U een bedrijf om in te lijsten VERSCHOORE 2006 30 9 filialen, 9 karakters, 1 ziel Allround tot in het kleinste detail Service op maat Arjen Verschoore (43), Foto Verschoore, Oostburg Goes Hulst v Zierikzee Middelburg Vlissingen Een stukje geschiedenis Etten-Leur Oost-Souburg Ad Verschoore (53), 2) Vlissingen Walstraat 109 -111Vlissingen T 0118 414081 F 0118 440141 E info@fotoverschoore.nl 3) Hulst Gentsestraat 25, Hulst T 0114 316162 F 0114 321061 E hulst@fotoverschoore.nl 4) Middelburg Lange Delft 115, Middelburg T 0118 634225 F 0118 640876 5) Oost-Souburg Kanaalstraat 67, Oost-Souburg T 0118 461762 F 0118 490282 6) Oostburg Burchtstraat 4, Oostburg T 0117 452867 F 0117 455319 7) Terneuzen Noordstraat 6, Terneuzen T 0115 621575 F 0115 616794 8) Zierikzee Mol 17-19, Zierikzee T 0111 450091 F 0111 450093 9.) Etten-Leur Hof van den Houte 156, Etten-Leur T 076 5012670 F 076 5032742 Emiddelburg@fotoverschoore.nl Esouburg@fotoverschoore.nl Eoostburg@fotoverschoore.nl Eterneuzen@fotoverschoore.nl Ezierikzee@fotoverschoore.nl E ettenleur@fotoverschoore.nl foto Verschoore speelt sinds aar en dag een schakelrol in de tens van de klant om beeldma- leriaal te delen met anderen. Het zeer complete productassorti- uient biedt daartoe alle gelegen heid. De oorspronkelijke activiteiten van Foto Verschoore - het maken van portretten en bruidsreporta- ces - maken daar nog altijd deel van uit. Maar er is zoveel meer. Bij de diverse vestigingen van foto Verschoore kunt u onder meer terecht voor: •digitale camera's •reflexcamera's •digitale reflexcamera's 'compactcamera's •camcorders 'televisies (waaronder HD-tv's) •dvd-spelers 'home cinema-systemen 'digitale pasfoto's •fotolijsten en -albums •Kodak Kiosk' •fotosnelservice 'panoramafoto's ■MP3-spelers •fotoprinters Een aantal filialen voorziet ook Sn: studiofotografie, apparatuur voor mobiele telefonie en verre kijkers. fotomateriaal kan ter plekke in de winkel worden aangeleverd voor ontwikkelen en/of afdruk ken, maar ook via de website: ww.fotoverschoore.nl. Inde acht Zeeuwse vestigingen Foto Verschoore zijn in totaal circa zeventig medewerkers actief. Stuk voor stuk leergierig, enthousiast en bereid volop mee an in de dynamiek binnen jFoto Verschoore. Nieuwe ontwik kelingen volgen elkaar immers in hoog tempo op en dat vereist de e flexibiliteit. Foto Verschoore traint zijn mensen on die job. Dat resulteert niet alleen in een grondige productkennis, ook in een uitgesproken klantgerichte aanpak. Want ken- van de techniek is één ding, het is uiteindelijk de klant die deze techniek naar volle tevre denheid moet kunnen gebruiken. Persoonlijke ervaringen en op en aanmerkingen over de pro- doden en diensten zijn altijd van harte welkom. Zo blijft Foto Verschoore op de hoogte van wat de klant belangrijk vindt en het gericht blijven werken aan de kern van de zaak: service opmaat, voor perfect beeldmate- Terneuzen filiaalmanager Peter Lobbes (46). Drie leden telt zijn team: Lourens Kolijn, Nancy Elenbaas en Sandra Boogaard, "ledereen kent er iedereen bij Foto Verschoore. Bovendien is het een familiebe- drijf. Daardoor staan mensen er '°ch anders in. Dat bevordert de hechtheid." Ben activiteit die Peter beslist genoemd wil hebben, is het navullen van Hewlett Packard en Lexmark printercartridges. Vriendelijk voor je portemonnee én het milieu." Advertorial is algemeen directeur van Foto Verschoore in