Actiegroep lijdt weer nederlaag s Steense verenigingen verkassen wellicht Ik voelde mij hier onmiddellijk thuis Brandweer wil geen stoere macho met oogkleppen Willy Martens nieuwe biljartkampioen Groot Hulst Opnieuw gevoelige tik in strijd tegen windmolens in Koegorspolder agenda Veel jeugdzorgklachten zijn over na bemiddeling woensdag 17 mei 2006 door Edy de Witte HULST - Willy Martens van de biljartvereniging De Warande van de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sint-Jan- steen is de nieuwe biljartkam pioen van Groot Hulst. Martens bond gisteren in het dienstencentrum De Lieve in Hulst de kampioenen van de ouderenverenigingen uit Hei kant, Hulst en Clinge aan zijn zegekar. Deze jaarlijkse con frontatie gaat tussen de win naars van de clubs uit de voor malige gemeente Hulst. In een bomvolle biljartzaal van De Lieve, maakten de verenigings kampioenen er een spannende strijd van. Spelinzicht, concentratie, tech nisch vernuft en vooral het be heersen van de zenuwen speel den een belangrijke rol bij dit kampioenschap. De deelnemers krijtten de keu voor de spel- soort libre. Op twee biljarts speelden zij een halve competi tie. Mede door het handicapsys teem. waarbij het te scoren aan tal caramboles afhankelijk is van het behaalde gemiddelde in de eigen clubcompetitie, kun nen minder getalenteerde deel nemers zich ook meten met de meer ervaren biljarters. Veel ouderen pakken in hun club bijna elke doordeweekse dag de keu ter hand om hun niveau op te krikken. Martens, die per wedstrijd in twintig beurten 39 caramboles moest maken, ging dit gemid delde in drie partijen te boven. Na zestig beurten noteerde hij 136 punten, wat uiteindelijk een gemiddelde van 2,27 pun ten opleverde. Frans d'Hooghe van de biljartvereniging :t Hei- ke uit Heikant eindigde als tweede. D'Hooghe, die in het toernooi tot negentig caramboles moest komen, steeg ook boven deze score uit. Hij besloot het toer nooi met een gemiddelde van 1,53 punten. De derde plaats was voor thuisspeler Emiel Schelfhout van De Lieve. Hij eindigde de strijd op het groene laken met een gemiddelde van 1,00 punten. Wies Koemans van Malpertuus uit Clinge pak te de vierde plaats met een ge middelde van 0.95 punten. Voorzitter R. Claerhoud van De Lieve reikte na afloop de be kers uit. Kampioen Maidens ging ook nog met de felbegeer de wisseltrofee naar huis. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Houdt Woonomgeving Koegors polder Leefbaar lijdt opnieuw een nederlaag in de strijd tegen de komst van windmolens in de Koegorspolder. Burgemeester en wethouders van Terneuzen stellen de gemeenteraad voor een bezwaarschrift tegen een vo rig jaar oktober door de raad ge nomen voorbereidingsbesluit on gegrond te verklaren. In het voorbereidingsbesluit werd een gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan buitengebied aangekondigd om toekomstige ontwikkelingen in de Koegorspolder mogelijk te maken. Volgens de stichting Koegorspolder hebben B en W de gemeenteraad ten onrechte voorgehouden dat het niet ne men van het besluit zou leiden tot een blokkering van alle ont wikkelingen in de Koegorspol der, óók de gewenste ontwikke lingen. Het besluit dient, vol gens de stichting, alleen om de realisering van het beoogde windmolenpark mogelijk te ma ken. Bovendien stelt het stich tingsbestuur dat de raad het be sluit onrechtmatig heeft geno- men. De gemeentelijke commis sie voor de bezwaarschriften voert aan dat het de raad vrij staat te verklaren dat een be stemmingsplan wordt voorbe reid (voorbereidingsbesluit). Zo'n besluit heeft vooral tot doel om ongewenste ontwikke- Dwangsom tegen goederentreinen op losse schroeven door Jan van Ommen DEN HAAö - De goederentrei nen mogen dan rammelen over