Plan N57 loopt vast op milieuregels Telefoonterreur aan banden PZC Barcelona grijpt tweede Europa Cup I 2S Uw voordeel: 150; in Kemzeke Advocaat ziet opening in zaak Hirsi Ali DIVAKANTIIVEIUN6 Lekker water? Daar blijf je voor thuis! Presentator van jeugd-tv betrapt op kinderporno Roddel liet sollicitant kansloos in Reimerswaal Toezichthouder Opta let strenger op regels telemarketing Fatale schoten Topschutter blijft zonder titels Sonde speurt naar explosieven ||llllllllllll||lllllllll!ll|| Zomers Zuiden Zalm ontvangt drie miljard meer criteria A~~^ Perioden met zon, maar's avonds enke- lebuien.Maxima van 17 tot 20 graden bijeen (vrij) krachtige ZW-wind. ;48e jaargang no. 117 junderdag 18 mei 2006 lusnummer 1,25 internet: www.pzc.nl Iliilllll—I—IIi liUHIIi II»'II De beste multifocale glazen van €399,- voor €249,- per paar* Profiteer nu. Niet tevreden? Geld terug. "Ao'-;e geldt tot en met 2 juli 2006. Vraag naar do voorwaarden. [KEMZEKE - Bij een schietpar- jj in het Italiaans restaurant iardegna in Kemzeke, op een sleenworp afstand van de grens lij Kapellebrug, is gistermiddag rond vijf uur de 52-jarige Carlo Utzeri uit Beveren om het leven gekomen. De schutter, broer van de restau ranteigenaar, sloeg meteen na et lossen van de fatale schoten evoet op de vlucht. Na een mas- ale zoekactie door de Belgische in Nederlandse politie kon hij acht uur in de Bosstraat in itekene worden ingerekend. AMSTERDAM - Minister Ver- lonk an Vreemdelingenzaken leeft 'wel degelijk ruimte om Ayaan Hirsi Ali haar Nederland nationaliteit te laten behou- len', )it zegt Hirsi Ali's advocaat Iritta Böhler. „Wij schatten de uridische situatie van Ayaan eer hoopvol in", aldus Böhler. Verder kan ik niet inhoudelijk >pde kwestie ingaan. "ANP Pagina 3 •IJzeren Rita stoot zich van de troon Topspits Ronaldinho kust de Cup met de grote oren, veroverd na een 2-1-zege op Arsenal. foto Oliver Weiken/EPA van onze sportredactie PARIJS - Voor de tweede keer in de clubhistorie heeft Barcelona de Europa Cup voor landskampioenen ge wonnen. De Spaanse voetbalploeg van de Nederlandse trainers Frank Rijkaard en Henk ten Cate versloeg gisteravond in Parijs het Engelse Arsenal met 2-1 in de finale van de Champions League. In 1992 won Barcelona onder lei ding van coach Johan Cruijff de Europa Cup I voor de eerste keer, met dank het doelpunt van libero Ronald Koeman. Voor Rijkaard was het zijn vierde Europa Cup 1. Hij won er drie als speler en nu zijn eerste als coach. Johan Cruijff heeft het belangrijkste clubtoernooi van Europa eveneens vier keer gewonnen, eveneens drie keer als speler en een keer als coach. Bij Barcelona ston den Giovanni van Bronckhorst en Mark van Bommel gisteren in de basis. Voor hen was het hun eerste Euro pese prijs. Arsenal-coach Arsène Wenger liet Dennis Bergkamp en Robin van Persie de hele wedstrijd op de bank. pagina 17 Barca herhaalt kunstje van 1992 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Raad van State heeft het bestemmings plan voor de N57 tussen Middel burg en Veere vernietigd. Bij het opstellen van het plan is on- (Advertentie) 1 ben abonnee Alw huisnummer: bon ingevuld Inleveren bij onder- slaande verkooppunten. U ontvangt r 3,00 korting op een boek uit de Top Thrillers Collectie. Norm. prijs 8,95 alle deelnemende boekhandels voldoende rekening gehouden met de aanstasting van de lucht kwaliteit. Dat betekent dat de gemeente Veere, Rijkswaterstaat en de provincie hun huiswerk over moeten doen, zegt een woord voerder van de Raad van State. De instanties gaan de komende tijd onderzoeken wat ze moeten doen om de weg toch te kunen aanleggen. Het is goed mogelijk dat het bestemmingsplan op nieuw in procedure moet wor den gebracht. Het plan is door de Raad van State getoetst aan regels uit 2001. Vorig jaar zijn de regels voor luchtkwaliteit versoepeld. Projectleider H. Koevoets van Rijkswaterstaat denkt dat het plan wel voldoet aan de nieuwe regels. De Raad van State is daar niet zo zeker van, blijkt uit de uitspraak. „Wij kunnen nu niet concluderen dat het plan voldoet aan de regels van 2005", aldus de woordvoerder. Koevoets is echter niet pessimis tisch. „Uit de uitspraak blijkt dat we een groot aantal zaken goed hebben gedaan. Het nut en de noodzaak van, de weg zijn aangetoond, de milieueffectrap portage is goedgekeurd en ook op de aantasting van de natuur en de geluidsoverlast is geen kri tiek. We zijn gestruikeld op twee dingen: de luchtkwaliteit en de omgeving van de molen bij Serooskerke." Geluidswal De Raad van State heeft geoor deeld dat het belang van de mo len niet zwaar genoeg heeft mee gewogen bij het opstellen van het plan. De molen zou door de aanleg van een geluidswal te weinig wind kunnen vangen. De geluidswal was op aandringen van de gemeenteraad juist ver hoogd om geluidsoverlast op de begraafplaats te voorkomen. De nieuwe weg moet voor een betere verbinding tussen de A58 bij Middelburg en de Veersedam bij Vrouwenpolder zorgen. Voor Middelburg moet de nieuwe weg een oplossing bieden voor de verkeersproblemen in de om geving van het Kanaal door Wal cheren. De bezwaren waren in gediend door