»zc 'rojecten Schouwen-West gereed Eïïntratuin Opnieuw brand in horecapand ruinisse viert twee agen Bruniversails Niet-roken levert brugklas dagtrip op ftefano's Maand menu 23,50 VERGOUWEN Blijft van u houden, al 120 jaar! zeeuwse almanak Boter bij de vis osaanplant Renesse en herinrichting Bootspolder volgen imposium i rugstoerisme Kust bij Haamstede versterkt Irand later af Kindervakantieweek succes Vrijspraak van mishandeling www.hetoranjeplein.nl ^tie: 0113-315649 j !y pzc.nl 7 Jredactie@pzc.nl li, 31,4460 AA Goes ^entie-exploitatie: 'b en Midden-Zeeland: 0113-315520; "«-Vlaanderen: 0114-372770; „aal: 020-4562500. I 23 mei 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 i U begint met een lasagna van diverse soorten vis met garnaaltjes, courgette en aubergine. Dan volgt een gebakken scholfilet antiboïse met tomaatjes, kappertjes en olijven. editie Schouwen-Duiveland I MD I Accountants- en I T1\ Adviesgroep Rijkse I 1 partner In zakelijke dienstverlening Donderdag 25 mei (hemelvaartsdag) en vrijdag 26 mei zijn onze I vier kantoren gesloten. Middelburg, Goës, I erooskerke (W) en Vlissingen vww.aar.nl, info@aar.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een horecapand- je op de hoek van de Fonteyne en de Lange Sint Janstraat in Zierikzee is in de nacht van zon dag op maandag deels uitge brand. In het pandje werd op de begane grond nog volop ge werkt aan de inrichting van een afhaalpizzeria die binnenkort de deuren zou openen en de brommertjes zou starten. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratiiin-yestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratinn.nr (Advertentie) Kom op 26 en 27 mei naar onze exclusive Lapponia show aan de Raadhuisstraat 27 Roosendaal LAPPONIA Voor de beste service in uw omgeving: Vergouwen Juweliers Roosendaal Raadhuisstraat 27-29 www.vergouwenjuweliers.nl 0165 - 533 447 Die Middelburger keek laatst vreemd op van de post van zijn zorgverzekeraar. De brief begon met de mededeling dat hij ingeschreven stond als houder van een zogeheten stu dentenpolis. Nu houdt onze man zeker van voordelige za ken. En hij voelt zich als va der van twee adolescente zo nen nog altijd zeer jeugdig. Maar gezien zijn leeftijd was de speciale ouderenpolis van dezelfde zorgverzekeraar meer voor de hand liggend- Voor de zekerheid belde hij maar even met het verzeke ringskantoor. Hij wilde er verder niet moei lijk over doen, had hij meege deeld. „Maar dan wil ik wel die doos gratis condooms die mijn jongens ook bij hun stu dentenpolis kregen!" door Harmen van der Werf GOES - Ze mogen een dagje gra tis naar Walibi World in Bid dinghuizen, de leerlingen van basisberoeps lc van het Buys Ballot College in Goes. Een half jaar hebben de vmbo-leerlingen niet gerookt én ze wonnen met een pakkende slogan tegen ro ken één van de twee Zeeuwse prijzen van Actie Tegengif, dat dagje naar Walibi World. De an dere Zeeuwse prijswinnaar is klas lb van De Rede in Terneu- zen. Maandagmiddag is de prijsuit reiking, in het lokaal van docen te verzorging J. Pietersma. Teamleider vmbo van het Buys Ballot College K. Raas mag ie dereen welkom heten. Een hele eer, vindt hij. „Want ik rook én zou graag stoppen, maar ja." L. Herbers van Emergis versla vingszorg haakt daar gretig op in. „Een verstokte roker wordt zelfs om drie uur 's nachts wak ker omdat z'n nicotinespiegel te ver is gedaald." Voorlichting Voor de veertien leerlingen - elf meiden