bedrijven hekelen spoortunnel 41,-2, tuintratuin ca Onthaasten tussen meidoorns en fluitenkruid D- Conflict bewoners Yerseke-West met gemeente opgelost aken Van Hertumweg Goes verwachten omzetdaling door slechte bereikbaarheid VERGOUWEN Blijft van u houden, al 120 jaar! [liko wordt erkeersbord hauffeur krijgt »ete opgelegd i ongeval Goes www.hetoranjeplein.nl 5tefano s Maand menu 23,50 Strandje Baarland iets later klaar Sloop zuiveringsinstallatie Rijontzegging voor drankrijder Dreigen buren bestraft zeeuwse almanak Boter bij de vis ^je: 0113-315649 Pzcn' ...i.rpHactie pzc.nl •bus 31.4460 AA Goes lentie-exploitatie: j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ys-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. isdag 23 mei 2006 editie Bevelanden-Tholen irFrank Balkenende De Goese bedrijven (markt, Agriland en het V-tankstation op de Poel Killen hoe dan ook bereik- rblijven via de Van Hertum- Dat zeiden vertegenwoordi- rande drie bedrijven giste- (n de commissie grondge- die sprak over de varian- voor een spoortunnel. je van burgemeester en houders heeft gekozen voor unnel die ten zuiden van de rlijn begint te dalen ruim voor de inrit van het par- terrein waaraan de drie be en liggen. Ten noorden van spoor maakt de tunnelweg halve draai westwaarts. Gis- ntekende zich in de commis- politieke meerderheid voor die variant af. CDA, VVD en SGP/ChristenUnie steunen de keuze van het college. Dat stelt de gemeente voor een heikel probleem. De drie bedrij ven worden in deze variant onbe reikbaar vanaf de Van Hertum weg. Voor hun neus ligt de Van Hertumweg dan al een eind on der het maaiveld. Alternatief Het bureau DHV, dat de spoor- varianten in een verkennend rapport heeft uitgewerkt, op pert een alternatieve toegang naar de drie bedrijven te maken via de Industriestraat. Volgens woordvoerders van de drie be drijven is dat onmogelijk en on wenselijk. Ook het chemische be drijf Perfecta Chemie heeft er grote bezwaren tegen. Manager onroerend goedbeheer A. Lindenberg van de Agri- markt: „Er ligt een steegje aan de zuidkant van ons terrein, maar dat is te smal voor de enor me verkeersstromen waar we over praten. Die moet je ook niet over de Van Doornestraat en Philipsstraat willen leiden. Het bedrijventerrein is daar niet geschikt voor." Perfecta Chemie is er ook een verklaard tegen stander van, omdat er onveilige situaties zullen ontstaan door vermenging van auto- en vracht- wagenverkeer. Daarnaast vrezen de drie bedrij ven aan de Van Hertumweg om zetverlies als klanten een om weg via het industrieterrein moeten maken. Voor het tanksta tion zou dat waarschijnlijk het einde betekenen, laat CZAV-woordvoerder R. de Lan ge (onroerendgoed beheer) we ten. „Een tankstation is afhanke lijk van een goede bereikbaar heid. Mensen stoppen impulsief om even te tanken. Moeten ze omrijden, dan kiezen ze liever de volgende pomp. Wij schatten het omzetverlies op veertig pro cent als dit plan zo doorgaat en dat vind ik onacceptabel." Te laat De drie woordvoerders vinden dat de gemeente te weinig en te laat met hen heeft gesproken over de verkeersgevolgen van de tunnelvarianten. Lindenberg: „Herhaaldelijk hebben we de ge meente gevraagd: hoe staat het met de spoorstudie? Elke keer kregen we te horen: 'Nee, het is nog te vroeg'. Nu ligt er ineens een variantenstudie, waarin de verkeersafwikkeling nauwelijks is bekeken. Als het onderzoeks bureau met ons had gepraat, hadden we direct kunnen aange ven dat de aangegeven alterna tieve ontsluiting onhaalbaar en onwenselijk is. Wij willen dan ook