het Platform N57, GroenLinks Veere en de eigena ren van molen De Hoop. pagina 9 haast met aanleg aquaduct (Advertentie) (Advertentie) ivmvjofrfhriJkncolJec1ie.fi] het alfabet van Zeeland Kijk voor meer informatie elders in deze krant. kuintjis knausb KNALPRIJS! Kijk op de Kleintjesmarkt pagina's in deze krant of op - voor de VAKANTIE van de week! www.kleintjesknaller.nl BRUSSEL - Een presentator van Ketnet, de kinderafdeling van de Belgische omroep VRT, is gisteren geschorst omdat hij volgens de politie al jaren kin derporno verzamelt. De man liep tegen de lamp in de Verenigde Staten, waar hij met zijn creditcard voor pornomate riaal had betaald. De politie heeft onmiddellijk huiszoeking gedaan bij de kinderpresentator en de omroep. De verdachte, die heeft bekend, presenteerde Shoot, een programma voor jon geren van rond de 13 jaar. GPD KRUININGEN - Burge- meester C. van Liere van Soord-Beveland (VVD) was vorig jaar een belang rijke kandidaat om burge meester van Reimerswaal te worden, maar volgens M. Weststrate (Leefbaar Reimerswaal) heeft een rod del over overmatig alcohol gebruik hem kansloos ge maakt. Het gerucht zou zijn ver spreid door J. Sinke (SGP) en P. Koeman (CDA), om dat die liever een burge meester van confessionele huize zagen komen. On danks een geheimhoudings plicht zegt Weststrate niet langer zijn mond te willen houden over de procedure rondom de benoeming. Na de eerste gespreksronde zagen alle leden van de ver trouwenscommissie vol gens Weststrate Van Liere als zeer geschikte kandi daat. Vervolgens zouden Koeman en Sinke hebben gesuggereerd, zonder be wijs te leveren, dat Van Lie re overmatig alcohol ge bruikte. Vervolgens kreeg CDA- kandidaat J. Huisman steun van een meerderheid de vertrouwenscommis sie, waarna de gemeente raad ook voor die kandi daat koos. pagina 13 kandidaat werd bewust beschadigd van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De contro le op ongevraagde telefoon tjes van bedrijven, organisa ties voor goede doelen of an dere instanties wordt stren ger. Toezichthouder op de telecom- sector Opta heeft aangekondigd beter te zullen letten op het nale ven van de regels die gelden voor telemarketing. Daarbij gaat het doorgaans om de ver koop van een product of het vra gen van een donatie via de tele foon. Veel Nederlanders ergeren zich aan wat zij ervaren als telefoon terreur, waarbij ze ongevraagd en onaangekondigd worden be naderd. Meestal gebeurt dat rond etenstijd. In overleg met de Consumentenbond en enkele branche-organisaties zijn in het verleden afspraken gemaakt over zelfregulering, maar die functioneert volgens de Opta on voldoende. Boetes Volgens wettelijke regels moet de mensen die worden opgebeld tijdens het gesprek altijd de mo gelijkheid worden geboden niet meer door de betrokken organi satie te worden benaderd. Daar voor is onder meer de afmeld- website www.infofilter.nl in het leven geroepen. „Desondanks wordt de Telecommunicatiewet nog niet goed genoeg nageleefd door een aantal partijen", ver telt Opta-voorzitter Chris Fonte- ijn. „De irritatie onder consu menten over dit soort telefoon tjes is groot. Het gaat ons er om de telemarketing beter te maken door de uitwassen te bestrij den." De toezichthouder zal de callcenters in het vervolg stren ger controleren. Bij overtredin gen worden boetes tot maxi maal 450.000 euro uitgedeeld. Dwangsom Ook het opleggen van dwang sommen behoort volgens de tele- comwaakhond tot de mogelijk heden. Deze zomer maakt Opta bekend op welke wijze consu menten klachten kunnen indie nen. GPD (Advertentie) (Advertentie) Twee grote sondeermachines zoeken deze week 's nachts naar explosieven uit de Tweede Wereldoorlog in de grond waar de Sloelijn wordt aangelegd. Lange buizen worden de bodem in gedreven, waarna met een sonde kan worden gemeten of er metaal in de grond zit. Het heien voor de Sloelijn kan pas verder gaan als zeker is dat er geen bommen meer zijn. Erik de Groene, die de laatste jaren weer bij Luctor'88 voetbalde, zet een punt achter zijn carrière. Morgen is in Heinkenszand zijn afscheidswedstrijd. De spits, die ook voor Goes en Kloetinge uitkwam, maakte in de afgelopen veertien seizoenen 249 doelpunten, maar werd nooit kampioen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 6; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16,17 en 19; Economie: 21, 22, 23 en 25 (post)bankrekeningnummer: Kijk op mvw.prc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes Het gaat goed met de Ne derlandse schatkist. Minis ter Zalm meldde gisteren dat de overheid in het eer ste kwartaal drie miljard meer aan belastinggelden ontving dan was begroot. Het begrotingstekort is daardoor bijna wegge werkt, vertelde de bewinds man. het alfabet van Zeeland Vandaag bij de PZC Handige zomeragenda Veertien dagjes uit Honda breidt uit O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor, automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.551'. per kwartaal mei automatische incasso 59.751". O per jaar met automatische incasso 229,201'. mei gratis PZC-paraplu 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1