joes gaat leefbaarheid verhogen ijü Gevallen Franse militairen herdacht Haast met aanleg van aquaduct Schoolkorfballers De Poeljeugd scoren bij kampioenschap Oplichter krijgt ïeven maanden gevangenisstraf ®RVKKERY BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE kdergrens aan voorzieningenniveau in alle dorpen en wijken tefano's Maand menu 23,50 Winnaar finale schoolvoetbal Nieuwe deuren stadskantoor Goes Actiegroep spoor in beroep Geen subsidie vogel- en egelasiel verschoore.nl zeeuwse almanak Figuur LtiE 0113-315649 Lw.pzc.nl "ifredactie@pzc.nl Btbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: E en Midden-Zeeland: 0113-315520: "«.Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. inderdag 18 mei 2006 laid editie Bevelanden-Tholen DDELBURG - Minister Peijs D Verkeer en Waterstaat moet {stemming geven om alvast Middelburg met de aanleg mde N57 te beginnen. De pro- picie en de gemeente Middel lij dringen daar op aan. [or bij Middelburg te begin- ckan de vertraging die is op- jooen door de uitspraak van I Raad van State worden be ft. De raad vernietigde giste- het bestemmingsplan voor Veerse deel van de nieuwe .Hetbestemmingsplan voor het deel van de N57 dat in Mid delburg ligt, is al onherroepe lijk. Het streven blijft om volgend jaar met de aanleg van de weg te beginnen, benadrukt project leider I-I. Koevoets. De weg zou dan in 2010 klaar moeten zijn. De Middelburgse wethouder F. Streng en gedeputeerde T. Pop- pelaars hebben erop aangedron gen niet te wachten tot de proce dure voor het Veerse deel van de weg is afgerond. „Het is op zijn zachtst gezegd verstandig om dat gaandeweg in orde te ma ken", aldus Streng. Het werk bij Middelburg neemt het meeste tijd in beslag. Daar moet een aquaduct in het Ka naal door Walcheren worden aangelegd. Rijkswaterstaat Zee land mag niet zelfstandig beslis sen om aan het werk te gaan ter wijl de procedure nog niet is af gerond. De minister moet daar toestemming voor geven. „We moeten goed onderzoeken wat voor risico we lopen als we alvast bij Middelburg begin nen", vindt Koevoets. Rijkswa terstaat ziet de aanleg van de N57 nog steeds als één project. Het is niet de bedoeling dat de weg straks bij Sint Laurens op houdt als de procedure voor het Veérse deel opnieuw vastloopt. Een snelle aanleg van de weg is voor Middelburg van levensbe lang, zegt Streng. Dê weg moet een oplossing bieden voor de ver keersproblemen rond het Ka naal door Walcheren. Boven dien heeft Middelburg bij het maken van plannen al rekening gehouden met de aanleg van de weg. „We praten er al sinds 1980 over", aldus Streng. Luchtkwaliteit was voor de Raad van State aanleiding om het Veerse bestemmingsplan te vernietigen. In Middelburg zal de luchtkwaliteit juist verbete ren als de N57 er ligt. Op de Kaaienroute en in de Stations straat worden de normen nu overschreden. De verwachting is dat het verkeer over de kaaien zal afnemen als de N57 klaar is. Rijkswaterstaat, de provincie en en de gemeente Middelburg zijn positief gestemd over de kansen om een nieuwe procedure met succes af te ronden. Streng: „We hebben er vertrou wen in dat het bestemmingsplan reparabel is." De Veerse wethou der J. Bostelaar deelt het opti misme van zijn collega niet di rect. „Voor mij is het nu nog niet duidelijk wat de uitspraak betekent." Bostelaar was giste ren de provincie uit en kon zich niet verdiepen in de uitspraak. MIDDELBURG - Een 42-jarige moner van Kapelle is gisteren Middelburg wegens ernstige (dreiging en een oplichting ver- jordeeld tot zeven maanden cel. )e verdachte zat nog in zijn iroeftijd toen hij op 25 maart en man per telefoon bedreigde. 