fZC itevige aanpak verkeer in Goes Gewetenloze aanpak gewetenskwestie yoortunnel maakt deel uit van samenhangend pakket maatregelen pststrate -fcopt grote kans p veroordeling Handel Morres met China staat of valt met logistieke mogelijkheden Ramkraak in Oud-Vossemeer Agent getuigt tegen drankrijder Man ontkent opzettelijk helen Baan kwijt door rijverbod 'bedrijfsonroerend goed' Ü3 brunö <S) Jochie 0113-315649 ,nl nl ƒ31,4460 AA Goes antie-exploïtatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; anaal: 020-4562500. terdag 20 mei 2006 editie Bevelanden-Tholen darmen van der Werf DES - Het verkeer in Goes ipt over vijf a tien jaar zeker de spits onherroepelijk vast. gemeente Goes wil forse Wiegelen nemen om dat te le gaan. De bouw van een nel onder het spoor bij het idskantoor is daar slechts één lerdeel van. .verkeer 'Goes in' staat in de tiend al vaak vast op Rijks- g A58 richting Deltaweg 3-Zierikzee) en de Anthony ierstraat langs McDonald's, het werk erop zit in het Sta dspark en op de bedrijventer- ien in De Poel, doet zich 8 uit' dezelfde ellende voor iaf half vijf tot pakweg half ,roei de nabije toekomst wordt dit jererger, blijkt uit berekenin- :yan advies- en ingenieursbu- DHV voor de gemeente Bij een gewone groei van bedrijvigheid en bevolking, ider bijvoorbeeld de nieuwe k Waterstad in het haven- en gebied, neemt het ver vaarlijks al met zo'n ander- [procent toe. de verkeersmodellen van Vis dat mooi te zien", aldus houder M. Dieleman (CDA, teer). „Het loopt vol. We kun- daarom ook niet volstaan halve maatregelen. Je kunt over vijf jaar weer begin- gemeente wil voor langere de doorstroming van het ver- garanderen, met een extra sluiting op Rijksweg A58, hele nieuwe wegenstructuur de zuidkant van de stad én lorDick Bosscher ÖMERSWAAL - Gemeente- dslid M. Weststrate (Leef- Reimerswaal) loopt een gro ans dat hij wordt veroor- Id vanwege het schenden de geheimhoudingsplicht, blijkt uit jurisprudentie in gelijkbare zaken. Reimerswaalse college on- '.oekt of Weststrate strafrech te vervolgd kan worden. Re- lelijk zijn gemeenteraadsle- elders in het land, zoals in wen, Raalte, Delft en het tseTynaarlo, wegens schen- ig van de geheimhoudings- it veroordeeld, straffen varieerden van lig zonder strafoplegging r ildboetes van vier- en vijf- jiderd gulden en voorwaarde- te celstraffen. In alle gevallen het erom dat de betrokken idsleden geheime informatie ïbaarden. Weststrate ligt in tnerswaal onder vuur nadat ii de PZC gewag maakte van leis in de vertrouwenscomm- seover burgemeesterskandi- tC.van Liere. rafrecht leunhouding is geregeld in lemeentewet, maar met het 'nden van de geheimhou- Dgsplicht overtreedt een ge- enteraadslid ook artikel 272 het wetboek van Strafrecht, siin staat: 'Hij die enig ge ar waarvan hij weet of rede rijs moet vermoeden dat nit hoofde van ambt, beroep wettelijk voorschrift dan wel voeger ambt of beroep ver- eht is het te bewaren, opzette- I schendt, wordt gestraft met vangenisstraf van ten hoogste II jaar of een geldboete van de een daarop aansluitende ver- keerstunnel onder het spoor bij het Goese stadskantoor. Het één kan onmogelijk los gezien wor den van het ander. Het eerste project dat van al die plannen aangepakt gaat wor den, is het doortrekken van de Nansenbaan waardoor er vanaf de Anthony Fokkerstraat een di recte aansluiting komt op de 's-Gravenpolderseweg. Wethou der Dieleman verwacht dat hier mee in 2008 kan worden begon nen. Deze maatregel zal de Anthony Fokkerstraat al ontlas ten. Het vervolg, een extra aanslui ting op de