het spoor tussen Vlissingen en Roosendaal, ook met de dwang som van staatssecretaris Van Geel van Milieubeheer (Vrom) tegen de herrie van de treinwa gons is het nodige mis. De kans is dan ook groot dat de Raad van State de aan spoorbe- heerder ProRail opgelegde dwangsom van maximaal 2,5 miljoen euro buiten werking zal stellen. Staatsraad K. Brink zette dins dag tijdens een spoedprocedure bij de Raad van State tal van vraagtekens bij de dwangsom en de door Van Geel gevolgde procedure. Tot drie keer toe vroeg de Staatsraad aan de woordvoerder van Vrom om zelf de dwangsom in de ijskast te zet ten en te gaan onderhandelen met ProRail en goederenvervoer der Railion. Maar de Vrom- woordvoerder hield voet bij stuk en wil per se een uitspraak van de Raad van State. Met de dwangsom wil de staats secretaris van Vrom ProRail dwingen het aantal goederen treinen tussen Roosendaal en Vlissingen aan banden te leg gen. Omwonenden langs het spoor klagen al jaren over een toena me van de herrie, vooral 's avonds en 's nachts. Vrom eist dat er per week 's avonds niet meer dan 260 wagons over het spoor gaan en 's nachts niet meer dan 344. Bovendien mogen de treinen niet harder dan 60 ki lometer per uur rijden. De raads man van ProRail zei dat de snel heidsverlaging van 90 naar 60 kilometer meer dan voldoende is. En dan kunnen er wekelijks 's nachts met gemak 590 wagons over het spoor zonder dat Pro- Rail de geluidsvoorschriften van zijn vergunning overtreedt. Vrom ziet het anders en meent dat ProRail zo snel mogelijk het aantal treinbewegingen moet be perken. Volgens de railbeheer der en de goederenvervoerder is dat onmogelijk omdat het trei- nendienstrooster al maanden ge leden is vastgesteld. Het is waarschijnlijk dat Staats raad Brink de dwangsom op zijn minst zal opschorten tot vol gende maand als Vrom een be sluit neemt over de milieumel ding en de bezwaren. Uitspraak olgt binnen twee weken. lingen in het gebied waarvoor het geldt te voorkomen. Op ba sis van een dergelijk besluit kan de gemeenteraad ook vrijstel ling verlenen van een nog gel dend bestemmingsplan, om ont wikkelingen te realiseren die passen in het toekomstig bestem mingsplan. Dat de gemeente pla nologie zou bedrijven in strijd met het doel en de strekking van de wet, wijst de commissie naar het rijk der fabelen. „Ook al om dat het bestreden voorberei dingsbesluit in het verlengde ligt van eerder voor de Koegors polder genomen (en onherroepe lijk geworden) voorbereidingsbe- sluiten, valt niet in te zien dat de raad met zijn besluit van 13 oktober 2005 buiten de grenzen van zijn beslissingsbevoegdheid is getreden", stelt de commissie. Gezien de breedgedragen visie op de Koegorspolder is er vol gens de commissie geen sprake van in planologisch opzicht on aanvaardbare ontwikkelingen. ,Gast Irma Bracke (vooraan) bij de welkomboerderij, waar Jan Schutte (vervoer, rechts haar naartoe heeft gebracht. Achter Bart Beeckmans van SWO en Franca Hamelink van de boerderij met dochter Sara door Jeanette Vergouwen SLUISKIL - Vrijwilliger Jan Schutte start de auto, nadat hij een van de klan ten heeft opgehaald in Heikant. Hij brengt de gasten elke dinsdag naar de welkomboerderij aan de Nieuw Westen- rijkdijk in Sluiskil. Zijn passagier is blij hem te zien. Een be kend gezicht is geruststellend en naar het dagje uit, wordt een hele week uitge keken. „Vandaag hebben we geluk, we hoeven niet voor de brug te staan, dat is weel een half uur gewonnen", vertelt Schutte, die even later stopt voor het huis van Ir ma Bracke (77) in Sas van Gent. Ze pakt haar stok en stapt met vinnige pasjes naar de auto. „Ik ben blij dat ik jullie zie, ik heb er echt zin in vandaag." In de auto praat ze honderduit. Ze ver telt over de tijd dat ze in