iat voor tijdelijk parkeerterrein Té perfect is ook niet leuk Drie jaar geëist voor misbruik meisjes Kapels meisje (17) start actie voor haar geboorteland Musical Minoes in Driewegen en GroenLinks bepleiten vergeefs permanente brug over Goese Westvest Optreden koren n Krabbendijke Bolland taxeert in boekhandel Rommelmarkt in Heinkenszand Motorrijder zwaargewond Werkstraf na bedreigen ex Eis drie jaar voor misbruik kleuter Aanrijding in Hoek agenda De cast' van Minoes, de leerlingen van 1 door Cornelleke Blok DRIEWEGEN - De koffiekopjes staan in stapeltjes op de bar en de stoelen voor het publiek zijn netjes in rijen op gesteld. De zelfgemaakte decorstukken met rode daken erop wachten achter de gesloten gordijnen op het podium. Zo'n twee uur voor de voorstelling is de zaal van het dorpshuis in Driewegen piekfijn in orde voor de grote avond. De leerlingen van basisschool Het Opstapje voeren er donderdag de kindermusical 'Minoes op. Zo rustig als het is in de zaal, zo dx-uk is het in de ruimtes ernaast. Daar zijn de laatste voorbereidingen voor de voor stelling in volle gang. Kinderen rennen in hun kostuums heen en weer door de gang, terwijl anderen zich omkleden in de kleedkamers. In de kantine schmin ken ouders en leerkrachten aan de lo pende band zwarte neuzen, witte wan gen en snorharen op de gezichten van de kinderen. Het Opstapje. Eens in de twee of drie jaar voeren de leerlingen van Het Opstapje een musi cal op. „We kwamen op het idee voor Minoes, omdat we een project met An nie M.G. Schmidt hadden opgezet. We hebben toen veel voorgelezen uit haar boeken aan de kinderen. Omdat Minoes ook een boek is van Annie M.G. Schmidt sloot de musical er mooi op aan"legt onderbouwleerkracht Lia Goedbloed uit. Alle 56 leerlingen van Het Opstapje doen mee aan de musical. Goedbloed: „Dat vind ik het leuke hiervan. Je doet het echt met z'n allen. De kleuters doen alleen mee aan het begin- en eindlied. De bovenbouwleerlingen hebben de meeste hoofdrollen gekregen." Audities hoefden er niet gedaan te worden voor de rolverdeling. „Welnee joh", zegt bo venbouwleerkracht Davanne Gast, ter wijl ze één van de kinderen in zijn kos tuum helpt, „de kinderen mochten ge woon zelf kiezen welke rol ze het leukst vonden. Als er meerdere kinderen een rol wilden, hebben we geloot. De hoofdrol van de musical, die van Mi noes zelf, wordt gespeeld door Marit Brand (9). Ze loopt een beetje zenuwach tig door de gang. Haar mantelpakje (Mi noes is secretax'esse) heeft ze al aan, compeet met knalgroene oogschaduw, roze wangen en knoedeltje in het haar. „Ik ben wel een beetje bang dat ik de tekst van de liedjes vex-geet", zegt ze ver legen. „Ik heb heel vaak geoefend. In het weekend elke dag en en ook nog op vrijdag." Met de kattenbewegingen heeft ze niet zo'n moeite. „Ik heb thuis drie katten: twee zwarte en een hele oude. Het leukst vind ik dat ik me vrouw Van Dam, de ouderwetse bxxxxr- foto Willem Mieras vrouw van Tibbe, mag krabben. Ik doe het niet écht hoor." Zes weken geleden begonnen de leerlin gen met de repetities. Goedbloed: „We hebben eex~st met z'n allen de film geke ken. Voorlezen uit het boek was niet zo handig, want dat duurde te lang. Daar na oefenden we wel een keer of vijf per week in de klas. De kinderen kregen hun tekst ook als huiswerk mee. Dan moesten ze het voor een bepaalde dag uit hun hoofd kennen" Ze heeft zojuist nog de laatste stukjes tekst doorgeno men met William de Ridder (12), die de verlegen joxxrnalist Tibbe speelt. „We staan achter de gordijnen om de tekst voor te zeggen hoor, maar het is natuur lijk het lexxkst