Stichting roept op tot actie E www.pzc.nl/adverterenf TOYOTA AYGO i»ZC Gisteren waren we één, vandaag zijn we gebroken Deze krant is niet van gisteren Cran Combi Zó zuinig, dat u €1.000,- milieusubsidie verdient! CAPPENPIJK TOYOTA Cranberry vitamine C: voor gezonde blaas en nieren GRATIS! [Reumafonds (0 Steun oud-grens arbeiders Konijnen in de vitrine van Hulster bibliotheek De Sterck bij Zwin College 'i ARTSEN ZONDER GRENZEN www.artsenzondergrenzen.nl NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl DE TOYOTADEALER IN UW REGIO TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 Waarom Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract (1200 mg) Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: berendruifbtad, propolis, mierikswortel, silicium en zink Vrouwen krijgen nogal eens te maken mei een aantal vervelende bijverschijnselen van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra verzorging. Cran Combi kan daarvoor uitkomst bieden. Cranberry's, ook wel veenbessen genoemd, bevatten een hoog gehalte citroenzuur en ondersteunen daarmee de natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiver te houden. Daarnaast ondersteunt het ook de nier- functie. Berendruifblad helpt het functioneren van blaas en nieren. Verder is er vitamine C toegevoegd, wat ook een positieve invloed heeft op de zuurgraad van urine. SUPERAANBIEDING Bij aankoop van 1 verpakking Cran Combi 60 tabl. 19,95) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. Uw voordeel 11,95 De kortingsbon kunt u inleveren bij: Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 i Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. Steun reuma-research, in je eigen belang. Giro 324. www.reumafonds.ni Mireille helpt mensen die gevlucht zijn voor geweld. Zij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? Bel 0900-9585 en help mee voor 5 per maand Niet denken door René van Stee TERNEUZEN - De Stichting Grensarbeid roept alle grensar beiders op om een actie voor oud-grensarbeiders te steunen. Die moet ervoor zorgen dat er een overgangsregeling of een compensatieregeling komt voor de mensen die zijn benadeeld door de invoering van de nieu we zorgverzekeringswet. Gepensioneerde grensarbeiders die in Nederland wonen en hoofdzakelijk een Belgische pen sioenuitkering genieten, gaan er door de nieuwe wet sterk in in komen op achteruit. Dit is een gevolg van het per 1 januari ver vallen van de wij stelling van de Nederlandse verzekerings plicht. Dit betekent dat deze groep oud-grensarbeiders wordt ge confronteerd met een gemiddel de inkomensachteruitgang van twintig procent. Landelijk gaat het naar schatting om vijftien duizend gepensioneerden, onder wie enkele honderden oud grensarbeiders in Zeeuws- Vlaanderen. De Stichting Grensarbeid heeft voor deze problematiek al her haalde malen aandacht ge vraagd van minister Hooger- vorst van Volksgezondheid en de leden van de Tweede Kamer. Tot dusver is er nog weinig resul taat bereikt. In de eerste helft van juni staat dit onderwerp opnieuw op de Haagse politieke agenda. Om hun eisen kracht bij te zetten roept de Stichting Grensarbeid alle grensarbeiders en recht streeks benadeelden op hun stem in Den Haag te laten horen. Zij worden daarom opgeroepen telefonisch contact te zoeken met de kamerleden P. Meijer (PvdA), M. Smilde (CDA) en E. Schippers (WD), fractiespecia listen op het terrein van gezond heidszorg, en uit te leggen wat het betekent om door de nieuwe wet plotseling in de financiële problemen te komen. Verder be veelt de stichting aan dezelfde oproep te doen bij het ministerie van Volksgezondheid. door Jeanette Vergouwen HULST - In de vitrinekast van de bibliotheek Hulst is een ver zameling te bezichtigen van bos