Sluis stemt in met vliegveldje WBA 7/10 PZC Even niet jezelf zijn is grootste uitdaging Hulst omzeilt verkeersbesluit Koninklijke korfbalicoon [(odymir /mi nee Studentenkamers voor 75 Zeeuwen in Rotterdam 15 Omwonenden en provincie maken bezwaar tegen permanent veld in IJzendijke KG PER MAAND Gemeentenaam weggevaagd Drankrijders wederom gestraft Peijs zet vaart achter aanleg N57 Boete voor vermelen fiets agenda woensdag 24 mei 2006 jaymond de Frel IIJKE - De dagelijks be- urders van de gemeente lis hebben geen bezwaar te- «jen permanent veld voor ul- jlichte vliegtuigen op de Klak- laii in IJzendijke. De provincie lelaiid en een aantal omwonen- 17jjn een andere mening toe- aan, maar Sluis trekt zich ar vooralsnog niet veel van gemeente stelt de raad voor 'een vrijstellingsprocedure te starten. De Stichting aht Aëroclub West vliegt al je jaar met tijdelijke toestem- jag van de gemeente maxi- 53I honderd keer per jaar af aan op een landbouwperceel 1 de Klakbaan. De club wil aantal vliegbewegingen met d permanent veld opkrikken maximaal vijfduizend per maar dat idee is tegen het irgelconcert Advertentie Van den Dongen PARKETVLOEREN geluidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 ww.vandendongenparket.nl (Advertentie) imc£ AFSLANKEN! Afslanken en in vorm b Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@body mince. nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; taterdagstot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaandereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel évan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila yan Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E mail; redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@ pzc.nl zere been van een aantal omwo nenden. Zij vrezen dat de leef baarheid door het geluid van de ultralichte vliegtuigen (ulv's) ernstig wordt aangetast. In een ruimtelijke onderbouwing stelt de gemeente dat hun vrees gro tendeels ongegrond is. Ook de provincie ziet niets in een vliegveldje in de polder tus sen IJzendijke en Schoondijke. In het Omgevingsplan Zeeland duidt zij het vliegen met zoge noemde micro light aircrafts aan als lawaaisport. Dat soort activiteiten horen in Zeeland niet thuis, stellen de provincie bestuurders. De provincie Zeeland heeft een geluidsonderzoek uitgevoerd bij de Klakbaan. De resultaten van die metingen komen nagenoeg overeen met de conclusies van een eerder onderzoek van de In spectie Verkeer en Waterstaat. Zo blijkt dat het achtergrondge luid bij omliggende woningen maar minimaal wordt verhoogd door de vliegtuigen. Het Sluise gemeentebestuur denkt daarom dat de bezwaren van de omwo nenden vooral zijn .ingegeven door het feit dat het geluid van een ulv niet 'omgevingseigen' is. De negatieve klanken uit het provinciehuis en de directe om geving van de Klakbaan weer houden Sluis er dus niet van om een vrijstellingsprocedure op te starten. Het vliegveld is volgens de bestuurders een nieuwe eco nomische drager voor West- Zeeuws-Vlaanderen. Wel willen zij dat de initiatiefnemers in sa menspraak met omwonenden nog een aanvullend geluidson derzoek laten doen, met name omdat een aantal buurtbewo ners de uitslag van eerdere on- derzoeken in twijfel trekt. Daarnaast wordt het aantal vliegbewegingen niet vastge steld op vijfduizend, maar op 2750 per jaar. In de schuur van initiatiefnemer J. Risseeuw mo gen de vliegtuigen worden ge stald en voor passanten dient een picknickplaats te worden ge realiseerd. Eventuele planscha declaims worden verhaald op de initiatiefnemers. Het standpunt van het college- komt dinsdag 30 mei om 19.30 uur aan de orde tijdens de verga dering van de raadscommissie ruimte in het gemeentehuis in Oostburg. Voor een woordvoerder van het bewonerscomité tegen de vesti ging van een vliegveld komt de inhoud van het voorstel niet echt als een verrassing. „Zeker niet nu het nieuwe college er is, want andere kleuren betekent andere smaken. Onder de vorige bestuurders was het nooit zover gekomen. Wij zullen zeer bin nenkort bij elkaar komen om te kijken wat we kunnen doen. Maar ik voorspel vuurwerk." iSKENS - De kerkorganist Magré geeft vrijdag een •.cert in de SOW-kerk aan de jrpsstraat in Breskens. Magré eelt werken van Jan en Wil ei Hendrik Zwart, Boëllmann, lint Saens en andere componis- 3.Het concert begint om 20.00 Nel de Keyser, Fien Bnrky en Angela de Visser (vlnr) zijn lid van de nieuwe toneelclub, waarvan de naam pas vrijdag wordt bekendgemaakt. foto Camile'Schelstraete door Marjon Sarneel BIERVLIET - Biervliet heeft er een nieuwe toneelvereniging bij. De naam van hun nieuwe club geven de Biervliet- se acteurs nog niet prijs. Dat gebeurt vrijdagochtend, tijdens de Geuzenfees- ten. Iedereen kan op die dag kennismaken met de verrichtingen van de nieuwe lo kale toneelclub. Acteur Lucas Jansen zal als levend standbeeld Willem Beu- kelszoon verbeelden. Andere leden hou den zich bezig met straattheater. Fien Burky en Angela de Visser verheu gen zich op het optreden tijdens de Geu- zenfeesten. Beiden hebben gereageerd op het oproepje van Nel de Keyzer in het dorpsblad van Biervliet. Burky kent de sfeer van optredens alleen van ach ter de coulissen, De Visser heeft geno ten van de dramalessen tijdens haar schoolperiode. Even niet jezelf zijn, is voor haar de grootste uitdaging. Initiator Nel de Keyzer komt oorspron kelijk uit Goes. Na jarenlang in Gronin gen gewoond te hebben, is ze sinds au gustus vorig jaar terug op haar geboor tegrond Zeeland. Regisseur In Groningen deed ze toneelervaring op bij de vereniging van het bedrijf waar haar man werkte. Na ruim twintig sei zoenen als speelster, sprong ze noodge dwongen in de rol van regisseur. Daarin vond De Keyzer een nieuwe uitdaging. Terug in Zeeland wilde zij zich aanvan kelijk aanmelden bij Tekst Kwijt in Hoofdplaat of De Plattelanders in Oost burg. Tot iemand suggereerde dat Bier vliet wel een nieuwe club kon gebrui ken. Op haar oproepje ontving ze met een zeven reacties en inmiddels heeft de club elf leden. Onder leiding van De Keyzer kwamen de nieuwe leden in de afgelopen maan den samen om elkaar te leren kennen en via improvisaties uit te vinden wat ze aan elkaar hebben. Behalve beginners telt het. ledenbestand ook een professio nal uit Hilversum; Maarten Loskamp heeft, beroepsgezelschappen geregis seerd. Hij is verantwoordelijk voor de naam die vrijdag onthuld wordt en daar naast heeft hij mede het lied geschreven dat tijdens de Geuzenfeesten ten gehore wordt gebracht. Modern en historisch Biervliet staan daarin naast elkaar. In de toekomst is het de bedoeling dat De Keyzer en Loskamp samen de regie voeren voor de jaarlijkse uitvoeringen. Bescheiden „Ik denk dat ik dat kan. Ik weet inmid dels hoe ik mensen aan moet pakken om ze te helpen met hun rol", zegt De Keyzer. „Verder verwacht ik heel wat van Maarten. Hij stelt zich heel beschei den op, maar hij weet van wanten en we kunnen veel van hem leren. Tot nu toe zijn we vooral verkennend bezig ge weest met de groep, maar binnenkort zullen we een stuk kiezen. In het najaar beginnen de repetities en het is de be doeling dat we in het voorjaar 2007 gaan spelen. Natuurlijk in het dorps huis in Biervliet. Dat is een prachtig ge bouw, heel sfeervol en intiem. Daar zul len we bij het kiezen van een stuk ook zeker rekening mee houden." door Frank Balkenende GOES - Vier Zeeuwse woning corporaties kunnen dit jaar 75 Zeeuwse studenten huisvesten in Rotterdam. Ook kinderen van niet-huurders kunnen voortaan aankloppen bij de woningbouw verenigingen. Dat is het gevolg van een samen werkingsovereenkomst die de vier corporaties vorig jaar slo ten met studentenhuisvester Stadswonen in Rotterdam. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking (Goes), Zeeuwland (Zierikzee), Castria Wonen (Tholen/ Halsteren) en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen investeren gezamenlijk in het ZAAMSLAG - Tijdens de lintjes regen was Daan Hamelink op va kantie. De Terneuzense burge meester J. Lonink feliciteerde de inwoner van Zaamslag des tijds per telefoon, maar speldde hem gisteravond de versierselen op, die horen bij het lidmaat schap in de orde van Oranje Nas sau. Lonink deed dat op de geëigen de plaats: het gebouw van de Korfbalvereniging Zaamslag. De club die Hamelink in 1968 oprichtte en waarvan hij 22 jaar in het dagelijks bestuur zat als secretaris en voorzitter. Sinds 1992, toen hij de voorzittersha mer aan de wilgen hing, is Ha melink ere-voorzitter van de korfbalvereniging, wat hem er niet van weerhoudt actief te blij ven als scheidsrechter, kantine beheerder en coördinator voor de inzameling van oud papier. Hamelink is niet alleen voor de korfbalclub in touw, maar spant zich ook in voor de grote nieuwbouwproject Cité, op de Kop van Zuid. In ruil