Sluiskil woonde en dat ze het daarom zo fijn vindt om el ke week twee keer naar de boerderij te kunnen gaan. „Ik voelde me daar onmid dellijk op mijn gemak. Het was alsof ik thuis kwam en ik heb meteen gevraagd of ik niet één, maar twee dagen mocht ko men. Ik zit hele dagen alleen en het con tact met anderen is belangrijk. We heb ben elkaar telkens veel te vertellen en op zo'n dag kan ik alles kwijt. De welkom boerderij is voor mij een uitkomst en ik kan het iedereen die eenzaam is van har te aanbevelen." De tweede gast die elke dinsdag naar de welkomboerderij van Bob en Franca Hamelink komt, stelt dat hij het vooral doet om er eens een dagje uit te zijn. „We drinken hier koffie, ik lees de krant, we eten hier 's middags en als er mollen in de grond zitten, help ik ze graag vangen. Ik sta bekend als een goede mollenvanger", lacht hij. Artikel Franca schenkt een tweede kop koffie in en vertelt dat zij vijftien jaar als anesthe- sie-assistente heeft gewerkt op de opera tiekamer in De Honte. „Bob heeft een ei gen scheepsreparatie bedrijf. We hadden besloten dat één van ons twee zou stop pen na de geboorte van onze kinderen. Het lag voor de hand dat ik dat was. Maar ik miste al heel snel de aanspraak en de patiënten en toen lazen we een arti kel over de welkomboerderij en hebben we ons aangemeld bij de Stichting Wel zijn voor Ouderen (SWO). Onze dochter tjes Lisa en Sara vinden het leuk om de gasten alles te laten zien op de boerderij. We hebben een aantal paarden in de stal lingen staan, maar vandaag lopen ze na tuurlijk in de wei. En dan zijn er nog de honden en ons varken Sjoerd, dat ver zorgd moet worden. Ik vind het geweldig om dit werk te doen. Je hecht ook aan de mensen die hier elke week komen. We hebben ook elke veertien dagen een autis tisch meisje te logeren een weekend. Julia vindt het hier fijn en Lisa en Sara spelen graag met haar. Er zouden veel meer eigenaren van een boerderij zich moeten opgeven. Het is voor alle partijen heei verrijkend." Omdat het mooi weer is, nestelen de gas ten zich in de tuin, maar Irma gaat eerst even met Bart Beeckmans (van SWO) kij ken bij de paarden. „Het afgelopen week end ben ik samen met Bart naar de open dag van de kinderboerderij geweest in Terneuzen. Dat was fantastisch, ik heb hem alles over de dieren daar verteld. Ik zit hier graag in de keuken of in de tuin en ik neem altijd mijn borduurwerk mee. Handwerken doe ik graag, af en toe ga ik wat handwerken bij de oude mensen in de Redoute, maar dit is veel fijner. Als je in de put zit, trekken ze je er meteen uit op de welkomboerderij." Nellie Rijk en Bart Beeckmans onderstrepen dat de wel komboerderij een uitkomst is voor kwets baar thuiswonende mensen. „Niet alleen ouderen maken gebruik van de welkom boerderij. Het is een aangename dagbe steding en het zorgaanbod wordt afge stemd op de individuele behoefte. De be kende omgeving, de sfeer en het zich nut tig voelen zijn belangrijke onderdelen van deze vorm van zorg." Er zijn momenteel twaalf welkomboerde rijen in Zeeuws-Vlaanderen. In het wes- foto Camile Schelstraete ten zijn er voldoende om in de vraag te voorzien, maar in Oost-Zeeuws-Vlaande ren en de kanaalzone is er een tekort. „En vrijwilligers die de gasten ophalen en wegbrengen zijn ook welkom. Het so ciale contact is voor ons allemaal belang rijk." Jan Schutte neemt afscheid en stelt de gasten gerust. „Vanmiddag kom ik jullie weer halen, zoals elke week en hopelijk hebben we de brug dan weer mee." Open dag Vier welkomboerderijen doen zaterdag 17 juni mee aan de Open Dag. Die dag kunnen belangstellenden antwoord krij gen op alle vragen. Tussen 10.00 en 17.00 uur is iedereen welkom bij de vier deelne mende welkomboerderijen: Van der Pias- se aan de