wachter G. Blaauwendraat uit Kapellebrug. De verzameling bestaat uit ko nijnen van verschillende materi alen, zoals glas, zilver, brons, ko per, ivoor, marmer, speksteen en jade. Ongeveer acht jaar gele den begon Blaauwendraat deze dierenbeeldjes te verzamelen. Aanleiding was de achteruitlo pende konijnenstand in het wa terwingebied. Het eerste beeldje kocht hij in het glasmuseum in de Drenthse Borger. Vrienden hielpen daarna mee de verzame ling uit te breiden. Blauwen- draat bezit exemplaren uit on der andere Zuid-Afrika, Thai land, Mexico, India en Denemar ken. De konijnen zijn tot 17 juni tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen. dinsdag 23 mei 2006 door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - „Als ik 's ochtends binnenkom en die le ge stoelen zie, pas dan zal het tot me doordringen. Ontslagen collega's, ontslagen vrienden." Gisteravond kregen 75 Neeker- mannmedewerkers telefonisch te horen dat ze op straat staan. Ruim achthonderd medewer kers van postorderbedrijf Neckermann beleefden gister avond twee uiterst ongemakke lijke uren. Tussen zes en acht uur konden ze worden gebeld met- de mededeling dat ze geen baan meer hebben. „Onmenselijk", zegt een van de medewerkers die zeer voor haar baan vreest. „Het lijkt verdorie wel alsof je zit te wachten op de uitslag van je middelbare schoolexamen, maar dan erger. Je examen kun je immers over doen, maar wat kun je doen als je wordt gebeld en te horen krijgt dat je morgen niet meer hoeft te komen? Smeken of je alsjeblieft nog een kansje krijgt?" Het liep voor haar ge lukkig met een sisser af. Ze is niet gebeld. „Maar ik heb geen nagels meer over." Koerier Een van haar collega's, ook zij behoudt haar baan, kan de direc tie wel begrijpen. „Het is niet leuk om bij de telefoon te moe ten wachten, maar wat hadden ze anders moeten doen? Een koe rier sturen die een brief komt overhandigen? Dat is zo onper soonlijk. Je tijdens werktijd weg roepen, was ook geen goed idee geweest, want dan weet ieder een meteen hoe laat het is." Met naam en toenaam genoemd wor den, daar passen de meeste me dewerkers voor. „Want je weet nooit of en wanneer er weer een ontslagronde komt en wie weet zit je er dan wél bij." Franca Verheij, senior-mede werkster bij het expeditiecen trum. is wel heel open over de gang van zaken. Ze is de dans ontsprongen. Waar ze het aan te danken heeft, weet ze niet „Mijn dienstjaren misschien?! ben acht jaar in dienst. Ik niet waarom ik mag blijven een ander niet. Niemand weg! het, het is voor ons al weken sen." Verheij is dankbaar dat ze hai: baan nog heeft. Ze is kostwin ner sinds haar echtgenoot zie is, en er is een baby. Hoen'-i ÜJS! dankbaar, in een juichstemmi® Jinus is ze niet. „Als je een dag late ziet dat veel collega's, vrienda toch ook, er niet meer zijn, zal dat een hele klap zijn. Alsiï die lege stoelen zie, zal het ks bes me doordringen. Gisteren wj. v( ren we nog één, vandaag zijnrt ïnW gebroken. Verschrikkelijk." rolgei Telefoonketen Rond half negen heeft zich e& k w kleine telefoonketen gevormi 3 Vriendinnen van dezelfde afde ling bellen elkaar, Ze dele meestal opluchting, sommige vragen steun en troost. De aangekondigde reorganisatie bij Neckermann, naar een inter- $-v net-gebaseerde bedrijfsvoerus kost honderd banen, waarondè 75 gedwongen ontslagen. Mor gen geeft de directie openhéj rurki van zaken over de reorganisatie plannen. Wie mag zijn hi baan blijven uitvoeren, komt op een andere afdeling te recht. De 75 werknemers die avond gebeld zijn, worden van daag bij hun manager verwachl om te praten. Psychische hulp: voorhanden. De komende wet hebben ze betaald verlof. Oi bij te komen en om het te ver] werken. kc OOSTBURG - De Vlaam#na: schrijfster Marita de