oeree raakt ambulancepost kwijt PZC PZC Verwendag lichtpunt in strijd tegen kanker Verkeerslichten bij Vlissingse brug testen geduld automobilist Werken waar je maar wilt met je laptop 11 feinig hoop meer na antwoord minister Jxcursie in fogelgebied Mysterieuze verdwijning boei Boete voor mishandeling Nilefos investeert in Kanaalzone Bedreigen buren bestraft Cajunmatinee met Catfish en River Zydeco Band Schuurfeest in Middelharnis agenda dinsdag 23 mei 2006 If? j -nrMarcel Modde Sll JERIKZEE - De laatste hoop ^5 I behoud van een ambulance- jj| jn de Kop van Goeree is ver ben. Burgemeester G. van de |de-de Wilde heeft er weinig trouwen in dat minister Hoo- Jrorst (VVD. volksgezond- 1(1) de plattelandsregio alsnog 'moet komt met extra geld mee een derde ambulance t zou kunnen worden ge- ..don. de Velde baseert zich op mededeling van de Ambu- jcezorg Rotterdam-Rijnmond ®R) in de raadscommissie Jiekszaken van de gemeente jedereede. De vier gemeenten Goeree-Overflakkee en de ovincie Zuid-Holland hadden Tweede Kamer gewezen op gaten in het nieuwe landelij- spreidingsplan voor ambulan- ■zorg. Met name voor de Maas- ikte en de toeristische gebie- n schiet die opzet volgens hen iort. De AZRR heeft inmid- !s antwoord op het klemmen- verzoek uit de regio om de in- van meer ambulances, aldus m de Velde. „De precieze in- yd van die brief ken ik nog maar ik heb wel begrepen het antwoord van de minis- voor ons niet bemoedigend Dat betekent voor de Kop a Goeree dat we onze ambu- ice kwijtraken zodra de nieu- post aan de andere kant van Haringvlietdam is ge luwd." Naar verwachting ge urt dat in de loop van volgend -\ Bezorgklachten: Ö800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl procent al een stuk beter, consta teert de burgemeester, 'maar dat is nog altijd 9 procent boven de landelijke norm'. In de nieuwe situatie zal aanrij den vanuit de post Hellevoet- sluis voor nog meer vertraging zorgen, voorziet Van de Velde, „De Kop van Goeree is vanaf daar niet binnen vijftien minu ten aan te rijden. Zeker niet wanneer je helemaal achterin moet zijn, voorbij Ouddorp of op de Brouwersdam. Dat geldt eveneens in het geval van 'bu renhulp' uit Zierikzee. De AZRR wil proberen met een extra efficiëntieslag de uitruk ken optimaliseren en 'maat werk' leveren voor Goeree, maar daar zijn wij niet gerust op. Ik heb alleen iets aan keihar de garanties. Wat je kwijt raakt, raak je kwijt, dus het wordt sowieso minder." Een lichtpuntje is wel, aldus de burgemeester, dat wordt ge werkt aan verbetering van het registratiesysteem voor strand- overgangen. Daarmee kan in de toekomst worden voorko men dat ambulances tijd ver liezen bij het zoeken naar de juiste plek bij meldingen uit die hoek. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het geduld van automobilisten in Vlissingen wordt zo nu en dan aardig op de proef gesteld. De verkeerslich ten bij de Keersluisbrug zijn zo ingesteld dat het verkeer maar mondjesmaat kan worden wegge werkt als de brug heeft openge staan. „Het probleem is bekend, maar er is niks aan te doen", zegt A. van Leiden van de gemeente Vlissingen. Sinds de Konings weg geopend is, springen de lich ten in de Paul Krugerstraat en de Prins Hendrikweg minder vaak op groen. „Vroeger konden die tegelijk op groen, maar sinds mensen van de Prins Hendrik- weg linksaf de Koningsweg in mogen rijden, is dat aangepast. Nu gaan de lichten in de vier straten om beurten op groen." Normaal is dit geen probleem, maar als de brug heeft openge staan, ontstaan er lange rijen wachtende auto's. Omdat er meestal per keer maar vier, vijf auto's tegelijk door kunnen, duurt het soms heel lang voor dat het verkeer