Van de Ven mijdt serie EK-races Noem mij maar een gevoelsjudoka PZC Zuiderbaan outsider op WK 19 Crosser neemt meer rust Topatleet El Guerrouj kondigt afscheid aan Hoek speelt beslissing in Halsteren Van de Ketterij leidt bekerfinale Snelle juniorentijd Jansen Tweede seizoenszege Eversdijk Gideonse tweede in Brabant Van de Grift wint judotoernooi uitslagen agenda Poortvliet weg Noormannen bij Wijnands wordt trainer bij DFS dinsdag 23 mei 2006 wb llISSINGEN - Motorcrosser jiniis van de Ven laat de cyclus het Europese kampioen- iChap 125cc dit seizoen links lig- [fii. In overleg met de baas van lijn team Van der Haar Racing is besloten dat de verre reizen j|e voor het EK gemaakt moe ien worden en die elkaar snel op- iolgen, een te zware belasting lijn voor Van de Ven. De wedstrijd afgelopen zondag het Duitse Reutlingen was Èardoor voorlopig de laatste EK-wedstrijd van de achttienja- Vlissingse crosser. Hij zal je komende dagen niet deelne- in Rhenen, omdat die [K-wedstrijd te kort volgt op jeraces in Reutlingen. De wed- trijden daarna in onder meer iiveden. Slovenië, Letland en furkije worden venneden van wege de reistijd in combinatie met een te korte rustperiode. De inkrimping van Van de Vens racekalender is een uitvloeisel van zijn zware ongeluk vorig jaar in Mill. Daarbij verloor hij een nier en zijn milt. Nog altijd is zijn lichaam niet aan zware in spanningen gewend zoals dat voor zijn ongeluk het geval was. „We zijn rijders met één nier te gengekomen die er twee jaar over hebben gedaan om terug op hun oudé niveau te komen", vertelde vader Giel van de Ven. Van de Ven richt al zijn pijlen dit seizoen op het wereldkampi oenschap in het Finse Vantaa, op zondag 13 augustus. Het is zijn laatste kans om de wereldti tel 125cc bij de junioren in de wacht te slepen. In voorberei ding daarop zal hij met name rit me en conditie opdoen in het prestigieuze Open Duitse kam pioenschap. Bnonze sportredactie CASABLANCA - Hicham el Guerrouj heeft zijn afscheid van jeatletieksport aangekondigd. Pe tweevoudig olympisch kam- van Athene maakte zijn iduit maandag in Casablanca itkend. leMarokkaan (31) veroverde in Ühene de dubbel op de 1500 en D meter. Hij is ook de wereld- irdhouder op de 1500 meter, ids zijn triomftocht in Athene ifthij geen serieuze wedstrijd gelopen. laGuerrouj maakte zijn besluit 'cpeen speciaal belegde perscon- Klaartje Zuiderbaan: „We hebben een leuk team, maar missen de routine die de Denen en Zweden hebben.' foto Emiel van Lint ferentie bekend. „Na negentien jaar stop ik er mee. Ik bedank ie dereen die me de afgelopen ja ren heeft geholpen zoveel mooie prestaties neer te zetten", klonk het geëmotioneerd. El Guerrouj behoort tot de grootste middenafstandslopers uit de geschiedenis. Hij begon op zijn vijftiende met atletiek, omdat zijn moeder vond. dat hij te vies werd van het voetballen. Zijn afscheid kwam niet onver wacht. In maart verklaarde de beste Marokkaanse atleet uit de geschiedenis al slapeloze nach ten te hebben door de twijfels over het vervolg van zijn loop baan. ANP door Koen de Vries ROTTERDAM - Volgens de Deense pers is zeilster Klaartje Zuiderbaan met haar team de grote favoriet voor het WK .matchracen, dat van donder dag tot en met zondag in de ha ven van Kopenhagen gehouden wordt. De voormalige inwoon ster van Terneuzen denkt daar heel anders over. „Noem ons maar