Gekte van De Maagden PZC Troyesangers zingen meer dan psalmen zll Meezingen met Jan Rietman Fat nl Ad opi za: woensdag 17 mei 2006 De liefhebbers van Jan Riet man kenden zijn 't Gevoel van... In Concert van televisie en theater. Nu staat de muzi kant met zijn band en de Jody's Singers met de opvolger, Het Grote Meezingfeest, vrijdag avond in theater De Mythe in Goes. Jan Rietman: „Op zo'n avond spelen we meer dan vijftig lied jes. Het. is non-stop muziek en gezelligheid. Het publiek kan meezingen. Het is een feest om te doen. Je voelt haast geen verschil tussen podium en zaal. Je merkt dat het naar elkaar toegroeit. Een complete avond feest. Maar we doen ook heel mooie en ontroe rende liedjes. De liedjes zoek ik zelf uit. Voor televisie heb ik dat ook altijd ge daan. Dat doe ik op gevoel. Voor het repertoire ga ik terug tot de jaren vijftig en ik denk dat het bij eind eighties ophoudt. De tijd dat muziek nog gezellig was." Niet alles in het programma ligt vast, er is voldoende ruimte voor improvisatie. „Met de band hebben we zoveel tv-shows ge daan. We kennen elkaar door en door. Het repertoire is onuitput telijk. Ik kan ter plekke nog wat anders bedenken. Dan zijn de mensen van het licht niet blij met me, maar ik doe het wel." Rietman volgde de muziek school in Doetinchem en daarna het conservatorium in Arnhem. „Maar dat heb ik niet afge maakt omdat we succes kregen met de band, Long" Tall Ernie and the Shakers. En dat vond ik leuker dan dat saaie gedoe op het conservatorium. Al moet ik zeggen dat ik veel aan die oplei ding heb gehad. Op het conser vatorium is wel de basis ge legd." Voor de muzikant was het al vrij snel duidelijk dat hij 'iets in de muziek wilde doen'. „Toen ik zeven was ging ik naar de mu ziekschool. En al heel vroeg be gon ik met bandjes te romme len. Ik heb zelfs een tijdje orgel gespeeld a la Jimmy Smith. Ik ben nog tweede geworden op het Loosdrechts Jazzconcours als een soort Chick Corea. Ik heb eigenlijk nooit overwo gen wat anders te gaan doen. Ik heb wel slechte tijden gehad, maar dat hoort erbij. Ooit heb ik in een platenzaak gewerkt. Daarna ben ik muziek gaan ma ken en ik ben er nooit mee ge stopt." GPD Het Grote Meezingfeest van Jan Riet man met band en de Jody's Singers is vrijdag te zien en te horen in Theater De Mythe in Goes vanaf 20.00 uur et theaterduo De Bloeiende Maagden presenteert van daag zijn vierde experiment in de reeks De Bloeiende Maagden Gaan Vreemd in de Stadsschouwburg van Mid delburg. I n Waanzin Volume 2 wordt -*-een spel gespeeld met waar heid, met regels, met het ver schil tussen gek en normaal en met het publiek. Theater van Ingrid Werner en Minou Bosua betekent kortslui ting in de geest. En soms oproer in de gebieden waar christelijke moraalridders geen vraagtekens bij hun waarheden wensen. In Lege Maag stonden de twee da mes enkele jaren geleden poedel naakt op het toneel om zo onze angst voor echte intimiteit te tar ten. In I.N.R.I. eindigde het le ven en lijden van Jezus in een kruisiging met carnavalskraker. Dit theaterseizoen zijn de twee samenwerkingsverbanden aan gegaan met andere theaterma kers als de groep Bambie en met bekende en onbekende muzikan ten. Niet elk experiment was even succesvol. Hun Who's afraid of Virginia Woolf sneuvelde als ge volg van de rechten die op dit stuk rusten en de onmogelijk heid om van het