is weggewerkt. Volgens Van Leiden kunnen de lichten niet langer op groen blij ven staan omdat er een maxi mum geldt van 'vier minuten roodheid'. Dat betekent dat het licht na vier minuten zeker weer op groen gesprongen moet zijn. Het 'garantiegroen' zoals dat in jargon heet, bedraagt tien tot vijftien seconden. Toch denkt Van Leiden dat het probleem tijdelijk is. „Door de werkzaamheden aan de Presi dent Rooseveltlaan gaat een groot deel van het woon-werk- verkeer van en naar Vlissingen langs de Keersluisbrug. Ik ver wacht dat de druk op het kruis punt afneemt als de President Rooseveltlaan weer open gaat." oeree-Overflakkee moet het idien doen met twee centraal Dirksland) gestationeerde ïkenwagens. Onvoldoende om *f reral een snelle aanwezigheid a de hulpdienst te garande- 3, verwacht de burgemeester, ijk in de huidige situatie wordt maximale aanrijtijd van vijf- a minuten volgens Van de Vel- lang niet altijd gehaald. In de ste twee maanden van dit f it was er voor de Kop van leree een overschrijdingsper- van 40 procent. In aart ging het met negentien l'RGH-HAAMSTEDE - Na- lurmonumenten begint zondag pwandelexeursie met als the- Vogelgeluiden in de omge- igvan Burgh-Haamstede. groep, die onder leiding j| aat van een gids van Natuur- 3 mumenten, vertrekt om 9.00 r vanaf het toegangshek van üt Haamstede. :derweg vertelt hij van alles de vogels en hun leef omge- ig. De excursie duurt onge ler twee uur en wordt afgeslo- amet een kop koffie en een suwse bolus of appelgebak ij Hotel Bom. (langstellenden kunnen zich ioraf aanmelden bij VVV lamstede (0900-2020233) of "iade website van Natuurmonu- :enten. Annemarie Zuiderent bezig met een handmassage, een van de behandelingen die op Viva la Donna Day worden aangeboden. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Massage, uiterlijke schoonheidsverzorging en vooral wat persoonlijke aandacht bieden net die verwennerij waar vrouwen die strijd hebben geleverd met kanker of die nog verwikkeld zijn in dat gevecht, juist zo'n behoefte aan kunnen hebben. Ruim tweehonderd schoonheidssalons in den lande bieden die verwennerij maandag 29 mei gratis aan voor vrou wen uit de betreffende doelgroep. Stern Beauty Farm Zeeland in Noordgouwe meldde zich als eerste aan. Zes andere Zeeuwse schoonheidssalons die mee doen ook mee. „Dat is nou echt iets voor Annemarie om aan te bieden", constateerde Henk Zuiderent en hij meldde De Stern aan als deelnemer aan Viva la Donna Day, oftewel de Nationale Verwendag voor vrouwen met kanker. Met 'echt iets voor Annemarie' doelde Zuiderent op het feit dat zijn dochter binnen deze beautyfarm gespeciali seerd is in huid- en oedeemtherapie. „Dat is inderdaad iets heel anders dan de schoonheidsbehandelingen", zegt An- nemaire Zuiderent er zelf over. Haar specialismen betreffen behandelingen voor lymfedrainage, huidbehandeling bij acné, aanpak van overharing en huidcamouflage bijvoorbeeld bij wijn vlekken of brandwonden. „Vooral na het leveren van de strijd tegen kanker krijgen vrouwen vaak last van verdik kingen in armen of benen door op hoping van lymfevocht. Met de juiste be handeling kan de drainage daarvan ge stimuleerd worden", vertelt Annema rie. Zij krijgt haar klanten voor huid- en oe deemtherapie veelal doorverwezen van uit de medische sector. De behandelin gen kunnen worden vergoed door de zorgverzekeraar. Zij kent de schroom die velen moeten overwinnen en bena drukt in dit verband het belang van een zorgvuldige benadering van de betref fende cliënten. Uiteraard zal dat ook tij dens de Viva la Donna Day hoog in het vaandel staan. „Onze medewerksters in de salon krijgen vooraf een speciale briefing over waar ze