ritiek op gebruik parkeerplaats Zo word ik toch nog lenig Symposium over aanpak drugstoerisme Oud-medewerker gemeente krijgt schadevergoeding entefeest Boei verdwijnt op raadselachtige wijze Werken, waar je met je maar wilt laptop wil Mdernemers willen Hof van Tange openhouden voor bezoekers Kieuw biljart udjes op Stoot Fitness voor ouderen Rijontzegging voor drankrijder Dreigen van buren bestraft Miljoeneninvestering Kanaalzone Stichting Grensarbeid wil actie agenda mobiel internet kaart kpn sluifje aan, dinsdag 23 mei 2006 Business Center wNadia Berkelder *i HDELBURG - Kermisexploi- 9jilen en circusartiesten moe- ^jaan de rand van de stad par- jen. Als ze op het Hof van »e staan, houden ze dagen bezet. Bezorgklachten: •0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; aterdagstot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) lia Berkelder Edith Ramakers we helemaal geen bezwaar, maar die wagens hoeven er hele maal niet te staan." De parkeer garages zijn op Hemelvaartsdag dicht. Tijdens de pinksterdagen, eind volgende week, is het nog extra druk in Middelburg. Er zijn dat weekeinde twee festivals: het jazzfestival en Middelburg Vól koren. Vorig jaar leverde de toe loop van mensen tijdens het koorfestival problemen op. Dat was aanleiding voor een overgro te meerderheid van de gemeente raad om het college van B en W op te dragen de parkeerkelders op zondagen open te stellen. Maar ook dit jaar blijven de par keergarages dicht tijdens de pinksterdagen, net als op ande re zondagen. „Het is praten te gen een dichte muur", verzucht Boers. Het college vindt open stelling van de parkeerkelders te duur. Het zou per jaar 20.000 euro kosten om de garages tij dens koopzondagen open te doen. Het festival Middelburg Vol-kóren vindt plaats op eerste en tweede pinksterdag, zondag 4 en maandag 5 juni. Het jazzfes tival duurt van vrijdag 2 tot en met zondag 4 juni. 5t it vindt de Vereniging Onder- sers Middelburg (VOM). De- week komt circus Malford s Middelburg. Het Hof van ifjue is daarvoor van woens- tot en met zondag afgeslo- i Het terrein wordt niet al- a gebruikt om de circustent ite zetten, maar ook als par- aplaats. »V0M wil dat het parkeerter- in in de toekomst open blijft »rbezoekers van de stad. „We -bben in de binnenstad al zo anig parkeerruimte", vindt Dizitter H. Boers. „Zeker nu Ettelijk is dat er geen parkeer- Ii jrein komt bij het CWI en nu sloten is dat het nieuwe thea- smet de parkeerkelder er niet N i at." Volgens Boers kunnen «mensen van circussen en de nnis best op andere terreinen irkeren: op de Mortiere bij- urbeeld. Daar is bij de woon- julevard een groot parkeerter- ingemaakt. Het terrein dient Fi als transferium. tl circus komt precies in een skeinde waarin veel drukte a bezoekers wordt vernacht, tel mensen zijn met Hemel- jjrleen paar dagen vrij. On- anemers in de binnenstad zul- J eomzet gaan mislopen als er tel genoeg parkeerruimte is, wrspelt Boers. „Tegen het van een tent hebben ITKAPELLE - Biljartvereni- ;0udjes op Stoot neemt van een nieuw biljart in ge- De Stichting Welzijn ke heeft een bijdrage gele- aan het vervangen van het biljart in Westkapelle Her- Biljartvereniging Oudjes iStoot speelt vier middagen in week in het verenigingsge- m. De club telt 35 leden. SUPSKERKE - Imkerij Pop- ïidamme in Grijpskerke ndtvan 25 tot en met 27 mei lentefeest. Het feest is voor een plantenmarkt, maar er is ieen kinderprogramma. Het it is vrij toegankelijk en flirt van 10.00 tot 17.00 uur. Mevrouw Teijn gebruikt het nieuwe fitnesscentrum van 't Gasthuis in Middelburg om stijve spieren te voorkomen. door Wendy de Jong MIDDELBURG - A. Teijn wil niet ach ter de geraniums zitten, maar in bewe ging blijven. „Anders word ik een stijf mens en dat wil ik niet", zegt ze. Daar om sport ze