Itreep door gratis vervoer Sluis Piraten zijn brave matrozen geworden Verkoop zwembad Honte stuit op verzet Raad wil gedeelte vlasfabriek bij Koewacht redden Comeback van Radio Popular {eerderheid gemeenteraad wijst experiment af Muzikale bloemenhulde Cursus lopen met een rollator linDe Halle Al Axelse drempels wekken ergernis Langs de Linie opent wijkhuis Raad klaagt over kapotte sluisbrug Aanrijding in Hoek Einde fietspadsoap Axel Presentator Tom van Katwijk maakt get door Raymond de Frel AARDENBURG - De charme van pira tenzender Radio Popular was voor de makers in de jaren zeventig en tachtig vooral dat ze iets deden wat niet mocht, maar via slinkse wegen toch kon. Eerst vanaf verschillende plaatsen op Walche ren, later vanuit het Vlaamse grens- plaatsje Watervliet werd nieuws en mu ziek de ether ingeslingerd. Totdat in 1986 het doek viel, nadat de apparatuur in beslag was genomen. Maar twintig jaar na de laatste uitzending is Radio Popular weer terug. Legaal weltever staan, via internet. De piraten van toen zijn eerlijke, hard werkende matrozen geworden. Ouder, wijzer en zonder zin om nog de risico's te lopen die er waren in de tijd dat de piratenzenders in Zeeland elkaar naar het leven stonden. Maar de honger om plaatjes te draaien is altijd gebleven. Een aantal initiatiefnemers van het eer ste uur stak daarom begin dit jaar de koppen bij elkaar om Radio Popular nieuw leven in te blazen. „Dat ging be trekkelijk eenvoudig. Zo hebben we on- van de Popular-studio in Aardenburg. ze zender ondergebracht in een stich ting. En via internet kan eigenlijk ieder een een radiozender beginnen. Op deze manier lopen we ook geen risico meer dat onze apparatuur wordt afgeno men", vertelt Walter Beilo (42) uit Vlis- singen, één van de twintig medewerkers van Radio Popular. Hoe anders was het dertig jaar geleden. Een aantal Walcherse radiofreaks start te in 1977 een illegaal zendertje. Beilo: „We waren op vrijdagochtend in heel Walcheren te beluisteren. Dat tijdstip was bewust gekozen, want dan zond de Evangelische Omroep uit op Radio 3. En die draaiden niet veel muziek. Popu lar bleef groeien, totdat het in 1983 fout ging. We opereerden vanaf verschillen de locaties, om de pakkans zo klein mo gelijk te maken. Maar in Serooskerke begonnen omwonenden te klagen over storingen in hun radioapparatuur. De politie spoorde ons op en nam voor ze venduizend euro spullen in beslag." Een deel van de Popular-medewerkers liet zich niet kisten en zette met nieuwe spullen de illegale uitzendingen vanaf Walcheren voort. De toenemende kans op boetes verdreef de radiopiraten ech ter al snel naar België. „Ongelooflijk wat daar allemaal mocht. In 1984 zijn we naar Watervliet - vlakbij IJzendijke - verkast. Vanuit Watervliet konden we Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren berei ken." Jatten De adverteerders wisten Popular steeds beter te vinden en dus kwam er flink wat geld in het laatje. De aanschaf van een veertig meter hoge zendmast ver grootte het bereik tot de hele provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen. Naast mu ziek bracht Popular ook steeds meer nieuws en reportages. „Vanaf 1985 wa ren we de hele week in de lucht. Nieuws haalden we eerst van andere media. Ja, dat was jatten, maar er waren voor ons foto Camile Schelstraete geen andere middelen. Later zijn we voor regionaal nieuws veelal zelf op pad gegaan", zegt Beilo. De toenemende aandacht van adverteer ders en het gebruik van nieuws van an dere media was met name de Nederland se Dagblad Pers een doorn in het oog. En dus klonk er gejuich vanuit de jour nalistieke wereld toen in 1986 de appa ratuur andermaal in beslag werd geno men. Beilo: „We hebben daarna nog wel nieuwe spullen gekocht, maar na een paar maanden was het geld op." Twintig jaar later zijn de uitzendmoge lijkheden dankzij internet een stuk een voudiger geworden. De twintig mede werkers van Popular werken vooral van uit huis, een enkeling maakt gebruik van de studio's in Aardenburg en Mijd recht. De oude formule is echter over eind gebleven: Popular draait voorna melijk