11 maak je kapot", zei hij tegen an. Verder dreigde de Kapelle- dat hij de woning van de sn in brand zou steken, blitierechter M. Klarenbeek ras er ook van overtuigd dat de san schuldig was aan oplich- ing. Zo had hij een garagehou der op het verkeerde been gezet oor te zeggen dat hij met een ènnis had afgesproken diens üto op te halen en over te laten (kijven. De garagehouder, sed van vertrouwen, voldeed an zijn verzoek. Ie verdachte heeft inmiddels en behoorlijk strafblad met ge- relds- en vermogensdelicten op- ebouwd. „Dat gaat meetellen", ei officier van justitie R. Jeu- Hij eiste negen maanden ge- angenisstraf. (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep en asperges en chocoladebrownie £12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Leven tussenin over transseksualiteit door boes Vlaming vrijdag 19-5 16.00-17.00 uur The fine art of being satisfied presentatie boek en cd Robbert Jan Swiers en Ramon de Nennnie Markt 511 Middelburg f0118 886 886 KAPELLE - Op de Franse militaire begraafplaats in Kapelle zijn gistermiddag de militairen herdacht die in dienst van Frankrijk tijdens de Tweede Wereldoorlog in Nederland zijn gesneuveld. Van hen zijn er 226 in Kapel le begraven, onder wie twintig Marokkanen die in het Franse leger dienden. De bijeenkomst werd bijgewoond door burgemeester S. Kramer van Kapelle en de Franse ambassadeur J. Gaussot. Nadat zij kort hadden gesproken, werd The Last Post gespeeld. Daarna werd een minuut stilte in acht genomen. Schoolkinderen legden bloemen bij de graven. De herdenking vindt sinds 1975 elk jaar plaats op 17 mei. Die dag heeft een speciale betekenis voor de Fran sen, omdat op die dag in 1940 generaal Marcel Emil Deslaurens op Walcheren om het leven kwam tijdens een poging om de Franse troepen te verzekeren van een veilige aftocht richting Breskens. foto Willem Mieras (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden te maken, staan reeds vele innovaties op onze naam waaronder dc nieuwe Supreme Dy- namique, die het hoogste niveau biedt in comfort, design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33. Schoondijkc i. 0117-40 15 82 brunt) de kortingsbon verderop 1n de kr Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com. Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. ilorHai irmen van der Werf alen. si uil nail DES - Alle wijken en dorpen ide gemeente Goes moeten mi- imaal over een aantal (ba- ijroorzieningen kunnen be- hikken. Het Goese college van rgemeester en wethouders at zich ervoor inzetten om dat komende jaren voor elkaar te rijgen. ;l te klagen hebben de Goese jken en dorpen al niet over iaantal voorzieningen. „In al- ;dorpen zijn dorpshuizen", jt verantwoordelijk wethou- Adriaanse (SGP/Christen- ie, welzijn), „en de meeste ren in Goes hebben een AT buurthuis. De basisscholen zijn goed verspreid en de meeste dor pen hebben een peuterspeelzaal, maar hier en daar zitten er ga ten in het voorzieningenniveau. En er valt meer te bedenken, bij voorbeeld de inrichting van ser vicepunten in dorpen en wijken waar een huisarts, een fysiothe rapeut en de thuiszorg te vinden zijn." Het doel is de leefbaar heid in alle delen van Goes te verbeteren, maar om dat te kun nen doen, is eerst onderzoek no dig. Het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn (NIZW) gaat dit uitvoeren, waarbij Göes als landelijk voorbeeld gesteld zal worden. Het onderzoek krijgt zo'n brede