oorspronkelijke script af te wijken. Een pracht idee werd om zeep geholpen door regeldrift. Met die regeldrift begint Waan zin, die ze samen met de Tilburg- se pianiste Laetitia van Krieken spelen. Een film laat regelaars aan het woord die er in kathe draal, op kantoor, op straat en in openbare ruimten op toezien dat wij niet ergens lopen waar dat niet mag. Een prachtige en door de monta ge zotte opsomming van regels, fatsoensnormen en grenzen. Waarvan de handhavers lach wekkend worden omdat ze in pa niek raken als iemand ze de 'Waaróm-vraag' stelt. Waanzin Volume 2 gaat over de destructieve kracht van het den ken, over het gevangen zitten in je eigen bedachte identiteit en over waarheid, die ook bedacht lijkt te zijn. Maar hun cabaret is niet slechts een pretpakket of een kijkdoos. De Bloeiende Maagden maken het theater tot een ruimte waar in alle zintuigen aan het werk moeten. En zeker ook de her sens. Ruud Buurman De Bloeiende Maagden Gaan Vreemd, Waanzin Volume 2 is van daag te zien in de Middelburgse Stadsschomoburg vanaf 20.00 uur. Cabaretduo Minou Bosua en Ingrid Wender. foto Rodney Kersten Voor het eerst in het vijfjarig bestaan van de Troyesan gers zingen vrouwen mee in het koor. Tijdens concerten in Tho- len, Kloetinge en Middelburg is de invulling van het program ma wél als vanouds: een mix van (samen)zang, orgelspel en poëzie. De Troyesangers is een pro jectkoor. De leden komen op onregelmatige tijden samen om een bepaald thema uit te die pen. Dit keer heet het program ma Meer dan psalmen. Dat slaat met name op het soort hymnes dat het koor brengt. Niet de traditionele melodieën, maar vrije composities van be kende en minder bekende com ponisten. Daarbij gaat het van vierhon derd jaar oud werk van Jan Sweelinck via onder meer Bach, Brahms en Stravinsky tot mo dernere psalmen uit de afgelo pen decennia. De Troyesangers bestaat uit een veertigtal personen (evenveel VTOuwen als mannen) uit Zee land en van Goeree-Overflak- kee. De naam van het koor is ontleend aan de Troyeberg bij Borssele. Op die kunstmatig aangelegde heuvel stond in vroe ger tijden het kasteel van de he ren van Borsele. De concerten van de Troyesan gers kenmerken zich door varia tie in de vorm van orgelspel en poëzie. Dit keer speelt Tonnie Nijsse op orgel en draagt Leo Kosten gedichten voor. Ook die zijn verschillend van aard: er komt werk van onder meer Eli za Laurillard, Willem de Méro- de, Gerrit Achterberg en Jan Kousemaeker aan bod. Het koor wordt begeleid door cellis te Andrea Aarnoudse en staat onder leiding van dirigent Kees Nieuwenhuyzen. Martijn de Koning Troyesangers, vrijdag in de Grote Kerk in Tholen, zaterdag in de Geer- teskerlc in Kloetinge en vrijdag 26 mei in de Nieuwe Kerk in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. ANTWERPEN Wegens succes verlengd: Theaterstuk met als uitgangspunt de klassieker Zes personages op zoek naar een auteur van Luigi Pirandello, door het nieuwe theatergezelschap Laza rus. do. t/m za. première Monty 20.30 uur Voorstellingen in de Bourla: The Best of Shakespeare, muziekthea tervoorstelling door profs en toneel- huisacteurs en amateurs, gecoached door Reinhilde Decleir, Josse De Pauw en Dahlia Pessemiers met live muziek, do. en vr. 20.00 uur; Konings blauw, literair theater met hommage aan de Nederlandse poëzie en Her man de Coninck, door Behoud