burgerinitiatief huizen is definitief ter ziele mi a JZC 'ZC Een Elfstedentocht voor zonneboten Burgemeester licht organisatie door 7/10 Gemeenteraad houdt voorlopig vast aan welstand 15 mere partij bouwt wellicht elders in Nieuwerkerk i VVD-fractie redt nieu wj aarsreceptie Zes weken cel voor dreig-sms'jes Schade Hertenhof niet fout college Geen regels voor skaters Lichaam schippersvrouw gevonden agenda KG PER MAAND (kdyi mi nee woensdag 24 mei 2006 br :;l «il htinj iUWERKERK - Projectont- ielaar Timpaan uit Aals- krijgt geen kans om star- koningen te bouwen in mverkerk. Huizen neerzet- op de locatie die in het bur- nitiatief voorgesteld werd, ,t het college niet toe en de jkkelaar krijgt ook geen lemming om elders in het ipslartershuizen te bouwen. lil is een heel, heel grote te- rstelling", zegt H. Assink Timpaan na het gesprek (wethouders W. Renden en m der Wekken, gistermid- Timpaan is de projectont- idïlkelaar die samen met inwo- 5 van Nieuwerkerk een plan ?Wu|;t ontwikkeld voor starters- ;en in het dorp. de wethouder kan op ocatie van het burgerinitia- v van de Ooststraat en doornstraat, red.) .één wo- i gebouwd worden, naast 'bestaande woning. Dat bel niet op. De wethouder ook niet met alternatie locaties. Mocht ik die vin- dan zijn die niet voor Tim- zei hij. Wij moeten achter in de rij aansluiten." (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN geluidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 «ww.vandendongenparket.nl [Bezorgklachten: 0-0231231 6pmaandag t/m vrijdag ge- purende de openingstijden; Kterdags tot 12.00 uur [REDACTIE IHOUWEN-DUIVELAIMD rachtweg 23a 'ostbus 80 ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Riet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Rostbus 31 I4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET um "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl diend worden met een ander type huis waar de gemeente wel mee in kon stemmen en dan was alle kou uit de lucht. Die uitleg kwam daags nadat er een storm van protest was ge komen vanuit Nieuwerkerk over het afwijzen van het bur gerinitiatief. „Formeel doet de wethouder nu alsof hij de motie volgt, maar ondertussen wijst hij alles af. Hij volgt de tekst van de motie wel heel letterlijk en handelt niet naar de geest", zegt Assink. J. van de Berge (ChristenUnie) wilde gistermiddag niet reage ren op deze ontwikkeling maar heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering wel vragen gesteld aan de wethouder. „De bedoeling achter de motie was om de locatie van het burgerini tiatief te betrekken bij een zoek tocht naar starterswoningen. Mij hebben geruchten bereikt dat dit nu niet het geval is. Mijn concx-ete vi'aag is: blijft dit het geval?" Wethouder W. Renden heeft hierop geantwoord dat de afde ling ruimte van de gemeente destijds bij de beoordeling van het plan van Timpaan al heeft gezegd dat hier slechts plaats is voor een woning. „Verder ben ik in overleg geweest met een andere ondernemer en die staat er in principe positief tegen over om startershuizen in Nieu werkerk te bouwen, maar wil eerst nog een paai- dingen on derzoeken." Renden verwacht hier binnenkort op tei-ug te ko- door Marcel Modde ZIERIKZEE - De WD-raads- fractie neemt de kosten en organisatie van de gemeen telijke nieuwjaarsreceptie over. Het college wil het tra ditionele feestje in eigen huis voor burgers, bestuurders, ondernemers en vertegen woordigers van maatschappe lijke organisaties schrappen. Dat levert een besparing van tussen de 5000 en 7000 euro op. De WD fractie