s a q|wr yttM^Y! PZC 'Kinderen mogen Heusden Gemeente Heusden antiquariaat a 'jkc dat narrenschip Grote collectie antieke landkaarten prenten van steden en dorpen sv^ 29 Geniet van of thermen verwendag Kom nu genieten van onze fantastische beauty-verwendag'Gezond Mooi', of ervaar een voordelig en compleet thermenarrangement'Spa Wellness'. Laat uzelf de hele dag lang verwennen en maak gebruik van de meest complete Thermen- Beautyresorts van Brabant met alle denkbare faciliteiten. Kijk voor een voorproefje maar snel eens op onze websites. Thermen Tilburg, Thermen Roosendaal en Keizersthermen Veghel "onbezorgd genieten en ontspannen" Beauty verwendag 'Gezond Mooi' U wordt ontvangen door een van onze gastvrouwen Gebruik van alle mooie saunafaciliteiten Café of Thee Complet met vers appel gebak en slagroom Phyto Marine Eclat gelaats- en decolleteebehandeling Hoofd massage en handparrafinepakking Salade Forestiere, maaltijdsalade met bospaddenstoelen en pancetta Hot-stone massage, ontspannings massage of algenpakking Zakje scrubzout voor thuis Onze lezerkortingprijs ipv 103,50 euro voor slechts 64,50 euro (in Veghel met extra kruidenbad) Thermenarrangement'Spa Wellness' U wordt ontvangen door een van onze gastvrouwen Gebruik van alle mooie sauna- en thermen faciliteiten Vrij gebruik van shampoo, douchegel en scrubzout Café of Thee Complet met vers appel gebak en slagroom Salade met gamba's of tournedos Stroganoff Hot-stone massage of ontspannings massage Zakje scrubzout voor thuis Onze lezerskortingprijs ipv 70,00 euro voor slechts 49,50 euro (zonder Hot-stone massage 37,50 euro thermentilburg.nl Moersedreef 10 5043 AX Tilburg 013-5715410 thermenroosendaal.nl De Stok 6 4703 SZ Roosendaal 0165-394839 keizersthermen.nl PWA Sportpark 1 5461 XL Veghel 0413-355485 Het C.V.A.B. en de Elkie stichting Dicrenpension/gcdragscentrum/opvang/ herplaatsing/scniorenhuis voor honden en katten organiseert Zaterdag 10 juni a.s. haar jaarlijkse OPEN DAG VAN 10.00 uur tot 16.00 uur en de 4e seniorenhond verkiezing! Van 10.00 uur tot 14.00 uur U kunt deze dag eens een kijkje nemen achter de schermen van het CVAB en de Elkiestichting. Ook zijn er deze dag verschillende activiteiten en voor voorlichting en een gezellig terras met Muziek! Scniorenhondverkiezing voor baas en hond. Is uw hond 9 jaar of ouder dan bent u van harte welkom om hieraan deel te nemen. Schrijf u dan wel van te voren in. Uiterlijk voor 1 juni a.s. Demonstraties gehoorzaamheid/behendigheid met baasjes en hun honden! Heeft u zelf vragen omtrent het gedrag van uw dier, kom gerust langs. U mag hel zelf ook eens onder begeleiding proberen met uw hond! De Hondenbescherming, Dircnklinick Ter Gouwe, Dierenbescherming afd. BoZ. en een trimsalon zijn deze dag aanwezig om u te kunnen informeren! Wij zien u graag op 10 juni lussen 10.00 en 16.00 uur aan de Roolandsedijk 2, Tholen. (Buitengebied tussen Poortvliet en Oud-Vossemeer). Voor een routebeschrijving belt u 0166-612027. Of kijk op www.cvab.net Bescherm de natuur. Word lid van Natuurmonumenten. In Nederland kun je nog genieten van prachtige natuur. Maar die staat steeds meer onder druk. Natuurmonumenten beschermt de natuur door aankoop en beheer. Uw hulp is hard nodig. Word lid vanaf 2,- per maand. Bel 0900-8335 0,16/min) of kijk op www.natuurmonumenten.nl j Natuurmonumenten "£t+s WtAtU- i'M* cizJ-t Kopergravure; kaart van Zeeland uit 1595 uitgegeven door Abr. Ortelius Turfkaai 11 (bij de bushalte) Middelburg 0118-674141 www.datnarrenschip.nl gemeente ideale reisorganisatie voor singles 1-oudergezinnen alleenstaanden 60+ Heusdens lïuro voor Toerisme Pelsestraat 17 5256 AT Heusden tel: 0416-662100 www.hbtheusden.nl Cultuur in vestingstad Heusden. Geniet van vesting werken, monumentale gebou wen, pleintjes en steegjes. Vermaak in kasteelpark Het Land van Ooit, waar Ooiters, Ridders en paarden de show stelen. Natuur opsnuiven, wandelen, fietsen of