Conflict over ruimen huisdieren 4 PZC Het dorpshuis als middelpunt Strand Wemeldinge krijgt extra zand Lagere boete voor illegale werknemers Nooit meer vast aan. je werkptek te bil Middelburg wil geen foto 's maken van aangetroffen dode beestjes nd agenda Zilveren jubileum wandelsportclub Vosmeer Fotowedstrijd Borselse beesten Fietspad Kattendijke snel nodig Bekeuringen bij snelheidscontroles Lastige junk veroordeeld Jeugdkoren zingen voor school Colombia zakelijk, adsl kpn sluit je aan donderdag 18 mei 2006 ■rTnrnelleke Blok «JlliLDINGE - De zandberg i dt kustlijn van het strandje de Binnendijk in Wemeldin- nerd afgelopen week hoger n hoger. Verschillende schepen nachten elk een lading zand an wal, ora zo het strandje te wogen. Gisteren verspreid- 1 den medewerkers de berg met shovels over het strand. Het strandje bij bungalowpark de Oesterbaai werd ook voor zien van een extra lading zand. „Het ophogen is elke drie jaar nodig. De wind en de getijden werking zorgen ervoor dat het zand wordt weggeslagen. Het strandje bij de Oesterbaai ligt er nog maar een paar jaar, maar zelfs daar is het al noodzake lijk", zegt gemeentevoorlicht ster Y. Rijsbergen. Tijdens de werkzaamheden, die vorige week donderdag begon nen, bracht de gemeente Kapel- Ie in totaal vierduizend kubieke meter zand aan. „Het strandje bij de Binnendijk krijgt er drie duizend en duizend gaat naar het strandje bij de Oesterbaai", aldus P. Stroo, beleidsmedewer ker Openbare Werken van de ge meente Kapelle. Het zand wordt niet opgespoten, maar aangele verd met schepen. Stroo: „Er zijn vier schepen, geladen met zand, voor de kust gelegd. Met een transportband werd het zand naar het strand gebracht." Aan het eind van de week zien de strandjes er weer piekfijn uit, klaar voor de zomer. IUDDELBURG - De stichting imivedi wil dat de gemeente Middelburg meewerkt aan de dentificatie van huisdieren die dood op straat worden gevon den. Vorig jaar trof de dierenorgani- iüe een regeling met het Water- jap Zeeuwse Eilanden, Rijks- iterstaat en de gemeenten Vlis- igen, Middelburg en Veere. Ze faken af om van elk dood huis- ;reen digitale foto te laten ma in zodat ongeruste eigenaren m huisdier zo snel mogelijk jnden identificeren, de gemeente Vlissingen en [eere wordt de extra service ig steeds aangeboden, maar ïddelburg doet sinds januari ;t meer mee. Reden hiervoor [volgens de gemeente dat het meel van de stadsreiniging bedreigd en lastiggevallen jr mensen die klachten had den over de manier waarop hun dier was geruimd. Ook kwamen mensen langs die per se een foto van hun dode huisdier wil denzien. Daarnaast riep het ma ken van foto's weerstand op bij het personeel. „In Vlissingen schijnt iemand te zitten die dat graag doet, maar wij hebben dat ioortmensen niet", zegt wethou der H. van Klinken. Zekerheid Amivedi tekende bezwaar aan de beslissing om met de sendee te stoppen. Ze vroeg de gemeente om te overwegen weer lfde manier te gaan wer- de andere twee gemeen ten op Walcheren. Maar dat ver- jzoek werd afgewezen. Middel- JjJJ urg is wel altijd bereid geble- n!ü STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl in' wv internet www.pzc.nl t E-mail: web@pzc.nl ven om de gegevens van een ge vonden huisdier per e-mail te melden bij Amivedi, maar dat vindt de dierenorganisatie niet genoeg. Zij meent dat een foto noodzakelijk is om zekerheid te bieden aan baasjes en ze is van mening dat mensen een foto no dig hebben om het verlies een plekje te kunnen geven. Amivedi heeft al verschillende gesprekken gevoerd met de ge meente. De twee partijen heb ben overwogen om de huisdie ren te laten invriezen bij asiels. „Dat bleek wettelijk heel moei lijk en het was bovendien veel te duur", zegt de regiocoördinatri ce van Amivedi, Y. Schotel. Een alternatieve oplossing is tot nu toe niet gevonden. Schotel heeft inmiddels vijf vrijwilligers be reid gevonden om dè foto's te maken. „Zolang Middelburg ons informatie blijft geven, kun nen wij daar mensen op afstu ren", zegt ze. Amivedi gaat binnenkort met de gemeente praten. Ze hoopt op de mogelijkheid om een chiple zer te plaatsen bij de balie van stadsreiniging, zodat gechipte dieren zo snel mogelijk kunnen worden geïdentificeerd. „Het is belangrijk dat huisdieren zo snel mogelijk worden terugge vonden. Mensen blijven soms zoeken naar hun huisdier, ter wijl het misschien allang ge ruimd is", zegt Schotel. 