muziek uit Nederland en België. En er is weer plaats voor nieuws, dat nu legaal wordt betrokken van een Neder lands en Vlaams persbureau. Ook ko men er historische programma's van vroegere zeezenders aan bod. Radio Popular is te vinden op www.ra- diopopular.be. coor René Hoonhorst [NEUZEN - De meerder- Ijd van de Temeuzense ge meenteraad staat huiverig tegen- ,er verkoop van het voormali- Wembad De Honte aan een ibants vastgoedbedrijf. Drie Jelijke villa's' die in totaal appartementen herbergen, jen niet bij de omgeving in Temeuzense Bellamy straat. Geelders Vastgoed Ontwikke ling uit Sint Oedenrode biedt slechts een paar duizend euro meer dan plaatselijk bekende projectontwikkelaars en denkt waarschijnlijk minder aan de werkgelegenheid, stelden ver scheidene leden van de commis sie Bestuur en Middelen gister avond. W. Broekhuysen (eigen lijst) suggereerde voorkennis bij het bod en ook diverse andere commissieleden wezen in bedek te termen op een kwalijke repu tatie van de projectontwikke laar. Wethouder A. van Waes merkte op dat het dagelijks bestuur eerst heeft gekeken naar welk bedrijf bij openbare inschrij ving het meeste geld bood. De gemeenteraad heeft het college overigens zelf die opdracht gege ven. Daarnaast is gekeken naar het bouwplan dat het best in de omgeving past. Het ontwerp van Geelders was het meest innova tief, stedenbouwkundig interes sant, voorziet in de Terneuzense woonbehoefte (tussen goedkoop en duur in) en t in parkeermoge- lijkheden voor nieuwe bewoners en bezoekers. Van Waes voegde eraan toe dat uitvoering van het bouwplan Geelders geen enkel (voorkeurs)recht geeft bij even tuele toekomstige bouwontwik- kelingen op de nabijgelegen sportvelden. Het voorstel moet volgende maand ook nog eens door de commissie Omgeving worden besproken, vanwege de ruimtelijke aspecten, betoogden diverse raadsleden. Bezorgklachten: 0-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERIMEUZEN Tel: 0115-645769 ax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee frits Bakker (sport) Baudeloo 16 J Postbus 62 1 4560 AB HULST [Tel: (0114)372776 |Fax: (0114)372771 Jj E-mail: redhulst@pzc.nl I Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl TERNEUZEN - De laatste avond van de Terneu zense wandelvierdaagse stond er meer wind en was het kouder dan de voorgaande drie dagen. Of ficieel deden er 2243 wandelaars mee. Hun wacht te een warm welkom van met bloemen beladen be wonderaars. Ook werden de lopers onthaald door maar liefst vijf muziekkorpsen, van harmonie tot dweilorkest. foto Camile Schelstraete .AXEL - De Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Axel houdt woensdag 7 juni in De Halle een instructiebijeenkomst toor mensen die met een rolla tor lopen. Volgens de SWO gebruiken veel «ieren de rollator op een ver leerde manier. Met een goed gebruik en de uiste hoogte van de rollator, hebben mensen meer gemak en leun van de rollator", betoogt ie SWO. )e instructiebijeenkomst wordt ehouden in samenwerking met xorgSaam Zeeuws-Vlaanderen enduurtvan 9.00 tot 12.00 uur. Belangstellenden kunnen zich voor2 juni a'anmelden bij SWO. (Advertentie) blijft van Connexxion. En zo niet, doet de nieuwe vervoerder dan wel mee aan het experi ment? Ook gezien onze finan ciële mogelijkheden ontraden wij de raad op dit moment met kracht het voorstel aan te ne men. "Het college van B en W presenteert volgende week de kademota, waarin de financiële positie van Sluis wordt belicht. PvdA-voorzitter L. Wille stelde vervolgens voor om zijn initia tief dan maar van de agenda te halen. „Boogaard zegt 'op dit moment', dus lijkt het mij verstandiger om dit voorstel te koppelen aan de behandeling van de kaderno ta." D&T kon zich daar logi scherwijs in vinden, maar de coalitiepartijen Nieuw West, CDA, WD en Gemeentebelan gen schoten het plan liever met een af. „Ik verwacht dat de ka demota er niet rooskleurig zal uitzien, dus waarom zouden we een besluit uitstellen?", vond CD A-fractievoorzitter L. Flik- weert. Een poging van meerdere partijen om Wille zijn voorstel toch nog te laten toelichten, bleef