Goes, Middelburg, Zierikzee, Hulst, Terneuzen, Oostburg en Etten-Leur. Sinds zijn vijftiende is hij actief in de zaak. Twintig jaar geleden nam hij deze over van zijn vader. Arjen zette de filialisering in gang. "Die resulteerde in een dekking door heel Zeeland en een grotere inkoopkracht. Ik zoek voortdu rend naar nieuwe kansen voor het bedrijf en wil dat Foto Verschoore trendsetter is over de hele breedte van ons assorti ment." Filiaalmanager Lucinda Volkers (26) kwam drie jaar geleden in dienst, toen fotozaak De Milliano door Verschoore werd overgeno men. "Ik werkte al zes jaar bij De Milliano. De klanten van toén zijn ook de klanten van nu. Natuurlijk zien we veel toeristen in de win kel en het aantal Belgische klan ten groeit gestaag: foto- en film apparatuur is in Nederland aan zienlijk voordeliger." Vaste .medewerkers in het Oostburgse filiaal zijn Yneke Fenijn en Liesbeth Dijkgraaf. »W3 Ss Filiaalmanager: Ewald van de Borgt (56). Zijn team wordt gevormd door Patrick van Waarde, Miranda Schog, Juriaan Schipper, René den Toonder, Nelleke Verburg, Suzan van Zandwijk, Leroy Schermer, Robin Sloos, Marien Buitendijk, Ruud Lucasse en Monique Wattel. Ewald werkt inmiddels bijna 13 jaar bij Foto Verschoore en maakte feitelijk van zijn hobby zijn beroep: foto en film zijn altijd zijn grote passie geweest. Door de jaren heen maakte hij veel bedrijfsreportages en reclame films. Ook verzorgde hij beeld materiaal ter ondersteuning van schadeclaims, bijvoorbeeld wan neer een schip averij had opge lopen. De komst van de digitale fotografie zette een streep onder dit soort opdrachten. In het Goese filiaal wordt het beleid van Verschoore uitgestip peld, vinden de vergaderingen van het managementteam plaats en rolt het PR-materiaal uit de printers. Ewald: "Verschoore is een uitstekende baas. Niet alleen is het bedrijf kernge zond, de sfeer is heel open, de lijnen zijn kort en er is geen spra ke van baas boven baas. We hebben allemaal een stem. Dat maakt dat je je betrokken voelt." ben opgeleid in de IT en heb per soonlijk veel affiniteit met digita le fotografie. Er gebeurt voortdu rend van alles op dat gebied, dus ik zal niet snel vastgeroest raken. Daar komt bij dat ons diensten pakket heel gevarieerd is. En het contact met de klant zorgt voor een levendige sfeer." Filiaalmanager Erwin Koster (43) runt, samen met Priscilla de Gucht, Marleen Braspenning, Danny Sturm en Monique den Hamer Foto Verschoore in Hulst. Die is als enige van de negen winkels ook op zondag geopend, de dag waarop veel Zeeuws- Vlamingen en nog veel meer Belgen het gezellige vestingstad je bezoeken. Hun Bourgondische inslag maakt dat ze ruim de tijd nemen om zich te laten informe ren en hun keuze te maken. Een prettige gang van zaken, vindt Erwin, die sinds twee jaar in Hulst werkt. Hij is van oorsprong fotograaf en werkte ook nog enkele jaren voor de NOS. "In mijn huidige baan kan ik veel van mezelf leggen. Ik mag op mijn eigen wijze kleur geven aan de formule van Foto Verschoore." Als een van de succes nummers van het bedrijf noemt Erwin de dvd-kopieerser- vice. "Steeds meer mensen weten ons te vinden voor het op dvd zetten van hun foto-, homevi deo- en 8 mm-film- materiaal; de ideale manier om beeld materiaal te bewa ren, zonder kwali teitsverlies." Filiaalmanager: Jeroen Corstanje (33). Zijn teamleden zijn Carmen Mellaart, Francisca Boen en Rick Evertse. Fotografie en film zijn emotionele produc ten. Iedere klant heeft zijn eigen verhaal. Als je een bijdrage kunt leveren aan het vertellen daar van, dan is dat heel bijzonder. Ziedaar de motivatie van Jeroen Corstanje in een notendop. 