Sterck vanavond te gast bij klas tgi. van het Zwin College in Oost-1E burg. De schrijfster vertelt ovtti ifZC' haar werk en wordt daaraf '1°01' door leerlingen geinterviewd, "on( door Jan van Zuilen TERNEUZEN - Wat je allemaal met de krant van gisteren kunt doen? Je kunt er de vis in ver pakken of de kattenbak mee vul len. En bij verbouwingen en/of schilderwerk binnenshuis kan het handig zijn om wat oude kranten op de vloer te leggen en tegen de ramen te doen. Voor dat laatste doel is ook de krant gebruikt die Terneuze- naar Martijn Bakker onder de vloer van zijn huis in de St. An- nastraat in Driewegen heeft ge vonden. Alleen is dat geen krant van gisteren, maar van veel lan ger geleden; van 31 juli 1945,. Het gaat om een exemplaar van de Vrije Zeeuw, de voorloper van BN/DeStem in Zeeuws- Vlaanderen. De krant werd uit gegeven en gedrukt op de per sen van de familie Van de Sande uit Terneuzen. Bakker vermoedt dat het exem plaar dat hij bij het verbouwen van zijn huis vond, destijds ge bruikt is om cementspatten op te vangen bij het opsmeren van de muren. De vergeelde krant ziet nog grijs van de opgedroog de specie. Wellicht zijn die ce- mentresten er de reden van dat muizen na er een gat in te heb ben gevreten, de krant verder ongemoeid hebben gelaten. Het papier is flink verkreukeld, maar nog best leesbaar. Bakker vindt zijn vondst zo bij zonder, dat hij de krant wil in lijsten. Bijzonder voor hem is vooral dat op de voorpagina van de krant de naam en het adres van de toenmalige bewoner van het huis aan de St. Annastraat staan. „Hierdoor hoort die krant bij het huis en is het voor mij meer dan een willekeurige oude krant", aldus Bakker. De krant is van net na de oorlog en dat is nog goed te zien. Niet alleen aan de sobere opmaak (er staat geen foto in en koppen en letters zijn veel kleiner dan bij hedendaagse kranten) ook aan de berichten, die veelal een na sleep zijn van groot en klein oor logsleed. Zoals het bericht over de wederopbouw van het totaal vernielde Oostburg. En de aan kondiging van de harmonie van Hulst dat een in 1942 'wegens bijzondere omstandigheden af gelast solistenconcours' op een nog nader te bepalen nieuwe da tum alsnog wordt gehouden. Ook veelzeggend voor de tijd waarin de krant is gedrukt is een advertentie van de firma J. van Dixhoorn uit Terneuzen: 'Heeft u geen Pet meer? Geen nood!' waarna in kleine letters wordt vermeld dat mensen te gen inlevering van een lap stof een pet kunnen bestellen. Lever tijd drie tot vier weken. Tegelijkertijd valt op dat andere dingen gewoon doorgaan, alsof er in Zeeuws-Vlaanderen niet verschrikkelijk hard is gevoch ten. Zo kondigt de muziek school van Terneuzen aan dat de cursisten van de verschillen de opleidingen examen moeten afleggen. Martijn Bakker houdt een stuk van de krant uit 1945 omhoog, die hij onder de vloer van zijn huis in de St. Annastraat in Driewegen, Ter neuzen heeft gevonden. foto Wim Kooyman Prijs ind- BTW, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik (1999/100/EQ varieert van 4..1 1/100 km (24,4 km/1) tol 4,6 1/100 km (21,7 km/1), C02-emissie 109 gr/km. Afgebeeld AYGO Sport 5-deurs. Wïjz. voorbehouden Distr Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl Toyota topkwaliteit, stuurbekrachtiging, radio/cd speler met MP3-aansluiting en 3 jaar garantie. Nu v.a. €8.990,-. De krachtige AYGO is heel zuinig. Ook op het milieu. Daarom krijgt ie per 1 juii van de overheid maar liefst €1.000,- milieusubsidie. Maar bij Toyota krijgt u nu al €1.000,- subsidie. Want hoe eerder u zuinig rijdt, hoe beter! TODAY TOMORROW TOYOTA Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl REF FLYING DOCTORS If Supporting Africa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42