zonder resultaat. „Wij ant woorden pas op uw vragen bij de behandeling van de kaderno ta", pinde hij de coalitiepartijen toe. Flikweert beet daarop vin nig terug: „Misschien wil ik uw antwoorden dan helemaal niet meer horen." Noordweg 125, Serooskerke Openingstijden: dinsdag t/m 0118-593030, www.keesdenherder.nl - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur tor Raymond de Frel SLUIS - Inwoners van 65 jaar mouder moeten in de gemeente Sluis per 1 juni gewoon blijven Malen voor een reis met het openbaar vervoer. Een meerder - ieid van de gemeenteraad ziet niets in een experiment van één jaar, waarbij 65-plussers en bij standsgerechtigden gratis van debus kunnen gebruikmaken. Oppositiepartijen PvdA en Dorpsbelangen Toerisme dien- ien al tijdens de vorige raads- rergadering een initiatiefvoor- itel in naar aanleiding van het rapport Gratis openbaar ver roer in de gemeente Sluis. Daaruit blijkt dat gratis open baar vervoer voor alle doelgroe- poote duur is. De PvdA en D&T [pleitten daarom voor een afge- m slankte variant: een experiment voor 65-plussers, die één jaar 1 uur per dag gratis kon- 'tenreizen. beraamden de van dit experiment op euro. van de twee par- vorige maand echter zodat het nieu- en kreeg de bestuderen. Wethouder gaf gisteravond tij- raadsvergadering hel- „Het idee is sympa- maar er spelen nieuwe za- vindt er op dit moment :uwe aanbesteding plaats openbaar vervoer. We ons afvragen of het open- vervoer wel in handen vrijdag 19 mei 2006 z!5 AXEL - De drempels aan de Axelse Emmastraat zorgen voor ergernis bij omwonenden. J. Verberckmoes deed gis teravond in de stadsraadvergadering zijn beklag over de erbarmelijke staat van de zeven snelheidsremmers. „Enke le zijn door verzakking van de weg zo hoog geworden, dat het bijna onmogelijk is om je auto niet te beschadigen-." De wijkcoördinator zegde toe, de verkeersdeskundige naar de situaties te laten kijken om tot een aanvaardbare oplossing te komen. Verberckmoes zelf zag een extra door steek richting de Singelweg wel zitten. Dan hoef je maar een paar drempels te nemen." P. de Groene, chef van wijkteam Axel, weest op de voordelen van de snel heidsremmers. De wijk is een dertigkilometerzone. Die limiet wordt nu niet overschreden." HULST - Het ontmoetingshuis, oftewel het wijkhuis van wijkraad Langs de Linie in Hulst wordt zaterdagmiddag officieel geopend. Het is gevestigd aan de Kelderman straat 21. De Woonstichting Hulst heeft het vrij van huui- ter beschikking gesteld aan de wijkraad, omdat de wijk geen buurtcentrum heeft waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten, waar de wijkraad kan vergaderen en andere activiteiten kan opzetten. Het ontmoetingshuis wordt om 14 uur geopend in het bijzijn van cle Hulster burgemees ter J.F. Mulder en de hele wijk is uitgenodigd hierbij aan wezig te zijn. Vanaf september zullen de eerste wijkactivi- teiten plaatsvinden. Iedere tweede week van de maand op dinsdag vergadert de wijkraad er om 19.30 uur. Diezelfde ochtend is het ontmoetingshuis geopend van 9 tot 11 uur voor een kopje koffie. Elke vierde week van dp dinsdag is het ontmoetingshuis geopend van 19.30 tot 21.30 uur. „Als blijkt dat het een succes is, dan breiden we de activi teiten uit", zegt voorzitter B. Musters. De wijkraad heeft het wijkhuis met beperkte middelen opgeknapt. Weldoe ners hebben gezorgd voor meubilair. Wel is de wijkraad nog op zoek naar een gashaard. TERNEUZEN - De kapotte brug over de zeesluis moet zo snel mogelijk worden gemaakt. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen moeten het 'overheidsconglomeraat' Rijkswaterstaat tot de orde roepen en er op aandringen dat de verkeerssituatie zo snel mogelijk wordt genormali seerd. Inwoners en bedrijven moeten onaanvaardbaar lang wachten voor de dienst wat onderneemt, stelde frac tievoorzitter C. van Burg van de SGP gisteravond tijdens een commissievergadering. Hij sprak namens alle andere commissieleden bleek uit het instemmend geknik. Van Burg was vreselijk geschrokken van een bericht in deze krant dat herstel of vervanging van de kapotte brug op nieuw is vertraagd. Wethouder J. van Schaik deelde de vrees, maar was er gisteren niet in geslaagd om de juiste mensen bij Rijkswaterstaat ter verantwoording te roepen. HOEK - Rond half acht gisteravond zijn op de N61 bij Hoek twee auto's op elkaar gebotst. Een 21-jarige automo biliste uit Ramskapelle (B) remde af. De 49-jarige automo bilist uit Sint Oedenrode, die achter haar reed, kon niet meer op tijd tot stilstand komen. De auto's raakten totaal vernield. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De Terneuzense gemeenteraad wil dat gepro beerd wordt een deel van de voormalige vlasfabriek Sint Andries bij Koewacht te redden van de slopershamer. Dat bleek tijdens de vergade ring van de raadscommissie Om geving. Wethouder J. Bos zegde toe met de projectontwikkelaar van het terrein en de Bond Heemschut rond de tafel te gaan zitten. De Bond Heemschut heeft er in een brief aan de gemeente op ge wezen dat de in 1938 gebouwde vlasfabriek de meest karakteris tieke en grootste vlasfabriek in de gehele vlastelende Euregio was. „Koewacht is in de Eure gio een van de belangrijkste cen tra van de vlasteelt geweest en de vlasfabriek Sint Andries is het enige cultureel erfgoed dat daarvan is overgebleven", aldus De Bond Heemschut. Volgens Heemschut is het mogelijk een groot deel van de fabriekshallen een nieuwe invulling te geven en de schoorsteen te behouden. Projectontwikkelaar Van de We tering Vastgoed wil de oude vlas fabriek slopen en er vijf luxueu ze landhuizen van elk vijfdui zend vierkante meter bouwen. „Het zou een goede zaak zijn als niet de gehele fabriek wordt ge sloopt. Met name zou bekeken kunnen worden of we de schoor steen kunnen bewaren voor de ze streek", vertolkte N. At- mac-Yigit de gevoelens van de commissieleden. „We steunen dat voorstel", reageerde P. Ha melink (SGP). „Wij hechten aan het behoud van cultuurhisto rische zaken, maar het moet na tuurlijk wel reëel zijn." Dat vond ook G. Korver (CDA). „Want grote delen van de fa briek zijn zeer ernstig verval len", wist ze. „De gebouwen zijn door en door rot", viel J. Verdurmen (TOP/Gemeentebelangen) haal bij. „Ik denk dat er betere zaken zijn om onze financiën aan te be steden." Wethouder Bos wees er op dat Sint Andries niet de eni ge vlasfabriek is die nog over is. „Bij de Bonte Koe staat ook een vlasfabriek die nog steeds in be drijf is. door Gino van den Broecke AXEL - Na lange tijd van proce dures, fouten en andere kinken in de kabel gaat binnenkort toch echt het licht branden op het fietspad Spui/Magrette. Zo komt er eindelijk een eind aan de Axelse fietspadsoap. Dat bleek gisteravond tijdens de stadsraadvergadering in Axel, waar voorzitter P. Eijsackers op gelucht was, dat het licht nu daadwerkelijk gaat branden. „De lantarenpalen zijn inmid dels door de gemeentelijke dien sten verplaatst, zodanig dat er geen fietsers meer tegenaan kun nen rijden. Bovendien zijn de nieuwe armaturen voor de des betreffende palen in bestelling." Tot de tijd dat de bestelde arma turen worden geleverd zullen de huidige armaturen binnenkort ontbranden en als de nieuwe binnen zijn zullen die de huidi ge ai-maturen gaan vervangen, omdat die volgens de provincie niet aan de norm voldoen en voor te veel lichtvervuiling zor gen. Nadat een eerste test vanwege diefstal van de elektriciteitska bel niet doorging, heeft er on langs nog een tweede test plaats gevonden om de beste armatuur voor het fietspad te kiezen. Daarbij bleek de stadsraad niet te zijn uitgenodigd. „Een vreemde zaak, maar blijk baar hebben ze toch conclusies kunnen trekken gezien het feit, dat er nieuwe armaturen zijn be steld." De stadsraad is onlangs alles toch tevreden, dat er nu schot in de zaak komt en de stekker er definitief lijkt in te gaan. „Al met al heeft het wel erg lang ge duurd allemaal en zijn er vele fouten gemaakt om te komen tot waar we nu zijn. Daar kan ieder een lering uit trekken, maar het belangrijkste is, dat het uiteinde lijk toch gerealiseerd wordt en daar zijn we uiteraard erg blij mee", aldus Eijsackers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41