Herenweg 2 in Cadzand, Slits aan de Praatvlietstraat in Sluis, Hame link aan de Nieuw Westenrijkdijk in Sluiskil en Riemens aan de Kamperse- weg 16 in Zaamslag. Meer informatie over de opendag via www.landbouwen- zorg.nl „Die dag is er bij ons een trampo line voor de kinderen en rijdt de paarden tram. Koffie en thee zijn hier altijd vers gezet. Ik hoop dat veel mensen komen kij ken die dag", besluit Franca Voor meer informatie over de welkomboerderijen kan men bellen naar Nellie Rijk of Bart Beeckmans van Welzijn voor Ouderen Sas van Gent (0115-452860). Bewoner Wilhelminastraat vreest parkeeroverlast door mogelijke komst fanfare en schutters door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - Een bewo ner van de Wilhelminastraat in Sint-Jansteen heeft bij de ge meente Hulst zijn zorgen geuit over de mogelijke verhuizing van de fanfare en de schutters vereniging naar die straat. Die bewoner maakt zich volgens woordvoerster M. van Bunder van de gemeente Pluist vooral zorgen over parkeeroverlast, als de muzikanten en schutters zich vestigen op het, terrein naast de nieuwe banen van tennisclub Smash. Mocht die verhuizing doorgaan, 'dan zal er zeker aandacht zijn voor voldoende parkeerruimte', aldus Van Bunder. Wethouder P. Wéemaes (ruimte lijke ordening) vindt dat de be woner wel erg vroeg zijn bezorg- heid kenbaar maakt aan de ge meente, omdat de verhuizing van de twee verenigingen afhan kelijk is van de ontwikkeling van een flinke nieuwe woonwijk in het gebied tussen de Hemèl- straat en de Aïda in het dorp. De Tilburgse projectontwikke laar Panagro Vastgoed Ontwik keling Zuid heeft met de ge meente momenteel alleen nog maar een intentieverklaring op papier gezet over de ontwikke ling van de woonwijk, waar plaats is voor ongeveer honderd huizen. Onderdeel van die over eenkomst is, dat Panagro zorgt dat de fanfare en de schutters club een geheel nieuw onderko men krijgen op het terrein aan de Wilhelminastraat. Wethouder Weemaes wijst er met nadruk op, dat alle ontwik kelingen pas doorgang vinden als er een definitief contract met Panagro wordt afgesloten. Zekerheid daarover is nu nog niet te geven, omdat Panagro nog onderhandelt over de aan koop, sanering en verplaatsing van garagebedrijf Van Putten. Dat terrein is ook onderdeel van het totale plan. Ook het lot van de speeltuin aan de Aïda is ver bonden aan het feit of Panagro het hele plan rond kan breien. Datzelfde geldt volgens Wee maes voor de ontwikkeling van kantoren in de dienstverlening al dan niet in combinatie met be drijfswoningen in de strook tus sen de tandartspraktijk en de fietstunnel. Voor die locatie heeft de gemeente al een poten tiële gegadigde. Verzekerings kantoor Bun heeft namelijk bij de gemeente aangeklopt om te informeren naar een geschikte plek voor de bouw van een nieuw kantoor. Plet assurantie kantoor is op de huidige plaats aan de Heerstraat in Sint-Jan steen volgens sectorhoofd ruim telijke ordening, Henny van den Boogert, namelijk uit zijn jasje gegroeid. Een mogelijk alterna tief voor Bun Verzekeringen is ook het terrein bij de tennisclub aan de Wilhelminastraat. „We zouden daar behalve de fanfare en de schutters een gedeelte af kunnen scheiden voor de bouw van een nieuw kantoor met ei gen parkeergelegenheid", aldus Van den Boogert. Het advies aan de gemeenteraad is dan ook om het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. De kwestie wordt vanavond be sproken in de commissie omge ving. Die vergadert om 19.30 uur in het stadhuis. door Emile Calon MIDDELBURG - De tijd van stoere brandweermannen die als macho's met oogkleppen op een brand te lijf gaan is toch wel zo'n beetje voorbij, meent A. van Oosten van de Regionale Brandweer. De nieuwe brand weerlieden gaan