Gekibbel over opvang van dieren PZC PZC Tulp prijkt in vele gedaanten bij Kos Lagere boete voor illegale werknemers Nooit meer vast aan je werkplek Tl Werkwijze dierenambulance wekt ergernis bij asielmedewerkers j Excursie agenda In de bres voor Afrikaanse albino's Fietser komt goed weg bij ongeval Gevallen militairen herdacht Fotowedstrijd Borselse beesten Zeges Vierschip en Poeljeugd Blik op kunst in Renesse zakelijk adsl kpn stuitje aan donderdag 18 mei 2006 ^Marcel Modde ZIERIKZEE - Het Dierenasiel Schouwen-Duiveland zit in z'n maag met de activiteiten van de Slichting Dierenvrienden in Dteischor. Het stoort het asiel dal de organisatie achter de ei- landelijkc dierenambulance van ft li, Storm zelf ook beesten op- ILgt en herplaatst. Volgens fsiorm gebeurt dat slechts in be perkte mate en vaak ook nog noodgedwongen door de beperk- le openingstij den van het asiel. Storm zorgt met haar nevenacti viteiten voor verwarring onder de inwoners, zeggen asielbeheer der J. Meerman en bestuursse- cretaris J. Goudzwaard. Mensen zouden niet goed meer weten ze naar toe moeten met 'elopen of gevonden dieren, ïhalve het asiel en de die- 1 (ambulance bekommert ook Stichting Amivedi zich om [huisdieren op Schouwen-Dui- |and. Amevidi beperkt zich' nvel tot centraal registratie- it en werkt daarin nauw sa ai met het asiel. :rman en Goudzwaard ma ai zich zorgen om het welzijn de dieren, die door Storm len opgevangen. Hoewel ze van overtuigd zijn dat zij het >ste met de beesten voor heeft, fleert Storm een professione le opleiding op dat gebied. Dit in tegenstelling tot het Zierik- zeese asiel, waar twee beroeps krachten werken die zich gebon den weten aan diverse wettelij ke eisen. Ook dat stoort de asiel- medewerkers. „Wij moeten alle zeilen bijzetten om aan steeds strengere voorwaarden te vol doen en zij kan zomaar haar gang gaan", zegt Goudzwaard. „Op zich is het prima dat zij zich ontfermt over de dieren, maar zo raken we het overzicht kwijt." Volgens Meerman is heel lastig met een schaartje te knippen of mensen voor hun 'hobby' dieren houden en wanneer dat meer be drijfsmatig wordt. „Je mag niet omaar een asiel beginnen." teerman vindt dat Storm zich ïoet concentreren op het halen STELLENDAM - Dienst Lande lijk Gebied houdt zaterdag infor matieve excursies naar de Zui- derdieppolders. Het gebied wordt omgevormd tot natuurge bied. De excursie bestaat uit een bus- rit op aansprekende punten wordt gestopt. Daar krijgen de deelnemers uitleg. Vertrek en eindpunt is restaurant 't Wapen van Stellendam in Stellendam. excursies duren ongeveer 2,5 uur en starten om 10.00, 10.30, 13.00 en 13.30 uur. Aanmelden via: 070-3371373. STREEKACTIVITEITEN IIERIKZEE - Gemeentehuis, 20.00 u /Raadsledenspreekuur; FiZi,20.00 uur, eenakterfestival. Bezorgklachten: >0-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail': redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl en brengen van dieren met hun ambulance. Het asiel krijgt de laatste tijd 'zelden' nog dieren aangeboden via de stichting, al dus Meerman. „De ophaaldienst van de Stichting Dierenvrien den is een nobel streven. Maar in de praktijk blijkt dat me vrouw Storm thuis en bij vrijwil ligers ook zwerfdieren onder brengt. Dat vinden wij een kwa lijke zaak." Meerman zegt inmiddels con tact te hebben opgenomen met de dierenbescherming, maar die instantie heeft vooralsnog onvol doende handvatten om in te kun nen grijpen. Overleg met Storm heeft tot niets geleid, aldus Meerman. Volgens haar verliep de samen werking goed, totdat Storm vo rig jaar na een intern menings verschil werd geroyeerd en ver vangen als regionaal contact van Amivedi. Storm vindt dat het asiel zich onnodig druk maakt, zegt ze in een reactie, en is zich van geen kwaad bewust. Honden en kat ten die via de dierenambulance binnenkomen, worden indien mogelijk, via de datachip direct bij hun eigenaar teruggebracht. Is de herkomst onbekend, dan worden ze wel degelijk naar het asiel gebracht, aldus Storm. „Tenzij een kat bij mensen is ko