!ZC Zoektocht voor havenbedrijven Weststrate had mond moeten houden Metamorfose voor hotel Goes Scholen houden Spel zonder Grenzen V' i Jjjf 1;' bin 090 uit OPEN DAG zaterdag 27 Zeelandi Zeeland Vandalisme rr Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Huisarts Miermans stopt per 1 juni Toch kleinere papierbakken Goes Gewonde door botsing met tractor Snelheidscontrole bij Rilland 'ïieiiwe insteekhaven noordkant Wilhelminapolder afgevallen I iewond bij val ,tje: 0113-315649 Lozc.nl ailredactie@pzc.nl fctbus 314400 AA Goes Ertentie-exploitatie: Lfd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; \iws-Vlaanderen: 0114-372770; Laal: 020-4562500. Ejdag 19 me' 2006 editie Bevelanden-Tholen OK, In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! Wff Sethfeffs Cï7\n^> Danièlsweg 2 445I HP Heiitaszand -Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.nl (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl ■"7-wflPt r r.s "V-Wll' i zeeuwse almanak Navigatie De man uit Goes was buiten gewoon trots op een onlangs verworven apparaatje in zijn auto, dat hem feilloos de weg wees naar allerlei adressen tot ver in de Zeeuwse binnen landen. Zijn leven zag er een stuk zonniger uit. En hij was toch al zo opgeruimd, want de pogingen sinds dejaarwise- ling, om wat overtollig ge wicht kwijt te raken wierpen ook al vruchten af. Kortom het kon niet meer stuk. Totdat hij onlangs een nieu we versie van het in de auto gemonteerde navigatieappa- raat installeerde. De eerst vol gende keer dat hij zich naar een Zeeuws adres liet dirige ren kreeg hij bij aankomst van een vriendelijke vrouwen stem uit het apparaat te ho ren: U bent aangekomen. dlege Reimerswaal en commissaris van de koningin overwegen juridische stappen irMieke van der Jagt fiüININGEN - Het college n burgemeester en wethou- s van Reimerswaal onder- pt op welke manier het Leef- r Reimerswaal-raadslid M. jRtstrate moet worden aange- 1 wegens schending van de pifflhoudingsplicht. itstrate maakte openbaar leden van de vertrouwens- tissie bij de benoeming van nieuwe burgemeester, vra- 0 hebben gesteld over een ver end drankprobleem van kan- daat C. van Liere. Door dat ar buiten te brengen is de per en van Van Liere, burgemees- van Noord-Beveland, ge- iad. Burgemeester J. Huis- van Reimerswaal krijgt in n aanpak de volledige steun n commissaris van de konin- ?W. van Gelder. k geruchten over een ver drankprobleem van de wd-Bevelandse burgemees- 'C van Liere, vorig jaar kan voor het burgemeester- in Reimerswaal, hebben en enkele rol gespeeld in de uiteindelijk keuze", zegt P. Koe man, CDA-raadslid in Reimers waal en indertijd lid van de ver trouwenscommissie. Leefbaar Reimerswaal-raadslid M. Weststrate heeft Koeman en diens collega-lid van de vertrou- wencommssie J. Sinke (SGP) er van beschuldigd de kandida tuur van Van Liere met roddels te hebben onderuit gehaald. „Dat is volkomen onjuist en ik heb sterk de indruk dat West strate hiermee vooral Sinke wil treffen. Hij beschadigt echter Van Liere in de eerste plaats, en dat is volkomen onterecht. Koeman wil, nu Weststrate de zaak op straat heeft gegooid, graag vertellen hoe het echt is gegaan: „Sinke en ik zijn als le den van de vertrouwenscommis sie van verschillende kanten be naderd met verhalen over een drankprobleem van Van Liere. We hebben de commissaris van de koningin, zeg maar de baas van de burgemeester, emaar ge vraagd en een nadrukkelijk ont kennend antwoord gekregen. Het was dus niet waar en wij vonden dat daarmee de kous af was. Van Liere werd, net als de (Advertentie) i. jmhangwagens bofen skelleibaan „ttaUets ■Qilers pooide"1 honda buitenboord motoren Pr°efvaart zie onze advertentie 26 mei lannangwagens boten www.zeelandaanhangwagens.nl anderen, op zijn kwaliteiten be oordeeld. Het was Weststrate