PZC Spuikompark blijft bouwlocatie i i[. Oostkade definitief dicht Wijkraad baalt van diefstal uit tuinen ethouder wil niet tornen aan plaats nieuw woonzorgcentrum Philippine otograferen nde natuur Zilvervloot haven binnengezongen bin nsn uit -ESI! Secretaris gemeente Knokke erdachte in omkoopaffaire OPEN DAG zaterdag 27 mei Zeelan .eeland Marten Toonder-kamer in hotel Belg bekent seksueel misbruik kind Zevental Meliskerke kampioen Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! zeeuwse almanak Navigatie Lie: 0113-315649 «v.pzc.nl edactie@pzc.nl aam* 31,4460 AA Goes wrtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. 119 mei 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen inr Eupène Verstraeten IILIPPINE - Het woonzorg- „inini in Philippine komt defi- lief in het Spuikompark. De neente wil de inwoners alle formatie geven over het te vol- Iraject. maar aan de locatie limiet meer te tornen. 'ethouder F. van Hulle zei dat de commissie Omgeving, na il twee insprekers hadden ge elt voor een andere locatie en levendige discussie ont- ond tussen de commissieleden. De bouwtekeningen zijn bijna aar, we zitten nu in een afron- ade fase", maakte de wethou- reeneind aan alle illusies, spreker D. de Bock had daar- ornog een heel verhaal gehou- adat het terrein van de voor- alige palletfabriek Spamix rreweg de beste locatie is voor li woonzorgcentrum. „Ik durf stellen dat een meerderheid bewoners dit onder- hrijft." Nadeel van die locatie dat de grond fors verontrei- igd is en dat saneren peper- iiiris. B andere inspreekster, J. wijk, wees erop dat er bij het aken van de plannen geen en- i contact is geweest met de be- oners van het Spuikompark. beweerde ook dat het college in B en W via de ruimtelij- l-ordeningprocedure de ge- (enteraad buitenspel heeft ge- lerkhof Igezien van de vervuiling vond van Hoeve (CDA) het Spa- is-terrein niet geweldig van- >e de ligging nabij het kerk- Volgens C. Doorns (PvdA) vele bewoners van Philippi- ERNEUZEN - Bij de Otheense tok in Terneuzen vindt mor- in het project Excursie Foto- lie plaats. n natuurexcursie onder lei- ig van Lucien Calle gaan de toners met fotograaf Elsje jiiRee opnieuw op pad om wat Itijdens de excursie hebben ge- B,vast te leggen met de be- ikbaar gestelde of eigen ca- t De foto's worden diezelf- dagnog afgedrukt. Maandag- d worden de resultaten'be loken. Verzamelen zich om 15 uur bij restaurant de Kreek i de Noteneeweg. Opgeven Ij Toonbeeld, 0115-455950. ne tegen de bouw in het Spui kompark, maar zijn er nog meer vóór. Hij wees erop dat maar een beperkt deel van het park wordt bebouwd. „Het park wordt nu bijna alleen gebruikt als hondenuitlaatterrein", be toogde hij. M. Vereecken (GroenLinks) constateerde dat er veel te genstrijdige berichten uit Philip pine komen. „Natuurlijk is het Spuikompark niet de ge schiktste plaats, maar voor ons staat het woonzorgcentrum voorop." R. Noët (WD) verklaarde zich 'mordicus' tegen het Spuikom park als bouwlocatie. „Het is buiten de voetbalvelden het eni ge gi*oen in Philippine." Ook C. Freeke (LCF) vindt het Spui kompark 'de slechtste plek die je kunt bedenken'. Hij opperde een referendum te houden. Wet houder Van Hulle wierp tegen dat het Spuikompark in een lo catierapport als beste uit de bus is gekomen. Hij wees op een eer der besluit van de gemeente raad; van een heroverweging wilde hij niets weten. Als de ge- - L door René Hoonhorst TERNEUZEN - Of het nou een late auba de of een vroege serenade was, wist het Rijssens Mannenkoor zelf niet. Maar de kleine honderd zangers uit het Overijssel se Rijssen-Holten brachten hun voormali ge burgemeester Jan Lonink gistermid dag een muzikaal huldeblijk op het Ter- neuzense Stadhuisplein. Het koor bedankte de burgemeester voor de bemiddeling voor hun jaarlijkse concertreis. De mannen zongen gis teravond in de