outsider. Meer zijn we echt niet", zegt ze. Dat Zuiderbaan een grote kans wordt toegedicht de titel te grij pen is op het eerste gezicht niet zo vreemd. Ze won de afge lopen weken twee wedstrijden die als generale repetitie voor het WK gelden. Zowel bij het Spaanse Calpe als bij het Por tugese eiland Madeira greep ze de eindzege. De omstandigheden waarin ge zeild werd, waren echter niet te vergelijken met die van Ko penhagen. Daar wordt gevaren in een zesmansboot, terwijl de boot bij Calpe vijf en die bij Madeira vier opvarenden ken de. Zuiderbaan: „Het was bij de wedstrijden een beetje schippe ren met de bemanning. We voe ren met een paar nieuwe men sen en het was puzzelen hoe we het moesten aanpakken. Ik had helemaal niet verwacht dat we het zo goed zouden doen. Het geheim van ons suc ces was dat we onbevangen hebben gevaren. We hadden met die teams niets te verlie zen." De boten die in Kopenhagen ge bruikt worden, zijn echter ge maakt voor zes opvarenden. Zeilers uit Noord-Europa wil len niets liever dan in deze bo ten varen. Ze zijn er bij wijze van spreken in grootgebracht. „De Zweden en Denen zijn voor mij daarom de grote favo rieten", stelt Zuiderbaan, die met haar zus Trijntje, Anita van Oeveren, Do Janne Ver meulen, Renske Verbeek en An- ne-Marie Kostecki naar Dene marken afreist. „We hebben een leuk team, maar missen de routine die de Denen en Zwe den hebben. Als we net zo on bevangen kunnen varen als in Calpe en op Madeira, hebben we misschien een kansje om ver te komen." Bij het WK treffen alle twaalf teams elkaar in de voor ronde één keer. De beste vier van dat eindklassement gaan door naar de halve finales, waarin om drie zeges gestre den wordt. In Kopenhagen ko men naast het team van Neder land twee Franse, drie Deense, drie Zweedse, één Duits en twee teams uit de VS aan de start. HOEK - Het beslissingsduel van Hoek, met als inzet be houd van het hoofdklasserschap, wordt zaterdag toch op het veld van Halsteren gespeeld. De Zeeuws-Vlamingen staan om 14.30 uur aan de aftrap tegen Nieuw Lekker- land. Volgens Paul Telussa, de interim-trainer van Hoek, was Halsteren afgevallen als locatie, omdat het veld van de zondagclub moest worden omgeploegd. „Daar is geen sprake van", reageerde voorzitter Willem-Jan van Tonge- GOES - De finale om de districtsbeker Zuid 1 van de KN VB tussen AS WH en Oisterwijk wordt geleid door Harold van de Ketterij. De Goesenaar mag de wedstrijd fluiten als beloning voor een sterk seizoen. Het duel wordt zater dag gespeeld in "Ulvenhout. ALPHEN AAN DEN RIJN - Marije Jansen heeft tijdens een competitiewedstrijd voor senioren in Alphen aan den Rijn een juniorentoptijd gelopen op de 100 meter horden. De uit Goes afkomstige atlete realiseerde een tijd van 14.64 seconden. Hiermee werd ze tweede. Jansen is met deze tijd nu met voorsprong de snelste juniore van Neder land op dit nummer. Haar vorige persoonlijke record was 14.82 en dateerde van 7 mei. Met een vrij matige sprong van 5,39 won ze het verspringen. GOES - Wielrenster Anne Eversdijk uit Kapelle heeft haar tweede overwinning op de weg geboekt. Ze was de sterkste bij de juniorvrouwen in het criterium van Dordrecht. Eversdijk klopte net als in Borsele alle snelle juniorvrouwen van Nederland in de sprint. Agnieta Fran- cke uit Koudekerke boekte een vierde plaats bij de nieu welingmeisjes. EINDHOVEN - Wielrenner