die het nog nodig vond om Van Liere er zelf naar te vragen." Koeman betreurt de schade die de Noord-Bevelandse burge meester is aangedaan ten zeer ste. „Om dit soort onsmakelijk heden te voorkomen, heb je een vertrouwenscommissie, waarin het besprokene vertrouwelijk moet blijven. Het is niet de eer ste keer dat Weststrate de ver trouwelijkheid schendt, maar het lijkt me tijd dat er eens een officier van justitie naar kijkt." Martelaar De gemeenteraad heeft al eerder overwogen om juridische stap pen tegen Weststrate te onderne men, wegens schending van de vertrouwelijkheid. Telkens speelde het LR-raadslid daarbij op personen. Dat het er uiteinde lijk nooit van gekomen is, komt door de vrees dat Weststrate de martelaar van het vrije woord zou gaan uithangen. Overigens lijkt de schade die Van Liere heeft geleden, be perkt. Zijn collega's in het colle ge van B en W van Noord-Beve land zijn juist erg tevreden over de manier waarop Van Liere zijn functie uitoefent. Wethouder P. de Putter: „Van Liere is een man met een Bourgondische natuur, geen stij ve hark. Hij is precies wat wij nodig hebben: een geweldige net werker, die zich ook heel toegan kelijk opstelt ten opzichte van de bevolking." Dat hij gesolliciteerd heeft, is volgens zijn collega's zijn goed recht maar ze vinden het niet erg dat hij het in Reimerswaal niet is geworden. „Het gaat goed in Noord-Beveland, dat houden we graag zo." Ook de meest fanatieke opposi tievoerder in de Noord-Beve- landse raad, A. Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang (NBB), veroordeelt de actie van Weststrate scherp. „Wij verzet ten ons ook weieens tegen het al te makkelijk plakken van ver trouwelijkheidsetiketten. Maar hier is vertrouwelijkheid meer dan logisch. Het gaat over men sen en over belangrijke functies. Dan moet je alles kunnen onder zoeken, zonder dat het de kandi daten schaadt." VOGELWAARDE - De ei genaar van een auto die ge parkeerd stond aan Rapen burg in Vogelwaarde vond zijn auto gistermorgen te rug met een kapotte achter ruit. De vernieling werd aangericht tussen woens dagavond 23.10 uur en don derdagochtend 11.15 uur. GOES - Hotel Goes Van der Valk wacht een ge daantewisseling. Het hotel krijgt een luxere, ei gentijdsere uitstraling en gaat het aantal verga derzalen en kamers fors uitbreiden. P. van Vliet, bedrijfsleider van Hotel Goes, denkt voor het einde van het jaar al veertien extra ka mers erbij te kunnen hebben. Hotel Goes telt mo menteel 120 kamers. Dat moeten er 160 worden. Het aantal vergaderzalen, nu zeven, wordt waar schijnlijk verdubbeld. De werkzaamheden zullen niet in één keer worden uitgevoerd, maar in drie of vier stappen. „Wij werken in een continu-be- drijf en kunnen onmogelijk voor kortere of lange re tijd sluiten", verklaart Van Vliet. Hij streeft er naar 'alles' binnen nu en drie jaar af te hebben. Het precieze tempo waarin de verbouwing en uit breiding zullen plaatsvinden, wil Van Vliet laten afhangen van de ontwikkelingen in de markt. Hij is daar optimistisch over. „Tenzij de wereldecono mie in elkaar stort of er weer zoiets iets gebeurt als 11 september 2001, met die aanslagen in New York en Washington. Niemand kan dat voorzien." Van Vliet vreest in elk geval niet dat de plannen voor nieuwe hotels in Goes, onder meer in het oude GAK-kantoor bij de binnenstad en in het Stationspark, zijn bedrijf in de wielen zullen rij den. Hotel Goes heeft het voordeel tot een landelij ke keten van naam te behoren, Van der Valk. „Om dat ons hotel toch anders is dan de meeste in de omgeving, zitten wij vaker vol", geeft hij aan. Op de schets van het toekomstige Hotel Goes is onder meer te zien dat het bedrijf een heel andere, over dekte entree met daarachter een nieuw zalencom plex krijgt. Aan de achterzijde, links, is een twee de, langgerekte