<ZC itudentenkamers voor Zeeuwen Hemelvaart geopend Strijd over terugkeer muziektent in Kloetinge Licht op groen voor nieuwe school Borssele CDA-Kapelle gaat er weer fris tegenaan orporaties regelen voor 75 jongeren woonruimte in Rotterdam I DOiLAND ©RVKKERY Tachtig kilometer per uur wordt maximumsnelheid op N256 1 DIGITALE FOTO'S1 iverschoore.nl MEI IS PASFOTO MAAND a w t1] a ft Alle Borselse scholieren geslaagd Boete voor vernielen fiets Bergense drankrijder veroordeeld Lichaam schippersvrouw gevonden ^0113-315649 pzc.nl ilredactie@pzc.nl 3i, 4460 AA Goes irtentie-exploitatie: Id-en Midden-Zeeland: 0113-315520; I ,vs-Vlaanderen: 0114-372770; '.„gal: 020-4562500. oensdag 24 mei 2006 editie Bevelanden-Tholen rrFrank Balkenende ast i[S - Vier Zeeuwse woning- joraties kunnen dit jaar 75 muse studenten huisvesten joiterdam. Ook kinderen van [.huurders kunnen voortaan iloppen bij de woningbouw- rnigingen. :js het gevolg van een samen- litingsovereenkomst die de corporaties vorig jaar slo- met studentenhuisvester jjswonen in Rotterdam. De Ijjonale Woningbouwvereni- g Samenwerking (Goes), auvland (Zierikzee), Castria ten (Tholen/Halsteren) en ongoed Zeeuws-Vlaanderen sieren gezamenlijk in het nieuwbouwproject Cité, de Kop van Zuid. In rail daar- r krijgen 75 studenten uit eland voorrang als ze bij de tterdamse studentenhuisves- iaankloppen voor woonruim- aanbouw. Het project behelst de bouw van 485 woningen, twee duizend vierkante meter be drijfsruimten en 140 parkeer plaatsen. Het gaat om wat duur dere studentenwoningen, die zijn bedoeld om oudere studen ten en afgestudeerden in de stad te houden. Cité moet er tegelij kertijd voor zorgen dat goedko pere studentenwoningen vrijko men. Het project kost twintig mil joen euro, een investering die Stadswonen zelf niet kon op brengen. Daarom zijn de vier Zeeuwse corporaties bijge sprongen. Ze financieren drie kwart (15 miljoen euro) van het bouwproject. Dat gebeurt op uitdrukkelijk verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Rij ke corporaties moeten hun arme re collega's helpen bij het oplos sen van het woningtekort, is de boodschap van het ministerie. Igebreid rig jaar is daar summier ge lik van gemaakt. Volgens □manager klantenservice Hetz van de RWS hebben et 'tien tot twintig Zeeuwse «eren' gebruik gemaakt van mogelijkheid. Om die re- wordt de voorrangsregeling gebreid. Vorig jaar konden al- kinderen van huurders op e manier aan een kamer of Sio in Rotterdam komen. Nu I de deur ook open voor kin- len van niet-huurders. Wel is Izo dat kinderen van huur- voorrang genieten, studenten komen terecht op chillende plaatsen in Rotter- naar a, maar nog niet in het nieuw- i'project Cité. Dat is nog in Advertentie Knikarmschermen Malta tegen stundprijzen!!!!!! 20% korting Icm breed NU 335,- :si van 10.00-16.00 op hemelvaartsdag DOE-HET ZELF MARKT HEINKENSZAND ouwersweg 10 Tel.: 0113-561255 Niet alle Kloetingers zijn enthousiast over de komst van een muziektent blijkt uit een protestbord. foto Willem Mieras (Advertentie) door Harmen van der Werf KLOETINGE - Het verzet tegen de even tuele plaatsing van een muziektent op het Marktveld in hartje Kloetinge krijgt vorm. Op het Marktveld is een protest bord geplaatst met de tekst 'muziektent of hangtent' én deze week is een anonie me protestbrief in Kloetinge bezorgd. A. ©mijns, woonachtig aan het Geertes- plein waarin het Marktveld overloopt, be kent de brief mede te hebben geschreven. Met wie hij het epistel heeft opgesteld, laat hij voor zich. Van het protestbord zegt Bruijns niets te weten. „Dat is toch ook helemaal niet belangrijk", vindt hij. „Het gaat erom dat de Vereniging Dorps belangen Kloetinge (VDK) een muziek tent op de