Grote Kerk van Terneu zen, waar ook het Zeeuws-Vlaams Ka merkoor optrad. Vanavond treedt het koor op in de Vlaanderen in Sas van Gent. De plaatselijke harmonie De Veree- nigde Vrienden zorgt in Sas voor begelei- ding. De bijna honderd mannen en hun gades werken daarnaast een druk recreatief programma af aan beide zijden van de grens. Lonink was tussen zijn burgemeester schappen van Sas van Gent en Terneu zen een paar jaar eerste burger van Rijs sen-Holten. Hoewel hij er het nog geen bestuursperiode 'volhield' zijn de contac ten nog altijd innig. Vliegende Hollander De burgemeester voelde zich 'zeer ver eerd' dat het mannenkoor een meerstem mige versie van De Zilvervloot liet schal len op het Stadhuisplein. Lonink had wel graag gewild dat het koor de zilver vloot had meegenomen, omdat Terneu zen een klap geld 'goed kan gebruiken'. Ook wees hij de koorleden er fijntjes op dat Piet Hein enigszins uit de koers was. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit 4 M U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl Ingrijpende verkeersmaatregel ten behoeve van Yara en Heros Ë2LWoutBareman y»0KKE - De gemeentesecreta- 5 van Knokke-Heist wordt ver- lcjit van betrokkenheid bij om- [l'jög. Hij zou tegen betaling iviezen hebben verstrekt over pvprojecten. De onderzoeks ter in Brugge gelastte giste- (D zijn aanhouding. Vandaag Schijnt hij voor de raadka- Ser. ^dezelfde zaak is ook de direc- "-generaal van de Compag- du Zoute nv, de vastgoed- tschappij van de in Knokke a°htige familie Lippens aange raden. Die zou inmiddels heb ben bekend. Burgemeester L. Lippens, die momenteel in Afrika is, zegt van niets te we ten. Hij is bestuurder van de vastgoedmaatschappijVolgens de oppositie in de gemeenteraad van Knokke houdt de burge meester zich van de domme. De gemeentesecretaris zou zijn in vloed hebben aangewend om wijzigingen aan te brengen in een villaproject. De Compagnie ontkent dat. Woensdag vond een huiszoeking plaats in het ge meentehuis. De Brugse procu reur des konings J. Berkvens be vestigde gisteren dat hij in de zaak over bekentenissen be schikt. door Wout Bareman SLUISKIL - Het zakmes van de wethouder moest eraan te pas komen om de Zeeuwse vlag los te snijden van het hekwerk. Na die noodgreep van verkeerswet houder J. van Schaik van Ter- neuzen konden hij en gedepu teerde A. Poppelaars gisteren eindelijk het grote hekwerk plaatsen, dat de Industrieweg/Oostkade in Sluis kil afsluit voor doorgaand ver keer. Eindelijk, want aan die afslui ting ging meer dan tien jaar moeizaam onderhandelen voor- af.Poppelaars gisteren: „De slui ting van een weg vergt twee keer zoveel tijd en werk als de opening van een nieuwe. Dat is in dit geval weer overduidelijk bewezen." Volgens hem zorgde ook de discussie over de mogelij ke komst van een slibdepot, de plaatsing van windmolens en de vestiging van glastuinbouw in de achterliggende Koegorspol- der voor vertraging in de besluit vorming. De onttrekking van de Industrieweg/Oostkade aan het verkeer kwam in een stroomver snelling door de aangescherpte internationale veiligheidseisen voor havengebieden. Kunstmest- producent Yara en in mindere mate afvalverwerker Heros dreigden hun laad- en losvergun- ning voor de kade aan het Ka naal Gent-Temeuzen te verlie zen als niet snel aan de strenge eisen werd voldaan. Gedeputeerde Poppelaars (links) en wethouder Van Schaik sluiten de Oostkade met een hek af voor het doorgaande verkeer. foto Camile Schelstraete Yara-directeur M. Vanhijfte: „Wij streefden al langer naar af sluiting van de weg uit oogpunt van veiligheid voor onze werkne mers, maar de argumenten van andere partijen - de weggebrui kers - wogen altijd zwaarder. Gelukkig hebben de provincie Advertentie aanhangwagens bofen Ske»erbaan aanhangwagens ttr. rtto'rteis paoibeni honda buitenboord motoren Proef*a art zie