3-TerValcke, 10.00 uur: Optreden Zuid-Bevelands Dameskoor: HANSWEERT - Kaj Munk, 13 uur: Se- iiorensoos; 's-HEERARENDSKERKE - Speelboer- i derij't Klok Uus, 19.00 uur: Wandelex- cursie langs agrarische natuur; s-HEER HENDRIKSKINDEREN - Heer Hendrikhuis, 13.30 uur: Fietstocht 25 ki lomeier, Goese ouderenwerk; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel K-plussers; 9.15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos,, biljarten; Zorgcentrum rerWeel, 19-21 uur: Alzheimer-avond; KRUININGEN - Zwembad Den Inkel, 13,00-14.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; Maartenshof - 19.30 lur: Concert harpduo; OUD-VOSSEMEER - Hof van Holland, 18.30-19.00 uur: Wandelvierdaagse SINT-MAARTENSDIJK - Maartens- »of, 19-30 uur: Concert harpduo; STAVENISSE - Rehobothschool, 19.30 uur Workshop kaarten maken; THOLEN - Ten Anker, 14.30 uur: harp; WEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, 13,00uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur. Biljarten; Schoolplein CBS Het Kompas, 18.30 uur: avondvierdaagse. Martine Bauer in de grote zaal van het dorpshuis van 's-Heer Abtskerke, waar de koersbalclub volop bezig is. door Harmen van der Werf 's-HEER ABTSKERKE - Wennen was het zeker tien jaar geleden. De bewo ners van 's-Heer Abtskerke waren het gewoon zelf drinken en eten mee te ne men, als ze samenkwamen in vereni gingsgebouw Irene. Met de opening van het nieuwe dorpshuis Versvliet aan de Van de Plasschestraat was dat afgelo pen. „Sommigen kwamen eerst nog met een eigen koekjestrommel", herinnert beheerster Martine Bauer zich. „Tot ze ontdekten dat ik ook lekkere koekjes had." Het is zaterdag feest in Versvliet. Het tienjarig jubileum wordt gevierd. Marti ne is volop bezig met een fotopresenta tie. Toneelvereniging Schrabbekerke, een vaste klant, brengt een kleine sketch. De dorpsraad doet 'iets leuks'. Leden van Mooi Zeeland komen in kle derdracht en vertellen verhaaltjes in het Zeeuws. De hondenvereniging die bij Versvliet trainingen houdt, geeft een demonstratie gehoorzaamheid. Vanaf half acht 's avonds begint het. Om één uur is het sluitingstijd. Tien jaar is niet zo lang, maar het jubi leum is voor Versvliet én beheerster Martine een felicitatie waard. In het korte bestaan heeft het dorpshuis - één van de mooiste van Zuid-Beveland - zich ontwikkeld tot hét centrum van 's-Heer Abtskerke. En dat is zeker aan Martine te danken. Opgeleid tot land bouwkundig laborante heeft zij zich op 'het zijspoor van de horeca begeven'. Het vak heeft ze geleerd bij hotel-res taurant De Caisson bij Biezelinge. Gaandeweg heeft ze daar haar horeca- papieren gehaald. Saamhorig Met de diploma's op zak solliciteerde ze in de loop van 1995 - Versvliet was in aanbouw - naar de functie van beheer ster van het dorpshuis. Ze wist niet wat ze ervan moest verwachten, van die functie niet en evenmin van 's-Heer Abtskerke. „Ik woon zelf in Nisse, maar het dorpshuis was daar toen bezet. Ik dacht: 's-Heer Abtskerke zal niet zo'n ander dorp zijn. Nisse en 's-Heer Abts kerke liggen maar drie kilometer van elkaar. Maar het zijn wél andere dor pen. Nisse is wat rustiger en stiller. 's-Heer Abtskerke is een heel hecht, saamhorig dorp met een enorm actief verenigingsleven. Dat is te merken. Niet minder dan twin tig organisaties maken gebruik van Versvliet, waarvan zestien uit 's-Heer Abtskerke. Van alles wat zit daartus sen. Van het oude mussengilde tot en met de kerkenraad. Het dorp komt echt samen in het dorpshuis, waarvan Marti ne de spil is. „In het begin werkte ik hier part time. Zestig uur per week ben ik er nu. 