op voorbereid moeten zijn." Zuiderent geeft als voor beeld dat een massage van de hoofd huid weldadig zal zijn voor iemand die als gevolg van een chemokuur een pruik moet dragen. „Het zou niet goed zijn als een schoonheidsspecialiste zou schrik ken als die pruik wordt afgenomen." Schoonheid De huid- en oedeemtherapie staat niet centraal tijdens de behandelingen op de Nationale Verwendag. Dan ligt de na druk vooral op schoonheid. Dat is juist een luxe die vrouwen met kanker zich zelf ontzeggen. Uit gêne of om finan ciële redenen, weet initiatiefneemster van de Viva la Donna Day, Corinne de Haas uit Den Haag. Volgens haar kan foto Dirk-Jan Gjeltema wat persoonlijke aandacht en verwenne rij op zo'n dag echter juist een lichtpunt je betekenen in de zware strijd die gele verd moet worden. Annemarie Zuiderent heeft besloten Beautyfarm De Stern maandag 29 mei van 10.00 tot 17.00 uur open te stellen voor de doelgroep zonder dat daar voor af afspraken voor gemaakt behoeven te worden. „De vrouwen kunnen samen met een partner, dochter of vriendin ko men. We bieden een soort carrousel aan korte schoonheidsbehandelingen voor het gezicht en de handen, een voetreflex massage, pedicure, make-up sessies en als de drukte het toelaat, maakt mijn moeder Ann per persoon een kleuren analyse. Verder serveren we wat lekke re hapjes en drankjes en zorgt de Russi sche pianiste Iryna Zhynkina voor sfeer volle muzikale omlijsting." De overige Zeeuwse deelnemers aan de Viva la Donna Day zijn: beautycentrum De Parel in Domburg, schoonheidssa lons Sigrid in Heinkenszand, Marianne in Sas van Gent, Skin Visie in Sint-Jan steen, Edith in Tholen en Body Care in Vrouwenpolder. TERNEUZEN - De vrijwilligers van de Stichting Portaal van Vlaanderen staan voor een raadsel. Want de mansho ge en loodzware boei, die als herkenningspunt dient voor de toeristische attractie op het sluizencomplex in Temeu- zen, is verdwenen. „Ik ben nog steeds met stomheid geslagen", aldus coördi nator Ab Bakker van het Portaal gistermiddag. „Want zo'n ding neem je niet mee in je achterzak. Daarvoor heb je minstens een vrachtauto en een takel nodig." De boei is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zater dag weggehaald. Vrijdagmiddag werden zo'n veertig be zoekers nog bij het baken verwelkomd. Zaterdagmiddag bleek hij verdwenen. De boei was niet verankerd. Ook zijn er geen sporen van braak of vernieling. Hoewel hij danig met de verdwijning in zijn maag zit, kan Bakker er toch de humor van inzien. „Als het echt een grap is, is het niet zo heel erg. Dan komt hij wel terug. Jammer is dat we ons herkenningspunt nu kwijt zijn. Maar gelukkig hebben de daders de uitkijktoren op het sluizencomplex laten staan. Anders waren we verder van huis." MIDDELBURG - Een dertigjarige vrouw uit Bruinisse is gisteren in Middelburg voor een mishandeling conform de eis veroordeeld tot 250 euro boete. Politierechter M. Meeuwisse achtte bewezen dat de verdachte een 37-ja- rige plaatsgenote aan haar haren had getrokken en had gebeten. Ook naar haar moeder had ze een slaande bewe ging gemaakt, waardoor diens bril kapotging. Aan de moeder moet ze 156 euro schadevergoeding betalen. De verdachte dacht dat de fiets van haar zoontje gestolen was en bij de slachtoffers te halen was. ZELZATE - De groep Nilefos Chemie in Gent investeert de komende vijf jaar honderd miljoen euro in de fabriek van Rhodia Chemie aan de Kuhlmannkaai aan het Ka naal Gent-Terneuzen ten zuiden van Zelzate. Nilefos nam de 'gipsfabriek' vorig najaar over. Er wordt een nieuwe productie-eenheid gebouwd voor de productie van smaak stoffen en conserveringsmiddelen voor de voedingsindus trie. Andere afdelingen worden uitgebreid en gemoderni seerd. De investeringen gaan niet direct gepaard met uit breiding van het aantal arbeidsplaatsen. In een eerste fa se wil Nilefos zelfs ongeveer twintig medewerkers laten afvloeien via natuurlijk verloop. Maar zodra de nieuwe productie-eenheid voor de voedingsindustrie operatio neel is, komen er waarschijnlijk vijftien banen bij. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 36-jarige man uit Sint-Annaland voor bedrei ging 330 euro boete opgelegd. Aan de bedreiging lag een slepend conflict met de buren aan ten grondslag. Dat leid de er toe dat een van de partijen verhuisde, maar daarcnee was de vrede niet getekend. Toen er in zijn auto was inge broken en een band was lekgestoken, had de verdachte een sterk vermoeden dat zijn (ex-)buurman erachter zat. Hij ging vorig jaar 5 juli verhaal halen. „Ik maak je af", had hij geroepen. De officier vond 330 euro boete pas send. De politierechter vonniste conform de eis. door Marcel Modde ZIERIKZEE - In poppodium Brogum wordt zondag een cajun matinee gehouden. Op het pro gramma staat een optreden van de Schouwse groep Catfish en de uit Noord-Brabant afkomsti ge River Zydeco Band. Het dub belconcert begint om kwart over twee. Op 26 mei staat Cat fish op het jazzfestival in Breda. Cajunmuziek wordt gekenmerkt door een prominente rol van ac cordeon, viool, triangel en meer stemmige Franstalige zang. De ze stroming is ontstaan in het Amerikaanse Louisiana, maar herkenbaar aan zijn Europese roots. Zydeco wordt vaak oneer biedig 'het zwarte broertje' van de cajun genoemd, verwijzend naar de meer ritmische rhy- thm-and-blues en soul- invloe den. Daar waar bij cajun ge bruik wordt gemaakt van de triangel, klinkt in zydeco het ouderwetse wasbord door. Catfish heeft na zijn debuut drie jaar geleden in het Zierik- zeese café De Biet in hoog tem po een grote reputatie opge bouwd. Naast een reeks optre dens in diverse bruine kroegen, heeft de band zich inmiddels ook gemanifesteerd als onmis kenbare sfeermaker op verschil lende festivals, zoals 13 mei nog op het bluesfestival in Kwaden- damme en eerder al op Anywa- ve, Delft Jazz en in het Goese theater De Mythe. Catfish be staat uit Marien Hogerheijde (zang/gitaar), Wolfert Jumelet (accordeon), John Muis (drums), André van der Schelde (bas), Da vid Egter van Wissekerke (viool) en Gerrit Rentier (gitaar, zang). De zeskoppige River Zydeco Band uit Noord-Brabant wordt gezien als één van de absolute gangmakers van deze muziek stroming in Nederland. De groep werd in 1990 opgericht en stond aan de wieg van het eerste internationale Cajun- en Zyde co Festival in-Raamsdonksveer. Dit festival is uitgegroeid tot het toonaangevendste in z'n soort in Europa, waaraan Raamsdonksveer zijn bijnaam 'ZydecoZity' ontleent. De River Zydeco Band wordt gevormd door Wil de Wijs (gitaar, zang), Teun de Graaf (bas, zang), Frits Loonen (drums), Jo van Strien (accordeon), Cees Emmen (zang, rubboard) en Karei Emmen (saxofoon). MIDDELHARNIS - De platte landsjongeren Goeree-Overflak kee houden zaterdag 3 juni een Wild-Westschuurfeest. Het feest begint om 21.30 uur aan de Vroonweg 1 in Middel harnis. Zaterdag 1 juli houden de plattelandsjongeren een trek- kertrekwedstrijd. Inschrijven kan via de website van de plattelandsjongeren: www.pjflakkee.nl. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Vergadering Gemeenteraad. (Advertentie) j 0800 - 0105 je telecomspeciglist Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf 34,95 per maand* Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden mobiel internet kaart fe' kpn stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35