men aanlopen en ze vinden het leuk om het dier voorlopig op te vangen. Wij maken dan een foto van de kat, registreren hoe hij er uit ziet en zetten dat op onze in ternetsite. Diezelfde gegevens sturen we ook altijd door aan het asiel en Amivedi. Het is toch veel prettiger voor zo'n dier om bij mensen thuis te wachten of iemand zich meldt, in plaats van in een hok in het asiel? Bo vendien hebben ze dan gelijk een nieuw huis gevonden, mocht er niemand komen. Waar gaat het nou om?" Ook erkent ze met enige regel maat een plekje te maken voor een kat of hond waarvan af stand wordt gedaan en een nieuw huis moet worden ge zocht. Daarmee bieden de Die renvrienden een alternatief, zegt Storm, voor de kosten die het asiel in dat geval berekend. „Voor mensen die het niet kun nen of willen betalen. Zo helpen wij te voorkomen dat ze anders gewoon op straat worden ge zet." Storm zegt momenteel vijf vreemde katten in huis te heb ben. „Zo gek is dat toch niet?" Kees van de Wetering (links) en Chris Grinwis bekijken enkele werkjes voor het collectieve kunstwerk in galerie Kos. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tulpen hebben onmisken baar iets met het voorjaar te maken. 'Als de lente komt, dan stuur ik jou: tul pen uit Amsterdaaaammmmm', kweel de Herman Emmink decennia geleden al tot groot genoegen van velen. Die oude tophit moet galeriehouder Chris Grinwis van galerie Kos in Zierikzee ze ker aanspreken. „Tulpen horen bij het ontluiken van de natuur." Voor kunstdocent Kees van de Wete ring van Schilderclub Perspectief heb ben tulpen vooral iets te maken met feestjes vieren en elkaar een bloemetje geven. Beide mannen hebben elkaar ge vonden in het project 'Tulipa'. Die naam staat zowel voor de viering van het twintigjarig bestaan van Per spectief als voor de nieuwe expositie bij Galerie Kos in de Verre Nieuwstraat in Zierikzee. Uiteraard zijn beide feiten gecombineerd. Publiekstrekker in gale rie Kos is vanaf zaterdag 27 mei een in drukwekkend schilderij dat alle zesen dertig cursisten van de schilderclub ge zamenlijk hebben gemaakt. Van de We tering gaf hen allen een leeg schilderij tje van dertig bij dertig centimeter met het verzoek er iets op te schilderen dat met een tulp te maken heeft. „Exact na schilderen is natuurlijk niet de bedoe ling. Het verzoek was het werkje een persoonlijke meerwaarde te verschaf fen", licht Van de Wetering toe. Hij is verrast met de creatieve oogst. „Alle werkjes samen vormen een groot schil derij in een baklijst van 2,7 bij 1,2 me ter. Dat ook de titel 'Tulipa' heeft gekre gen. We geven het als leden van Perspec tief in feite aan elkaar cadeau." Van de Wetering tekent voor de compo sitie van alle deeltjes tot dit ene grote kunstwerk met heel veel verschijnings vormen van de tulp. Uitbundig twee aan twee in diep rood tegen een groen/blauw decor, ingetogen wit onder het bleke maanlicht, massaal bijeen in een bollenveld, maar ook in abstracte weergave waarin de nadruk op de diepe kleuren ligt. De diversiteit van 'Tulipa' zegt veel over de schilderclub zelf. De eigenheid van de cursisten staat daar hoog in het vaandel. Sommigen van hen zijn vanaf het begin betrokken bij Perspectief en de meesten blijven in elk geval vele ja ren hangen. „Het gevolg is dat we met een wachtlijst werken voor het toelaten van nieuwe cursisten, want meer ruim te is er niet", zegt Van de Wetering. Hij geeft wekelijks les op de dinsdag- en woensdagavond en biedt dan zoveel mo gelijk persoonlijke begeleiding. „Dat is een fijne werkwijze", zegt Grin wis die zelf met tussenpozen deelneemt aan de cursussen bij Perspectief. Dat de viering van het twintigjarig bestaan in het teken van de tulp staat, noemt hij foto Marijke Folkertsma een gelukkig toeval. Zijn eigen tuin, als verlengstuk van galerie Kos, staat er el ke prille lente vol mee. Dit jaar zijn het twaalfhonderd paarse en volgend jaar worden het evenveel gele tulpen, weet Grinwis nu al. Samen met Van de Wetering onthult hij zaterdagmiddag 27 mei het mega-tul- penschilderij in