opzet, omdat het onderwerp naadloos aan sluit bij de invoering per 1 ja nuari 2007 van de wet maat schappelijke ondersteuning (wmo). Veel zorgtaken komen met die wet op het bordje van ge meenten te liggen en daar horen goede (zorg)voorzieningen bij. Onderzoek Het onderzoek moet vrij snel klaar zijn. In het; na-jaar wil wet houder Adriaanse namelijk al een plan op tafel hebben liggen. De dorps- en buurtverenigingen zullen daar direct bij betrokken worden. Het is de bedoeling eind dit jaar 'het plaatje' rond te hebben, aldus Adriaanse, 'een plaatje waarin de dorps- en buurtverenigingen zich kunnen vinden'. Vrijwel gelijktijdig werkt Goes aan de invoering van de wmo, de nieuwe zorgwet. Ook dat wil Adriaanse vóór alles in overleg doen met maatschappelijke or ganisaties. Onlangs is daarvoor een voorlopig adviesplatform in het leven geroepen met onder an deren vertegenwoordigers van de seniorenraad en van het plat form mensen met een functiebe perking. Als het om het voorzie ningenniveau. gaat, heeft Adriaanse zelf al een aantal con crete ideeën. „Goes-Zuid heeft alleen De Pit als buurthuis. Men sen kunnen daar goed terecht, maar nieuwe wijken als O ver zuid en Ouverture missen nog zo'n wijkvoorziening. En hetzelf de geldt voor Noordhoek in het noorden van Goes." Wat betreft de dorpen van Goes is recent door het college van B en W besloten het Heer Arend huis in 's-Heer Arendskerke op te knappen voor 375.000 euro. Als het aan Adriaanse ligt, gaan op niet al te lange termijn ook bouwvakkers in het dorpshuis van 's-Heer Hendrikskinderen aan de slag. „De fysiotherapeut en de huisarts die daar spreek uur houden, kunnen niet meer uit de voeten. Dat kan natuur lijk niet." Blijft de vraag: heeft Goes voor de uitvoering van een breed leefbaarheidsplan geld? „Veel voorzieningen zijn al goed", reageert Adriaanse. „We zullen vooral dingen moeten toe voegen en daar willen we zeker werk van maken." U begint met een lasagna van diverse soorten vis met garnaaltjes, courgette en aubergine. Dan volgt een gebakken scholfilet antlboise met tomaatjes, kappertjes en olijven. Als heerlijke afsluiting vier verschillende bereidingen van grapefruit. tel. (01 18) 418 OI9www.stefanos.nl HEINKENSZAND - De Zeeuwse finale bij het schoolvoet bal voor jongens-elftallen, die gisteren in Heinkenszand werd gehouden, is gewonnen door cle Theo Thijssenschool uit Vlissingen. Het elftal mag nu naar de zuidelijke finale, op 3 juni in Best. Als de jongens ook daar de beste zijn, mogen ze naar de landelijke finale. Die vindt plaats op 21 juni op het KNVB-sportcentrum in Zeist. GOES - Het begin oktober vorig jaar in gebruik genomen stadskantoor van de gemeente Goes is gisteren voorzien van nieuwe toegangsdeuren. De klapdeuren zijn vervan gen door schuifdeuren. De gemeente vond dit nodig, al zo kort na de ingebruikname van het kantoor, omdat de klap deuren niet voldeden. Ze gingen naar buiten toe open en dat deed nogal wat mensen schrikken, omdat zij de deu ren op zich zagen afkomen. De investering in de nieuwe schuifdeuren (acht stuks) bedraagt ongeveer 30.000 euro. Er is niet al direct voor schuifdeuren gekozen, omdat die niet veilig genoeg konden worden uitgevoerd. De ge bruiksvergunning voor het stadskantoor schrijft voor dat de toegangsdeuren in noodgevallen automatisch open moeten kunnen. Zulke deuren zijn intussen geplaatst. KAPELLE - De actiegroep die ijvert voor het aanpakken van de spoorhinder door goederentreinen op de Zeeuwse lijn, de Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn (BAS), heeft