'Tien jaar werk ik hier nu en in die tijd is er enorm veel veranderd. Neem bijvoorbeeld de evolutie van de videocamera. Ooit waren dat onhandige bakbeesten, die Plaatsvervangend filiaalmanager Justin Verkaart (22). Zijn team I telt twee leden, Peter Wegman en Anne Mensing. Het winkelend publiek in Middelburg is uitge sproken gemêleerd, vertelt Justin. "Behalve een grote groep vaste klanten weten ook toeris- j tenons goed te vinden, waaron der diverse oude bekenden. Ik je in een tas met je meezeulde. Dan zijn de supercompacte camera's van nu toch stukken handiger. Sommige zijn niet gro ter dan een pakje sigaretten." Ook de digitale fotografie heeft een aantal belangrijke voordelen ten opzichte van 'ouderwets' een rolletje volschieten. Maar, vertelt Jeroen, het mapje met foto's, analoog of digitaal, dat de klant gemakkelijk kan meenemen naar familie of vrienden blijft pop ulair. "En wij kunnen ze binnen 1 uur afleveren, dus dat is lekker snel!" 1919 - Adriaan (Adrie) Verschoore begint een fotostudio in de Goese Langevorststraat. Niet dat hij vastgebakken zit aan de winkel: met de fiets, het sta tief op de bagagedrager, trekt hij Zuid-Beveland in en maakt in café's en bij de mensen thuis talloze portret ten. Een camera is een zeld zaamheid en fotografie nog omgeven door een waas van magie. In de twintiger jaren mar keert de komst van de Agfa Click het begin van de ama teurfotografie. Adrie Verschoore legt zich vanaf dat moment ook toe op het afdrukken van door de klant gemaakte foto's. 1936 - Fotograaf Verschoore verhuist zijn studio naar een pand aan de Grote Markt in Goes. Het zal 60 jaar het hoofdkwartier vormen van de zaak. Op vele duizenden foto's en kilometers film legt Foto Verschoore de provin cie Zeeland en zijn bewo ners door de jaren heen vast. Boeren en boerinnen in kle derdracht, de gevolgen van de Tweede Wereldoorlog, de watersnoodramp, dorps- en stadsgezichten, fruitcorso's, de bouw van de Deltawerken: Foto Verschoore is erbij en legt het vast voor het nage slacht. Gaandeweg groeit de studio van Adrie Verschoore uit tot een bescheiden foto- en filmimperium. Zoons Jos, Wim en Dick openen hun eigen zaak in respectievelijk Vlissingen, Etten-Leur en Zierikzee. Adrie junior neemt na verloop van tijd het roer van Foto Verschoore in Goes in handen. De groei zet door en tegen woordig hebben ook Middelburg, Oost-Souburg, Terneuzen en Oostburg een Foto Verschoore. Iedere zaak biedt een zeer com pleet assortiment, afge stemd op de lokale vraag. Filiaalmanager Elisa Loa zwaait, samen met Dennis Verschoore, Gerjo Polinder en Sheila de Punder, de scepter over de knus se winkel in Oost-Souburg. Het bedrijfspand is smal, maar opval lend diep en biedt derhalve volop plaats aan het ruime assortiment van Foto Verschoore. Elisa: "Alle vaste klanten kennen we bij naam. Dat geeft een gemoedelij ke, dorpse sfeer. Omdat we ze heel breed van dienst kunnen zijn, hoeven ze niet per se naar Vlissingen of Middelburg. Oost-Souburg heeft trouwens toch een heel compleet winkel aanbod. Da's mooi makkelijk. Bovendien kun je hier gratis par keren." hun sociale vaardigheden. Allebei rondden ze later een commerciële opleiding af, voor de nodige theoretische kennis van het ondernemersvak. Terwijl