daar voor krijgen 75 studenten uit Zeeland voorrang als ze bij de Rotterdamse studentenhuisves ter aankloppen voor woonruim te. Vorig jaar is daar summier gebruik van gemaakt. Volgens teammanager klantenservice A. Metz van de RWS hebben maar 'tien tot twintig Zeeuwse jonge ren' gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Om die reden wordt de voorrangsregeling uit gebreid. Vorig jaar konden al leen kinderen van huurders op deze manier aan een kamer of studio in Rotterdam komen. Nu gaat de deur ook open voor kin deren van niet-huurders. Wel is het zo dat kinderen van huur ders voorrang genieten. De studenten komen terecht op verschillende plaatsen in Rotter dam, maar nog niet in het nieuw bouwproject Cité. Dat is nog in aanbouw. Het project behelst de bouw van 485 woningen, tweeduizend vier kante meter bedrijfsruimten en 140 parkeerplaatsen. Het gaat om wat duurdere studentenwo ningen, die zijn bedoeld om oudere studenten en afgestu deerden in de stad te houden. Ci té moet er tegelijkertijd voor zor gen dat goedkopere studenten woningen vrijkomen. Het project kost twintig miljoen euro, een investering die Stads wonen zelf niet kon opbrengen. Daarom zijn de vier Zeeuwse corporaties bijgesprongen. Ze fi nancieren driekwart (15 miljoen euro) van het bouwproject. Advertentie Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Burgemeester Jan Lonink speldt Daan Hamelink in Zaamslag de ko ninklijke onderscheiding op. foto Camile Schelstraete jeugdspeeldagen. Bovendien is hij als bestuurslid één van de drijvende krachten achter zo wel buurtvereniging De Vier Heren als het Klaverblad Zee land. (Advertentie) ACCOUNTANTS «Sc ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Sas van Gent, Zierikzee zijn op vrijdag 26 mei a.s. gesloten BRUINISSE - De gemeente Schouwen-Duiveland bestaat even niet meer in Bruinisse. De afgelopen dagen werden op diverse locaties komborden beklad. Het bijschrift 'Schouwen-Duiveland' onder de plaatsnaam is wegge- schilderd. De gemeente schat dat het herstel ruim driedui zend euro kost. Uit welke koker het protest komt, was gis teren nog onbekend. Eerder klonk er onvrede over het nieuwe evenementenbeleid van de gemeente, wat tot ui ting kwam met de slogan 'Gemeente Schouwen-Duive land maakt meer kapot dan ons lief is' op posters en T-shirts. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg voor herhaaldelijk dronken rij den veroordeeld tot vijftien maanden rijontzegging en honderd uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk Politierechter N. van Spronssen nam de recidive van de drankrijder mee in de strafmaat. „U bent al zes keer ge pakt voor dronken rijden", motiveerde ze haar beslissing. De verdachte werd vorig jaar in Terneuzen twee keer be trapt met teveel alcohol op achter het stuur. De blaas- tests, afgenomen op 25 februari en 19 november, resulteer den in alcoholgehaltes van respectievelijk 605 en 510 mi crogram, terwijl de grens op 220 microgram ligt. De Ter- neuzenaar vertelde voor zijn alcoholprobleem onder be handeling te zijn bij de verslavingskliniek Emergis. Een 31-jarige inwoner van Brugge werd gisteren ook niet voor het eerst veroordeeld voor rijden onder invloed. Hij kreeg een boete van 700 euro en dertien maanden rijont zegging, waarvan hij deels nog in zijn proeftijd zat. De verdachte had op 12 maart gewerkt in een restaurant in Sluis, maar ook driemaal de toegestane hoeveelheid alco hol gedronken. MIDDELBURG - Minister Peijs van Verkeer en Water staat is bereid eerder te beginnen met de aanleg van de N57 bij Middelburg. Zij denkt dat het mogelijk is om de tekortkomingen voor het Veerse deel van de Dammenrou- te te repareren. Peijs laat onderzoeken of versnelde aan leg in Middelburg past binnen haar eigen gedragsregels voor zulke bouwprojecten. Gedeputeerde T. Poppelaars van verkeer heeft dit gisteren bekendgemaakt. Hij heeft namens de provincie en de gemeente Middelburg bij Peijs aangedi'ongen op voorrang voor Middelburg, en niet te wachten tot goedkeuring is verleend voor het hele tracé. Poppelaars benadrukt dat het licht voor Middelburg nu nog niet definitief op groen staat. Volgens de Raad van State voldoet het stuk tussen Middelburg en Vrouwenpol der niet aan de eisen voor luchtkwaliteit. Ook de belan gen van Molen De Hoop bij Serooskerke zijn onvoldoende gewaarborgd. Poppelaars schat dat het gemakkelijk an derhalf jaar kan