en drie jongens - van lc spreekt Herbers geen geheim taal. De Actie Tegengif, van an- ti-rookorganisatie Stivoro en de Nederlandse Hartstichting, is meer dan een wedstrijd. Voor lichting hoort erbij. En dat lijkt z'n effect te hebben gehad. Slechts één leerling, de 14-jari- ge Jeroen uit 's-Heer Hendriks kinderen, bekent 'het' te hebben geprobeerd. „Een stuk of drie", zegt hij. „Meer niet." De verleiding is groot, weet teamleider Raas uit ervaring. „Krijgen jullie wel eens een siga ret aangeboden", doet hij een test, „en wat doen jullie dan?" Manon Wielders (13) uit Driewe gen reageert direct. „Ik zeg ge woon 'nee'." Raas vraagt door. „En dan?" Manon: „Stoer doen ze dan. 'Ik rook en jij lekker niet, watje'. Ik kan daar wel te gen." De teamleider gaat door. „Prescilla", richt hij zich tot de 13-jarige Prescilla Jansen uit Le- wedorp, „wat zou jij doen als je een leuke jongen tegenkwam en die bood je een sigaret aan?" Prescilla zou de jongen niet af wijzen, z'n sigaret wel. „Je moet iemand nemen zoals die is, maar ik wil zelf niet roken." Slogan De slogan waarmee klas basisbe roeps lc van het Buys Ballot Col lege de Actie Tegengif won, sluit naadloos aan bij het voor beeld van Raas. Twee koppeltjes staan op een tekening bij el kaar. Het éne stelletje rookt; het andere niet. Stoer zegt de niet-rokende meid tegen de ro kende jongen: Bah, ga bij een ander meisje stin ken. This is my bink. De bedenkster, Jolien Boei uit Heinkenszand, krijgt een extra applaus van haar klasgenoten. Tien juni gaan ze naar Walibi World, in elk geval met de ande re Zeeuwse winnaar van Actie Tegengif, klas lb van De Rede in Terneuzen. De Rede dankt haar prijs in de categorie ha- vo-vwo aan de slagzin van leer ling Manon de Cooman: Talk to the hand, ik wil een frisse vent. nrAij Pankow JIGH-HAAMSTEDE - De wikkeling van nieuwe na- in de Kop van Schouwen it gestalte te krijgen. De ijeclen Vliegveld-de Maire, spad Vroonweg en herinrich- Berkenhof zijn gereed, volgende projecten staan ie rails: de herinrichting van Bootspolder bij Burghsluis de bosaanplant in Renesse de Duinzoom en in het ge- eü d tussen het Transferium en gecreatieverdeelweg. Secretaris E. van der Meer van de Gebiedscommissie Schou wen-West vindt dat er met de drie nu afgeronde projecten een grote stap is gemaakt om ver snippering en verdroging in dit unieke gebied tegen te gaan. Ook de recreatieve kwaliteit is volgens hem verbeterd. Van der Meer geeft aan dat in het gebied De Maire zowel de aanpak van de wateroverlast als de natuurontwikkeling is gerea liseerd. Het water wordt daar nu bij grotere hoeveelheden neerslag sneller afgevoerd. Door aanleg van een duinbeek bij het Duinhotel en een buffer in de Maire kan het water tijdelijk worden vastgehouden. Vanuit de buffer kan het water geleide lijk geloosd worden. Doel daar van is wateroverlast in de bene denstrooms gelegen gebieden te voorkomen. In de buffer in de Maix-e komt bij hevige regenval enkele deci meters water te staan. In de dro ge periode zakt het water weg tot tachtig centimeter onder het maaiveld. Het project Maire geldt als sluitstuk op de aanpak wateroverlast in Nieuw-Haam- stede. Bezwaren De aanleg van het fietspad Vroonweg heeft de gemoederen de afgelopen jaren flink bezig gehouden. De Gebiedscommis sie heeft nogal wat kritiek te ver duren gekregen over het slopen van de oorspronkelijke Vroon weg. Ook tegen het tracé voor het vervangende fietspad kwa men