's Zomer zakt het wat in. Ik ben er dan vijftien uur in de week. Kan ik lekker naar het strand." Dat ze zoveel tijd in Versvliet door brengt, is niet alleen te danken aan het actieve dorpsleven. Woensdag en zater dag doet het dorpshuis aan het einde van de middag dienst als café. Martine heeft dat zelf opgezet. „Horeca is hier verder niet." Acht tot twintig bezoekers komen er, die middagen. „Een aardige club", vindt de beheerster. „Een aantal gasten gaat zelfs met elkaar op vakan- foto Willem Mieras tie. Dat is in het café in het dorpshuis ontstaan." Met veel plezier biedt Martine ook on derdak aan de kookclub van een groep je mannen uit 's-Heer Abtskerke. Een jaar geleden is dat initiatief geboren. „Mannen die thuis nooit kookten. Oude re mannen, maar ook jongere. Eén jon gere is erbij die er door zijn moeder heen is gestuurd. Voor als hij uit huis zou gaan." Dat de mannen weinig kook- kennis hadden, bleek wel. Martine hoor de een keer: „Als ik die rode kool in een pan doe, valt die dan uit elkaar?" Ze is zelf 'proefkonijn'. Versvliet draait als een tierelier. „Mooi gebouw, leuke ligging, mooi uitzicht vanaf het terras over De Poel", prijst Martine aan, „en de activiteiten komen gezellig aanwaaien. Hield ik een paar jaar geleden een dorpsbarbecue, vroe gen mensen of dat vaker kon. 'Ja', zei ik, 'maar dat kost wel veel tijd'. Toen is een activiteitencommissie opgericht. Echt luxe." En toch, het oude verenigingsgebouw Irene is nog niet vergeten. Het is tot woonhuis verbouwd. Martine vertelt met een brede glimlach: „Af en toe belt er nog een taxichauffeur aan om klan ten op te halen." door Maartje Huijben OUD-VOSSEMEER - Een kwart eeuw wandelen. De avondvierdaagse van Wandel Sport Club Vosmeer houdt de klassieker dit jaar voor de vij fentwintigste keer. Een feit dat niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Eerder deze week kregen de kin- deren een suikerspin en gisteren deelde de organisatie ijsjes uit. Vanavond is alweer de laatste dag van de vierdaagse. De Oud-Vossemeerse Muziekvereni ging haalt de wandelaars feeste lijk binnen. Vrijwilliger van het eerste uur Jeanne Brusse laars-Schipper noteerde ook dit jaar, zoals altijd, de deelnemers, per afstand, in een schrift. Daar naast is ze tegenwoordig pen ningmeester van de wandelclub. Via haar man kwam Brusselaars bij de organisatie van de avond vierdaagse. „Mijn man was 25 jaar geleden een van de initia tiefnemers en dan word je na- tuuiriijk voor van alles en nog wat ingezet. Maar dat is niet erg. Ik vind het leuk om te doen. De eerste jaren deed ik enkel de inschrijvingen, zodat ik later nog met de kinderen kon meelo pen." Het evenement ontstond op initiatief van leden van voet balvereniging W Vosmeer. De laatste veertien jaar is de organi satie in handen van WSC Vos meer. Het eerste jaar versche nen 117 deelnemers aan de start. In de jaren daarop werd de animo steeds groter, maar er was ook een dieptepunt in 1985. „Toen waren er slechts 65 deel nemers. Het record ligt op 288 in 1993." Dit jaar trekken maar liefst 235 deelnemers de wandel schoenen aan. HEINKENSZAND - 'Borselse beesten in beweging' is het thema van de fotowedstrijd die de Culturele Raad Borsele voor dit jaar heeft uitgeschreven. Dieren als paarden, koeien en schapen maar ook bijzondere als struisvogels mogen in beeld worden gebracht, in een decor van na tuur. Voorwaarde is wel dat het duidelijk is dat de foto in de gemeente Borsele is genomen. De Culturele Raad werkt met twee leeftijdscategorieën: tot 18 jaar en ouder dan 18 jaar. Per categorie worden twee winnaars geko zen. De winnende foto's worden na de zomervakantie op billboardformaat aan het balkon van het gemeentehuis in Heinkenszand gehangen. Vóór 1 augustus moeten de in zendingen binnen zijn bij de Culturele Raad Borsele, Foto wedstrijd, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Maximaal twee foto's per inzender zijn toegestaan, formaat twintig bij dertig centimeter, voorzien van naam, adres, leeftijd en fotolocatie. GOES - De Fietsersbond, afdeling De Bevelanden, vreest dat de voltooiing van de vrijliggende fietsverbinding tus sen het Goese Meer en Kattendijke op de lange baan wordt geschoven. De belangenorganisatie van fietsers heeft het college van burgemeester en wethouders in een brief gevraagd dit te voorkomen. Het Goese college van B en W heeft het plan opgevat om de Kattendijksedijk gedeeltelijk autovrij te maken en het autoverkeer van en naar Goes over een vlak bij gelegen, te verbreden plattelandsweg (de Brede Weg) te leiden. Omwonenden en de dorpsvereniging van Kloe- tinge hebben daar echter bezwaren tegen. Zij vrezen on der meer toename van sluipverkeer. De Fietsersbond