keerde zich gisteravond tegen de maatre gel, maar werd daarin alleen gesteund door de SGP. Volgens de liberale fractie voorzitter D. Meulblok stimu leert het gezamenlijk begin van het nieuwe jaar de betrok kenheid van de bui-ger bij de politiek. De andere partijen zijn van mening, coalitiegeno ten CDA en PvdA voorop, dat er rond die pei-iode voldoende andere bijeenkomsten zijn waar de i-aadsleden ook hun gezicht zouden kunnen laten zien. Groenlinks wil de besparing gebruiken om de kosten voor organisaties binnen het nieu we evenementenbeleid te drukken, kondigde T. de Gel der aan. Meulblok deed na afloop van de voor hem vruchteloos ver lopen discussie de toezegging dat de WD Schouwen-Duive- land tekent voor de voort gang van de gemeentelijke re ceptie. stie gesprek tussen de wethou- en de projectontwikkelaar tel directe gevolg van een idsbesluit. De raad heeft het ai van de initiatiefnemers af- sezen. maar bij motie aan ge opgedragen de mo eheden te ondei-zoeken om iorte termijn een aantal star- buizen in Nieuwerkerk te wen. Een motie die - zo ver- irden de raadsleden J. van en B. Troost onlangs in de PZC - de bouw van itershuizen op de locatie het burgerinitiatief welde- 3jk mogelijk maakte. Er xst alleen een plan inge- (Advertentie) ÉDen Dekker vxJ\Mu/iek ELLE 0113-330330 iiw.dendekkermuziek.com Ei'ik Vroegrijk (1) en Martijn Hoornaert werken tegen de klok om de zonneboot nog op tijd klaar te krijgen, door Cornelleke Blok THOLEN - Als je de planken met zeilen erover ziet liggen in de wei'kplaats zou je niet zeggen dat het hier om een boot gaat. Er wordt hard aan gewerkt, want dit moet 'm woi'den: het vaartuig van het Solar Boat Team van de Technische Universiteit Delft. Het team doet mee aan de Frisian Nuon Solar Challenge: een internationale wedstrijd voor boten op zonne-energie. Met een innovatieve techniek helpt jachtbouwer Adrie Pij nen uit Tholen-stad de studenten hun boot zo snel mogelijk te maken. Het is een elfstedentocht, maar dan voor boten. Vierentwintig teams, waar van acht uit het buitenland, racen eind juni in zes etappes over de Friese wate ren. „Vorig jaar hebben we ook meege daan, maar toen voldeed de boot niet aan de wedsti-ijdvoorschriften", zegt teamlid Martijn Hoornaert (25). Dit jaar gaat het team, dat uit negen studen ten Maritieme Techniek van de TU Delft bestaat, er helemaal voor. Hoor- naei't: „We gebruiken de zonnepanelen van de Nano 2 en 3, die mee hebben ge daan aan de World Solar Challenge in Australië." Dat belooft veel goeds, want dat team van de TU Delft wist die wedstrijd meerdere keren te winnen. Voor de studenten is het een welkome afwisseling om nu ook eens in de prak tijk bezig te zijn. Hoornaert: „Theorie is leuk, maar in de praktijk werkt het vaak toch heel anders. Zijn studiege noot Erik Vroegrijk (21) is al even en thousiast. „Het is een hele uitdaging. Je bent er vanaf het begin bij betrokken. Het ontwerp van de boot, het bouwen en straks de race." Snelle zeiljachten Voor de beste boot zijn de beste kennis en technieken nodig. En die heeft Adrie Pijnen in huis. „Mijn zoon studeert ook Maritieme Techniek, dus zo kwamen die jongens bij mij terecht." Pijnen kan de jongens veel over de pi-aktijk leren: hij bouwt al vijftien jaar boten. „Re maak voox-namelijk snelle zeiljachten." Een jaar of vijf geleden begon hij, als één van de weinigen in Nederland, met een nieuwe techniek voor het vervaardi gen van de mal van de boten, om ze nog sneller te maken: vacuüminjectie. „In Frankrijk en Australië gebruiken ze het al veel langer. Ik heb het