hotelvleugel geprojecteerd. Het ontwerp is van Algra Marechal architecten B.V. CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. HEINKENSZAND - Huisarts C. Miermans (53) stopt 1 juni na bijna 23 jaar met haar werkzaamheden in Hein- kenszand. In een toelichting laat zij weten toe te zijn aan 'een nieuwe uitdaging'. „Ik zie te veel mensen van tussen vijftig en zestig jaar die opgebrand raken of vastroesten. Ik heb daar geen zin in." Welke nieuwe uitdaging Miermans wil aangaan, weet ze niet. „Ik ga daar nog over nadenken." Een afscheidsrecep tie komt er niet. „Ik heb een gruwelijke hekel aan zulke gelegenheden. Ik neem afscheid op mijn manier. Tot 1 juni zie ik nog zoveel mensen." Iedereen die zij tot nu toe heeft gesproken, vindt het volgens Miermans jammer dat ze vertrekt. „Je hebt al die jaren ook zoveel lief en leed ge deeld, maar de meeste mensen vinden mijn keuze ook wel moedig." Miermans' collega in de gezamenlijke huisartsenpraktijk J. Fortrie gaat door en wel met een nieuwe collega, L. Oei. Zij sluiten zich voor avond-, nacht- en weekenddiensten bij de huisarstenpost in Goes aan. Miermans blijft in Heinkenszand wonen en PvdA-raadslid in de raad van Borsele. GOES - Op speciaal verzoek kunnen inwoners van Goes toch een kleinere containers voor oud-papier krijgen. Bij de gemeente zijn afgelopen week verschillende klachten binnengekomen over de grootte van de 'gewone' contai ners die de omvang hebben van de grijze bak. Het gaat volgens burgemeester D. van der Zaag om 'zeer uitgespro ken reacties' onder anderen van mensen die voor de grote blauwe container absoluut geen plek hebben. Goes wil die mensen tegemoet komen. Bij een proef voor het nieu we ophaalsysteem voor oud-papier zijn in het Goese Meer kleinere containers gebruikt. Die komen nu beschikbaar. Kleinere containers zijn niet favoriet bij ophalers, want karton blijft er gemakkelijk in steken. Het nieuwe ophaalsysteem wordt 1 juli ingevoerd THOLEN - Op de Oud-Vossemeersedijk in Tholen is gis termorgen een vrouw uit de gemeente Tholen gewondge raakt bij een botsing tussen een tractor en een auto, giste ren omstreeks half negen. Een 23-jarige inwoner uit de ge meente Tholen reed op zijn tractor over de Oud-Vosse- meersedijk in de richting van Welgelegen. Op het kruis punt sloeg hij linksaf. Hij zag daarbij de achttienjarige automobiliste over het hoofd, die hem van rechts naderde. Zij liep een pijnlijke nek en schouder op en moest zich onder behandeling van een arts stellen. De auto is weggetakeld. De tractor liep nagenoeg geen schade op. RILLAND - De politie heeft tussen gistermorgen negen uur en 's middags half vijf een snelheidscontrole gehou den op de Rijksweg A58 bij Rilland. De radar snapte tij dens de ochtensessie 173 overtredingen op 2570 passan ten. Die middag kwamen er 2530 bestuurders langs de radar controle. Tussen kwart over één en half vijf werden nog eens 136 overtredingen geconstateerd. (Advertentie) verdeeld over 44 teams, om de wisselbeker. Er waren elf verschillende onderdelen, elk uit een ander land. „We wilden de kinderen kennis laten maken met spor ten in andere landen. Elke school kreeg een bepaald land toegewezen. Ze moesten van tevoren een vlag ma ken en zich zo origineel mogelijk kleden", legt J. Buij- ze, coördinator sport en bewegen van de gemeente Bor sele, uit. Het team van basisschool De Schakel met de naam 'Pais Velho' (de Portugese vertaling van Oude- lande) ging er aan het eind van de middag met de wis selbeker vandoor. De 'Aboriginals' van basisschool De Reiger uit Heinkenszand kregen de f airplay en origina- liteitsprijs, omdat ze de leukste T-shirts en de mooiste vlag hadden gemaakt. foto Willem Mieras 's-GRAVENPOLDER - Geen voetbal, korfbal of soft bal, maar Chinees hockey, wereldballenrace en het Braziliaanse