,'ic ilusgroep Zierikzee opgesplitst Hemelvaart geopend Tachtig maximumsnelheid op N256 Studentenkamers voor Zeeuwen renzen bezuiniging op brandweer Schouw en-Duiv eland bereikt J lakt DOE LAND MEI IS PASFOTO MAAND jjo- 5.95 SWaHlïPHOTO Geluidsnorm wordt verruimd Gemeentenaam weggevaagd Winkeldief moet zitten Boete voor vernielen fiets College verdeelt 580.000 euro extra dividend Delta immNmmr 1 iverschoore.nl Vakantie I »,pzc.nl 9j|;redactie@ pzc.nl ^5 31,4460 AA Goes «nentie-exploitatie: flj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; h ftvs-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. msdag 24 mei 2006 oensdag /ormfe vorrifc rdsH uur* nteSj he Ge 3 BKZEE - Om het aantal idwecrlieden dat bij een en;Gl"iniering uitrukt te beperken, dl de blusgroep Zierikzee in lis'Kg [groepen opgesplitst. Het is van de maatregelen waar de gemeente Schouwen- jland op de brandweer wil wen. De grenzen van de be- liging zijn daarmee bereikt. blijkt onmogelijk de door emeenteraad gewenste struc- |e bezuiniging van 50.000 eu- ehalen. eenöi rel S'JH nare waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland feme Soesman de aarde bij onder anderen brandweerlieden, ondernemers, dorpsraad en onderwijs. Om met een alternatief te komen, zijn vele mogelijkheden en on mogelijkheden onder de loep ge nomen, schetst burgemeester J. Asselbergs. Wat het college betreft wordt het mes vooralsnog niet in de jeugdbrandweer (kostenpost van 11.000 euro) gezet. De drie jeugdbrandweerploegen op Schouwen-Duiveland zorgen voor een jaarlijkse doorstroom van twee tot drie jeugdleden. De jeugdbrandweer heeft boven dien ook sociaal en maatschap pelijk een belangrijke functie. Ook het schrappen van de vaar digheidstoetsen ofwel brand weerwedstrijden (8000 euro) vin den burgemeester en wethou ders een slecht idee. De wedstrij den dragen bij aan het kwali teitsniveau van de brandweer, omdat er onder realistische om standigheden wordt geoefend. Daarnaast dragen ze bij aan het onderhouden van contacten met andere brandweerkorpsen en daarmee het opdoen van nieuwe inzichten en kennis. Oud papier In het streven maximaal te be zuinigen, is ook gekeken naar de kosten die gemoeid zijn met het uitrukken voor branden als gevolg van vandalisme en brand stichting onderzocht. In 2005 moest de brandweer dertig keer in actie komen voor container- branden (oud papier) bij de Aldi in Zierikzee en de Albert Heijn in Bruinisse. Daar hangt een prijskaartje van minstens 10.000 euro aan. Weghalen van de containers is echter geen op lossing: dat scheelt de brand weer weliswaar geld, maar de afdeling reiniging wordt ge- minder (vrijwillig) perso- te per uitruk op te trommelen, r - per direct - jaarlijks euro worden bespaard, rkïi i: daarnaast de vervangings- ,rntéi nijn van blusvoertuigen met ejaar tot in totaal zeventien •op te rekken, kan er - vanaf - een maximale besparing [bijna 26.500 euro worden ge- Nog eens 3500 euro van de brandweerbegroting den afgevoerd als de eilande- bindingsavond geschrapt dt. Daarmee wordt in totaal euro bezuinigd, is 12.000 euro minder dan Mat; un december met algemene :ig 8j amen aangenomen amende- van de fracties WD, LSD, en CU om structureel 50.000 euro in de brand erbegroting te snijden. Met voorstel kwam de politiek proppen als alternatief et door burgemeester en hjgftouders ingebrachte voor- K-: !om de brandweerpost Kerk te sluiten. Daarmee zou Dog gens onderzoek een bespa van 65.000 euro kunnen Geïijrden bereikt. viel echter niet in goe- iforna ireforc lp Jl'\. rt ïblef40 M t- inll rt! Leus pk; Zw: iapitoolgids eeland rmooiste gids over Zeeland üerdag27-05 15.00-16.30 uur Straight on the neks I