Kevin Gideonse uit Heinkens- zand is tweede geworden in de Hel van Brabant, een twee daagse wedstrijd. In zowel de eerste etappe over 110 kilo meter als de tweede rit over 130 kilometer finishte hij als vierde. Tjitte van den Buijs uit Nieuwdorp werd derde in het eindklassement, na een derde en een zevende plaats. MIERLO - Tijdens het sterk bezette judotoernooi in Mier- lo werd Ramon van de Grift voor het tweede jaar op rij winnaar. De negentienjarige Vlissinger versloeg in de klasse tot 66 kilo Andreas Nordwal uit Zweden en Jerome Winants uit België met een vol punt (ippon). In de halve finale tegen de Belg Siewert Hugeller had Van de Grift wel de volle vijf minuten nodig om te winnen. In de finale tegen Kevin Rueck uit Delft lukte het de Zeeuw vroegtij dig te winnen met een lage schouderworp (ippon). Ook Paul Mechielsen (sportcentrum Delta) bereikte de fi nale in de klasse tot 100 kilo, maar hij verloor nipt met een koka. ïlisabeth Willeboordse verdedigt titel op EK in Tampere toor Roeland van Vliet IOTTERDAM - Aan de voora vond van het EK judo in Tarn de, waarop ze zaterdag haar ti- id in de klasse -63 verdedigt, ioel Elisabeth Willeboordse een koekje open over haarzelf. De ü-jarige studente geneeskunde, lie tegenwoordig in Rotterdam toont, vertelt openhartig over 5ar 'schijf van vijf': de vijf be langrijke voedingsstoffen voor bar topsportcarrière. Talent Je had talent voor het soort ju- iodat Wim Geelhoed, mijn trai ler, ideaal vond. Ik noem dat Kt open judo, waarbij je je te- ifflstandster beetpakt om haar 'igooien en niet alleen maar om feboot af te houden. Waarbij je Mus enigszins kwetsbaar op- Relt en echt een gevecht wilt «ngaan. Maar het judo van te- Snwoordig is anders - meer ver- ledigend - en dus kun je mis- wel zeggen dat ik er nu binder talent voor heb." ■Ik kom technisch net iets te kort, Ik ben geen Mark Huizin- Mie maar één klein gaatje no- <kg heeft om toe te slaan en ip pon te scoren. Ik ben ook tac- Miwat minder goed, alhoewel jkde laatste jaren veel heb bijge- wd, Noem mij maar een ge- 'oelsjudoka: ik wacht af, ben lis niet in control, maar ben jood in de overname. Maar bij ®ij ziet het er allemaal wel wat r uit dan bij Mark. Waar joj ippons maakt, scoor ik slechts' waza-ari's." Trainers -Wim Geelhoed ging bijna nooit 3eenaar wedstrijden. Hij train de me, dat was alles. Hij heeft -ein al de jaren dat ik bij hem Qt, tot m'n zeventiende, ook ~jaai' één keer gefeliciteerd. Dat ïas toen ik Nederlands kam psoen tot 16 jaar werd. Dat was tamelijk ook zijn eerste Neder landse titel." -Wim probeerde ons tijdens de tainingen altijd op te naaien, •lij wilde ons hard maken, met 21 zijn achterhoofd dat hij ons ?)n ideale judo wilde leren. Hij ;Me ons het complete gevecht. iJus niet koste wat het kost blij- *n staan, maar gooien en ge- j°oid worden. Ik vind dat het nog altijd het mooiste judo, ssiaar aan de top red je het daar net mee. „Toen ik naar Jan de Rooy in Goirle ging, werd ik klaarge stoomd voor het judoën op topni veau. Hij leerde mij een reëler 'spelletje', Maar dat lag mij aan vankelijk helemaal niet. Ik ben er op m'n zeventiende mee be gonnen en pas op m'n 21e werd ik voor het eerst Nederlands kampioen bij de senioren. Ik heb dus een lange aanlooptijd gehad. „We botsten, zeker in het begin, ook behoorlijk. Maar daar heb ben we allebei mee leren om gaan. Ik nam