de Be geerte, ma. 20.00 uur; Ramsey landt, in gesprek met dichter en acteur/regisseur Ramsey Nasr, di. 20.00 uur Voorstellingen in Theater Het Appel tje: Lessen in liefde, theaterstuk naar De Ars Amandi en de Remedia Amo- ris van Ovidius, do. vr. en za. 20.30 uur, zo. 15.00 uur; Aznavoners, con cert door Johny Voners met interpre taties van Aznavour, vr. en za. 20.15 uur, zo. 15.00 uur Proof (2001.) Theaterstuk naar David Auburn over wetenschapslui wier we tenschap er minder toedoet dan hun menselijkheid en waarin de grote vra gen van het leven behandeld worden wo. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur Le Tour de Farce. Vlaamse klucht van auteur Johan Catteeuw, met een grappige kijk achter de schermen van de typisch Belgische dorpspolitiek, vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 Slisse en Cesar. Volkse komedie en blijspel van Jeroom Verten en Jos Ge vers. vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur In het hol van de leeuw. Spraakma kende oneman-show van Kees Meer man, over hoe vreselijk het is om Hol- lander te zijn in Vlaanderen en ande re zaken. do. vr. en za. Theater Het Klokhuis 20.15 uur Comedy All Stars Strikes Again. Voorstelling door de 3 ongekroonde koningen van het Vlaamse come- dy-circuit, Raf Coppens, Nigel Willi ams en Bert Kruismans, vr. en za. ro de zaal Fakkeltheater 20.30 uur Vlaams Radio Koor en Laïs. Samen zang met volksmuziek door de eeu wen heen. wo. Arenberg 20.15 uur Voorstellingen en concerten in De Singel: Back to the Present, bewegingsthea ter met mix van dans, muziek, tekst en video, van de jonge Argentijnse Constanza Macras m.m.v. Dorky Park Schaubühne am Lehniner Platz, vi-. rode zaal 20.00 uur; Martha Argerich en Alexander Rabinovitsj, duospel op twee piano's met werk van Mozart, Brahms, Rachmaninov en Rabinovitsj zelf, ma. blauwe zaal 20.00 uur Voorstelling en concerten in het Zui- derpershuis: Alleen in mijn gedichten kan ik wo nen, podium voor werelddichters, ge presenteerd door Vitalsky, wo. 20.30 uur; Kahlor, Akbar Moradi, Erzincan Ozdemir, concert met AJevetische muziek, do. 20.30 uur; Moussem Festi val Lente: Ghalia Benali, traditionele liederen uit de Arabische wereld, vr. 20.30 uur; Zakia, concert luit- en vio liste uit Tanger, vr. 22.00 uur; Twa- toun, concert met liederen over Ama- zigh, za. 19.00 uur, Quantara, concert door Belgische muzikanten van Ma rokkaanse afkomst, za. 20.15 uur, Djura, concert door Algerijnse zange res en koningin van het Ama- zigh-lied, za. 21.45 uur; Djamel, con cert met mix van westerse en Arabi sche pop, zo. 19.00 uur, Khalid Benna- ni, concert met een mix aan stijlen uit de Arabisch-Andalusische en flamen cotradities, zo. 20.15 uur; Hamid Bouchnak, concert met traditionele raïmuziek uit de Amazighcultuur, zo. 21.45 uur Concerten in de Roma: Goldbergvariaties Jef Neve Trio, concert door pianist Jef Neve en trio, do. Roma 20.30 uur; Sandrine to the club, funky concert door Sandrine en live-groep, vr. 20.30 uur; Myrdinn y Compadres, Wannes van de Velde Amparo Cortes Trio, familie De Cau- ter, benefietconcert voor de Roma, za. 20.30 uur Concerten Koningin Elisabethzaal: The Havana Lounge Life from Bue- na Vista, concert met Cubaanse son, do. 20.00 uur; Elisabethconcert 7 met werk van Maes, Prokofiev en Skrja- bin, door DeFilharmonie, vr. 20.00 uur; Onderweg, concert door