als ze het zelf kunnen ont houden. Ach, en als er iets misgaat is dat ook geen ramp. Te perfect is ook niet leuk." Langzamex-hand begint de kleine zaal vol te lopen met vaders, moeders, broer tjes en zusjes. Om zeven uxir is het dan eindelijk zover. De lichten gaan uit, de spots aan: de show kan begiixnen. BABBENDIJKE - Twee koren eden morgenavond op in Krab- endijke. lannenkoor Ethan uit Yerseke i gemengd koor Crescendo uit holen laten zich horen. De bij enkomst met samenzang is een litiatief van het comité Rei- lerswaal van Woord en Daad i wordt vanaf half acht uur ge- ouden in de kerk van de Gere- irmeerde gemeente. Tijdens de angavond wordt gecollecteerd oor een goed doel van Woord Daad: de opbouw van middel baar en vakonderwijs in Colom bia, in de sloppenwijk El Pozon. De opbrengst wordt verdubbeld door de ontwikkelingsorganisa tie NCDO. KRABBENDIJKE - Iedereen die nog bijzondere oude boeken in de kast heeft staan, kan daar mee morgen terecht bij boekhan- de Van Velzen in Krabbendijke. Taxateur, antiquaar en veiling houder Ton Bolland is dan te Bolland is gespecialiseerd in :ologie, filosofie en geschiede- i. Hij doet regelmatig boekon- lerzoek. Daarnaast staat hij lak op veilingen en houdt hij ireekbeurten over het ontstaan [an de Bijbel. jolland taxeert morgen verschil lende oude boeken en bijbels. Hij is in de boekhandel aanwe- van half tien tot twaalf uur indemox-gen en van één tot vier uur 's middags. ft Willem van Dam SOES - De Goese gemeenteraad Lft gisteravond de weg vrijge- Jaakt voor de aanleg van een tij- L|ijk parkeerterrein aan de lonimerswalestraat. Daarmee I in totaal een bedrag van bijna 1)0,000 euro gemoeid. Dat geld L voor het grootste deel wor- !n gefinancierd uit parkeerop- De aanleg van het parkeerter rein (op de kavel van de voorma- Laboratoxbumschool) in Goes-west vloeit voort uit de plannen voor de bouw van een larkeergarage aan de Westwal. Tijdens de bouw van de garage zal een aanzienlijk aantal par keerplaatsen op het Kolveniers- iof en het Bleekveld voor enige lijd worden opgeheven. Ter com- tie komt er (voor mini- anderhalf jaar) een par- iieerterrein aan de Rommerswa- estraat, met een capaciteit van 112 plaatsen. De kosten voor het parkeerter- «in zelf bedragen 270.000 euro. Jr zal echter aanzieixlijk dieper n de gemeentekas getast moe- worden, omdat een aantal aanvullende maatregelen moet woi'den getroffen. Zo is er een tijdelijke voetgangersbrug over de Westvest noodzakelijk. Kos ten van die brug: 95.000 euro. Woordvoerders van de PvdA en GroenLirxks hadden daar gister avond grote moeite mee. Zij be twistten de noodzaak van de brug niet, rnaar hadden vooral problemen met het tijdelijke ka rakter daarvan. PvdA-woord- voerster W. Brouwer sprak in dat verband van 'kapitaalvernie tiging'. PvdA en GroenLinks be pleitten een permanente brug over de Westvest, maar kregen daarvoor geen handen op el kaar. Wethouder R. Dieleman (CDA) ontraadde de gemeente raad de suggestie van PvdA en GroenLinks te volgen. De aan leg van een permanente brug zou veel tijdrovende procedures en onderzoeken met zich mee brengen, met als gevolg dat de bouw van de parkeergarage aan zienlijk zou worden vertraagd. En dat risico wilden de meeste fracties in de Goese raad niet lo pen. Hondenpoep De PvdA moest gisteravond nóg een nederlaag slikken: een alter- natief hondenpoepbestrijdings- plan sneuvelde eveneens. Een voorstel (kosten: 28.000 eux'O per jaar) van het college van B en W om de eeuwig dxirende proble matiek van de hondenpoep te lijf te gaan met onder meer de plaatsing van een 51 zogenaam de