hebben. De zorginstelling is bereid om dat zonder bijko mende kosten te doen, zodat de gemeenten van Middelburg, Vlis singen en Veere een flink be drag kunnen besparen. Zorg stroom was daarnaast ook be reid om het onafhankelijke Cen trum Indicatiestelling Zorg te la ten controleren of de zorg op een eerlijke manier wordt toege wezen, zodat cliënten niet meer betalen dan nodig is. Deze DVD 1s voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. VLISSINGEN - Een 27-jarige vrouw uit Vlissingen is woensdag ernstig gewond geraakt toen zij werd aangere den door een auto. Dat gebeurde op de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Een 24-jarige Belgische automobi list uit Merksem wilde die straat oversteken vanuit de Hercules Segherslaan. Hij gaf daarbij geen voorrang aan de Vlissingse die door de botsing op de motorkap van de auto belandde en daarna op de straat terechtkwam. Zij is ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag een 47-jarige inwoner van Vlissingen een be handeling voor de duur van twee jaar in een Inlichting voor Stelselmatige Daders (ISD) opgelegd. De Vlissinger kreeg de ISD-maatregel, omdat hij zich vorig jaar in de cember en begin dit jaar schuldig heeft gemaakt aan dief stallen en heling. Zijn zuster, een 43-jarige Vlissingse, werd voor heling tot 115 dagen cel veroordeeld. ARNEMUIDEN - Bij twee autokraken in Arnemuiden en Koudekerke is voor duizenden euro's aan gereedschap ge stolen. Uit een auto in Arnemuiden zijn boormachines, za gen, een boorhamer, een frees- en een schaafmachine ge stolen. Die spullen zijn enkele duizenden euro's waard. In Koudekerke zijn uit een wagen een boormachine, een slijptol en een decoupeerzaag weggehaald. Hoeveel die spullen precies waard zijn, is onbekend. Advertentie Vandaag, 26 mei, zijn onze kantoren gesloten Wilgenstraat 4, Goes S 0113-214310 Vrijlandstraat 33, Middelburg 8 0118-637680 http://www.pekaar.nl Advertentie CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. dat een schouwburg met 800 stoelen niet wezenlijk duurder is dan een schouwburg met 500 stoelen, maar wel beter te ex ploiteren. Voor vrijwel hetzelf de geld krijgt Middelburg dus meer terug, concludeert de voor zitter van de Raad voor de Cul tuur, M. Strous, zelf oud-wet houder van cultuur van Middel burg. Van Waveren is blij met de brief en zegt die te zullen gebruiken in zijn gesprek met wethouder De Vries. Dat gesprek zal wat de gedeputeerde betreft nog voor de zomervakantie plaats vinden. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Op Tholen worden oudere vrouwen midden in de nacht wakker gebeld door een man die niet zo zeer om een praat je verlegen zit, maar er genoe gen aan beleeft seksueel getin te vragen te stellen. Hoe ga je om met dergelijke telefoonterreur? Je kunt het telefoongesprek geërgerd beëindigen, de beller bittere verwijten maken of onver stoord het 'Zie ginds komt de stoomboot' aanheffen. Er is nog een tip ter ontmoedi ging van ongewenste telefoon- seks. De beller in de rede val len met de droge mededeling: „Er zijn nog tien hijgers voor (Advertentie) Normale prijs 9,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13