afgekeken", lacht Pijnen. „Hoe het precies werkt? Oh, eigenlijk is het heel simpel", vindt de jachtbouwer. Nou ja, voor mensen die geen verstand van boten hebben, is het toch een inge wikkeld en technisch verhaal. In gewo ne mensentaal komt het ei-op neer dat in een vacuümzak, die om het geraamte van de boot zit, hars 'geïnjecteerd' wordt via buisjes. De hars verbindt de vederlichte materia len van de boot met elkaar en wordt met vacuüminjectie heel gelijkmatig over de mal van de boot verdeeld. Pij foto Willem Mieras nen: „Je gebruikt nooit meer hai-s dan nodig is." De combinatie van de lichte materialen en de innovatieve techniek, levert een zes meter lange boot op, die slechts 25 kilo weegt. „Hoe lichter de boot, hoe harder hij natuurlijk gaat." Als de zonnepanelen erop staan, weegt de boot zo'n zeventig kilo. Klunen Het is niet zo verwonderlijk dat de licht ste persoon van het team de boot gaat besturen tijdens de race. Vroegrijk: „Tja, als je zo'n lichte boot maakt, ga je er natuurlijk niet iemand van 85 kilo op zetten." De i-est van het team zit ook niet stil op de wedstrijddagen. „Er zit ten twee stukken in, waar je moet klu nen, net als bij de Elfstedentocht. Er zit ten twee dammen in het parcours, dus dan moeten we dus met z'n allen snel de boot uit het water tillen." Tot die tijd woi-dt het nog flink aanpo ten. Hoornaert: „We willen ook mee doen aan de Zeeuwse zonnebootrace in Middelburg, op 17 juni. We weten niet of de boot op tijd af is. Dat wordt de eer ste race, maar dan tegen de klok." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De helft van de mensen die het er niet bij lieten zitten nadat de gemeente him be zwaren in Schouwen-Duiveland- se kwesties had afgewezen, kre gen van rechtbank of Raad van State alsnog gelijk. Dat zijn er te veel, oordeelt burgemeester Asselbergs van de gemeente Schouwen-Duiveland. Hij heeft het aantal ingestelde beroepen voor het eerst opgenomen in het Burgerjaarverslag 2005. Het aantal ingestelde beroepen is een aanwijzing van de kwali teit van de besluitvonning op be- zwaai-schi-iften, geeft Assel bergs in zijn verslag aan. In to taal werden er (bij rechtbank en Advertentie ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Sas van Gent, Zierikzee zijn op vrijdag 26 mei a.s. gesloten Raad van State) 21 beroepschrif ten ingediend, waarvan er drie werden ingetrokken. Van de 30 uitspraken in beroep (25) en ho ger beroep (5) werden er 15 ge grond verklaard, 12 ongegrond en 3 niet-ontvankelijk. Dat aan tal gegrondverklaringen moet de komende jai-en naar beneden, vindt Asselbergs. Hij spoort de ambtelijke organisatie aan de ax-- gumenten die tot een gegrond- verklaring van de beroepen heb ben geleid te inventaiiseren en hier van te leren. Waai- het de behandeling van be zwaren door de drie kamers van de commissie bezwaarschriften betreft, springt vooral de forse toename van het aantal inge diende bezwaarschriften bij de kamer sociale zekerheid (van 52 naar 88) in het oog. Dat hangt wellicht samen met het in 2004 in wei'king ti-eden van de Wet wei'k en bijstand en het hieruit voortvloeiende strengere beleid, maar een harde vei-klaring ont breekt. Van een stijging is ook duidelijk sprake als het aantal binnenge komen milieuklachten op een rij wordt gezet. Vorig jaar werden 196 klachten gei-egistreerd te genover 125 in 2004. Opvallend is dan vooral de toename van het aantal geluidsklachtenvan 45 naar 97. Dat houdt deels ver band met de horeca. Asselbergs signaleert echter ook een stij ging van het aantal klachten dat betrekking heeft op