Der Kommissar is net anders Lekkernijen om mee naar buiten te gaan PZC Hoedjes Vuittonpc Outlet Rembrandt zaterdag 20 mei 2006 Wil Waarom zou zo'n lelijke pc-kast niet een mooi bloem-, vogel- of zelfs een Louis Vuittonmotief kunnen hebben? Met Psile is al les mogelijk, ook een eigen ont werp. Hij is standaard voorzien van een glanzend gespoten kunststof kap, zwart of wit. Zo misstaat de pc niet meer in de huiskamer. Daarbij komt dat de Psile een beschaafd formaat heeft van 23x23x19 centime ter. Resteert nog het geluid. Dankzij gepatenteerde technolo gieën is het systeem volledig ge ruisloos, beweert het pr-bureau. De Nexus Psile is te gebruiken als gewone pc voor de werkplek thuis of op kantoor, maar ook als Media Center, dat je aan de tv koppelt. Het kistje kost glo baal' 750 euro. Een kap komt op 24,95 euro. Meer informatie: www. psi- le.com Heineken probeert tijdens het WK voetbal de Duitse stadions binnen te dringen met een soort jagershoedjes die tot toeters zijn uit te klappen. Het is een dap per vervolg op de ludieke actie van twee jaar geleden, rond het Europees kampioenschap in Por tugal. Toen introduceerde Hei neken de oranjegroene toeter. Bierconcurrent en officieel EK-sponsor Carlsberg was daar helemaal niet blij mee. De toe ters mochten de arena's niet in. Voor het WK staat een andere biergigant op de lijst van sponso ren, namelijk Budweiser. Om ge steggel met 'Bud' te voorkomen laat Heineken voor de Oranje supporters ook hoedjes/toeters maken zónder de merknaam maar alleen met 'Holland' erop. Voor de fans komt gelegenheid de hoedjes om te ruilen. Vanaf 22 mei verkrijgbaar bij aankoop van een elftal Heineken-bier- tjes. Ook hebben ze landenspeld- jes bedacht voor op de hoedjes. Die zijn voor 2,95 (per zes stuks) te koop bij diverse winkels, zo als Albert Heijn en Kruidvat. Choker foto GPD Een expositie bij De Bij enkorf in Rotterdam, straks uitgebreid in beeld tij dens de Internationale Am sterdam Fashion Week: het gaat snel met Annelies Nuy en haar jonge lingeriemerk Der Kommissar. „Echt span nende lingerie gaat verder dan nog blotere slips en be ha's". De tailleur, een korseletach- tig kledingstuk dat het lijf strak insnoert en de borsten om hoog duwt, is uitgevoerd in kleu ren die weinig met erotiek te ma ken hebben. Wit en geel, en met een vrolijk motief van edelweiss erop. Een knipoog naar de Duit se Dirndls, die onschuld en ero tiek in zich verenigen. De Amsterdamse Annelies Nuy ontwerpt voor haar label Der Kommissar lingerie-accessoires die altijd net even iets anders zijn. Waarin spannend zwart wordt afgewisseld met een oerde gelijk ruitjespatroon. Of waarin niet het spannende dijbandje zelf zichtbaar is, maar het daar aan hangende balletje, dat net onder de rok tevoorschijn komt. Nuy was het een beetje moe dat bij de wat spannender lingerie de keus werd beperkt tot de pos tordersetjes of de latex SM-out- fit. „Daartussen heb je verder niet zoveel. Of je valt terug op Dijbeenbandjes met glinstertjes aan koordje foto GPD echt niet wat dat is? Nou, het heeft iets te maken met strand, gloeiende stenen en schaal- en schelpdieren. Clare Ferguson houdt er van mensen uit te dagen, kennis te laten maken met andere manie ren van buiten eten. Zoveel blijkt wel uit dit boek, dat oor spronkelijk Portable Feast heet en dus ook in het Nederlands Een draagbaar feest had kunnen heten. Wel zoveel speelser dan de huidige titel en het dekt de la ding ook beter. Het gaat niet zo zeer om feestmaaltijden voor bui ten - want die kun je ook in je buitenkeuken of op je eigen ter ras serveren - maar om lekker nijen waarmee je op stap kunt gaan. En misschien zullen we dan geen bento of clambake voor onszelf en de gasten aan richten, een picknick in het park is toch snel georganiseerd. Je maakt wat sandwiches, neemt wat olijven mee, een stukje groentetaart, wat amaretti (amandelkoekjes), een flesje rosé of bubbels en klaar is Klaziena. Voor meer ideetjes kun je echt bij Ferguson terecht, want ze geeft wel goede tips en smakelij ke recepten. Heeft u wel eens van een Ben- to-picknickgehoord? Ik niet. Clare Ferguson wel, zo blijkt uit haar boek Feestmaaltij den voor buiten van picknick tot barbecue. 