Boude- wijn de Groot en Limburgs symp- honieorkest, di. 20.00 uur Mamma Mia. Musical met hits van Abba, in de hoofdrol Vera Mann. wo. do. en vr. Stadsschouwburg 20.00 uur, za. 14.00 en 20.00 uur, zo. 14.00 en 19.00 uur Maison Fragile. Interactief, sugges tief, auditief spektakel en dialoog door Abke Haring, do. en vr. Tokio 20.00 uur GENT Voorstellingen van NTGent: De koning van het plagiaat, theater monoloog door Jan Fabre, wo. Voor uit 20.30 uur; Martens, theaterstuk rond Wilfried Martens, do. t/m za. schouwburg 20.30 uur, zo. 15.00 uur; Voor het leven, toneelstuk over aids, door De Tijd, wo. t/m za. Area 20.30 uur Voorstellingen in de Tinnenpot: Belgische Improvisatie Liga, zo. 20.00 uur; Gili: Geboeid! Combinatie van stand-up comedy en visuele illus traties rond het thema 'ontsnappen', di. 20.00 uur Voorstellingen in de De Kopergietery: Oscar en Oma Rozerood, jeugdthea tervoorstelling (11+), over een twaalf jarige jongen met kanker, naar een ro man van Eric-Emmanuel Schmitt, vr. 20.00 uur; Erik Pinksterblom, jeugd theatervoorstelling (5+) van HetPa- leis, naar het boek Erik of het klein in sectenboek van Bomans, door An De Donder, za. en zo. 15.00 uur Concerten en voorstellingen in Voor uit: Of/Niet, komedie naar Harold Pinter door TG Stan, wo. t/m za. Minard 20.00 uur; Mis-en-Plis, theaterstuk (14+) over relaties, gebaseerd op het boek De twee oude vrouwtjes van Toon Tellegen, yvo. en do. 20.00 uur; Jenny Wilson, popconcert, wo. 22.00 uur; Koningsblauw, literair theater met hommage aan de Nederlandse poëzie en Herman de Coninck, door Behoud de Begeerte, vr. 20.00 uur; Gent Dicht: rondje poëzie - poëziefes- tival, za. 19.30 uur; Casa Rosa presen teert Eurovisiesongfestival, za. 20.30 uur; Mascotte (BE) Mishtu Or chestra (BE), dansvloerpunkproject met italodisco en rock'n roll klez- mermuziek, za. 20.30 uur Concerten in de Bijloke: Passiegezangen voor de Goede Week: Sardische polyfonie door het Orato rio di Santa Groce, do. 20.00 uur; Spectra Ensemble, concert o.l.v. Filip Rathé, vr. 20.00 uur Concerten in de Rode Pomp: Artistieke krachttoer, concert met capriccio's van Paganini door Mi chael Bezverkhny, altviool, do. 20.30 uur; Mozart: Sonaten voor klavier, concert door Wolfgang Watzinger, vr. 20.30 uur; Jonge Virtuozen: concert met werk van Scarlatti, Rachma ninov, Mendelssohn, Ravel en Tan Dun, za. 20.30 uur Rob de Nijs in concert, za. Groenzaal - Sint Bavo 20.30 uur Orgel: Bach op zondag. Vier concer ten met orgelmuziek van Bach door Paul De Mayer aan het Flentrop-or- gel. zo. Sint-Stefanuskerk 16.00 uur Troyesangers Het projectkoor Troyesangers verzorgt een concert. Thema van het concert is Meer dan psalmen. Het. project koor o.l.v. Kees Nieuwenhuyzen bestaat uit veertig zangers uit Zeeland en van Goeree-Overflakkee. Mede werking aan het concert wordt verleend door Leo Kosten (declamatie) Andrea Aarnoudse (cello) en Tonnie Nijsse (orgel en conti nuo). Grote- of Onze Lieve Vrouwekerk, Tholen, 20.00 uur Eenakterfestival Zeeuwse amateurtoneelgezelschappen brengen verschillen, de stukken. Theatergroep Intermezzo speelt Troost, Theater Posh breng; het stuk Passen, toneelgroep De Reageerbuis speelt een stuV uit Romeo en Julia en Theatergroep Zierik brengt Spelen voor je leven. Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur Jazzweekend Trio Nuevo Ruben van Rompaey (percussie) presenteren Jazz meets tango. Trio Nuevo bestaat uit Dick de Graaf (saxofoon), Hans Far! (accordeon) en Michael Gustorff (viool). Met Jazz meets tan" go pakt Trio Nuevo de draad op die Astor Piazzolla in de ja ren '70 en '80 liet liggen na zijn projecten met Gerry Mulli gan en Gary Burton. o Het Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.00 uur Jan Rietman Band en Jody's Singers Band en zangers geven een theaterconcert. Het concert is een aaneenschakeling van hits uit de jaren '50, '60, '70 en '80, zoals A whiter shade of pale, Let it be en Hotel California. Theater de Mythe, Goes, 20.00 uur Purper Na ruim 25 jaar halen de Purpers van het eerste uur Erik Breij, Frans Mulder en Alfred van den Heuvel nog één keer alles uit de kast. Met close-harmony, kolder, slapstick en poëzie. Als extra verrassing nemen ze Tony Neef (o.a. Miss Saigon) mee en treedt iedere avond een g'astvedette op zoals Karin Bloemen en Angela Groothuizen. Het orkest staat onder leiding van Marco Braam. De voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Zenga Zenga brengt muzikale uitvindingen uit vijf shows samen in 'Inventies'. De shows Musica Animalis, De Sfynx, De Ervaring, Atlantic en Collectio brachten vele uitvindingen voort. De ribben van Draak Chi Wa Sa als xylofoon, de horens van de Minotaunn als reuzenfluiten, het fluitketel-orgel, de zwemvliezentrap struisvogel-ei-fluiten, regenpijp-slagpanfluiten en het mond- fluitorgel (met de mond van een ander als fluit). Met decor ontwerper Doef Beernink goot Zenga vondsten uit vorige shows en nieuwe uitvindingen in Inventies. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Blues-Sensation Het Middelburgse jazztrio treedt op. Het Loze Vissertje, Wilhelminadorp, 21.00 uur 2x Bakboord De akoestische tweemansformatie treedt op. 2x Bakboord brengt bekende meezingers en eigen nummers, Café 't Zottekot, Vlissingen, 21.00 uur Bob Marley Tribute Jaarlijks terugkerend eerbetoon aan Bob Marley. Dit keer met de Channel One Band ft. Sista Yanna, Cliff en Kendread en Addis Sound. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur Period lebuif bij eer dond los n - Die Dreigroschenoper Muziektheater voorstelling naar Berthold Brecht Kurt Weill, ma. Opera Studio Vlaan deren 20.00 uur Dansvoorstelling en theater in het Ca- pitole: Dance Project 2006 met modern dan ce, jazz, hiphop en funk, zo. 17.00 uur; Caveman, theaterstuk over de verschillen tussen man en vrouw, do. 20.30 uur Themadag Wagner I za. Vlaamse Opera 13.00 - 17.30 uur BRUGGE Voorstelling en concert van en in De Werf: Fagades 01-Brugge is dood, eerste deel van vierluik van do- cu-voorstellingen, met ode aan de le vende ziel van een stad: het passione le liefdesdrama uit 1892, Bruges La Morte van Georeges Rodenbach, wo. t/m za. Salons De Buck 20.30 uur; Je remy Ternoy trio, jazzconcert, vr. 20.30 uur Accordeonfestival Airbag Bis Diver se locaties: Evelina petrova (RS) Bert Van Lae- them (BE), wo. Stadsschouwburg 20.00 uur; Ministère des Affaires Po pulates - Map (FR), concert met Franse hiphop in een unieke mix met ootserse ritmes, musette en straatmu ziek, vr. Jeugdhuis Comma 21.00 uur; Grote wisselbeker Roger Danneels, za. Stadsschouwburg 14.00 uur; Hom mage aan Willy Lustenhouwer, con cert door het West-Vlaams Accor deonorkest Gasten (BE), za. Stads schouwburg 20.00 uur; Slotdag 'Vive