dat het college goed onder zoekt hoe wij bereikbaar kun nen blijven via de Van Hertum weg." Wethouder M. Dieleman (CDA, verkeer) weersprak gisteren in de commissie dat er niet met de bedrijven is gesproken. „Deze kritiek is niet terecht." Linden berg liet na afloop echter weten dat er wel voortdurend overleg met de gemeente is (geweest), maar niet over de spoorzone Van Hertumweg. Ook bewoner K. Fokke van De Lijnbaan, waarlangs straks een doorgaan de weg komt te liggen, en leden van de werkgroep Trompstraat eo klaagden gisteren over 'late' communicatie. Wethouder Diele man wierp tegen dat hij betrok kenen kort na het collegebesluit in een persoonlijk gesprek heeft geïnformeerd. Hij gaf, net als vele commissiele den, aan dat verdere communi catie met belanghebbenden noodzakelijk is. „Het gaat hier om een verkennend rapport. Er zullen nog 101 details moeten worden geregeld." Wethouder M. van 't Westeinde (economie) vulde aan.dat het college pas on langs een keuze heeft gemaakt uit de vier varianten. „Pas daar na kun je met bedrijven discus siëren over oplossingen." De gemeenteraad moet deze maand een variant kiezen, wil Goes geen (rijks)subsidie mislo pen voor het spoorzone-project. De aanvraag moet voor 1 juni de deur uit. A/T) I Accountants- en //n I Adviesgroep Rijkse I Uw partner in zakelijke dienstverlening Donderdag 25 mei (hemelvaartsdag) en vrijdag 26 mei zijn onze vier kantoren gesloten. Middelburg. Goes, Serooskerke (W) en Viissingen www.aar.nl,info@aar.nl (Advertentie) Kom op 26 en 27 mei naar onze exclusive Lapponia show aan de Raadhuisstraat 27 Roosendaal LAPPONIA LX Voor de beste service in uw omgeving: Vergouwen Juweliers Roosendaal Raadhuisstraat 27-29 www.vergouwenjuweliers.nl 0165 - 533 447 NISSE - Twee fietsers pedde len in de omgeving van Nisse, omzoomd door het wit en groen van de meidoorns en hel fluitenkruid. De lente laat zich dezer dagen in de Zak van de Zuid-Beve land op haar schoonst zien. De ideale tijd om te onthaasten en te genieten van een overweldi gende natuur die geholpen door flinke regenbuien nog even vooruit kan. De meidoorn bloeit in mei en juni met een sterke, bedwel mende geur. Het fluitenkruid weet zich ook tot in juni staan de te houden, maar laat zich al vanaf april zien. De stengel van het fluitenkruid is hol. Een fluitje is er zo van gemaakt, door ongeveer halverwege een snee overlangs te maken. Maar wie doet dat nog? foto Dirk-Jan Gjeltema Bei voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 ofkijkopwww.intratuin.nl oedseldief ISSINGEN - In een winkel de Glacisstraat in Vlissin- iis gistermiddag een 17-jari- Vlissinger betrapt op dief- jongen werd aangehouden at hij vier chocoladerepen weggenomen. Hij had ook s identiteitsbewijs op zak. zijn fouillering in het politie- sau kwam er ook nog een le- rorst uit zijn jaszak tevoor- :u Toen de politie videobeel- ran de desbetreffende win- bekeek, bleek dat hij daar leverworst in zijn jaszak had :oken. jongen verklaarde spijt te óen van de diefstal. Tegen is proces-verbaal opge- ikt. DDELBURG - Elke Middel- rger krijgt binnenkort een ter van een verkeersbord in bus. Alle kliko's in de ge uite kunnen daarmee wor- omgetoverd tot een mobiel tig-kilometerbord. gemeente hoopt dat automo- •ten hun gedrag aanpassen rdat één keer in de week de iten volstaan met de geïmpro- ade verkeersborden. De ac- iliko is de afsluiting van de nering van de dertig-kilome- anes in de stad. heel Middelburg mag in de Inen niet harder dan dertig uien gereden. Alleen op door- mde wegen is de maximum- Ibeid nog