A58, ligt minder een voudig. Rijkswaterstaat wil zo min mogelijk op- en afritten langs Rijkswegen. De provincie leidt het overleg hierover. Diele man: „Het idee is nog niet afge schoten. Over enkele maanden weten we meer." Mocht de recht streekse aansluiting er niet ko men, dan staat een weg evenwij dig aan de A58 op de rol rich ting het al bestaande knooppunt V ierwegen- A5 8 De extra A58-aansluiting is be langrijk, maar Goes wil niet met andere plannen wachten tot die er is. Het gaat dan om de tweede zuidelijke ontsluitingsweg langs de wijken Aria en Ouverture van en naar de binnenstad én een verkeerstunnel onder het spoor. Wat betreft de bouw van de tunnel wordt gemikt op 2009- 2010. Begin 2007 zal blijken of het Rijk aan dit plan wil bijdra gen. Veel kritiek is er in de Goese ge meenteraad niet op al deze idee ën. PvdA-raadslid W. Brouwer vroeg zich deze week wel af 'of dit alles niet een maatje te groot is voor een stadje als Goes'. Die leman vindt van niet. „We lopen niet naast onze schoenen. Het autoverkeer groeit evenals het goederenvervoer over het spoor. We moeten iets ondernemen, ook om nu erg drukke woonstra ten als de Buys Ballotstraat te kunnen ontlasten." De gemeente Goes wil een spoortunnel aanleggen bij het stadskantoor. door Sheila van Doorsselaer HULST - Of woninginrichter Morres Wo nen in Hulst daadwerkelijk zaken gaat doen met China, hangt af van de logis tiek en de distributiemogelijkheden van meubelen van China naar Hulst. Morres ontving donderdag een zestien koppige delegatie uit de Chinese stad Gu angzhou en Panyu, het economische cen trum van Guangzhou. Morres had in het verleden een kleine showroom in Panyu. Morres bekijkt de mogelijkheden meubels vanuit Panyu te kunnen betrekken. Volgens J. Goosen, woordvoerder van Morres, zijn de contacten in ieder geval gelegd. „In feite kunnen ze daar alles maken, maar het moet dan wel voldoen aan de westerse smaak qua belijning en kleur. Tijdens het bezoek aan onze showroom in Hulst hebben ze kunnen zien waar we naar op zoek zijn." Handdoeken De handel met China staat of valt echter met de logistieke mogelijkheden. „Een i: Een gewetenskwestie, zo om schreef M. Weststrate, raads lid voor Leefbaar Reimerswaal, donderdagavond het achteraf lekken van vertrouwelijke infor matie. Dat die informatie perso nen heeft beschadigd, bleek bij het geweten van Weststrate wei nig effect te sorteren. „Het heeft bij iedereen grote commotie ver oorzaakt", zo stelde hij. „Behal ve bij mij." door Mieke van der Jaqt KRUININGEN - Het is niet de eerste keer dat Weststrate, die openheid hoog in het vaandel zegt te voeren, de vertrouwelijk heid schendt. De raad overwoog nog in januari juridische stap pen wegens het citeren uit ver trouwelijke stukken. Bij die gelegenheid wilde het raadslid zich al niet laten over tuigen van het nut van geheim houding als belangen van perso nen in het geding zijn. Weststra- tes neiging tot koketteren met het vrije woord weerhield de raad er uiteindelijk van stappen te zetten. Op een martelaar van het zogenaamde vrije woord zit ten ze in Reimerswaal ook niet te wachten. De erfgenaam van Pim Fortuyn is kennelijk deze week net een stap te ver gegaan. De feiten nog even op een rij: voor een nieuwe Reimerswaalse burgemeester moest vorig jaar een vertrouwenscommissie de kandidaten ontvangen. West strate werd lid van die commis sie en tekende impliciet voor de geheimhoudingsplicht. *In de loop van de procedure beweer den boze tongen tegen twee van de andere leden, J. Sinke (SGP) en P. Koeman (CDA), dat