en neem niet zo maar alles van hem aan. Ik wil altijd precies weten waarom ik iets moet doen. Pas als me duide lijk is waar een oefening goed voor is, kan ik me er helemaal voor geven. „Laatst liep ik stage bij een chi rurg in het Utrechts Medisch Centrum. Ik heb die man het naadje van de kous gevraagd. Ik wilde alles weten. Gelukkig stond hij er open voor en nam hij de tijd om alles aan me uit te leggen. Jan heeft daarentegen liever dat ik de dingen die hij vertelt ook gelijk doe. Maar zo zit ik dus niet in elkaar." 3. Ouders „Ik heb het onlangs aan mijn va der gevraagd: hoe het hen is ge lukt om hun aandacht goed over vier kinderen te verdelen? Ik heb me altijd een beetje be zwaard gevoeld dat mijn vader, toen ik nog bij Geelhoed zat, op zaterdag met mij mee ging en mij dan coachte. En dat terwijl mijn broer, Jasper, best goed kon voetballen en bij Middel burg met de Al in de hoogste klasse speelde, onder meer te gen PSV en Feyenoord. En mijn andere twee zussen, Sarah en Marleen, konden ook goed judo ën. Hoe hebben ze dat allemaal kunnen combineren? Mijn vader zegt nu dat dat toch heel aardig gelukt is. Dat vind ik dan heel knap van hen." „Nadat ik naar Goirle ging, hebben m'n ouders zich nooit meer met de wedstrijden bemoeid. Maar ik kan wel heel goed met hen over judo praten. Als ik nu in het weekend naar Vlissingen ga, ben ik ook weer echt het kind thuis. Dan ver tel ik over m'n trainingen, over hoe ik me voel... Maar als het even kan, wil ik het daar juist niet over sport hebben. Ik ben er al heel de week mee bezig en in Elisabeth Willeboordse: „Tussen mijn zeventiende en 25e zat er een strakke structuur in mijn leven en ontzegde ik mezelf tal van leuke dingen. Daar ben ik nu van afgestapt. Ik doe wat meer waar ik zin in heb. En ik ben er niet bepaald minder goed van gaan judoën." foto Fred Ernst/ANP de weekends wil ik juist rust. Maar dan willen zij juist alles van mij weten en merk ik dat ze nog altijd erg meeleven. Dan roept m'n vader midden in een gesprek dat over iets heel an ders gaat: 'Tampere!Of m'n moeder vraagt tussen neus en lippen door: 'Is Finland eigen lijk lid van de EU?' En dan zijn we toch weer bij judo aanbe land." 4. Karakter „Toen ik me vorig jaar inschreef voor de studie geneeskunde, moest een selectiecommissie beoordelen of ik toegelaten zou worden. Ik heb toen verteld dat ik er vol voor wilde gaan, net als in de sport. Kijk, topsport is maar voor tien procent leuk. Dat is als je wint. In de andere negentig procent van je tijd - on zichtbaar voor de meeste mensen - moet je trainen, afzien en hard zijn voor jezelf. Je krijgt blessures en andere tegen slagen, maar hebt een doel voor ogen en vecht dus terug. Ik heb gezegd dat ik heel graag arts wil worden. En niet de studie wilde 'proberen', maar dat ik 'm ook echt zou doen en zou afma ken. Ik haak niet af, dat is ze ker." „Ik heb tot nu toe ook maar één tentamen gemist en de rest heb ik gehaald. Topsporten en stude ren is goed te combineren, vind ik. Topsporters werken tijdseffi- ciënt, hebben doelen voor ogen en zetten door. Vandaar dat ze het vaak in het bedrijfsleven ook goed doen. Van iemand die van negen tot vijf werkt en geen seconde langer, weet je zeker dat die in een vorig leven geen topsport heeft bedreven." 