hondenhaltes, voorzien van afvalbak en opruimzakjes, leid de binnen de socialistische gele deren tot enig wenkbrauwenge- frons. Dat moet bijna 20.000 eu ro goedkoper kunnen, zei het raadslid H. Luijt en zij diende een alternatief plan in dat onder meer voorzag in een herinvoe- x'ing van de hondenbelasting en een vermindering van het aantal hondenhaltes. Maar ook in dit idee zag een meex'derheid van de raad geen brood. De PvdA boekte gisteravond - samen met Gx-oenLinks en D66 - wel een succesje met een motie waarin wox-dt gepleit om 10.000 euro beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van de watex's- noodramp in Suriname. Die mo tie werd door de gehele x-aad on dersteund. Bezorgklachten: 0-0231231 I op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelandeiwtholen |j Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevan der Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 38-jarige inwoner van Wemeldinge heeft volgens het Openbaar Ministe rie drie jonge meisjes seksueel misbruikt. Officier van justitie L. Boogert eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen verdachte wegens verkrachting en het plegen van ontucht drie jaar cel. Als het aan de officier ligt be taalt de man 9.544 euro schade vergoeding aan de slachtoffers. Bij de boerenzoon kwamen tus sen 1997 en 2003 de meisjes uit het dorp om de paarden te ver zorgen. Verdachte zou zich heb ben opgedrongen aan de pubers. „Hij smeekte ze eerst om een kus, betastte de borsten van de kwetsbare meisjes en daarna dwong hij ze tot gemeenschap, waax'aan ze geen weerstand kon den bieden", vatte de officier de zedendelicten samen. De seksu ele handelingen begonnen toen de meisjes 12, 14 en 15 jaar oud waren en met de Wemeldinge- naar him eerste seksuele ervarin gen hadden. Een van de slachtof fers zou op vijftienjarige leeftijd ongewenst zwanger van hem zijn geraakt. Zij pleegde abor tus. Zij had verklaard 25 keer seks met hem te hebben gehad. Twee meisjes gingen drie jaar lang naar de boerdex-ij, omdat ze er rust vonden en gek waren op de paax-den. Het derde meisje kwam in de zomer van 2000 op de boerderij toen haar vriendin op vakantie was. Zij zou zijn ver kracht, maar was desondanks er toch weer heengegaan. In die pe- HEINKENSZAND - In Hein kenszand wordt morgen een gro te overdekte rommelmarkt ge houden. De markt met veel tweedehands spullen, een rad van avontuur, plantjes, gebakkraam en terras is in en bij bedrijfsgebouwen op de hoek Heinkenszandseweg 55- Dorpsstraat. De ox-ganisatie is in handen van de protestantse gemeente Hein kenszand. Een deel van de op brengst is daax-voor ook be stemd en voor de Roeme- nië-groep, Kerk in Actie en The Key Singers. Om half negen gaan de deuren open. De rommelmarkt duurt tot twaalf uur. riode had ver dachte ook een vaste x'elatie. Zijn vriendin had laconiek gereageerd op de be schuldigingen. „Het zal van twee kanten zijn. De meisjes zul len het gewild hebben." Raads man H. Dunsbergen vroeg zich dan ook af waarom de meisjes telkens vrijwillig terug waren gegaan naar de boerderij, ter wijl ze door zijn cliënt gedwon gen zouden zijn tot seks. Ook wees de strafpleiter op tegen strijdige verklaringen van de slachtoffers. „Een van hen heeft drie vex-schillende versies gege ven om naar hem terug te gaan." Dunsbergen bepleitte vrijspraak. De raadsman vroeg in eerste instantie het O. M. niet ontvankelijk te vex-klaren, om dat de klacht niet door een be voegde ambtenaar - officier van justitie of hulpofficier - was op genomen, maar door agenten met een lagere rang, zodat de klacht niet rechtsgeldig