veel bezwaren binnen. Uit eindelijk zijn de plannen met enige bijstelling grotendeels uit gevoerd. De Gebiedscomissie uit haar voldoening over het feit dat door het verwijderen van de Vroonweg de binnenduinen hier weer landschappelijk, ecolo gisch en hydrologisch één ge bied vormen. „Op de scheidings lijn tussen het open Vroonge- bied en het gesloten Zoomge- bied is een uniek recreatief fiets pad aangelegd", zegt Van dei- Meer. Met het opruimen van camping De Berkenhof tenslotte werd het mogelijk dit gebied in ere te herstellen als een kleinschalig open landschap op de overgang van de Vroongronden naar het Zoomgebied. Bosgebied De Gebiedscommissie richt zich nu op twee nieuwe projecten. Volgens Van der Meer wordt het nieuwe bosgebied in Renesse ko mende winter aangeplant. Ver der laat hij weten dat half juni een informatiebijeenkomst wordt belegd over de herinrich ting van de Bootspolder bij Burghsluis. KNEUZEN - Op initiatief de Euregio Scheldemond lit morgen in Gent een sym- siuin plaats over grensover- 01 iiijdcnd drugstoerisme en de 0?J idast die dat veroorzaakt. iiuurders en vertegenwoordi- van justitie en politie uit aand. Vlaanderen, Wallonië Ps; ^'oord-Frankrijk zijn aanwe- .Burgemeester J. Lonink van cc5 leuzen drong al geruime tijd :oïï! :op overleg om te komen tot e grensoverschrijdende be- m instemming en te zoeken i L-een structurele aanpak van J j jprobleem. Lonink pleit on- -meer voor een uitwisseling gn de Nederlandse en Fran- i justitie van processen-ver- il tegen vooral Noord-Franse ^toeristen die in Terneuzen -0 de bon worden geslingerd. sen België en justitie in ord-Frankrijk bestaan al af- sken, die goed werken. BURGH-HAAMSTEDE - De vooroevers bij de Meeuwen duinen bij Burgh-Haamstede voldoen niet helemaal meer aan de veiligheidseisen. Uit metingen is gebleken dat de zeereep zich landinwaarts heeft verplaatst. Daardoor wor den de stranden smaller en hebben de duinen meer te lij eden van duinafslag bij slecht weer. Om de kuststrook weer helemaal optimaal te laten func tioneren als primaire zeewering zal Rijkswaterstaat in 2007 zand opspuiten. RENESSE - De Kindervakantieweek die tijdens de meiva kantie in Renesse gehouden is, blijkt een groot succes te zijn. Na evaluatie, mede aan de hand van een enquête on der de deelnemende ondernemers, heeft de organisatie be sloten volgend jaar opnieuw een Kindervakantieweek te houden. Het gros van de ondernemers dat meewerkte aan de week is er zeer over te spreken en wil volgend jaar weer mee doen. Ook zijn de ondernemers bereid om meer te investe ren, weet mede-organisator D. Viergever. ,,Het bleek dat een bekende act als Topstars het heel goed doet bij de kin deren. Maar ook de twee voorleesavonden met Haye van der Heyden werden heel goed bezocht." Voor het merendeel van de ondernemers was .de Kinder vakantieweek ook financieel een succes. De organisa toren hopen dat volgend jaar nog meer ondernemers uit Renesse zich bij de Kindervakantieweek zullen aanslui ten. MIDDELBURG - Als resultaat van een jarenlange vete tussen een boer en een inwoner van Eede moest die laast- ste zich gisteren bij de politierechter in Middelburg mel den; de boer had aangifte tegen de 57-jarige man gedaan wegens mishandeling. De rechter sprak de Eedenaar ech ter vrij. De verdachte wist politierechter M. Meeuwisse te overtui gen van de (kwalijke) rol van het slachtoffer en werd vrij gesproken. De boer reed die dag met