bananenspel. De Schoolsport Olympia de, die gisteren op het sportveld van Apollo '69 in 's-Gravenpolder werd gehouden, had dit jaar als the ma 'Spel zonder grenzen'. De 460 leerlingen van ne gentien basisscholen van de gemeente Borsele streden, wijarmen van der Werf IES - Voor watergebonden be- jvea op het industrieterrein gS het Goese havenkanaal is P gemeente Goes met de provin- op zoek naar alternatieve ligingslocaties. Gemakkelijk it dat niet. inde jaren zestig ontwikkel- ïdustriegebied aan het Goe- 'enkanaal moet in de na- itoekomst een woonwijk wor- aantal ondernemingen verdwenen. Het grootste be- f dat zich in de jaren zestig toes vestigde, de Apparaten- Ketelfabriek (AKF), sloot 1995 de deuren. Het terrein ie AKF ligt er sindsdien zo als verlaten bij. Hetzelfde .voor de bedrijfsgebouwen houthandel Van Riessen ie Houtkade. aringman verlaten is het Goese ;trie- en havengebied ech- ïoglang niet. Haringman Be- in, onderdeel van de Ter- De Hoop-groep, is er volop actief en heeft in 1997 nieuwe betonfabriek in ge- genomen. Het bedrijf het druk met de productie speciale stenen voor dijken >s de Westerschelde en Oos- ichelde die worden versterkt, ringman is er niet aan toe op termijn te verkassen. Een irdvoerster van De Hoop- ep laat weten geen commen- te geven over een eventuele luizing. ïaar Betonindustrie zit in fde positie als Haringman. onderneming die betonaf- ïouders maakt voor bin- en buitenlandse opdracht- OSTKAPELLE - Een 89-jari- •jfcvrouw uit de gemeente Veere I gistermiddag rond drie uur raargewond geraakt op de raising Landmetersweg-Grijps- -rj trkseweg in Oostkapelle. \touw reed op haar snorfiets kwam om nog onbekende re ten val. De inwoonster b Veere liep daarbij zwaar bfdletsel op. Een traumaheli- pter uit Brugge heeft de duw naar het ziekenhuis ver- erd. gevers, is in 1959 naar Goes ge komen. Eind 1988 nam het be drijf een nieuwe productiehal aan het havenkanaal in gebruik. Directeur J. Molenaar laat er geen misverstand over bestaan dat hij het liefst op de huidige lo catie wil blijven. Voor de aan voer van grondstoffen, zand en grind, is Molenaar Betonindus trie aangewezen op de binnen vaart. Het Goese havenkanaal is daarvoor ideaal, zeker omdat het kanaal een stabiel waterpeil heeft. „De oude werkhaven van Kats en het Kanaal door Zuid-Beveland bij Hansweert", noemt Molenaar als mogelijke alternatieven, „zijn voor ons daarom niet aanvaardbaar. Je hebt er last van eb en vloed." Molenaar weet dat de gemeente Goes en de provincie hebben be keken of er mogelijk een insteek haven kan worden gemaakt ten noorden van Wilhelminadorp, dus ook langs het Goese haven kanaal. Provinciaal bestuurder H. van Waveren bevestigt dit. Die locatie is echter afgewezen, met name omdat de afvoer van goederen over de weg daar op grote problemen stuit. „Ik heb alternatieven bij de gemeente aangedragen", meldt Molenaar. Hij wil niet vertellen welke. Mo lenaar wil zijn bedrijf zo dicht mogelijk bij Goes houden. „Ga ik verder weg zitten, dan ben ik bang personeel te verliezen. Mijn mensen komen nu vooral op de fiets. Ik moet daar reke ning mee houden." Goes wil Waterstad, zoals de woonwijk in het havengebied gaat heten, gefaseerd in vijfien a twintig jaar realiseren. Een snelle omvorming kan de ge meente financieel niet behap pen. De eerste bouwactiviteiten zijn in 2008 voorzien. Het is de bedoeling met woningbouw te beginnen aan de westkant van de Westhavendijk, dus aan de kant van de wijk Goese Polder. Het AKF-terrein is als laatste aan de beurt. De raadscommissie grondgebied bespreekt maandag een subsidie aanvraag aan de Eux-opese Unie voor Waterstad. In die vergade ring zou ook een presentatie van het plan plaatsvinden, maar die is vanwege een overvolle agenda geschrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29