PZC Brug zeesluis nog niet opgelapt Met JobTrack.nl Limbodansen en jongleren op nieuwe speelplek naar het WK 2006? enti Overlast door jeugd neemt fors toe in gemeente Terneuzen Middelburg zoekt oplossing voor vertraging aanleg N57 Vertraging door meningsverschil over kosten C)RVKKERY Raadslid niet welkom bij commissie M ■fFl O JobTrack.nl ^Tefano's Maand menu 23,50 Geen verzamelkantoor strafrecht Drugstoeristen dupe babbeltruc Thijssenschool wint schoolvoetbal zeeuwse almanak Figuur pedactie: 0113-315649 Hvtf.pzc.nl ail:redactie@ pzc.nl -i postbus 31,4460 AA Goes jrfvertentie-exploitatie: Nnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Luws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. 18 mei 2006 LirNadia Berkeld editie Zeeuws-Vlaanderen inrMadia Berkelder (1IDDELBURG - Minister Peijs Wu Verkeer en Waterstaat moet roestemming geven om alvast ijj Middelburg met de aanleg andeN57 te beginnen. De pro- rincie en de gemeente Middel lij dringen daar op aan. Poor bij Middelburg te begin- kan de vertraging die is op- gelopen door de uitspraak van de Raad van State worden be perkt. De raad vernietigde giste ren het bestemmingsplan voor het Veerse deel van de nieuwe weg. Het bestemmingsplan voor het deel van de N57 dat in Mid delburg ligt, is al onherroepe lijk. Het streven blijft om vol gend jaar met de aanleg van de weg te beginnen, benadrukt pro jectleider H. Koevoets. De weg zou dan in 2010 klaar moeten zijn. De Middelburgse wethou der F. Streng en gedeputeerde T. Poppelaars hebben erop aan gedrongen niet te wachten tot de procedure voor het Veerse deel van de weg is afgerond. „Het is op zijn zachtst gezegd verstandig om dat gaandeweg in orde te maken", aldus Streng. Aquaduct Het werk bij Middelburg neemt het meeste tijd in beslag. Daar moet een aquaduct in het Ka naal door Walcheren worden aangelegd. Rijkswaterstaat Zee land mag niet zelfstandig beslis sen om aan het werk te gaan ter wijl de procedure nog niet is af gerond. De minister moet daar toestemming voor geven. „We moeten goed onderzoeken wat voor risico we lopen als we foorWout Baremart ERNEUZEN - De ingebruikna me van de kapotgevaren noorde- jjke brug over de zeesluis in Ter neuzen als noodbrug vergt meel ijd dan Rijkswaterstaat had ver acht. Eind mei werd er nog lanuit gegaan dat aannemer Hollandia uit Krimpen aan de Dssel de brug binnen vier we len kon oplappen, maar met dat iarwei is nog niet eens begon- jlgens een woordvoerder van kswaterstaat in Middelburg <ft de vertraging alles te ma- met een meningsverschil jer de kosten van de opknap- eurt én het bedrag dat gemoeid met de bouw van een nieuwe jyangende brug. Waterstaat eegt de komende dagen spoe- g met de aannemer, die senige overbleef na een inter- ationale aanbesteding. Volgen- li week wordt daarover meer (lelijkheid verwacht, landverkeer over de zeesluis •dt nu al sinds eind februari, i het ro-roschip Tor andria de brug bij een aanva ng zwaar beschadigde, geteis- rddoor aanzienlijk tijdverlies, orden er schepen geschut, dan Advertentie nnavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu ^pergesoep en asperges en nocoladebrownie £12,50 of€10,00 (vegetarisch) feserveren: 0118 - 886 86-6 vanavond 19.30-20.30 uur teven tussenin wertransseksualiteit door Vlaming fi]dagi9-5 16.00-17.00 uur The fine art of being satisfied Presentatie boek en cd Robbert Jan Swiers en Ramon de Nennnie [{Markt 511 Middelburg J0118 886 886 de-drvkkery. nl kan dat oplopen tot bijna een half uur per keer. Toen bleek dat reparatie van de kapotte brug zeker acht maanden zou vergen, besloot waterstaat de brug te