Marktveld wil hebben waar niemand op zit te wachten. Die tent wordt een openluchtcafé." Wie naast Bruijns de actievoerders ook mogen zijn, ze hebben een uitgelezen mo ment gekozen. Juist deze week wordt in Kloetinge het dorpsblad De Klusdurper verspreid mét een formulier waarop be woners kunnen aangeven of zij voor óf te gen een vaste muziektent aan het Markt veld zijn. Tot en met 2 juni kan worden gereageerd. Welzijnsorganisatie SMWO in Goes verwerkt de enquête. „Om de on afhankelijkheid te waarborgen", ver klaart secretaris M. Vuijk van de VDK. Vuijk weet dat omwonenden van het Marktveld en het Geertesplein niet op een muziektent zitten te wachten. „Je hebt dat altijd. Iedereen wil meer voorzie ningen, maar niet voor zijn deur." Het idee voor een muziektent is ooit op een vergadering van de VDK geopperd en door de dorpsvereniging overgenomen. Ook van voorzitter J. in den Bosch van de Kloetingse brassband Excelsior hoeft het niet. „Het is een leuk initiatief, maar wij hebben er niet om gevraagd. Wij zul len er ook niet vaak spelen." VDK-secretaris Vuijk vindt dat geen ar gument. „De tent komt er niet alleen voor Excelsior." De dorps vereniging wil een commissie in het leven roepen om een muziektentprogramma te maken. Historische plek Het woord is via de enquête aan de Kloe tingers, wat tegenstander Bruijns steekt. „Ook bewoners van het Oostmolenpark, aan de andere kant van het spoor, mogen meestemmen. Laten ze de tent daar zet ten." Vuijk, die in het Oostmolenpark woont, is niet onder de indruk. „Een mu ziektent hoort op een historische plek én bewoners van het Oostmolenpark zijn óók inwoners van Kloetinge." Herdag 27-05 15.00-16.30 uur Straight on the ocks 1 eek-blues covers door Frank Balkenende GOES - De snelheidslimiet op de N256 tussen Goes en Zierik zee daalt van honderd naar tach tig kilometer per uur. Ook wil de provincie een inhaalverbod. Gedeputeerde Staten hebben dat gisteren besloten. Beide maatregelen moeten de provin ciale weg veiliger maken. Er ge beuren te veel ongevallen. Jaar lijks gaat het om elf bestuurders en inzittenden die gewond ra ken op de N256. Daaraan moe ten er gemiddeld twee de aanrij ding bekopen met de dood of ernstige verwondingen. De pro vincie wijt het grote aantal onge vallen aan de vele onderbrekin gen die de druk bereden N256 (twintigduizend voertuigen per dag) kent: kruispunten, verschil len in aantallen rijstroken, de Zandkreekdam en tankstations aan beide wegzijden op Noord-Beveland. De diverse snelheidslimieten, van zeventig, tachtig en honderd kilometer per uur, maken het niet veiliger. Een lagere maximumsnelheid en een inhaalverbod moeten er voor zorgen dat er minder (fron- Advertentie www.woonboulevardbreda.nl fië? rag Alles voor in en om het huis 11.00 tot 17.00 uur 44 Woonwinkels bij elkaa'r voor elke smaak en ieder budget. Een Overzicht van alle winkels, die gevestigd zijn op de Woonboulevard, vindt u in de grote advertentie elders in deze krant en op onze website. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! door Harmen van der Werf BORSSELE - Het licht staat op groen voor de bouw van een nieuwe school en twaalf senio renwoningen aan de rand van Borssele. Als alles meezit, kan de reformatorische ds Kersten- school halverwege 2008 naar de nieuwbouw verhuizen. Het nieuwbouwcomplex is ach ter de kerk van de gereformeer de gemeente aan de Oostsingel gepland. De Kerstenschool en twaalf seniorenwoningen ko men op het terrein. Juist met die combinatie, van een school met woningen, had de provincie in eerste instantie moeite. Deze week kreeg de gemeente Borsele dan toch een verlossend bericht uit Middelburg: Het mag. „Een hele opluchting", reageert directeur C. van Koeveiïnge