5. Ervaringen „Tussen mijn zeventiende en 25e zat er een strakke structuur in mijn leven en ontzegde ik me zelf tal van leuke dingen. Daar ben ik nu van afgestapt. Ik doe wat meer waar ik- zin in heb. En ik ben er niet bepaald minder goed van gaan judoën." „Hetzelfde geldt voor trainen: ik heb twee maanden geleden ge leerd dat ik best eens een dagje kan overslaan. Het was in de week voor het wereldbekertoer nooi van Rome. Ik voelde me moe en had 's ochtends geen zin om te trainen, maar ging toch en raakte tijdens de eerste oefening al geblesseerd. Iemands hak kwam hard in mijn kuit, waar door ik echt een dag niet kon lo pen. Na een behandeling van de magnetiseur kwam het gelukkig nog goed. Eerder al had ik van mijn sportpsycholoog gehoord dat je beter niet kunt trainen als je een keer geen zin hebt. Je bent dan minder scherp en loopt Lucky Day 4016 van 22 mei. 2.3.8.11.13.17.25.27.31.33.39.44.50.52.5 4.55.59.64.73.75 (onder voorbehoud) Istanbul. Vrouwen. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Kotkina (Rus) 6-0 4-0 opgave Kotkina, Sprem (Kro) - Kostanic (Kro/8) 6-2 7-6 (3). Districtscompetitie. Hoofdklasse. Slagvast-De Schelde 2-4. MD: R. de Looff/J. Moerman-R. Hendrikse/M. Kokelaar 7-5 0-6 3-6. VD: J. Davidse/M. Sparrentak-M. Flipse/E. Vendrik 7-5 6-3. GD: J. Davidse/P. San- dee-M. Kokelaar/P. de Bree 3-6 6-2 6-7, M. Sparrentak/J. Moerman-R. Hen- drikse/ E. Vendrik 2-6 2-6, R. de Looff/T. de Looff-P. de Bree/B. Kats 7-6 6-3, P. Sandee/T. de Looff-B. Kats/M. Flipse 7-6 6-7 3-6. Gravelsteps-Souburg 0-6. MD: A. Dieleman/R. Pycke-R. van Housselt/D. Rempt 0-6 2-6. VD: A. van Damme/A. Willemsen-J. Scheers/N. Baecke 6-4 1-6 4-6. GD: A. Willemsen/R. Pycke-R. van Housselt/N. Baecke 7-5 3-6 0-6, A. Willemsen/W. Swartile-J. de Lange/N. Baecke 4-7 6-7, A. van Damme/W. Swar tile-J. de Lange/J. Scheers 3-6 5-7, A. van Damme/A. Dieleman-D. Rempt/J. Scheers 4-6 3-6. Boskreek-Ruucstoppelen 1-5. MD: H. Riemens/J. Versprille-M. van der Est/R. Walpot 6-3 3-6 6-1. VD: T. Flikweert/M. de Paepe-A. Jansen/L. Ver wijs 5-7 3-6. GD: H. Riemens/N. Bren- ner-P. van der Est/M. Verwijs 6-7 2-6, A. Maas/M. de Paepe-P. van der Est/L. Ver wijs 1-6 1-6, R. Brugge/N. Brenner-M. van der Est/M. Verwijs 2-6 4-6, A. Maas/T. Flikweert-R. Walpot/A. Jansen Game'78-MLTC 2-4. MD: R. Boddaert/F. de Smet-P. de Jong/R. de Jong 6- 3-6. VD: A. de Witte/W. de Ke- sel-A. Ilic/S. Jobse 6-3 6-2. GD: M. Adriaansens/L. Missiaen-R. de Jong/M. de Jong 4-6 3-6, M. Adriaansens/R. Bod- daert-R. de Jong/A. Ilic 5-7 1-6, W. de Kesel/L. Missiaen-M. de Jong/E. van Broekhoven 6-1 6-3, A. de Witte/F. de Smet-S. Jobse/E. van Broekhoven 3-6 6-7. Districtscompetitie, gemengd 35+. Hoofdklasse. 't Halve Maantje-Sjef 6-0. MD: P. Bek/S. Lokserse-C. Baas/M. Evers 6-1 6-4. VD: M. Breen/J. Hoosemans-R. de Clerk/M. Sterrenberg 6-3 6-4, GD: S. Lokerse/C. Offringa-M. Sterrenberg/P. Baas 6-2 7-5, P. Bek/C. Offringa-R. de Clerk/P. Baas 6-1 6-4, M. Breen/R. Schol- wat meer risico op een blessure. Nou, dat heb ik die keer dus ge weten. Ik heb me daarna voorge nomen beter naar mijn lichaam te luisteren. Want denk je nou echt dat ik minder goed had ge presteerd in Rome als ik die trai ning had overgeslagen?" „Een titel verdedigen, zoals nu op het EK, is voor mij een ge heel nieuwe ervaring. Dat heb ik nooit eerder meegemaakt. Er wordt extra op me gelet, door te genstanders en door de mensen om me heen. Daardoor krijg ik extra druk op me gelegd, maar ik ben