>zc li 'eijs zet vaart achter aanleg N57 Hemelvaart geopend Nimmerdor doorstaat de tijd R ,VEJH£Hê§ SPMNTPHOTO Toch onderzoek naar explosieven in Koudekerke Tachtig wordt maximumsnelheid op N256 5.95 linister wil in Middelburg eerder beginnen edupeerden ouwput kiezen mtraexpertise deDRVKKERY DIGITALE FOTO'S*(Kl RE.NL MEI IS PASFOTO MAAND Lichaam schippersvrouw gevonden Gewonden bij aanrijdingen Winkeldief moet drie weken cel in IDOELAMDW zeeuwse almanak Vakantie oensdag 24 mei 2006 ..ifFrank Balkenende editie Walcheren OES - De snelheidslimiet op $56 tussen Goes en Zierik- [daalt van honderd naar tach- ikilometer per uur. Ook stelt iprovincie een inhaalverbod deputeerde Staten hebben gisteren besloten. Beide itregelen moeten de provin ciale weg veiliger maken. Jaar lijks raken elf bestuurders en in zittenden gewond op de N256. Daarvan moeten er gemiddeld twee de aanrijding bekopen met de dood of ernstige verwondin gen. De provincie wijt het grote aantal ongevallen aan de vele onderbrekingen die de druk be reden N256 (twintigduizend voertuigen per dag) kent: kruis punten, verschillen in aantallen rijstroken, de Zandkreekdam en tankstations aan beide wegzij den op Noord-Beveland. De wis selende snelheidslimieten - ze ventig, tachtig en honderd kilo meter per uur - maken de weg er niet veiliger op. Een lagere maximumsnelheid en een inhaal verbod moeten er voor zorgen dat er minder (frontale) aanrij dingen plaatsvinden en de ernst van het letsel bij ongevallen ver mindert. De provincie hoopt dat het aantal slachtoffers met der tig procent afneemt. Ze ver wacht vooral heil van het inhaal verbod. Uit eerdere onderzoe ken, onder meer op de N255 (de Oostwestweg op Noord-Beve land), blijkt dat dankzij een in- igrMaurits Sep IDDELBURG - Minister Peijs Verkeer en Waterstaat is be id eerder te beginnen met de aleg van de N57 bij Middel- ng. Zij denkt dat het mogelijk om de tekortkomingen voor iVeerse deel van de Dammen- ate te repareren. Zij laat daar- onderzoeken of versnelde aleg in Middelburg past bin- haar eigen gedragsregels orzulke bouwprojecten. deputeerde T. Poppelaars 1 verkeer heeft dit gisteren be- adgemaakt. Hij heeft namens provincie en de gemeente sdelburg bij Peijs aangedron- op voorrang voor Middel- en niet te wachten tot Jdkeuring is verleend voor hele tracé, van Nieuw- en üJoosland tot en met Vrou- npolder. „De minister laat on- rzoeken of dat mogelijk is", rklaarde Poppelaars. stap is bijzonder omdat jkswaterstaat nooit begint i een project voordat hon- d procent zeker is dat het vol- angelegd kan worden, ofdingenieur-directeur J. Ja bs van Rijkswaterstaat Zee- id zegt zich geen situatie te IDDELBURG - Nog niet de lf( van de mensen die schade bben gehad van de bouw van theater aan de Zuidsingel et mee aan de schaderegeling o de gemeente Middelburg, in groot aantal van hen wil nsecond opinion. jdegemeente zijn bijna negen- gevallen van schade gemeld, um dertig huiseigenaren heb- n zich gemeld voor de rege- :g. De schaderegeling voorziet in dat de gemeente de kosten or herstel van huizen aan de woners betaalt en dat geld j( probeert terug te krijgen de verzekering. De gemeente t de aannémer aanspra ak is voor de schade die is Ltstaan bij de bouw van de put nde Zuidsingel. 5' nu toe hebben 26 eigenaren ngekondigd een contra-exper- ete willen laten uitvoeren. Ze jn het niet eens met het bedrag door een expert van de ge ënte is vastgesteld. Gedupeer- n krijgen uiteindelijk het be- ag dat het hoogste is van de ee taxaties. Acht mensen heb- nhet aanbod van de gemeen- voor vergoeding van de scha- geaccepteerd. Niet alle huisei- jnai'en die schade hebben, kun- in meedoen aan de regeling, a schade van de sloop valt larbuiten. Die schade is al eer- vergoed. landpunt dseigenaren konden zich tot se week aanmelden voor de Mderegeling. Wie zich niet ddt, moet via procedures een ladevergoeding zien te krij- Ê"- „De gemeente stelt zich op standpunt dat ze niet aan- 'fakelijk is", zegt juridisch me- iwerker J.W. de Wolf van de ®eente. „Dus moeten mensen eaannemer aansprakelijk Stef fi" Mensen die wel meedoen de regeling, krijgen