van de ds Kerstenschool. De bouw van de nieuwe school heeft alles te maken met een raar pro bleem. De openbare basisschool in Borssele staat te dicht bij die van Nieuwdorp om een zelfstan dige vestiging te kunnen blij ven, volgens regeltjes van de rijksoverheid. De openbare ba sisschool in Borssele hoeft maar een paar honderd meter op te schuiven en dan is het wél goed. En waar staat het huidige ge bouw van de ds Kerstenschool? Een paar honderd meter verder van Nieuwdorp. De openbare ba sisschool is er dus ook mee ge holpen dat de ds Kerstenschool een nieuw pand krijgt. Om zelfstandig te blijven, moet de openbare basisschool al het komend schooljaar (2006-2007) op voldoende afstand staan. De openbare basisschool trekt bij de Kerstenschool in en de boven bouw van de reformatorische school gaat naar de openbare school. De nieuwbouw voor zijn school met twaalf seniorenwo- ningen krijgt de vorm van 'een deftige, zwarte doos', meldt Van Koeveringe. De bouw begint naar verwachting begin 2007. tale) aanrijdingen plaatsvinden en de ernst van het letsel bij on gevallen vermindert. De provin cie hoopt dat het aantal slachtof fers met dertig procent afneemt. Uit eerdere onderzoeken, onder meer op de N255 (de Oostwest- weg op Noord-Beveland), blijkt dat dankzij een inhaalverbod het aantal inhaalmanoeuvres met negentig procent daalt. Daarnaast houden bestuurders beter afstand en houden ze zich vaker aan de snelheidslimiet. Op Noord-Beveland kan op het vierbaansgedeelte nog wel wor den ingehaald. Een maximumsnelheid van tach tig heeft volgens de provincie het bijkomende voordeel dat het Advertentie Topkwaliteit I v Tuurlijk bij: Advertentie Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl 4 kleuren-pasfoto's 8,50 5.95 GRATIS miniportret verkeer beter doorstroomt. De maatregel heeft geen gevolgen voor lijnbussen. Die mogen nu al niet harder dan tachtig. De gemeenten Goes, Noord-Be- veland en Schouwen-Duiveland steunen de verkeersmaatrege len. Om die mogelijk te maken, is het noodzakelijk de weg tus sen Goes en de Zeelandbrug te voorzien van doorgetrokken, dubbele asstrepen en onderbro ken kantstrepen. De provincie pakt dit direct mee met het ver nieuwen van de asfalttoplaag. Het werk begint dinsdag 6 juni en duurt tot vrijdag 23 juni en wordt 's nachts uitgevoerd, zo dat het verkeer er overdag geen hinder van heeft. HEINKENSZAND - Alle ruim tweehonderd leerlingen van basisscholen in de gemeente Borsele die begin deze maand hebben meegedaan aan het verkeersexamen, zijn De vier Zeeuwse corporaties le nen het geld, zodat het ook weer langzaam terugkomt. Voordeel van deze regeling is de zeker heid dat voor 75 Zeeuwse stu denten woonruimte beschikbaar is in Rotterdam. Dit is gebleken bij het bekijken van alle controleformulie ren. Het verkeersexamen is afgenomen in Goes, waar ba sisscholieren uit de groepen zeven en acht ongeveer zes ki lometer moesten afleggen en zeven controleposten moes ten passeren. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Kloetinge is gisteren wegens het vernielen van een fiets veroordeeld tot 160 euro boete. Die uitspraak van de politierechter was conform de eis van de officier van justitie. Het cameratoezicht op de Goese Markt registreerde 24 fe bruari dit jaar de Kloetinger die bezig was een fiets te ver nielen. MIDDELBURG - Een 43-jarige man uit Bergen op Zoom is gisteren in Middelburg voor dronken rijden op een mo tor veroordeeld tot duizend euro boete en tien maanden rijontzegging. Politierechter N. van Spronssen legde verdachte voor het rijden zonder rijbewijs ook nog 250 euro boete op. De Bra bander reed 17 maart in Tholen onder invloed op zijn mo tor en ging in een bocht onderuit. Uit de