zijn galerie. Die onthul ling geldt tevens als officiële opening voor de nieuwe expositie hier. Deze ten toonstelling biedt ook werk van enkele bekende kunstenaars die met het thema tulpen bezig zijn geweest. Zo zal er werk te zien zijn van onder meer Juul Kortekaas, Doet Boersma, Josefien Al- kema, Klaar Wolff en van keramiste Connie Minnema. „Deze presentatie bij galerie Kos geldt voor Perspectief als extraatje voor het vierde lustrum. Onze zomerexpositie ter afsluiting van het seizoen houden we traditiegetrouw in de Sint-Nicolaas- kerk in Brouwershaven van 15 tot en met 27 juli. Ook daar zal het grote tul penschilderij te zien zijn", zegt Van de Wetering. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Tja, zo kan het dus ook, dacht Daphne Blaauw twee weken geleden. In de PZC las ze in een verhaal over zon- aanbidders een citaat van een bouwvakker, die in blote bast in Breskens zijn werk deed. „Zonnebrandcrème? Ben jij be donderd!", riep hij. Zonne brand... dat had-ie helemaal niet nodig. Hoe anders is het ge steld met albino's in Afrikaanse landen. Die kunnen simpelweg niet zonder zonbescherming. Hun kwaliteit van leven stijgt ontzettend door het gebruik van zonnebrandcrème, weet Blaauw (26). Insmeren is voor hun nood zaak, maar dat kunnen ze om fi nanciële redenen vaak niet. Albino's hebben een erfelijk de fect in de aanmaak van pig ment, waardoor dit minder of helemaal niet door het lichaam wordt geproduceerd. Blaauw: „In Afrika zijn ze echt een verge ten groep. Het is ook een raar zicht. Ze zijn wit, maar hebben wel een negroïde uiterlijk." Blaauw heeft Terneuzense roots, maar werkt en woont al een aantal jaren in Den Bosch. Voor haar studie culturele antro pologie toog ze naar Mali, waar ze een onderzoek deed naar de sociale acceptatie van albino's in de samenleving. Blaauw is bestuurslid van de Stichting Afrikaanse Albino's en zamelt geld in voor de aan schaf van zonnebrandcrème. „We leveren nu zonnebrand crème aan 360 albino's in Mali, Zambia, Senegal, Burkina Faso en Malawi." Meer informatie over het werk van de stichting is te vinden op wwwa f rikaansealbinosnl De leefomstandigheden van Afrikaanse albino's zijn ronduit schrij nend, weet Daphne Blaauw.foto en reproductie Camile Schelstraete SEROOSKERKE - Een 54-jarige fietser uit Zierikzee is gistermiddag rond half drie licht gewond geraakt nadat hij onder een dieplader terecht is gekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Stoofweg en de N59 bij Serooskerke. De vrachtwagen, bestuurd door een 43-jari- ge man, sloeg rechtsaf richting Renesse en de fietser reed rechtdoor. Daarbij is hij tussen de truck en de dieplader terechtgekomen. „Deze fietser heeft alle engeltjes gehad die je maar kan krijgen", zei J. Juffermans van de brand weer die wel was opgeroepen maar niet in actie hoefde ko men. De man die op een racefiets reed, werd met schaaf wonden aan armen en benen en rugklachten per ambulan cen overgebracht naar naar het ziekenhuis in Goes. KAPELLE - Op de Franse militaire begraafplaats in Ka- pelle zijn gistermiddag de militairen herdacht die in dienst van Frankrijk tijdens de Tweede Wereldoorlog in Nederland zijn gesneuveld. 226 van hen zijn in Kapelle be graven, onder wie twintig Marokkanen die in het Franse leger dienden. De bijeenkomst werd bijgewoond door burgemeester S. Kramer van Kapelle en de Franse ambassadeur J. Gaus- sot. Nadat zij kort hadden gesproken, werd the Last Post gespeeld om daarna een minuut stilte in acht te nemen. Schoolkinderen legden bloemen bij de graven. De herden king vindt sinds 1975 elk jaar plaats op 17 mei. Die dag heeft een speciale betekenis voor de Fransen, omdat op die dag in 1940 generaal Marcel Emil Deslaurens op Wal cheren om het leven kwam tijdens een poging om de Fran se troepen te verzekeren van een veilige aftocht richting Breskens. HEINKENSZAND - 'Borselse beesten in beweging' is het thema van de fotowedstrijd die de Culturele Raad Borsele voor dit jaar heeft uitgeschreven. Dieren als paarden, koeien en schapen