cle kos- ®voor de contraexpertise ver- *!angenvereniging Van A tot Z tateen contra-expex'tise uitvoe rt voor een grote groep mensen •e schade hebben. „Daai'voor fbben we een expert inge- iurd", vertelt woordvoerster darijs. „Ons is verteld dat mtra-expeilise bij bouwscha- *tonheel ander vak is dan ge- ton het vaststellen van bouw- De vraag wie aanspra ak is voor de lekke put en de Pakkingen is nog niet beant- r°ord, zegt De Wolf. kunnen herinneren waarin Rijkswaterstaat al met een deel van een project is begonnen voordat een ander deel juridisch goedgekeurd was. Hij waagt zich niet aan een inschatting van de kans op succes van het onderzoek door de minister. „Wij willen zo snel mogelijk be ginnen met de N57, maar ik ga nu niet speculei'en op de uit komst van het onderzoek." Overigens benadrukt gedepu teerde Poppelaai's dat het licht voor Middelburg nu nog niet de finitief op groen staat. „Maar ik ben er toch heel blij mee. Het is een grote geruststelling voor de provincie en de gemeente, om dat dit aantoont dat de minister vertrouwen heeft in het hele pro ject. Ze had ook kunnen zeggen: 'Het duui-t al zo lang, we kun nen nog wel een paar jaar wach ten.' Maar het is voor ons van be lang dat er eindelijk een spa de grond in kan, zodat mensen zien dat er eindelijk iets gebeurt." Dit mag wat hem betreft niet worden uitgelegd als het nege ren van een gerechtelijke uit spraak. „Het is niet zo dat we doordu wen, ongeacht wat de rechter zegt. Aan de andere kant laat dit wel zien dat we er vertrou wen in hebben dat we ook het deel in Veere Uiteindelijk kun nen aanleggen. We zouden niet in Middelburg beginnen als we niet ook in Veere kunnen door gaan. Ik wil niet de indruk wek ken dat het daar niet meer no dig is." Integendeel, aldus Pop- pelaars. Ambtenaren van de pro vincie en Rijkswaterstaat zullen volgens hem vandaag oveiieg- gen over maniei'en waarop zij de gedeeltelijke vernietiging van het tracébesluit voor het Veerse deel door de Raad van State kunnen repareren. Volgens de Raad van State vol doet het stuk tussen Middelburg en Vrouwenpolder niet aan de ei sen voor luchtkwaliteit. Ook de Bij Grijpskerke is begonnen met het bouwrijp maken van de grond voor het woningbouwproject Nimmerdor. door Edith Ramakers GRIJPSKERKE - Begin jaren negentig kocht de toenmalige ge meente Mariekerke al een deel van de grond aan voor het wo ningbouwproject Nimmerdor in Grijpskerke. De kern kon reke nen op groei in de richting van Oostkapelle. Het proces verliep met horten en stoten. Bijna vijftien jaar la ter is Mariekerke, inmiddels ge meente Veere geworden, begon nen met het bouwrijp maken van het gebied. Wim Bartels uit Grijpskerke heeft de geschiedenis van het bouwproject vanaf het begin meegemaakt. In de jaren negen tig was hij raadslid van de ge meente Maxiekerke, daarna werd hij voox'zitter van de dorps- Advertentie raad en nu is hij raadslid van de gemeente Veere voor Dorpsbe langen en Toerisme Veere (DTV). „Enkele belangstellen den van het eerste uur zijn al vertrokken naar een woning in een andere plaats. Zij waren het wachten beu", zegt Baxtels. „In Grijpskerke is er al die jaren geen nieuw huis gebouwd." Ideeën en plannen passeerden de revue voor het project. Zij (Advertentie) bleken ook niet allemaal be stand tegen de trage voortgang. Er werd over 55 woningen ge sproken en een woonzorgcom plex. Maar ook zou er op die plek een gymzaal, peuterspeel zaal, brede school of gemeen- schapsruimte kunnen komen. De laatste berichten zijn dat er 65 woningen worden gebouwd. Aansluitend kan er een woon zorgcomplex komen met om en (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl www.woonboulevardbreda.nl Alles voor in en om het huis 11.00 tot 17.00 uur 44 Woonwinkels bij elkaar voor elke smaak en ieder budget. Een overzicht van alle winkels, die gevestigd zijn op de Woonboulevard, vindt u in de grote advertentie elders in deze krant en op onze website. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden te maken, staan reeds vele innovaties op onze naam waaronder de nieuwe Supreme Dy- namique. die het hoogste niveau biedt in comfort, design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33. Schoondi|kc t. 0117-40 15 82 Capitoolgids Zeeland de mooiste gids over Zeeland €22,90 zaterdag 27-05 15.00-16.30 uur Straight on the rocks rock - blues covers Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl (Advertentie) Topkwaliteit Tuurlijk bij: 4 kleuren-pasfoto's GRATIS miniportret p haalverbod het aantal inhaalma noeuvres met negentig procent daalt. Daarnaast houden be- stuurders beter afstand en hou den ze zich vaker aan de snel heidslimiet. Op Noord-Beve land kan op het vierbaansgedeel te nog wel worden ingehaald. Een maximumsnelheid van tach tig heeft volgens de provincie het bijkomende voordeel dat het verkeer beter doorstroomt. belangen van Molen De Hoop bij Serooskerke zijn onvoldoen de gewaarborgd. Poppelaars schat dat het gemak kelijk anderhalf jaar kan duren voordat er een nieuw besluit is over het Veerse deel van de Dam- menx'oute. Dus ook als minister Peijs pas over enkele maanden beslist of in Middelburg al be gonnen kan worden, dan is is nog steeds sprake van belangrij ke tijdwinst, stelt de gedeputeer de. foto Lex de Meester nabij de 35 appartementen. De woningen variëren van vrij staand, twee-onder-een-kap, en geschakeld, tot aaneengesloten bebouwing. Wethouder Jan Bostelaar van de gemeente Veere zegt dat er overleg is over de bouw van startei'swoningen. Voor het plan Nimmerdor kocht de gemeente jaren terug het fruitteeltbedrijf aan de Steen- grachtsweg aan. Ook moest een kippenboerderij verplaatst wor den. De gemeente had vervol gens nog grond en de medewer king nodig van een veehouderij en transportbedrijf De onderne mers keerden zich .tegen de plan nen. Zij vochten de uitbreiding met succes bij de rechtbank aan, waarna ook de provincie het plan afkeurde. Nimmerdor mocht slechts in afgeslankte vorm worden uitgevoerd. „De gemeente zat met de vingers tus sen de deur", vat Bartels samen. Dat was in 1999. Een jaar later werd een gemeentelijke werk groep in het leven geroepen om het plan Nimmerdor nieuw le ven in te blazen. „Maar omdat alles zolang had geduurd, ge bruikten enkele Grijpskerke- nai'en die hun bewaar tegen de uitbreiding allang hadden opge geven, de nieuwe ronde om op nieuw bezwaar aan te tekenen", zegt Bartels. Vorige maand pas besliste de Raad van State dat het gemeen tebestuur van Veei'e een bouw vergunning mag verlenen voor het woonzorgcomplex en 65 hui zen tussen de Oostkapelseweg en de Steengrachtsweg. Een om wonende klaagde dat het bouw project niet binnen de kern wordt gerealiseerd, als een in- breidingsprojeet. Later dit jaar dient bij de hoogste bestuurs- rechtbank nog de bodemproce dure waarin over het bestem mingsplan Nimmerdor wordt be slist. Maar de gemeente wil die uitspraak niet afwachten. Volgens Bai'tels is een groot deel van Grijpskerke opgelucht. ANTWERPEN - Nadat maandag het stoffelijk overschot van haar 40-jarige broer in de Schelde bij Hemiksem werd aangetroffen, is gisteren op bijna dezelfde plaats ook het lichaap van de 46-jarige schippersvi'ouw van het Belgische binnenvaartschip Romi door de zeevaartpolitie geborgen. De lichamen zijn in de loop van de middag door de familie geïdentificeerd. Het schip kapseisde vori ge week dinsdag ter hoogte van het Sint Annastrand bij Antwei'pen toen het op weg was naar Baasrode. De 46-ja- rige schipper kon zich redden door op de kiel van het schip te klimmen. Een urenlange zoektocht naar diens vrouw en haar broer leverde niets op. Al snel werd aange nomen dat ze waren verdronken. De Romi had in Genk zeshondei'd ton metaalslakken geladen, die in Baasrode moesten worden afgeleverd. Volgens de schipper maakte de Romi plotseling water door overslaande golfslag van een passerende zandzuiger. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de kruising J. van Spi-engerlaan en de Koudekerkseweg in Middelburg is gis terochtend een 59-jarige bromfietser uit Vlissingen ge wond geraakt aan zijn schouder. Een 57-jarige automobi list uit de gemeente Veere reed over de Koudekerkseweg en sloeg op het kruispunt met de J. van Spi'engei'laan linksaf zonder voorrang te verlenen. De bromfietser wei'd met de ziekenwagen naar het ziekenhuis gebi'acht. In Oost-Souburg vond gisterochtend eveneens een aanrij ding plaats waarbij geen voorrang wei'd verleend. Een 50-jarige automobilist uit Middelbux-g schepte daardoor op de kx'uising van de A58 met de Ritthemsestx'aat een 16-jarige Middelburgse bromfietsster. Het meisje werd met vex'wondingen aan haar been naar het ziekenhuis ge bracht. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen heeft gisteren een veertigjax'ige Middelburger drie weken cel opgelegd. De verdachte gaf toe op 7 maart in Goes uit een supermai'kt een fles port, een blikje whis ky-cola en vijf Zwitsalproducten te hebben gestolen. Over het indienen van een boekje met valse spaarzegels te gen betaling van 52 exiro zei hij niet te hebben geweten dat de zegels vals waren. Het winkelpersoneel doorzag meteen de fraude. „Ik heb de spaai'zegels bij het oud pa pier gevonden", verklaarde hij. Officier van justitie L. Boogert geloofde daar niets van. Hij eiste een maand gevangenisstraf. De politierechter stelde zich iets gex'esex'- veerder op. Zij vond wel dat verdachte het had kunnen weten dat de spaarzegels vervalst waren, maar hield het op drie weken cel. De Middelburger is vaker voor winkel diefstallen veroordeeld. verder onderzoek op zoek gaan naar een speld in een hooiberg." Bram Lampert, die vorig jaar een paar forse granaten omhoog ploegde, is pas opgelucht als zijn land minutieus is onder zocht. „Bij het spoor vinden ze nu ook van alles. Ik wil weten waar ik aan toe ben." De Walcherse kust heeft in de oorlog zwaar onder vuur gele gen. Regelmatig wordt er muni tie gevonden. De afgelopen ja ren gaf Veei'e zestigduizend eu ro uit aan het ruimen van explo sieven. Per keer lopen de kosten uiteen van 2500 tot 50.000 eux'o. Het laatste bedrag was de x-eke- ning voor het demontex-en van een bom bij Biggekex'ke in 2003. De raad moet nog instemmen met het ondex'zoek. Woensdag 31 mei komt het onderwerp aan de orde tijdens een vergadering van de commissie Financieel Be leid en Algemeen Bestuur. door Selma Osman DOMBURG - B en W van Veere willen ruim zestienduizend euro uittrekken om met detectieappa ratuur te speuren naar explosie ven op het akkerland van Bram Lampert in Koudekerke. Eind vorig jaar werden op het stuk land aan de Duinweg twintig granaten gevonden. Het onder zoek moet een eind maken aan de onzekerheid over explosie ven die mogelijk nog in de grond zitten. Het vermoeden bestaat dat de grond deel uitmaakte van een tankgx-acht. Het ondex'zoek moet de gemeente ook vexdellen hoe groot de kans is dat er elders ex plosieven in de grond zitten. Af hankelijk van de resultaten be paalt het college of in 2007 een groot onderzoek moet volgen waaxin de risico's voor de hele gemeente tot in detail in kaart worden gebracht. Zo'n histo risch onderzoek kost de gemeen te vijftigduizend euro. Bij een gx'ootscheepse aanpak staat de veiligheid van inwoners en toeristen voorop, laat burge meester R. van der Zwaag we ten. Voordeel is wel dat de ge meente na het aanwijzen van heel Veere of een groot deel daarvan als risicogebied, kan profitex'en van Rijkssubsidie voor het opruimen van explosie ven. Tachtig procent van die kos ten wordt dan vergoed, met een eigen x'isico van 55.000 euro. Van der Zwaag: „Als in dit ge bied in Koudekerke niks meer wordt aangetroffen, betekent (Advertentie) Knikarmschermen Malta tegen stundprijzen!!!!!! 20% korting 300 cm breed NU 335,- open van 10.00-16.00 op hemelvaartsdag HEINKENSZAND Schouwersweg 10 Tel.: 0113-561255 Nadat het vliegtuig eenmaal veilig op Schiphol was ge land, werd de Bevelandse rei ziger overvallen door een ge voel van weemoed. De vakan tie ivas voorbij, het leven van alledag wachtte onverbidde lijk. Hij had de stellige indruk dat zijn gevoel in het chartertoe stel vol gebruinde Hollandse toeristen breed werd gedeeld. De bemanning voelde dat ken nelijk haarfijn aan en draai de, terwijl het'vliegtuig rich ting de aankomsthal taxiede, opbeurende muziek. Madon na. Met 'Holiday.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13