blaastest volgde een score van 815 microgram: bijna vier keer zoveel alco hol als is toegestaan. ANTWERPEN - Nadat maandag het stoffelijk overschot van haar 40-jarige broer in de Schelde bij Hemiksem werd aangetroffen, is gisteren op bijna dezelfde plaats ook het lichaam van de 46-jarige schippersvrouw van het Belgische binnenvaartschip Romi door de zeevaartpolitie geborgen. De lichamen zijn in de loop van de middag door de familie geïdentificeerd. Het schip kapseisde vorige week dinsdag ter hoogte van het Sint Annastrand bij Antwerpen toen het op weg was naar Baasrode. De 46-jarige schipper kon zich redden door op de kiel van het schip te klimmen. Een urenlange zoektocht naar diens vrouw en haar broer leverde niets op. Al snel werd aangenomen dat ze waren verdronken. De Romi had in Genk zeshonderd ton metaalslakken gela den, die in Baasrode moesten worden afgeleverd. Volgens de schipper maakte de Romi plotseling water door over slaande golfslag van een passerende zandzuiger. door Willem van Dam KAPELLE - Het CDA in Kapel- le heeft binnenkort een nieuw af delingsbestuur. Interimvoorzit ter A. van der Maas verwacht, dat het nieuwe bestuur nog voor 1 juli kan worden gepresen teerd. Eind juni vindt een ledenverga dering plaats. Tijdens die verga dering moet het nieuwe CD A-be stuur worden gekozen. Een half jaar geleden ontston den binnen het CDA-Kapelle grote problemen. Aanleiding vormde de ontwerp-kandidaten- lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen. Het toenmalige be stuur wilde een forse vernieu wing van de gemeenteraadsfrac tie doorvoeren. Wethouder G. Burger dreigde daaraan een van de slachtoffers te worden. De gemoederen liepen hoog op. In december keurden de leden de ontwerp-kandidatenlijst af, waarop het afdelingsbestuur on der aanvoering van voorzitter B. Langendoen besloot af te tre den. Na bemiddeling van het landelijk CDA-hoofdbestuur werd een extra ledenvergade ring belegd, waar de CDA-leden hun zegen gaven aan een nieu we kandidatenlijst, met Burger opnieuw als wethouderskandi daat. Tijdens die vergadering werd tevens een tijdelijk be stuur gevormd. Dat kreeg de op dracht mee om te werken aan de vorming van een nieuw defini tief bestuur. Het nieuwe bestuur moet er uiterlijk 1 juli zijn. Voldoende Interim-voorzitter Van der Maas zei gisteren te verwachten dat aan de opdracht voldaan zal worden. „Het gaat voluit luk ken." Het nieuwe bestuur moet uit ze ven leden bestaan. „We zijn nog op zoek naar een aantal mensen, maar ik ben ervan overtuigd dat we met voldoende kandidaten zullen komen." Namen wilde Van der Maas gis teren nog niet noemen. Hij was evenmin bereid te zeggen of hij zelf een rol binnen het toe komstige bestuur wil gaan spe len. Volgens Van der Maas zijn de verhoudingen binnen het CDA- Kapelle inmiddels hersteld. „We gaan er weer fris tegen aan." (Advertentie) Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden te maken, sraan reeds vele innovaties op onze naam waaronder de nieuwe Supreme Dy- namique, die het hoogste niveau biedt in comfort, design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33. Sdioondijkc r. 0117-40 15 82 zeeuwse almanak Vakantie Nadat het vliegtuig eenmaal veilig op Schiphol was ge land, werd de Bevelandse rei ziger overvallen door een ge voel van weemoed. De vakan tie ivas voorbij, het leven van alledag wachtte onverbidde lijk. Hij had de stellige indruk dat zijn gevoel in het chartertoe stel vol gebruinde Hollandse toeristen breed werd gedeeld. De bemanning voelde dat ken nelijk haarfijn aan en draai de, terwijl het vliegtuig rich ting de aankomsthal taxiede, opbeurende muziek. Madon na. Met 'Holiday.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33