volgens hem toch steeds bewuster om met vei ligheid. Die kijken voor ze een brand bestrijden of het wel vei lig is een gebouw te betreden, al- dus de officier. „Veilig en ver antwoord optreden is belangrij ker dan snel blussen." Bij de brandweer heerst over het algemeen nog een cultuur van improviseren en helpen. Van organiseren, leiding geven, leren, maar ook van veiligheid hebben brandweerlieden vaak geen kaas gegeten. Dat levert ge vaar op voor de brandweerlie den zelf, concluderen onderzoe kers van de TU Delft na gesprek ken met vijftig experts van de brandweer, het ministerie en an dere organisaties. Die deskundi gen menen dat de brandweer vaak te weinig weet van gevaar lijke stoffen. De aandacht die wordt gegeven aan informatie techniek is van 'kleuterniveau' -en leidinggevenden durven niet te sturen. Doordat onvoldoende wordt geëvalueerd 'blijven fou ten structureel bestaan'. Regionaal brandweercomman dant F\ Captijn herkent veel in het rapport. „Het geeft een rea listisch beeld." Tegelijkertijd merkt hij op dat het aantal eisen waaraan de brandweer moet vol doen de afgelopen jaren enorm is toegenomen. „De ontwikkelin gen gaan zo snel. Het is niet al leen maar links of rechts spui ten maar omgaan met vaak heel complexe materie." Broertje dood A. Franssen, oefenleider bij de regionale brandweer, benadrukt dat geprobeerd wordt door mid del van oefeningen en cursussen die nieuwe brandweer vorm te geven. Hij geeft wel toe dat som mige brandweerlieden nog steeds een broertje dood hebben i Ml aan rapporten, handleiding en evaluaties. Franssen 1^ hen dat ze die papieren moe* zien als handvaten, als hulpng nes- delen om een calamiteit betert (ies g kunnen bedwingen. „In 2:. 1(Ver map staat vaak al het antwo® Jimn op de vraag hoe iets aangepi' telt d moet worden." [fffe Volgens Van Oosten heeft ad f«l de laatste jaren een cultuuroe slag voorgedaan bij de bra« .je pi weer. „We gaan nu veel be\vt= Het ter om met risico's. Het herke- nach nen van gevaren is een belangn- ke taak van de brandweer en i Het 1 ker van de officieren." Captijn wijst naar de vele mü. :Vert joenen euro's die minister Re;, toeri kes heeft toegezegd aan de g. Jure meenten. Dat geld moet volgen ijnnl hem echt worden ingezet vos eder veiligheid, voor het verbeterts ."ebt van de kwaliteit. De tijd van he; fcgo maken van plannen is wat hes ?eïï betreft echt voorbij. „Daar het- Delu ben we er genoeg van." De onderzoekers zeggen dat te; rapport bewust erg gekleurd il Er is alleen naar de knelpunie gevraagd. „Zaken die goed gaa; blijven hierdoor buiten beschou wing", aldus het rapport. Debt- doeling hiervan is dat de korp sen daardoor kritischer nar hun eigen organisatie kijken. Loesje Hulst houdt een schrijfmiddag HULST - Zelf Loesje-tekslea schrijven. Dat kan zaterdag ia Hulst. De organisatie houdt da» een schrijfmiddag. Na een korte introductie wor den er, met de speciale Los- je-schrijfmethode, Loesje tek sten geschreven over lokale andere onderwerpen. lede» kan deelnemen aan deze work shop, die om 14.00 uur van start i gaat in het restaurant van Blaauwe Hoeve aan de Truffino-1 weg in Hulst. Wie meer informatie over schrijfavond wil kan mailen' naar loesjehulst@hotmail.com, STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, cur sus scootmobiel; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; Kantine AZVV, 18.30 uur: Avond wandelvier daagse; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO vrij kaarten, biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren, hand werken; 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal, 19.00 uur: Bil jart competitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Biblio theek, fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwerkclub de Vlijtige Liesjes; Kantine HW'24, 18.45 uur: Avond wan delvierdaagse; KLOOSTERZANDE - Voetbalveld, 13.30 uur: Zeeuws kampioenschap ba sisschool voetbal 7 tallen jongens; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, BS 19.30 uur: SWO line dansen; 2O;O0iiiurJ Bijeenkomst dorpsraad; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecllia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur Country line dance voor beginner;. 