inmiddels zo ver dat ik me niet van de wijs laat bren gen. Of een tegenstander me nou indringend aankijkt of m'n vader ineens 'Tampere' roept, het maakt me niet uit. Ik weet zelf wat ik kan en dat ik in de voorbereiding alles heb gege ven. Daarmee wil ik weer een medaille pakken." dinsdag Wielrennen ten-A. Reesink/C. Baas 6-4 6-2, J. Hoosemans/R. Scholten-A. Reesink/M. Evers 6-1 6-7 6-4. MLTC-Slagvast 3-3. MD: J. Goossens/H. van Sabben-L. Sandee/R, Vermeulen 6-2 6-4. VD: J. Kleinepier/R. Smit-M. Baron/S. Visser 7-5 6-2. GD: J. Kleinepier/J. Goossens-R. Vermeulen/ M. Baron 6-3 3-6 3-6, N. Ie duc/H. van Sabben-H. Clausing/L. Sandee 5-7 2-6, R. Smit/P. Ie Duc-M. van Tuijl/S. Visser 6-4 7-6, N. Ie Duc/P. Ie Duc-H. Clau- sing/M. van Tuijl 6-7 6-3 1-6, Ovezande-De Stoof 5-1. MD: F. van den Akker/R. Brand-K. de Vries/E. Vogel 6-2 6-1. VD: N. Ars/M. Rijk-M. Rein- houdt/A. Steketee 5-7 6-7. Boskreek-De Schelde 6-0. MD: M. Nelisse/E. Brenner-H. van Oosterhout/T. Mol 6-3 6-3. VD: H. Tazelaar/A. de Looff-M. van Oosterhout/C. Pongajow 6-3 6-2. GD: M. Blaakman/C. de Rijk-F. Krant/E. Busink 6-2 6-1, M. Nelisse/M. Blaakman-T. Mol/M. van Oosterhout 6-1 6-3, H. Tazelaar/C. de Rijk-F. Krant/C. Pongajow 6-4 6-3, A. de Looff/E. Bren ner-H. van Oosterhout/E. Busink 5-7 7-5 7-5. Brescia. Ronde van Italië, ProTour. Vijftiende etappe, Mergozzo - Bres cia: 1. Bettinï (Ita) 190 km in 4.15.42 (44,583 km/u), 2. Pollack (Dui), 3. Fórster (Dui), 4. Vogels (Aus), 5. Richeze (Arg), 16. De Kort, 25. Savoldelli (Ita). 30. Engels, 33. Clement, 42. Eltink, 49. Basso (Ita), 51. Cunego (Ita), 85. Ullrich (Dui), 127. Ardila (Col) 0.16,141. De Maar. Algemeen klassement: 1. Basso 59.44.07, 2. José Enrique Gutierrez (Spa) 3.27, 3. Savoldelli 5.30, 4. Belli (Ita) 7.35, 5. Sïmoni (Ita) 8.00, 6. Casar (Fra) 8.01, 7. Pellizotti (Ita) 8.14, 8. Da- nielson (VSt) 8.35, 9. Cunego 8.58, 10. Di Luca (Ita) 10.36, 40. Ullrich 28.21, 54. Eltink 39.38, 71. Engels 54.36, 83. Cle ment 1.02.51, 102. Ardila 1.18.22, 134. De Maar 1.40.17,143. De Kort 1.50.22. Walchers kampioenschap. Finale. Locatie: De Regenboog in Oost-Sou burg. Aanvang 19.30 uur. Vriendschappelijk. Borsels elftal on der de 23 jaar tegen Apollo. Locatie: ter rein Apollo. Aanvang: 19.30 uur. Districtskampioenschap tijdrijden van KNWU. Wedstrijd voor eliteren ners, beloften, amateurs A, die allen twintig kilometer rijden. De overige ca- tegoriën leggen tien kilometer af. Eer ste start om 18.30 uur. Parkoers in Krui- ningen, nabij Veerhavenplein. Zwemmen Zeeuwse zomerampioenschappen (lange afstanden). Zwembad Vliegen de Vaart, Terneuzen. Aanvang 19.15 WESTKAPELLE - Voetbalclub De Noormannen is op zoek naar een trainer voor volgend sei zoen. De club uit Westkapelle heeft af scheid genomen van Paulus Poortvliet, die dit seizoen de scepter zwaaide over de eerste selectie. 'Signalen uit de spelers groep' lagen ten grondslag aan het bestuursbesluit, zei voorzit ter Minderhoud. BURGH-HAAMSTEDE - Wil Wijnands wordt met ingang van komend seizoen trainer van het eerste voetbalelftal van DFS. De Middelburger volgt Ron de Bruine op. Wijnands was voor heen trainer bij Nieuwland, MZVC en Zeelandia Middel burg. DFS hoopt met het aan trekken van de nieuwe trainer, die voor één seizoen heeft gete kend, de ambities waar te ma ken in het komende seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19