duren voordat er een nieuw besluit is over het Veerse deel van de Dammenroute. MIDDELBURG - Een 19-jarige man uit Kloetinge is,giste ren door de politierechter in Middelburg wegens het ver nielen van een fiets veroordeeld tot 160 euro boete. Het ca meratoezicht op de Goese Markt registreerde op 24 fe bruari de Kloetinger die bezig was een fiets te vernielen. door Sheila van Doorsselaer HULST - Om bezwaren en daar mee een vertraging of zelfs het tegenhouden van het vergroten van terrassen aan de Grote Markt te voorkomen, bedient de gemeente Hulst zich van een handige list. Hulst heeft de plan nen zodanig aangepast, dat geen verkeersbesluit genomen dient te worden. Bezwaar maken te gen een besluit dat niet geno men wordt, kan niet. De uitbreiding van de terrassen van de cafés 't Raedthuijs, 't An ker en De Boy kent zowel voor als tegenstanders. De meeste te genstand ervaarde de gemeente tegen de voorgenomen wijziging van de verkeersstromen rondom de Grote Markt om de uitbrei ding van de terrassen mogelijk te maken en daarmee ook de vei ligheid van passanten te waar borgen. Wijkraad Hulst Binnenstad sprak haar bezorgdheid uit en omwonende R. van Voorst Va der waarschuwde de gemeente raad eerder 'er alles aan te zul len doen om mijn belangen als bewoner en huiseigenaar te be schermen. Dat betekent dat ik mij niet neer zal leggen bij een wijziging van de weg, een wijzi ging van de bestemming en even tuele planschade.' Overbodig Van Voorst Vader (advocaat) zou het de gemeente nog moei lijk kunnen maken, maar Hulst heeft de plannen nu zodanig aangepast, dat de verkeersstro men niet gewijzigd hoeven te worden en het nemen van een verkeersbesluit (waarop een be zwaarprocedure kan volgen) nu overbodig is geworden. Wethouder C. de Kraker is met de horecaondernemers een aan passing van de uitbreiding over eengekomen. De terrassen wor den iets minder groot dan in eer ste instantie de bedoeling was. De cafébazen vinden dit geen probleem en het voordeel voor de gemeente is dat de weg (Gro te Markt) met zes meter breed genoeg blijft om tweerichting- verkeer toe te blijven staan. Bij een maximale uitbreiding van de terrassen zou eenrich tingsverkeer ingevoerd moeten worden en zou het verkeer via het marktplein geleid moeten worden. Hiervoor was een ver keersbesluit nodig. Nu de ver keerssituatie bij het oude blijft, kan het verkeersbesluit achter wege blijven. De Kraker geeft volmondig toe dat voor de constructie gekozen is om niet het risico te lopen dat de uitbreiding van de terrassen vertraging op zou lopen of mis schien helemaal niet door zou gaan. „Dit leek me de beste op lossing." Cafébaas B. Picavet van 't Raed thuijs is zeer tevreden over het 'kordate' optreden van de wet houder. „Door deze opzet zijn veel eventuele problemen voor komen." Op donderdagavond 1 juni houdt de gemeente van 18.30 tot 21 uur een inloopavond in het stadhuis, zodat iedereen de plan nen kan bekijken en vragen kan stellen. Op dinsdag 13 juni wordt begonnen met het vergro ten van de terrassen. De werk zaamheden zijn op vrijdag 16 juni afgerond. De Gentsestraat zal geopend blijven. STREEKACTIVITEITEN WOENSDAG AXEL - Gregoriuscentrum 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; GRAAUW - Sportpark de Boomwai, 20.00 uur: Kaarten Boomwaifeesten; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek, fysio gym; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Schieting, KBO bestuur; TERNEUZEN - De Wielingen. 17 00 uur: Yoga Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen: DONDERDAG AXEL - Hofplein, 14.00 uur: Oldtimer festival; BIERVLIET - Dorpskern, 8.00 uur: Geu- zenfeesten met 's avonds Beukelfeest met de Lamaketta's en Satisfy; CADZAND - BAD - Strandpaviljoen Ca- ricole, 11.00- 17.00 uur: Vliegerfeest; GRAAUW - Sportpark de Boomwai, 14.00 uur: Boomwaifeesten met kinder middag; 20.00 uur: Schietïng; HULST - Grote markt. Kermis tot en met maandag 29 mei; KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 19.45 uur: Bingo; NIEUW -NAMEN - Sportveld, I3.00 uur: Hulsterloofeesten met schieting en vijf tegen vijf damesvoetbaltoernooi; 19.00 uur: Barbecue; Café St. Cecilia, 14.00 uur: Kampioenschap Groot Hulst kaarten in de spelsoorten jokeren en bieden; RETRANCHEMENT - Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 -17.00 uur: De Schel- debus te gast; door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45