20.00 uur: Country line dance voorga' vorderden; PAAL - Clubhuis Watersportvereni ging, 14.00 uur: Kaarten jokeren en bra den; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14,00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog,'] 14.00 uur: Kaarten, biljarten; St.Albert 13.00 uur: Quilt patchwork, haken, bor duren en frivolité voor dames, vrij bil ten en spelmiddag; De Regenboog,; 13.30 uur: Jokeren en bieden; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9J; uur: Gymnastiek voor ouderen; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten. 13.30 uur: Kreatieve Vorming, prijskaar ten bieden en jokeren; 19.00 uur; Couo try dance; TERNEUZEN - De Veste: 13.30 uur Bi! jarten; De Wielingen, 17.00 uur: Yogi Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 't Schel penhoekje, 14.00 uur: Kinderclub 4 to: en met 7 jaar; Sporthal de Vliegende Vaart, 18.30 uur: Avond wandelvier- door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Drie formele klachten kreeg de klachtencom missie van Bureau Jeugdzorg Zeeland vorig jaar te verwer ken. In 24 gevallen kwam het niet tot een formele klacht maar konden geschillen in overleg worden opgelost. Geen van de klagers ging in beroep bij de Na tionale Ombudsman. Dat staat in het jaarverslag van de klachtencommissie. Ten op zichte van 2004 is het aantal klachten gehalveerd en het aan tal bemiddelingen verdubbeld. Enkele malen vergoedde Bureau Jeugdzorg klagers onkosten (voor bijvoorbeeld rechtsbij stand) die ontstaan waren door fouten in de behandeling van za ken. Een moeder wendde zich recht streeks tot de Ombudsman. Die verwees de zaak terug naar de klachtencommissie, omdat die zich eerst over problemen hoort te buigen. Op een uitnodiging voor een gesprek reageerde de klaagster niet. De klachtencommissie is erg te vreden over het jaarresultaat, zegt de secretaris van de com missie, E. Fermont. Een bemid delend gesprek tussen de klager, de betrokken hulpverlener en diens teamleider lost veel op, zegt zij. „Het gaat in vrijwel alle gevallen om misverstanden. Me dewerkers nemen emotioneel ge laden beslissingen en soms ho ren mensen wat ze willen horen In een gesprek kan je het ze uit leggen." De klachten hebben veelal be trekking op de jeugdzorgafde ling bescherming en preventie de afdeling die te maken heelt met ondertoezichtstellingen, voogdij en pleegzorg. Het gaat vaak om gezinnen die niet tevreden zijn over hun voogd, pleegouders die proteste ren tegen besluiten over een pleegkind en soms over procedu rele fouten, zoals informatie over cliënten die ondanks hun veto toch naar andere instellin gen is gegaan. In 2004 kreeg de commissie zes klachten ter behandeling. Erva ren dat jaar een twaalftal bemid delingsgesprekken. Van de kla gers ging er één in beroep bij de Provinciale Klachtencommissie Die beroepsmogelijkheid is vo rig jaar volgens de voorschriften in de Wet op de Jeugdzorg over gegaan naar de Nationale Om budsman. De overige vijf klachten werden (op soms een enkel punt na) ge grond verklaard. De commissie deed onder meer de aanbeveling gezinsvoogden van problemati sche gezinnen beter te begelei den en adviseerde vaste vervan gers (die op de hoogte zijn lopende zaken) aan te stellen voor medewerkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46