lappen oplappen en ook direct een nieuwe, vervangende brug te bestellen. Daarmee is, naar verluidt, zo zeven miljoen euro gemoeid. De nieuwe brug zou begin volgend jaar in ge bruik kunnen worden genomen. Of dat nu, gezien het menings verschil over de kosten, nog haalbaar is, kon de woordvoer der van waterstaat gisteren niet zeggen. De afgelopen weken is intensief overleg gepleegd met Vlaanderen over een eventuele vervanging van de noordelijke klapbrug door een minder kwetsbare rolbrug, die overi gens een veelvoud van de klap brug kost (naar schatting iets meer dan 20 miljoen). Ook in dat overleg staat de kostprijs centraal. Vlaanderen vindt dat Nederland als medebelangheb bende moet meebetalen. Maar het ministerie van Verkeer en Waterstaat voelde daar tot nu toe helemaal niets voor. 'Den Haag' vindt dat Vlaanderen als vragende partij voor de kosten moet opdraaien. IERNEUZEN - Het Terneuzen- se raadslid C. Freeke (LCF) is raioditend niet welkom bij de «enbare vergadering van de Welstandscommissie. Freeke is een trouw bezoeker, kreeg gisteren een tele foontje van de secretaris dat hij pas na 10.15 uur welkom is. De commissie begint om 9.00 uur. let raadslid ging daarop ver- laai halen bij burgemeester J. Volgens Lonink wordt saan het begin van de vergade- een schets behandeld van ai project dat nog 'zeer prema- 2ur is'. „Maar dan moet je die aet agenderen in een openbare "ering", vindt Freeke. „Ik fnddat dit niet kan. Ik heb ge jogd dat ik geen stennis wil ma ft maar volgende keer pik ik St niet." Normaal gesproken Ügtde agenda van de commissie fci] de balie, maar gisteren was ht niet het geval. Toen Freeke f om vroeg, moest de agenda fog uitgedraaid worden. Daar- >ij was het eerste agendapunt Bgewist. door Raymond de Frel SLUIS - Een beetje treuzelend begaf een groepje fanatieke voet ballers zich gisterochtend van het betegelde veldje bij multi functioneel centrum De Keure in Sluis naar 'een mevrouw die wat door een microfoon wilde zeggen'. Ze hadden natuurlijk veel liever doorgespeeld, maar ja: zo'n officiële opening hoort er nu eenmaal bij. Die mevrouw was Carien Bolijn, voorzitter van de Stichting Speelkwartier West - Zeeuws - Vlaanderen. Haar stichting streeft naar kwalitatief goede en vrij toegankelijke speelplaat sen op diverse plaatsen in de ge meente Sluis. Zo worden in juni aan het Molenwater in Breskens en aan de Wandeldreef in Aar denburg skatebanen onthuld. Gisteren namen de ldnderen in Sluis na een ludieke limbodans onder dropveters en een demon stratie van twee voetbal jongleurs een zandtafel, klimtoe stel en twee ballenvangers - lees: twee ijzeren vangnetten met geïntegreerde doeltjes - in gebruik. De speelomgevingen in Sluis, Breskens en Aardenburg vor men samen het project De Ont moeting, dat financieel wordt ondersteund door de Europese Unie en een aantal fondsen en stichtingen. Speelkwartier en de stichting Kids (Kinderen in de brede school Sluis) staken de koppen bij elkaar voor een mooie invulling, die voor een be drag van 47.000 euro werd ge vonden in ontwerpen van archi tect Sybolt Meindertsma. Bo lijn: „Er staan veel meer toestel len op het plein, maar die beho ren niet tot dit project. Wij heb ben om Europees geld gevraagd, maar de Unie stelde wel de voor waarde dat we pas na haar toe- (Advertentie) (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. Ga naar www.jobtrack.nl/wkpool en •ik kan', op twee VIP kaarten zegging offertes zouden opvra gen. Een aantal vrijwilligers was toen echter al druk in de weer om sponsorgeld binnen te halen. Zo staat er nu bijvoor beeld een tafeltennistafel, die is