overlast van uit huizen. Servicelijn Een overduidelijke positieve stij ging laat de servicelijn openba- i-e werken zien. Van de 1431 bin nengekomen meldingen over plantsoenen, wegen, verlichting en dergelijke zaken (overigens zo'n 300 meldingen minder dan vorig jaar) is 75 procent in twee dagen opgelost. Dat was voor heen slechts 57 procent. Steeds meer mensen maken ge bruik van hun recht in en mee te spreken bij raads- en commissie vergaderingen. Tijdens raadsver gaderingen werden in 2005 met een totaal van 49 dertien inspre kers meer geteld dan het jaar er voor. De commissievergaderin gen lokten in 2004 nog 47 men sen uit de tent. Dat aantal is vo- rig jaar naar 63 gestegen. Burgerpanel Het 81 koppen tellende burger panel daarentegen heeft nooit de honderd leden gekregen die het gemeentebestuur met dit in strument voor ogen had. Met het einde van het eerste jaar van het bestaan exvan in aantocht wordt het bui-gerpanel binnen kort geëvalueerd. Vooralsnog lijkt het erop dat een overgrote meex-dex-heid van de panelleden het initiatief wil doorzetten. Wel is de wens geuit dat het bur- gerpanel meer beleidsmatig moet kunnen meepraten. Of en hoe het burgerpanel in de toe komst doorgaat, wordt na de zo mer - verwacht Asselbergs - be sproken in commissie en raad. MIDDELBURG - Een 34-jarige illegaal uit Griekenland is gisteren wegens ernstige belaging van een vrouw tot zes weken cel veroordeeld. De man stuurde tussen 23 fe- bruai-i en 8 maax-t in Zierikzee via sms-berichten dreige menten naar de vrouw, met wie hij nog steeds een relatie dacht te hebben. Het slachtoffer wei-d in die periode een aantal keren met de dood bedreigd. De man is tot onge wenste vreemdeling verklaard. BRUINISSE - Het college treft volgens wethouder R. van der Wekken (CDA) geen blaam in het schadeverhaal van de woningen rond de bouwput van appartementencom plex Hertenhof in Bruinisse. De wethouder zei gistex-- avond op vragen van de CDA raadsfi-actie dat de gemeen te in deze kwestie slechts verantwooi'delijk is voor het toe zicht op de bouw en dat die taak naar behoren is uitge voerd. Vrijwel dagelijks zijn er inspecties. Ook vindt Van der Wekken dat adequaat is gereageerd op klachten van omwonenden. De veiligheid van de woningen is niet in het geding en dus is er geen reden voor ingrijpen. De scha de die is ontstaan aan het ti-ottoir rond het dorpshuis, zal de gemeente op haar beurt bij de projectontwikkelaar ver halen, aldus de wethouder. Het vex-moeden bestaat dat huizen zijn gaan scheuren door het wegpompen van het grondwater. Of dat zo is, wordt nog onderzocht. ZIERIKZEE - Er komt op vooi'hand geen verbod op het skaten op de stoep, trappen en het straatmeubilair van monumentale gebouwen in Zierikzee. Wethouder G. Hou tekamer (SGP) verwacht dat de jongei-en die zich nu nog regelmatig i-ond de Nieuwe Kerk en de Beuze ophouden vanzelf naar het nieuwe skatepark zullen trekken, zo'dra dat klaar is. Die piste zou achter de parkeerplaats aan de Scheldestraat moeten komen. Het antwoord op vragen van de raadsfractie Alert! wanneer dat gebeurt, moest de wethouder gistei-avond schuldig blijven. Wel erkende hij dat de aanleg van het (vaste) skatepai'k en de rondreizen de mobiele voox-ziening voor de omliggende plaatsen, los van elkaar staan. Het college wil beide faciliteiten gereali seerd zien. Welke eerst, is niet aan de ox-de, aldus Houteka- ANTWERPEN - Nadat maandag het stoffelijk overschot van haar 40-jarige broer in de Schelde bij Hemiksem werd aangetroffen, is gisteren op bijna dezelfde plaats ook het lichaam