la Fete', Les Godasses zo. Burg - Kiosk 16.00 uur en Orchestre Interna tional du Vetex, zo. 18.00 uur Concerten en film in het Concertge bouw: Life from Buena Vista The Havana Lounge, concert met Cubaanse son, wo. 20.00 uur; Die Zauberflöte (Trollf- löjten), film do. 20.00 uur; Integrale Strijkkwintetten Mozart, door Ensem ble Explorations, vr. en za. 20.00 uur ZATERDAG Dag van de Muziek Muziek op verschillende locaties. De Jeugd van Toen geeft om 10.00 uur een concert in verzor gingstehuis Vremdieke. Om 11.00 uur begint het Straatfesti val voor de jeugd op en rond de Markt, 's Middags zijn er uit voeringen blokfluit, slagwerk en accordeons in de Protes tantse Kerk. In het Dorpshuis treedt Ein Prosit op. Daar ma ken twee bands 's avonds hun debuut. Tot slot is het dansen met muziek van Carlie Reubens. Diverse locaties, Hoek, 10.00 uur Mozartfestival Noah Seelmann en Dorian Papavoine (piano) en Marije Heij (piano en cello) geven een concert in het kader van het Mo zartfestival. Ieder laat een stukje Mozart horen. Dorian Papavoine zal ook werken van Kuhlau en Bartok spelen, Noah Seelmann vertolkt ook muziek van Martinu en Debussy. Marije Heij zal naast een rondo van Mozart voor piano, op cello werken spelen van Rachmaninoff Mendelssohn en Goltermann. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 15.00 uur Jeugdkoren Een aantal jeugdkoren verzorgt een concertavond. Aan de avond werken mee: Jong Crescendo uit Kapelle en Uit der kinderen mond uit Waarde, beide onder leiding van Dineke van Middelkoop en met begeleiding van Edwin Trouwborst aan de piano en jeugdkoor Jong Asaf uit Goes met aan het orgel Martijn Kooyman. Nederlands hervormde kerk, Wemeldinge, 19.30 uur Troyesangers Projectkoor Troyesangers verzorgt een concert. Zie vrijdag. Geerteskerk, Kloetinge, 20.00 uur, Jazzweekend Het Dick de Graaf Quartet presenteert Jazz meets classic tij dens het Jazzweekend Bergen op Zoom. Dick de Graaf combineert eerdere projecten uit deze reeks: Schubert Impressions, A Touch of Bela en New Orleans-re pertoire. Het kwartet toerde ermee door Eui'opa. Het Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.00 uur Delta Brass Delta Brass Zeeland houdt een solistenconcert. Met medewerking van Stef Pillaert, solo-euphonium van Brassband Willebroek (Europees brassband kampioen 2006). Grote- of Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur Grandpa Nick Sessieband De band geeft een concert. Er wordt nog gezocht naar een invalster voor zangeres Ma- 1 rion van Iwaarden, die begin mei moeder is geworden van dochter Escha. Claudia Wagenmakers is er wel. De bigband I dankt zijn naam aan Nick van Raay en aan de muzieksessies |j| die deze band al ruim negentien jaar organiseert in Zeeland, j Het repertoire varieert van ballads tot soul. Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur 80's Flashback Theater Tour Zangers, een vijfkoppige band en dj's brengen danshits uit de jaren '80. Na afloop gaat het feest door in de foyer van het theater met de 80's Flashback Drive-In Show, compleet met verlichte dansvloer. De voorstelling is uitverkocht. Theater de Mythe, Goes, 20.00 uur Sarde •leem bij Ka tondi Clzer: gekon Descl antei hel lo tevoe ale Z' n Ne im ac iteke: AMS1 donk heeft Ayaai ena len'. )it i irittE uridi eer 1 Verc ipde pagin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50