'Bento heeft stijl', schrijft ze, maar vergeet vervol gens uit te leggen wat het is. KIPSALADE MET PETERSE LIE Een eenvoudige, kindvriendelij ke salade die puur en gemakke lijk is, maar verrassend stijlvol in al zijn eenvoud. Ingrediënten: 600 gr. gebraden kip (zonder vel en been), in reep jes; 2 eetl. melk; 4 eetl. mayonai se; 2 eetl. gehakte peterselie; zout en versgemalen peper; 2 kropjes bindsla (binnenste ge deelte); 1 bakje waterkers. Bereiding: Doe de kip in een bak je om mee te nemen. Klop de melk, mayonaise, peterselie, zout en peper door elkaar. Drup pel dit mengsel over de kip. Sluit het bakje goed af. Pak de gewassen, nog natte kropjes sla apart in. Serveren: Trek de slablaadjes los en leg ze in een mooie rij naast elkaar. Schep een beetje van het kipmengsel in elk blad. Knip de waterkers los en strooi die erover heen. Eet de kip met de handen. Jacques Hermus Clare Ferguson, Feestmaaltijden voorbuiten (uitg. Tirion, 128 blz, 19,95 euro) Onderzoek in andere literatuur verduidelijkt dat Bènto een soort meeneemmaaltijd of lunch- box is, bestaande uit rijst, vlees of vis en ingemaakte of gekookte groenten als bijgerecht. De lunchbox kan een wegwerpding zijn - gevuld verkrijgbaar in spe ciale bento-winkels- of een prachtige lakdoos met verschil lende vakken. Gelukkig zijn er nog wel meer picknickvormen voor ons. Ze staan uitgebreid beschreven in Ferguson's boek: de oogstpick- nick, de fietspicknick, de roman tische picknick en uiteraard de picknick in het park. En voor wie wat meer schroei- lucht wil, heeft ze er ook nog ver schillende barbecues tegenaan gegooid: de Mexicaanse barbe cue, de barbecue in de stad, de landelijke barbecue en natuur lijk de clambake. Oh, u weet De outletstores rukken op. Niet vreemd dat er ook een internet- variant is bedacht. Deze heet outlet2you.com. Deze biedt zijn klanten elke week een breed as sortiment producten aan per e-mail, grofweg van laptops tot lingerie. Bij de verkoop geldt het aloude principe van wie het eerst komt, het eerst maalt. Han delaren worden geweerd. Klan ten mogen van een artikel maxi maal vijf exemplaren kopen. Doelstelling is, zo vernemen we, 'aantrekkelijke en kortlopende verkoopcampagnes genereren en tegelijkertijd de laagste prij zen op de markt aanbieden'. Outlet2you is medio mei gelijk tijdig gelanceerd in de Benelux, Duitsland en Spanje. Andere landen volgen binnenkort. Ontwerpbureau Piet Design haakt in op het Rembrandtjaar met een kartonnen bouwplaat, en wel van het Rembrandthuis. Zonder schaar en lijm is het pop penhuis in elkaar te zetten. De onderdelen moeten in elkaar ge schoven of geklikt. Daarna krij gen de ruim vijftig historisch verantwoorde meubeltjes, objec ten en schilderijen hun plaats. Er zitten ook figuren bij uit Rembrandts leven, onder wie zoon Titus en minnares Hen- drickje Stoffels. Het huis is 26 x 29 x 59 centimeter. Het is te koop via de website www.pietde- sign.nl voor 22 euro. Boekomslag van 'Feestmaaltijden voor buiten' van Clare Ferguson. foto GPD het boudoirrode en franjerige van de Franse lingerie, of op het ingetogene van de Engelse. Die verscheidenheid die je in de ge wone mode hebt, ontbreekt bij lingerie." Terwijl verscheiden heid juist een kenmerk is van het spel waarin lingerie een rol speelt, meent Nuy. Nuy ging bij haar ontwerpen uit van alter ego's. Vrouwen die overdag de baas spelen en 's avonds het onschuldige meisje willen zijn, of overdag de dame en 's avonds het liefst een tikkel tje ordinair. Ze zocht het daarbij niet in nog blotere slips en beha's. Ze richt te haar aandacht op de accessoi res, op de halsbanden en hand boeien, de tailleurs en bustières, en zelfs een dwangbuisje. Acces soires die de stemming waarin de vrouw op dat moment ver keert nog eens moeten verster ken. Nuy's ontwerpen worden ner gens ordinair, ogen eerder tame lijk chique. De handboeien doen meer denken aan manchetten dan aan boeien, zijn perfect afge werkt en voorzien van musketon- haken en kettinkjes die geen ta kel zullen overleven. Het gaat ook meer om het idee, om wat er in het hoofd gebeurt, zegt de ont werpster. Het meest chique setje heeft on der meer een topje met cups van zwarte ganzenveren en een hoofdtooi van hetzelfde materi aal, waarbij een zwarte voile de Hoofdtooi van ganzenveren en voile. Die naam, Der Kommissar? „Het is een naam die heel veel kracht uitstraalt, iets sturends heeft. Bovendien ben ik gek op Duitse vormgeving: heel gestileerd, met weinig middelen iets tot stand brengen. Alleen oudere mensen denken bij die naam nog onmid dellijk aan een Duitse krimi." Koos van der Wees foto GPD ogen bedekt. Een jarretelle-gor del en handschoenen met op nieuw veren completeren het beeld. Goedkoop is het niet. Het topje komt bijvoorbeeld op 189 euro, de handschoenen op 125 euro. Een gevolg van de beperkte op lage, en van de bewuste keus voor exclusiviteit, legt Nuy uit. „Ik ben selectief in waar ik wil verkopen. Ik wil Der Kommissar niet overal zién liggen". Die selectiviteit geldt ook de ma ten. Vrouwen met grote cupmaat of meer dan maat 42 zullen ver geefs de lingerie van Der Kom missar uit de schappen halen. „Dat veren topje staat niet op vrouwen met cup C, dat is ge woon niet mooi. Vrouwen met grotere maten hebben ook onder steuning nodig, dat biedt dit niet. Dit is decoratie, geen func tionele lingerie". www.derkommissar.nl. De col lectie van Der Kommissar is tot en met 1 juni te bezichtigen in De Bijenkorf in Rotterdam. Lingerie van Der Kommissar. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39