van de 46-jarige schippersvrouw van het Belgische binnenvaax-tschip Romi door de zeevaartpolitie geborgen. De lichamen zijn in de loop van de middag door de familie geïdentificeerd. Het schip kapseisde vori ge week dinsdag ter hoogte van het Sint Annastx-and bij Antwerpen toen het op weg was naar Baasrode. De 46-ja- rige schipper kon zich x-edden door op de kiel van liet schip te klimmen. Een urenlange zoektocht naar diens vrouw en haar bx-oer leverde niets op. Al snel wei-d aange nomen dat ze waren verdronken. De Romi had in Genk 600 ton metaalslakken geladen, die in Baasrode moesten worden afgeleverd. Volgens de schipper maakte de Romi plotseling water door overslaande golfslag van een passe rende zandzuiger. moeite met de motie van zijn partijgenoten. Wanneer de hui dige eisen worden losgelaten, dan wordt persoonlijke smaak bepalend 'en dat is heel lastig de- finieerbaar', aldus Van der Wek ken. Het CDA loopt volgens hem een paar passen te hard. De afdeling ruimtelijke ordening werkt aan een evaluatie van de huidige welstandsnota, waax-uit zal blijken wat de vooi-naamste knelpunten zijn. In september is die rapportage waarschijnlijk af. Daarnaast lopen er landelijk twee px-oeven om te zien hoe wel- standsvrij bouwen in de prak tijk uitpakt. Ook die kunnen be ter eerst worden afgewacht, deelde de wethouder de mening van de andere fracties. „We zul len toch eerst ex-gens houvast moeten hebben, voordat we on ze regels overboord zetten." De vaststelling van zogeheten kwaliteitsatlassen, zoals toege past voor de Zierikzeese nieuw bouwwijken Poortambacht 11 en Noorderpolder, komt in de buurt, moest Van der Wekken de WD nageven, maar is vol gens hem nog steeds te globaal. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is niet van plan haar vingers te bran den aan het terugdringen van de welstandsregels voor gebouwen. Een motie van het CDA ging gis teravond van tafel, nadat bleek dat de coalitiepartij niet op de nodige steun kon rekenen. Ook de tegenmotie van GroenLinks, bedoeld om de 'schade die het CDA dreigde aan te richten' be perkt te houden, werd daarop in getrokken. De actie van het CDA was inge geven door reacties op de op roep aan de bevolking welke x-e- gels zouden kunnen worden af geschaft. Het ging om een geza menlijk initiatief met de PvdA. Een aantal inzendex-s gaf aan de bouwvergunningen te willen ver eenvoudigen en welstandsvrij te willen bouwen. Het CDA kwam daax-op gisteren met een motie om de welstandsregels 'tot het wettelijk minimum terug te drin gen'. Dat spaart tijd en kosten bij zowel de aanvragers als de gemeente, betoogde de fractie. De andere partijen voelen daar (nog) niets voor. Met Groen Links voorop vrezen ze bij een ondoordachte afschaffing van de welstandsi-egels het ontstaan van pure willekeur. „Waar heb ik dan nog bescherming tegen mijn buurman die gele dakpan nen mooi vindt?", vroeg T. de Gelder van GroenLinks zich af. Volgens het CDA-raadslid N. de Danschutter zijn andere wette lijke voorschriften eenduidig ge noeg en kan bij twijfel altijd nog de rechtspraak worden inge schakeld. Precies daax-om had ook wethouder R. van der Wek ken (ruimtelijke ordening) grote (Advertentie) STREEKACTIVITEITEN DONDERDAG OUDDORP - Terrein RTM-Museum, 10.00-18.00 uur, viering veertigjarig be staan met diverse activiteiten; RENESSE - Manege Grol, 9.00 uur Start trektocht met paarden en rijtuigen over Schouwen-Duiveland via Scharen- dijke, Brouwershaven, Dreischor naar Sirjansland. Müi AFSLANKEN! Afslanken ei Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39