kiest geen partij in de kwestie, maar vindt bovenal dat fietsers 'eindelijk' recht hebben op een veilige verbinding tussen Goes en Kattendijke. Zij biedt aan mee te willen denken over oplossingen. GOES - De politie heeft gisteren met een lasergun snel heidscontroles gehouden aan de Houtkade in Goes en aan de Sinoutskerkseweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Tussen kwart voor acht en kwart voor negen 's morgens werd er gecontroleerd aan de Houtkade in Goes. Hierbij werden zeven snelheidsovertredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg, na correctie, 69 kilome ter per uur. Op de Houtkade is vijftig kilometer de limiet. Tussen half tien en half drie is er gecontroleerd aan de Sinoutskerkseweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Hierbij zijn achttien snelheidsovertredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 kilometer per uur. Op de Sinoutskerkseweg mag maximaal zestig kilometer per uur gereden worden. Bij de laatste controle zijn ook nog twee bekeuringen uit gedeeld aan bestuurders die zonder autogordel om reden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 29-jarige man uit Vlissingen veroordeeld tot vier weken cel. Hij zei op 28 april tegen een bedrijfsleid ster van een winkel in Vlissingen: „Als ik weet waar jij woont, dan ga je eraan." De vrouw had hem aangespro ken toen hij weer eens klanten lastigviel bij de winkel. door Katja Loqtenberq RILLAND- Voor het in dienst hebben van twaalf illegalen heeft het Openbaar Ministerie (OM) bij het Haagse gerechtshof een boete van 10.800 euro geëist tegen veldslaproducent Interjen- sen BV. De rechter legde de ven nootschap in eerste instantie nog het dubbele op. Het bedrijf ging in hoger beroep omdat acht van de twaalf illegale Polen vol gens het bedrijf wel degelijk aan het werk mochten. Hofaanklager mr. R. Terpstra was echter van mening dat een schijnconstructie was verzon nen waardoor de Polen als zelf standige ondernemers werden aangemerkt, terwijl ze in feite gewoon in loondienst waren bij de veldslaproducent. Hij bena drukte dat het bedrijf extra voorzichtig had moeten zijn om dat het al eerder was veroor deeld voor het in dienst hebben van illegalen. Raadsman mr. P. Quist bepleitte dat Interjensen in de bewuste pe riode tussen oktober '04 en juni '05 juist 'zijn stinkende best' had gedaan om aan legale ar beidskrachten te komen. Vol gens hem is er een schreeuwend tekort aan mensen die in de tuin bouw willen werken en heeft de veldslaproducent ook nog eens de pech om in een 'buitenge woon verlaten' gebied te liggen. De slasnijders overnachtten om die reden ook bij het bedrijf. De advocaat betoogde dat Interjen sen juist zo blij was met de 'zelf standige ondernemers' uit Polen die het kunstje wilden afkijken bij de veldslaproducent. De raadsman vertelde voorts dat het bedrijf bijkans failliet was gegaan. „Het water heeft deze mensen al aan de lippen ge staan. Voor hen is die boete heel hoog", aldus Quist. Ook zei hij dat de kans op herhaling mini maal was aangezien tuinders uit de regio samen uitzendbureau Oranjevliet oprichtten om nieu we boetes te voorkomen. Het OM was gevoelig voor de ar gumenten van de advocaat en eiste nu de helft van de eerder opgelegde boete. Het hof doet uitspraak over twee wéken. WEMELDINGE - Enkele jeugd koren geven zaterdagavond in de Nederlandse Hervormde kerk in Wemeldinge een con cert. Na afloop wordt gecollec teerd voor een onderwijsproject: de bouw van een middelbare school in Colombia. Medewerking aan de concert avond wordt verleend door Jong Crescendo (Kapelle) en Uit dei- kinderen mond (Waarde). Beide koren staan onder leiding van Dineke Middelkoop, met op de piano Edwin Trouwborst. Op het programma staat ook een op treden van Jong Asaf uit Goes, met Martijn Kooyman als orga nist. Marieke Wemmers zal voor de kinderen een verhaal vertel len. Aanvang half acht. Advertentie Nu gratis draadloos modem én installatie bij Zakelijk ADSL: vanaf 19,95 per maand Alle medewerkers supersnel draadloos internetten en e-mailen Flexibel werken: overal op de zaak toegang tot bedrijfsinformatie Gratis zakelijke helpdesk Deze actie geldt t/m 31 juli 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29