vijftig kilometer uur. De zones worden aange- itnvia 'poorten' aan het be- ivan de wijken. de praktijk blijkt dat veel au- lobilisten zich niet houden ide maximumsnelheid. Vori- week zei de Walcherse dis- itschef J. Kasse nog in een iscommissie dat het lastig itroleren is in dertig-kilome- zones. De politie stelt zich op standpunt dat de weg de ge- fes moet dwingen om de Iheid aan te passen. DDELBURG - De Middel de politierechter M. Meeu- üeheeft gisteren een 44-jari- beroepschauffeur uit Bene i-Leeuwen voor het veroorza- I van een ongeval veroor- feot vijfhonderd euro boete fe maanden voorwaardelij- njontzegging. man bestuurde 18 oktober HinGoes een trekker met op- 8{i' en gaf op de T-splitsing 'de Anthony Fokkerstraat ^voorrang aan een fietser, jongen kwam daardoor met 'fiets onder het wiel van de fevagen terecht. Het slacht- ?r liep door de botsing een febreuk op. De verdachte de fietser niet te hebben ge- II De man vertelde sindsdien ïlmatig contact te hebben ge- •met het slachtoffer. doven was de beroepschauf- rnog danig onder de indruk het ongeval. „Ik kom niet :r naar Zeeland, want dan ^ik er steeds mee geconfron- "h Dat heb ik vandaag ook Jrer'rt",zei hij. Advertentie(Advertentie) (Advertentie) Campanula carpatica (klokjesbloem) Blauw of wit bloeiend, winterhard, potmaat 12 cm. Per stuk 2,79 nü 2' gratis van de reepe (Advertentie) hmndcafé U begint met een lasagna van diverse soorten vis met garnaaltjes, courgette en. aubergine. Dan volgt een gebakken scholfilet antiboise met tomaatjes, kappertjes en olijven. Als heerlijke afsluiting vier verschillende bereidingen van grapefruit. BAARLAND - Het strandje dat aan de Westerschelde bij Baarland moet komen, kan niet eerder dan eind juni, be gin juli worden opgespoten. De aannemer die het karwei moet uitvoeren, kan deze klus door drukke werkzaamhe den elders niet eerder inplannen. De provincie moet overi gens nog een vergunning afgeven. Binnenkort wordt die verwacht. Het opspuiten van het strandje wordt betaald door de gemeente Borsele en het vlakbij gelegen recreatie- bedrijf Scheldeoord. COLIJNSPLAAT - De rioolwaterzuivering in Colijns- plaat wordt waarschijnlijk gesloopt. Volgens het water schap Zeeuwse Eilanden is de zuivering verouderd. Na de sloop gaat al het afvalwater van Noord-Beveland naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie Camperlandpolder. Om het afvalwater op die zuiverinstallatie te krijgen, zijn een nieuw rioolgemaal in Colijnsplaat en een nieuwe pers leiding nodig. De kosten daarvan bedragen 900.000 euro. De algemene vergadering van het waterschap neemt don derdag 8 juni een definitieve beslissing. In het najaar kan met de werkzaamheden worden begonnen. MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoner van Hansweert is gisteren in Middelburg voor dronken rijden veroor deeld tot 650 euro boete en zes maanden rijontzegging. In de strafmaat hield politierechter M. Meeuwisse er reke ning mee dat verdachte al eerder voor rijden onder in vloed is bestraft. De automobilist werd 11 februari in Goes gepakt met een alcoholgehalte van 580 microgram: bijna drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Sint Annaland voor bedreiging 330 euro boete opgelegd. Aan de bedreiging lag een slepend conflict met de buren aan ten grondslag. Dat leidde er toe dat een van de par tijen verhuisde, maar daarmee was de vrede niet gete kend. Toen er in zijn auto was ingebroken en een band was lekgestoken had verdachte een sterk vermoeden dat zijn (ex) buurman er achter zat. Hij ging vorig jaar 5 juli