een van de kandidaten (burgemees ter C. van Liere van Noord-Be veland) een drankprobleem had. De geheimhoudingsplicht is zo belangrijk omdat alles onder zocht kan worden, zonder dat het gevolgen heeft voor de solli citanten. De roddel werd onder zocht en bleek niet op waarheid te berusten. Van Liere bleef een goede kandidaat, maar moest het net afleggen tegen J. Huis man, die CDA-lid is. Van Liere is lid van de WD. Weststrate bracht een jaar na dato de ver trouwelijke stukken naar buiten en beschuldigde Sinke en Koe man ervan zelf doelbewust rod dels over Van Liere te hebben verspreid. De raadsleden zou den daarmee hebben willen be reiken dat een burgemeester van confessionele huize zou wor den benoemd. analyse Wie het doelwit van de LR-actie was, werd tijdens de raadsverga dering van donderdag zonne klaar: J. Sinke, die na de verkie zingen dit voorjaar de collegeon derhandelingen voorzat, en ver volgens zelf wethouder werd. Van Liere was een bijkomende schadepost, meer niet. Even logisch als dat de SGP een burgemeester van confessionele huize prefereert, had Sinke wei nig zin om met een LR-wethou- der achter de collegetafel te gaan zitten, zeker niet in de per soon van Weststrate. In een LR-motie van wantrouwen te gen Sinke, die donderdag zon der al te veel plichtplegingen werd verworpen, bleek daar nog steeds de schoen te wringen. Met zijn beschuldigingen wil Weststrate Sinke straffen voor de collegevorming. Dat Van Lie re het slachtoffer wordt, nemen Weststrate en zijn partij, zonder spijt, op de koop toe. Dat de fractie van Leefbaar Rei merswaal zich vierkant achter de actie van Weststrate opstelt, is voor de gemeenteraad goed om te weten. Onder het mom van vechten tegen de achterka mertjespolitiek leggen de 'Leef baren' met kennelijk gemak de geheimhoudingsplicht naast zich neer en gillen zij moord en brand als ze daarop worden aan gesproken. Weinig colle ga-raadsleden zullen nog een 'Leefbare' in een vertrouwens commissie willen benoemen. Nu gaat dan toch gebeuren wat lang achterwege bleef: de ge meenteraad heeft een motie aan- gènomen, die het college aan- OUD-VOSSEMEER - Drie onbekende mannen hebben gisterochtend rond vier uur een ramkraak gepleegd bij Roggeband Supermarkt Plus aan de Molenstraat in Oud-Vossemeer. „Ze hebben met een gestolen auto uit het dorp de schuifpui eruit gereden. In één minuut tijd heb ben ze tabak en sigaretten meegenomen. Het is een enor me ravage", zegt eigenaar J. Roggeband aangeslagen. Rog geband vermoedt dat het een voorbereide actie was. „Ze wisten precies waar ze mee bezig waren, want we hadden net een nieuwe voorraad binnen." Roggeband, die boven de winkel woont, werd wakker van het alarm. Een buur jongen was hem voor. „Hij is naar buiten gerend, waar door de inbrekers er snel vandoor gingen. Toen ik bene den kwam, waren ze al weg." De waarde van de gestolen rookwaren ligt volgens Roggeband rond de zevenduizend euro. „Als we er een nieuwe schuifpui in moeten zetten, kost dat ook al snel vijftienduizend euro." Ondanks de ra vage ging de supermarkt gisteren wel gewoon open. „We hebben ook nog een privé-ingang, dus die kunnen we ge bruiken. Dat is nog een geluk bij een ongeluk." MIDDELBLTRG - Een 65-jarige inwoner van Goes is giste ren bij verstek voor dronken rijden veroordeeld tot twee weken cel, zevenhonderd euro boete en zeven maanden rij ontzegging. De aanhouding kwam merkwaardig tot stand. De man verscheen vorig jaar augustus op het poli tiebureau in Goes, waar de agent die met hem praatte merkte dat hij gedronken had. Een andere politieman had de man kort daarvoorin een auto zien rijden. Toen de agenten elkaar bij de koffie-automaat spraken, besloten ze een blaastest bij de Goesenaar af te nemen. Het alcohol gehalte bedroeg 735 microgram: ruim drie keer zoveel als toegestaan. De man is een bekende van de politie. De agent kwam gisteren in de Middelburgse rechtbank getui gen dat hij de Goesenaar had zien rijden. De politierech ter legde de straf op die de officier van justitie hacl geëist. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof veroordeelde gisteren een 23-jarige inwoner van Zie- rikzee tot een voorwaardelijke boete van 550 euro wegens heling. De man kocht vorig jaar twee gsm-telefoons en een videocamera van een handelaar. Hij zei niet te weten dat de goederen van diefstal afkomstig waren en voerde aan dat het in zijn geboorteland gebruikelijk is om spul len op straat te kopen. MIDDELBURG - Een hardleerse drankrijder uit Arnhem mag van de Middelburgse politierechter vijftien maanden niet meer achter het stuur. Daarmee is hij zijn baan kwijt. Ook moet hij 750 euro boete betalen. De man zat nog in een proeftijd van een eerdere veroordeling toen hij vorig jaar kort na elkaar twee keer in Terneuzen werd gepakt. (Advertentie) 7 juni verschijnt de special: in 'de Ondernemer'! Voor informatie 076-5312277 foto Willem Mieras container volladen met handdoeken is wel even iets anders dan bankstellen. Daarbij, als de kosten uit de pan rijzen, dan is het voor ons ook niet zo interes sant." Een delegatie van Morres gaat binnen en kele weken naar Panyu om daar verder te praten. Goosen denkt dat over een paar weken duidelijk is of Morres daad werkelijk op eigen kracht meubelen uit China gaat betrekken. Nu koopt het be drijf nog in via Nederlandse groothande laren. (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE spoort tot wat het zelf al was be gonnen te onderzoeken: straf rechtelijke vervolging. Jurispru dentie is er al. C. Kloos, raadslid van de gemeente Tynaarlo in Drenthe, ook een 'Leefbare', maakte een deal openbaar die de vertrouwenscommissie met de zittende burgemeester had ge maakt: hij werd herbenoemd als hij maar snel zelf zou opstap pen. Kloos veroorzaakte minder schade dan Weststrate, maar werd door de politierechter ver- oordeeld tot 500 euro boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van een jaar. Dat hangt ook Weststrate boven het hoofd. Uit de gemeenteraad kan hij niet worden gezet, want hij is door de Reimerswalers gekozen. Het is dan ook moeilijk om West strate van vertrouwelijke infor matie uit te zonderen, behalve als het gaat om commissies die uit het midden van de raad wor den benoemd. Als een meerder heid van de raad een LR-lid niet wil benoemen, blijft die fractie erbuiten. Net zoals met het colle ge is gebeurd. Normale prijs 9,95 Deze DVD is «oor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. zeeuwse almanak De fotograaf van deze krant, zeker niet de langste op deze aardbodem, toas deze week op een schoolplein in Sluis ja loers. Een jochie werd om ringd door minstens veertig gillende meiden, zag hij. „Da's mij vroeger nooit over komen. Dat gastje moet wel ontzettend knap zijn. Ik ga 's even wat dichterbij staan. Op een meter afstand van het gekrijs kioam hij tot de con clusie dat hij een bril nodig heeft. Het aandachttrekkende vent je, net zo lang als de foto graaf, bleek een al heel lang volwassen radioverslaggeef ster, die zoveel mogelijk scho lieren voor haar microfoon probeerde te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65