onze advertentie 26 mei boten Kleverkerkseweg 59, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl meente de zaak nu gaat vertra gen of terugdraaien, zit het er volgens hem dik in dat Stich ting Woongoed afhaakt. Dan kan Philippine een woonzorg centrum voorlopig vergeten. „Dan denk ik dat we echt een probleem hebben." Kapitein van der Decken - de Vliegende Hollander - en burgemeester Jan Lonink luisteren naar het Rijssens Mannenkoor, dat hen met het optreden in Terneuzen bedankte voor de bemiddeling rond hun jaarlijkse concertreis. foto Camile Schelstraete In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! tfff ijjij Oethleffs <XwT> Daniëlsweg 2 - 4451 HP Heinfcenszand - Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.nl SLUIS - Hotel de Dikke Van Dale aan de Sint Annastraat in Sluis vernoemt een hotelkamer naar de Nederlandse schrijver en tekenaar Marten Toonder. Hij schreef 177 ver halen rond Ollie. B. Bommel, een heer van stand en diens rechterhand Tom Poes. Ook maakte hij samen met produ cent Rob Houwer in 1983 de film Als je begrijpt wat ik be doel. De zoon van de vorig jaar overleden striptekenaar neemt de kamer officieel in gebruik op zaterdag 27 mei, aan de vooravond van het vierde Stripfestival Sluis. Sluis, de stad van Johannes Hendrik van Dale, wil zich profileren als taal- en schrijfstad. Hotel de Dikke Van Da- Ie haakt hierop in door hotelkamers te vernoemen naar be kende Vlaamse of Nederlandse schrijvers. Eerder werden er al kamers vernoemd naar de schrijvers Hei-man Brussel mans en Anton van Wilderode. Het Stripfestival op zondag 28 mei staat in het teken van Jantje van Sluis. Ruim twintig tekenaars uit Nederland en België signeren op verschillende locaties in het cen trum hun stripalbums. MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit Asse (B) bekende gisteren bij de rechtbank in Middelburg een vijfjarig meis je seksueel te hebben misbruikt. Officier van justitie H. Benaissa eiste drie jaar gevangenisstraf, waarvan negen maanden voorwaardelijk, met verplicht reclasseringscon- tact. Ook achtte ze bewezen dat de verdachte in het bij zijn van het meisje en haar achtjarige broertje vorig jaar 31 december in de ouderlijke woning in Sas van Gent had gemasturbeerd. De man was vorig jaar augustus ingetrokken bij kennis sen, omdat hij zonder woning was. De pedofiel was de op pas van de kinderen als de ouders weg waren. Zo kon het gebeuren dat de Belg eerst in Terneuzen en vervolgens in Sas van Gent seksuele handelingen pleegde met het meis je. Tijdens een studioverhoor had het slachtoffertje ver teld dat verdachte vieze dingen met haar had gedaan. De strafbare feiten kwamen aan het licht toen het broertje aan zijn ouders vertelde dat de man op oudejaarsavond naar een pornofilm had gekeken en zichzelf bevredigde. Vervolgens had verdachte bekend. De man was volgens de psycholoog toerekeningsvatbaar. De rechtbank doet 31 mei uitspraak. KLOOSTERZANDE - De jongens van basisschool De Zee ster uit Meliskerke zijn woensdag Zeeuws kampioen ge worden bij het schoolvoetbal voor zeventallen. De finale werd gespeeld in Kloosterzande. Bij de jongenselftallen won de Vlissingse Theo Thijssenschool. Van de meisjes waren de leerlingen van de Zuidlandschool in Terneuzen de besten. Dé Terneuzense zeeheld heet immers Wil lem van der Decken, beter bekend als de Vliegende Hollander. Kapitein Van der Decken, een vermomde Willy de Meijer, loodste het grootste deel van het kool naar alvast naar de Grote Kerk, waar zij konden repeteren. Enkele bestuursleden en hun dames wis selden, intussen genietend van het uit zicht op de stad en de Westerschelde van uit de burgerzaal op de bovenste verdie ping van het stadhuis, beleefdheden en geschenken uit met vertegenwoordigers van het Terneuzense gemeentebestuur. en de gemeente hun beleid di rect bijgesteld