PZC De Zonnebloem kleurt je wereld! Kokkel vissers jagen op vergoeding www.pzc.nl/adverteren 1 uurtje werken per dag PZC Goese Oostwal krijgt opknapbeurt Je moet wat voor de gemeenschap doen Cran Combi PZC heeft nog enkele wijken vrij in Schore, Rruiningen en Kapelle de Zonnebloem8 GRATIS! Bezorgers gevraagd! Sector wil geblokkeerde visvergunning 2004 officieel ingetrokken zien Raadselachtige verdwijning van boei Brandweergroep Borssele in actie Cranberry vitamine C: voor gezonde blaas en nieren Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800 - 023 51 11 (gratis). Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. het alfabet van Zeeland De Nierstichting zoekt naast de implanteerbare kunstnier naar andere structurele oplossingen voor nierziekten. Ook zetten we ons in voor verbetering van de kwaliteit van leven van nier patiënten en werken we aan de preventie van nierziekten. Meer weten over ons werk? Kijk op www.nierstichting.nl NIERSTICHTING GEEFTTOEKOMST. Bijna 40.000 Zonnebloemvrijwilligers brengen per jaar één miljoen bezoekjes aan mensen die ziek of gehandicapt zijn. Word lid. Bel 0900-5000 4000 of kijk op www.zonnebloem.nl Waarom Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract (1200 mg) Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: berendruifblad, propolis, mierikswortel, silicium en zink Vrouwen krijgen nogal eens te maken met een aantal vervelende bijverschijnselen |&gv; van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra verzorging. Cran Combi kan daarvoor uitkomst bieden, Cranberry's, ook wel veenbessen genoemd, bevatten een hoog gehalte citroenzuur en ondersteunen daarmee natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiver te houden, Daarnaast ondersteunt het ook de nier- functie. Berendruifblad helpt het functioneren van blaas en nieren. Verder is er vitamine C toegevoegd, wat ook een positieve invloed heeft op de zuurgraad van urine. SUPERAANBIEDING Bij aankoop van 1 verpakking Cran Combi 60 tabl. 19,95) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. www.crancombi.nl Uw voordeel 11,95 De kortingsbon kunt u inleveren bij: dinsdag 23 mei 2006 door Jan van Ommen DEN HAAG - De Zeeuwse kok kelvissers eisen dat het ministe rie Landbouw. Natuur en Voed selkwaliteit (LNV) de in 2004 verleende, maar door de Raad van State geblokkeerde visver gunning alsnog intrekt. Als dat gebeurt hopen de kokkelvissers sterker te staan in een juridi sche slag om een fikse schade vergoeding. Immers, de kokkelvissers clai men tachtig miljoen euro schade- geld, omdat ze in de Waddenzee niet langer mechanisch op schelpdieren mogen vissen. De TERNEUZEN - De vrijwilligers van de Stichting Portaal van Vlaanderen staan voor een raad sel. Want de manshoge en lood zware boei. die als herkennings punt dient voor de toeristische attractie op het sluizencomplex in Terneuzen, is verdwenen. „Ik ben met stomheid gesla gen", aldus coördinator A. Bak ker van het Portaal gistel-mid dag. „Want zo'n ding neem je niet mee in je achterzak. Daar voor heb je minstens een vracht auto en een takel nodig. De boei is vermoedelijk in de v.acht van vrijdag op zaterdag weggehaald. Vrijdagmiddag werden zo'n veertig bezoekers nog bij het baken verwelkomd. Zaterdagmiddag bleek hij ver dwenen. Secretaris J. Lievens van de stichting heeft aangifte gedaan. De boei was niet veran kerd. Ook zijn er geen sporen van braak of vernieling. Een zoektocht op het sluizencom plex had gisteren ook geen resul taat. Bakker begrijpt er niets van. „De boei lag langs een druk- bereden weg over de sluizen. Ik kan me niet voorstellen dat nie mand iets heeft gezien". Raad van State behandelde gis teren de waarschijnlijk laatste beroepszaak over de laatste door LNV verleende vergunning om in de Waddenzee op kokkels te mogen vissen. Vorig jaar nog verklaarde het hoogste bestuurs rechtscollege de laatste beroe pen gegrond van het Koninklijk Nederlands Instituut voor On derzoek der Zee, de Vogelbe scherming Nederland, de Fauna bescherming en van de Stich ting Wilde Kokkels tegen de laatst verleende vergunning voor het seizoen 2004. Met die vergunning wilden de kokkelvis sers maximaal acht miljoen kilo kokkel vlees uit de Waddenzee opvissen. De Raad van State ver- De gemeente Goes gaat de Goese Oostwal zo aanpassen dat het er voor het publiek speelser en intiemer wordt. foto Willem Mieras GOES - Ook de winkeliers aan de Goese Oostwal krijgen nieuw plaveisel voor de deur. De gemeente trekt eind deze maand de be strating van de heringeiïchte winkelstraten in de binnenstad door naar de Oostwal: een rode loper met grijs natuursteen aan de zij kanten. Voor de winkels verrijst een strook voor voetgangers, die een slingerend pa troon krijgt, wat de uitloper van het winkel gebied er speelser en intiemer op moet ma ken. Tussen het parkeerterrein en de voetgan- gersstrook komen honderdvijftig fietspar keerplaatsen. Die krijgen een plek onder een rij bomen en worden met groene hagen