xk - blues covers J 0118 I rkt 511 Middelburg ^0118886 886 imw.de-drvkkery.nl door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het tankstation aan de Burgh- seweg in Burgh-Haamstede. De daders zijn volgens omstanders die gisteroch tend het politie-onderzoek gadesloegen, professio neel te werk gegaan. De kabels van telefoon en alarm werden doorgeknipt, en de inbrekers hadden ook de videoband uit de bewakingscamera verwij derd. Het was de daders kennelijk specifiek te doen om de tabaksvoorraad, telefoonkaarten en de inhoud van de geldkluis. De geschatte waarde van de buit bedraagt tussen de 20.000 en 25.000 euro. Het Total-station in Burgh-Haamstede was niet eerder in zijn tienjarig be staan het doelwit van inbrekers. De in Wemeldinge woonachtige eigenaar heeft ook tankstations in Arne- muiden en Vlissingen. De pomp aan de Burghseweg was 's ochtends enige tijd gesloten in verband met sporenonderzoek door de technische recherche. De politie deed gisteren inhou delijk geen mededelingen over de kraak. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) Knikarmschermen Malta tegen stundprijzen!!!!!! 20% korting |0cm breed NU 335,- n 10,00-16.00 op hemelvaartsdag HEINKENSZAND 'ouwersweg 10 Tel.: 0113-561255 door Frank Balkenende GOES - De snelheidslimiet op de N256 tussen Goes en Zierik zee daalt van honderd naar tach tig kilometer per uur. Ook stelt de provincie een inhaalverbod Gedeputeerde Staten hebben dat gisteren besloten. Beide maatregelen moeten de provin ciale weg veiliger maken. Jaar lijks raken elf bestuurders en in zittenden gewond op de N256. Daarvan moeten er gemiddeld (Advertentie) twee de aanrijding bekopen met de dood of ernstige verwondin gen. De provincie wijt het grote aantal ongevallen aan de vele onderbrekingen die de druk be reden N256 (twintigduizend voertuigen per dag) kent: kruis punten, verschillen in aantallen rijstroken, de Zandkreekdam en tankstations aan beide wegzij den op Noord-Beveland. De wis selende snelheidslimieten - ze ventig, tachtig en honderd kilo meter per uur - maken de weg er niet veiliger op. Een lagere maximumsnelheid (Advertentie) en een inhaalverbod moeten er voor zorgen dat er minder (fron tale) aam-ij dingen plaatsvinden en de ernst van het letsel bij on gevallen vermindert. De provin cie hoopt dat het aantal slachtof fers met 30 procent afneemt. Ze verwacht vooral heil van het inhaalverbod. Uit eerdere onder zoeken, onder meer op de N255 (de Oostwestweg op Noord-Be veland), blijkt dat dankzij een inhaalverbod het aantal inhaal manoeuvres met 90 procent daalt. Daarnaast houden be stuurders beter afstand en hou den ze zich vaker aan de snel heidslimiet. Op Noord-Beve land kan op het vierbaansgedeel te nog wel worden ingehaald. Doorstroming Een maximumsnelheid van tach tig heeft volgens de provincie het bijkomende voordeel dat het verkeer beter doorstroomt. De gemeenten Goes, Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur 44 Woonwinkels bij elkaar voor elke smaak en ieder budget. Een overzicht van alle winkels, die gevestigd zijn op de Woonboulevard, vindt u in de grote advertentie elders in deze krant en op onze website. Afslag Breda West (naast IKEA) s voor in en om het huis Gratis parkeren! Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden te maken, staan reeds vele innovaties op onze naam waaronder de nieuwe Supreme Dy- namique, die het hoogste niveau biedt in comfort, design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33, Schoondijkc t. 0117-40 15 82 door Frank Balkenende GOES - Vier Zeeuwse woning corporaties kunnen dit jaar 75 Zeeuwse studenten huisvesten in Rotterdam. Ook kinderen van niet-huurders kunnen voortaan aankloppen bij de woningbouw verenigingen. Dat is het gevolg van een samen werkingsovereenkomst die de vier corporaties vorig jaar slo ten met studentenhuisvester Stadswonen in Rotterdam. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwei'king (Goes), Zeeuwland (Zierikzee), Castria Wonen (Tholen/Halsteren) en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen investeren gezamenlijk in het grote nieuwbouwproject Cité, op de Kop van Zuid. In ruil daar voor krijgen 75 studenten uit Zeeland voorrang als ze bij de Rotterdamse studentenhuisves ter aankloppen voor woonruim te. Vorig jaar is daar summier ge bruik van gemaakt. Volgens teammanager klantenservice A. Metz van de RWS hebben maar 'tien tot twintig Zeeuwse jongeren' gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Om die re den wordt de voorrangsregeling uitgebreid. Vorig jaar konden al leen kinderen van huurders op deze manier aan een kamer of studio in Rotterdam komen. Nu gaat de deur ook open voor kin deren van niet-huurders. Wel is het zo dat kinderen van huur ders voorrang genieten. De studenten komen-terecht op verschillende plaatsen in Rotter dam, maar nog niet in het nieuw bouwproject Cité. Dat is nog in aanbouw. Het project behelst de bouw van 485 woningen, twee duizend vierkante meter be drijfsruimten en 140 parkeer plaatsen. Het gaat om wat duur dere studentenwoningen, die zijn bedoeld om oudere studen ten en afgestudeerden in de stad 4 kleuren-pasfoto's GRATIS miniportret confronteerd met extra kosten. Tot slot is een lange lijst voor stellen die door de vrijwilligers zelf te berde zijn gebracht, be studeerd. Daar is echter alleen het schrappen van de bindings avond als haalbaar uit naar vo ren gekomen. De overige voor stellen vielen af omdat de ge meente in de knoop kwam met haar wettelijke taken of omdat er geen sprake was van een structurele besparing. ZIERIKZEE - De geluidsnorm voor buitenevenementen wordt verruimd. Niet langer wordt de grens van 65 deci bel gehanteerd, in de toekomst wordt 75 decibel de nieu we limiet. „Daarmee houden we nu gelijke tred met ande re gemeenten", zegt wethouder A. Verseput. De wijziging is het gevolg van protesten van organisato ren. „In de praktijk bleek dat die grens gemakkelijk y/erd overschreden en als er dan klachten kwamen, moesten we optreden." Tien decibel extra maakt volgens Verseput een wereld van verschil. „Ja, dat merk je heel duidelijk. Je zou zeggen: 'het is maar tien meer', maar je ervaart het als heel anders." BRUINISSE - De gemeente Schouwen-Duiveland bestaat even niet meer in Bruinisse. De afgelopen dagen werden op diverse locaties komborden beklad. Het bijschrift 'Schouwen-Duiveland' onder de plaatsnaam is wegge- schilderd. De gemeente schat dat het herstel ruim driedui zend euro kost. Uit welke koker het protest komt, was gis teren nog onbekend. Deze nieuwste protestactie staat niet op zichzelf. Eerder klonk er onvrede over het nieuwe evenementenbeleid van de gemeente, wat tot uiting kwam met de slogan 'Gemeen te Schouwen-Duiveland maakt meer kapot dan ons lief is' op posters en T-shirts. MIDDELBURG - Een veertigjarige Middelburger is giste ren veroordeeld tot drie weken cel wegens winkeldiefstal en frauderen met spaarzegels. De verdachte gaf toe 7 maart in Goes uit een supermarkt een fles port, een blikje whisky-cola en vijf Zwitsal-pro- ducten te hebben gestolen. De man stond ook terecht om dat hij een boekje met valse spaarzegels probeerde in te wisselen voor 52 euro, maar ontkende dat er hier sprake was van kwade opzet. Hij zei niet te hebben geweten dat de zegels vals waren. „Ik heb de spaarzegels bij het oud papier gevonden", verklaarde hij. Officier van Justitie L. Boogert eiste een maand gevange nisstraf. De politierechter vond wel dat de verdachte het had kuiinen weten dat de spaarzegels vervalst waren, maar hield het op drie weken cel. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Kloetinge is gisteren wegens het vernielen van een fiets veroordeeld tot 160 euro boete. Die uitspraak van de politierechter was conform de eis. Camera's op de Goese Markt regis treerden de vernieling. steunen de verkeersmaatrege len. Om die mogelijk te maken, is het noodzakelijk de weg tus sen Goes en de Zeelandbrug te voorzien van doorgetrokken, dubbele asstrepen en onderbro ken kantstrepen. De provincie pakt dit direct mee met het ver nieuwen van de asfalttoplaag. Het werk begint dinsdag 6 juni en duurt tot vrijdag 23 juni en wordt 's nachts uitgevoerd, zo dat het verkeer er overdag geen hinder van heeft. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland krijgt ruim 580.000 euro extra divi dend van Delta NV. Het college van burgemeester en wethou ders stelt voor het geld te verde len over dertien verschillende posten en instellingen. Een groot deel van het bedrag gaat naar de post 'frictiekosten kerntakendiscussie'. De ge meente is bezig alle taken die nu worden uitgevoerd, tegen het licht te houden. Per activi teit wordt bekeken of het inder daad een taak voor de gemeen te is, of dat die beter uitbesteed kan worden. Als bepaalde on derdelen worden uitbesteed, gaat dat gepaard met kosten en daarvoor is een fors bedrag no dig. Plet college stelt voor om hiervoor 250.000 euro te reser veren. Verder wordt 90.000 euro van het dividend in de pot 'onvoor zien' gestopt omdat het huidige saldo daarin te laag is. Dat geldt ook voor de post 'dubieu ze debiteuren' en daarom wordt daar 43.000 euro in ge stort. Ook Ecoscope profiteert van het extra dividend (30.000 eu ro) en eenzelfde bedrag gaat naar de post 'vervanging en aanleg van speelvoorzienin- gen'. De nieuwe biblio-service- bus krijgt 5000 euro. De rest van het bedrag (130.000 euro) wordt verdeeld over ver schillende posten, zoals een cur sus publiekgericht schrijven voor ambtenaren, gebouwenon derhoud en dekking piekbelas- ting bij de afdeling ruimte en milieu. (Advertentie) I Topkwaliteit s iTuurlijk bij: rriffTiii iiiiii'"' (Advertentie) te houden. Cité moet er tegelij kertijd voor zorgen dat goedko pere studentenwoningen vrijko men. Het project kost twintig miljoen euro, een investering die Stads wonen zelf niet kon opbrengen. Daarom zijn de vier Zeeuwse corporaties bijgesprongen. Ze fi nancieren driekwart (15 miljoen euro) van het bouwproject. Verzoek Dat gebeurt op uitdi-ukkelijk verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom). Rij ke corporaties moeten hun arme re collega's helpen bij het oplos sen van het woningtekort, is de boodschap van het ministerie. De vier Zeeuwse corporaties le nen het geld, zodat het ook weer langzaam terugkomt. Voordeel van deze regeling is de zeker heid dat voor 75 Zeeuwse stu denten woonruimte beschikbaar is in Rotterdam. Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl zeeuwse almanak Nadat het vliegtuig eenmaal veilig op Schiphol ivas ge land, werd de Bevelandse rei ziger overvallen door een ge voel van weemoed. De vakan tie ivas voorbij, het leven van alledag wachtte onverbidde lijk. Hij had de stellige indruk dat zijn gevoel in het chartertoe- j stel vol gebruinde Hollandse j toeristen breed werd gedeeld. De bemanning voelde dat ken nelijk haarfijn aan en draai de, terwijl het vliegtuig rich ting de aankomsthal taxiede, opbeurende muziek. Madon na. Met 'Holiday.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37