is. De slachtoffers zaten nog midden in het verwerkingsproces. Ze wilden dat verdachte zijn straf zou krijgen en hoopten daarmee te voorkomen dat andere meis jes misbruikt worden. De man ontkende gisteren alle beschuldi gingen ten overstaan van de slachtoffers en hun familie. „De meisjes handelen uit wraak en jaloezie. Ze missen de vrijheid en de paarden." Hij voelde zich machteloos en sloot een complot niet uit, omdat ze elkaar van de kerk kennen. De rechtbank doet 31 mei uitspraak. Advertentie Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.i Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur vrijdag 19 mei 2006 b 15 NIEUWE-TONGE - Een 51-jarige motorrijder uit Som- melsdijk is gisterochtend zeer ernstig gewond geraakt na een aanrijding op de N215, de weg tussen Middelharnis en Nieuwe-Tonge. De aanrijding ontstond toen een 47-ja- rige automobiliste uit Nieuwe-Tonge de weg ter hoogte van de Oudelandsedijk ovex-stak. Hierbij zag zij vermoede lijk de motorrijder over het hoofd. Het slachtoffer werd door de ruit van de auto gelanceerd en belandde op de achterbank van de auto. Hij raakte hiex-bij zeer ernstig ge wond en is met de traumahelikopter ovei'gebx'acht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. De toe dracht van het ongeval wordt door de politie onderzocht. KRUININGEN- Een 45-jarige man uit Kruiningen is gis teren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof vrijge- spx'oken van stalking. Hij is wel vex-oox-deeld tot een werk straf van 30 uur omdat hij zijn ex-vriendin heeft be dreigd. Ook is de man schuldig bevonden aan bedi'eiging van de politie die door de vriendin te hulp was geroepen. De man ging in hoger beroep tegen een eerdere veroorde ling door de Middelburgse politierechter tot 80 uur werk straf en twee maanden voorwaardelijk wegens stalking en bedreiging. De Kruininger zei dat hij geen werkstraf wilde omdat hij dan geen tijd heeft om met zijn twee kindex-en op vakan tie te gaan. De man verdedigde zich door te zeggen dat de ex-vriendin hem ook talloze SMS-jes zou hebben ge stuurd. In de nacht van 22 mei vorig jaar wisselden de man en zijn vriendin wederom SMS-jes uit. Behalve we derzijdse beledigingen bevatte de correspondentie ook een bedreiging. ,,Ik maak je vannacht dood Vannacht fik ik je op." De vrouw waarschuwde de politie. De Krui ninger is diezelfde nacht door een arrestatieteam in de boeien geslagen. MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit Asse (B) bekende gisteren bij de rechtbank in Middelburg een vijfjarig meis je seksueel te hebben misbruikt. Officier van justitie, H. Benaissa, eiste drie jaar gevangenisstraf, waarvan negen maanden voorwaardelijk, met verplicht reclasseringscon- tact. Ook vond ze bewezen dat de verdachte in het bijzijn van het meisje en haar achtjarige broertje op 31 december in de ouderlijke woning in Sas van Gent had gemastur beerd. De pedofiel was de oppas van de kinderen, als de ouders weg waren. Tijdens een studioverhoor had het slachtoffertje verteld dat de verdachte vieze dingen met haar had gedaan. De strafbare feiten kwamen aan het licht toen het broertje aan zijn ouders vertelde dat de man op oudejaarsavond naar een pornofilm had gekeken en zichzelf had bevredigd. Vervolgens had de verdachte bekend. De man was volgens de psycholoog toerekenings vatbaar. De rechtbank doet op 31 mei uitspraak. HOEK - Rond half acht gisteravond zijn op de N61 bij Hoek twee auto's op elkaar gebotst. Een 21-jaxïge automo biliste uit Ramskapelle (B) remde af. De 49-jarige automo bilist uit Sint Oedenrode, die achter haar