maar ook bijzondere als struisvogels mogen in beeld worden gebracht, in een decor van na tuur. Voorwaarde is wel dat het duidelijk is dat de foto in de gemeente Borsele is genomen. De Culturele Raad werkt met twee leeftijdscategorieën: tot 18 jaar en ouder dan 18 jaar. Per categorie worden twee winnaars geko zen. De winnende foto's worden na de zomervakantie op billboardformaat aan het balkon van het gemeentehuis in Heinkenszand gehangen. Vóór 1 augustus moeten de in zendingen binnen zijn bij de Culturele Raad Borsele, Foto wedstrijd, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Maximaal twee foto's per inzender zijn toegestaan, formaat twintig bij dertig centimeter, voorzien van naam, adres, leeftijd en fotolocatie. GOES - Bijna tweehonderd kinderen van vijftien basis scholen streden gistermiddag om het Zeeuws schoolkorf- balkampioenschap 2006. De teams van de basisscholen De Poeljeugd uit 's-Heer Hendrikskinderen en 't Vierschip uit Arnemuiden gingen als winnaars naar huis. De finale van de groepen zeven en acht was een Amemuidens onderonsje. De winnende finalisten mogen op 17 juni meedoen aan het Nederlands kampioenschap in Ede. door Katja Loqtenberg RILLAND- Voor het in dienst hebben van twaalf illegalen heeft het Openbaar Ministerie (OM) bij het Haagse gerechtshof een boete van 10.800 euro geëist tegen veldslaproducent Interjen- sen BV. De rechter legde de ven nootschap in eerste instantie nog het dubbele op. Het bedrijf ging in hoger beroep omdat acht van de twaalf illegale Polen vol gens het bedrijf wel degelijk aan het werk mochten. Hofaanklager mr. R. Terpstra was echter van mening dat een schijnconstructie was verzon nen waardoor de Polen als zelf standige ondernemers werden aangemerkt, terwijl ze in feite gewoon in loondienst waren bij de veldslaproducent. Hij bena drukte dat het bedrijf extra voorzichtig had moeten zijn om dat het al eerder was veroor deeld voor het in dienst hebben van illegalen. Raadsman mr. P. Quist bepleitte dat Interjensen in de bewuste pe riode tussen oktober '04 en juni '05 juist 'zijn stinkende best' had gedaan om aan legale ar beidskrachten te komen. Vol gens hem is er een schreeuwend tekort aan mensen die in de tuin bouw willen werken en heeft de veldslaproducent ook nog eens de pech om in een 'buitenge woon verlaten' gebied te liggen. De slasnijders overnachtten om die reden ook bij het bedrijf. De advocaat betoogde dat Interjen sen juist zo blij was met de 'zelf standige ondernemers' uit Polen die het kunstje wilden afkijken bij de veldslaproducent. De raadsman vertelde voorts dat het bedrijf bijkans failliet was gegaan. „Het water heeft deze mensen al aan de lippen ge staan. Voor hen is die boete heel hoog", aldus Quist. Ook zei hij dat de kans op herhaling mini maal was aangezien tuinders uit de regio samen uitzendbureau Oranjevliet oprichtten om nieu we boetes te voorkomen. Het OM was gevoelig voor de ar gumenten van de advocaat en eiste nu de helft van de eerder opgelegde boete. Het hof doet uitspraak over twee weken. RENESSE - De Blik op Kunst route in Renesse voert zondag langs twee ateliers, museum De Blikvanger en restaurant De Zeeuwse Stromen. In atelier Uit de Kunst aan de Stoofweg 5 zijn tal van sieraden te zien, gemaakt van schelpen en kralen. Eigenaresse Emmy Al ma van atelier Art Deco aan de Putterweg 8 toont in haar ate lier en in de beeldentuin nieuw werk, waartoe zij tijdens haar vakantie geïnspireerd is ge raakt. In Blikmuseum De Blikvanger aan de Capelweg 18 is op dit mo ment onder meer een miniatuur 'Salon du Thé' ingericht als on derdeel van de tentoonstelling 'Koekje erbij?' De Blik op Kunstroute is van 13.00 tot 17.00 uur. (Advertentie) Nu gratis draadloos modem én installatie bij akelijk ADSL: vanaf 19,95 per maand Alle medewerkers supersnel draadloos internetten en e-mailen Flexibel werken: overal op de zaak toegang tot bedrijfsinformatie Gratis zakelijke helpdesk Deze actie geldt t/m 31 juli 2006 [kpn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35