paardrijden in Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen. Ontdek in het bezoekerscen trum in vestingstad Heusden wat de gemeente Heusden u nog meer te bieden heeft. donderdag 18 mei 2006 Andere Nationaal Parken in het zuiden Nationaal park Loonse en Drunense duinen Gelegen tussen Kaatsheuvel, Waalwijk, Drunen, Loon op Zand, Udenhout en Tilburg. Het park heeft een 'parelsnoer' aan zuilen, waar de bezoeker infor matie vandaan kan halen. Opstapplaatsen voorwandel- en fietsroutes: De Drie Linden Giersbergen 8, Drunen Café-restaurant De Roestelberg Roestelbergseweg 2, Kaatsheuvel Restaurant Bosch en Duin, Oude Bosschebaan 1, Udenhout Uitspanning De Rustende Jager, Oude Bosschebaan 11, Biezenmortel Nationaal Park De Biesbosch Bezoekerscentru m Biesboschweg 4 4924 BB Drimmelen (Zie voor meer informatie elders in dit katern) Nationaal Park De Maasduinen Gelegen in Noord-Limburg, tussen de Maas en de Duitse grens. Staatsbosbeheer Kapelstraat 71 Afferden Nationaal Park De Meinweg Ten oosten van Roermond met een oppervlakte van 1,600 ha. Bezoekerscentru m Meinweg 2 Herkenbosch De Groote Peel is een nationaal park van allure. Staatsbosbeheer zorgt dat er heel wat te beleven valt. door Rob de Bntyn Natuurlijk is er serieuze con currentie, van de pretpar ken bijvoorbeeld, en - bij goed weer - van de zwembaden en de zee. Maar Staatsbosbeheer in Ospel is ervan overtuigd dat zij de ze zomer een aantrekkelijk pakket activiteiten heeft. Doel: de mensen De Groote Peel in lokken, ze laten zien dat de natuur leuk is. „Hip kun je ons niet noemen, het is geen 'bling-bling'. Maar het wordt wel avontuurlijk", verzekert beheerster Ilse Davidse van bezoekerscentrum Mijl op Zeven. „En kinderen mogen hier nog vies worden. Van ons ten minste." Mijl op Zeven heeft het aantal acti viteiten de laatste jaren fors uitge breid. Davidse: „Een jaar of zes ge leden hadden we maar een of twee keer per maand iets." Dat is nu wel anders, leert een blik op de agen da's voor de zomermaanden. In juli en augustus is het meerdere keren per week raak. Vooral aan (gezin nen met) kinderen is gedacht. Zo zijn er onder meer themadagen over vlinders, een vleermuizen- tocht, insectentochten, kinder theatervoorstellingen en 'zalige zo meravondwandelingen'. In september zijn er minder activi teiten, maar wel heel bijzondere, zoals een zoektocht naar turf, een speurtocht over rovers in de Groote Peel en een theater-workshop voor kinderen. In oktober is de agenda weer tjokvol, met onder meer een themamiddag over de herfst, een 'grootouder-kleinkind natuurmid- dag', een vollemaanswandeling, spinnentochten, paddestoelentoch- ten en heifstknulselmiddagen. „We proberen zoveel mogelijk geva rieerde activiteiten te bieden, voor ieder wat wils", legt Davidse uit. „Maar het gaat wel steeds om de natuurbeleving." De zomer van De Groote Peel be gint in juni met het jubileum van bezoekerscentrum Mijl op Zeven, dat veertig jaar bestaat. Tijdens de vier zondagen in de maand zijn er open dagen, allemaal met een ei gen thema. Zo staat op 4 juni bijvoorbeeld de geschiedenis van het Peelgebied centraal. Bezoekers kunnen een route lopen waarbij ze aan de hand van verschillende activiteiten leren hoe het leven in het hoogveenge bied tussen 1850 en 1950 was. „Het gebied is niet te begrijpen zonder kennis van de historie", zegt David se. Ook bij het bezoekerscentrum zelf hoeven mensen zich niet te vervelen. Er is theater en er zijn oud-Hollandse spelen. De zondagen daarna kunnen bezoe kers regenboogscherven zoeken, maar ook een heksenbezem ma ken. Op de dagen die in het teken staan van 'Van Kikker tot Kraanvo gel' zijn er wandeltochten en na- tuureducatie. Nationaal park De Groote Peel Staatsbosbeheer bezoekerscentrum Mijl op Moostdijk 15, Ospel Telefoon: 0495-641497 www.staatsbosbeheer.nl Ilse Davidse voor bezoekerscentrum Mijl op Zeven in de Groote Peel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50