reed, kon niet meer op tijd tot stilstand komen. De auto's raakten totaal vernield. door René Schrier GOES - De 17-jarige Fernanda Schipper uit Kapelle is op éénja rige leeftijd vanuit Colombia naar Zeeland gekomen, waar ze is geadopteerd. Toen ze twee jaar oud was is ze nog wel terug naar haar geboorteland geweest om haar broertje op te halen, maar dat was haar laatste be zoek aan dat land. En daar weet ze ook niet meer zo veel van. Haar biologische moeder is spoorloos, maar in de loop der jaren heeft ze wel haar pleeg moeder weten te traceren. Fer nanda hoopt dan ook tijdens een bezoek dat ze deze zomer aan Colombia brengt, met haar biologische moeder in contact te komen. Daartoe heeft ze ook al een keer contact gehad met het programma Spoorloos, maar die zijn er verder niet op ingegaan. Deze zomer gaat ze weer met haar familie. Maar Fernanda wil niet met lege handen aanko men. Daai'om is ze een actie be gonnen voor een kindertehuis in Colombia. Het tehuis heet Abra- zar en wordt gerund door een groep vrijwilligers. In het tehuis verblijven zieke of gehandicap te kinderen en hun families. Die krijgen gratis hulp, zoals ge zond voedsel, medisclxe- en tand heelkundige zorg, revalidatie, thex-apieën en hulpmiddelen, on derwijs en culturele activitei ten. V rijwilligerswerk Nu wil het geval dat het bij het ROC Zeeland gebruikelijk is dat de eerstejaarsleerlingen mini maal 40 uur vrijwilligerswerk verrichten, legt docent Vera Fa bry uit. En de activiteiten die Fernanda ontplooit voor Abra- zar vallen onder dat vrijwilli gerswerk. Met dat in haar ach terhoofd is Fernanda op haar school aan de slag gegaan. Alle leerlingen uit de 13 eerstejaars klassen van het ROC in Goes hebben het project van Fernan da vervolgens geadopteerd en zijn aan de slag gegaan om ex- geld voor in te zamelen. Dat alles' moet op dinsdag 30 mei uitmonden in de grote Abra- zar-dag van het ROC in Goes. Het programma voorziet in een groot buux-tfeest met extra aan dacht voor de kinderen, met Co- lombiaans eten, springkussen, schminken, suikerspinnen, salsa demorxstx-aties, demonstraties van de afdeling visagie en de kappersafdeling, demonstx-aties van de afdeling gezondheids zorg, een rommel- en speelgoed- markt, een loterij een buitenter ras en een ballonkunstenaar. De ze activiteiten beginnen om 13.00 uur. 's Morgens is er de sportsponsordag van de leerlin gen van het Cios, ook ten bate van Abrazar. Alle kosten die ge maakt moeten worden voor de activiteiten, zoals huur van de spulletjes komen voor rekening van het management van het cluster welzijn. Daardoor kan al het geld dat wordt opgebracht ook daadwerkelijk aan Abrazar worden overhandigd. Inmiddels zijn ook al andere ac tiviteiten voor het tehuis op touw gezet. Zo hield Fernanda een toespraak voor de hexvox-m- de gemeente van Kapelle waar aansluitend een collecte werd ge houden. De eindejaarscollecte van het ROC was voor Abx-azar en er is een gironummer ge opend. Fernanda heeft hulp ge kregen van een klasgenote Renée Weststrate. Van het bezoek van Fernanda en haar familie worden foto- en filmopnames gemaakt en die worden weer op het ROC ver toond. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - 't Beest, 20.00 uur: Het spook slot, musical door de jeugdtheater- school; Stadskantoor, 9.00-12.00 uur: Expositie- Bloem, werk leerlingen Groen College; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: jeugd 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 14.00 uur: SINT-ANNALAND - Wellevaete, 19.30 uur: Musical Minoes; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31