Dennis zich uitgesproken op zijn gemak voelt op de winkelvloer, is Bas meer de organisator van het duo. Bas: "Het Vlissingse filiaal verschilt op een aantal vlakken van de andere. We zijn het grootst in omvang en verkopen als enige ook televisies. En: wij hebben nog altijd een fotostudio in huis, de bedrijfsactiviteit waar mee mijn overgrootvader ooit begon." tor voor Ronnie, die aan de kunstacademie in Antwerpen een opleiding volgde in de foto grafie en nu vijf jaar in dienst is bij Verschoore. Maar ook uit het vinden van het juiste product voor de juiste per soon halen hij en zijn medewer kers veel voldoening. "Van ama teur tot semi-professional, ze komen hier allemaal over de vloer. ledereen moet met een goed gevoel de winkel weer verlaten. Daar gaan we voor." Met negen zaken, verspreid over Zeeland en West- Brabant, is Foto Verschoore prominent aan wezig in de wereld van de beelddragers en de nieuw ste digitale technieken op dit vlak. Een werkinstelling waar je U tegen zegt, een scherp instinct voor nieu we trends in het vak, maar vooral een niet-aflatende interesse voor de wensen van de klant maakten Foto Verschoore groot. De digi talisering maakt een pijl snelle evolutie door, waarin men zonder de juiste infor matie gemakkelijk het spoor bijster zou kunnen raken. De specialisten van Foto Verschoore vormen in de wirwar van ontwikkelin gen een vertrouwd baken. En dat al 87 jaar lang! Een nadere kennismaking is daarom op zijn plaats. Filiaalmanagers: Dennis (27) en Bas Verschoore (25). Hun team: George Luwema, Martin de Baan, Erwin Klippel, Sebastiaan Borghstijn, Chantal Piet, Koos Borg, Kenny Manuhutu, Sigrid Boon, Fons Wijnacker, Leon de Rijke en Sanjeet Sodhi. Ook de ouders van Dennis en Bas, Ad en Joke, zijn nog volop bij de zaak betrokken. Dennis' echtge note Christa neemt de adminis tratie voor haar rekening. De broers kregen het vak met de spreekwoordelijke paplepel inge goten. Toen Foto Verschoore in Vlissingen nog twee winkels had, vormden zij een filmkoerier- dienst: op de fiets vervoerden ze fotomateriaal van de ene zaak naar de andere, omdat maar een van de twee winkels beschikte over een ontwikkelcentrale. Dat Dennis en Bas ook in de zaak zouden gaan lag voor de hand, maar allebei deden ze eerst de nodige ervaring op in een heel andere branche: Bas serveerde hamburgers bij McDonald's, Dennis was ober in bij het toen malige Hotel Brittannia, aan de boulevard. Ze deden er flink wat mensenkennis op en trainden er is algemeen directeur van Foto Verschoore in Vlissingen en oost-Souburg. Ook hij groeide als het ware op in de zaak en kan bogen op dertig jaar ervaring in de branche. "De talloze innovaties die ik al voorbij heb zien komen, houden het vak levendig. We hebben de consu ment steeds iets nieuws te ver tellen en dat is leuk. Als familie houden we al 87 jaar de naam Foto Verschoore hoog. Toch een hele prestatie, lijkt me." Filiaalmanager: Ronnie Foese- nek (28). Hij geeft leiding aan Annelies Jongmans, Sylvester Baremans en Joris Janssen. Ronnie: "Het totaalpakket van diensten en producten van Foto Verschoore is uniek voor Etten- Leur. En dan zitten we ook nog op een ideale plek, middenin een nieuw winkelcomplex in het cen trum van de stad. Het is heerlijk werken in ons pand en de goede locatie staat garant voor veel aanloop." Creativiteit is een belangrijke fac-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59