toen wij werden geconfronteerd met dat eisen pakket. Was dat niet gebeurd, dan had dat voor ons verregaan de gevolgen kunnen hebben." Havenmeester B. Kars van het havenschap Zeeland Seaports beaamde dat er op de kade al ja ren sprake was van een 'gevaar lijke, ongewenste situatie'. Speelterrein Wethouder Van Schaik hoorde het allemaal met een grimlach aan. „Als ik dit zo hoor, ben ik blij dat ik nog leef", voegde hij zijn gehoor toe. „Ik ben in Sluis kil geboren en getogen. De Koe- gorspolder en Sluiskil-Oost wa ren ons speelterrein. We liepen tussen de zwavelzuur lekkende installaties door en niemand maakte zich daar druk over. Je ziet hoe de wereld kan verande ren." Dat herhaalde hij toen de geno digden in een pleziertreintje een ritje maakten over de gerecon strueerde Koegorsstraat, die gaat dienen als alternatieve rou te voor het landbouwverkeer. Een sentimentele wethouder: „Over deze weg maakte ik als vierjarig jongetje m'n eerste au toritje. Toen was het nog een karrenspoor. Nu is het zo'n mooi recht stuk weg, dat we bin nenkort waarschijnlijk al maat regelen moeten nemen tegen het sluip verkeer." Het wegverkeer wordt vanaf vandaag omgeleid via de Trac- taatweg, voor fietsers is de Graaf Jansdijk het alternatief. door Sheila van Doorsselaer HULST - Wijkraad Langs De Li nie in Hulst meldt een explosie van klachten over diefstal van voorwerpen uit tuinen in de wijk. Planten, potten, tuinbeel den, alles wat los en vast zit, wordt gestolen. De diefstalgolf is medio februa ri begonnen en houdt nog steeds aan. Bij de wijkraad zijn inmid dels al heel wat meldingen bin nengekomen. Ook de voortuin van de wijkraadvoorzitter B. Musters zelf bleef niet gespaard. Daar verdween een buxus, met geglazuurde pot en al. Een zoek tocht door de wijk, in de hoop dat de dieven de pot slechts had den verplaatst of ergens hadden achtergelaten, mocht niet baten. De wijkraad heeft geen idee wie de diefstallen gepleegd heeft. In het geval van baldadige diefstal len wordt al snel met het vinger tje naar de jeugd gewezen. Die slaan doorgaans hun slag in de weekeinden, als ze 's nachts van de binnenstad, na een avondje stappen, naar huis gaan. Aange zien de diefstallen in de wijk voornamelijk door de week zijn gepleegd, heeft de wijkraad geen flauw idee wie ze moet ver denken. Hoewel de gedupeerden wel de wijkraad op de hoogte stellen van de vermissingen, wordt zel den aangifte gedaan bij de poli tie. Musters dringt er dan ook bij de wijkbewoners op aan wel aangifte te doen en ook bij de po litie te melden als iets verdachts wordt opgemerkt. De wijkraad zal daarnaast in de komende nieuwsbrief, die door de wijk wordt verspreid, aandacht vra gen voor preventie. Musters: „De vakantieperiode komt er weer aan en veel wijkbewoners zullen tijdelijk van huis zijn. In onze nieuwsbrief zullen we tips geven hoe inbrekers en dieven weinig kans maken, maar ik vind het nog belangrijker dat we in onze wijk wat meer aan so ciale controle gaan doen. Let er op wat er gebeurt bij je buren." (Advertentie) De man uit Goes was buiten gewoon trots op een onlangs verworven apparaatje in zijn auto, dat hem feilloos de weg wees naar allerlei adressen tot ver in de Zeeuwse binnen landen. Zijn leven zag er een stuk zonniger uit. En hij was toch al zo opgeruimd, want de pogingen sinds dejaarwise- ling, om wat overtollig ge wicht kwijt te raken wierpen ook al vruchten af. Kortom het kon niet meer stuk. Totdat hij onlangs een nieu we versie van het in de auto gemonteerde navigatieappa- raat installeerde. De eerstvol gende keer dat hij zich naar een Zeeuws adres liet dirige ren kreeg hij bij aankomst van een vriendelijke vrouwen stem uit het apparaat te ho ren: U bent aangekomen. CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave jg-arWl voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39