zijn tractor op het erf van de verdachte, die naast een vaste baan zijn vrije tijd in de landbouw steekt. Dat leidde al snel tot strubbe lingen, die uitmondden in een vechtpartij. Ook de zoon van de boer bemoeide zich ermee. De verdachte vertelde dat hij zich had moeten verdedigen. „Ik werd geschopt en geslagen. Ik heb hem aan zijn haren vastgepakt en naar beneden getrokken." De officier van justitie vond de verdachte wel schuldig, maar meende dat hij geen straf verdiende. De man zelf zou niets liever zien dat er een oplossing komt, omdat de boer niet alleen hem maar ook andere mensen in de streek lastig valt. ARLAND - Het strandje dat de Westerschelde bij Baar- d moet komen, kan niet eer- plan eind juni, begin juli wor- opgespoten. De aannemer het karwei moet uitvoeren, ideze klus door drukke werk- mheden elders niet eerder in nen. De provincie moet ove- ïs ook nog een vergunning ren. Binnenkort wordt die Tacht. Het opspuiten van Isirandje wordt betaald door ïmeente Borsele en het vlak- gelegen recreatiebedrijf ddeoord. Het lijkt geen gunstige locatie voor eetgelegenheden; pal naast de enkele weken geleden uitgebrande pizzeria Giovanni (links) is nu ook het pand van een nog niet geopende afhaalpizzeria door brand beschadigd. foto Dirk-Jan Gjeltema „Ik werd om half vier vannacht opgehaald door een collega", vertelt R. Hosiijar van het af- haalrestaurant. „Dan sta je toch in paniek op." Wat de oorzaak is van de brand, is nog niet be kend. De technische recherche doet daar nog onderzoek naar, maar Hosiijar vermoedt dat de brand is aangestoken. „Er stond helemaal niets aan binnen. Geen oven, geen koelkast of diepvriezer, helemaal niets. Het is heel erg dat dit gebeurd is, niet alleen voor mij maar voor de hele buurt." Hosiijar doelt daarmee op de brand aan de overkant van de straat, enkele weken geleden. Toen brandde midden in de nacht pizzeria/grillroom Giovan ni helemaal uit. De brand is in eerste instantie bestreden door de bewoners bo ven het pand. Toen de brand weer het blussen overnam, was het vuur al goeddeels uit. Hosiij ar hoopt dat de schade snel te herstellen is en hij alsnog zijn bedrijfje kan beginnen. Hij heeft nu nog geen zaak in Zierikzee, maar werkt bij een baas en staat met een shoarma- wagen in onder meer Nieuwer- kerk en Brouwershaven. 13.30 uur begint het straatvoet baltoernooi en bij voldoende aanmeldingen zijn er touw trekwedstrijden. Om 17.00 en 21.00 uur treedt 'tBruust weer op in Storm en de Boekaniers spelen vanaf 21.30 uur in Petit. (Advertentie) van dereepe (Advertentie) (Advertentie) <j[Melita Lantinq jüINISSE - Bruinisse viert giag en zaterdag Bruni- ®ails. Het programma begint tylag om 13.00 uur en loopt «tolzaterdagavond laat. 1 programma begint vrijdag Kde kermis en de braderie in Oudestraat, Nieuwstraat en =--0? Ring. De braderie blijft tot 20.30 uur. Rond 13.30 begint het straatvoetbaltoer- °ivan Bruse Boys. De kinde rspelen op het parkeerterrein AH- Om 17.00 uur treedt de rse band 't Bruust op in café «ra. Om 17.30 beginnen rond- Éten per helikopter en op feilde moment begint de wie- wedstrij d voor veteranen en Jiebbers. Om 19.00 uur star ve amateurs B en de A-ama- Om 21.00 uur treedt >t op in Storm en een half Eter speelt coverband Bost- 1 café Petit. om 10.00 uur begint is en gaan de braderie- in weer open. Daarnaast [er demonstraties palingro- belikoptervluchten. Om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33