afgeschermd van de parkeerplaatsen. De ge meente verwacht dat de oostelijke entree van het koophart er zo een stuk gezelliger op wordt. Met deze ingreep is de retouche van de bin nenstad nog lang niet klaar. De Vlasmarkt volgt binnenkort en ook het Bleekveld en Kolveniershof wachten nog een ingrijpende metamorfose. Ook de Oostwal gaat nog verder op de schop. Het college van burgemeester en wet houders heeft in het collegeprogramma prio riteit gegeven aan en geld vrijgemaakt voor de bouw van een parkeerkelder onder de Oostwal, die er in deze regeerperiode in elk geval moet komen. bood de vissersvloot uit te varen en stelde dat niet uitgesloten kon worden dat de kokkelvisse rij belangrijke nadelige gevol gen heeft voor het natuurgebied de Waddenzee. Sindsdien probe ren de vissers de omzetschade op de Nederlandse overheid te verhalen. LNV verleende im mers in 2004 nog een vergun ning. Die sneuvelde bij de Raad van State. De vissers eisen even wel dat LNV de uitspraak op volgt en alsnog actief de vergun ning intrekt, in de hoop sterker te staan in de schadeprocedure tegen het Rijk. Het ministerie wil er niet aan. LNV vindt dat de kokkelvissers wisten dat het elk moment afge lopen kon zijn met de schelpdie renvisserij op de Waddenzee. LNV vindt niet dat het Rijk moet opdraaien voor de omzet schade die de vissers hebben op gelopen. Het is de vraag of de Raad van State, die binnen enke le weken uitspraak zal doen, nog veel voor de vissers kan doen aangezien de vergunning voor 2004 al twee jaar is uitge werkt en de Raad de vergunning zelf heeft afgeschoten. BORSSELE - De brandweer- groep Borssele houdt zaterdag een open dag in en rond de splin ternieuwe brandweerkazerne in Borssele. Hulpverleners van de brand weer en ambulancedienst geven demonstraties. Wie dat wil, mag zelf een straal van een brand weerwagen bedienen. Springen kan op een speciaal brandweer springkussen. En er is een bij zonder blusvoertuig, de crash tender van vliegbasis Woens- drecht, die ook in actie komt. In de kazerne zijn de voertuigen van de brandweer Borssele te be zichtigen. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De Borsselse brand weerkazerne staat aan de Quis- tenburg 3. Cor en Corrie Koppenhol-Vlaander uit Sint-Annaland trouwden /\|j zestig jaar geleden in een koetsje. „Dat deed iedereen, want er was gebrek aan auto's na de oorlog." foto Willem Mier« jgy »ikk door Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - Ze trouw den in een koetsje in Den Haag. Dat moest nog maar eens over, vonden de dochters van Cor en Corrie Koppenhol-Vlaander uit Sint-Annaland (beiden 84). Als verrassing kreeg het echtpaar daarom gisteren op zijn zestigja rige huwelijksdag een ritje met paard en wagen cadeau. „Dat we in een koetsje trouw den is niet zo bijzonder hoor. Dat deed iedereen, want er was gebrek aan auto's na de oorlog", relativeert mevrouw Koppen- hol. „Dat kun je je nu niet meer voorstellen hè", lacht haar man. Het jubilerende echtpaar ont moette elkaar tijdens de Tweede Wereldoorlog in Den Haag. „Mijn vrouw woonde daar en ik was geëvacueerd vanuit Poort vliet", zegt meneer Koppenhol. „Op 26 december 1943 zijn we verloofd", leest mevrouw Kop penhol vanaf haar trouwring. De twee trouwden een jaar na de bevrijding. Sindsdien ver huisden ze heel wat keren. Het ging van Den Haag, via Poort vliet naar Goes en Kloetinge. Eind jaren zeventig verruilden ze Zeeland voor het Overijsselse Dalfsen, omdat meneer Koppen- hol daar werk kreeg als leraar in het tuinbouwonderwijs. Al hoewel ze het goed naar hun. hadden, kwamen ze uiteindelij toch weer terug in Poortvliet; ,1^ „We hadden een boerderijtjealj >(us tweede huis gekocht. Daarziir we later definitief gaan wonen. Omliggende varkensstallen zorg den ervoor dat het echtpaa acht jaar geleden naar Sint- naland verhuisde. „Dat was es vieze stank", zegt meneer Koj penhol, die in die tijd ook li was van Stichting Varkens Nee, Waar de Koppenhollers ocl woonden, overal waren ze ac jt m ;tri gum rijde tief: voor de Hervormde ke voor plaatselijke scholen wat mevrouw Koppenhol be treft, bij de plattelandse wen. Want, zoals meneer Ko: penhol wijs zegt: „Je moet rt voor de gemeenschap doen, a ders zul je er ook nooit in nomen worden." Ook nu heeft het echtpaar na genoeg om handen. Mevrwi Koppenhol borduurt graag e haar man onderhoudt hun roza tuin. Daarnaast schrijft hij ge dichten. „Ze gaan over van al les: de natuur, bloemen, de ker en Tholen. Regelmatig gaan ze bij hui dochters op bezoek, die in Gel derland wonen. Met een grot glimlach vertelt meneer Koppen °je hol: „We hebben acht kleinkin 5eh deren en acht achterkleinkind ren. De negende is op komst." ^en de 1 Bur Mensen met een nierziekte kunnen overleven dankzij dialyse. Maar keer op keer vast aan een draad - dat is zwaar. Daarom zet de Nier stichting alles op alles voor een implanteerbare kunstnier. Keer op keer vast aan een draad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32