tegenwoordig in de nieuwe fitnessruimte van 't Gasthuis in Middel burg. Daar kunnen bewoners maar ook revalidatiegasten, medewerkers en ouderen uit de omgeving terecht. In de sportruimte bij fysiotherapie op de eerste verdieping staan verschillende toestellen. Er is voor ieder wat wils. Je kunt de spieren in je armen, benen of borst trainen, maar er is ook een loop band. M. Karman vindt het niet belangrijk op wat voor toestel hij zit. „Ik ga alles langs." Hij probeert al langer met fysio therapie een conditie op te bouwen om weer goed te kunnen lopen. „Bewegen helpt goed. Ik liep eerst met een rolla- tor, daarna met een stok en nu kan ik al zonder." Karman demonstreert het apparaat waarop hij zit. „Je moet je armen hele maal spreiden en dat voel je in je borst kas." Het is zwaar, maar hij laat zich niet kennen. „Ik doe alles!" De fitnessactiviteit is er niet alleen om ouderen bezig te houden. Het is ook de bedoeling dat ze functies als wassen, lo pen, opstaan en aankleden zo lang mo gelijk zelf kunnen doen. Uiteindelijk kunnen ze daardoor langer in hun eigen huis blijven wonen. Ook het risco op vallen wordt door het fitnessen kleiner. „Vallen kan in sommi ge gevallen worden voorkomen door in beweging te blijven", zegt fysiothera peut T. Sheilds. Hij begeleidt de oude ren tijdens het sporten en weet wat de ouderen nodig hebben en wat ze wel of niet aankunnen. Gezellig De heup van Teijn is al zeven keer uit de kom geraakt. „Ik doe nu oefeningen zo dat het me niet nog eens gebeurt", zegt ze. Daarnaast vindt ze het ook erg gezellig. „Ik ben blij met al die fitness. Je kunt nu veel meer doen dan eerst. Op deze manier word ik toch nog een beet je lenig. Bovendien vind ik het op de foto Lex de Meester twee dagen dat ik hier kom erg gezel- lig-" B. Baas noemt de nieuwe toestellen fan tastisch. „Jammer dat we dit vijf jaar geleden nog niet hadden. Toen was het allemaal nog handwerk. Instructeurs moesten alles voor je doen, terwijl Ton nu alleen de grote lijnen uitzet en toe zicht houdt." Karman, Baas en Teijn zitten in de dag behandeling. Ze wonen thuis, maar een aantal uur per week worden ze in het revalidatiecentrum behandeld. Het fit nesscircuit is bedoeld voor cliënten die in 't Gasthuis wonen, maar ook voor re validatiegasten, medewerkers en oude ren uit de omgeving. B. den Hamer woont in het revalidatiecentnim. Hij vindt de fitness hartstikke leuk. „Het is goed voor de spieren. Ik heb afgelopen vrijdag vier toestellen gehad. Ik vind ei genlijk alles leuk en ik blijf er fit door." door Wout Bareman TERNEUZEN - Op initiatief van de Euregio Scheldemond vindt morgen in Gent een sym posium plaats over grensover schrijdend drugstoerisme en de overlast die dat veroorzaakt. Aan het symposium wordt deel genomen door een groot aantal bestuurders en vertegenwoordi gers van justitie en politie uit Zeeland, Vlaanderen, Wallonië en Noord-Frankrijk. Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen drong al geruime tijd aan op overleg over het drugs toerisme, niet direct om het tot nu toe gevoerde beleid ter dis cussie te stellen, maar om te ko men tot een grensoverschrijden de beleidsafstemming en te zoe ken naar een structurele aanpak van de problematiek. Lonink verwacht veel van het overleg. Hij pleit onder meer voor een uitwisseling tussen de Nederlandse en Franse justitie van processen-verbaal tegen met name Noord-Franse drugs toeristen, die in Terneuzen op de bon worden geslingerd voor bijvoorbeeld parkeerovertredin- gen. Tussen justitie in België en Noord-Frankrijk bestaan daar over al afspraken, die in de prak tijk succesvol blijken. De aandacht voor het drugstoe risme en de mogelijkheden om het drugsbeleid beter op elkaar af te stemmen, waren afgelopen zaterdag al onderwerp van een conferentie in de