bezwaar aangetekend tegen het ministerie van Vrom. Het bezwaar is gericht tegen het besluit van Vrom om spoorwegbeheerder ProRail een dwangsom op te leggen. Vrom heeft die dwangsom opgelegd, omdat het bedrijf te veel goederentreinen op het Zeeuwse spoor zou toelaten, met name 's nachts en 's avonds. ProRail is tegen de beslissing van Vrom in beroep gegaan bij de Raad van State, waar de spoorwegbeheerder deze week begripvol werd behandeld. Voor actiegroep BAS is dat dé reden om nu ook in het geweer te komen. Eén van de bezwaren van BAS tegen de beslissing van Vrom is dat die te onduide lijk is, onder meer over de controle op de 's nachts op te leggen maximum-snelheid van zestig kilometer per uur. De maximum-snelheid van tachtig kilometer per uur wordt al niet gehandhaafd, stelt BAS. VLISSINGEN - Vlissingen heeft de subsidie voor het vo gel- en egelasiel De Mikke geschrapt. De gemeente vindt het bedrag van 500 euro jaarlijkse steun te laag, omdat dergelijke bedragen niet in verhouding zouden staan tot het werk dat gestoken wordt in de subsidieverzoeken. door Cornelleke Blok GOES - De ballen vlogen in het rond, vielen moeiteloos in de korf, of cirkelden er eigenwijs nét weer uit. Bijna tweehonderd kinderen van vijftien basisscho len streden gistermiddag om het Zeeuws schoolkorfbalkampioen- schap 2006. De teams van de ba sisscholen De Poeljeugd uit 's-Heer Hendrikskinderen en 't Vierschip uit Amemuiden gin gen als winnaars naar huis. Het was een gezellige boel op sportpark Het Schenge in Goes. In de stralende zon korfbalden de kinderen er fanatiek op los. Ze werden enthousiast aange moedigd door hun schoolgenoot jes, die schreeuwend aan de zij lijn stonden. De leerkrachten en moeders, met de fototoestellen in de aanslag, maakten het zich comfortabel in zelf meegebrach te klapstoeltjes. Het was dan wel een kampioen schap, maar de sportiviteit voer de de boventoon. De scheids rechters hielpen de kinderen bij het wisselen in hun hesjes. „Pro beer maar vrij te komen", klonk het af en toe aanmoedigend tus sen een fluitsignaal door. Sommige kinderen hadden de korfbaltechnieken wat beter on der de knie dan anderen. Soepe le doorloopballen werden afge wisseld met verwoede onder handse pogingen om de bal in de korf te gooien. „Tja, je kunt erg goed zien welke kinderen op korfbal zitten en welke niet", constateerde voorzitter Addy Ja cobs van de Goese korfbalvereni ging TOGO, die dit jaar organi sator was van het evenement. Arnemuiden In de finale van de groepen vijf en zes won het team van basis school De Poeljeugd uit 's Heer-Hendrikskinderen met twee tegen één van de Kloeting- seschool. De finale van de groe pen zeven en acht werd een Ar- nemuidens onderonsje. Het team van basisschool 't Vier schip won met drie tegen twee van de Oleanderhof. De winnen de finalisten mogen op 17 juni meedoen aan het Nederlands kampioenschap in Ede. (Advertentie) DIGITALE FOTO'SlÜSril Topkwaliteit Tuurlijk bij: -- De zomer is bijna aangebro ken eh dus begint die Vlissing- se zich weer ernstige zorgen te maken over haar figuur. „Kijk eens", zei ze, terwijl ze zich demonstratief op de heu pen sloeg, „dit moet er alle maal af. Van de tegenwerping dat haar mate van overgewicht best wel meevalt, wilde ze niets horen. Nee, ze vindt het absoluut nodig minder te snoepen en meer te sporten. En wel met ingang van nu. „Als ik op de manege ben, durf ik bijna niet te bukken, want dan ben ik bang dat ie mand roept: gooi er maar een zadel op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27