gesponsord door een bedrijf. Als we al die toestellen in ons pro ject hadden kunnen meereke nen, hadden we wellicht ook nog een skatebaan kunnen reali seren. Jammer, maar helaas." De Sluise kinderen leek het gis teren om het even. Nog voordat Bolijn haar speech had afgeslo ten, hingen de eerste kleintjes alweer in het klimrek en pro beerden jonge voetbalgooche laars elkaar op het veldje in de luren te leggen. (Advertentie) 't Betere werk! Advertentie Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden ic maken, waaronder de nieuwe Supreme Dy- namiquc, die het hoogste niveau biedt in comfort, design en functie, lin dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie cn slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33. Schoondijkc t. 0117-40 15 82 alvast bij Middelburg begin nen", vindt Koevoets. Rijkswa terstaat ziet de aanleg van de N57 nog steeds als één project. Het is niet de bedoeling dat de weg straks bij Sint Laurens op houdt als de procedure voor het Veerse deel opnieuw vastloopt. De weg moet een oplossing bie den voor de verkeersproblemen rond het Kanaal door Walche- U begint met een lasagna van diverse soorten vis met garnaaltjes, courgette en aubergine. Dan volgt een gebakken scholfilet antiboise met tomaatjes, kappertjes en olijven. Als heerlijke afsluiting vier verschillende bereidingen van grapefruit. tel. (0118) 4l80l9www.stefanos.ül TERNEUZEN - Er komt in Terneuzen geen verzamelkan toor waarin de organisaties die betrokken zijn bij de straf rechtsketen, preventie en nazorg op eenzelfde locatie zijn gehuisvest. Het openbaar ministerie heeft dat besloten. Eind 2004 is door de leden van het Arrondissementeel Jus titieel Beraad aangegeven dat er potentieel draagvlak be staat voor het oprichten van een verzamelkantoor in Zeeuws-Vlaanderen. Door de ketensamenwerking tussen de betrokken organisaties op uitvoerend niveau wordt een snellere, meer op de persoon van cle dader (en even tueel het slachtoffer) afgestemde aanpak van de proble men gerealiseerd. Die aanpak kan zich richten op over last veroorzakende jongeren, maar kan ook samenhangen met drugsproblematiek of grootschalige evenementen. Hoewel wordt afgezien van de bouw van een verzamelkan toor, wordt wel gestreefd naar een inhoudelijke samen werking en afstemming tussen een groot aantal organisa ties MIDDELBURG - Twee Belgen zijn op 7 april in de mooie praatjes getrapt van een veertigjarige Hulstenaar, die al een twijfelachtige reputatie heeft opgebouwd als oplich ter. Ook deze keer zag hij met zijn beproefde babbeltruc kans zijn slachtoffers geld af te troggelen. Hij zit overi gens momenteel nog in een proeftijd van een veroordeling voor oplichting en flessentrekkerij, bleek gisteren in Mid delburg, waar hij terecht stond voor de politierechter. M. Klarenbeek veroordeelde de Hulstenaar tot acht weken cel plus tenuitvoerlegging van de maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De verdachte had de Belgische drugstoe risten aangesproken bij Checkpoint en verteld dat ze be ter niet de Terneuzense koffieschop binnen konden gaan, omdat er een grote inval van de politie gaande was. Hij wist nog wel een adresje voor wiet. Nadat ze hem elk vijf tig euro gegeven hadden voor de deal, ging hij er vandoor met het geld. HEINKENSZAND - De Zeeuwse finale bij het schoolvoet bal voor jongens-elftallen, die gisteren in Heinkenszand werd gehouden, is gewonnen door de Theo Thijssenschool uit Vlissingen. Het elftal mag nu naar de districtsfinale, die op 3 juni in Best wordt gehouden. Als de jongens ook daar de beste zijn, mogen ze naar de landelijke