Limburgse grensstreek. Daar verdedigde burgemeester G. Leers van Maastricht het Ne derlandse gedoogbeleid harts tochtelijk, maar werd er van Bel gische zijde gehamerd op het be lang van een nultolerantiebe- leid. bRené van Stee •NEUZEN - De vrijwilligers de Stichting Portaal van _ideren staan voor een raad- ffant de manshoge en lood- boei, die als herkennings- it dient voor de toeristische jctie op het sluizencomplex 'ferneuzen, is verdwenen. ben nog steeds met stom- aldus coördina- tor Ab Bakker van het Portaal gistermiddag. „Want zo'n ding neem je niet mee in je achter zak. Daarvoor heb je minstens een vrachtauto en een takel no- dig." De boei is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag weggehaald. Vrijdagmiddag werden zo'n veertig bezoekers nog bij het baken verwelkomd. De gids en gastvrouw van het be zoekerscentrum weten zeker dat de boei nog op zijn plaats lag.Za- terdagmiddag bleek hij verdwe nen. Secretaris Jan Lievens van de stichting heeft aangifte ge daan. De boei was niet veran kerd. Ook zijn er geen sporen van braak of vernieling. Een in tensieve belronde, leverde geen relevante informatie op. Een zoektocht op het sluizencom plex had gisteren ook geen resul taat. Ab Bakker begrijpt er niets van. „De boei lag pal langs een drukbereden weg over de sluizen. Ik kan me niet voorstel len dat niemand iets heeft ge zien", zegt hij. Lievens stelt dat de boei alleen als ornament waardevol is en dat degenen die hem hebben weggenomen er niets mee kun nen doen. Bakker hoopt dat de boei niet als schroot is verkocht. „Want dan moeten we echt op zoek naar een ander exem plaar." Hoewel hij danig met de verdwijning in zijn maag zit, kan Bakker er de humor van in zien. „Als het echt een grap is, is het niet zo heel erg. Dan komt hij wel terug. Jammer is dat we ons herkenningspunt nu kwijt zijn. Maar gelukkig hebben de daders de uitkijktoren op het sluizencomplex laten staan. An ders waren we verder van huis." MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoner van Hansweert is gisteren in Middelburg voor dronken rijden veroor deeld tot 650 euro boete en zes maanden rijontzegging. In de strafmaat hield politierechter M. Meeuwisse er reke ning mee dat verdachte al eerder voor rijden onder in vloed is bestraft. De automobilist werd op 11 februari in Goes gepakt met een alcoholgehalte van 580 microgram: bijna drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Sint-Annaland voor bedreiging 330 euro boete opgelegd. Aan de bedreiging lag een slepend conflict met de buren aan ten grondslag. Dat leidde er toe dat een van de par tijen verhuisde, maar daarmee was de vrede niet gete kend. Toen er in zijn auto was ingebroken en een band was lekgestoken had de verdachte een sterk vermoeden dat zijn (ex-)buurman erachter zat. Hij ging vorig jaar 5 juli verhaal halen. „Ik maak je af", had hij geroepen. De officier vond 330 euro boete passend. De politiei'echter vonniste conform de eis. ZELZATE - De gi-oep Nilefos Chemie in Gent investeert de komende vijf jaar honderd miljoen euro in de fabriek van Rhodia Chemie aan de Kuhlmannkaai aan het Ka naal Gent-Temeuzen ten zuiden van Zelzate. Nilefos nam de 'gipsfabriek' vorig najaar over. Er wordt een nieuwe productie-eenheid gebouwd voor de productie van smaak stoffen en conseiwei'ingsmiddelen voor de voedingsindus trie. Andere afdelingen worden uitgebreid en gemoderni seerd. De installaties, waar zwavelzuur woi'dt gemaakt en waar vervuild zwavelzuur van raffinaderijen en ande re industrieën wordt gezuiverd, wordt aangepast, net als de afdeling voor ammoniumfosfaat. Die afdeling is onder meer gericht op de productie van oplosbare meststoffen. De investeringen gaan niet dii'ect gepaard met uitbrei ding van het aantal arbeidsplaatsen. TERNEUZEN - De Stichting