verhaal halen. „Ik molesteer je. Ik maak je af", had hij ge roepen. Officier van Justitie J. Groen vond elk woord te veel om aan deze zaak, waar twee mensen elkaar het le ven zuur maken, te wijden. „Het lijkt wel de pubertijd. Het is te kinderachtig voor woorden." De officier vond 330 euro boete passend. De politierechter vonniste con form de eis. door Willem van Dam KRUININGEN - Het conflict tussen de gemeente Reimers- waal en de vereniging Bewoners Belangen Yerseke-West is uit de wereld. Dat betekent, dat de ge meente op korte termijn kan be ginnen met de uitvoering van haar plannen voor het westelij ke deel van Yerseke. Die plannen voorzien in de bouw van een multifunctioneel centrum (met daarin twee basis scholen, peuterspeelzaal, kinder opvang en muziekvereniging Mozart), nieuwbouw van het zorgcentrum Vredelust en een verplaatsing van de sportvel den. Begin maart stapten bewo ners naar de Raad van State in een poging de plannen onge daan te maken. De zaak zou van daag dienen. De bewoners heb ben echter besloten hun bezwa ren in te trekken, omdat zij over eenstemming hebben bereikt met de gemeente. Het dagelijks gemeentebestuur van Reimers- waal en vertegenwoordigers van de vereniging Bewoners Belan gen Yerseke-West maakten dat gisteren bekend. De bewoners vreesden voor aan tasting van hun privacy en de verkeersveiligheid. Hun opstel ling wekte de woede van de ge meenteraad; vooral de gang naar de Raad van State viel slecht. Het gemeentebestuur van Reimerswaal voorzag ernsti ge vertraging van de plannen. Dat zou aanzienlijke consequen ties hebben voor de basisscho len Prinses Beatrix en het Kom pas, die in het toekomstige mul tifunctioneel centrum onderdak moeten krijgen. De kou is echter uit de lucht, nu de gemeente de buurtbewoners een aantal toe zeggingen heeft gedaan. Buffer Om de privacy van de bewoners van de Ericalaan en de Breeweg te waarborgen, worden die in de gelegenheid gesteld een groen strook aan te kopen, die kan die nen als 'buffer' tussen het toe komstige Vredelust en hun ach tertuinen. Tussen de achtertui nen van de woningen aan de Irislaan/ Violenlaan en het aan te leggen korfbalveld komt een geluidswal. Om autoverkeer zo veel mogelijk buiten de wijk te houden, wordt de ingang van van beide scholen aan de Hoge- weg gesitueerd. Zowel het gemeentebestuur als de belangenvereniging toonde zich gisteren verheugd. Volgens wethouder J. Sinke (SGP, ruim telijke ordening) is de gemeente 'voor bijna honderd procent' aan de wensen van de buurtbe woners tegemoet gekomen. Wet houder J. de Kunder (CDA, on derwijs) was eveneens opgeto gen; hij gaat ervan uit dat de Prinses Beatrixschool en het Kompas in augustus 2008 over een nieuwe accommodatie be schikken. In de loop van 2007 kunnen waarschijnlijk de eerste wedstrijden op het nieuwe sport complex worden gespeeld. Die Middelburger keek laatst vreemd op van de post van zijn zorgverzekeraar. De brief begon met de mededeling dat hij ingeschreven stond als houder van een zogeheten stu dentenpolis. Nu houdt onze man zeker van voordelige za ken. En hij voelt zich als va der van twee adolescente zo nen nog altijd zeer jeugdig. Maar gezien zijn leeftijd was de speciale ouderenpolis van dezelfde zorgverzekeraar meer voor de hand liggend. Voor de zekerheid belde hij maar even met het verzeke ringskantoor. Hij wilde er verder niet moei- I lijk over doen, had hij meege deeld. „Maar dan wil ik wel J die doos gratis condooms die mijn jongens ook bij hun stu- dentenpolis kregen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29