finale. Die vindt plaats op 21 juni op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Bij de meisjes won het zevental van de Zuidland- school uit Temeuzen gisteren de regiofinale van het schoolvoetbaltoernooi. De VSV uit Vlissingen werd twee de en 't Vierschip uit Arnemuiden veroverde de derde plaats. De winnaar gaat op zaterdag 3 juni door naar de districtsfinale. Na een ludieke limbodans onder dropveters en een demonstratie van twee voetbaljongleurs namen de kinderen in Sluis gisteren een zandtafel, klimtoestel en twee ballenvan gers in gebruik. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal mel dingen van overlast die veroor zaakt wordt door jeugd is de af gelopen jaren in de gemeente Terneuzen fors toegenomen. Dat blijkt uit de registratie van het aantal klachten dat bij de Terneuzense politie is binnenge komen. In 2002 waren er 165 meldingen van overlast, in 2003 waren dat er al 209 en in 2004 steeg het aantal meldingen tot 328. Volgens de concept-notitie Inte grale Veiligheid van de gemeen te Temeuzen wordt de meeste overlast veroorzaakt door groe pen jeugdigen in de leeftijd van 12 tot en met 19 jaar. Er is is daarbij een verjonging te be speuren van de overlastplegers. De groepen zijn veranderlijk van samenstelling voor wat be treft aantal, geslacht en etni sche afkomst. Tolerantie In de notitie wordt ook vastge steld dat er sprake is van een af name van de tolerantiegrens van mensen. „Een groepje jonge ren dat met elkaar staat te pra ten wordt al snel als overlastge vend bestempeld." De politie heeft in samenwer king met de gemeente het pro ject 'Jeugd van tegenwoordig' opgezet om te komen tot een uni forme aanpak van overiastple- gende jeugd binnen de hele ge meente Temeuzen. De uiteinde lijke doelstelling is om het aan tal meldingen over overlast door jeugd terug te dringen. In over leg met de gemeente zijn de over- lastlocaties in beeld gebracht. Daarvan wordt de 'top25' regel matig gecontroleerd. Als na eni ge de overlast op die locaties af neemt, wordt er een andere loca tie toegevoegd aan de lijst. De plaats waar de overlast is afge nomen wordt er afgehaald. Onder overlast valt ook crimina liteit. Over criminaliteit onder jongeren zijn over het jaar 2003 cijfers beschikbaar uit de data bank met verdachtengegevens van de politie. In de gemeente Terneuzen werden dat jaar 238 jeugdige verdachten in de leef tijd van 12 tot 23 jaar in de kraag gevat. Overlast door groe pen jongeren komt volgens 8,5 procent van de Zeeuwse bevol king vaak voor, zo blijkt uit een peiling uit 2005. Landelijk ligt dat cijfer op 11,9 procent. Van het Terneuzense burgerpanel zegt 47 procent wel eens over last door jongeren te ervaren. Volgens de meesten is dat soms. Slechts een klein aantal mensen zegt vaak overlast te hebben. De notitie Integrale Veiligheid wordt vanavond besproken in de commissie Bestuur en Midde len. Die vei-gadert vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Advertentie WERKKLEDING DRESSED... TO WORK www.werkkledlngtotaal.nl De zomer is bijna aangebro ken en dus begint die Vlissing- se zich weer ernstige zorgen te maken over haar figuur. „Kijk eens", zei ze, terwijl ze zich demonstratief op de heu pen sloeg, „dit moet er alle maal af. Van de tegenwerping dat haar mate van overgewicht best wel meevalt, wilde ze Jiiets horen. Nee, ze vindt het absoluut nodig minder te snoepen en meer te sporten. En wel met ingang van nu. „Als ik op de manege ben, durf ik bijna niet te bukken, want dan ben ik bang dat ie mand roept: gooi er maar een zadel op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39