Grensarbeid roept alle grensarbeiders op om een actie voor oud-grensarbeiders te steunen. Die moet er voor zorgen dat er een overgangs regeling of een compensatiei-egeling komt voor de mensen die zijn benadeeld door de invoering van de nieuwe zorg- verzekeringswet. Gepensioneerde grensarbeiders die in Nederland wonen en hoofdzakelijk een Belgische pen sioenuitkering genieten, gaan er door de nieuwe wet sterk in inkomen op achteruit. Dit is een gevolg van het per 1 januari vervallen van de vrijstelling van de Nedei'landse verzekeringsplicht. Dit betekent dat deze groep oud-grensarbeiders wordt geconfronteerd met een gemid delde inkomensachteruitgang van twintig procent. De Stichting Grensarbeid heeft voor deze problematiek al herhaalde malen aandacht gevraagd van minister Hooger- vorst van Volksgezondheid en de leden van de Tweede Ka mer. Tot dusver is er nog weinig resultaat bereikt. In de eerste helft van juni staat dit onderwerp opnieuw op de Haagse politieke agenda. Om hun eisen kracht bij te zet ten roept de stichting alle grensarbeiders en rechtstreeks benadeelden op hun stem in Den Haag te laten horen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Oud-gemeen teambtenaar R. van Poppel krijgt schadevergoeding voor de bouw van een sporthal en een school in de buurt van zijn huis in Arnemuiden. Een nipte meer derheid van de gemeenteraad van Middelburg voelt er niets voor om een contra-expertise te laten uitvoeren. Normaal gesproken neemt de raad zonder blikken of blozen de adviezen over van het advies bureau dat de gemeente inhuurt voor de beoordeling van plan- schade. In dit geval was er twij fel. Van Poppel, die inmiddels •raadsgriffier in Borsele is, was betrokken bij het bouwplan en bovendien is de vergoeding be duidend hoger dan normaal. Het CDA stelde voor een tweede onderzoek uit te laten voei-en omdat de argumenten van het bureau niet zouden deugen. Het feit dat de indiener oud-ambte naar is, deed volgens raadslid J. Aalberts niet ter zake. Vol gens GroenLinks was dat nu juist de enige juiste reden om wel een extra onderzoek te doen. „In deze bijzondere situa tie is het verstandig om een zeer zorgvuldige procedure te vol gen", zei A. van 't Westeinde. Als op basis van de argumenten van het CDA een contra-experti se wordt uitgevoerd, heeft dat tot gevolg dat de raad in de toe komst oeverloze discussies over schadevergoedingen moet gaan voeren, vond een meerderheid van de raadsleden. „We willen de onafhankelijkheid en de des kundigheid van het bureau niet ter discussie stellen naar aanlei ding van een individueel geval", zei A. Harwijne (PvdA). De ChristenUnie had het voor stel van het CDA willen steunen als de positie van de indiener daarbij wel een rol had ge speeld. „Het zou kunnen zijn dat iemand zegt dat dit geen wil lekeurige burger is", zei E. Her inga. „Maar dat argument hoor ik niet." Het CDA kreeg steun van de SGP, Gi'oenLinks, Mid- delburg Transparant en een deel van de fracties van de WD en de SP. De PvdA, PPM, Christen unie en een deel van de SP en WD stemden tegen. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Seniorenclub, met o.a. bil jarten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00 -11.00 uur: Yoga; DZwaan, 19.30 uur: Bingo; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30 -16.30 uur: Schaakso ciëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- sen. Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes fel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 kroail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl (Advertentie) Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf €34,95 per maand" Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden 0800 - 0105 je telecomspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11